УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Алкоголю, тютюну, наркотикам скажи «НІ»! PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

Алкоголь, тютюн, наркотики? Які з цих речей ти впустив у своє життя? І чому? Цікавість, прагнення до незвичайних відчуттів, вплив оточення, страх?


А чи не підігрівається це все більш «досвідченими» товаришами і доповнюється власною самовпевненістю та, деколи, наївністю? Чи не підсилюється твоє бажання випробувати незвичайні відчуття, спробувати щось, про що знають інші, прагненням бути як усі, не виглядати білою вороною?


Можливо, відсутність в повній мірі знань про наслідки вживання вище перелічених речовин, а також перекручені цінності і пріоритети стають благодатним ґрунтом для впливу інформації, що створює твоє позитивне ставлення до алкоголю, куріння та наркотиків.


Давно вже стали звичними заклики про те, що, наприклад, куріння здатне викликати рак легень, важкі серцево‐судинні захворювання, проблеми з потенцією у чоловіків та ін. Доведено, що більше 50% всіх захворювань, що являються причиною смерті курців, приходиться на долю вище загаданих серцево‐судинних захворювань. Більше 80% хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунку та дванадцятипалої кишки, є курцями. Смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, хто не курить.


Курці у 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше — на виразкову хворобу шлунка. Як правило, курець живе на 6‒8 років менше, ніж його ровесник, який не курить.


Легені здорової людини Легені курця

Легені здорової людини

Легені курця

Але це чомусь нікого не лякає. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників ти починаєш курити — спочатку робиш одну затяжку, викурюєш одну сигарету, а потім тягнешся до лиховісної пачки знову і знову. Так куріння стає звичкою. А почати курити набагато легше, ніж покинути. Ти не розумітимеш, а воно продовжуватиме тебе вбивати: повільно, безболісно. Однак наслідки безболісними не будуть і час назад повернути ти ніколи вже не зможеш.


Не меншу небезпеку несе вживання і зловживання спиртними напоями, особливо в підлітковому і юнацькому віці, що полягає у виникненні алкогольної залежності, яка поступово переходить у тяжкі захворювання — алкоголізм — і проявляється у необоротному ураженні центральної нервової системи та всіх органів і систем. Розвиваються і психічні зміни, які супроводжуються пригніченістю, злісною, дратівливістю. Алкоголік стає байдужим до роботи, сім’ї і дітей, настає зниження емоційної активності.


Навіть якщо ти вживаєш алкоголь один раз на рік, то це вже систематично. Алкоголь так само безжалісно руйнуватиме твій організм, а разом із тим — твоє життя. А це лише демонстрація однієї з безлічі його руйнівних дій:


Мозок здорової людини Мозок хронічного алкоголіка

Мозок здорової людини

Мозок хронічного алкоголіка

Та найстрашнішою серед пагубних звичок для людини все таки залишається вживання наркотиків. Впливають наркотики на людину різнобічно. Вони блокують всі відчуття, як приємні, так і небажані. І хоча наркотики можуть мати короткочасний бажаний результат у випадках, коли потрібно впоратися з болем, вони знищують здібності і жвавість розуму і затьмарюють думки. Наркотики впливають і змушують людину сприймати все повільно або почуватися тупою, і призводять до того, що вона зазнає в житті невдач. Коли невдач стає дедалі більше і життя стає все важче, людина прагне приймати ще більше наркотиків, помилково вважаючи, що це допоможе впоратися із проблемами. Але коли дія наркотику припиняється, людина стрімко падає ще нижче, ніж була раніше. Врешті‐решт наркотики зруйнують все і головне — твоє життя.


Вирішувати, звісно тобі. Ти власник свого життя. Отож, розпорядись ним мудро!

Останнє оновлення на Вівторок, 25 січня 2011, 21:28
 
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.