УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Студентка кафедри ПЗ стажувалася у Римі PDF Print E-mail
Новини - Останні новини

Студентка ФІТКІ четвертого курсу з кафедри програмного забезпечення Алла Штокал (гр.1ПІ-15б) вивчала нейронні мережі і штучний інтелект у Римі.

Своїми враженнями про закордонне стажування ділиться Алла Штокал: «Нещодавно я повернулася з десятиденного освітнього курсу, що проходив у місті Рим (Італія), який було організовано студентами локального осередку міжнародної студентської організації BEST (Board of Europe students of technology). Курс мав назву «Trust me, I’m a Neural Network» і був спрямований на вивчення нейронних мереж, штучного інтелекту та основ програмування мовою Python.

Лекції проходили в одному з найкращих технічних університетів Європи – Sapienza Università di Roma . Цього разу учасниками курсу стали 20 студентів – це представники майже усіх країн Європи. Україну представляла я та ще двоє учасників (з НУ «Львівська політехніка» та з НТУУ «КПІ»).

У перший день нас тепло зустріли та влаштували вечір знайомств, мабуть, у найкращому місці, де це тільки могло статися – у невеликому сквері, звідки відкривався гарний вид на величний Колізей. Взагалі, вечірній Рим неймовірно гарний – освітлені стіни будівель, вузькі вулички, фонтани, скульптури і старовинна архітектура.

Перші кілька днів курсу були зосереджені на навчанні. Лекції проводили як професори університету, так і представники компаній. Одними з них були працівники Ernst & Young (EY) Сompany, які розповіли про впровадження технологій штучного інтелекту у їхній діяльності. Один з прикладів – це використання нейронних мереж для аналізу відео, а саме розпізнавання і фіксація на відео людей, які перетинають розділювальну смугу, огорожу, кордон тощо у недозволених місцях.

Також у нас було кілька практичних занять, де ми вивчали синтаксис мови програмування Python і розробляли власну нейронну мережу. Згодом, наприкінці курсу, у нас був екзамен у вигляді тесту з теоретичною і практичною частиною.

Окрім навчання, у нас була надзвичайно цікава культурна і розважальна програма.

Алла Штокал – у центрі

Ми познайомилися з італійською культурою та традиціями на «італійському вечорі», де ми власноруч готували справжню італійську пасту та навіть трохи вчили італійську мову. А під час «CityRally» ми добре познайомилися з Римом та його всесвітньо відомими пам’ятками архітектури: найвідоміша площа Pizza di Spagna, найбільший фонтан Fontana di Trevi, храм Pantheon, замок Castel Sant’Angelo. І, звісно ж, ми побували у Ватикані – найменшій країні світу.

Музеї Ватикану

Ватикан – це, мабуть, найдивовижніше місце, де мені вдалося побувати. Це місце вражає своєю архітектурою, а в музеях можна провести не один день, щоб добре роздивитися всі експонати, картини, скульптури, фрески, розписи тощо, які всюди – на стінах, стелі і навіть на підлозі. А увійшовши до „Papal Bacilica of St.Peter” – найбільшої церкви у світі, у мене просто перехопило подих! Це найбільша споруда, в якій я коли-небудь бувала.

В останні три дні курсу ми поїхали за місто, в гірський район Італії – Orvinio . Неймовірно гарна природа та ще такі сонячні і теплі дні осені зробили цей час по-справжньому незабутнім.

Саме там ми провели інтернаціональний вечір, на якому кожен учасник презентував традиційні страви, звичаї, національні танці та пісні своєї країни.

Я щаслива, що завдяки BESTу отримала можливість відкривати для себе нові місця, здобувати нові знання, знайомитися з іншими людьми та культурами, практикувати свою розмовну англійську мову в різних куточках Європи майже безкоштовно. Адже курс повністю фінансується організаторами, а учасникам залишається лише оплатити дорогу».

Алла Штокал

Можливість стати учасником курсу є у кожного студента ВНТУ. До речі, зараз відкрито подачу на весняні курси від BEST, деталі за посиланням:

https://www.best.eu.org/courses/list.jsp (координатор сезонних курсів – Андрій Шевчук +380633858662).

 
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.