Обережно: епідемія грипу! PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

У зв’язку з загрозою можливої епідемії грипу (кінець жовтня — початок листопада) ми нагадуємо студентам про основні методи профілактики захворювання.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності грипом, фахівці відзначають такі методи профілактики:

- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

- загартовування організму;

- часте провітрювання приміщень.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

- часто мити руки з милом, особливо після відвідування занять в університеті;

- прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

- широко застосовувати засоби народної медицини, гомеопатичні препарати (виготовляють із рослин, екстрактів висушених рослин та комах), оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу?

Захворювання грипом здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини.

Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб. Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

Лікування грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При появі зазначених вище симптомів необхідно відразу звернутися до медпункту (корпус фізвиховання) або поліклініки, що знаходиться напроти трамвайної зупинки «Політехнічний університет». При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується порівняно швидким і повним одужанням.

Варто зауважити, що важливу роль у зміцненні імунітету грає психологічна складова. Депресія, негативні емоції, пригніченість, невдоволеність — перебуваючи у такому стані, людина «притягує» до себе хвороби. Тому важливу роль у боротьбі з недугами, зокрема, грипом відіграє психологічний стан та душевна рівновага, відчуття гармонії та гарний настрій.

Гарного Вам настрою та міцного здоров’я!

Останнє оновлення на Середа, 03 листопада 2010, 23:55