Студенти ФІТКІ увійшли в п’ятірку кращих команд світу на Міжнародній олімпіаді "Hard & Soft" у Румунії PDF Печать E-mail

У Сучаві (Румунія) з 20 по 27 травня 2018 року проходила 25 Міжнародна олімпіада "Hard & Soft", у якій останніми роками традиційно беруть  участь студенти ВНТУ.

Ця олімпіада цікава тим, що є майданчиком, де студенти різних країн можуть спробувати свої сили при роботі над проектами, які тісно поєднують програмну та апаратну частину.

Команди, що складаються з 4 осіб, протягом тижня, маючи на руках все необхідне обладнання та комплектуючі, створюють власний проект відповідно до умов організаторів.  Завдання підбираються таким чином, щоб охопити останні досягнення електронної промисловості.

Захист проекту публічний і оцінюється за багатьма критеріями: це і робота в лабораторії, і функціональна готовність проекту, і презентація, і якість поданої документації. Зрозуміло, що знання англійської має також важливе значення на захисті.

ВНТУ представляла команда студентів з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у складі: Дмитра Кривого (кафедра ОТ, гр.1КІ-17м), Євгенія Щербіни (кафедра КН, гр.1КН-17м), Максима Мазура (кафедра КН, гр.1КН-14б), Ігоря Кюльяна (кафедра КН, гр.1КН-14б), тренер команди – викладач Микола Прадівляний.

Цього року завданням було розробити метеостанцію, яка може в реальному часі фіксувати всі параметри погоди, працювати з комунікаційними пристроями, смартфоном, дані автоматично мають опрацьовуватися та зберігатися на певному сайті.

Усі необхідні комплектуючі, сенсори, датчики, ЖСМ-модуль та інші деталі видаються організаторами, застосування власних деталей карається.

Фішкою цьогорічного завдання було вимірювання повітряних потоків (швидкість та напрямок) без використання рухомих частин.

Наші студенти гідно виступили на олімпіаді і були явними фаворитами за день до підведення результатів.

Застосування більш сучасних контролерів та засобів розробки відрізняло вінницьку команду від інших, які використовували лише платформу ардуіно.

П’яте місце в загальному заліку було несподіваним, бо тільки наша команда виконала всі вимоги конкурсу, а швидкість вітру та напрямок вимірювався двома методами. Справедливості ради варто зазначити, що румунська команда-переможець просто емулювала вимірювання напрямку та швидкості вітру.  Інша українська команда з Чернівців були лише 14 в компанії з китайцями, пропустивши попереду дві молдавські команди.

Вітаємо наших студентів з гідним виступом!

Обновлено 13.06.2018 10:48