УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Баннер
Баннер
КУРС CS50 ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЧИТАЄТЬСЯ НА ФІТКІ PDF Печать E-mail
Новини - Последние новости

ІТ хакатон CS50 Puzzle Day, який проводив професор Гарвардського університету Д. Маллан перед запуском курсу CS50 (Introduction to Computer Science), зібрав у 2018 році у Вінницькому національному технічному університеті понад сто студентів.

Зорганізували хакатон у ВНТУ завідувач кафедри КН, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий і випускник кафедри КН, а тепер уже викладач й топовий програміст Євген Шемет. Євген торік стажувався в Гарвардському університеті і є сертифікованим викладачем курсу CS50: «CS50 PuzzleDay — це одна з частин цього курсу. Курс складається з навчальної програми і подій, які відбуваються паралельно з ним. Ми у ВНТУ нині робимо із таких подій лише CS50 PuzzleDay. Цьогоріч проводимо хакатон уже вдруге. Цей Гарвардський захід відбувається водночас по всьому світу для тих, хто проходить курс CS50. На хакатон пропонується 8 логічних задач. Торік лише три команди у світі вирішили усі 8 задач. Цьогоріч задачі були легші, тому значно більше команд вирішили усі завдання. Отже, змагання були продуктивнішими. Приміром, моя команда, в якій була моя дружина Таня і завідувач моєї кафедри комп’ютерних наук, професор Андрій Яровий також впоралась з усіма задачами».

У CS50 PuzzleDay усе орієнтоване на креатив, нема стандартних рішень. Власне і курс розвиває неформальний підхід до вирішення задач, який дуже цінується фахівцями у всьому світі. Стандартно вирішувати задачі можна навчити, а от застосувати найефективніший підхід до вирішення задачі можуть лише найбільш талановиті або найбільш досвідчені айтішники.

Учасникам одночасно у всьому світі дається дві доби на вирішення задач. Оскільки вони орієнтовані на логічне мислення, дозволяється користуватись усім, й інтернетом також.

Професор Яровий: «Задачі не мають готової відповіді. Ти повинен серед абсолютно різнорідних понять знайти логіку, що їх поєднує. А потім вивести це в єдину логічну схему і зрозуміти, яка правильна відповідь. Задачі дуже цікаві. Є задачі багатоетапні — спершу знаходиш якусь логіку непов’язаних об’єктів, вибудовуєш ціле речення, а потім з цього речення скласти одне слово. Відповіддю до кожної задачі є одне слово, але знайти його дуже важко».

«Приємно, що у цьому заході можуть брати участь не лише студенти, а й усі охочі. Для того, щоб усе відбулось на найвищому рівні, ми створили команду організаторів, де був і Євген Шемет, його дружина, теж випускниця кафедри КН ВНТУ Таня Шемет (Куба) і представники ІТ- спільноти Вінниці, які виступали спонсорами хакатону. Це компанії BrainBasket, NestLogic, Playtika та фірма BBFood», — продовжує Андрій Яровий.

Відео лекцій професора Малана є на YouTube і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Лекції можна переглядати англійською мовою, а можна і в перекладі українською. Зокрема українською можна переглядати на спеціалізованій платформі Prometheus — це та платформа, яка рекомендована МОНУ до використання у вишах. І головне: Курс CS50 доводить: комп’ютерні науки — це мистецтво мислити.

Переможцями ІТ хакатону CS50 Puzzle Day стали студенти ФІТКІ:

language triangle

 • Кузнєцов Леонід (студент гр. 2ПІ-16б)

 • Костюк Костянтин (студент гр. 1ПІ-16б)

Network Team

 • Позур Михайло (студент гр. 1ПІ-16б)

 • Свіжак Віктор (студент гр. 1ПІ-16б)

optimum

 • Озерчук Дмитро (студент гр. 2ПІ-16б)

 • Білоконь Владислав (студент гр. 1ПІ-16б)

 • Трішкіна Яна

Pomaranchi

 • Шемет Тетяна (випускниця кафедри КН)

 • Шемет Євген (викладач кафедри КН)

 • Андрій Яровий (завідувач кафедри КН)

Кожна з цих чотирьох команд розв’язала усі 8 задач. Отож, згодом кожен учасник отримає персональний сертифікат від Гарвардського університету за підписом самого Девіда Маллана.

Обновлено 26.04.2018 09:57
 
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.