КУРС CS50 ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЧИТАЄТЬСЯ НА ФІТКІ PDF Печать E-mail
Новини

ІТ хакатон CS50 Puzzle Day, який проводив професор Гарвардського університету Д. Маллан перед запуском курсу CS50 (Introduction to Computer Science), зібрав у 2018 році у Вінницькому національному технічному університеті понад сто студентів.

Зорганізували хакатон у ВНТУ завідувач кафедри КН, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий і випускник кафедри КН, а тепер уже викладач й топовий програміст Євген Шемет. Євген торік стажувався в Гарвардському університеті і є сертифікованим викладачем курсу CS50: «CS50 PuzzleDay — це одна з частин цього курсу. Курс складається з навчальної програми і подій, які відбуваються паралельно з ним. Ми у ВНТУ нині робимо із таких подій лише CS50 PuzzleDay. Цьогоріч проводимо хакатон уже вдруге. Цей Гарвардський захід відбувається водночас по всьому світу для тих, хто проходить курс CS50. На хакатон пропонується 8 логічних задач. Торік лише три команди у світі вирішили усі 8 задач. Цьогоріч задачі були легші, тому значно більше команд вирішили усі завдання. Отже, змагання були продуктивнішими. Приміром, моя команда, в якій була моя дружина Таня і завідувач моєї кафедри комп’ютерних наук, професор Андрій Яровий також впоралась з усіма задачами».

У CS50 PuzzleDay усе орієнтоване на креатив, нема стандартних рішень. Власне і курс розвиває неформальний підхід до вирішення задач, який дуже цінується фахівцями у всьому світі. Стандартно вирішувати задачі можна навчити, а от застосувати найефективніший підхід до вирішення задачі можуть лише найбільш талановиті або найбільш досвідчені айтішники.

Учасникам одночасно у всьому світі дається дві доби на вирішення задач. Оскільки вони орієнтовані на логічне мислення, дозволяється користуватись усім, й інтернетом також.

Професор Яровий: «Задачі не мають готової відповіді. Ти повинен серед абсолютно різнорідних понять знайти логіку, що їх поєднує. А потім вивести це в єдину логічну схему і зрозуміти, яка правильна відповідь. Задачі дуже цікаві. Є задачі багатоетапні — спершу знаходиш якусь логіку непов’язаних об’єктів, вибудовуєш ціле речення, а потім з цього речення скласти одне слово. Відповіддю до кожної задачі є одне слово, але знайти його дуже важко».

«Приємно, що у цьому заході можуть брати участь не лише студенти, а й усі охочі. Для того, щоб усе відбулось на найвищому рівні, ми створили команду організаторів, де був і Євген Шемет, його дружина, теж випускниця кафедри КН ВНТУ Таня Шемет (Куба) і представники ІТ- спільноти Вінниці, які виступали спонсорами хакатону. Це компанії BrainBasket, NestLogic, Playtika та фірма BBFood», — продовжує Андрій Яровий.

Відео лекцій професора Малана є на YouTube і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Лекції можна переглядати англійською мовою, а можна і в перекладі українською. Зокрема українською можна переглядати на спеціалізованій платформі Prometheus — це та платформа, яка рекомендована МОНУ до використання у вишах. І головне: Курс CS50 доводить: комп’ютерні науки — це мистецтво мислити.

Переможцями ІТ хакатону CS50 Puzzle Day стали студенти ФІТКІ:

language triangle

• Кузнєцов Леонід (студент гр. 2ПІ-16б)

• Костюк Костянтин (студент гр. 1ПІ-16б)

Network Team

• Позур Михайло (студент гр. 1ПІ-16б)

• Свіжак Віктор (студент гр. 1ПІ-16б)

optimum

• Озерчук Дмитро (студент гр. 2ПІ-16б)

• Білоконь Владислав (студент гр. 1ПІ-16б)

• Трішкіна Яна

Pomaranchi

• Шемет Тетяна (випускниця кафедри КН)

• Шемет Євген (викладач кафедри КН)

• Андрій Яровий (завідувач кафедри КН)

Кожна з цих чотирьох команд розв’язала усі 8 задач. Отож, згодом кожен учасник отримає персональний сертифікат від Гарвардського університету за підписом самого Девіда Маллана.

Обновлено 26.04.2018 09:57