СТУДЕНТИ ФІТКІ – ПЕРЕМОЖЦІ XVIII КОНКУРСУ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА У ВНТУ PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

У Вінницькому національному технічному університеті відбувся ІІ етап XVIII  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Щороку 9 листопада стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, що традиційно проводиться в День української писемності та мови.

У конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею.

Конкурс було засновано в травні 2001 року Петром Яциком – канадським підприємцем українського походження, меценатом і філантропом, відомим своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

У Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика беруть участь мільйони дітей та студентів. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 мільйонів людей з-понад 20 країн світу. Для них це можливість перевірити свої знання та випробувати вміння володіти словом. Цікаві, змістовні завдання спрямовані передовсім на практичне застосування теоретичних знань. Особливо привабливі для учасників завдання творчого характеру, які порушують актуальні проблеми сучасності, вимагаючи від конкурсантів високого рівня ерудиції.

У Вінницькому національному технічному університеті також відбувся ІІ етап XVIII  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 2017-2018 н.р., який мав на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Організатором цього конкурсу у ВНТУ стала кафедра мовознавства на чолі з докт. філол. наук, проф. Азаровою Л.Є.

У роботі ІІ етапу конкурсу взяли участь 66 студентів. Високий показник участі в цьому мовному “марафоні” засвідчили студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, що зумовлено було  прагненням учасників переконатися у своїх знаннях.

Учасникам конкурсу було запропоновано різноманітні мовні завдання творчого та граматичного характеру, пов’язані з мовною культурою в Україні, аспектами професійної комунікації в сучасній освіті, проблемними питаннями української лексикології. Роботи, виконані конкурсантами, засвідчили належний рівень лінгвістичних знань.

Переможцями ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

1 місцеОлег Білозор (гр.2ПІ-17б, викладач – докт. філол. наук, проф. Азарова Л.Є.).

2 місце Олег Шинкаренко (гр.1КН-17б, викладач – докт. філол. наук, проф. Азарова Л.Є.).

3 місцеЛюбов Долбіна (гр.1ПІ-17б, викладач – докт. філол. наук, проф. Азарова Л.Є.).

На базі закладу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради” відбудеться ІІІ (обласний) етап XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Отож, щиро бажаємо переможцям ІІ етапу конкурсу успіхів у наступному етапі змагання та відстояти честь Вінницького національного технічного університету на гідному рівні.

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 листопада 2017, 07:45