Чергова незабутня подорож PDF Друк e-mail

1

Похід у Кримські гори наші студенти вважають справжнім задоволенням і з першого курсу регулярно приїздять на півострів, щоб підкорити вершини. Цього року студенти групи МН–08 Володимир Рибак, Юлія Слободянюк, Олег Сухоносов, Олександр Бойко, Олена Смірнова, а також Сергій Крутінь ( група АМЗ-06) під керівництвом Вадима Липського ходили у гори на травневі свята.

“ В похід ми ходимо починаючи з першого курсу, тривалістю 10–14днів, - розповідає Юлія Слободянюк. – Кожного року намагаємось обирати новий маршрут. Маршрути різні по важкості, інколи за один день проходимо до 30 км. Відвідали гірські масиви Чатир-Даг, Демерджі, побували у Дол2ині Привидів та диких печерах, бачили водопади Джур-Джур, Джурла.

Цього року у нас маршрут починався з Бахчисарая. Відвідали середньовічне місто-фортецю Чуфут-Кале, яке знаходиться за 3 км на схід від Бахчисараю. Потім прямували до Мангупа, Великого Кримського каньйону, до гори Рока. Навесні у горах лежить сніг, водопади більш повноводні, розцвітають квіти і не так жарко при переходах, як влітку. Також ми за цей час безкоштовно підкорили Ай – Петрі (зустрічали сонце на вершині, бо після114 дев’ятої години ранку, щоб пройти на Ай – Петрі потрібно платити). (Посміхається). По Таракташській стежці спускались до водопаду Учан-Cу (Учан-Су в перекладі з Крим.-тат. - Летюча вода) – самого високого водопаду України! Там навіть купалися, хоча температура води +7˚С. У всій красі цей водопад можна побачити лише навесні, так як тане сніг і потоки води починають з шумом падати з стометрового виступу, наповнюючи повітря блискучими бризками. ”

Мандрівники прокидалися о шостій годині ранку, а припиняли подорож з заходом сонця. Весняні дощі зовсім не стали на заваді, а навпаки додавали неймовірних вражень.

“Дуже приємно, що ми часто зустрічали гостей з Росії, а з України найбільше туристів з м. Дніпропетровськ, з деякими ми потоваришували, зокрема з турклубом «Вкусняшка»,” – говорить Юлія.

У гірську подорож зазвичай їздить 15 – 20 чоловік. Вартість поїздки приблизно 800 грн. – “все включено” – проїзд, проживання у наметах, харчування. Походи проводяться у всі пори року.

“Ми повертаємося стомлені, але не відчуваємо цього - говорить Юля,- бо щасливі і сповнені позитивних емоцій. Нам є що згадати, це точно!”

13

Іванішина Дар'я