Студентка ФІТКІ вивчала курс від організації BEST в Стамбулі PDF Друк e-mail
Новини

Студентка факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Дмітрієнко Діана (гр.1ПІ-15б) влітку 2017 року вивчала курс від міжнародної студентської організації BEST у Туреччині, в місті Стамбулі. Діана ділиться своїми враженнями про поїздку.

«Life is a VICIOUS-CYCLE PROJECT. Wanna know how to manage?» – саме такою була тема літнього курсу, який я відвідала. Цей курс був організований за програмою міжнародної студентської організації BEST (Board of European Students of Technology) і проходив у найбільшому місті Туреччини, Стамбулі.

Там я багато чому навчилася, отримала неймовірний досвід у створенні проектів, побувала в провідних компаніях Стамбула, прослухала курс лекцій від чудових викладачів і студентів Технічного університету Їлдиз (Yildiz Technical University), мала змогу познайомитися і потоваришувати з такими ж студентами як я, з різних куточків Європи. Зокрема на курсі були учасники з таких країн як Франція, Португалія, Швеція, Іспанія, Італія, Естонія, Сербія, Болгарія, Норвегія, Румунія, Польща, Греція, Німеччина, Бельгія, Чехія. Тепер у кожній з цих країн у мене є вірні друзі, які завжди будуть раді новій зустрічі.

Сам курс проходив з 18 по 26 червня 2017 року. Нас поселили в центрі Стамбула. З вікон хостелу з одного боку відкривався вид на море, а з іншого – на Айя-Софію і Блакитну мечеть. Я з першого погляду закохалася у це місто. Стамбул вражає шаленим ритмом життя і тим скільки історичних пам’яток там зустрічається на кожному кроці.

Проте у Стамбулі проживає близько 15 мільйонів жителів, які в заторах на дорогах частенько проводять по кілька годин. І саме це, на мою думку, підштовхнуло організаторів до вибору теми курсу, яка полягала не лише в управлінні проектами, а й в управлінні своїми повсякденними справами, своїм часом і ресурсами.

Протягом академічної частини курсу ми слухали лекції, а також командами по 5 осіб працювали на практичних заняттях. Метою кожної команди було розробити проект, який стосувався б теми об’єднання країн Чорноморського басейну. Ми розробили проект, направлений на розвиток туризму в цій зоні. Всі лекції і семінари були дуже насиченими.

Діана Дмітрієнко – друга ліворуч

По завершенню курсу ми складали екзамен, захищаючи проект перед викладачами. За успішно пройдений курс кожен учасник отримав сертифікат і незамінний досвід.

Тиждень, проведений у Стамбулі, був насичений неймовірною кількістю подорожей і вечірок. У нас була морська подорож по Босфору, неодноразові прогулянки містом, візит компаній в Азіатській частині Стамбула, а також вихідні, проведені на березі моря, де ми жили в палатках.

Після цього курсу я повернулася повна мотивації і амбіцій. Крім того, цей курс підштовхнув мене приєднатися то дружньої сім’ї BEST у нашому університеті.

Діана Дмітрієнко, студентка 3-го курсу ФІТКІ

з кафедри програмного забезпечення ВНТУ