Міжнародна науково-практична конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ 24-25 жовтня 2017 року провів VI Міжнародну науково-практичну конференцію «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації», яка приурочувалась 45-річчю відкриття кафедри обчислювальної техніки Вінницького національного технічного університету.

Кафедра обчислювальної техніки здійснює підготовку фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки зі спеціальності 123 — «Комп’ютерна інженерія». Її випускники працюють програмістами, веб-програмістами, аналітиками, інженерами ЕОМ, адміністраторами, системними програмістами та інтеграторами, а також мають власні компанії, що займаються розробкою комп'ютерних систем та мереж і відповідного програмного забезпечення. На кафедрі ОТ захищено 6 докторських і понад 50 кандидатських дисертацій. Високий кадровий і науковий потенціал кафедри ОТ дав змогу створити на її базі ще 5 кафедр.

Тож, аби привітати поважну ювілярку і заодно взяти участь у конференції до ВНТУ приїхали вчені, інженери та аспіранти університетів і науково-дослідних інститутів з усіх куточків України.

Взяли участь у науковому форумі й українські військові, котрі займаються проблемами комплексного захисту інформації у військовій сфері. Одна з їхніх доповідей стосувалась проблеми кібербезпеки для армії. Під час конференції представники ЗС України уклали угоду про співпрацю з науковцями ВНТУ, принагідно зауваживши, що саме тут у вінницькому технічному виші знайшли розробки, які гостро потребує українська армія.

Співорганізаторами конференції виступили — Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, НТУУ «КПІ» імені Сікорського, Харківський національний технічний університет «ХПІ», Кіровоградський національний технічний університет, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Новий університет Лісабона (Португалія), Азербайджанська державна нафтова академія, Об’єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі, Гірничо-металургійна академія AGH (Польща), Інститут інженерів електротехніки та електроніки (IEEE), українська секція.

Прозвучало майже півсотні доповідей. Їх автори не лише з нашої країни, а й з Польщі, Казахстану, Росії, Канади. Одну з доповідей на відеоконференції виголосив доктор технічних наук, професор Олексій Стахов, місто Бредфорд, Онтаріо, Канада.

Зауважимо, найкращі доповіді будуть опубліковані як статті в наукових фахових виданнях України («Вісник ВПІ», «Інформаційні технології та комп‘ютерна інженерія», «Наукові праці ВНТУ»). А опубліковані тези доповідей, крім постерних, індексуються в наукометричній базі Google Scholar.