СТУДЕНТИ ФІТКІ – ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАНЬ З ПРОГРАМУВАННЯ НА КУБОК ВЕКУА PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

28-29 жовтня 2017 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулася 11-та міжнародна олімпіада з програмування на Кубок академіка Векуа.

Змагання проводилися паралельно на двох грузинських, азербайджанському та чотирьох українських і чотирьох російських майданчиках.

Кубок Векуа складається з двох окремих турів: особистого та командного.

Головна особливість — Кубок проводиться за правилами студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, але має повну демократичність відносно складу команд. До їх складу можуть входити школярі, студенти спеціальних навчальних закладів різного рівня освіти, студенти університетів і професіонали, які вже давно закінчили своє навчання і працюють у будь-якій галузі.

Вінницький майданчик виявився другим за чисельністю в Україні. До Вінниці приїхали чотири команди, три з яких представляли київські ВНЗ: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Київський національний торговельно-економічний університет, і один – Уманський державний педагогічний університет.

Яскравою подією на вінницькому майданчику став виступ команди ветеранів, у якій взяв участь працівник цюріхського відділення Гугл Сергій Кашубін, дійсний ветеран Кубку Векуа, який чотири рази брав у ньому участь і, навіть, був переможцем у особистому заліку. І через три роки після закінчення ВНТУ команда показала чудовий результат, поступившись в Україні лише діючим чемпіонам з Ужгорода, та бронзовому призеру України з Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Проректор з наукової роботи ВНТУ Сергій Павлов (перший ліворуч), далі випускники ВНТУ Максим Матейчук, Сергій Кашубін і Михайло Гранік, професор Володимир Месюра

Єдиним спонсором змагань став Всеукраїнський благодійний Фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій», який забезпечив харчування учасників та друк сертифікатів. Задля створення та підтримки «грузинської атмосфери» змагань учасників пригощали стравами грузинської кухні: хачапурі  та хінкалі.

В особистому турі олімпіади змагалися 117 учасників. До першої десятки увійшов студент кафедри програмного забезпечення з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Юрій Шмерчук (гр.1ПІ-17м), який посів 7-ме місце.

А по Вінницькому сайту переможцями змагань в особистому турі стали:

2 місцеЮрій Шмерчук (гр.1ПІ-17м)

Юрій Шмерчук отримує диплом переможця

3 місцеОлег Яворович (гр.1ПІ-16м)

Олег Яворович отримує диплом переможця

4 місце – Олексій Кавка (гр.1ПІ-14б)

5 місце – Євгеній Щербіна (гр.1КН-17м)

У командному турі переможцями змагань по Вінницькому сайту стали:

2 місце – команда студентів ФІТКІ у складі Євгенія Щербіни (гр.1КН-17м) та Юрія Шмерчука (гр.1ПІ-17м), тренер команди – професор кафедри комп’ютерних наук Володимир Месюра.

Призери олімпіади: Євгеній Щербіна і Юрій Шмерчук та тренер команди – професор кафедри КН Володимир Месюра

3 місце – команда студентів ФІТКІ у складі Олега Яворовича (гр.1ПІ-16м), Олександра Спажева (гр.2КН-15б) та Максима Мельника (гр.1ПІ-17б), тренер команди – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

Призери олімпіади: Олександр Спажев, Олег Яворович і Максим Мельник

4 місце – команда студентів ФІТКІ у складі Олексія Кавки (гр.1ПІ-14б) та Андрія Андреєва (гр.2ПІ-14б), тренер команди – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

ВНТУ має давню історію участі у Кубку Векуа, що розпочалася у 2009 році. До 2014 р. команди ВНТУ кожного року приїздили для участі у Кубку до Грузії: Тбілісі, Батумі або Кутаїсі  та неодноразово ставали його призерами в особистому та командному заліку.

Тому у 2014 р. саме ВНТУ став ініціатором проведення Кубку на території України з метою забезпечення більшої кількості українських учасників, для чого у різних регіонах України й були створені 4 майданчики.

Координацію Кубку Векуа в Україні у цілому та на вінницькому майданчику зокрема здійснював Володимир Месюра, професор кафедри комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Координатор змагань професор Володимир Месюра

Останнє оновлення на П'ятниця, 10 листопада 2017, 10:23