СТУДЕНТИ ФІТКІ РЕАЛІЗУВАЛИ СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ У ПОЛЬЩІ PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування в партнерстві з Регіональним центром волонтаріату в м. Кельце реалізувала спільний проект «Сусіди».

Проект «Сусіди» це 7-денний польсько-український обмін молоддю, в якому взяло участь 30 молодих людей віком 19-24 роки і 2 молодіжних працівники (керівники груп).

Обмін, який відбувся з 8 по 15 жовтня 2017 року, був організований у м. Кельце. Він стосувався пріоритетних питань для програми обміну і був організований на зборах зустрічі сусідів, які бачились вперше і знайомились.

Метою проекту було виявлення спільних коренів, подолання упереджень і стереотипів у сприйнятті спільної історії й теперішніх відносин.

У складі делегації від Вінницького національного технічного університету були студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Галина Богачук (гр.1ПІ-14б), Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс) та Владислав Кокушкін (гр.2ПІ-16б).

Представники Вінницького національного технічного університету з національним прапором України (Недоснований Олександр – крайній праворуч, Богачук Галина – друга праворуч, Кокушкін Владислав – по центру) та представники польської групи

Учасники брали участь у семінарах, дебатах, дискусіях, деякі з яких вони підготували самі. У рамках серії семінарів, призначених для кращого пізнання історії обох країн, було досліджене спільне коріння, визначено відмінності і побудоване толерантне ставлення, а також була встановлена більша відкритість, задля того, щоб показати ідею співпраці при роботі над спільним завданням створення інформаційної кампанії в Інтернеті.

У ході обміну відбувалось безліч цікавих заходів, проведення дискусії на тему коренів Польщі та України.  Учасники перед приїздом до Польщі розповсюдили для заповнення анкети серед мешканців свого населеного пункту – завдяки ним дізнались, які є  стереотипи на тему іншої країни та, що люди знають про сусідів. На сесії було продемонстровано результати цього дослідження і висвітлено стереотипи. У графічній формі учасники співставляли те, якими їх бачать інші та як є насправді.

Багато часу було присвячено дискусії на тему сучасних відносин поміж Україною та Польщею та ситуації в цих країнах. Для цього вибрано Кельценський Технологічний Парк.  Учасники взяли участь в моделюванні бізнесових зустрічей «В2В – бізнес для бізнесу», в яких будуть презентувати гордість своїх країн та відвідали наукову виставку, присвячену розвитку інформаційних технологій.

Також була проведена презентація принципів Польсько-Українського обміну молоддю і інших програм, наприклад, Erasmus+, презентація комунального планування проекту NAOMIE і дискусія на тему аналізу місцевих потреб і відповідальності.

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 листопада 2017, 09:54