The International Computers Contest for Students HARD & SOFT Suceava 2017 PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

У Сучаві (Румунія) проводився щорічний Міжнародний конкурс для студентів технічних спеціальностей Hard & Soft. Мета конкурсу полягає у виконанні поставлених задач, створенні апаратної та програмної системи, вмінні вирішувати складні задачі, злагодженій командній роботі, креативності та презентації кінцевого результату.

Цікавим є формат конкурсу. Журі надає учасникам завдання, яке має бути виконане за тиждень. Кожна команда отримує певні компоненти та лабораторію, де протягом 4 днів виконує завдання. Під кінець тижня кожна команда має протестувати свій виріб, підготувати документацію та презентувати його. Журі визначає три найсильніші команди. Крім трьох призових місць, визначають ще 2 команди за критерієм «Special Mention», що відзначилися серед інших нестандартним підходом до вирішення поставленої задачі.

Команда Вінницького національного технічного університету цьогоріч посіла четверте місце та отримала дві особливі нагороди від Сучавського університету ім. Штефана чел Маре - «Special Mention» та від OFS Global Services серед 16 команд світу.

Цьогорічне завдання конкурсу полягало у створенні приладів, що знімають всі можливі динамічні показники з велосипеда, а також моніторять стан здоров’я велосипедиста та характеризують подорож в цілому. Головний комп’ютер, що збирав інформацію про всі виміри і передавав цю інформацію на сервер та Android додаток, мав знаходитися у шоломі. Велосипед, шолом та інші необхідні матеріалами були в наявності.

Учасники команди ВНТУ: Дмитро Кривий (ФІТКІ, гр.2КІ-13б), Павло Орлик (ФКСА), Дмитро Куций (ФІТКІ, гр.1КІ-13б) та Наталія Росол, супроводжував команду викладач Микола Прадивляний.

Наша команда створила комплексну систему, що вимірювала всі необхідні показники, з’єднувалась з Android application і WEB сервером. Система складалась з головного комп’ютера, що розташовувався в шоломі, велоком’ютера, наручної пов’язки та мобільного телефона на базі ОС Android.

Велокомп’ютер збирав динамічну інформацію з велосипеда – пройдений шлях, швидкість, кількість обертів педалей та швидкість їх обертання, тиск на педалі, температуру повітря, тиск в шинах коліс велосипеда, стан тормозів та активну передачу. Частина цієї інформації відображалася на вбудованому повнокольороваому дисплеї. Додатково велосипед був оснащений передніми фарами, задніми стоп-сигналами, поворотниками та ілюмінацією, яка надала ефекту футуристичності.

Наручна пов’язка відображала інформацію про стан велосипедиста – його пульс, рівень СO2, що видихається, прискорення дихання та ін. Окрім цього на екрані був ще годинник та таймер. Також система мала сенсор для зчитування RFID карток, що було ще одним додатковим завданням журі.

Велошолом був оснащений датчиками: температури, пульсометром, акселерометром, гіроскопом та датчиком СО2. Окрім цього на шоломі була індикація для їзди в темну пору доби.

Всі системи мали вбудований радіоканал, енергоефективну архітектуру та розвинену синхронізацію.

Вітаємо наших креативних конструкторів!

Останнє оновлення на Вівторок, 24 жовтня 2017, 14:22