Студенти ФІТКІ – на Olerom Forum 1 у Києві PDF Друк e-mail
Новини

Olerom Forum 1 – найбільший міжнародний бізнес-форум Центральної та Східної Європи, який вже кілька років проводиться у Києві.

Цьогоріч у роботі форуму взяло участь близько 7 000 тисяч учасників, серед яких була делегація Вінницького національного технічного університету, в складі якої 15 студентів ФІТКІ: Владислав Нестерук (гр.1ПІ-15б), Лілія Сагайдак (гр.1ПІ-15б), Діана Дмітрієнко (гр.1ПІ-15б), Наталія Черначук (гр.1ПІ-15б), Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б), Євгеній Лисенко (гр.1ПІ-15б), Михайло Кренцін (гр.1ПІ-15б), Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс), Ярослав Куш (гр.1КІ-14б), Олександр Полторак (гр.1КІ-16мс), Ксенія Івченко (гр.1ПІ-16м), Марія Польова (гр.1ПІ-16м), Євгеній Щербіна (гр.1КН-17м), Сергій Сорока (гр.1ПІ-16б), Роман Казаков (гр.1БС-16мс).

Державна інноваційна кредитно-фінансова установа ініціювала участь делегації ВНТУ у бізнес-форумі Olerom Forum 1 і сприяла безкоштовній участі в ньому студентів ВНТУ!

Дев'ять з половиною годин лише з однією перервою — година на обід, відбувались виступи ексклюзивних світових спікерів! Паралельно проводились виставки нових перспективних стартап-проектів, знайомства та спілкування з бізнес-елітою України та світу.

Хедлайнером форуму виступав Стів Возняк – винахідник персонального комп’ютера та співзасновник компанії Apple, який вперше відвідав Україну. Він зізнався, що завжди мріяв тут побувати, оскільки вважає себе за походженням українцем. Стів Возняк розповів про історію створення персонального комп’ютера, яка почалася з його мрії зробити комп’ютер доступним багатьом. А ще Стів зазначив, що створення комп’ютерних технологій – організація і виконання проектних і технологічних операцій – може проводитися лише людьми, а методика роботи мозку людини кардинально відрізняється від будь-яких технічних систем, тому Стів не вірить у загрозу «повстання машин», тобто штучний інтелект сьогодні є цілком безпечною технологією. А от найбільш перспективними галузями науки Стів Возняк вважає робототехніку та біотехнології.

Цікаво було дізнатися, що уже після перших успіхів Apple Возняк вирішив закінчити університет, тому що завжди вважав освіту ключовим фактором розвитку особистості. Щоправда, для цього йому довелось вчитися під вигаданим прізвищем. Так само інкогніто він пропрацював 6 років учителем математики у звичайній середній школі. Крім того, він відомий як філантроп і меценат, який жертвує значні кошти на різноманітні соціальні та наукові проекти.

Також на форумі виступив Адам Чеєр – засновник і розробник Siri (системи інтелектуального пошуку в Інтернеті), який розповів про майбутнє світового бізнесу та інноваційних технологій. Зокрема, про можливості штучного інтелекту та про довгу кропітку роботу над власною стартап ідеєю Siri та секрети успішного створення і впровадження цього інноваційного продукту.

Чарльз Адлер, засновник Інтернет-платформи просування та збору коштів на інноваційні проекти «Kickstarter» розповів про самий початок розвитку їх ідеї та повільного, поступового масштабування. Зупинився на прикладах про перший проект, якому потрібно було 15 доларів, а вдалось залучити 35. Коротко розповів про українські проекти та про те, які ж саме розробки викликають особливе зацікавлення у відвідувачів платформи (інвесторів).

Дякуємо Володимиру Ставнюку – Голові правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи за запрошення делегації ВНТУ на форум Olerom Forum 1 і за сприяння безоплатної участі нашої делегації в такому масштабному заході.