УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Підкорення Гімалаїв PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини
alt

У вересні 2008 р. група альпіністів Вінницького міського клубу туристів «Меркурій», у яку входив доцент кафедри «Інтелектуальні системи» ВНТУ Олексій Сілагін, вилетіла до столиці Індії м. Делі. Крім нього до групи увійшли Валентин Карпов (керівник, досвідчений альпініст) та Євген Яцик, в минулому  випускник  радіофаку ВНТУ. В 2006 р. Карпов та Яцик уже побували у Гімалаях, де в районі вершини Еверест (8840) здійснили 25-денний перехід через перевал Lapcha pas (5800). Метою нової альпіністської експедиції було вийти в район вершини Аннапурна(8086), пройти акліматизацію в базових таборах Matchupitchu Base Camp (3700) та  South Annapurna Base  Camp (4130)  і здійснити сходження на одну із вершин району Аннапурна.


alt

Після 9-годинного перельоту наш літак приземляється  в аеропорту ім. Індіри Ганді в Делі. Чотири дні ми оглядаємо храми та пам'ятники Делі а потім виїжджаємо до стародавньої столиці Індії — міста Агра, щоб відвідати окрасу та гордість Індії — Тадж Махал. Із Агри поїздом довго їдем на північний схід, до міста Горахпур, що на кордоні із Непалом. Вранці купуємо візи, переходимо кордон, а ввечері ми уже в Катманду — столиці Непалу. Ще кілька днів у столиці — буддистські храми, закупка спорядження, невдала спроба одержати дозвіл на в'їзд до Тібету, і ми на автобусі виїжджаємо в Покхару, де купуємо дозволи (Permit) на вхід до заповідника «Annapurna Conservation Region» і від селища Fedi стрімкою скелястою стежкою починаємо маршрут.


Після 7-денного переходу ставимо намет у базовому таборі Matchupitchu Base Camp. 3 дні на акліматизацію. Здійснюєм кілька радіальних виходів: до підніжжя South Annapurna(7219); по руслу річки Modi Khola; по льодовику Annapurna Glisier, де безліч фантастичних гротів, водоспадів і печер. Зустрічаємо спелеолога із Франції,що досліджує льодові печери в команді з трьома шерпами.


Ми вимушені розлучитись із нашим товаришем — Женею Яциком, — він ще на початку маршруту травмував руку і відчуває погіршення від перебування на висоті. Це виключає його участь у сходженні. Женя віддає нам свою частину спорядження та продуктів і спускається в Покхару, де очікуватиме нас в одному з готелів.


Ми багато спілкуємось з іншими альпіністами, персоналом базових таборів, досліджуємо карти — потрібно вибрати потенційну вершину для сходження. Нарешті наш вибір падає на дві вершини — це або Tent Peak або одна із безіменних вершин південного відгалуження хребта Аннапурни. Шлях до них пролягає через вузький каньон ріки.


alt

24.09 — знімаємо палатку та вирушаєм до каньону. Шлях через каньон досить проблемний — броди чере Modi Khola, траверс південної стіни з навішеними перилами. Спускаємось на висоту  3400. Ночівля на виході з  каньону.


25.09 — броди, перехід через льодовик, рух по руслу з різким набором висоти до 4300. Приймаємо рішення підніматись на Аннапурну 5, так ми назвали першу безіменну вершину хребта (5162). Вперше бачимо диких гірських турів. Ночівля на плато (мороз -5).


25.09 — продовжуєм підйом через «баранячі лоби». Туман заважає прокласти маршрут, — багато часу витрачаємо на розвідку. На межі вічного зледеніння закладаємо штурмовй табір (4700).


27.09 — зранку при сприятливій погоді виходимо на штурм вершини. Символічно, що Україна в цей день святкує День туризму. Майже 5 годин руху по обледенілим скелям і ми на вершині. Робимо останню зйомку і починаємо спуск. Погода швидко псується. На щастя, густий туман періодично розсіюється і ми, через кілька годин спуску, знаходимо штурмовий табір.


Олексій Сілагін

Останнє оновлення на Понеділок, 13 грудня 2010, 20:18
 
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.