УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
ІТ-ХАКАТОН CS50 PUZZLE DAY PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини

У ВНТУ проведено CS50 Puzzle Day – щорічний захід, що проводиться командою CS50 і професором Гарвардського університету Д. Малланом перед запуском курсу CS50 (Introduction to Computer Science).

Участь у змаганнях взяли 109 студентів ФІТКІ.

Проведення CS 50 Puzzle Day у ВНТУ відзначено Девідом Маланом (Harvard University).

 

Відбувся CS50 Puzzle Day у ВНТУ за ініціативи і чіткої організації в.о. завідувача кафедри комп’ютерних наук, доктора технічних наук, професора Андрія Ярового.

Це масштабне дійство стало можливим, оскільки ВНТУ приєднався до міжнародного руху CS50 Puzzle Day, що проводився цьогоріч у 152 країнах світу — 7 986 учасників з освітніх та наукових закладів.

Організатор CS50 Puzzle Day — Гарвардський університет, один із найвідоміших університетів США і світу.

«Всесвітньовідомий курс Computer science 50, який започаткував професор Гарвардського університету Девід Малан, нині читається в провідних університетах США — в Гарварді, в Єльському університеті. Зокрема, у 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі. Також, у цьому році офлайн версія CS50 стала найпопулярнішим курсом за вибором студентів у Гарвардському університеті. Активно переглядають лекції цього курсу у всьому світі. Це і не дивно, адже окремі лекції цього курсу, з професором Маланом проводили такі відомі гості як Стів Балмер (екс-CEO Microsoft), Марк Цукерберг (засновник FaceBook). Відео лекцій професора Малана є на YouTube і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Лекції можна переглядати англійською мовою, а можна і в перекладі українською. Зокрема українською можемо переглядати на спеціалізованій платформі Prometheus  https://prometheus.org.ua/ — це та платформа, яка рекомендована МОНУ до використання у вишах», — розповідає професор Яровий.

Цей курс Computer Science 50 надзвичайно популярний не лише серед айтішників, а серед менеджерів і політиків, адже він закладає філософію, що навіть людина, котра зовсім не розуміється в програмуванні зможе оволодіти азами комп’ютерних наук, розширити власний кругозір. Іноді, це кардинально змінює життя таких «непрофільних» студентів. Наприклад, випускниця факультету історії та літератури С'юзен Войчицькі (Susan Wojcicki) прослухала CS50 на останньому курсі вишу. А потім переїхала в Кремнієву Долину. Натепер вона — виконавчий директор Youtube.

«Але головна особливість курсу в тому, що він доводить: комп’ютерні науки — це мистецтво мислити. І CS50 дає вміння використовувати ефективні алгоритми вирішення проблем. А це те вміння, що потрібне у будь-якій сфері, — говорить Андрій Яровий. — Цей курс щороку починається ІТ-хакатоном CS 50 Puzzle Day. Цей хакатон уже два роки поспіль проводиться у всьому світі. Його мета — показати, що саме уміння ефективно мислити є надзвичайно важливим для фахівця ІТ-сектору».

CS50 Puzzle Day кафедра комп’ютерних наук зорганізувала спільно з громадськими та некомерційними організаціями I-Hub Вінниця і CodersGuild. Основна мета цих організацій — популяризація і розвиток ІТ-напрямку у Вінниці. Окремі учасники CodersGuild — це випускники кафедри комп’ютерних наук ВНТУ.

«Зокрема завдяки ініціативі нашого випускника Євгена Шемета був організований цей ІТ-хакатон CS 50 Puzzle Day, — розповідає професор Яровий. — Дуже приємно, що кафедра комп’ютерних наук і її випускники зорганізовують ІТ-хакатон з комп’ютерних наук у ВНТУ. Це дуже символічно і логічно!»

Учасникам одночасно у всьому світі пропонується 8 задач і дається дві доби на їх вирішення. Оскільки задачі орієнтовані на логічне мислення, дозволяється користуватись усім, в тому числі й інтернетом.

У CS50 PuzzleDay усе орієнтоване на креатив, нема стандартних рішень. Власне і курс розвиває неформальний підхід до вирішення задач, який дуже цінується фахівцями у всьому світі. Стандартно вирішувати задачі можна навчити, а от застосувати найефективніший підхід до вирішення задачі можуть лише найбільш талановиті або найбільш досвідчені айтішники.

Професор Яровий продовжує: «Я теж брав участь у цьому хакатоні і як організатор, і як учасник. У нас була своя команда. Одразу скажу — інтернет не допомагає. Задачі не мають готової відповіді. Ти повинен серед абсолютно різнорідних понять знайти логіку, що їх поєднує. А потім вивести це в єдину логічну схему і зрозуміти, яка правильна відповідь. Задачі дуже цікаві. Є задачі багатоетапні — спершу знаходиш якусь логіку непов’язаних об’єктів, вибудовуєш ціле речення, а потім з цього речення скласти одне слово. Відповіддю до кожної задачі є одне слово, але знайти його дуже важко».

7 команд ФІТКІ вибороли перше місце у Вінниці та друге – в Україні у ІТ-хакатоні CS50 Puzzle Day 2017.

«Учасником однієї з команд-переможниць був також і я, — посміхається Андрій Яровий. — Тобто я на рівних конкурую зі своїми студентами. Приємно, що у цьому заході можуть брати участь не лише студенти, а й усі охочі. Ми створили команду організаторів, де був і Євген Шемет, його дружина теж випускниця кафедри КН ВНТУ Таня Шемет (Куба) і представники ІТ- спільноти Вінниці, які виступали спонсорами хакатону»

Завдяки спонсорам було дуже весело і цікаво. Для кожної команди презентували величезну піцу. І коли ми склали коробки від піц одну на одну, вийшла…«пізанська вежа».

Креативні студенти придумали міряти зріст учасників у… піцах. Одразу на сайті хакатону з’явились фото з підписами «У ВНТУ на CS 50 PuzzleDay можна виміряти свій зріст у піцах!». До речі, як не дивно, але ці фото теж відзначено на офіційному сайті CS 50 Puzzle Day.

А ще професор Малан на цьому ж сайті відзначив Україну як одну з найактивніших країн, котра впроваджує цей його курс.

На сайті CS 50 Puzzle Day масив фотографій із хакатону у ВНТУ є найбільшим порівняно з іншими учасниками. Студенти Вінницького політеху дуже оперативно виставляли в інтернет фото і відео, а у світі оперативність дуже цінується.

«За домовленістю з CodersGuild у вересні ми плануємо запустити цей курс Computer Science 50 на кафедрі комп’ютерних наук. — Розповідає професор Яровий. — І це буде безкоштовний курс лекцій Девіда Малана. А практичні заняття проводитиме Женя Шемет, який проходив відповідне стажування і має компетенцію на проведення таких занять».

Вінницькі ІТ-фірми готові надавати спонсорську допомогу, але в реальні ІТ-заходи, які розвивають молодь і дають їй мотивацію. Учасники CS 50 Puzzle Day отримали від спонсорів симпатичні призи  — сертифікати на майстер-класи з певних ІТ-напрямів та мов програмування, флешки на 64 Гб, парасолі, чашки з логотипами.

Професор Андрій Яровий вручає Подяку представнику фірми-спонсора кадедри комп'ютерних наук ВНТУ

«До мене, як до очільника кафедри КН, звернулися представники однієї з ІТ-фірм Вінниці, де працюють наші студенти, і запропонували спонсорську допомогу — надали 35 сучасних комп’ютерних столів нам на кафедру. Приємно, що вінницькі фірми помічають і цінують наше велике бажання готувати якісних фахівців. І що наш вінницький ІТ-сектор знаходить можливості нас підтримати. Тому кафедра КН ВНТУ буде і надалі впроваджувати всесвітньо відомий курс CS 50 і готувати якісних фахівців для ІТ-сектору. І дуже сподіваємось, що вони, як патріоти, насамперед попрацюють на благо нашої рідної Вінниці та України» — резюмував професор Яровий.

Останнє оновлення на Середа, 11 жовтня 2017, 12:49
 
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.