УкраїнськаEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pz.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем
         Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm

                  

ВСТУП 2021 рік (бакалаврат)


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Хлопець з нашого інституту PDF Друк e-mail
Новини - Останні новини
alt

Олександр Паламарчук і олімпійська чемпіонка у багатоборстві Наталя Добринська

Про те, що студент групи 1КС-04 Олександр Паламарчук серйозно займається спортом, дізнався випадково. Просто він не пропускав заняття, за нього ніхто ніколи не просив. І взагалі він вчився на «відмінно», а, головне, зацікавлено. Але одного разу ми розговорилися, і я дізнався, що він є майстром спорту з легкої атлетики, при тому — в десятиборстві, мабуть, у найскладнішому її виді. Таких майстрів зараз в Україні лише вісім. А таких, хто виступає на високому рівні, і при цьому реально, а не на папері, вчиться,  більше немає взагалі, принаймні серед десятиборців. «Усі навіть сміються з мене» — каже Сашко. Крім того, він — чемпіон області з бігу з бар'єрами, стрибків у довжину, стрибків з жердиною («стрибаю один», — як він каже), метанні спису…, але це так, між іншим. У цьому році Сашко закінчує магістратуру інженерного напрямку, йде на червоний диплом.Ви нещодавно повернулися з кубку України з легкої атлетики. На який результат Ви розраховували і як виступили?

Взимку я отримав травму, тривалий час не тренувався, і тому у багатоборстві не виступав, а пробіг тільки 60 м з бар'єрами. Розраховував показати результат, наближений до свого найкращого, і це мені майже вдалося. Від особистого рекорда відстав на 4 сотих секунди. Правда, мені трошки не повезло, підвела техніка, і тому частину результатів фіксували за електронним секундоміром, а частину - за ручним. Закінчилося тим, що у фінал потрапили ті, хто був ближче до секретаріату. Я у фінал не потрапив, але я не чистий бар'єрист і тому не дуже переживаю.Сашко, а з чого все почалося? Як вийшло, що Ви зайнялися десятиборством?

Мій тато — майстер спорту з легкої атлетики, рекордсмен області у бігу на 100 м. Вдома висіли медалі, це було цікаво, і я також хотів бігати. Але мене в дитинстві віддали на плавання. Я, чесно кажучи, не любив ці заняття, і тому постійно «косив». Але потім у легкоатлетичну школу прийшов новий тренер Постемський Віктор Франкович, набрав дітей, і тато відвів мене туди. Мій тренер виявився тренером з багатоборства (у нього тренувалася також майбутня олімпійська чемпіонка Наталія Добринська — прим.), так я і став багатоборцем. До речі, в Європі існує така теорія, що всі юні спортсмени мають розвивати координацію і взагалі гармонійно розвиватися, і тому базова підготовка йде з багатоборства. А вже потім, якщо окремі види даються краще, починається спеціалізація.alt

Коли вдається відключити голову

Різні види десятиборства вимагають тренування  різних груп м'язів. Достатньо глянути на «чистих» стрибунів з жердиною і штовхателей ядра, щоб переконатися в цьому. Як Вам вдається розвивати у себе абсолютно різні і навіть протилежні якості?

О, це дуже цікаво. У чистих десятиборців має бути розвинута, але не занадто, м'язова структура, а високі результати показують в основному за рахунок техніки. Звичайно, якщо людина штовхає ядро на 21 м, вона має зріст за 2 м і важить за 140 кг. А для десятиборця 16 м — це вже гарний результат. До речі, це тільки здається, що ядро штовхають руками, насправді на 60-70% штовхають ногами, тому силу рук спеціально не тренують. І на змаганнях часто було, що «шкафи» в два рази більші за мене, ніяк не могли перекрити мій результат. А висота — це вже більше йде «на вибух»: по-перше, людина не повинна боятися цієї планки, а по-друге, знову-таки технічно виконувати спробу. А з жердиною взагалі треба «відключити голову», тому що коли така планка стоїть і почнеш замислюватися… І не боятися бігти перед висотою. Той же Бубка, коли він встановлював рекорди, розбігався так швидко, як спринтери біжать 60 м, і за рахунок цього він міг брати найжорсткішу жердину і стрибати дуже високо. Здається, що кожен може взяти ту жердину і швидко розбігтися, а голова не дозволить стрибнути, тому що спрацює інстинкт самозбереження.Коли я дивлюся на змагання з десятиборства, мені дуже подобається момент, коли всі ці потужні атлети після фінального забігу на 1500 м спочатку падають на доріжку, а потім, взявшися за руки, разом роблять коло по стадіону. І під час змагань іноді бачиш, що вони підказують один одному, як краще виконати чергову спробу. Це настільки відрізняється від стосунків у інших видах спорту, що навіть не віриться. Невже десятиборці насправді як одна сім'я чи це просто «показуха»?

Так, коли я виступав в окремих видах, було нецікаво зовсім: прийшли, привіталися, пробігли собі та й розійшлися. Все. Зовсім інша справа, коли люди живуть плече в плече два дні. Десять видів змагань і два дні, пережитих разом, якось об'єднують людей. Коли у когось шиповок порвався — позичити, у когось номер відірвався — причепити. Це нормально. Навіть часто, коли я був на змаганнях без тренера і щось не виходило, хлопці самі ж підказували — там стопу піднести, там ще щось. А 1500 м — це вже останній вид, який всім важко дається. Всі бажають один одному успіху, і на що можуть, на то і біжать. Можливо, звичайно, його спеціально тренувати, але тоді можна багато очок втратити в інших видах. Тут вже як кому від природи дано. А після цього, дійсно, навіть на Україні, встали всі, обнялися, і хоч нам і не дозволяли, пробігли коло, помахали глядачам на трибунах. А взагалі все від людини залежить. У десятиборстві всі нормальні підібралися.У пісні Висоцького «Про метателя молота» є слова, де він каже про свою мрію закинути молот «ужасно далеко, куда подалее, и лучше если б раз и навсегда». А у Вас не виникає іноді бажання «повісити шиповки на цвях» чи «зачехлити списа»?

Дійсно, іноді виникає. Десятиборство — це такий вид, який потребує постійної стовідсоткової концентрації. Можна лідирувати, лідирувати, а потім один вид, не дай боже, провалити, або просто погано пройти — і все. І ти вже сидиш, і думаєш: нащо мені треба було вмирати стільки видів, щоб нічого не зробити. І у мене було таке, що декілька змагань я з жердиною «баранив», тобто не брав початкову висоту, хоч йшов у призи. Звичайно, після цього тиждень не хочеться тренуватися і взагалі нічого робити. Але що поробиш? Треба збиратися з духом і починати все спочатку. Напишеш пару програмок на Java, і знову хочеться на тренування.alt

Під час тренувань

Цікава ідея. Мені також іноді не хочеться йти на лекції. Може, спробувати разок стрибнути з жердиною? Але, боюсь, це буде моя перша і остання спроба. Проте, повернемося до нашої розмови. Зараз багато комерціних турнірів серії Гран-Прі, на яких провідні спортсмени отримують високі гонорари. Плюс ще рекламні контракти. Але таких небагато, мабуть, одиниці у кожному виді легкої атлетики. А за рахунок чого живуть решта спортсменів?

Насправді, не зовсім так. Це просто те, що показують по телебаченню. Але в Європі є багато маленьких стартів для спортсменів мого рівня. Є, наприклад, якийсь готель в Естонії, і він кожен рік влаштовує легкоатлетичний турнір. І таких турнірів, де можна було б виступати, за рік набирається досить багато. Шкода, що у нашій країні це не популярно і взагалі нікому нічого не потрібно.А який гонорар можна отримати на середньому турнірі, наприклад, на першості готелю «Південний Буг», якщо це не таємниця?

За перше місце, якщо показати нормальний результат, можна заробити десь 500 — 600 євро. Потім віддати менеджеру, тренеру, заплатити податки, залишиться десь половина. Якщо ти входиш у збірну України, ставка 2000 грн. Плюс, якщо область нормальна, спортсменам можуть ще доплачувати. Тоді виходить десь 4000 грн. Але у Вінниці завжди проблема з грошима.У цьому році Ви закінчуєте університет і отримуєте кваліфікацію магістра. Ким Ви себе бачите у майбутньому?

Ой, навіть не знаю. Вдома вже кажуть, що треба роботу десь шукати, але я ще буду боротися. Після університету хотілося б ще рік-два, як мінімум, побігати, повністю віддатися тренуванням, щоб нічого не відволікало. Тому що, коли вчишся в університеті, після пар ти трохи стомлений. У мене є дуже багато друзів, які вчаться у спортінтернатах або просто «числяться» в університетах. Вони живуть тільки тренуваннями. Я був на зборах в Ялті, там зовсім інша атмосфера. Повністю віддаєшся тренуванням і думаєш, як відпочити. І тренування легше даються, коли нічого не відволікає: поїв, відпочив, попрацював… Ще дуже важливий фактор — травми, вони здорово вибивають з колеї. Наш вид спорту достатньо травматичний, мене поки що бог милував, хоча бували травми, але не дуже серйозні. Просто коли відчуваєш, що ти ще молодий, в тебе є потенціал, ще є для чого виступати, і хочеться спробувати, щоб потім все життя не казати собі: «А я не зміг, а я би міг…»

Останнє оновлення на Понеділок, 20 грудня 2010, 08:17
 
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.