УкраїнськаEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pz.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем
         Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm

                  

ВСТУП 2021 рік (бакалаврат)


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Посвята у студенти
Середа, 09 вересня 2015, 06:27

Факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету отримав молоде талановите поповнення. Двісті дев’ятнадцять першокурсників розпочали своє студентське життя. 

 Урочиста посвята в студенти ВНТУ відбулася 31 серпня 2015 року на стадіоні «Олімп» нашого університету.

 Юних колег привітав ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко також привітав першокурсників та подякував університету за те, що виховує патріотів і висококваліфікованих фахівців для нашої держави. Сергій Михайлович вручив Почесні грамоти Вінницьких обласної державної адміністрації і обласної ради за багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм двом викладачам нашого факультету: доктору технічних наук, професору кафедри комп’ютерних наук Андрію Яровому та кандидату педагогічних наук, доценту кафедри вищої математики Світлані Кирилащук.

До привітань приєдналися випускник ВНТУ, декан факультету машинобудування і транспорту, професор Юрій Бурєнніков, президент студентського самоврядування ВНТУ Катерина Франчук та солістка народної студії естрадної пісні «Септіма» Вероніки Пінчук.

Магістрант ФІТКІ, відмінник навчання, багаторазовий переможець олімпіад з програмування Максим Стрельбицький разом з найкращими студентами ВНТУ передав символічні ключ від скарбниці знань і студентський квиток державного зразка ректору Володимиру Грабку. Володимир Віталійович вручив ці атрибути першокурсникам.

Високі бали вступного рейтингу наших першокурсників, бажання вчитися, прагнення до пізнання та самовдосконалення є запорукою їх успішного старту. А попереду в них захоплююче студентське життя в стінах рідного вишу, чудові перспективи, цікаве дозвілля, нові звершення та перемоги в галузі ІТ-технологій. Саме за ними майбутнє нашого факультету, нашого вишу, нашої держави. Віримо в наших студентів! Бажаємо їм наснаги, успіхів, творчих перемог!

 
Професор Володимир Месюра — людина року
Четвер, 03 вересня 2015, 05:59

Професор кафедри комп’ютерних наук Факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ Володимир Месюра удостоєний звання «Людина року» в номінації «Діяч науки».

Саме професору Месюрі не лише ВНТУ і Вінниця, а й Україна загалом завдячує тим, що в нашій державі цьогоріч вже вп’яте поспіль відбуватиметься напівфінал першості світу зі студентського програмування. Завдяки зусиллям Володимира Івановича Вінниця отримала право проводити півфінал студентської першості світу з програмування ACM-ICPC водночас із фіналом Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Ці масштабні змагання проходитимуть ВНТУ і нині — у жовтні.

На початку 2015-го талановитий педагог за значні досягнення та особистий внесок у розвиток української освіти отримав найвищу освітянську нагороду – медаль Костянтина Ушинського.

Володимир Месюра — голова ГО «Федерація програмування» та Президент Всеукраїнського благодійного фонду «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій». Він автор і керівник низки проектів в галузі ІТ.

Урочистості з нагоди завершення обласного конкурсу «Людина року» приурочили до Дня незалежності України.

У приміщенні облдержадміністрації переможців вітали керівники Вінниці і області. Сергій Моргунов, Валерій Коровій та Сергій Свитко вручили номінантам пам’ятні кубки, дипломи та свідоцтва про занесення на обласну Дошку пошани.

Цьогоріч список переможців склали 22 вінничанина. Серед номінацій — «Регіональний лідер», «Громадський діяч», «Депутат», «Діяч культури та мистецтва», «Журналіст», «Працівник освіти», «Спортсмен» тощо. Дві номінації із 24-х («Міський голова, голова районної ради» і «Роботодавець») переможців не визначили — не було конкуренції: претендували лише по одному учаснику.

Володимир Іванович Месюра став переможцем у номінації «Діяч науки» й удостоєний звання «Людина року». 

Вітаємо нашого шанованого професора! Бажаємо здоров'я, успіхів, нових гучних перемог!

 
Професор Андрій Яровий отримав грант Президента України
Четвер, 03 вересня 2015, 05:50

Петро Порошенко підписав розпорядження, яким призначив гранти Президента України для підтримки та здійснення наукових досліджень на 2015 рік.

Відповідне розпорядження оприлюднене на офіційному сайті Президента.

На 2015 рік грант Президента України призначено доктору технічних наук Факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ, професору кафедри комп’ютерних наук Андрію Яровому.

36-річний професор Андрій Яровий отримав грант для проведення наукового дослідження «Методологія побудови високопродуктивних інтелектуалізованих паралельно-ієрархічних систем на основі сучасних мережевих обчислювальних комплексів з гетерогенною архітектурою».

Вітаємо нашого шанованого професора з державним визнанням. Бажаємо плідної праці і вагомих науково-практичних результатів!

 
Стипендіати облдержадміністрації та обласної Ради
П'ятниця, 17 липня 2015, 11:18

 Двом студентам Факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ наказом департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №335 від 14.07.2015р. на ІІ півріччя 2015 року призначена стипендія облдержадміністрації та обласної Ради Стипендіатами облдержадміністрації та обласної Ради стали: Кривий Дмитро та Білик Владислав.

Кривий Дмитро Вікторович – студент 3 курсу напряму підготовки 6.050102 - «Комп’ютерна інженерія», гр.2КІ-13б, ФІТКІ. Дмитро активно займається науковою роботою. Має новітні розробки на стадії патентування та патент на винахід № 88518 від 09.04.2014р. Неодноразово брав участь у Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах, де займав призові місця. Зокрема, Дмитро Кривий має досягнення: Міжнародний конкурс «Infomatrix» – ІІІ місце (Румунія), Всеукраїнський конкурс «Мирний космос» - І місце (м.Київ); Балтійський науково-інженерний конкурс (секція «Техніка») – ІІ місце і головний приз «Кришталева куля» (Росія, м. Санкт - Петербург); «Інтел Техно Україна», секція «Інженерія» – І місце (м. Київ); Всеукраїнський конкурс винахідників, раціоналізаторів (секція «Фізика і технічні науки») – І місце (м. Київ); Всеукраїнський конкурс з інформаційних технологій «Екософт – 2014» – І місце (м. Київ); Всеукраїнський конкурс стартап проектів «ІТ-Евріка! Україна» (м.Одеса), 2015 р. – ІІІ місце; Міжнародна олімпіада Hard & Soft, 2015р. (Румунія) – V місце; перемога у Міжнародному конкурсі Золотий байт(м. Київ);участь у Міжнародній науково-практичній  конференції “Thiele Foundation Summit 2015 San-Francisco” (США).

 

 

 

Білик Владислав Олегович – студент 2 курсу напряму підготовки 6.050103 - «Програмна інженерія», гр.2ПІ-14б, ФІТКІ. Владислав активно займається комп’ютерною графікою, є багаторазовим переможцем Міжнародних конкурсів з веб-дизайну та комп’ютерної графіки.

Перемоги Білика Владислава у Міжнародних олімпіадах і конкурсах: у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Творчество без границ» (Болгарія) – срібна медаль; у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Дебют дизайну» (Казахстан) – ІІІ місце; у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Цифровой ветер - 2015» (Росія) – переможець; у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Цифровой космос - 2015» (Росія) – призер; у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Звездный проект XVIII» (Росія) – І місце; у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Звездный проект XVII» (Росія) – І місце; у Міжнародному конкурсі з 3D графіки «В Новый год с Autodesk» (Росія) – ІІ місце; у Міжнародному конкурсі з веб-дизайну і комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ-2015» (Росія) – ІІ місце; у другому Міжнародному зимовому бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки (Україна) – ІІ місце.Вітаємо наших студентів з почесною стипендією! Бажаємо цікавих ідей, плідної роботи та нових яскравих перемог!

 
Студенти ФІТКІ на олімпіаді KPI-OPEN 2015
Понеділок, 13 липня 2015, 10:37
 

29 червня - 3 липня 2015 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" пройшла Деcята ювілейна міжнародна відкрита студентська Олімпіада з програмування ім.С.О.Лебедєва та В.М. Глушкова KPI-OPEN 2015.

На олімпіаді Факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ представляла студентська команда наших програмістів VNTU_SSY у складі:

 • Шмерчука Юрія (гр. 1ПІ-13б)
 • Щербіни Євгенія (гр. 1КН-13б)
 • Яворовича Олега (гр. 1ПІ-12б)

Олімпіада проходила в два тури:

1-й тур відбувся 30 червня і тривав 4 години, за які потрібно було розв’язати 6 завдань. Наша команда розв'язала 5 задач і посіла 14-е місце з 70 команд. 2-й тур проходив 2 липня і тривав 5 годин, за які команди мали розв’язати 8 завдань. Наша команда розв'язала 5 задач і виборола 10-е місце з 70 команд - учасниць змагань. Таким чином, у загальному рейтингу команда нашого вишу посіла 12-е місце, що є достойним результатом змагань для нашої молодої команди, адже загалом в олімпіаді брали участь 70 команд-учасниць конкурсних змагань та 22 команди змагалися поза конкурсом.

 

Вітаємо наших програмістів - учасників Міжнародної олімпіади KPI-OPEN 2015!

 
Переможці XIII Міжнародного конкурсу з Web-дизайну та комп'ютерної графіки
Неділя, 12 липня 2015, 10:16

Підведено підсумки XIII Міжнародного конкурсу з Web-дизайну та комп'ютерної графіки, який проводить кафедра програмного забезпечення ВНТУ.

Серед переможців 15 студентів факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії:

Краща графічна реалізація

 • 3 місце - Чміхаленко Володимир (1КН-14б з/в)

Краща програмна реалізація

 • 1 місце - Пупко Олександр (1ПІ-14б)
 • 3 місце - Закусило Тарас (1КН-12б)

Краща 2D-растрова графіка

 • 1 місце - Бойко Денис (1ПІ-11б)
 • 3 місце - Лудан Дар’я (2КН-13б)
 • 3 місце - Івченко Ксенія (1ПІ-12б)

Краща 2D-векторна графіка

 • 3 місце - Шахно Юлія (2КН-13б)

Краща 3D-графіка

 • 1 місце - Досужій Олег (2КН-13б)
 • 2 місце - Білик Владислав (2ПІ-14б)
 • 3 місце - Бойко Валентина (1ПІ-13б)
 • 3 місце - Маліцький Олексій (1ПІ-12б)

Краща GIF-анімація

 • 1 місце - Лапко Маргарита (1ПІ-14б)
 • 3 місце - Бессаліцьких Анатолій (1ПІ-13мс)

Краща 3D-анімація

 • 1 місце - Досужій Олег (2КН-13б)
 • 2 місце - Варламов Вадим (2ПІ-13б)
 • 3 місце - Колесніченко Марина (1КІ-11б)

 

Вітаємо наших студентів з черговою гучною перемогою!

Пишаємося їхніми досягненнями!

 
Підвищення кваліфікації викладачами кафедри програмного забезпечення на фірмі Autodesk
Четвер, 25 червня 2015, 15:27

22-24 червня 2015 року викладачі кафедри програмного забезпечення факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії професор Романюк О.Н. та доценти Войтко В.В. і Хошаба О.М. пройшли підвищення кваліфікації на американській фірмі Autodesk. Навчання відбувалося в московському офісі фірми Autodesk за програмою підвищення кваліфікації для викладачів навчальних закладів професійної освіти «Ефективне використання хмарних технологій Autodesk в навчальній  і науковій діяльності»

 

На навчання також були запрошені два студенти другого курсу факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ, багаторазові переможці Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки та 3D-моделювання Гедз Дмитро (гр.2КІ-13б) та Досужій Олег (гр.2КН-13б).

У рамках навчальної програми відбувався конкурс по 3D-моделюванню від компанії Autodesk. Учасники поділялися на групи і створювали 3D-модель заданого об’єкту засобами Fusion, при чому члени команди створювали окремі частини об’єкту та об’єднували їх в цілісну конструкцію через хмарні технології. Приємно відзначити, що команда нашого вишу посіла у змаганнях 1 місце та була нагороджена цінними призами від фірми Autodesk.

По завершенню навчання учасники програми отримали сертифікати фірми Autodesk.

Крім того, команда ВНТУ привезла призи від фірми Autodesk для українських переможців Міжнародного конкурсу тривимірної графіки та анімації «ПЕРСПЕКТИВА». Конкурс був проведений фірмою Autodesk, Вінницьким національним технічним університетом, національним технічним університетом "Харківський політехнічний інститут", Державним університетом Люблінська політехніка (Польща), Новим університетом Лісабона (Португалія). Серед переможців конкурсу - 10 студентів нашого вишу.

Під керівництвом першого проректора з науково-педагогічної роботи по організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення, професора кафедри програмного забезпечення Романюка О.Н. у нашому університеті створена лабораторія фірми Autodesk, яка займається вивченням та впровадженням в навчальний процес новітніх пакетів прикладних програм для комп’ютерного моделювання.

 
Творча сотня переможців Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки і веб-дизайну
Неділя, 21 червня 2015, 06:33

17 червня 2015 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулося святкове нагородження переможців Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки і веб-дизайну. Студія з веб-дизайну і комп’ютерної графіки, що працює на факультеті інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, у 2014 році отримала понад 400 перемог на Міжнародних конкурсів близького та далекого зарубіжжя.

Рожева зала університету (ауд. 222ГНК) була переповнена учасниками та гостями заходу. Серед вихованців студії є студенти нашого університету та школярі, які вивчають у студії основи роботи з графічними редакторами й планують у подальшому продовжити навчання в нашому виші.

Переможців міжнародного рівня привітали ректор ВНТУ професор Грабко Володимир Віталійович, проректор з наукової роботи Павлов Сергій Володимирович, перший проректор з науково-педагогічної роботи по організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення, керівник студії з веб-дизайну і комп’ютерної графіки Романюк Олександр Никифорович та заступник декана ФІТКІ, працівник студії Войтко Вікторія Володимирівна.

Переможцями Міжнародних конкурсів у 2014 році стали 100 вихованців студії:

 1. Костянтин Снопов (гр. 1КІ-14сп)
 2. Олег Досужій (гр. 2КН-13б)
 3. Сергій Клименко (студ. ФМ)
 4. Дмитро Степанюк (гр. 1ПІ-14м)
 5. Дмитро Гедз (гр. 2КІ-13б)
 6. Ксенія Моргунова (студ. ФКСА)
 7. Дар’я Лудан (гр. 2КН-13б)
 8. Оксана Побігай (гр. 2ПІ-12б)
 9. Андрій Гончарук (гр. 1ПІ-12б)
 10. Ксенія Івченко (гр. 1ПІ-12б)
 11. Вадим Варламов (гр. 2ПІ-13б)
 12. Лазарєв Ярослав (гр. 1ПІ-13мс)
 13. Андрій Попатенко (гр. 1ПІ-13мс)
 14. Наталія Сетнік (гр. 1ПІ-13мс)
 15. В’ячеслав Букієвський (гр. 1ПІ-13мс)
 16. Андрій Фічковський (гр. 1ПІ-13мс)
 17. Чміхаленко Володимир (гр. КН-14мс-зв)
 18. Щелканов Дмитро (гр. 1ПІ-14сп)
 19. Мальований Олександр (гр. 2ПІ-14б)
 20. Ящук Антон (гр. 1КН-13мс)
 21. Білик Владислав (гр. 2ПІ-14б)
 22. Піддубецька Марина (гр. 1ПІ-14м)
 23. Олександра Орлівська (гр.1ПІ-13мс)
 24. Олександр Поліщук (ФКСА)
 25. Олексій Маліцький (гр. 1ПІ-12б)
 26. Вадим Чорний (гр. 1ПІ-14мс)
 27. Нечипорук Микола (школяр)
 28. Нікітченко Андрій (гр. 2ПІ-14б)
 29. Мокану Пінтілій (гр. 1ПІ-13мс)
 30. Денис Остапів (гр. 1ПІ-14мс)
 31. Галина Богачук (гр. 1ПІ-14б)
 32. Єлісеєнко Олександр  (гр. 2ПІ-12б)
 33. Лихогляд Юлія (гр.1ПІ-14б)
 34. Лапко Маргарита (гр. 1ПІ-14б)
 35. Барщик Оксана (гр. 1ПІ-13мс)
 36. Ковбасюк Михайло (гр. 1ПІ-12б)
 37. Гречкосій Наталя (гр. 1КН-14сп)
 38. Олена Коваль (гр.ПІ-13 б зв)
 39. Валентина Бойко (гр. 1ПІ-13б)
 40. Андрій Барцицький (гр. 1ПІ-12б)
 41. Петро Гаврилюк (гр. 2ПІ-12б)
 42. Богдан Стахов (гр. 1ПІ-12б)
 43. Михайло Марчук (гр. ПІ-14сп з/в)
 44. Павло Костюк (гр.1КІ-11б)
 45. Іван Слободян (гр.1ПІ-14м)
 46. Анна Носова
 47. Марія Польова (гр.1ПІ-12б)
 48. Алла Заєць (гр. 1КН-13сп)
 49. Дарина Ніжинська-Астапенко (школярка - ФМГ-17)
 50. Марина Благодир (гр.1КН-14б)
 51. Анатолій Бессаліцьких (гр.1ПІ-13мс)
 52. Анастасія Вінницька (гр.1ПІ-11б)
 53. Ася Костельна (гр.1ПІ-11б)
 54. Кармаліта Марина (школярка)
 55. Яремчук Сергій (гр.1ПІ-12б)
 56. Мартиненко Костянтин (гр.1ПІ-12б)
 57. Головань Олександр (гр.1ПІ-12б)
 58. Шаповал Максим (гр.1ПІ-11б)
 59. Кучер Юрій (гр.2КІ-12б)
 60. Ліщyк Oлeксaндp (гр.1ПІ-14м)
 61. Лисаков Роман (гр.1ПІ-14сп) 
 62. Уляновський Владислав (гр.1ПІ-14сп)
 63. Бондарець Дмитро (гр.2КІ-12б)
 64. Добровольська Оксана (гр.1КІ-13б)
 65. Мудрицький Володимир (гр.1ПІ-11б)
 66. Дяков Дмитро(гр.1ПІ-14сп)
 67. Фідря Віктор (випускник кафедри ПЗ)
 68. Паламарчук Максим (гр.1ПІ-11б)
 69. Білецький Богдан (гр.1КН-14б)
 70. Павловський Артем (гр.1ПІ-14сп)
 71. Панасюк Віталій (гр.1ПІ-14сп)
 72. Отставнов Тарас (гр.1ПІ-14сп)
 73. Хохлюк Тарас (гр.1ПІ-11б)
 74. Копчевський Володимир (гр.1ПІ-14сп)
 75. Гончарук Віталій (гр.1ПІ-11б)
 76. Слободянюк Станіслав (гр.1ПІ-11б)
 77. Бурла Олександр (гр.1ПІ-14м)
 78. Олімбйовський Олександр (гр.1ПІ-11б)
 79. Ярослав Бичковський (гр.1ПІ-14сп)
 80. Тохтунов Андрій (гр.1КІ-14м)
 81. Бондар Вадим (гр.1ПІ-12б)
 82. Стрельбицький Максим (гр.1ПІ-14м)
 83. Ткачук Дмитро (гр.1КН-14б) 
 84. Білоконна Катерина (гр.1ПІ-14м)
 85. Ляч Андрій (гр.1ПІ-13мс)
 86. Верхось Дмитро (гр.1КН-14б)
 87. Баланенко Антон (гр.1ПІ-14сп)
 88. Шкапоїд Ярослав (гр.1ПІ-11б)
 89. Огнистий Олег (гр.1ПІ-11б)
 90. Фандеєва Яніна (гр.1ПІ-11б)
 91. Іванисько Олександр (гр.1ПІ-14сп)
 92. Горожанов Костянтин (гр.1ПІ-11б)
 93. Боднар Роман (гр.1ПІ-11б)
 94. Зінчук Віктор (гр.1ПІ-14сп)
 95. Сівець Оксана (гр.1ПІ-14м)
 96. Третяк Руслан (гр.1ПІ-13б)
 97. Кривошея Олексій (гр. 1КІ-14сп)
 98. Рєзнік Ксенія (гр. 1ПІ-13 сп)
 99. Татур Юрій (гр. 1ПІ-12 б)
 100. Доценко Тетяна (гр. 1ПІ-11б)

Це наша творча сотня, яка прославляє Україну та рідний виш на світовому рівні. Багато хто з названих переможців став призером кількох престижних конкурсів. Тож студенти отримали цілий букет грамот, дипломів і медалей.

Науковими керівниками переможців були викладачі кафедри програмного забезпечення професор Романюк О.Н. та доцент Войтко В.В.

Ще раз вітаємо наших талановитих студентів та їх наукових керівників з високими досягненнями. Бажаємо їм успіхів, натхнення, нових гучних перемог!

Фотозвіт заходу.

 
Вечір поезії юної письменниці Вінниччини Олександри Бурбело «Я лиш струна на арфі України»
Субота, 20 червня 2015, 15:45

16 червня 2015 року в Центрі культурології нашого університету факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії та кафедра програмного забезпечення ВНТУ провели вечір поезії юної письменниці Вінниччини Олександри Бурбело «Я лиш струна на арфі України».  

Олександра Бурбело (1998-2013) – талановита юна письменниця, літературний доробок якої є вагомим внеском у сучасну українську літературу. Її твори – і поетичні, і прозові – не залишають байдужим читача, надихають на добрі вчинки, заворожують красою, нагадують про те, що має бути незабутнім. Олександра – автор 5-ти збірок поетично-прозових творів, переможниця багатьох Всеукраїнських та Міжнародних літературних конкурсів. Її талант високо оцінював класик української літератури Всеволод Нестайко. 

Твори Олександри Бурбело з двох її збірок «Я лиш струна на арфі України» та «Золота росинка» досліджувала у своїй науковій роботі член Вінницького територіального відділення МАН України Вікторія Альохіна, учениця 10-Г класу закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М. І. Пирогова Вінницької міської ради» під науковим керівництвом кандидата філологічних наук, доцента Вінницького державного педагогічного університету Дерезюк Євгенії Миколаївни. Вікторія Альохіна захищала свою роботу «Я лиш струна на арфі України» (поезія юної письменниці Вінниччини Олександри Бурбело)» на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у м. Києві (відділення – літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; секція – українська література), де посіла 3 місце.

На поетичному вечорі Вікторія Альохіна презентувала свою роботу студентській аудиторії.

Ти будеш жити, наче птах крилатий,

В твоїх книжках, що нам талант відкрив.

Не в тому справа, мало чи багато, 

А в тому суть, як ти життя прожив.

(уривок з вірша «Слово поетеси» журналістки Тамари Артем’євої, присвяченого Олександрі Бурбело)

Процитуємо рядки з науково-дослідної роботи Вікторії Альохіної:

«Олександра Бурбело в низці поетичних творів як справжня патріотка створила неперевершений образ Батьківщини. У збірці «Я лиш струна на арфі України» вона виокремила цілий розділ для творів, присвячених нашій Неньці Україні, що має назву «Молитва за Україну».

І я свою молитву долучаю

За Україну, що в світах одна,

Така квітуча й пишна, наче з раю,

Для нас усіх дарована вона!

(О. Бурбело «Молитва за Україну»)

В уявленні молодої поетеси наша країна не просто свята, вона – «Велична держава між держав,/ Твоя і моя Батьківщина». 

…Україна вся відкрита світу!

У ній, мов квітці, радісно мені!

(О. Бурбело «Весна в Україні»)

Олександра закликає читачів прославити працею рідну землю, бо в неї ми «…не просто діти,/ А цвіт її і плем’я молоде». 

Вислів, який особливо западає в душу, засвідчує нерозривний зв’язок нашої країни з іншими державами і в той же час стверджує її унікальність: «Довкола неї стільки того світу – / Такої ж, як вона, нема ніде!».

Олександра Бурбело долучилася до когорти співців української величі та краси, бо 

Все те пророста в мою душу

З насіння далеких часів,

І я розповісти вже мушу,

Дібравши найкращі зі слів 

(О. Бурбело «Українське поле»)

У багатьох поетичних творах Олександра Бурбело звертається до минулого рідного краю, хоча «Історії святої кожна мить/ Діймає горем, але й серце гріє». Скільки глибоких почуттів у цьому двовірші: тут і сум, породжений трагічно-драматичною долею України, і гордість за тих, хто не жалів власного життя у боротьбі за нашу незалежність:

І Богун, і Нечай, і Сірко з Кривоносом – 

Українські звитяжці в далекій війні – 

У жнивах вікопомних складали покоси

І нападникам злим твердо мовили: «Ні!»

(О. Бурбело «Україна – європейська держава»)

Пам’ятаючи й щиро шануючи історичне минуле, поетеса все ж мріє про європейське майбутнє України:

Щоб Європа постала і дружня, й могутня,

Щоб народи у ній були вірні брати.

В Європейський Союз нас веде незабутня

Давня дружба, яку нам у серці нести!

(О. Бурбело «Україна – європейська держава»)

Чітка громадянська позиція дівчини яскраво проявилася в її особистому короткому житті й в художніх творах».

(Вікторія Альохіна «Я лиш струна на арфі України» (поезія юної письменниці Вінниччини Олександри Бурбело)»)

Вірші юної поетеси Олександри Бурбело читали студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ: Дар’я Лудан (гр. 2КН-13б), Вадим Цикра (гр. 1КН-13б), Іван Воробйов (гр. 1БС-14б), Дарія Романцева (гр. 2БС-13б), Олена Літушко (гр. 2БС-13б), Галина Богачук (гр. 1ПІ-14б), Анна Волошина (гр. 1ПІ-14б), Ігор Кобися (гр. 1ПІ-14б).

Віримо в пророчі рядки поезії Олександри Бурбело:

І втілилася в дійсність світла мрія,

І Україна вільна розцвіла!

(О. Бурбело «Іван Сірко і Нікопольщина»)

 
Студент кафедри обчислювальної техніки вчився створювати стартап-проекти у Сан-Франциско
Субота, 20 червня 2015, 06:46

Після конкурсу «Топ 10 молодих учених України» студент другого курсу напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Кривий Дмитро отримав запрошення на Міжнародну науково-практичну  конференцію “Thiele Foundation Summit 2015 San-Francisco” (США). Там Дмитро мав змогу повчитися в успішних людей створювати власні стартап-проекти та презентувати свої розробки міжнародним суддям. 

Конференція проходила у червні в Сан-Франциско. Україна вперше брала участь у цьому заході. Ініціаторами поїздки стали організація “Horizon Capital” та фонд “Western NIS enterprise fund”. Саме за їх підтримки 15 молодих вчених з України та Молдови отримали можливість цілий тиждень повчитися в успішних стартаперів світового рівня, завести нові перспективні знайомства, «засвітитися» на ринку ідей, побувати в мальовничому місті Сан-Франциско, відвідати цікаві заходи та музеї, покращити всій рівень англійської, пожити в комфортабельному готелі, політати літаком міжконтинентального класу. І все це - абсолютно безкоштовно! 

Подорож до Америки нашого студента Дмитра Кривого розпочалася 1 червня 2015 року. Група молодих науковців зібралася у Києві. Переночували в готелі і 2 червня з Борисполя полетіли літаком у Франкфурт (Німеччина), де з аеропорту міжконтинентального значення на велетенському чотирьохтурбінному літаку Airbus 320 полетіли в Сан-Франциско. Політ тривав близько 11 годин (відстань – понад 8000 кілометрів). У кріслах літака були влаштовані монітори, USB джерела живлення, тому скучати не доводилося: готувалися до презентації, переглядали бортові камери літака, дивилися фільми. 

2 червня прибули до Сан-Франциско, там поселилися в готелі «Best Western Hotel». На витрати учасникам щоденно видавали по 60 доларів, яких цілком вистачало на власні потреби, вдавалося навіть зекономити.

3 червня знайомилися з містом Сан-Франциско, відвідували екскурсії, відпочивали та готувалися до конференції. 

4 та 5 червня була активна робота на Міжнародних конференціях. Наймасштабніша з них, “Open AIR conference”, вразила ґрунтовністю доповідей та перспективною новизною ідей. Відвідали також музей комп’ютера та прокаталися на залізниці “CalTrain”, яка є досить дорогою, проте комфортабельною: вагони обладнані кондиціонером та зручними двох’ярусними сидіннями.

Популярним транспортом у Сан-Франциско є велосипеди. З ними навіть у потяг можна заходити (там є спеціально обладнані стоянки для велосипедів). По місту велосипедистів також досить багато. Стоянки для велосипедів – повсюду. 

6 та 7 червня наші молоді науковці працювали на конференції “Thiele foundation summit”, на якій доповідали ідеї своїх успішних проектів відомі світові стартапери. Саме тут 7 червня Дмитро Кривий мав можливість демо-спічу - презентував власний проект, який отримав високу оцінку журі серед сотні інших стартап-проектів. Там Дмитро отримав пропозиції співпраці з зарубіжними інвесторами з Австрії.

8 та 9 червня були екскурсійними днями. Наші науковці відвідали офіс Google, Стенфордський університет та гіпермаркет електроніки. 

10 червня група науковців відлетіла додому.

Вітаємо Дмитра Кривого з цікавим досвідом міжнародної інноваційної діяльності. Бажаємо Дмитру успіхів, креативних ідей та нових перемог!

 
<< Початок < Попередня 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Наступна > Кінець >>

Сторінка 94 з 117
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.