УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Банер
Банер
Студенти ФІТКІ – переможці Всеукраїнської олімпіади з інформатики в НТУ «ХПІ»
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:27

У Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" (НТУ "ХПІ") відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з "Інформатики". На тур з'їхались кращі студенти – переможці І туру олімпіади з провідних ВНЗ України.

Вінницький національний технічний університет представляла студентська команда з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у складі Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-15б), Костянтина Костюка (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б).

Олександр Спажев

Костянтин Костюк

Олексій Кавка

Наші студенти показали високий рівень знань з інформатики і стали призерами олімпіади. У командному заліку команда ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії посіла 1 місце.

В індивідуальних змаганнях Олександр Спажев (кафедра КН, гр.2КН-15б) та Костянтин Костюк (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б) посіли 2 місце, а Олексій Кавка (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) посів 3 місце.

Вітаємо наших студентів з гучною перемогою!

 
У ВНТУ КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ НА РІВНІ ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ!
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:22

28 вересня 2017 року за ініціативи та чіткої організації кафедри комп'ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у ВНТУ розпочато вивчення всесвітньовідомого курсу Computer Science 50 (SC50) Гарвардського університету, одного із найвідоміших університетів США і світу.

Всесвітньовідомий курс Computer Science 50, який започаткував професор Гарвардського університету Девід Малан, нині читається в провідних університетах США – в Гарварді, в Єльському університеті. Зокрема, у 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі. Також у цьому році офлайн версія CS50 стала найпопулярнішим курсом за вибором студентів у Гарвардському університеті.

Активно переглядають лекції курсу SC50у всьому світі. Це і не дивно, адже окремі лекції цього курсу, з професором Маланом проводили такі відомі гості як Стів Балмер (екс-CEO Microsoft), Марк Цукерберг (засновник FaceBook). Відео лекцій професора Малана є на YouTube і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Лекції можна переглядати англійською мовою, а можна і в перекладі українською. Зокрема українською можемо переглядати на спеціалізованій платформі Prometheus (https://prometheus.org.ua) – це та платформа, яка рекомендована МОНУ до використання у вишах України.

Але головна особливість курсу в тому, що він доводить: КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ — ЦЕ МИСТЕЦТВО МИСЛИТИ.

CS50 дає вміння використовувати ефективні алгоритми вирішення проблем. А це те вміння, що потрібне у будь-якій сфері.

Студенти ФІТКІ почали вивчати курс CS50 в рамках факультативних занять.

 
Студенти ФІТКІ посли ІІІ місце у змаганнях з футболу
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:17

Уже традиційно в середині вересня – на початку жовтня кафедра фізвиховання і спортивний клуб ВНТУ за підтримки Вінницького обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» проводять Кубок ВНТУ з футболу серед семи збірних студентських команд факультетів.

Команда ФІТКІ виборола призове ІІІ місце на цих змаганнях.

Спортивний клуб ВНТУ окремо нагородив грамотами кращих гравців по амплуа, серед яких півзахисник Владислав Когут, ФІТКІ, група 1КН-15мс*.

Вітаємо наших футболістів з перемогою!

 
ДВОЄ СТУДЕНТІВ ФІТКІ НАВЧАЛИСЯ ЕФЕКТИВНОМУ РЕЦИКЛІНГУ У ВРОЦЛАВІ
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:03

Студенти ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Артем Кімпаєв (гр.1КН-15б) та Віталій Мочкодан (гр.1КН-15б) є активними учасниками команди Enactus VNTU. Вони взяли участь у польсько-німецькому молодіжному обміні у м. Вроцлав (Польща). «Make Trash Great Again» — саме таку назву мав проект, реалізовуваний польською організацією «Фундація Україна», у якому взяли участь наші студенти.

Артем Кімпаєв – у першому ряду крайній праворуч, Віталій Мочкодан – у першому ряду другий праворуч

Цей проект був направлений на отримання навичок та обмін досвідом у сфері екології, а саме сортування та переробки сміття.

Із 30 серпня по 8 вересня 2017 року разом з десятьма еко-активістами із різних куточків України студенти ФІТКІ відвідували тренінги та лекції, пов'язані з повторним використанням ресурсів та охороною навколишнього середовища.

Однією із головних подій проекту була організація фестивалю у Вроцлаві, приуроченому до дня незалежності України.

Також для учасників проекту було організовано багато тренінгів-випробувань. Наприклад, спортивне орієнтування у місцевому лісопарку та спуск по канатній дорозі. Саме такі заняття розвивали уміння працювати в команді.

Три дні проекту студенти провели у гірському містечку Шклярська Поремба, де підкорили дві вершини, найвища з яких 1362м — гора Szrenica.

Участь у цьому проекті дала безліч теоретичних та практичних навичок у сфері екології. Проект дав можливість обміну досвідом з молоддю інших країн у галузі правильного сортування сміття, ефективного рециклінгу та захисту природи.

Усі ці корисні навички студенти використають у створенні нових креативних проектів. Планується реалізація спільного проекту з польською організацією «Фундація Україна».

 
Грант в обласному конкурсі освітніх інноваційних проектів
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:00

Конкурс освітніх інноваційних проектів зорганізовують і фінансово забезпечують Вінницькі облдержадміністрація й облрада. Здійснюється він в рамках реалізації Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області.

Перше місце і сертифікат на отримання гранту у сумі 45 тисяч гривень виграла розробка «Інформаційна технологія підготовки фахівців з комп’ютерних систем та мереж для ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації». Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Олексій Азаров, декан факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

У Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Садовського декан ФІТКІ Олексій Азаров отримує вітання як переможець обласного конкурсу освітніх інноваційних проектів

 

Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Олексій Азаров і кандидат технічних наук, доцент Тетяна Трояновська

Це уже вчетверте розробка, керівником якої є професор Азаров, виграє сертифікат обласного конкурсу освітніх інноваційних проектів. Раніш успіху було досягнуто у 2006-му, 2013-му і 2015-му роках.

У ВНТУ на факультеті ІТКІ, спеціальність комп’ютерні системи та мережі, протягом 10 років працює мережева академія Cisco, а група викладачів факультету є сертифікованими інструкторами — кандидати технічних наук, доценти Сергій Захарченко, Олександр Кадук та Тетяна Трояновська.

Отож, нині пропонується альтернативний варіант підготовки фахівців з мережевих технологій, який передбачає, з одного боку, застосування досвіду підготовки фахівців на обладнанні Cisco та використання для проведення лабораторних робіт обладнання більш дешевих виробників, зокрема DLink, Mikrotic тощо. У цьому випадку вартість лабораторного набору буде значно менша, на рівні 40-50 тис. грн. Крім того, студенти отримають досвід налаштування обладнання різних виробників, що зробить їх конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.

 
Студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення – стипендіат Вінницької міської ради
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:56

Виконавчий комітет Вінницької міської ради ухвалив рішення «Про виплату щомісячної стипендії міської ради кращим студентам та учням закладів освіти міста»..

Протягом 5 місяців стипендії отримуватимуть 360 осіб. Студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації отримуватимуть стипендію у розмірі 198,76 грн.

Стипендіатом Вінницької міської ради став студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Владислав Кокушкін (гр.2ПІ-16б) – багаторазовий переможець Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки.

Вінницька міська рада також нагородила Владислава Кокушкіна грошовою винагородою серед талановитої молоді Вінниччини. Нагородження проходило у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського.

Вітаємо Владислава з нагородою!

 
МІЖНАРОДНИЙ ТРІУМФ СТУДЕНТІВ ФІТКІ
Середа, 11 жовтня 2017, 13:10

Завдяки перемогам студентів Вінницького національного технічного університету на міжнародних конкурсах Вінницю стали називати столицею комп’ютерної графіки.

І це не дарма, тому що три останні роки студенти здобули понад 800 міжнародних перемог.

Олег Досужій (гр.2КН-17м) здобув перше місце на 26-му міжнародному конкурсі Computer Space (Болгарія). На пишних урочистостях у Софії Computer Space статуетку переможцям вручав президент Болгарії Росен Плевнелієв. А на білбордах цієї країни рекламувались переможні роботи юних учасників конкурсу.

Торік восени на міжнародному конкурсі «Middle East» у Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) студенти ВНТУ гідно представляли Україну і увійшли в десятку кращих команд.

У місті Хасково в Болгарії на конкурсі з комп’ютерної графіки «Творчість без кордонів» вихованці студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ отримали аж 14 медалей.

Робота призера конкурсу магістранта Андрія Гончарука (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16м)

Науковими керівниками переможців є перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор кафедри програмного забезпечення Олександр Романюк та заступник декана ФІТКІ, кандидат технічних наук, доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

Урожайним видався 2017 рік. У червні другокурсник Владислав Кукушкін (ФІТКІ) в Амстердамі (Нідерланди) здобув ІІ місце на міжнародному конкурсі. Потому отримав ІІ місце на інтернаціональному конкурсі в Барселоні.

Першокурсниця Софія Мошенська (староста групи 2ПІ-17б) виборола гран-прі у Парижі. Дівчину запросили на урочистості з нагоди нагородження переможців до столиці Франції. Наталія Копитко (магістрантка гр.1ПІ-17м) на цих же змаганнях здобула І місце.

Першокурсник Микола Ничипорук (староста групи 2КІ-17б) отримав ІІ місце в Братіславі (Словенія), а нинішнього вересня і гран-прі міжнародних змагань у Лісабоні (Португалія) та ІІ місце у Парижі.

До речі, і Софія, і Микола ще школярами навчались у студії комп’ютерної графіки ВНТУ.

15 перемог на міжнародних змаганнях за кілька тижнів цього навчального року, який лише почався, підтверджують високий інтелектуальний рівень і потенціал студентів факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ в галузі інформаційних технологій.

 
ПЕРЕМОГА СТУДЕНТІВ ФІТКІ У ТВОРЧОМУ КОНКУРСІ ВНТУ АБО ЯК СТУДЕНТИ ФІТКІ ПОВІТРЯНІ ЗАМКИ БУДУВАЛИ
Середа, 11 жовтня 2017, 12:59

Чудернацькості, казковості хто додасть в наше повсякдення, як не самі. Тож, невичерпно креативний кандидат філософських наук, доцент Анатолій Теклюк, котрий водночас є й директором Головного центру виховної роботи ВНТУ, зініціював конкурс «Повітряний замок».

До участі запрошували усіх — без вікових, посадових чи будь-яких інших обмежень. Найактивніше відгукнулась університетська юнь.

Тож, отримавши по 5 листів пінопласту і набір зубочисток для їх скріплення, із натхненням студенти взялися до справи.

А будувати повітряні замки командам слід було не будь-де, а в обмеженому просторі університетського фонтану, що на той час сумував без води.

З собою в креативний простір сухого університетського водограю могли взяти лише ідею та фарби.

І за годину (а саме такий проміжок часу організатори дали для творчості) постали архітектурні дива.

Журі оцінювало не лише зодчі труди, а й… літературний хист. Кожна із семи команд-учасниць мала ще презентувати свій витвір неординарною — чи то казковою, чи то романтичною історією (дозволялось поєднання).

Отож, найкраще свою всебічну креативність показала команда «6,28», яку склали першокурсники факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії. Її повітряний палац з драконом і принцесою виявився замком… Дракули. Команда посіла перше місце!

Друге місце виборола збірна різних курсів ФІТКІ.

А «ЕКО-МоКо» — команда, в складі якої творив архітектурні повітряні дива сам президент студентського самоврядування ВНТУ Микола Кобися, здобула третю сходинку п’єдесталу пошани. Слід зауважити, що в «ЕКО-МоКо» трудився й Олександр Морозов — «Містер Шарм ВНТУ 2017» і заступник голови студентського самоврядування ФІТКІ.

Вітаємо наших креативних студентів з перемогою!

 
Нагородження переможців Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки
Середа, 11 жовтня 2017, 12:49

У Вінницькому національному технічному університеті пройшло нагородження багаторазових переможців Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки. Переможцями стали слухачі студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ, що працює при факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії на кафедрі програмного забезпечення (керівник студії – перший проректор ВНТУ, професор Олександр Романюк).

У м. Хасково в Болгарії відбувся Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки «Творчість без кордонів - 2017». На конкурс було подано 1626 робіт з різних країн: Болгарії, Румунії, України, Індонезії, Македонії, Росії, Чехословакії, Іспанії, Казахстану, Чорногорії. Студія з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ФІТКІ ВНТУ отримала 14 медалей. Роботи переможців розміщені на білбордах у парку міста Хасково, тож з творчими роботами наших студентів мають змогу познайомитися і пересічні мешканці міста.

Підведено підсумки одного з наймасштабніших Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки й ІТ-технологій «Цифровий вітер». У 2017 році в конкурсі було зареєстровано 5042 роботи з Германії, Чехії, Словаччини, Болгарії, України, Білорусі, Росії, Вірменії, Казахстану, Китаю, В’єтнаму, Фінляндії, Молдови, Пакистану. Студія з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ФІТКІ ВНТУ отримала 2 перемоги.

Отримано результати одного з найбільш масштабніших Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ». Студія з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ФІТКІ ВНТУ отримала 7 перемог.

Нагороджували також переможців Міжнародного зимового бліц конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, який організувала і провела кафедра програмного забезпечення факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ. Серед переможців 16 студентів ВНТУ.

Переможців розважали концертом і цікавими конкурсами (та пригощали різними смаколиками!)

Переможцям Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки вручали грамоти, дипломи та цінні призи.

Вітаємо переможців Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки:

Аллу Штокал (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 2 курс, гр.1ПІ-15б) за:

 • золоту медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок»,

 • 2 місце у номінації «Краща 2D-векторна графіка» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Марію Липач (ФІТКІ, кафедра КН, 1 курс, гр.2КН-16б) за:

 • золоту медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок»,

 • 2 місце у номінації «Краща 2D-векторна графіка» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Олександра Недоснованого (ФІТКІ, кафедра ОТ, 1 курс за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста, гр.1КІ-16мс) за:

 • золоту медаль у Болгарії у номінації «Колаж».

Владислава Кокушкіна (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 1 курс, гр.2ПІ-16б) – (відкриття року) за:

 • срібну медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок»,

 • 1 місце  – у номінації «Двовимірна векторна графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ».

Андрія Гончарука (ФІТКІ, кафедра ПЗ, магістрант, гр.1ПІ-16м) за:

 • срібну медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок».,

Наталію Копитко (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 4 курс, гр.1ПІ-13б) за:

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок»,

 • 1 місце  – у номінації «Двовимірна растрова графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ» за роботу «SpaceShip»,

 • 1 місце  – у номінації «Двовимірна растрова графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ» за роботу «Воїн»,

 • 3 місце у номінації «Краща 2D-растрова графіка» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Дмитра Гедза (ФІТКІ, кафедра ОТ, 4 курс, гр.2КІ-13б) за:

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок»,

 • 3 місце  – у номінації «Тривимірна графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ».

Іллю Тельця (ФІТКІ, кафедра ОТ, 1 курс за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста, гр.1КІ-16мс) за:

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок».

Ксенію Івченко (ФІТКІ, кафедра ПЗ, магістрантка, гр.1ПІ-16м, стипендіатка президента України у ІІ півріччі 2016-17 н.р.) за:

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Колаж»,

Вероніку Островську (ФІТКІ, кафедра ЗІ, 4 курс, гр.1БС-13б) за:

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Колаж»,

Микиту Фурманова (слухач студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ, вінницький школяр, Вінницький ліцей №7) за:

 • срібну медаль у Болгарії у номінації «Колаж».

Аріну Кузіну (слухачка студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ, вінницька школярка, Вінницький ліцей №7) за:

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Комп’ютерний малюнок»,

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Колаж».

Софію Мошенську (слухачка студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ, вінницька школярка, Вінницький ліцей №7) за:

 • бронзову медаль у Болгарії у номінації «Колаж».

Ксенію Моргунову (ФМІБ) за:

 • 1 місце  – у номінації «Двовимірна векторна графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ».

Олега Досужія (ФІТКІ, кафедра ОТ, 4 курс, гр.2КІ-13б) за:

 • 1 місце  – у номінації «Тривимірна графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ»,

 • 3 місце  – у номінації «Тривимірна графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «ІТ-Архангельськ»,

 • 1 місце у номінації «Краща 3D- графіка» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Владислава Білика (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 3 курс, гр.2ПІ-14б) за:

 • 2 місце  – у номінації «Тривимірна статична графіка» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки і ІТ-технологій «Цифровий вітер».

Павла Ставицького (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 4 курс, гр.1ПІ-13б) за:

 • 3 місце  – у номінації «Мобільні додатки» Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки і ІТ-технологій «Цифровий вітер».

Сергія Риндіна (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 3 курс, гр.2ПІ-14б) за:

 • 1 місце  – у номінації «Краща GIF-анімація» Міжнародного зимового бліц конкурсу,

 • 3 місце  – у номінації «Краща 2D-растрова графіка» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Марію Польову (ФІТКІ, кафедра ПЗ, магістрантка, гр.1ПІ-16м) за:

 • 1 місце  – у номінації «Краща 2D-растрова графіка (фотомонтаж)» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Романа Мініва (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 2 курс, гр.1ПІ-15б) за:

 • 1 місце  – у номінації «Краща програмна реалізація сайту» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Романа Гаврилюка (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 4 курс, гр.1ПІ-13б) за:

 • 1 місце  – у номінації «Краща Flash- анімація» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Маргариту Лапко (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 3 курс, гр.1ПІ-14б) за:

 • 2 місце  – у номінації «Краща 2D-растрова графіка» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Тетяну Салтикову (ФІТКІ, кафедра ОТ, 2 курс за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста, гр.1КІ-15мс) за:

 • 2 місце  – у номінації «Краща 2D-растрова графіка (фотомонтаж)» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Галину Богачук (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 3 курс, гр.1ПІ-14б) за:

 • 2 місце  – у номінації «Краще інформаційне наповнення сайту» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Ігоря Кобисю (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 3 курс, гр.1ПІ-14б) за:

 • 2 місце  – у номінації «Краще інформаційне наповнення сайту» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Олександра Шелеменцева (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 2 курс за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста, гр.1ПІ-15мс) за:

 • 2 місце  – у номінації «Краща Flash- анімація» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Вадима Чорного (ФІТКІ, кафедра ПЗ, магістрант, гр.2ПІ-16м) за:

 • 3 місце  – у номінації «Краща 2D-растрова графіка (фотомонтаж)» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Владислава Ніколайчука (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 2 курс, гр.1ПІ-15б) за:

 • 3 місце  – у номінації «Краще інформаційне наповнення сайту» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

Сергія Демчука (ФІТКІ, кафедра ПЗ, 3 курс, гр.1ПІ-14б) за:

 • 3 місце  – у номінації «Краща Flash- анімація» Міжнародного зимового бліц конкурсу.

 
ІТ-ХАКАТОН CS50 PUZZLE DAY
Середа, 11 жовтня 2017, 12:37

У ВНТУ проведено CS50 Puzzle Day – щорічний захід, що проводиться командою CS50 і професором Гарвардського університету Д. Малланом перед запуском курсу CS50 (Introduction to Computer Science).

Участь у змаганнях взяли 109 студентів ФІТКІ.

Проведення CS 50 Puzzle Day у ВНТУ відзначено Девідом Маланом (Harvard University).

 

Відбувся CS50 Puzzle Day у ВНТУ за ініціативи і чіткої організації в.о. завідувача кафедри комп’ютерних наук, доктора технічних наук, професора Андрія Ярового.

Це масштабне дійство стало можливим, оскільки ВНТУ приєднався до міжнародного руху CS50 Puzzle Day, що проводився цьогоріч у 152 країнах світу — 7 986 учасників з освітніх та наукових закладів.

Організатор CS50 Puzzle Day — Гарвардський університет, один із найвідоміших університетів США і світу.

«Всесвітньовідомий курс Computer science 50, який започаткував професор Гарвардського університету Девід Малан, нині читається в провідних університетах США — в Гарварді, в Єльському університеті. Зокрема, у 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі. Також, у цьому році офлайн версія CS50 стала найпопулярнішим курсом за вибором студентів у Гарвардському університеті. Активно переглядають лекції цього курсу у всьому світі. Це і не дивно, адже окремі лекції цього курсу, з професором Маланом проводили такі відомі гості як Стів Балмер (екс-CEO Microsoft), Марк Цукерберг (засновник FaceBook). Відео лекцій професора Малана є на YouTube і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Лекції можна переглядати англійською мовою, а можна і в перекладі українською. Зокрема українською можемо переглядати на спеціалізованій платформі Prometheus  https://prometheus.org.ua/ — це та платформа, яка рекомендована МОНУ до використання у вишах», — розповідає професор Яровий.

Цей курс Computer Science 50 надзвичайно популярний не лише серед айтішників, а серед менеджерів і політиків, адже він закладає філософію, що навіть людина, котра зовсім не розуміється в програмуванні зможе оволодіти азами комп’ютерних наук, розширити власний кругозір. Іноді, це кардинально змінює життя таких «непрофільних» студентів. Наприклад, випускниця факультету історії та літератури С'юзен Войчицькі (Susan Wojcicki) прослухала CS50 на останньому курсі вишу. А потім переїхала в Кремнієву Долину. Натепер вона — виконавчий директор Youtube.

«Але головна особливість курсу в тому, що він доводить: комп’ютерні науки — це мистецтво мислити. І CS50 дає вміння використовувати ефективні алгоритми вирішення проблем. А це те вміння, що потрібне у будь-якій сфері, — говорить Андрій Яровий. — Цей курс щороку починається ІТ-хакатоном CS 50 Puzzle Day. Цей хакатон уже два роки поспіль проводиться у всьому світі. Його мета — показати, що саме уміння ефективно мислити є надзвичайно важливим для фахівця ІТ-сектору».

CS50 Puzzle Day кафедра комп’ютерних наук зорганізувала спільно з громадськими та некомерційними організаціями I-Hub Вінниця і CodersGuild. Основна мета цих організацій — популяризація і розвиток ІТ-напрямку у Вінниці. Окремі учасники CodersGuild — це випускники кафедри комп’ютерних наук ВНТУ.

«Зокрема завдяки ініціативі нашого випускника Євгена Шемета був організований цей ІТ-хакатон CS 50 Puzzle Day, — розповідає професор Яровий. — Дуже приємно, що кафедра комп’ютерних наук і її випускники зорганізовують ІТ-хакатон з комп’ютерних наук у ВНТУ. Це дуже символічно і логічно!»

Учасникам одночасно у всьому світі пропонується 8 задач і дається дві доби на їх вирішення. Оскільки задачі орієнтовані на логічне мислення, дозволяється користуватись усім, в тому числі й інтернетом.

У CS50 PuzzleDay усе орієнтоване на креатив, нема стандартних рішень. Власне і курс розвиває неформальний підхід до вирішення задач, який дуже цінується фахівцями у всьому світі. Стандартно вирішувати задачі можна навчити, а от застосувати найефективніший підхід до вирішення задачі можуть лише найбільш талановиті або найбільш досвідчені айтішники.

Професор Яровий продовжує: «Я теж брав участь у цьому хакатоні і як організатор, і як учасник. У нас була своя команда. Одразу скажу — інтернет не допомагає. Задачі не мають готової відповіді. Ти повинен серед абсолютно різнорідних понять знайти логіку, що їх поєднує. А потім вивести це в єдину логічну схему і зрозуміти, яка правильна відповідь. Задачі дуже цікаві. Є задачі багатоетапні — спершу знаходиш якусь логіку непов’язаних об’єктів, вибудовуєш ціле речення, а потім з цього речення скласти одне слово. Відповіддю до кожної задачі є одне слово, але знайти його дуже важко».

7 команд ФІТКІ вибороли перше місце у Вінниці та друге – в Україні у ІТ-хакатоні CS50 Puzzle Day 2017.

«Учасником однієї з команд-переможниць був також і я, — посміхається Андрій Яровий. — Тобто я на рівних конкурую зі своїми студентами. Приємно, що у цьому заході можуть брати участь не лише студенти, а й усі охочі. Ми створили команду організаторів, де був і Євген Шемет, його дружина теж випускниця кафедри КН ВНТУ Таня Шемет (Куба) і представники ІТ- спільноти Вінниці, які виступали спонсорами хакатону»

Завдяки спонсорам було дуже весело і цікаво. Для кожної команди презентували величезну піцу. І коли ми склали коробки від піц одну на одну, вийшла…«пізанська вежа».

Креативні студенти придумали міряти зріст учасників у… піцах. Одразу на сайті хакатону з’явились фото з підписами «У ВНТУ на CS 50 PuzzleDay можна виміряти свій зріст у піцах!». До речі, як не дивно, але ці фото теж відзначено на офіційному сайті CS 50 Puzzle Day.

А ще професор Малан на цьому ж сайті відзначив Україну як одну з найактивніших країн, котра впроваджує цей його курс.

На сайті CS 50 Puzzle Day масив фотографій із хакатону у ВНТУ є найбільшим порівняно з іншими учасниками. Студенти Вінницького політеху дуже оперативно виставляли в інтернет фото і відео, а у світі оперативність дуже цінується.

«За домовленістю з CodersGuild у вересні ми плануємо запустити цей курс Computer Science 50 на кафедрі комп’ютерних наук. — Розповідає професор Яровий. — І це буде безкоштовний курс лекцій Девіда Малана. А практичні заняття проводитиме Женя Шемет, який проходив відповідне стажування і має компетенцію на проведення таких занять».

Вінницькі ІТ-фірми готові надавати спонсорську допомогу, але в реальні ІТ-заходи, які розвивають молодь і дають їй мотивацію. Учасники CS 50 Puzzle Day отримали від спонсорів симпатичні призи  — сертифікати на майстер-класи з певних ІТ-напрямів та мов програмування, флешки на 64 Гб, парасолі, чашки з логотипами.

Професор Андрій Яровий вручає Подяку представнику фірми-спонсора кадедри комп'ютерних наук ВНТУ

«До мене, як до очільника кафедри КН, звернулися представники однієї з ІТ-фірм Вінниці, де працюють наші студенти, і запропонували спонсорську допомогу — надали 35 сучасних комп’ютерних столів нам на кафедру. Приємно, що вінницькі фірми помічають і цінують наше велике бажання готувати якісних фахівців. І що наш вінницький ІТ-сектор знаходить можливості нас підтримати. Тому кафедра КН ВНТУ буде і надалі впроваджувати всесвітньо відомий курс CS 50 і готувати якісних фахівців для ІТ-сектору. І дуже сподіваємось, що вони, як патріоти, насамперед попрацюють на благо нашої рідної Вінниці та України» — резюмував професор Яровий.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 68
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.