УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Викладач ФІТКІ Євген Шемет стажувався у Гарвардському університеті (Бостон, США)
Середа, 13 червня 2018, 10:09

Випускник кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету, а нині вже викладач цієї кафедри Євген Шемет стажувався у Гарвардському університеті (Бостон, США).

«Женя Шемет дуже серйозний фахівець. Він один із головних розробників веб-сервісу Євротаксі у Вінниці (до речі, один із перших подібних сервісів у Вінниці). Це онлайн сервіс, коли ви через смартфон можете замовити собі таксі. За градацією у нього рівень програміста senior. Зарплата в університеті не є фактором, який може зацікавити такого рівня фахівця. Отож, причина, чому він вирішив стати викладачем, — бажання не лише розвиватись самому, а й бачити навколо себе успішних людей», — розповідає завідувач кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий.

Євген Шемет про Гарвард: «Стажувався в Гарвардському університеті у Бостоні. Спілкувався з тими, хто створює курс CS50. Це близько півсотні осіб, які займаються власне цим курсом. Найдивніше — Гарвард набагато більше схожий на ВНТУ, аніж мені здавалося!

Відрізняється матеріальна база. Університет — це набір курсів, які проходить людина. А курс дуже сильно залежить від викладача. Я проходжу багато курсів передових університетів онлайн. Є курси, які організовані добре, а є й такі, що організовані погано. Там у людей значно більше можливостей. Викладач може сфокусуватися на одному своєму курсі. Мені ж доводиться мати ще роботу окрім університету. На зарплату викладача я ще не навчився жити.

Гарвард дуже дорогий університет. І усі вилиці Кембриджа в студентах. До речі, курити цигарки тютюнові там заборонено».

 
Студентка ФІТКІ два тижні навчалася в Італії
Середа, 13 червня 2018, 09:54

Студентка 3-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Діана Дмітрієнко (гр.1ПІ-15б) два тижні навчалася в місті Турині, першій столиці Італії, де вивчала курс «На стражі Індустріалізації 4.0».

Діана Дмітрієнко ділиться враженнями від поїздки:

«Місто Турин – одне з найстаріших міст Італії, яке із перших днів зачарувало мене красою архітектури. Це були два неймовірні тижні, що я провела у колі студентів з різних куточків Європи, з таких країн як Польща, Росія, Литва, Болгарія, Хорватія, Македонія,Румунія, Австрія, Німеччина, Франція, Греція, Іспанія, Португалія, Туреччина, Сербія.

Організатори курсу постаралися на славу. В нас була дуже насичена академічна частина. Оскільки темою курсу була «Індустріалізація 4.0», головною тематикою наших лекцій були найрізноманітніші інновації. В першу чергу це штучні інтелекти (АІ) та віртуальні реальності (Virtual and Augmented Reality), концепція мережі речей (IoT), 3D принтери (Addіtive Manufacturing – нова назва для технологій з використанням 3D принтерів), а також ми отримали велику кількість іншої інформації у цій сфері.

Мені як студентці спеціальності розробки програмного забезпечення було цікаво послухати про забезпечення, яке пишуть для підтримки  і обробки даних в Інтернеті речей та про підтримку штучних інтелектів. Крім того, не залишила байдужою і лекція про кібербезпеку, яка на сьогодні є дуже пріоритетною і актуальною.

Усі лекції проводились на території Турінського політехнічного університету (Politecnico Di Torino). Територія університету дуже велика, корпуси розташовані по всьому місту, велика кількість лабораторій та чудовий парк. Сама урочиста церемонія відкриття курсу проводилась у Палаці Валентино, що є корпусом факультету архітектури. Розписані стелі, стіни та й сама споруда замку з її колонами і скульптурами  вражає своєю красою.

На вихідні нас возили у гори, причому двічі, але у різні місця. Краса Альп вразила мене певно що найбільше. Перша подорож була у гори, де нас водили на виноробну ферму та в затишний ресторанчик у горах. Це були такі собі теплі і традиційні італійські вихідні.

Друга ж подорож була у справжні гори, де вершини Альп були покриті снігом і оповиті туманом. Ці краєвиди назавжди залишаться у моїй пам’яті.

Ну і звичайно ж нескінченна кількість італійської їжі. Паста, спагеті, канолі і багато іншої неймовірно смачної традиційної італійської їжі.

І на завершення хочу додати, що такі курси, що організовує BEST, надають неймовірну можливість подорожувати Європою і знаходити друзів з усіх її куточків».

 
Виставка студентських робіт
Вівторок, 05 червня 2018, 11:44

 
КУБОК ВЕКУА - 2018
Понеділок, 04 червня 2018, 08:36

У святкові дні 26 і 27 травня 2018 року відбулися змагання 12-ої міжнародної олімпіади з програмування на Кубок академіка Векуа, які підбили підсумки сезону 2017/2018 навчального року щодо олімпіад, які проводяться за правилами студентської першості світу АСМ-ІСРС.

Кубок Векуа є професійною олімпіадою, яка не обмежує склад учасників жодними рамками. Тут можуть змагатися і школярі, і студенти, і ветерани, які вже давно закінчили навчальні заклади; учні та їх тренери; професійні програмісти і аматори.

Учасники можуть змагатися в особистому і/або командному турах. Команди можуть включати до свого складу від одного до трьох учасників, кожен з яких може представляти різні навчальні заклади, компанії, міста або й країни.

Змагання цього року пройшли у мультисайтовому режимі на майданчиках п’яти країн: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Росії та України.

В Україні олімпіаду Кубку приймали три університети: Вінницький національний технічний університет (ВНТУ), Одеська національна академія харчової промисловості (ОНАХТ) та Ужгородський національний університет (УжНУ).

Координатором Кубку Векуа по Україні був професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра.

На вінницькому майданчику для участі у змаганнях зареєструвалися сім команд ВНТУ, по одній команді Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (ВДПУ) і Донецького національного університету (ДонНУ) та одразу 11 команд Вінницької фізико-математичної гімназії №17 (ФМГ №17).

Крім того, для участі в олімпіаді до Вінниці приїхали чотири команди Київського національного університету ім. Т. Шевченка (КНУ), команда Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя (ТНТУ) і одна студентка Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА).

Учасники посмакували національну грузинську страву — хачапурі. Харчування учасників під час обох турів забезпечив Всеукраїнський благодійний фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій».

Особистий тур

День особистого туру олімпіади – 26 травня. Високі результати показали учасники вінницького майданчику.

Два 2-их місця по майданчику і диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа вибороли Юрій Шмерчук (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-17м) і Олексій Кавка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-14б).

Диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа отримує Юрій Шмерчук (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-17м)

Диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа отримує Олексій Кавка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-14б)

Два 3-х місця посіли і отримали диплом ІІІ ступеня Кубку Векуа Олександр Спажев (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра КН, гр. 2КН-15б) і Леонід Кузнецов (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-16б).

Командний тур

27 травня у командному турі Кубку Векуа взяли участь 77 команд.

Кращі команди ВНТУ отримали дипломи ІІІ ступеня Кубку Векуа: команда ++j+++j у складі Михайла Кренціна (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-15б) і Антона Зубка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-15б) та команда figTree у складі Олексія Кавки (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-14б), Андрія Андреєва (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-14б) і Максима Мельника (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-17б).

Краща команда ВНТУ ++j+++j у складі Михайла Кренціна, Олександра Восьмушка і Антона Зубка  посіла 3 місце на вінницькому майданчику

Призери Кубку Векуа – команда figTree у складі Олексія Кавки, Андрія Андреєва і Максима Мельника

 

Вітаємо наших програмістів з черговою перемогою!

 
Студенти ФІТКІ – переможці фінальних «Інженерних змагань» у Львові
Понеділок, 04 червня 2018, 08:24

У Львові з 16 по 20 травня 2018 р. проходив національний етап інженерних змагань EBEC Challenge у Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», організований осередком BEST Lviv.

Цьогоріч національний етап EBEC Challenge у всій Європі об’єднаний спільною темою — смарт-сіті.

У фінальних змаганнях ВНТУ представляли переможці регіонального етапу змагань: збірна команда студентів ФІТКІ та ФМТ «Ми у мами інженери» (змагалася в номінації Team Design) та команда Greentvein (змагалася  в номінації Case Study).

Склад команди «Ми у мами інженери»: Мартишев Владислав (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-15б), Мартишев Роман (ФМТ), Кириленко Георгій (ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-15б), Лановий Роман (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.1КІ-15б).

Завдання першого дня змагань – створити підйомний кран для сортування. Кран мав не просто піднімати вантаж, а й сортувати його за кольорами і переносити в визначене місце. Як кажуть організатори змагань, така розробка буде дуже корисною для розв’язання проблеми сортування сміття.

Команда ВНТУ «Ми у мами інженери» на фінальному етапі «Інженерних змагань у Львові

У другий день змагань команди розробляли концепцію створення транспортного засобу, який можна було б виготовити за п’ять днів. Була задана ситуація, що команда опиняється за 200 км від населеного пункту, їм надається шасі від автомобіля і набір інструментів та матеріалів із будівельного магазину. Учасники мають обрахувати швидкість і вартість засобу, а також визначити, чи реально потім запровадити спроектований пристрій у виробництво.

В останній конкурсний день команди працювали над відновлюваними засобами енергії. Це мав бути енергоефективний прототип міста із мінімізованим споживанням вичерпних ресурсів. У проекті потрібно було використовувати джерела відновлюваної енергії — сонця, вітру, річок.

Переможцем фіналу в номінації Team Design (1 місце) стала команда ВНТУ – збірна команда студентів ФІТКІ та ФМТ «Ми у мами інженери».

Вітаємо наших студентів з перемогою! 
Студент ФІТКІ виборов 2 місце на міжнародному чемпіонаті у Кракові
Понеділок, 04 червня 2018, 08:14

Студент першого курсу ФІТКІ (група 2БС-17б) Смолявський Ілля є членом збірної України зі стрибків на акробатичній доріжці.

Ілля став учасником міжнародного чемпіонату, який проходив у місті Кракові (Польща). На Чемпіонаті Смолявський Ілля виборов друге місце.

Ілля Смолявський посів 2 місце на міжнародному чемпіонаті у Кракові

Вітаємо Іллю з гучною перемогою!

 
Студенти ФІТКІ – фіналісти ХХХІІ Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач
Четвер, 31 травня 2018, 13:28

У Вінниці відбувся Всеукраїнський етап Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач.

Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач на території України проводиться з ініціативи Вінницького міського центру з інтеграції до європейського та світового освітнього простору, з метою пошуку, підтримки талановитих школярів і студентів, популяризації математичних знань за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

Всеукраїнський етап Міжнародного чемпіонату проводиться в Україні спільно з Міжнародним комітетом математичних змагань та Французькою федерацією математичних змагань на базі Вінницького міського центру з інтеграції до європейського та світового освітнього простору.

Чемпіонат проходить під егідою та за завданнями Міжнародного комітету математичних змагань (м. Париж, Франція) у чотири етапи:

I етап – чвертьфінал (заочний тур у грудні-січні);

II етап – півфінал (очний тур у березні);

III етап – національний фінал (очний тур у травні);

IV етап – міжнародний суперфінал (традиційно проводиться в м. Парижі протягом двох днів у кінці серпня).

У півфіналі чемпіонату взяли участь переможці чвертьфіналу – 14 студентів ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Стрижалов Олександр (кафедра КН, гр.1КН-15б), Стойко Максим (кафедра ЗІ, гр.1БС-17б), Селезньов Віталій (кафедра ЗІ, гр.1БС-16б), Василевський Володимир (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Кравченко Дарина (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-17б), Гречкосій Давид (кафедра КН, гр.2КН-17б), Дончук-Донцов Петро (кафедра ЗІ, гр.1БС-16б), Пастух Ігор (кафедра КН, гр.2КН-17б), Зелений Владислав (кафедра КН, гр.2КН-17б), Лиськов Дмитро (кафедра ЗІ, гр.2БС-16б), Лабусюк Віталій (кафедра ЗІ, гр.1БС-16б), Борисюк Володимир (кафедра КН, гр.2КН-17б), Звіряка Лілія (кафедра ЗІ, гр.1БС-16б), Піскунов Ярослав (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-17б).

Студенти ФІТКІ – півфіналісти ХХХІІ Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач

За результатами півфіналу фіналістами чемпіонату стали 8 студентів ФІТКІ: Стрижалов Олександр (кафедра КН, гр.1КН-15б), Стойко Максим (кафедра ЗІ, гр.1БС-17б), Селезньов Віталій (кафедра ЗІ, гр.1БС-16б), Василевський Володимир (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Кравченко Дарина (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-17б), Гречкосій Давид (кафедра КН, гр.2КН-17б), Дончук-Донцов Петро (кафедра ЗІ, гр.1БС-16б), Пастух Ігор (кафедра КН, гр.2КН-17б).

У фіналі наші студенти показали високі результати.

За багаторічну сумлінну працю по залученню дітей шкільного віку та молоді до участі у Міжнародних чемпіонатах з розв’язування логічних математичних задач заступник декана ФІТКІ, доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко була нагороджена Почесною грамотою департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації.

 

 
Студенти ФІТКІ – переможці «Інженерних змагань»
Четвер, 31 травня 2018, 13:21

У ВНТУ відбувся перший етап Всеукраїнського ІТ-конкурсу «Інженерні змагання 2018». Організатором змагань є міжнародна студентська організація BEST.

Переможцями змагань стали студенти ФІТКІ:

у номінації Team Design:

1 місце – команда «Ми у мами інженери» у складі Мартишева Владислава (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-15б), Мартишева Романа (ФМТ), Кириленка Георгія (ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-15б), Ланового Романа (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.1КІ-15б).

2 місце – команда «Motus V2.0» у складі Пантелюка Дмитра (ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-15б), Плахотнюка Вадима (ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-15б), Григоришеної Катерини (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-15б), Кухарець Оксани (ФІТКІ, кафедра ЗІ, гр.1БС-17б),

3 місце – команда «++j+++j» у складі Восьмушка Олександра (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б), Кренціна Михайла (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б), Зубка Антона (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б), Ніколайчука Владислава (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-15б).

у номінації Case Study

2 місце – команда «The Turing Machine» у складі Сугак Дарини (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-16б), Очеретного Анатолія (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-16б), Харчука Дениса (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-16б), Ярощука Мирослава (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-16б).

3 місце – команда «Debauchery Tea Party» у складі Довбиша Павла (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-17б), Круця Дмитра (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.3ПІ-17б), Кучера Микита (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.3ПІ-17б), Степового Владислава (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.3ПІ-17б).

 
Студенти кафедри ПЗ – переможці Міжнародного конкурсу «Цифровий вітер 2018»
Четвер, 31 травня 2018, 13:16

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки «Цифровий вітер 2018». Цього року на конкурс було подано 5106 робіт із двохсот двадцяти міст України, Білорусі, Казахстану, Росії, Чехії, Індії, Естонії, Пакистану, Германії, Сербії, Фінляндії, В’єтнаму, Китаю, Словенії.

Переможцями конкурсу в номінації «Двовимірна статична графіка» (вікова категорія 18-25 років) стали два студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедра програмного забезпечення):

1 місцеСергій Сорока (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б),

2 місцеНаталія Копитко (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17м).

Робота переможця конкурсу Сергія Сороки

 
Перемоги студентів ФІТКІ у Болгарії
Четвер, 31 травня 2018, 13:07

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Творчість без меж» (м.Хасково, Болгарія). Студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ отримали на конкурсі 13 медалей! Це гучна перемога гуртківців студії з комп’ютерної графіки та веб-дизайну, що функціонує на ФІТКІ (керівник студії – перший проректор ВНТУ, професор кафедри ПЗ Олександр Романюк).

Роботи наших студентів демонструються на білбордах у місті Хасково, тож про студентів ВНТУ знають у Болгарії.

Переможці Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Творчість без меж»

Вітаємо переможців Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Творчість без меж»:

золота медальОлександр Недоснований (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.1КІ-16мс);

золота медальВладислав Кокушкін (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б);

золота медальСофія Мошенська (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-17б);

золота медальДмитро Гедз (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.1КІ-17м);

срібна медальОлена Літушко (ФІТКІ, кафедра ЗІ, гр.1БС-17м);

срібна медальНаталія Копитко (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17м);

срібна медальАнастасія Черниш (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б);

срібна медальАлла Штокал (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б);

срібна медальВолодимир Малиновський (ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-17м);

бронзова медальТетяна Салтикова (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.2КІ-17м);

бронзова медальОлександр Мальований (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-14б);

бронзова медальОлег Короленко (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-17м);

бронзова медальЮрій Кучер (ФІТКІ, кафедра ОТ, випускник 2018 року).

Дипломами нагороджені також керівники переможних проектів – перший проректор ВНТУ, професор кафедри ПЗ Олександр Романюк та доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко.

Робота переможниці конкурсу Софії Мошенської

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 81
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.