УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ – призери обласних змагань із греко-римської боротьби
Середа, 21 листопада 2018, 12:52

У Вінниці фінішувала XІV літня Універсіада закладів вищої освіти Вінницької області із греко-римської боротьби.

Після напруженої боротьби 1 місце в командному заліку виборола збірна Вінницького національного технічного університету, до складу якої входять два студенти ФІТКІ: Олексій Чубатюк (гр.1КН-18б) та Денис Кучмей (гр.1КІ-15б).

Борці ФІТКІ вибороли в особистому заліку дві нагороди. Зокрема, чемпіоном став Олексій Чубатюк, посівши 1 місце у ваговій категорії 55 кг. Денис Кучмей виборов 2 місце у ваговій категорії 82 кг.

Вітаємо наших спортсменів з перемогою!

 
Викладач кафедри ПЗ стажувалася у Люблінській Політехніці
Середа, 21 листопада 2018, 12:48

Кандидат технічних наук, доцент кафедри програмного забезпечення Наталя Бабюк пройшла наукове стажування у Люблінській політехніці (Politechnika Lubelska), Республіка Польща.

Наталя Бабюк – ліворуч

Люблінська Політехніка – один з п'яти державних навчальних закладів Любліна, проте єдиний вищий навчальний заклад технічного профілю. Привабливість університету виражається насамперед високим рівнем навчання і сучасною пропозицією освіти. Люблінська Політехніка пропонує освітні програми на рівні бакалавра, інженера, магістра, доктора. Основні напрями наукових досліджень, які зараз проводяться в навчальному закладі, пов'язані з розвитком конструкцій і технологій, охороною навколишнього середовища, а також економією матеріалів і енергії. Люблінська Політехніка виконує експертизи і проводить консультаційну діяльність.

Перебуваючи у Люблінській політехніці, Наталя Бабюк ознайомилася із особливостями освітнього процесу у вишах Польщі, відвідала Центр інновацій та передових технологій, Інститут електроніки та інформаційних технологій (факультет електротехніки і інформатики).

Під час стажування доцент кафедри програмного забезпечення отримала нові знання, які планує використовувати в процесі викладання базових дисциплін на кафедрі ПЗ.

 
Студентська осінь – 2018
Середа, 21 листопада 2018, 12:43

Відбувся традиційний університетський конкурс сценічних талантів першокурсників «Студентська осінь – 2018». Тема — sequels and prequels до відомих художніх творів.

Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії презентувала команда першокурсників у складі Чернеги Дмитра (гр.3ПІ-18б), Тимошенка Богдана (гр.3ПІ-18б), Маланчук Анни (гр.3ПІ-18б), Пархоменка Романа (гр.3ПІ-18б), Пацалюка Володимира (гр.3ПІ-18б), Гуцал Анастасії (гр.3ПІ-18б), Карабун Вікторії (гр.1КН-18б), Панасюк Надії (гр.1КН-18б), Толстої Дар’ї (гр.1КН-18б), Нарожної Альони (гр.1КН-18б), Олійника Нікіти (гр.1КН-18б), Рибаченко Юлії (гр.2КН-18б), Мазур Аліни (гр.2КН-18б), Кислої Юлії (гр.2КН-18б), Максименюка Максима (гр.2КН-18б), Чорної Катерини (гр.1БС-18б), Шагіної Єлизавети (гр.1БС-18б), Дацюка Іллі (гр.2БС-18б), Фесенка Максима (гр.2БС-18б), Лисенка Євгенія (гр.2БС-18б), Ворожбита Михайла (гр.2БС-18б) та Грабарчука Антона (гр.2ПІ-18б).

Першокурсників до виступу готували активісти студентського самоврядування ФІТКІ Морозов Олександр (гр.2КН-18м), Зарицький Олександр (гр.1КН-16б), Колесников Юрій (гр.2КН-16б), Клименко Денис (гр.3КН-16б), Клямчук В’ячеслав (гр.1КН-16б), Душко Аліна (гр.2БС-16б), Руденко Максим (гр.3КН-16б), Шептяков Ігор (гр.1КН-17б), Каплунський Олександр (гр.1КН-17б), Кучеренко Ольга (гр.1КН-17б), Шевчук Владислава (гр.2КН-17б), Побережник В’ячеслав (гр.1КН-17б), Городецький Юрій (гр.1КН-17б) та Хазівалієва Ірина (гр.2КН-17б).

Чудовий виступ нашої команди, яка зіграла sequel до «Джеймса Бонда», не залишив байдужим глядачів.

Серед перемог команда отримала приз за кращий номер у номінації вокалу – Мазур Аліна (гр.2КН-18б) та приз від спонсорів за вокальний дует у складі Мазур Аліни (гр.2КН-18б) і Маланчук Анни (гр.3ПІ-18б). Рибаченко Юлія (гр.2КН-18б) була визнана кращою актрисою конкурсу «Студентська осінь – 2018».

Дякуємо нашим першокурсникам за гарний виступ і вітаємо з яскравими перемогами!

 
Студенти кафедри ПЗ – призери змагань зі спортивного туризму
Середа, 21 листопада 2018, 12:36

Студенти кафедри програмного забезпечення Гижа Андрій (гр.1ПІ-18мс) та Іванов Роман (гр.1ПІ-16б) взяли участь в обласних змаганнях зі спортивного туризму "Сабарівська осінь - 2018", що проходили у жовтні цього року, де у складі команди посіли 2 місце у командному заліку на дистанції 4 класу складності.

Іванов Роман – у першому ряду по центру, Гижа Андрій – у другому ряду крайній праворуч

Також переможними для наших студентів стали змагання у місті Тернопіль, що проходили 2-4 листопада 2018 року, де у відкритій першості "Файний листопад - 2018" Гижа Андрій та Іванов Роман посіли 1 загальнокомандне місце серед двійок на дистанції 3 класу складності.

Гижа Андрій та Іванов Роман – по центру

 
Студент ФІТКІ – срібний призер чемпіонату України з регбі
Середа, 21 листопада 2018, 12:30

Другокурсник ФІТКІ Стойко Артем (гр.1БС-17б) вже 6 років займається регбі. За цей час він був двократним срібним призером чемпіонату України серед юнаків (до 19 років) з "Регбі 7", срібним призером чемпіонату України (від 18 років) з "Регбі 15".

Артем входить до основного складу молодіжної збірної України з регбіліг.

 

 
Студенти кафедри програмного забезпечення – призери ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка
Середа, 21 листопада 2018, 12:21

На кафедрі мовознавства у ВНТУ відбувся II етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, метою якого є вшанування великого Кобзаря, виявлення обдарованої молоді, популяризація української мови.

Призерами II етапу конкурсу стали студенти ФІТКІ:

1 місце посіла студентка кафедри ПЗ Третяк Мирослава (гр.3ПІ-18б).

2 місце посіла студентка кафедри ПЗ Маренко Дана (гр.2ПІ-18б).

Мирослава і Дана представляли Вінницький національний технічний університет у III етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 11 студентів вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації нефілологічних спеціальностей нашого обласного центру.

Маренко Дана (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18б) посіла 1 місце в обласному етапі Конкурсу!

Вітаємо Маренко Дану та її викладача професора Азарову Л.Є. з перемогою та бажаємо нових здобутків! 
Магістрантка ФІТКІ була учасницею Всеукраїнського форуму студентського самоврядування в Сумах
Середа, 21 листопада 2018, 12:12

У жовтні 2018 року в Сумах відбувся Всеукраїнський форум студентського самоврядування. Учасницею Форуму була магістрантка ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Дар’я Лудан (гр.2КН-17м).

На форумі відбулися панельні дискусії із заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою, керівником експертної групи з питань аналітики та фінансування директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олександром Смирновим, представниками UNIT Factory, представниками національного союзу студентів Великобританії Cat Turhan та Yinbo Yu та багатьма іншими цікавими спікерами.

Своїми враженнями ділиться Дар’я Лудан: «Дуже цікавою і корисною була симуляційна гра – реаліті-шоу "Останній студент", яка тривала протягом другого дня форуму. 200 студентів України об'єднали в один вигаданий університет, де приблизно 1 година – це 1 рік навчання, потім загальні збори з ректором, підсумки року, голосування за нові закони і далі в бій.
Ми мали заліковки, з якими прокачували свої навики, виконуючи оригінальні завдання в різних категоріях. Створювали власні студентські осередки, студради, з якими проходили квест всередині загального "квесту". Писали заяви ректору, стояли в чергах у секретаріат, здавали заліки – все як у реальному житті. Навіть влаштували бунт проти ректорату і кричали "ганьба" під конгрес-центром на всі Суми, а люди на вулиці не розуміли, що це за мітинг.

Після гри було дуже легко провести паралель із реальним життям, відчути, як робота на першому курсі навчання відрізняється від останнього курсу і, проживши все за один день, побачити й проаналізувати свої студентські роки "з боку".

Окрім гри, у нас були важливі панельні дискусії та цікава культурна програма – екскурсія історичним центром міста Суми, інтерактивне знайомство учасників, вечірка із представниками команд Ліги Сміху.

На Форумі отримала корисні знання і навики для розвитку студентського самоврядування у рідному виші.» 
Студентка кафедри ПЗ стажувалася у Римі
Середа, 21 листопада 2018, 11:55

Студентка ФІТКІ четвертого курсу з кафедри програмного забезпечення Алла Штокал (гр.1ПІ-15б) вивчала нейронні мережі і штучний інтелект у Римі.

Своїми враженнями про закордонне стажування ділиться Алла Штокал: «Нещодавно я повернулася з десятиденного освітнього курсу, що проходив у місті Рим (Італія), який було організовано студентами локального осередку міжнародної студентської організації BEST (Board of Europe students of technology). Курс мав назву «Trust me, I’m a Neural Network» і був спрямований на вивчення нейронних мереж, штучного інтелекту та основ програмування мовою Python.

Лекції проходили в одному з найкращих технічних університетів Європи – Sapienza Università di Roma . Цього разу учасниками курсу стали 20 студентів – це представники майже усіх країн Європи. Україну представляла я та ще двоє учасників (з НУ «Львівська політехніка» та з НТУУ «КПІ»).

У перший день нас тепло зустріли та влаштували вечір знайомств, мабуть, у найкращому місці, де це тільки могло статися – у невеликому сквері, звідки відкривався гарний вид на величний Колізей. Взагалі, вечірній Рим неймовірно гарний – освітлені стіни будівель, вузькі вулички, фонтани, скульптури і старовинна архітектура.

Перші кілька днів курсу були зосереджені на навчанні. Лекції проводили як професори університету, так і представники компаній. Одними з них були працівники Ernst & Young (EY) Сompany, які розповіли про впровадження технологій штучного інтелекту у їхній діяльності. Один з прикладів – це використання нейронних мереж для аналізу відео, а саме розпізнавання і фіксація на відео людей, які перетинають розділювальну смугу, огорожу, кордон тощо у недозволених місцях.

Також у нас було кілька практичних занять, де ми вивчали синтаксис мови програмування Python і розробляли власну нейронну мережу. Згодом, наприкінці курсу, у нас був екзамен у вигляді тесту з теоретичною і практичною частиною.

Окрім навчання, у нас була надзвичайно цікава культурна і розважальна програма.

Алла Штокал – у центрі

Ми познайомилися з італійською культурою та традиціями на «італійському вечорі», де ми власноруч готували справжню італійську пасту та навіть трохи вчили італійську мову. А під час «CityRally» ми добре познайомилися з Римом та його всесвітньо відомими пам’ятками архітектури: найвідоміша площа Pizza di Spagna, найбільший фонтан Fontana di Trevi, храм Pantheon, замок Castel Sant’Angelo. І, звісно ж, ми побували у Ватикані – найменшій країні світу.

Музеї Ватикану

Ватикан – це, мабуть, найдивовижніше місце, де мені вдалося побувати. Це місце вражає своєю архітектурою, а в музеях можна провести не один день, щоб добре роздивитися всі експонати, картини, скульптури, фрески, розписи тощо, які всюди – на стінах, стелі і навіть на підлозі. А увійшовши до „Papal Bacilica of St.Peter” – найбільшої церкви у світі, у мене просто перехопило подих! Це найбільша споруда, в якій я коли-небудь бувала.

В останні три дні курсу ми поїхали за місто, в гірський район Італії – Orvinio . Неймовірно гарна природа та ще такі сонячні і теплі дні осені зробили цей час по-справжньому незабутнім.

Саме там ми провели інтернаціональний вечір, на якому кожен учасник презентував традиційні страви, звичаї, національні танці та пісні своєї країни.

Я щаслива, що завдяки BESTу отримала можливість відкривати для себе нові місця, здобувати нові знання, знайомитися з іншими людьми та культурами, практикувати свою розмовну англійську мову в різних куточках Європи майже безкоштовно. Адже курс повністю фінансується організаторами, а учасникам залишається лише оплатити дорогу».

Алла Штокал

Можливість стати учасником курсу є у кожного студента ВНТУ. До речі, зараз відкрито подачу на весняні курси від BEST, деталі за посиланням:

https://www.best.eu.org/courses/list.jsp (координатор сезонних курсів – Андрій Шевчук +380633858662).

 
Студентка кафедри програмного забезпечення була учасником освітнього осіннього курсу у Словенії
Середа, 21 листопада 2018, 11:45

Студентка 2-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Дарина Кравченко (гр.2ПІ-17б) була учасником освітнього осіннього курсу у Маріборі (Словенія) від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).

Курс називався «SLOwineia – Wine is in the air» і був спрямований на вивчення технологій приготування вин. Крім учасників з України, були також учасники з Польщі, Румунії, Італії, Іспанії, Португалії, Бельгії, Нідерландів, Австрії, Хорватії, Боснії та Герцоговини, Росії та Сербії.

«Протягом всього курсу ми вивчали фізичну та хімічну складові приготування вин, відвідували заводи та приватні винарні, де виготовляють найкращі вина Словенії. Але, як на мене, найкраще на таких курсах – це знайомство з цікавими людьми, які завжди неймовірні, відкриті, з якими обмінюєшся якимись історіями своєї країни, її культурою та цікавинками», – розповідає Даша, – «Оскільки я була організатором курсу від BEST у Вінниці цього літа, то я мала певні очікування і, хочу сказати, що цей курс перевершив їх, бо кожен аспект був продуманий організаторами на «відмінно».

Ще однією з переваг цього курсу було те, що, окрім Словенії, я відвідала ще три країни (Словаччину, Угорщину та Австрію). Я спланувала свій маршрут так, щоб дорогою вперед відвідати Кошице і Будапешт, а дорогою назад – Грац, Відень і Братиславу.

Хочу подякувати організації BEST за чудову можливість подорожувати і стажуватися в Європі. А студентам порадити – подавайтеся на курси від BEST, адже вони дають безцінний досвід і багато нових друзів, до того ж українські студенти платять мінімальну вартість – 11 євро (залежно від курсу).

Вперед, досліджуй Європу!»

 
ФІТКІ виграли Кубок гумору – 2018
Середа, 21 листопада 2018, 11:40

15 листопада 2018 року в актовій залі ВНТУ відбувся «Кубок гумору – 2018».

Участь у змаганні гумористів взяли 8 студентських команд, серед яких дві команди програмістів, які представляли факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: збірна першокурсників ФІТКІ «РетроБорщ» та збірна факультету «I-E-A-I-A-I-O».

Команди зіграли 2 конкурси: полотно та мультирозминку (запитання від членів журі та глядачів, зворотня розминка та бумеранг).

Яскравим, дотепним, креативним був виступ наших першокурсників у складі Тохи Вадима (гр.3ПІ-18б) – капітана команди, Чернеги Дмитра (гр.3ПІ-18б), Мазуренка Юрія (гр.3ПІ-18б), Манича Андрія (гр.3ПІ-18б), Тимошенка Богдана (гр.3ПІ-18б), Пархоменка Романа (гр.3ПІ-18б), Вороніна Євгена (гр.3ПІ-18б), Поперечної Єлизавети (гр.3ПІ-18б) та Мусійчук Олександри (гр.1КН-18б).

Команда першокурсників ФІТКІ «РетроБорщ»

А перемогу у «Кубку гумору» здобула збірна ФІТКІ «I-E-A-I-A-I-O», посівши 1 місце та вигравши Кубок гумору 2018 року!

Це вже п’ята поспіль перемога нашої команди на університетських інтелектуальних змаганнях гумористів. Тож Кубок переможців – знову у ФІТКІ!

Збірна ФІТКІ «I-E-A-I-A-I-O»

Вітаємо з перемогою нашу зіркову команду «I-E-A-I-A-I-O» у складі Каневського Миколи (гр.2КІ-17б) – капітана команди, Морозова Олександра (гр.2КН-18б), Зарицького Олександра (гр.1КН-16б), Клименка Дениса (гр.3КН-16б), Швачича Костянтина (гр.1ПІ-17б), Рибаченко Юлії (гр.2КН-18б), Толстої Дар’ї (гр.1КН-18б) та Клямчука В’ячеслава (гр.1КН-16б) – звукооператора.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 85
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.