УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студент кафедри ПЗ – стипендіат Президента України
Четвер, 12 грудня 2019, 09:44

За наказом Міністерства освіти і науки України від 04.11.2019 року №1387 «Про призначення академічних стипендій Президента України студентам закладів вищої освіти на 1 семестр 2019/2020 навчального року» стипендіатом Президента України став студент 4-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Сорока Сергій (гр.1ПІ-16б).

Сорока Сергій Юрійович навчається на факультеті ІТКІ на бакалавраті за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення», група 1ПІ-16б. Відмінник навчання. За весь термін навчання в університеті має середній бал 5,0. Професійно займається комп’ютерною графікою. Є переможцем багатьох міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки. Займається науковою та волонтерською діяльністю. Має активну життєву позицію.

Сергій Сорока

Перемоги та участь Сергія Сороки у Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах та олімпіадах:

 • Здобув 1 місце в міжнародному конкурсі комп’ютерних робіт «Цифровий вітер» серед молоді 18-25 років у номінації «Двовимірна статична графіка» (2018 р.).

 • Здобув 2 місце в міжнародному конкурсі комп’ютерних робіт «Цифровий вітер» серед молоді 18-25 років у номінації «Двовимірна статична графіка» (2019 р.).

 • Отримав срібну медаль на міжнародному конкурсі комп’ютерного малюнку і колажу «Творчість без кордонів» (Болгарія, 2019 р.).

 • Посів 2 місце в міжнародному літньому бліц-конкурсі з Web-дизайну та комп'ютерної графіки серед студентів та учнів у номінації «Краща 2D-растрова графіка» (2017 р.).

 • Посів 2 місце в міжнародному літньому бліц-конкурсі з веб-дизайну і комп’ютерної графіки серед студентів та учнів у номінації «Краща 2D-растрова графіка» (2018 р.).

 • Посів 2 місце в міжнародному зимового бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки серед студентів та учнів в номінації «Краща 2D-растрова графіка» (2019 р.).

 • Нагороджений грамотою за повноту використання програмних засобів на всеукраїнському конкурсі комп’ютерної графіки «Україна космічна - 2018».

 • Був учасником рекорду України в категорії «Освіта, інтелектуальні досягнення» (2018 р.).

 • Фіналіст ХХХІ міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач (2017р.)

 • Учасник міжнародного конкурсу «CS50 Puzzle Day 2017» від Гарвардського університету (2017-2018 р.)

 • Учасник всеукраїнського конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge 2019» (2019 р.).

 • Учасник міжнародного конкурсу комп’ютерного малюнку і колажу «Творчість без кордонів» (Болгарія, 2018 р.).

 • Учасник міжнародного фотоконкурсу від Photocrowd (2018 р.).

 • Учасник XV міжнародного молодіжного фестивалю інформаційних технологій 2018 року.

 • Неодноразово брав участь у міжнародній студентській олімпіаді з програмування  ACM/ICPC (2017-2018 р.).

Сергій був учасником кількох наукових конференцій, має 2 наукові публікації.

Сорока Сергій є членом міжнародної студентської організації BEST, активістом факультету ІТКІ та волонтером у проведенні просвітницьких заходів на рівні міста, області та держави.

Пишаємося досягненнями нашого студента!

 
Студентка кафедри ПЗ – на Всеукраїнському форумі студентства у Харкові
Четвер, 12 грудня 2019, 09:37

16 листопада 2019 року у місті Харкові відбувся Всеукраїнський форум студентства «Що я тут забув?» Участь у форумі була безкоштовною, але за серйозним відбором учасників. Учасником форуму стала студентка 2-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Найдюк Валерія (гр.2ПІ-18б).

Валерія є старостою групи гр.2ПІ-18б, активістом студентського самоврядування факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Головна тема форуму – це апатія студентів і можливості активізації молоді. Форум об’єднав 300 студентів та 10 спікерів з різних міст України. Кожний спікер доносив свою тему і розказував на власних прикладах, що і як можна покращити у своєму університеті за допомогою небайдужості студентів.

Також учасники форуму мали різні інтерактиви від ведучих, за які могли отримати цікаві призи.

Форум у Харкові тривав цілий день, а наступного дня учасникам провели екскурсію містом.

Найдюк Валерія ділиться своїми враженнями від участі у форумі:

«Найбільше мені запам’ятався виступ Даніели Даас – голови студентського самоврядування ХНУ ім. Каразіна, тому що вона починала свій шлях від старости, а ця тема мені близька. Даніела розповіла, як самі студенти можуть управляти і покращувати свій університет.

Але головною родзинкою цього форуму була присутність заступника Міністра освіти і науки України Стадного Єгора Андрійовича. Він пояснив погляди міністерства на освіту, реформи та багато іншого.

По завершенню основної частини форуму відбувся факап найт, після якого всі зрозуміли, що навіть, якщо у вас не виходить щось з першого разу, не потрібно опускати руки.

А далі були пісні під гітару і багато знайомств із активними студентами України.

Участь у форумі «Що я тут забув?» для мене – це чудова можливість для саморозвитку та можливість долучитися до розвитку освіти у вищій школі України».

Студентка 2-го курсу ФІТКІ

з кафедри програмного забезпечення

Найдюк Валерія (гр.2ПІ-18б)

 
Випускник кафедри ОТ Олександр Риженко став ІТ-радником Вінницького міського голови
Четвер, 12 грудня 2019, 09:29

Випускник ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Олександр Риженко, екс-держсекретар Міністерства цифрової трансформації України, став ІТ-радником Вінницького міського голови.

Олександр Риженко у 2003 році закінчив Вінницький національний технічний університет за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі», інженер-системотехнік.

Олександр Риженко — український державний діяч, експерт у сфері інформаційних технологій.

Олександр з 2014 року очолював Державне агентство з питань електронного урядування, що в структурі Кабінету Міністрів України, відповідав за розвиток інформаційного суспільства, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, цифровізацію органів державної влади та впровадження електронного урядування.

Був призначений Державним секретарем Міністерства цифрової трансформації України, з якої пішов за власним бажанням.

У 2019 році став ІТ-радником Вінницького міського голови.

 
Магістрант ФІТКІ Дмитро Кудрявцев очолив Наукове товариство студентів та аспірантів ВНТУ
Четвер, 12 грудня 2019, 09:21

21 листопада 2019 року відбулася IX конференція Наукового товариства студентів та аспірантів ВНТУ. На порядку денному — підбиття підсумків минулих років, розробка та затвердження плану роботи на 2019-2020 н.р. і обрання нового голови наукового товариства.

Наукове товариство студентів та аспірантів ВНТУ очолив магістрант факультету інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії (кафедра комп'ютерних наук) – Дмитро Кудрявцев (гр.2КН-19м).

«Фундамент кар'єри закладається в студентські роки. Аби не залишитися віч-на-віч з розмаїттям наукових напрямків, аби не розгубитися, у якому з них реалізувати себе, аби максимально залучити до наукового процесу талановиту студентську молодь у 2011-му році з ініціативи студентського активу у Вінницькому національному технічному університеті було створено Наукове товариство студентів та аспірантів — НТСА. Для мене дуже почесно і відповідально очолювати таку спілку наукової молоді мого вишу», — каже Дмитро.

Бажаємо Дмитру плідної роботи на цій відповідальній посаді!

 
ГУРТОК «МІКРОКОМП’ЮТЕРНІ СИСТЕМИ»
Вівторок, 03 грудня 2019, 09:04

Кафедра обчислювальної техніки ВНТУ гостинно запрошує школярів, абітурієнтів і студентів, які мають бажання вивчити та поглибити знання в області застосування та можливостей мікроконтролерів і мікрокомп'ютерів, які використовуються в якості керуючих пристроїв різними процесами і системами. У популярній формі розбираються основні поняття з області мікропроцесорної техніки, програмування, цифрової електроніки, методи обробки даних, можливості і конфігурації мікроконтролерів і мікрокомп'ютерів. На прикладі конкретних завдань детально розглянуті принципи складання програм для мікро-ЕОМ, системи команд, взаємодія з давачами і периферійними пристроями. Відвідувачі отримають вільний доступ до лабораторії, забезпечення основними компоненти та електронними модулями, які дозволяють працювати з мікроконтролерами та мінікомп`ютерами та поглибити свої знання і практичні навички проектування вбудованих та автоматизованих систем. Для вивчення архітектури 8-бітних мікроконтролерів використовуються AVR контролери фірми Atmel та пропонуються модулі ArduinoNano і ArduinoUno, які можуть використовувати середовище програмування Arduino IDE або традиційні середовища програмування мовами C / C ++ або Асемблера. Для вивчення архітектури 32-бітних мікроконтролерів використовуються модулі STM32 Discovery на основі мікроконтролера фірми STMicroelectronics. Для вивчення архітектури 32-бітних ARM процесорів використовуються одноплатнімінікомп’ютери сімейства Raspberryта Odroid. Також є можливість вивчати програмовані логічні інтегральні схеми сімейства AlteraCyclone III для отримання знань у сферах цифрової логіки, організації комп'ютерів та FPGA. Заняття проводяться під керівництвом викладачів лабораторії. Всі практичні курси супроводжуються теоретичною підготовкою.


Практичні курси мають такі напрямки:

програмування мікроконтролерів та розробка автоматичних і автоматизованих систем;
системи опрацювання сигналів з давачів;
системи збору,обробки, передачі даних.

Всім бажаючим, які хотіли б приєднатись до нашої групи, просимо звертатися на кафедру обчислювальної техніки ВНТУ в аудиторії 2328, (2 навчальний корпус, внутрішній телефон з прохідної 23-79).


Заняття проводитимуться по четвергам о 16:30, аудиторія 2332.

Керівник гуртка – к.т.н., доцент Богомолов Сергій Віталійович.

 
Студентська осінь – 2019
Четвер, 28 листопада 2019, 11:29

14 листопада 2019 року у ВНТУ відбувся традиційний університетський конкурс сценічних талантів першокурсників «Студентська осінь – 2019».

2019 рік оголошено Роком єдності України в честь 100-річчя з дня проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тож темою цьогорічної «Студентської осені» стала українська література. Факультетські команди мали поставити постановку за творами відомих українських авторів.

Тема конкурсу захопила першокурсників нашого університету. Було обрано «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя, «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка, «Кайдашеву сім’ю» Івана Нечуй-Левицького, «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського, «Котигорошка» – українську народну казку. Наш факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії обрав для постановки комедію Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля».

Рівень виступів усіх факультетських команд вражав змістовністю і професійністю акторського мистецтва.

Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії презентувала команда першокурсників у складі Коберника Богдана (гр.1КН-19б), Попіля Романа (гр.1КН-19б), Єпіфанової Аліни (гр.1КН-19б), Струня Владислава (гр.1КН-19б), Галяновської Анни (гр.1КН-19б), Стиренка Андрія (гр.1КН-19б), Смикал Анастасії (гр.1КН-19б), Коваль Катерини (гр.2КН-19б), Крейчі Владислава (гр.2КН-19б), Кучеренка Іллі (гр.2КН-19б), Павленка Михайла (гр.2КН-19б), Хомюка Вадима (гр.2КН-19б), Черниша Романа (гр.2КН-19б), Семенець Марії (гр.2КН-19б), Морозова Ігоря (гр.1КІ-19б), Мельника Іллі (гр.1КІ-19б), Качура Петра (гр.1КІ-19б), Запарнюка Максима (гр.2КІ-19б), Водолазської Дар’ї (гр.1СП-19б), Фурмана Максима (гр.1СП-19б), Велянського Сергія (гр.1СП-19б), Зінченка Віктора (гр.1ПІ-19б), Озерової Катерини (гр.2ПІ-19б), Корягіної Діани (гр.2ПІ-19б), Поліщук Анни (гр.2ПІ-19б), Бажан Вікторії (гр.2ПІ-19б), Рудяка Владислава (гр.4ПІ-19б) та Насталенко Яни (гр.1БС-19б).

Першокурсників до виступу готували активісти студентського самоврядування ФІТКІ Морозов Олександр (гр.2КН-18м), Мазур Аліна (гр.2КН-18б), Толстая Дар’я (гр.1КН-18б), Рибаченко Юлія (гр.2КН-18б), Колесников Юрій (гр.2КН-16б), Зарицький Олександр (гр.1КН-16б), Клименко Денис (гр.3КН-16б), Клямчук В’ячеслав (гр.1КН-16б), Душко Аліна (гр.2БС-16б), Руденко Максим (гр.3КН-16б).

Команда ФІТКІ отримала низку перемог:

 • перемога у номінації «Кращий сценарій» – сценарій готували Мазур Аліна (гр.2КН-18б), Толстая Дар’я (гр.1КН-18б), Рибаченко Юлія (гр.2КН-18б) і Колесников Юрій (гр.2КН-16б);

 • перемога у номінації «Краща акторка»Коваль Катерина (гр.2КН-19б);

 • перемога у номінації «Кращі декорації» – декорації готували Попіль Роман (гр.1КН-19б), Струнь Владислав (гр.1КН-19б) та Стиренко Андрій (гр.1КН-19б);

 • перемога у номінації «Краще виконання пісні» – пісню виконували Семенець Марія (гр.2КН-19б), Єпіфанова Аліна (гр.1КН-19б), Бажан Вікторія (гр.2ПІ-19б), Галяновська Анна (гр.1КН-19б), Коваль Катерина (гр.2КН-19б) та Насталенко Яна (гр.1БС-19б);

 • перемога у номінації «Краще виконання танцю» – танець виконували Галяновська Анна (гр.1КН-19б), Стиренко Андрій (гр.1КН-19б), Смикал Анастасія (гр.1КН-19б), Коваль Катерина (гр.2КН-19б), Крейчі Владислав (гр.2КН-19б), Кучеренко Ілля (гр.2КН-19б), Павленко Михайло (гр.2КН-19б), Хомюк Вадим (гр.2КН-19б), Морозов Ігор (гр.1КІ-19б), Мельник Ілля(гр.1КІ-19б), Водолазська Дар’я (гр.1СП-19б), Озерова Катерина (гр.2ПІ-19б), Велянський Сергій (гр.1СП-19б), Коберник Богдан (гр.1КН-19б), Зінченко Віктор (гр.1ПІ-19б), Корягіна Діана (гр.2ПІ-19б), Поліщук Анна (гр.2ПІ-19б) та Рудяк Владислав (гр.4ПІ-19б).

СТУДЕНТИ ФІТКІ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСУ «СТУДЕНТСЬКА ОСІНЬ – 2019», ОТРИМАВШИ 1 МІСЦЕ ЗА КРАЩУ КОМАНДНУ РОБОТУ!

Вітаємо наших першокурсників з яскравими перемогами!

 
Перемога студентів ФІТКІ з кульової стрільби на обласній універсіаді
Четвер, 28 листопада 2019, 11:24

19-20 листопада 2019 року у стрілецькому тирі Вінницького державного педагогічного університету відбулися змагання XV Універсіади області серед вищих навчальних закладів з кульової стрільби. Команда ВНТУ показала високі результати і посіла 3 місце. У складі команди змагалися першокурсники ФІТКІ: Пилявець Ігор (гр.1БС-19б), Марущак Артем (гр.3ПІ-19б) та Шмалюх Владислав (гр.3ПІ-19б).

Вітаємо наших студентів зі спортивною перемогою!

 
Перемога студентів ФІТКІ на Чемпіонаті ВНТУ з настільного тенісу
Четвер, 28 листопада 2019, 11:19

У тенісно-спортивному залі ВНТУ 20 листопада 2019 року відбувся командний Чемпіонат ВНТУ за програмою Спартакіади ВНТУ «Молодь і спорт України» 2019-20н.р. з настільного тенісу.

У змаганнях взяли участь 7 навчальних факультетів.

2 місце посіла команда ФІТКІ у складі: Григоришена Олександра (гр.2КІ-16б), Поліщенка Владислава (гр.2КН-18б) та Дищук Юліанни (1КІ-16б).

В особистій Першості серед дівчат Дищук Юліанна (1КІ-16б) посіла 2 місце.

Вітаємо наших студентів зі спортивною перемогою!

 
Студенти ФІТКІ – абсолютні переможці Кубку Гумору у ВНТУ
Четвер, 28 листопада 2019, 11:13

21 листопада 2019 року у ВНТУ пройшли змагання веселих, винахідливих креативних – Кубок Гумору ВНТУ. Приурочили його до Дня студента.

Кубок Гумору проходив у форматі 3-х конкурсів: візитки команди, яку студенти готували дома, та двох конкурсів-імпровізацій: розминки і музичного конкурсу. Студенти мали підготувати авторські жарти, тож програма вимагала креативних рішень.

За Кубок Гумору змагалися 5 команд: збірна команда будівельників, збірна команда екологів, команда першокурсників-менеджерів і дві команди з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: збірна команда ФІТКІ та команда першокурсників ФІТКІ.

Переможцем серед першокурсників стала команда першокурсників ФІТКІ «Жовті черешні» у складі: Поліщук Анни (гр.2ПІ-19б), Тимчука Владислава (гр.2ПІ-19б), Шаманського Олега (гр.2ПІ-19б), Луценка Руслана (гр.2ПІ-19б), Валявського Олексія (гр.2ПІ-19б), Душенька Артура (гр.2ПІ-19б), Гриньківа Богдана (гр.2ПІ-19б) та Кравця Дмитра (гр.2ПІ-19б).

Переможці Кубку Гумору серед першокурсників – команда першокурсників ФІТКІ «Жовті черешні»

Ця команда отримала:

 • Кубок Гумору першокурсників, посівши 1 місце серед команд 1-го курсу;

 • перемогу у номінації «Краща командна робота»;

 • призове 3 місце у загальному конкурсі Кубку.

Це велике досягнення для команди, яка вперше вийшла на сцену і змагалася з уже досвідченими гравцями.

А Кубок Гумору цьогоріч отримала збірна команда факультету ІТКІ «I-E-A-I-A-I-O», посівши 1 місце на змаганнях веселих та винахідливих інтелектуалів.

Переможці Кубку Гумору ВНТУ – збірна команда ФІТКІ «I-E-A-I-A-I-O»

Це легендарна команда факультету, яка понад 5 років виступає на сцені і не програла ще жодної гри. Склад команди: Каневський Микола (аспірант кафедри ОТ), Морозов Олександр (магістрант ФІТКІ, гр.2КН-18м), Колесников Юрій (гр.2КН-16б), Клименко Денис (гр.3КН-16б), Зарицький Олександр (гр.1КН-16б), Душко Аліна (гр.2БС-16б), Клямчук В’ячеслав (гр.1КН-16б), Руденко Максим (гр.3КН-16б), Озерова Катерина (гр.2ПІ-19б), Єпіфанова Аліна (гр.1КН-19б), Коберник Богдан (гр.1КН-19б) та Попіль Роман (гр.1КН-19б).

Дві команди студентів ФІТКІ – переможці Кубку Гумору ВНТУ

Пишаємося нашими кмітливими і креативними студентами!

 
ХV літня Універсіада закладів вищої освіти Вінницької області з греко-римської боротьби
Четвер, 28 листопада 2019, 11:08

У Вінниці 14 листопада 2019 року у борцівському залі ФСТ «Колос» за діючими міжнародними правилами відбулися фінальні змагання з греко-римської боротьби за програмою ХV літньої Універсіади закладів вищої освіти Вінницької області. У змаганнях взяли участь спортсмени провідних Вінницьких вишів.

В особисто-командному заліку перемогу здобули спортсмени Вінницького національного технічного університету, посівши І місце. У складі команди змагався студент ФІТКІ Щасливий Олександр (гр.1БС-16б).

Вітаємо Олександра з перемогою!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 104
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.