УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжей

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студентка кафедри програмного забезпечення – на симпозіумі в Афінах
Понеділок, 02 вересня 2019, 08:36

Алла Штокал, студентка 4-го курсу кафедри програмного забезпечення (ФІТКІ, гр.1ПІ-15б), у липні 2019 року побувала на симпозіумі від організації BEST у Греції. Алла – відмінниця навчання, багаторазова переможниця міжнародних і всеукраїнських конкурсів з комп’ютерної графіки, стипендіатка Верховної Ради України, стипендіатка програми Завтра.UA, активістка міжнародної організації BEST.

Алла Штокал ділиться своїми враженнями від поїздки:

«Я вже не раз (а 4 рази!) брала участь у курсах від BEST і, за правилами програми, вже більше не могла стати учасником курсів знову. Але, на щастя, цього літа я відкрила для себе новий формат заходів від BEST – це BEST Symposia on Education. Тому, коли я їхала, то не знала, чого очікувати від симпозіуму, але те, що захід організовує осередок BESTу, мене тішило. Хоч з самого першого дня мені не вдалося потрапити на захід, оскільки мій рейс відмінили з технічних причин і довелося летіти на три дні пізніше, це не завадило мені взяти максимум від поїздки.

Сам симпозіум дещо відрізняється від курсів. На курсах здебільшого переважають лекції, практичні заняття і відвідини офісів компаній – тобто курси присвячені вивченню нового теоретичного матеріалу і закінчуються складанням іспиту. Симпозіум же побудований на дискусіях, семінарах, роботі в групах та безпосередньою взаємодією між представниками університетів і студентами з різних країн Європи.

Симпозіум відбувся у самому серці Греції – в Афінах! Протягом цих днів ми обговорювали тему різноманіття в STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) та наприкінці створили міні-збірник, що відображає ключові думки наших обговорень – переваги і недоліки різноманіття у STEM-університетах і міжнародних компаніях, важливість міжнародних програм обміну для студентів та проблеми, з якими зіштовхуються компанії, які мають інтернаціональну команду, та шляхи подолання цих проблем. Цікаво було послухати думки студентів саме із західноєвропейських університетів.

Побувала я також у кампусі Технічного університету в Афінах, де була вражена його масштабами та інфраструктурою. Зовні корпуси виглядають дуже дивно, як для університету, – всюди на стінах кольорові графіті, територія виглядає «закинутою» (можливо ще й тому, що там майже не було студентів, бо у греків канікули), проте всередині доволі модерністичний ремонт та просторі конференц-зали. Саме там ми і проводили більшість нашого часу.

Впродовж цих днів вистачало і цікавих пригод, і розваг, і навіть трохи екстриму. В один із днів у Афінах відбувся потужний землетрус (що повторився двічі в той день), який ми, звісно, відчули на собі. Довелося швидко евакуюватися з будівлі, але, на щастя, все минулось. Як потім ми дізналися, сила поштовхів була 5.2 бали. Греки кажуть, що вже звикли, оскільки таке трапляється кілька десятків разів на рік, а будівлі спеціально укріплені, тому хвилюватися не варто.

Також ми не могли не відвідати Акрополь – візитівку Афін – історичне місце, звідки відкривається незабутній вид на місто. А ще проводили час на пляжі і купалися у теплому морі. От заради тих краєвидів і блакитної води я б точно ще туди повернулась!

А ще я та кілька інших учасників залишилась після заходу на день довше, і дівчина, головний організатор, Іріда погодилася поселити нас у себе вдома. Саме тоді ми здружилися ще більше – і тепер я точно знаю, що завжди знайду дім у Афінах!

Люблю BEST за можливість поєднати подорожі і навчання, а ще – це друзі по всій Європі. До того ж такі поїздки коштують менше 11 євро (організатори безкоштовно забезпечують харчуванням та проживанням). Вважаю, що кожен повинен хоч раз спробувати взяти участь у заходах від BESTу. Не пошкодуєте!»

 
Вступ у ЗВО України 2019: головні дати
Четвер, 25 липня 2019, 07:36
 • 1 липня - доступна реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів
 • 1-10 липня - проходять творчі конкурси
 • 10 липня - починається прийом заяв і документів на вступ до вишів
 • 16 липня о 18:00 - закінчується прийом документів для тих, хто вступає на основі співбесід, екзаменів і творчих конкурсів
 • 22 липня о 18:00 - закінчується подача заяв тих, хто вступає тільки за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)
 • 26 липня - публікація рейтингових списків абітурієнтів
 • 31 липня - останній день прийому оригіналів документів
 • 1 серпня о 12-й годині - завершується зарахування на бюджет
 • 30 вересня - завершується зарахування на контракт

 

 
Міжнародний турнір з футболу – STRZEGOM CUP
Середа, 24 липня 2019, 11:36

У червні 2019 року в місті Стшегом (Польща) проходив міжнародний турнір з футболу серед юнаків віком до 19 років – STRZEGOM CUP. Участь у турнірі взяла збірна команда Вінницької області, до складу якої входить студент 2-го курсу кафедри програмного забезпечення з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Богдан Король (гр.3ПІ-17б).

Молодіжна збірна команда Вінницької області стала переможцем турніру, посівши 1 місце!

Богдан Король – третій ліворуч


Богдан успішно навчається на спеціальністі «Інженерія програмного забезпечення», захоплюється програмуванням, новітніми ІТ-технологіями. За два роки навчання в університеті був учасником і переможцем ІТ-олімпіад та конкурсів. Зокрема, був переможцем ІІ етапу Міжнародної олімпіади з інформаційних технологій «IT-Universe-2019» та учасником фіналу цієї олімпіади.

Вітаємо Богдана з гучною спортивною перемогою!

 
СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ФІТКІ – ПРИЗЕРИ ФІНАЛУ СТАРТАП ШКОЛИ SIKORSKY CHALLENGE У ВІННИЦІ
Середа, 24 липня 2019, 11:22

У ВНТУ відбувся фінал ІТ-конкурсу стартап Школи Sikorsky Challenge.

На фіналі у ВНТУ були представники місцевого бізнесу. Обговорювали подальші плани, бачення розвитку інноваційних холдингів на базі технічних університетів, інструменти підтримки стартап-проектів.

Серед переможців фіналу – викладачі, студенти та аспіранти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Зокрема, авторами проекту-переможця «LifeLineCardio» є Ольга Крива – учениця Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді та її брат, магістр ФІТКІ, випускник кафедри обчислювальної техніки Дмитро Кривий. Вони посіли 1 місце та здобули шанс взяти участь у світовому конкурсі стартапів у Китаї. Залишилось лише вибороти ще одну перемогу — у Києві на національному етапі змагань. Журі зауважило, що це проект міжнародного рівня. При доопрацюванні його можна монетизувати і вивести на європейський ринок.

Ольга Крива отримує диплом переможця фіналу конкурсу стартап Школи Sikorsky Challenge

2 місце отримав проект «AiVia» авторів: кандидата технічних наук, викладача кафедри комп’ютерних наук Сергія Барабана, кандидата технічних наук, викладача кафедри комп’ютерних наук Володимира Озеранського, школярки Олени Ярової, студентів ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Дмитра Пантелюка (гр.1КН-15б), Вадима Плахотнюка (гр.1КН-15б) і Олесі Андреєвої (гр.1КН-15б).

Сергій Барабан та Володимир Озеранський отримують дипломи призерів фіналу конкурсу стартап Школи Sikorsky Challenge

Це автоматизована система для вирощування різних рослин. Нею можна керувати з мобільного пристрою та через Інтернет. Виконаний проект розумної теплиці на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266. Сергій Барабан каже, що подібні системи можуть використовуватись як у школах або науково-дослідних інститутах, так і в промислових масштабах.

3 місце отримав проект «Antares», серед авторів якого є викладачі та студенти ФІТКІ: кандидат технічних наук, викладач кафедри комп’ютерних наук Сергій Барабан і студент ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Дмитро Кудрявцев (гр.2КН-15б).

Також 3 місце отримав проект «AutoSmartFilter», серед авторів якого є викладачі ФІТКІ: кандидат технічних наук, викладач кафедри комп’ютерних наук Руслан Белзецький і кандидат технічних наук, викладач кафедри комп’ютерних наук Ярослав Іванчук.

Вітаємо наших винахідників з перемогою та бажаємо подальшого успішного розвитку своїх проектів!

магістр ФІТКІ, випускник кафедри обчислювальної техніки

 
ПРОФЕСОР ФІТКІ НАТАЛІЯ КОНДРАТЕНКО СТАЖУВАЛАСЯ У ЛЮБЕЛЬСЬКІЙ ПОЛІТЕХНІЦІ
Середа, 24 липня 2019, 11:14

Професор ФІТКІ з кафедри захисту інформації Наталія Романівна Кондратенко на початку липня 2019 року успішно пройшла стажування в технологічному університеті «Любельська Політехніка» за напрямом: «Інформаційні технології».

Наталія Кондратенко – друга ліворуч

Під час стажування Наталія Романівна прослухала багато цікавих лекцій провідних фахівців Польщі та України, а також ознайомилася з сучасним обладнанням технологічного парку Любельської Політехніки та бібліотекою.

Величезну роботу з організації виконали директор Інституту електроніки та комп’ютерних наук університету «Любельська Політехніка» – почесний професор ВНТУ Вальдемар Вуйцік та професор цього інституту Павел Комада. З українського боку – проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов.

 
Магістрантка кафедри ПЗ пройшла стажування на 2-х освітніх курсах у Німеччині
Середа, 24 липня 2019, 11:09

Магістрантка кафедри програмного забезпечення з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Олена Дажура (гр.2ПІ-18м) пройшла стажування в Німеччині на 2-х освітніх курсах.

Олена ділиться своїми враженнями від поїздки:

«Впевнена, ви вже не раз чули про освітні курси від європейської студентської організації BEST, куди студенти ВНТУ можуть податися, адже наш університет є альма-матір’ю для локального осередку BEST Vinnytsia, «випускником» якої є і я. Отож, кожної пори року можна податися на 3 курси й, якщо пощастить і вас відберуть, поїхати в одну з 34 країн, де є локальні осередки BEST. Чим не пригоди? Тим більше, що для українців ціна участі досягає максимум 11 євро, що включає 7-10 днів проживання, 3-разове харчування, академічні та соціальні активності. Думаю, ціна – більш ніж вигідна.

Минулого року я вперше відвідала курс як учасник (а не організатор) в бельгійському Лувен-ла-Ньов. Цьогоріч мені пощастило вдвічі більше: мої мотиваційні листи обрали й BEST Аахен, й bonding Карлцруе (у Німеччині). До того ж курси проходили з різницею в три дні, тож нічого не завадило мені провести три тижні в Німеччині (та два дні в Люксембурзі). За правилами, один студент може брати участь лише в одному курсі за сезон, але оскільки bonding лише партнерська організація BEST (до речі, дуже велика німецька студентська організація з 12 осередками по всій країні, що влаштовує великі заходи, зокрема відома своїми ярмарками кар’єри, де кількість компаній-учасників доходить до 200), тому їх освітні заходи акредитуються окремо від BESTівських. Два курси за одну поїздку – удача точно була на моєму боці під час подач заявок.

Час від часу від друзів лунало «а чи не набридне тобі так довго бути в Німеччині?», «а чи не втомишся ти від курсів?», «а що ж ти робитимеш з сесією?» – це питання найбільше хвилювало мою маму. Так, остання сесія, а я тут зібралася їхати за кордон. Й тут мені пощастило: адміністрація університету дала зелене світло на мій індивідуальний графік.

Тож моя тритижнева подорож розпочалася 31 травня вночі в потязі до Львова, звідки літак однієї ірландської лоукост компанії переправив мене до Дюссельдорф Візе, де, мало не заблукавши й здобувши таки перемогу над суворими німецькими залізничними автоматами, мені вдалося купити квитки до мого першого пункту призначення. Й уже після обіду я гуляла вулицями Аахену.

Перший курс називався ‘Don’t Let Me Down ft. Bridges’ і був присвячений мостам, їх будівництву, причинам руйнувань й т.д. Хтось може запитати: «ти ж вчишся на програмній інженерії, для чого тобі ті мости?». Що ж, справедливе запитання.

По-перше, знання в новій для себе галузі ніколи зайвими не будуть, наприклад, тепер я з легкістю можу визначити тип мосту. По-друге, це унікальна можливість познайомитися з купою студентів, що вивчають цивільну інженерію, з усієї Європи, що дорого варте. А по-третє, це чудова можливість на кілька днів спробувати себе в тому, що хотів би вивчати, але не мав такої можливості.

Так протягом семи днів я отримала короткий та дуже змістовний екскурс в архітектуру мостів, відвідала кампус Рейнсько-Вестфальського технічного університету, протестувала цілу купу лекційних залів та лабораторій, декілька місцевих компаній, що займаються дослідженнями та тестуванням нових технологій та студентських розробок, а також отримала тур по Аахену та Кельну. На жаль, багато дізнатися про німецьку культуру мені не вдалося, оскільки Аахен по праву вважається студентським містом, в університет якого з’їжджаються студенти зі всього світу. Так склалося, що членами BEST осередку там були, в переважній більшості, саме іноземці, до прикладу, головним організатором курсу була дівчинка з Болгарії, ключові позиції в команді організаторів обіймали хлопці та дівчата з Індії, Литви, Бразилії та Туреччини. Можливо, саме така інтернаціональність й зробила цей захід унікальним та відкритим для учасників з 15 країн!

Після насиченого тижня в Аахені дорога привела мене в Карлцруе, де я вже сповна змогла поринути в типове життя студента-німця. Перше, що мене вразило, німецька мова лунала звідусіль. Звісно, в Аахені теж все було німецькою, це ж німецьке місто, але всі студенти, з якими я контактувала там, весь час говорили англійською, тому, напевно, мені було так дивно потрапити туди, де всі навколо говорять виключно німецькою, коли не звертаються до учасників-іноземців, звісно. Неймовірно цікавим був перший вечір, де нас пригощали традиційними німецькими сосисками та традиційними німецькими історіями. З перших годин другого курсу я зрозуміла, що я прибула в правильне місце для пізнання німецького повсякденного життя.

Отож, другий курс називався ‘Hope to CO² – Empowering a sustainable future’ й був присвячений кліматичним змінам та способам їх уникнення, а також дослідженням технологій отримання відновлюваної енергії та результатам відмови від старих технологій. Академічна частина цього заходу стала для мене відкриттям. Звичайно, не вивчаючи цю сферу детально, я трохи плуталася в деяких англійських термінах й можливо не до кінця розуміла все, що говорили лектори, в порівнянні з інженерами-екологами, які були основною частиною учасників, але особливості парникового ефекту, причини відмови західних країн від ядерної енергетики та використання вугілля, а також способи зменшити використання природних ресурсів й інноваційні підходи до їх використання добре відклалися в мене в голові та розбудили в мені бажання принести всі ці ідеї до нас.

Крім цього, мені пощастило відвідати чудовий кампус Технологічного інституту Карлцруе (КІТ), де окрема територія виділена під дослідницькі лабораторії всіх напрямів, «нутрощі» дамби в серці Шварцвальду, будівництво станції метро, кухню місцевої їдальні, де імплементували новітню систему охолодження, а також броварню Хефнер, яка неодноразово здобувала всесвітні нагороди.

Все це, в купі з постійним спілкуванням з 23 учасниками з 12 різних країн та купою організаторів, зробило десять днів курсу незабутніми, а прощання надзвичайно важким.

Три тижні в Німеччині для мене були довгими, часом важкими, але завжди веселими, завжди насиченими, завжди навчали чогось нового, завжди не давали засумувати й завжди змушували хотіти продовження. Мені довелося пережити досвід, що не кожному може випасти так просто – зустріти 60+ нових та унікальних, але, в той же час, невловимо схожих людей, схожих чи то готовністю подорожувати й пізнавати щось нове, а може просто інженерною сутністю, що не відпускає, навіть коли ти за тисячі кілометрів від дому змушений ділити кімнату з незнайомими тобі людьми та постійно розмовляти англійською.

Сумніваюся, що мені вдалося передати всі свої емоції, весь свій захват від моєї поїздки, але, якщо ви хочете отримати враження, як мінімум, на описаному мною рівні, не зволікайте й подавайтеся на BEST курси, повірте, це точно того варте!

З повагою,

Олена Дажура, студентка групи 2ПІ-18м, ФІТКІ»

 

 
СТУДЕНТИ ФІТКІ У СКЛАДІ КОМАНДИ ВНТУ ВИГРАЛИ ФІНАЛ НАЦІОНАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ ENACTUS UKRAINE СЕЗОНУ 2018-2019
Середа, 24 липня 2019, 11:04

5 липня 2019 року у київській локації Dan IT Education команда Enactus ВНТУ виборола перемогу в національних змаганнях Enactus Ukraine сезону 2018-2019.

11 команд, що вийшли у національний фінал, презентували свою роботу за сезон — результати своїх соціально-підприємницьких проектів.

Команда ENACTUS VNTU захищала проекти: «Акустичний зір», «Pumpkin Farm», «Blue Blanet», «Caliwormia» та два додаткові проекти — «Чисте місто — чисте сумління», «Eco to go».

Оцінювали проекти команд представники бізнесу, випускники Enactus. Почесні члени журі, які оцінювали соціальні та соціально-підприємницькі проекти у півфіналі та фіналі Enactus Ukraine National Competition 2019 — топ-керівники відомих компаній.

Конкурс проходив у два етапи: перший — півфінал, де учасники тягнули жереб та розподілялись на дві ліги. Команда ВНТУ потрапила у лігу номер 2 і виступала під 2 номером. Після виступів усіх команд у лігах учасники спілкувались із журі про свої проекти, розвиток команди та додаткові можливості.

4 місце посіла команда ОНЕУ — Одеський національний економічний університет. 3 місце — КНЕУ (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана). 2 місце — НАУКМА (Національний університет «Києво-Могилянська академія»).

1 місце — Вінницький національний технічний університет!!!

У Кремнієвій долині (місто Сан-Хосе, Каліфорнія, США) 16-18 вересня 2019 року студенти Вінницького національного технічного університету представлятимуть Україну і боротимуться за перемогу ENACTUS WORLD CUP.

Команда-переможниця — це студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Галина Богачук (гр.1ПІ-18м), Владислав Попов (гр.1ПІ-16б), Віталій Кравчик (гр.1КН-17б), Микола Демчук (гр.1ПІ-16б), Владислава Шевчук (гр.2КН-17б) та Ігор Шептяков (гр.1КН-17б).

Вітаємо наших студентів і бажаємо їм перемоги на міжнародних змаганнях у Каліфорнії!

 
Доцент кафедри ПЗ стажувався у Канаді (м. Квебек)
Середа, 24 липня 2019, 10:57

У кінці червня 2019 року доцент кафедри програмного забезпечення ВНТУ Олександр Рейда пройшов стажування в компанії «Wehrli & Assoc. L.L.C.» у місті Квебек — франкомовній провінції на сході Канади.

Під час стажування Олександр Миколайович ознайомився з сучасними методами розробки додатків для інтерактивних систем відображення інформації в режимі реального часу. Пройшов практичне стажування по розробці інтерактивних систем відображення інформації в режимі реального часу.

Отримані знання Олександр Рейда активно використовує при викладанні профільного курсу «Основи програмної інженерії» для третьокурсників спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

 
Діалог з абітурієнтом про нову спеціалізацію «Системне програмування»
Четвер, 04 липня 2019, 07:45

1

Викладач (В): Доброго дня! У нас відкрилася нова спеціалізація – «Системне програмування».

Абітурієнт (А): Та й шо?

В: Ми запрошуємо Вас поступити до нас на цю нову спеціалізацію.

А: І чим вона краща за інші спеціальності програмного напрямку?

В: Вона не краща і не гірша. Вона інша, тобто відрізняється від вже існуючих.

А: І чим саме відрізняється?

В: Щоб відповісти на Ваше питання мені доведеться коротко розповісти про всі наші спеціальності.

На спеціальності «Комп’ютерні науки» основну увагу приділяють розробці та аналізу різноманітних алгоритмів. Найбільш докладно ці питання розглянуто у книзі Дональда Кнута «Искусство программирования». На спеціальності «Програмна інженерія» основний наголос робиться на проектуванні великих програмних систем. В найбільш концентрованому вигляді про це пише Гради Буч у книзі «Объектно-ориентированное проектирование».

На відміну від цих двох спеціальностей, де готують фахівців з проектування та розробки програмного забезпечення, на спеціалізації «Системне програмування» основні зусилля буде спрямовано на широке коло питань, пов’язаних з практичною реалізацією та впровадженням програмних продуктів.

А: Тобто Ви будете вчити, як писати програми за готовими алгоритмами?

В: Не зовсім так. Як написати програму за готовим алгоритмом Вас можуть навчити і на курсах з програмування. Допускаю навіть, що ця програма запрацює і виведе на екран результат. Але ми будемо вчити своїх студентів не просто як написати програму, а як написати хорошу працюючу програму.

А: Поясніть, що означає хороша працююча програма. Це програма без помилок?

В: І це також. Але реальні програмні продукти працюють не самі по собі. Вони взаємодіють з апаратними засобами, операційною системою, іншими програмами. Вони обмінюються даними з іншими програмами, в тому числі через мережу. Крім того, в процесі експлуатації програми ці умови можуть змінюватися, і тоді, можливо, доведеться підлаштовувати програму під ці зміни. Системний програміст має враховувати всі ці особливості при створенні програмних продуктів. Звичайно, ми розраховуємо на те, що програму спроектовано правильно і в ній  використовуються найкращі з відомих нам алгоритмів.

А: А Ви можете навести якийсь приклад того, що має враховувати системний програміст?

В: Звичайно. Наприклад, фірми Intelі AMD, намагаючись підвищити швидкодію своїх процесорів доволі часто пропонують нові команди для роботи з дійсними числами. Ці команди здатні обробляти одразу цілі блоки даних і завдяки цьому дійсно прискорюють роботу програм. Але такі програми можуть відмовитися працювати на комп’ютерах з процесорами, які не підтримують такі команди.

А: І що робити?

В: Взагалі то ми рекомендуємо використовувати у програмах стандартні команди, які підтримуються всіма процесорами. Але якщо заради підвищення швидкості роботи програми необхідно скористатися розширеним набором команд, це треба робити дуже обережно, тільки в окремих коротких фрагментах програми. Ці фрагменти мають бути добре задокументовані і допускати іншу реалізацію на процесорах без розширеного набору команд.

А: Але ж це дуже складно – робити кілька версій програм замість одної.

В: Ну, по-перше, ніхто і не говорив, що бути системним програмістом просто. А, по-друге, системному програмісту зовсім не обов’язково реалізовувати все самому. Достатньо пояснити це іншим, «класичним» програмістам, а потім проконтролювати результат їх роботи.

А: А які посади можуть обіймати Ваші випускники? Я чув, що зараз на IT-фірмах потрібні DevOps’и, тільки не зовсім розумію, чим вони займаються.

В: Взагалі-то не існує прямої залежності між спеціальностями, за якими навчаються студенти, і тими посадами, які вони потім обіймають на IT-фірмах. Ми намагаємося дати нашим студентам фундаментальні знання, які дозволять їм потім працювати на різних посадах (після поглибленого вивчення специфіки вимог до даної посади безпосередньо на фірмі). Але професіяDevOps engineer, мабуть, найкраще підходить нашим випускникам, оскільки він одночасно має бути і програмістом, і системним адміністратором та займається питаннями автоматизації життєвого циклу програмного продукту (більш детально про професію DevOps можна прочитати за посиланням https://dou.ua/lenta/articles/devops-engineer-position/).

А: Цікаво! Але Ви називали основні книги для інших спеціальностей і не назвали такої книги для вивчення системного програмування.

В: Це старі добрі книги, які мають бути у бібліотеці будь-якого серйозного програміста, і системного також. Правда,  «Искусство программирования» - це трьохтомник, наразі виходить четвертий, а всього заплановано сім томів; книга Гради Буча витримала кілька видань, які досить суттєво відрізняються за змістом. На жаль, я не можу назвати одної такої книги для вивчення системного програмування, тому приходьте до нас, на освітню програму «Системне програмування», і, можливо, ми разом напишемо таку книгу.

2

 
Чемпіонат міста з волейболу
Вівторок, 02 липня 2019, 10:43

Впродовж навчального року (з жовтня 2018 року по травень 2019 року) проходив Відкритий чемпіонат міста Вінниці серед чоловічих команд з волейболу, у якому взяла участь чоловіча збірна команда ВНТУ. 15 найсильніших команд міста виборювали перемогу у двох дивізіонах, на які команди були розподілені за результатами попередніх ігор.

У підсумку змагань Збірна ВНТУ посіла 1 місце!

У складі команди грали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Васильков Сергій (гр.1КІ-16б), Парасунько Іван (гр.1КІ-18мс), Русначенко Михайло (гр.1КН-18б), Княжицин Олександр (гр.2ПІ-16б), Левченко Нікіта (гр.1КН-17б).

Вітаємо наших спортсменів з перемогою!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 99
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.