УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
IT-Еврика! Україна
Субота, 20 вересня 2014, 19:53

Кафедра програмного забезпечення Інституту інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету є партнером проведення Конкурсу інноваційних стартап проектів студентів ІТ-напрямів підготовки.

15 вересня 2014 року стартував конкурс «ІТ-Еврика! Україна».

Конкурс інноваційних стартап проектів студентів ІТ-напрямів підготовки є відкритим та проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Конкурс організований в рамках Темпус-проекту «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів» (NEFESIE).

Конкурс проводиться за двома номінаціями:

 • Краща інноваційна ідея
 • Краще інноваційне рішення

Подача конкурсних проектів триває до 30.11.2014 року.

Переможців чекають цінні призи!

Реєстрація для участі у конкурсі проводиться у Віртуальному Інноваційному Середовищі. Це платформа для подання конкурсних робіт та їх оцінювання.

Основною метою проекту NEFESIE є стимулювання синергії між навчальними програмами підготовки ІТ-фахівців, науково-дослідницькими роботами та бізнес-інноваціями.

Контакти

Генеральний менеджер проекту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , доцент Ліннеус Університету.

Координатор проекту в Україні: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , доцент Харківського національного університету радіоелектроніки.

Координатор проекту у Вінниці: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , професор, завідувач кафедри програмного забезпечення Вінницького національного технічного університету, телефон: +38 067 1630086.

Член комітету по організації Конкурсу у Вінниці: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , доцент кафедри програмного забезпечення Вінницького національного технічного університету, телефон: +38 067 4303266.

Основні відомості

Теmpus є програмою Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію вищої освіти в країнах-партнерах Східної Європи, Центральної Азії, Західних Балкан та Середземномор'я головним чином у рамках проектів співпраці університетів.

 
Студенти ІнІТКІ на Балканах
Субота, 13 вересня 2014, 08:48

Двоє студентів нашого інституту влітку побували на Балканах.

За програмою Ради студентів технічних університетів Європи BEST Ксенія Івченко і Марія Польова, студентки напряму підготовки «Програмна інженерія», групи 1ПІ-12б, відвідали Чорногорію та Сербію.

За освітнім курсом «Bridge the obstacles, build your future!» у столиці Чорногорії Подгориці протягом тижня Ксенія і Марія разом з іншими учасниками вивчали основи цивільної інженерії. Учасники курсу (22 студенти із 15 країн Європи) прослухали цікаві лекції та попрактикувалися у вирішенні аналітичних завдань. Крім того вони мали змогу відвідати історичні міста та пам’ятки країни, познайомитися з культурою та традиціями балканських народів. Учасники курсу відвідали культурну столицю Чорногорії — місто Цетіньє, побачили найбільше озеро Балкан — Скадарське озеро, побували у Которській бухті, бачили будівництво п’ятизіркового готелю у Порто Монтенеґро, пройшлися по найвищому залізнодорожному мосту Європи у каньйоні Морача.


Ксенія Івченко та Марія Польова у Которській бухті

По завершенню курсу студенти захистили власні профільні проекти та отримали офіційні міжнародні сертифікати.

Безсумнівно кожен з учасників програми набув не тільки нових знань та практичних навиків з професійно орієнтованого курсу, а й отримав незабутні враження від багатої екскурсіями поїздки.


Учасники курсу у Подгориці біля мосту в каньйоні Морача

Після завершення програми «Bridge the obstacles, build your future!» Ксенія Івченко залишилися у Чорногорії ще на один тиждень за програмою культурного обміну між локальними осередками BEST з Подгориці (Чорногорія), Люнду (Швеція), Барселони (Іспанія), Франції, Греції, України і Росії. Це був тиждень цікавих екскурсій, незабутніх емоцій, багатих вражень. Студенти проживали у Которі, двічі підіймалися в гори (Которське фортифікаційне укріплення і Національний парк Лювчин), відвідали Будву та музичний фестиваль, подорожували у відкритому морі.


Учасники культурного обміну в укріпленні Котора


Учасники культурного обміну на вершині гори Національного парку Лювчин

А на наступний день по завершенню програми культурного обміну Ксенія Івченко відправилася на новий освітній курс «C.O.D.E - Create Opportunities, Dream Excitement» у місто Ніш (Сербія). Там разом із учасниками з 10 країн Європи протягом 10 днів вона відвідувала чотирьохгодинні лекції з програмування (Web programming, Android applications developement, Semantic Web, PHP, HTML, JavaScript, Java, Whois) і тренінги з командної роботи та Project Management. В другій половині дня учасники працювали в командах по 5 людей над розробкою web-додатку для time-management та Android додатку Whois.

У вільний від навчання час студенти познайомилися з культурою Сербії та країн учасників (у рамках міжнародного вечора), вчилися танцювати Сербські народні танці і опановували сербську мову, приймали участь у трьох квестах по місту, відвідали історичні пам’ятки.

У рамках курсу було виконано власні проекти, які подано на розгляд викладачів та кваліфікованого журі. В результаті учасники отримали міжнародні сертифікати про проходження курсу.


Учасники та організатори курсу в місті Ніш на офіційному відкритті

 
Зірковий проект
П'ятниця, 13 червня 2014, 14:32

Підведено підсумки XV-го міжнародного конкурсу комп’ютерної графіки і художнього фото.

Переможцями стали 10 студентів ІнІТКІ, які займаються в студії з web-дизайну і комп’ютерної графіки:

Лауреати І ступеня:
Ящук Антон (гр. 1КН-13 мс)
Рєзнік Ксенія (гр. 1ПІ-13 сп)
Маліцький Олексій (гр. 1ПІ-12 б)
Татур Юрій (гр. 1ПІ-12 б)
Щелканов Дмитро (гр. 1ПІ-10 б)
Слободян Іван (гр. 1ПІ-10 б)
Лауреати ІІ ступеня:
Коваль Олена (гр. 1ПІ-13 б)
Піддубецька Марина (гр. 1ПІ-10б)
Доценко Тетяна (гр. 1ПІ-11б)
Лауреати ІІІ ступеня:
Заєць Алла (гр. 2КН-13сп)
 
Дев’ята Міжнародна науково-практична конференція «Інтернет-Освіта-Наука 2014»
Субота, 07 червня 2014, 08:44

14—17 жовтня 2014 року у Вінницькому національному технічному університеті в Інституті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії буде проходити 9-та Міжнародна науково-практична конференція «Інтернет-Освіта-Наука 2014».

Цілі конференції:

 • обговорення нових наукових i практичних результатiв використання iнформацiйних технологiй та Iнтернету в науцi, освiтi та виробництвi;
 • обмiн iдеями, пошук сумiсних напрямкiв дослiджень i змiцнення спiвпрацi мiж навчальними, науковими i виробничими закладами;
 • демонстрацiя практичних досягнень учасникiв конференцiї у формi презентацiй, майстер-класiв та практичних семiнарiв;
 • аналiз наукових, педагогiчних i психологiчних аспектiв розвитку iнформацiйних технологiй та Iнтернету;
 • встановлення нових контактiв i залучення молодi до наукового пошуку.

Основні напрямки роботи конференції:

 • Інтелектуальні інформаційні технології
 • Комп’ютерні мережеві технології
 • Комп’ютерна інженерія
 • Математичне моделювання
 • Комп’ютерні технології та Інтернет в інформаційному суспільстві
 • Інформаційні технології та Інтернет у навчальному процесі та наукових дослідженнях
 • Геоінформаційні системи
 
Інтелектуали ІнІТКІ
Четвер, 05 червня 2014, 10:43

У ВНТУ пройшов веселий інтелектуальний турнір гри «Крокодил», присвячений ювілею Тараса Шевченка. Учасникам потрібно було жестами і мімікою показати поетичні твори Кобзаря.

У фіналі конкурсу команда першокурсників з ІнІТКІ «Шайка програмістів» виборола 2 місце.

Команда «Шайка програмістів» за сукупною кількістю перемог в інтелектуальних іграх університету цього року посіла 1 місце.

Члени команди - студенти напряму підготовки «Програмна інженерія»:

Янковий Іван
Пірко Віталій
Кошельник Дмитро
Столярик Павло
Кравчук Микола
Копитко Наталія

Вітаємо наших креативних студентів!

 
Підсумки IV Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія» (ІТКІ — 2014)
Середа, 04 червня 2014, 17:49

28—30 травня 2014 року в Інституті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету пройшла Четверта Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія» (ІТКІ — 2014).

Співорганізатори конференції:

 • Міністерство освіти і науки України
 • Вінницький національний технічний університет
 • Національний технічний університет України «КПІ»
 • Новий університет Лісабона, Португалія
 • Люблінська політехніка, Польща
 • Азербайджанська державна нафтова академія
 • Інститут кібернетики НАН України
 • Об’єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі
 • Гірничо-металургійна академія AGH(Польща)
 • Національний дослідницький університет
 • «Московський енергетичний інститут»(Росія)
 • Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE), Українська секція
 • Асоціація «Інформаційні технології України»

Участь у конференції взяли представники 27 вищих навчальних закладів України, Росії, Азербайджану. До участі у конференції були подані 102 доповіді від 202 учасників, серед яких 20 докторів наук та 53 кандидата наук.

Основні напрямки роботи конференції:

Секція 1. Інформаційні технології в технічних системах.
Секція 2. Інформаційні технології в освіті, медицині, економіці та екології.
Секція 3. Захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Секція 4. Комп’ютерна графіка та розпізнавання зображень.
Секція 5. Технології паралельної обробки інформації.
Секція 6. Моделювання комп’ютерних систем та компонентів.
Секція 7. Відмовостійкі комп’ютерні системи та компоненти.

Кращі доповіді рекомендовані до друку у фаховому виданні – в чергових випусках журналу «Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія».

 
Стажування в Швейцарії
П'ятниця, 30 травня 2014, 11:28

23 травня 2014 р. магістрант ІнІТКІ Кашубін Сергій повернувся зі стажування в Швейцарії. Стажувався Сергій у відомій компанії Google з лютого по травень 2014 р. Він поділився з нами своїми враженнями.

«Лютий і всю весну я провів у Цюріху, де проходив стажування в Google у Цюріхському офісі. Цей офіс — найбільший з усіх офісів Google в Європі та Середній Азії.

Швейцарія вирізняється надзвичайно високим рівнем цін (Цюріх входить в топ 5 найдорожчих для проживання міст світу), але й відповідно високим рівнем зарплат і обслуговування. Перед поїздкою я багато від кого чув, що швейцарці — люди стримані, холодні й непривітні, але за всі майже 4 місяці моєї поїздки я зустрічав виключно приязних і дружніх людей. Одним із найприязніших був власник кімнати, яку я знімав, — фолковий музикант і член групи Dead Brothers.

Найбільше Швейцарія вражає своєю транспортною системою — замість метро тут функціонує щільна мережа наземних потягів локального і міжміського сполучення. Вони ходять кожні декілька хвилин, приходять завжди вчасно і дозволяють дістатися до офісу Google за півгодини навіть із віддалених районів Цюріхського кантону (так в Швейцарії називають аналог нашої області).

Офіс складається з 2-х будинків — чотирьох- та семиповерхового і надає усі можливості для комфортної роботи і відпочинку, має два атлетичні спортивні зали, один гімнастичний зал, музичну кімнату (де в будь-який час доступні для гри піаніно, синтезатор, електрогітари, ударна установка і т.п.), ігрову кімнату (з баскетбольною машиною!), кімнату для відеоігор (з Nitendo, Playstation, Xbox), кімнату для метидацій, кімнату відпочинку (де заборонено розмовляти), масажні крісла, бібліотеку (де можна знайти не лише книги, а й велетенську колекцію настільних ігор, в які охочі збираються пограти кожного вівторка й п’ятниці), пральну кімнату (з машинками і сушилками), два душі, багато мікрокухонь із різними напоями й наїдками та найголовніше — три їдальні-ресторани з безкоштовною і дуже-дуже смачною їжею! Один із них спеціалізується на східній кухні, інший — на італійській, а третій подає все без обмежень. У мене була можливість скуштувати такі національні страви, як рьошті, раклет, швейцарські сосиски та альпійські макарони, насолодитись тижнем вегетаріанської кухні від шеф-кухарів найстарішого вегетаріанського ресторану в світі, скуштувати смажених восьминогів і багато іншого!

Під час роботи я дізнався, як функціонують різні проекти в Гуглі, як організовано робочий процес. Дуже вразило, як наполегливо люди виконують роботу і як сильно намагаються тобі допомогти. Але не варто думати, що все ідеально — як і у всіх великих кодових базах, трапляються неприємні, некоментовані та неефективні шматки коду. Різниця в тому, що кожен може виправити код, який його не влаштовує, що мені й довелося робити кілька разів. Я пройшов чудову кваліфікаційну підготовку та отримав безцінний досвід роботи в команді».

 
Перемога студента ІнІТКІ на змаганнях молодих екологів
П'ятниця, 30 травня 2014, 11:17

2 травня 2014 року екологи відзначали Міжнародний день біорізноманіття.

В рамках Першого Всеукраїнського молодіжного з’їзду екологів з міжнародною участю  в Житомирському національному агроекологічному університеті нагороджували переможців Першого Міжнародного конкурсу найкращих робіт з моніторингу стану довкілля України серед учнів, студентів та молодих вчених.

Серед переможців студент першого курсу Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Ерік Коцюба (гр.1КН-13б) нагороджений дипломом ІІІ ступеня.

Пишаємося нашим першокурсником!

 
Результати Всеросійського дистанційного конкурсу дитячої комп’ютерної графіки й анімації «Мастерская 2014»
Четвер, 29 травня 2014, 05:08

Серед переможців - студенти ІнІТКІ:

У розділі «Комп’ютерна графіка» переможцями стали:
І і ІІ місцеЯщук Антон (гр. 1КН-13мс);
ІІІ місцеКоваль Олена (гр. 1ПІ-13б).

лауреатами конкурсу стали:
Олексюк Марія (гр. 1ПІ-10б);
Снопов Костянтин (гр. 1КІ-10б).

У розділі «Анімація» переможцем став:
ІІ місцеСтепанюк Дмитро (гр. 1ПІ-10б)

Вітаємо з перемогою!

 
Закордонне відрядження студента ІнІТКІ в Італію
Вівторок, 27 травня 2014, 19:37

Студент ІнІТКІ другого курсу навчання за напрямом підготовки «Програмна інженерія» Нікольський Михайло Миколайович з 7 по 20 травня 2014 року перебував у закордонному відрядженні в м. Турін (Італія).

Михайло взяв участь у курсі з управління роботами, організованому локальною групою BEST Turin на базі Технічного університету міста Туріну. На курс було запрошено 20 учасників (студентів технічних університетів) з країн Європи: України, Росії, Польщі, Румунії, Молдови, Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Чехії, Турції, Литви, Швеції, Франції, Словенії, Сербії. Проживання та харчування учасників було забезпечено за рахунок організаторів.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Наступна > Кінець >>

Сторінка 78 з 86
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.