УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Чергова перемога на олімпіаді з інформатики
Вівторок, 28 квітня 2015, 18:29

20-23 квітня 2015 року на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ«ХПІ») проводився II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Інформатика» та спеціальності "Інформатика" серед студентів старших курсів класичних університетів, педагогічних університетів і технічних ВНЗ України.

Команда нашого факультету у складі Юрія Шмерчука (гр.1ПІ-13б), Сергія Чарикова (гр.1ПІ-13б), Євгенія Щербіни (гр.1КН-13б) виборола ІІІ місце.

Юрій Шмерчук (гр.1ПІ-13б) в особистому заліку виборов ІІ місце. Це гучна перемога наших студентів на державному рівні.

 
Результати кубку Векуа з програмування
П'ятниця, 24 квітня 2015, 11:34

Грузію і Україну здавна пов’язують дружні стосунки і на державному рівні, і в галузі ІТ-технологій. З 2006 р. грузинські студенти брали постійну участь у відкритих фіналах Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, неодноразово ставали її призерами, а у 2008 році, навіть були чемпіонами України! Але особливим настроєм усі ці роки відрізнялась міжнародна олімпіада на Кубок академіка Іллі Несторовича Векуа, відомого математика і механіка, віце-президента і президента Академії наук Грузинської СРСР, дійсного члена Академії наук СРСР, ректора Тбіліського державного університету, засновника і першого ректора Новосибірського університету. Кубок Векуа має дуже високий статус, оскільки регулярно участь у ньому беруть чинні чемпіони і призери першості світу. Однією з його особливостей є те, що він проводиться складається з двох етапів: особистого і командного. Цього року Кубок академіка Векуа проводився удев’яте, і його історія зберігає немало переможних сторінок українських студентів.

Не залишалися у боргу й українські програмісти, які були постійними учасниками і частими призерами Чемпіонату південного Кавказу, а у 2007 р. команда Львівського національного університету ім. І. Франка стала чемпіоном південного Кавказу! Цікаво, що саме у 2007 році львів’яни, вперше в історії України стали золотими призерами першості світу. А грузинські чемпіони України у 2008 році вперше вибороли на першості світу бронзові медалі.

Раніше наші студенти для участі в олімпіаді їздили до Батумі, Кутаїсі та Тбілісі, де у різні роки проводився Кубок Векуа. У 2014р. організатори Кубку Векуа вирішили створити сайти Кубку Україні. Тож у 2014 р. такий сайт було створено на базі Вінницького національного технічного університету, а у 2015р. до нього додався сайт у Харківському національному університеті радіоелектроніки.

Цього року змагання ІХ Кубку Векуа відбулися 18-19 квітня. Сайти для участі були відкриті в Тбілісі, Вінниці, Харкові, Москві, Санкт-Петербурзі та Новосибірську. Центральний сайт Кубку І.М.Векуа знаходився у Тбіліському державному технічному університеті. Змагання відбулися в особистому (18 квітня) і командному (19 квітня) заліку і були наймасовішими за всю історію Кубку. В особистому заліку участь у змаганнях взяли 186 студентів, а у командних – 142 команди!

На Вінницький сайт окрім п’яти кращих команд ВНТУ прибули також команді Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) та Хмельницького національного університету (ХНУ).

Результати змагань:

— В особистому турі Кубка Векуа найкращій результат серед українських програмістів продемонстрував аспірант ФІТКІ Михайло Гранік, який розв’язав 5 задач та був нагороджений дипломом 1 ступеня в загальному заліку (по всіх майданчиках Кубка Векуа). Він став також переможцем в особистому заліку Вінницького майданчику Кубка.

Аспірант ФІТКІ Олег Морфіянець та Олег Каштанов (ХНУ) розв’язали по 3 задачі, за що отримали дипломи 3 ступеня в загальному заліку Кубка, та дипломи за 2 місце Вінницького сайту. Треті місця на Вінницькому сайті посіли Юрій Шмерчук (ВНТУ,ФІТКІ), Максим Молчанов (ОНПУ) та Євген Щербіна (ВНТУ,ФІТКІ) з двома задачами. Кращий результат на Харківському сайті показав представник ХНУРЕ Сергій Балганбаєв, якому підкорилася одна задача.

— На Вінницькому сайті місця команд розподілилися так: Переможець (1 місце) — команда VNTU_[wRabbits] (Михайло Гранік, Олег Морфіянець, Юрій Шмерчук) показала кращий результат серед українських команд, розв’язавши 5 задач і не дотягнувшись на одну задачу до третього диплому в загальному заліку. 2 місце серед українських команд з 4 задачами посіла команда ONPU_Compote (Максим Молчанов, Олексій Холовчук) та команда Харківського національного університету радіоелектроніки KhNURE_United (Сергій Балганбаєв і Олександр Дрюк).

— Всі інші найвищі місця в Україні посіли представники Вінницького сайту. Друге місце на ньому вибороли команда ONPU_Compote (Максим Молчанов, Олексій Холовчук) і команда KhNU_ACM (Олег Каштанов, Сергій Ліщук, Володимир Дитинюк) з 3 задачами. Також по 3 задачі розв’язали треті призери Вінницького сайту, які представляли Вінницький національний технічний університет, ФІТКІ:

 • команда VNTU_[Step-by-step] (Євген Щербина, Сергій Чаріков, Олександр Гончарук)
 • команда VNTU_Destructor (Богдан Стахов, Олег Яворович, Петро Гаврилюк)
 • команда VNTU_[rWabbits] (Тетяна Польгуль, Володимир Попенко, Євгенія Зеленська)


Команда VNTU_Destructor (Олег Яворович, Петро Гаврилюк, Богдан Стахов)


Команда VNTU_[Step-by-step] (Євген Щербина, Олександр Гончарук)

Вітаємо наших студентів з перемогою!

Висловлюємо щиру подяку партнеру Вінницького сайту Кубку Векуа, яким виступив Всеукраїнський благодійних фонд «АПРІТ».

 
Кращі дебатуни ФІТКІ
П'ятниця, 24 квітня 2015, 08:13

У літературних дебатах ВНТУ команда нашого факультету посіла 3 місце.

Склад команди ФІТКІ:

 • Лудан Дар’я (гр.2КН-13б)
 • Косарєв Антон (гр.2КН-13б)
 • Воробйов Іван (гр.1БС-14б)


Лудан Дар’я і Косарєв Антон (гр.2КН-13б)


Воробйов Іван (гр.1БС-14б)

 
Перемога у «Золотому байті»
П'ятниця, 24 квітня 2015, 07:58
 

18-19 квітня 2015 року у Києві відбувся фінал престижного Міжнародного чемпіонату комп’ютерних талантів «Золотий байт». Українські студенти на фіналі презентували понад 60 цікавих проектів. Серед фіналістів був і наш талановитий студент з напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Дмитро Кривий (гр.2КІ-13б) з проектом «Project TASTEN», який присвячено розробці комунікаційно-інформаційних пристроїв та наручного годинника з функцією керування жестами. Проект складається з 3-х пристроїв, що використовують обчислювальні потужності мобільного телефону та можуть працювати як в комплексі, так і окремо.

У складній інтелектуальній боротьбі Дмитро Кривий виборов ІІІ місце.

 

Вітаємо Діму з черговою перемогою!

 
Перемога на Всеукраїнській олімпіаді з Інформатики
П'ятниця, 24 квітня 2015, 06:39

14-16 квітня 2015 року в Національному аерокосмічному університеті імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відбувся 2 етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика» в номінації «Інженерні наук».

Наш факультет представляли переможці університетської студентської олімпіади з інформатики: два студенти 3-го курсу Олег Яворович (гр.1ПІ-12б) і Олександр Гончарук (гр.1ПІ-12б) та студент 2-го курсу Євгеній Щербіна (гр.1КН-13б).

Всього студентам було запропоновано для розв’язку 5 задач та по 5 тестів на кожну з них. Правильна відповідь у тесті оцінювалася в 1 бал.

Результати Олімпіади:

 • Євгеній Щербіна (гр.1КН-13б) отримав диплом 1-го ступеня і має результат - 25 балів з 25 можливих!
 • Олег Яворович (гр.1ПІ-12б) нагороджений дипломом 3-го ступеня і має результат - 20 балів з 25 можливих.
 • Олександр Гончарук (гр.1ПІ-12б) увійшов у десятку кращих ІТ-шників України.

Пишаємося нашими студентами!

 
Факультет Інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії вітає свого декана з 65-річчям!
Четвер, 23 квітня 2015, 06:28

Шановний Олексію Дмитровичу!

У цей святковий день спішимо привітати Вас з ювілеєм!

Ви для нас взірець чесності, порядності, професіоналізму. Під Вашим керівництвом факультет досягає все нових висот, отримує перемоги на Міжнародних олімпіадах і конкурсах, готує кращих ІТ-шників в Україні!

Хочемо побажати Вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя, миру, хороших студентів, нових ідей, успішних проектів і ще довгих років плідної роботи! Успіхів Вам і наснаги!

З повагою, працівники, викладачі і студенти ФІТКІ!


Вітання >>

 
Перемога в конкурсі «Цифровий вітер-2015»
Понеділок, 20 квітня 2015, 19:14

Підведено підсумки одного з найпопулярніших та наймасовіших Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки «Цифровий вітер – 2015» (м. Саратов).

Перемогу здобули наші студенти-фіналісти, які активно займаються в студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ФІТКІ.

Вітаємо переможців:

  • в номінації «3D анімація»
   • Олега Досужого (гр. 2КН-13б) з роботою «Невідомий космос»;
  • в номінації «3D статична графіка»
   • Владислава Білика (гр. 2ПІ-14б) з роботою «Dron 2.0»;
  • в номінації «Двомірна статична графіка»
   • Марину Піддубецьку (гр. 1ПІ-14м) з роботою «Народи світу»;
  • в номінації «Тематичний сайт»
   • Володимира Чміхаленка (гр. КН-13б зв) з роботою «Студія веб-дизайну».

Це важлива перемога всього колективу Студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки: і педагогів, і студентів.

 
Перемога на Міжнародному конкурсі «Цифровий космос-2015»
Понеділок, 20 квітня 2015, 19:03

Підведено підсумки дистанційного Міжнародного конкурсу комп'ютерної графіки «Цифровий космос – 2015», що проводився на базі Тольяттинського державного університету кафедрою інформатики та обчислювальної техніки.

Студія веб-дизайну і комп’ютерної графіки нашого факультету отримала 5 дипломів переможців у цьому престижному конкурсі. Керівниками переможних робіт були викладачі кафедри програмного забезпечення професор Романюк О.Н. та доцент Войтко В.В.

У номінації «Тривимірна статична графіка» перемогу отримав:

 • 1 місцеОлег Досужій (гр.2КН-13б).

У номінації «Векторна статична графіка» перемогу отримали:

 • 1 місцеКсенія Моргунова (ФМ);
 • 2 місцеВладислав Білик (гр.2ПІ-14б).


Конкурсна робота Владислава Білика

У номінації «Растрова статична графіка» перемогу отримали:

 • 1 місцеОлександра Орлівська (гр.1ПІ-13мс);
 • 2 місцеОлександр Поліщук (ФКСА).

Вітаємо наших переможців!

 
Стипендіати Президента України
Понеділок, 20 квітня 2015, 14:45

За наказом Міністерства освіти і науки України № 430 від 14 квітня 2015 року двоє студентів нашого факультету стали іменними стипендіатами.

Персональну стипендію Президента України на ІІ семестр 2014/15 н.р. отримали:


Зубко Валентин Володимирович (1КН-11б)
за особливі досягнення в наукових дослідженнях

Польова Марія Валеріївна (1ПІ-12б)
за активну громадську позицію і наукову роботу

Пишаємося нашими студентами!

 
Відрядження в Туреччину - міф чи реальність?
П'ятниця, 17 квітня 2015, 19:07

Троє студентів та випускник ФІТКІ довели, що це можливо! Ксенія Івченко (1ПІ-12б), Михайло Бурдяк (2ПІ-13б), Євгенія Зеленська (1КІ-14м), та Артем Морозов (випускник ФІТКІ) відвідали Туреччину з важливою місією - участь у Регіональних зборах Південно-Східного регіону BEST (South-East Regional Meeting).


Делегати з ВНТУ з головними організаторами зборів

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Наступна > Кінець >>

Сторінка 72 з 90
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.