УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Козацькі забави студентів Вінниччини
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:17

17 жовтня 2019 року на півострові «Бригантина» відбулись незвичайні змагання. Студенти Вінниччини взяли участь у «Козацьких забавах».

Близько сотні студентів університетів, коледжів та профтехучилищ змагалися на швидкість у розпалюванні вогнища, перетягували канат, стрибали у мішках, перекидали шини від трактора, метали колоду, збирали та розбирали автомат. Усі команди-учасники отримали дипломи, торти, а переможці ще й сертифікати у квест-кімнату.

Збірна команда ВНТУ посіла ІІІ місце, учасники проявили волю до перемоги, мужність і гарну командну роботу.

У складі команди Вінницького національного технічного університету виступав першокурсник ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Мельник Михайло (гр. 2ПІ-19б).

Мельник Михайло – другий праворуч

Вітаємо Михайла зі спортивною перемогою!

 
Студент ФІТКІ – учасник міжнародного проекту "Youth exchanges" у Польщі
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:10

Студент групи 1КН-16б факультету ІТКІ Барановський Олександр минулого тижня взяв участь у міжнародному проекті "Youth exchanges", що відбувався в місті Мужасіхле (Польща). "Youth exchanges" – це один з проектів від європейської організації Erasmus+.

Олександр поділився своїми враженнями від поїздки: "Дуже задоволений поїздкою в чудове місто Мужасіхле, яке знаходиться в горах Татри. Проект тривав 5 днів. У ньому брали участь українські студенти. Переважна більшість – це студенти з Вінниці, але були ще студенти з Києва, Тернополя та Львова. "Game your history" – така була тема проекту.

Кожного дня було дуже багато різних лекцій, інтерактивів, наприклад, обговорювали якусь подію з історії України або Польщі та театралізувати її.

Спілкування відбувалося англійською мовою, тому там була гарна можливість покращити розмовну англійську.

Крім роботи над проектом, ми ще їздили в місто Закопане на екскурсію. Це місто дуже схоже на наш Львів. По місту у нас був цікавий квест. Ми здружилися з польськими студентами.

Загалом це був крутий досвід. Рекомендую іншим студентам пробувати брати участь у таких проектах, адже це і корисно, тому що можна багато цікавого для себе дізнатися, а також можна побачити інші країни, познайомитися з їхньою культурою та знайти нових друзів".

 
Студент ФІТКІ – півфіналіст Всеукраїнського дебатного турніру
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:06

Всеукраїнський дебатний турнір "Відкриваємо Сіверщину" проходив у місті Кролевець Сумської області 12-13 жовтня 2019 року.

У турнірі взяло участь понад 60 осіб. Давидов Сергій (гр.2КН-18м) у складі команди "Блакитний пінгвін" потрапив до півфіналу і увійшов в 8-ку кращих команд турніру.

Давидов Сергій – староста групи 2КН-18м, багаторазовий переможець спортивних змагань з боротьби, з шахів, з інтелектуальних ігор та дебатних змагань. Сергій очолює осередок дебатного руху на Вінниччині.

Вітаємо Сергія з вдалим виступом на Всеукраїнському дебатному турнірі!

 
Козацькі забави - 2019
Четвер, 17 жовтня 2019, 10:01

10 жовтня 2019 року, напередодні Дня українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці, на спортивних майданчиках ВНТУ управлінням фізичної культури облдержадміністрації та Вінницьким обласним центром фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх» проводився студентський спортивний захід — «Козацькі забави - 2019».

У змаганнях взяли участь 5 збірних команд навчальних закладів Вінниці. Склад команди — 4 студенти (2 юнаки та 2 дівчини). У команді Вінницького національного технічного університету виступав студент ФІТКІ Стойко Артем (гр.1БС-17б).

У програму змагань входили силові конкурси для юнаків: «прогулянка фермера», «закинь колоду», «буксирування колеса» та перетягування канату. Для дівчат: вікторина «Українське козацтво», конкурс плетіння «пояс української козачки» та «смуга перешкод».

В індивідуальних видах програми («буксирування колеса») Стойко Артем став переможцем змагань.

Стойко Артем – другий праворуч

Збірна команда ВНТУ посіла загальнокомандне 3 місце, та була нагороджена бронзовими медалями, дипломами та пам’ятними призами від Вінницького обласного центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх».

 
Кращі шахісти ВНТУ навчаються на ФІТКІ
Четвер, 17 жовтня 2019, 09:41

8-9 жовтня 2019 року у шаховому клубі відбулася Першість ВНТУ з шахів серед студентів.

Основна мета проведення змагань — це визначення складу збірної команди студентів для виступу на XV-ій літній Універсіаді закладів вищої освіти Вінницької області у 2019-20 н.р, а також виявлення кращих студентів молодших курсів у королівській грі.

У турнірі взяли участь 20 шахістів. Особиста першість ВНТУ розігрувалося за швейцарською системою в 7 турів.

В особистій першості серед студентів ВНТУ усі призові місця посіли студенти ФІТКІ! Вітаємо кращих шахістів університету:

1 місцеОчеретний Анатолій (гр.2КН-16б);

2 місцеЗубко Антон (гр.1ПІ-19м);

3 місцеГошій Ярослав (гр.2ПІ-19м) та першокурсник Ясько Яків (гр.1СП-19б).

Пишаємося нашими студентами!

 
Нагородження викладачів ФІТКІ
Четвер, 17 жовтня 2019, 09:37

За багаторічну сумлінну працю у ВНТУ було нагороджено викладачів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Зокрема Подякою Міністерства освіти та науки України нагороджено Кирилащук Світлану Анатоліївну, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри вищої математики, заступника декана факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з навчально-методичної роботи – за багаторічну сумлінну творчу працю, ефективне керування навчально-методичною роботою на факультеті, досягнуті успіхи в науково-педагогічній діяльності.

Почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністрації нагороджено Гаврилюк Олену Віталіївну, інженера 2-ї категорії кафедри програмного забезпечення – за сумлінну творчу працю, високі показники науково-педагогічної діяльності.

Вітаємо колег з отриманими нагородами, бажаємо нових творчих успіхів!

 
Доцент кафедри ПЗ стажувався в Австралії (м.Дарвін)
Четвер, 17 жовтня 2019, 09:34

Доцент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Олександр Рейда у вересні 2019 року стажувався в Австралії (м.Дарвін) у компанії «Wehrli & Assoc. L.L.C.».

Компанія «Wehrli & Assoc. L.L.C.» спеціалізується на розробці інтерфейсів та прикладних додатків інтерактивних систем візуалізації інформації.

Згідно з технічним завданням, виданим першим проректором з науково-педагогічної роботи по організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення О.М.Васілевським, доцент Рейда О.М. пройшов стажування по профільній спеціальності у компанії «Wehrli & Assoc. L.L.C.».

Під час стажування Олександр Рейда ознайомився із сучасними підходами до розробки прикладних програмних додатків інтерактивних систем аналізу візуальної інформації в режимі реального часу.

Крім того, Олександр Миколайович пройшов практичне стажування по розробці прикладних програм та інтерфейсів інтерактивних систем з метою підвищення ефективності викладання профільного курсу «Основи програмної інженерії» для третьокурсників спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення».

 
Студенти ФІТКІ на світових змаганнях Enactus у м. Сан-Хосе, штат Каліфорнія (США)
Четвер, 17 жовтня 2019, 09:23

У липні 2019 року у Києві відбулися національні змагання Enactus Ukraine між командами закладів вищої освіти України, де були презентовані найкращі студентські бізнес-проекти. Завдання команд полягало у розробці та реалізації проектів, які допомагають покращити рівень життя людей.

У результаті змагань команда Вінницького національного технічного університету вшосте отримала почесне звання національного чемпіона і право представляти Україну на світових змаганнях у м. Сан-Хосе, штат Каліфорнія (США).

У команді-переможниці є студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Галина Богачук (гр.1ПІ-18м), Владислав Попов (гр.1ПІ-16б), Віталій Кравчик (гр.1КН-17б), Микола Демчук (гр.1ПІ-16б), Владислава Шевчук (гр.2КН-17б) та Ігор Шептяков (гр.1КН-17б).

16-18 вересня 2019 року у Кремнєвій долині відбулися міжнародні змагання Enactus World Cup серед 35 країн світу.

Першого дня наші студенти познайомилися зі спонсорами та культурою кожної країни на культурній ярмарці. Другого дня країни мали презентувати свої проекти, над якими вони працювали цілий рік. Наша команда з цим чудово впоралася. Третього дня відбулися півфінал та фінал змагань.

Отримати перемогу у Сан-Хосе нашій команді не вдалося, проте наші студенти презентували якісні проекти і на високому рівні представили Україну на міжнародних змаганнях.

Після змагань нашу команду запросили відвідати всесвітньовідому компанію Google, де провели екскурсію по найцікавіших місцях кампусу та розповіли цікаві факти про роботу у компанії-мрії будь-якого програміста.

Також студенти побачили багато відомих компаній, назви яких часто чули на лекціях нашого університету.

Взагалі, це був дивовижний досвід – наші студенти познайомилися з новою культурою, представили Україну і наш виш на міжнародному рівні, побачили найвизначніші міста Каліфорнії, які раніше бачили тільки у голлівудських фільмах.

Тепер команда готується до нового сезону та нових перемог!

 
Випробування компонентів комп'ютерної системи аудіолокації
Четвер, 10 жовтня 2019, 12:31

В рамках науково-дослідної роботи  кафедри обчислювальної техніки     3 жовтня 2019 року на стадіоні ВНТУ проведено натурні випробування  апаратних і програмних складових аналого-цифрової системи  аудіолокації (науковий керівник д.т.н., професор Азаров О.Д., відповідальний виконавець к.т.н., доцент Крупельницький Л.В.),  У випробуваннях, організованих Леонідом Віталійовичем Крупельницьким, взяли участь доцент Олександр Іванович Черняк (куратор програмної частини), аспірант Максим Романович Обертюх (розробник програмного інтерфейсу вводу сигналів),  інженер Володимир Вікторович Червяков, а також студенти, що займаються курсовим і дипломним проектуванням з цієї тематики -   Дмитро Щур, Владислав Рубановський та Віктор Дорошенко. 
Надалі за результатами випробувань відбудовується поверхня звукових рівнів (доцент Кожемяко А.В., аспірант Колесник Г.), здійснюється аудіодетекція джерел  сигналів (доцент Ткаченко О.М.), уточнюється їх місцеположення нейро-нечіткими методами (доцент Ракитянська Г.Б.) та додаткова ідентифікація засобами на основі циклічних кодів (доцент Семеренко В.П.).
І це лише частина досліджень і виконавців, об'єднаних в рамках науково-дослідної роботи.

Бажаємо нашим науковцям, їх молодшим асистентам вагомих теоретичних і практичних результатів!

 
Студенти ФІТКІ на хакатоні з робототехніки
Понеділок, 07 жовтня 2019, 09:48

20-21 вересня 2019 року у Вінниці відбулись Всеукраїнські командні змагання для молоді «Хакатон IТ-SCOUTS з робототехніки «SmartCity».

На хакатон завітали 19 команд з усієї України, презентуючи різноманітні вітчизняні заклади вищої освіти. Серед них: Вінницький національний технічний університет, Державний університет "Житомирська політехніка", Донбаська державна машинобудівна академія, Національний авіаційний університет, Національний університет "Львівська політехніка", Національний університет "Запорізька політехніка", Одеська національна академія зв’язку ім. О. С. Попова, Харківський національний університет радіоелектроніки, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Чернігівський національний технологічний університет та ін.

Крім того, в хакатоні взяли участь учнівські команди – з Вінницького технічного ліцею, Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, збірна команда школярів із гуртків робототехніки "ІТ-скаутс" та ін.

Кафедра комп'ютерних наук з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії активно долучилась до Всеукраїнських командних змагань для молоді «Хакатон IТ-SCOUTS з робототехніки «SmartCity». Безпосередню участь в організації даного заходу взяли три викладачі кафедри КН – доценти Барабан Сергій Володимирович, Іванчук Ярослав Володимирович та Белзецький Руслан Станіславович. Завідувач кафедри КН, д.т.н., проф. Яровий Андрій Анатолійович був запрошений в якості одного із членів журі хакатону (загалом було 15 членів журі із представників ЗВО та ІТ-компаній), оскільки він має міжнародний досвід участі в подібних змаганнях (зокрема, був тренером збірної ВНТУ на міжнародних змаганнях з робототехніки "HARD & SOFT – 2019" в Румунії).

Викдадачі кафедри КН Іванчук Я.В., Белзецький Р.С., Яровий А.А., Барабан С.В. на хакатоні з робототехніки

Напередодні хакатону з 16 по 19 вересня 2019 року навчальна лабораторія "Робототехніки та інтернету речей" кафедри комп'ютерних наук (ауд. 2123) перетворилася на справжній "вулик". Шість команд із 18 (учнівських та студентських), тобто третина, що взяли участь у хакатоні, зранку до ночі активно готувалися в ауд. 2123. В лабораторії і конструювали, і складали, і клеїли, і паяли, і програмували, їли та відпочивали такі команди хакатону: команда кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, Вінницького технічного коледжу (оскільки доцент Барабан С.В. керує також і факультативом з робототехніки в цьому навчальному закладі), команда "ІТ-скаутс" під керівництвом студента Володимира Шепеля, три команди з Вінницького технічного ліцею, оскільки учасники цих команд є учнями секції "Робототехніки та штучного інтелекту" Вінницького відділення МАН України, що функціонує на базі кафедри комп'ютерних наук ВНТУ.

Команда ВНТУ в хакатоні була представлена студентами кафедри комп'ютерних наук Романом Гульчаком (гр.1КН-17б) та Андрієм Капацином (гр.3КН-18б), під керівництвом старшого викладача, к.т.н. Озеранського Володимира Сергійовича, яка посіла четверте місце. Це був перший досвід виступу на таких змаганнях цих студентів, тому основні перемоги ще попереду.

Роман Гульчак та Андрій Капацин на хакатоні з робототехніки

А от щодо учнівських команд, то перемогу здобула команда "ІТ-скаутс" під керівництвом Володимира Шепеля, студента 4-го курсу кафедри комп'ютерних наук, гр.2КН-16б.

Шепель Володимир (ліворуч) на хакатоні з робототехніки

Приємно відзначити, що гурток кафедри КН з робототехніки активно розвивається, а склад навчальної лабораторії "Робототехніки та інтернету речей" поповнився ще одним членом – новеньким саморобним роботом.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 100
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.