УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Банер
Банер
The International Computers Contest for Students HARD & SOFT Suceava 2017
Вівторок, 24 жовтня 2017, 14:07

У Сучаві (Румунія) проводився щорічний Міжнародний конкурс для студентів технічних спеціальностей Hard & Soft. Мета конкурсу полягає у виконанні поставлених задач, створенні апаратної та програмної системи, вмінні вирішувати складні задачі, злагодженій командній роботі, креативності та презентації кінцевого результату.

Цікавим є формат конкурсу. Журі надає учасникам завдання, яке має бути виконане за тиждень. Кожна команда отримує певні компоненти та лабораторію, де протягом 4 днів виконує завдання. Під кінець тижня кожна команда має протестувати свій виріб, підготувати документацію та презентувати його. Журі визначає три найсильніші команди. Крім трьох призових місць, визначають ще 2 команди за критерієм «Special Mention», що відзначилися серед інших нестандартним підходом до вирішення поставленої задачі.

Команда Вінницького національного технічного університету цьогоріч посіла четверте місце та отримала дві особливі нагороди від Сучавського університету ім. Штефана чел Маре - «Special Mention» та від OFS Global Services серед 16 команд світу.

Цьогорічне завдання конкурсу полягало у створенні приладів, що знімають всі можливі динамічні показники з велосипеда, а також моніторять стан здоров’я велосипедиста та характеризують подорож в цілому. Головний комп’ютер, що збирав інформацію про всі виміри і передавав цю інформацію на сервер та Android додаток, мав знаходитися у шоломі. Велосипед, шолом та інші необхідні матеріалами були в наявності.

Учасники команди ВНТУ: Дмитро Кривий (ФІТКІ, гр.2КІ-13б), Павло Орлик (ФКСА), Дмитро Куций (ФІТКІ, гр.1КІ-13б) та Наталія Росол, супроводжував команду викладач Микола Прадивляний.

Наша команда створила комплексну систему, що вимірювала всі необхідні показники, з’єднувалась з Android application і WEB сервером. Система складалась з головного комп’ютера, що розташовувався в шоломі, велоком’ютера, наручної пов’язки та мобільного телефона на базі ОС Android.

Велокомп’ютер збирав динамічну інформацію з велосипеда – пройдений шлях, швидкість, кількість обертів педалей та швидкість їх обертання, тиск на педалі, температуру повітря, тиск в шинах коліс велосипеда, стан тормозів та активну передачу. Частина цієї інформації відображалася на вбудованому повнокольороваому дисплеї. Додатково велосипед був оснащений передніми фарами, задніми стоп-сигналами, поворотниками та ілюмінацією, яка надала ефекту футуристичності.

Наручна пов’язка відображала інформацію про стан велосипедиста – його пульс, рівень СO2, що видихається, прискорення дихання та ін. Окрім цього на екрані був ще годинник та таймер. Також система мала сенсор для зчитування RFID карток, що було ще одним додатковим завданням журі.

Велошолом був оснащений датчиками: температури, пульсометром, акселерометром, гіроскопом та датчиком СО2. Окрім цього на шоломі була індикація для їзди в темну пору доби.

Всі системи мали вбудований радіоканал, енергоефективну архітектуру та розвинену синхронізацію.

Вітаємо наших креативних конструкторів!

 
Студент ФІТКІ на чемпіонаті Європи з армрестлінгу
Вівторок, 24 жовтня 2017, 14:03

У м. Катовіце (Польща) відбувся чемпіонат Європи з армрестлінгу серед юнаків, юніорів, ветеранів, дорослих та пара-чемпіонат Європи серед спортсменів-інвалідів з вадами зору, слуху та з ураженням ОРА.

Особливістю цьогорічного турніру стала рекордна кількість учасників: у змаганнях взяли близько 900 спортсменів з 34 країн. Блискуче виступили українські спортсмени на чемпіонаті Європи.

У чемпіонаті взяв участь студент ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Денис Чорний (група 2КН-16б). Денис посів 5 місце у ваговій категорії 60 кг.

 
Перемога студента ФІТКІ на Чемпіонаті Вінницької області з легкої атлетики
Вівторок, 24 жовтня 2017, 13:59

У Вінниці відбувся відкритий Чемпіонат Вінницької області з легкої атлетики серед дорослих та молоді. На Чемпіонаті змагався студент ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Олександр Недоснований (гр. 1КІ-16мс). У дисципліні "біг на 100 метрів" Олександр виборов 3-тє місце!

Вітаємо Сашу з перемогою!

 
Кафедрі обчислювальної техніки ВНТУ – 45 років!
П'ятниця, 20 жовтня 2017, 08:35

Цими прекрасними осінніми днями кафедра ОТ святкує свій 45-річний ювілей!

Заплановано ряд заходів :

  • урочисте засідання кафедри – четвер, 19 жовтня;

  • День відкритих дверей кафедри для майбутніх абітурієнтів – субота, 21 жовтня, з 10.00;

  • виставка науково-технічних розробок співробітників та студентів кафедри - субота, 21 жовтня (хол 1 корпусу ВНТУ), вівторок 24 жовтня (хол 2 поверху ГНК) – 10.00-12.00;

  • VІ Міжнародна науково-практична конференція « Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації». Конференція присвячується 45-річчю відкриття кафедри обчислювальної техніки ВНТУ.

Програма конференції:

24.10.2017 – Відкриття конференції. Пленарне засідання. Секційні засідання. Стендова сесія. Дружня вечеря.

25.10.2017 – Секційні засідання. Закриття конференції.

Вітаємо всіх викладачів, співробітників, студентів зі знаменною подією!

 
Студенти ФІТКІ – на Olerom Forum 1 у Києві
Середа, 18 жовтня 2017, 13:02

Olerom Forum 1 – найбільший міжнародний бізнес-форум Центральної та Східної Європи, який вже кілька років проводиться у Києві.

Цьогоріч у роботі форуму взяло участь близько 7 000 тисяч учасників, серед яких була делегація Вінницького національного технічного університету, в складі якої 15 студентів ФІТКІ: Владислав Нестерук (гр.1ПІ-15б), Лілія Сагайдак (гр.1ПІ-15б), Діана Дмітрієнко (гр.1ПІ-15б), Наталія Черначук (гр.1ПІ-15б), Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б), Євгеній Лисенко (гр.1ПІ-15б), Михайло Кренцін (гр.1ПІ-15б), Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс), Ярослав Куш (гр.1КІ-14б), Олександр Полторак (гр.1КІ-16мс), Ксенія Івченко (гр.1ПІ-16м), Марія Польова (гр.1ПІ-16м), Євгеній Щербіна (гр.1КН-17м), Сергій Сорока (гр.1ПІ-16б), Роман Казаков (гр.1БС-16мс).

Державна інноваційна кредитно-фінансова установа ініціювала участь делегації ВНТУ у бізнес-форумі Olerom Forum 1 і сприяла безкоштовній участі в ньому студентів ВНТУ!

 

Дев'ять з половиною годин лише з однією перервою — година на обід, відбувались виступи ексклюзивних світових спікерів! Паралельно проводились виставки нових перспективних стартап-проектів, знайомства та спілкування з бізнес-елітою України та світу.

Хедлайнером форуму виступав Стів Возняк – винахідник персонального комп’ютера та співзасновник компанії Apple, який вперше відвідав Україну. Він зізнався, що завжди мріяв тут побувати, оскільки вважає себе за походженням українцем. Стів Возняк розповів про історію створення персонального комп’ютера, яка почалася з його мрії зробити комп’ютер доступним багатьом. А ще Стів зазначив, що створення комп’ютерних технологій – організація і виконання проектних і технологічних операцій – може проводитися лише людьми, а методика роботи мозку людини кардинально відрізняється від будь-яких технічних систем, тому Стів не вірить у загрозу «повстання машин», тобто штучний інтелект сьогодні є цілком безпечною технологією. А от найбільш перспективними галузями науки Стів Возняк вважає робототехніку та біотехнології.

Цікаво було дізнатися, що уже після перших успіхів Apple Возняк вирішив закінчити університет, тому що завжди вважав освіту ключовим фактором розвитку особистості. Щоправда, для цього йому довелось вчитися під вигаданим прізвищем. Так само інкогніто він пропрацював 6 років учителем математики у звичайній середній школі. Крім того, він відомий як філантроп і меценат, який жертвує значні кошти на різноманітні соціальні та наукові проекти.

 

Також на форумі виступив Адам Чеєр – засновник і розробник Siri (системи інтелектуального пошуку в Інтернеті), який розповів про майбутнє світового бізнесу та інноваційних технологій. Зокрема, про можливості штучного інтелекту та про довгу кропітку роботу над власною стартап ідеєю Siri та секрети успішного створення і впровадження цього інноваційного продукту.

Чарльз Адлер, засновник Інтернет-платформи просування та збору коштів на інноваційні проекти «Kickstarter» розповів про самий початок розвитку їх ідеї та повільного, поступового масштабування. Зупинився на прикладах про перший проект, якому потрібно було 15 доларів, а вдалось залучити 35. Коротко розповів про українські проекти та про те, які ж саме розробки викликають особливе зацікавлення у відвідувачів платформи (інвесторів).

Дякуємо Володимиру Ставнюку – Голові правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи за запрошення делегації ВНТУ на форум Olerom Forum 1 і за сприяння безоплатної участі нашої делегації в такому масштабному заході.

 
Студент ФІТКІ – стипендіат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради
Середа, 18 жовтня 2017, 13:00

За наказом департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №422 призначено стипендію облдержадміністрації та обласної Ради на ІІ півріччя 2017 року (з 01.07.2017 р. по 31.12.2017 р.) студенту 4-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ з кафедри захисту інформації Головеньку Віталію Олександровичу (гр.1БС-14б).

Віталій активно займається науковою роботою, за результатами досліджень опублікував главу «Research of social networks as a source of information in warfare» у колективній монографії «Inżynier XXI wieku projectujemy przyszlosc, monografia» [ pod red: Jacek Rysiński] - Bielsko-Biała: Wydawnictwo Naukowe Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, 2016. Також Віталій Головенько брав участь у регіональних науково-практичних конференціях, за результатами яких опубліковано тези доповідей.

Навчається Віталій переважно на оцінки «відмінно», бере активну участь у громадському житті факультету, допомагає в проведенні профорієнтаційної роботи та у підготовці тематичних кафедральних вечорів і семінарів.

 
Студенти ФІТКІ – призери фіналу Міжнародної студентської олімпіади в ІТ-сфері «IT-Universe-2017»
Середа, 18 жовтня 2017, 12:54

У Києві відбувся фінал Міжнародної студентської олімпіади в ІТ-сфері «IT-Universe-2017». На фінальні змагання було запрошено більше 120 студентів із понад 40 вишів Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь й України.

ВНТУ представляли студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, які готувалися до фіналу під керівництвом викладачів кафедри програмного забезпечення професора Олександра Романюка, доцента Олени Коваленко, доцента Вікторії Войтко та професора кафедри компютерних наук Володимира Месюри.

Команда ВНТУ посіла 2 командне місце у фіналі Міжнародної студентської олімпіади «IT-Universe-2017».

Призерами олімпіади стали студенти ФІТКІ:

Ілля Малініч (гр.1ПІ-16м) – 2-ге місце в номінації «Адміністрування Linux».

Ілля Малініч – крайній ліворуч

Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б), Михайло Кренцін (гр.1ПІ-15б), Ярослав Цвях (гр.2ПІ-15б), Алла Штокал (гр.1ПІ-15б), Дар’я Лудан (гр.2КН-13б) – 1-ше місце в номінації «Розробка мобільних додатків».

Альона Сотнікова (гр.1КН-13б) – 3-є місце в номінації «Керування ІТ-проектами».

Іменними дипломами за краще рішення в номінації «Керування ІТ-проектами» були нагороджені студенти ФІТКІ Анастасія Ярова (гр.1КН-13б), Лілія Михайлюк (гр.2КН-13б), Владислав Нестерук (гр.1ПІ-15б), Владислав Гандрибіда (гр.1ПІ-15б), Ігор Скирський (гр.1ПІ-15б).

 

Ігор Скирський – у першому ряду крайній праворуч, Владислав Нестерук – у першому ряду по центру, Владислав Гандрибіда – у першому ряду другий ліворуч

Вітаємо наших переможців!

 
Переможці Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Артмережа»
Середа, 18 жовтня 2017, 12:50

Підведено підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Артмережа». Студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій на комп’ютерної інженерії отримали на конкурсі 26 перемог (10 – перших місць, 11 – других місць і 5 – третіх місць):

1 місцеАнастасія Ярова (кафедра КН, гр.1КН-13б) за роботу «Підкорюємо Марс»;

1 місцеВладислав Легойда (кафедра КН, гр.1КН-15мс) за роботу «Війна в Україні»;

1 місцеВладислав Щербань (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16м) за анімаційну роботу «Українці»;

1 місцеОлена Похольчук (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16м) за роботу «Відпочинок»;

1 місцеВасиль Гурський (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-13б) за роботу «Тест драйв на Марсі»;

1 місцеОлег Короленко (кафедра КН, гр.1КН-15мс) за роботу «Ми з природою єдині»;

Три 1 місця Анна Волошина (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) за роботи «Move your life», «Тimeless», «Space in our hearts»;

1 місцеДарія Романцева (кафедра ЗІ, гр.1БС-13б) за роботу «Книга – таємничий світ»;

2 місцеДарія Романцева (кафедра ЗІ, гр.1БС-13б) за роботу «Час не повернеш ніколи»;

2 місце Анна Волошина (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) за роботу «Тear apart»;

2 місцеОлена Похольчук (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16м) за роботу «Море»;

2 місцеОлександр Гаврилюк (кафедра КН, гр.1КН-15мс) за роботу «Чорна кицька»;

2 місцеІван Янковий (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-13б) за роботу «Малюнок ящірки»;

2 місцеДмитро Кошельник (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-13б) за роботу «Girl»;

2 місцеІрина Самчук (кафедра КН, гр.2КН-13б) за роботу «Lion»;

2 місцеВладислав Щербань (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16м) за роботу «AngularJS»;

2 місцеЮлія Олійник (кафедра КН, гр.1КН-13б) за роботу «Портрет людини»;

2 місцеОлена Літушко (кафедра ЗІ, гр.1БС-13б) за роботу «Чарівний ранковий ліс»;

2 місцеДмитро Графєєв (кафедра ЗІ, гр.1БС-13б) за роботу «ВНТУ»;

3 місцеДарія Романцева (кафедра ЗІ, гр.1БС-13б) за роботу «Очі – люстерко душі»;

3 місцеВладислав Тарануха (кафедра ОТ, гр.1КІ-13б) за роботу «Про природу»;

3 місцеСтаніслав Ткач (кафедра КН, гр.1КН-13б) за роботу «Altair»;

3 місцеКостянтин Гончаренко (кафедра КН, гр.1КН-13б) за роботу «Eyes»;

3 місцеВолодимир Малиновський (кафедра КН, гр.1КН-13б) за роботу «Порятунок після апокаліпсису».

Робота «Війна в Україні» переможця конкурсу Владислава Легойди

 
Професор кафедри КН – на Фіналі олімпіади зі спортивного програмування у Південній Дакоті (США)
Середа, 18 жовтня 2017, 12:45

У м. Рапід-Сіті (Південна Дакота, США) відбувся 41-й фінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, де змагалися 132 кращі команди з 13 422 команд 2376 університетів 103 країн, які взяли участь у півфіналах цих грандіозних змагань. На старті цих змагань в усьому світі беруть участь більше 30 000 команд (близько 1 млн. студентів)!

У роботі оргкомітету першості світу взяв участь професор кафедри комп'ютерних наук Володимир Месюра – директор вінницького сайту півфіналу АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, голова української делегації по презентації України як господаря всесвітнього фіналу АСМ-ІСРС – 2022.

21 жовтня цього року близько 50 кращих команд України вже традиційно зберуться у ВНТУ на черговий півфінал першості світу зі спортивного програмування.

Побажаємо командам нашого університету пробитися до фіналу АСМ-ІСРС – 2019!

Професор Володимир Месюра у Національному парку Південної Дакоти (Гора Рашмор з витісненими на камені головами 4-х президентів США)

З керівництвом АСМ-ІСРС (зліва направо: Ліза Донахью – менеджер АСМ-ІСРС; Джеймс Комер – директор півфіналів АСМ-ІСРС; Віталій Бондаренко – тренер команди Київського національного університету ім. Т.Шевченка; Володимир Месюра – професор кафедри КН ВНТУ, директор Вінницького сайту півфіналу АСМ-ІСРС по південно-східній Європі; Біл Поучер – виконавичй директор АСМ-ІСРС, Джуф Донахью – заступник виконавчого директора АСМ-ІСРС, виконавчий директор фіналів АСМ-ІСРС)

 
Аспірантка ФІТКІ – на конференції у Сан-Хосе (Каліфорнія, США)
Середа, 18 жовтня 2017, 12:42

Аспірантка 2 року навчання кафедри комп'ютерних наук з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Тетяна Польгуль взяла участь у конференції "F8: Facebook Developer Conference", яка відбулася в Сан-Хосе, Каліфорнія (США).

Тема дисертаційної роботи аспірантки пов'язана з технологіями BigData та інтелектуальним аналізом даних, а отже Кремнієва Долина – це саме те місце, де така тематика якраз у тренді, тому Тетяні вдалося обмінятися досвідом та дізнатися про нові тенденції розвитку інформаційних технологій, а також зустрітися з випускниками кафедри комп'ютерних наук, які працюють у Facebook та Google, а також із засновником Facebook – Марком Цукербергом!

Бажаємо Тетяні подальших успіхів та вагомих наукових здобутків!

На конференції "F8: Facebook Developer Conference", Тетяна – друга ліворуч

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 68
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.