УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ з кафедри ПЗ – переможці Кубку інтелектуальних ігор ВНТУ
Вівторок, 14 травня 2019, 08:51

7 травня 2019 року у ВНТУ відбувся фінал Кубку інтелектуальних ігор університету серед студентів 1-5 курсів. За результатами відбіркових ігор до фіналу потрапило 10 команд – по дві з кожного курсу. Кубок інтелектуалів проходив за правилами інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

Перемогу у фіналі Кубку вибороли студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення.

1 місце посіла команда магістрантів кафедри ПЗ у складі: Олександра Трача (гр.2ПІ-18м), Андрія Андреєва (гр.2ПІ-18м), Владислава Білика (гр.2ПІ-18м), Сергія Риндіна (гр.2ПІ-18м), Олени Дажури (гр.2ПІ-18м) та Богдана Воловика (гр.2ПІ-18м).

Переможці Кубку інтелектуалів – команда магістрантів кафедри ПЗ

2 місце посіла команда третьокурсників кафедри ПЗ у складі: Владислава Попова (гр.1ПІ-16б), Сергія Сороки (гр.1ПІ-16б), Володимира Василевського (гр.1ПІ-16б) та Андрія Наумовського (гр.1ПІ-16б).

Призери Кубку інтелектуалів – команда третьокурсників кафедри ПЗ

3 місце посіла команда другокурсників кафедри ПЗ у складі: Аліни Чан (гр.3ПІ-17б), Юлії Панфілової (гр.3ПІ-17б), Олексія Рудакова (гр.3ПІ-17б), Микити Кучера (гр.3ПІ-17б) та Владислава Степового (гр.3ПІ-17б).

Призери Кубку інтелектуалів – команда другокурсників кафедри ПЗ

Вітаємо наших інтелектуалів з перемогою!

 
Студенти кафедри ПЗ – переможці Міжнародного конкурсу «Цифровий вітер 2019»
Вівторок, 14 травня 2019, 08:45

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки «Цифровий вітер 2019». Цього року на конкурс було подано 5184 роботи із двохсот міст України, Білорусі, Казахстану, Росії, Чехії, Естонії, Сербії, В’єтнаму, Китаю, Словенії.

2 місце в конкурсі в номінації «Двовимірна статична графіка» (вікова категорія 18-25 років) посів студент ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедра програмного забезпечення) Сергій Сорока (гр.1ПІ-16б).

У номінації «Мобільні додатки» (вікова категорія 18-25 років) призерами стали студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедра програмного забезпечення):

2 місцеМихайло Кренцін (гр.1ПІ-15б);

3 місцеІгор Скирський (гр.1ПІ-15б).

Керівниками переможців Міжнародного конкурсу «Цифровий вітер 2019» є професор кафедри програмного забезпечення Романюк Олександр Никифорович та доцент кафедри програмного забезпечення Войтко Вікторія Володимирівна.

Робота переможця конкурсу Сергія Сороки

 
Студенти кафедри ПЗ – призери олімпіади з інформатики в ХПІ
Вівторок, 14 травня 2019, 08:39

За наказом Міністерства освіти і науки України №1313 від 28.11.2018р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади 2018/2019 навчального року» з 22 по 25 квітня 2019 року на базі Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (м. Харків) було проведено II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика». Участь в олімпіаді взяли студенти 1-5 курсів.

В олімпіаді в ХПІ Вінницький національний технічний університет представляли студенти ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Антон Зубко (4 курс, гр.1ПІ-15б), Михайло Позур (3 курс, гр.1ПІ-16б) та Костянтин Костюк (3 курс, гр.1ПІ-16б). Наші студенти чудово виступили на олімпіаді, показавши високі результати та ставши призерами олімпіади.

Тож команда ВНТУ посіла 2 місце серед усіх вищих навчальних закладів України.

3 місце в індивідуальному заліку посів Михайло Позур (гр.1ПІ-16б).

Диплом переможця Михайлу Позуру вручає на ректораті ректор ВНТУ Володимир Грабко

Вітаємо переможців олімпіади з інформатики в ХПІ – Костянтина Костюка, Михайла Позура та Антона Зубка!

 
Студент кафедри ПЗ – призер олімпіади з інформатики в ХАІ
Вівторок, 14 травня 2019, 08:34

За наказом Міністерства освіти і науки України №1313 від 28.11.2018р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади 2018/2019 навчального року» з 17 по 19 квітня 2019 року в Національному аерокосмічному університеті імені М.Є.Жуковського «ХАІ» (м. Харків) було проведено II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика» для студентів вищих навчальних закладів України.

Участь в олімпіаді можуть взяти студенти 1-3 курсів. Конкурсні завдання в секції «Інженерні науки» орієнтовані на розробку програм у середовищі мови програмування. Для розв’язання задач, запропонованих за цією номінацією, потрібно володіти знаннями з вищої математики, елементарної фізики, методів обчислень, програмування, структур даних та загальної теорії алгоритмів.

В олімпіаді в ХАІ Вінницький національний технічний університет представляли студенти ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Павло Малініч (1 курс, гр.1ПІ-18б), Віктор Свіжак (3 курс, гр.1ПІ-16б) та Костянтин Костюк (3 курс, гр.1ПІ-16б). Наші студенти чудово виступили на олімпіаді, показавши високі результати.

Призером олімпіади, посівши 3 місце, став Костянтин Костюк (кафедра ПЗ).

Диплом переможця Костянтину Костюку вручає на ректораті ректор ВНТУ Володимир Грабко

Костянтин відмінно навчається на 3-му курсі, є переможцем багатьох Міжнародних і Всеукраїнських олімпіад з програмування. Є тренером гуртка зі спортивного програмування для першокурсників.

Вітаємо Костянтина з перемогою!

 
ВИХОВАНЕЦЬ ВИКЛАДАЧА КАФЕДРИ КН СЕРГІЯ БАРАБАНА ЗДОБУВ «СРІБЛО» У КОНКУРСІ НАУКОВИХ РОБІТ
Вівторок, 14 травня 2019, 08:31

У фіналі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України школяр Володимир Гринюк під керівництвом кандидата технічних наук, старшого викладача кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Сергія Барабана виборов «срібло».

Це інтелектуальне змагання відбувалося у столиці 2-7 травня 2019 р. під егідою Міністерства освіти і науки України. Організатором і координатором заходу є Національний центр «Мала академія наук України».

Своє наукове дослідження «Інтелектуальні алгоритми пошуку шляху для роботів» учень Вінницького технічного ліцею Володимир Гринюк захищав у секції «Авіа- та ракетобудування, машинобудування та робототехніка».

У секції за перемогу змагались учні з усієї України — по одному школяреві від кожної області держави.

Кандидат технічних наук Сергій Барабан керує гуртком «Робототехніка та штучний інтелект» при Вінницькому відділенні МАН. Цей гурток організований кафедрою комп’ютерних наук ВНТУ (завідувач кафедри — доктор технічних наук, професор Андрій Яровий). Саме професор Яровий запропонував створити такий гурток.

Впродовж року у гуртку займалось 14 дітей, серед яких і «срібний» призер Володя Гринюк.

«У нас у Вінницькому національному технічному університеті ми досить потужно розвиваємо напрям робототехніки. IT-SCOUTS —займаються діти 7-8 класу. МАН — 9-10 клас. І діє гурток робототехніки на кафедрі КН для студентів.

Тема, яку захищав Володя в Києві, уже була апробована на роботі ROBOTINO компанії Festo Didactic, що уже кілька років є родзинкою кафедри КН. Із ROBOTINO ми завжди знайомимо наших гостей. Студентам теж подобається проводити з ним час», — розповідає Сергій Володимирович Барабан.

«Приємно, що ми обійшли киян — ІІІ місце у нашій секції отримав учень столичної школи. Їхали ми на фінал радше за досвідом — бо ж уперше. А те, що Володя здобув «срібло», для мене було несподіванкою. Адже я вперше готував учня до фіналу МАН. Їхали просто за досвідом, а привезли перемогу!» — підсумовує Сергій Барабан.

 
Студенти ФІТКІ – переможці інтелектуального університетського конкурсу «Кубок куратора 2019»
Вівторок, 14 травня 2019, 08:25

16 квітня 2019 року в актовій залі Вінницького національного технічного університету відбувся традиційний інтелектуальний конкурс «Кубок куратора 2019».

Це улюблений конкурс першокурсників. Кожна група формує команду інтелектуалів у складі студентів і куратора групи. Команди грають у «Що? Де? Коли?», розв’язуючи інтелектуальні завдання.

Цьогоріч у «Кубку куратора» взяла участь 21 команда. Гра проходила у 2 раунди по 12 запитань.

Переможцями Кубку стали команди факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, посівши усі три призові місця.

1 місце виборола команда першокурсників кафедри програмного забезпечення з групи 3ПІ-18б у складі куратора групи – старшого викладача кафедри ПЗ Бабюк Наталі Петрівни та студентів: Мазуренка Юрія, Тохи Вадима та Кошелєва Андрія.

2 місце виборола команда першокурсників кафедри захисту інформації з групи 1БС-18б у складі куратора групи – старшого викладача кафедри ЗІ Каплун Валентини Аполенарівни та студентів: Гуцуляка Назарія, Медведєвої Катерини, Окрутного Захара, Лаврика Владислава та П’ятака Руслана.

3 місце посіла команда першокурсників кафедри програмного забезпечення з групи 2ПІ-18б у складі куратора групи – асистента кафедри ПЗ Денисюк Алли Василівни та студентів: Кагальняка Руслана, Найдюк Валерії, Кочергіна Івана та Танасійчука Руслана.

Вітаємо наших інтелектуалів з перемогою!

 
ПРОФЕСОР ФІТКІ ВОЛОДИМИР МЕСЮРА ОТРИМАВ ВІДЗНАКУ СВІТОВОГО ГАТУНКУ ЗА РОЗВИТОК МИСТЕЦТВА СПОРТИВНОГО ПРОГРАМУВАННЯ
Четвер, 18 квітня 2019, 12:09

Професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра, директор Вінницького майданчика півфіналу першості світу по південно-східній Європі, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, взяв участь у 43-му фіналі студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС (Порту, Португалія).

Саме завдяки його тренерському таланту команда ВНТУ тричі пробивалася до світового фіналу. І вклад професора Месюри в організацію та проведення європейського регіонального півфіналу ICPC дуже значимий. Це підкреслив Білл Поучер, виконавчий директор АСМ-ІСРС, підтвердивши права України на проведення фіналу першості світу наступного року.

Альфія Антонова, Одеса; Вероніка Соболева, директор з розвитку ACM-ICPC , Франція; Володимир Месюра (другий праворуч) і Біл Поучер, США

З 30 березня по 4 квітня в університеті Порту, у місті, яке двічі визнавалося найцікавішим для відвідування містом Європи, відбувся 43-ій фінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС ( https://icpc.baylor.edu), в якому взяли участь 135 кращих команд світу.

Масштаби цієї наймасовішої та найпрестижнішої студентської олімпіади вражають. Лише у регіональних відбіркових змаганнях, котрим здебільшого передують національні відбіркові олімпіади з програмування, у цьому сезоні взяли участь 52710 студентів з 3233 університетів 110 країн усіх континентів світу!

Володимир Месюра отримав нагороду за активну участь у розвитку мистецтва програмування шляхом організації та проведення європейського регіонального півфіналу ICPC.

Володимир Месюра (перший ліворуч) на семінарі

 
CS50 Puzzle Day 2019 ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВІДБУВСЯ У ВНТУ
Четвер, 18 квітня 2019, 12:00

29 березня 2019 року втретє у ВНТУ вже традиційно пройшов локальний тур міжнародного ІТ-конкурсу «CS50 Puzzle Day – 2019».

Головним організатором змагання ІТ-інтелектуалів є Гарвардський університет (США). Відбуваються змагання онлайн у всьому світі одночасно. У цьому році у «CS50 Puzzle Day – 2019» взяли участь 8994 учасників з 147 країн світу. 1042 команди вирішили принаймні одну задачу.

Україна дуже активно представлена у «CS50 Puzzle Day – 2019». 1527 учасників в цьому році було з України (за масовістю нині Україна поступилася лише Сполученим Штатам Америки).

Змагання проводяться як для студентів, так і для усіх бажаючих, що мають стосунок до сфери ІТ (включаючи випускників та викладачів).

Завдання полягає у вирішенні складних логічних задач, що спеціально для цього змагання готуються у Гарвардському університеті.

Цьогоріч таких задач було 11.

Для вирішення задач немає необхідності писати спеціальний код або мати будь-які інші спеціальні навички, необхідно лише логічно мислити, бути креативним та вміти працювати в команді.

Нині у ВНТУ взяли участь 125 студентів з 41-ї команди.

Приємно відзначити, що окремі наші команди вирішили всі задачі та посіли, відповідно, перше місце по ВНТУ-хабу.

Вітаємо переможців та призерів локального туру міжнародного ІТ-конкурсу «CS50 Puzzle Day – 2019» у ВНТУ-хабі, які також отримали іменні сертифікати від професора Гарвардського університету Девіда Малана:

1 місце. Команда "Antares" (11 задач):
Гаврілов Дмитро (викладач)
Кудрявцев Дмитро, гр. 2КН-15б (ФІТКІ)

1 місце. Команда "Single man" (11 задач)
Позур Михайло, гр. 1ПІ-16б (ФІТКІ)

2 місце. Команда "NATASHIYA" (10 задач)
Базалицький Максим, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Остапчук Ірина, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Андрієвська Анастасія, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Мартенюк Анастасія, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Замкова Тетяна, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Гнатенко Роман, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Капацин Андрій, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)

3 місце. Команда "KN-United" (6 задач)
Лученко Микола, гр. 1КН-18м (ФІТКІ)
Стрижалов Олександр, гр. 1КН-15б (ФІТКІ)
Слободянюк Марко, гр. 1КН-15б (ФІТКІ)

3 місце. Команда "Lavender" (6 задач)
Карабун Вікторія, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)
Олійник Нікіта, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)
Панасюк Надія, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)
Мазур Аліна, гр. 2КН-18б (ФІТКІ)
Толстая Дар'я, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)

3 місце. Команда "CS_VNTU" (6 задач)
Яровий Андрій (викладач, кафедра КН)
Прозор Олена (викладач, кафедра КН)
Шемет Євген (викладач, кафедра КН)
Шемет Тетяна (випускник ФІТКІ)
Куба Максим (випускник ФІТКІ)

 
ПЕРЕМОЖЦІ І ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Четвер, 18 квітня 2019, 11:52

13 квітня 2019 року у ВНТУ відбувся І етап (регіональний) студентської олімпіада з програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery), це 1/8 світового фіналу.

Ця олімпіада вимагає від учасників не тільки високопрофесійного кодування чи теоретичних знань з прикладної математики, а комплексного використання знань і навичок у процесі командної роботи (команді з трьох осіб надається один комп’ютер), в умовах жорсткого обмеження часу (5 годин на 10 – 15 задач) для формалізації поставлених задач, створення оптимізаційних або інтелектуальних алгоритмів їх розв’язання і оптимізованої програмної реалізації цих алгоритмів.

Враховуючи дуже високу популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь, вже четвертий рік поспіль у Вінницькій області було організовано два базових майданчика – на базі ВНТУ (керівник – координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади по Вінницькій області, відмінник освіти України, доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігор Арсенюк) та на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (ВДПУ).

На базі ВНТУ у змаганнях взяли участь 84 команди: з ВНТУ – 52 команди. За кількістю команд майданчик Вінницького політеху зайняв 1-е місце по Україні, а наш виш, виставивши на змагання 52 команд, також став першим за цим показником в Україні.

Учасникам олімпіади було запропоновано 12 задач різного рівня складності, що дало можливість позмагатися у «своїй ваговій категорії» класичним, технічним, педагогічним, природничим та економічним університетам, студентам коледжів та школярам.

Призерами олімпіади по Вінницькій області стали студенти ФІТКІ:

2 місце команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_Meme_Lords у складі Андрія Наумовського (гр.1ПІ-16б), Михайла Позура (гр.1ПІ-16б) та Віктора Свіжака (гр.1ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

Команда VNTU_Meme_Lords у складі Андрія Наумовського (гр.1ПІ-16б), Михайла Позура (гр.1ПІ-16б) та Віктора Свіжака (гр.1ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко)

2 місце збірна команда ФІТКІ VNTU_4REST у складі Ігоря Пастуха (кафедра КН, гр.2КН-17б), Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-15б) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18м) (тренер – професор кафедри КН Володимир Месюра).

Команда VNTU_4REST у складі Ігоря Пастуха (кафедра КН, гр.2КН-17б), Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-15б) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18м) (тренер – професор кафедри КН Володимир Месюра)

3 місце команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_++j+++j у складі Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б), Антона Зубка (гр.1ПІ-15б) та Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

Команда VNTU_++j+++j у складі Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б), Антона Зубка (гр.1ПІ-15б) та Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко)

3 місце команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_UndefinedOwl у складі Романа Іванова (гр.1ПІ-16б), Костянтина Костюка (гр.1ПІ-16б) та Леоніда Кузнєцова (гр.2ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко).Команда VNTU_UndefinedOwl у складі Романа Іванова (гр.1ПІ-16б), Костянтина Костюка (гр.1ПІ-165б) та Леоніда Кузнєцова (гр.2ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко)

Вітаємо наших студентів з перемогою і бажаємо їм успіху в наступних етапах олімпіади!

 
Студентка кафедри ПЗ вивчала контроль клімату у будівлях на Канарських островах
Четвер, 18 квітня 2019, 11:37

Другокурсниця факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Дарина Кравченко (гр.2ПІ-17б) на Канарських островах вивчала контроль клімату у будівлях.

Дарина була учасником освітнього курсу у місті Лас-Пальмас де Гран Канарія (Канарські острови, Іспанія) від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).

Курс називався «The Climate Control Guide to the Galaxy» і був спрямований на вивчення технологій опалення та охолодження будівель залежно від кліматичних умов.

Крім учасників з України, були також учасники з Ісландії, Польщі, Румунії, Італії, Франції, Бельгії, Естонії, Греції, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Словенії, Росії та Туреччини.

Дарина ділиться своїми спогадами:

«Протягом усього курсу ми вивчали, якими бувають системи опалювання та вентилювання у будівлях, як правильно їх застосовувати відповідно до клімату, відвідували установи на острові, де представлені найкращі системи опалювання.

Крім того, важливим на таких курсах є знайомство з цікавими людьми, які завжди неймовірні, відкриті, з якими обмінюєшся якимись історіями своєї країни, її культурою та цікавинками.

Природа на Канарах просто неймовірна, ми мали змогу побувати і на узбережжі океану, і в дюнах, і в горах.

Оскільки я вже була організатором курсу від BEST у Вінниці минулого літа і була учасником подібного курсу у Словенії, то мала певні очікування і, хочу сказати, що цей курс абсолютно їх виправдав і перевершив у деяких аспектах, організатори старались з усіх сил.

Хочу подякувати організації BEST за чудову можливість подорожувати і стажуватися в Європі.

А студентам порадити – подавайтеся на курси від BEST, адже вони дають безцінний досвід і багато нових друзів, до того ж українські студенти платять максимум (зазвичай ще дешевше) 11 євро (залежно від курсу) за всю поїздку. Єдине, що є затратним, це дорога, але воно того варте.

Вперед, досліджуй Європу!»

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 93
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.