УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ на міжнародному чемпіонаті з робототехніки «Earth Rover: Connecting Things – 2019» у Молдові
Понеділок, 23 грудня 2019, 13:22

З 12 по 14 грудня 2019 року у Кишиневі (Молдова) проходили змагання з робототехніки «Earth Rover: Connecting Things – 2019». Участь у них взяла команда ФІТКІ «RobCo» з кафедри комп'ютерних наук – це студенти Володимир Шепель (гр.2КН-16б), Роман Гульчак (гр.1КН-17б), Андрій Капацин (гр.3КН-18б) і ментор, кандидат технічних наук Сергій Барабан.

Команда «RobCo» з кафедри комп'ютерних наук

Спонсором команди ФІТКІ виступила компанія Arixess.

Крім команди ФІТКІ Україну представляла ще команда з ЧНУ ім. Федьковича (Чернівці). Також були команди з Румунії і декілька команд з Молдови. Усього в змаганнях взяли участь 11 команд з трьох країн.

Спеціально до конкурсу команда ФІТКІ виготовила нового робота. За прототип був взятий Sentry Bot з комп’ютерної гри Fallout.

Корпус робота виготовили з плат відпрацьованого комп’ютера «Спектрум». Робот оснащений двома маніпуляторами, тепловізором на базі безконтактного датчика температури, ардуіновського модуля лазеру і двох сервомоторів.

Робот у режимі реального часу вимірює температуру, вологість, запиленість повітря. Також в нього є функція реагування на вогонь і зупинення руху в разі наявності вогнища попереду.

Родзинкою робота є функція алкотесту, реалізована на базі датчика газів MQ135.Достатньо подути в маніпулятор робота і через декілька секунд робот покаже, чи вживали Ви сьогодні спиртні напої.

Для керування роботом з мобільного телефону команда розробила оригінальне програмне забезпечення на основі фреймворку Python Kivy.

Дев’ять команд з 11 взяли участь у хакатоні, який тривав рівно добу, і за цей час необхідно було зробити робота з деталей, що видали організатори конкурсу. Тема конкурсу – «Home alone» – робот повинен був бути повністю автономним і взаємодіяти з речами, що знаходяться вдома.

«Наша команда успішно виконала завдання. Менш, ніж за добу ми зробили робота лише із елементів, що роздали організатори конкурсу. Наш робот автономно рухався, не торкаючись перешкод в інстальованому організаторами манежі, що мав нагадувати home для роботів. Крім того, наш робот автономно рухався по чорній лінії. До речі, трасу з лінією ми привезли власну, створену ГО «ІТ-скаутс» для різноманітних змагань з робототехніки. На нашій трасі з лінією ще дві команди змагань, крім нас, демонстрували можливості своїх роботів. Наша команда виступала у фірмових футболках з логотипом нашої кафедри КН, спеціально виготовлених до змагань. До речі, наша команда єдина зібрала робота виключно з деталей організаторів, без застосування жодних власних деталей і елементів живлення», — розповідає ментор команди ФІТКІ Сергій Барабан.

Ще цікавий факт — команда кафедри КН виявилась єдиною командою, яка презентувала двох роботів: одного привезеного, а іншого зробленого. Усі інші команди презентували по одному роботу. Результати роботи команди ФІТКІ високо оцінило журі.

«Ми вдячні нашому спонсору — компанії Arixess за матеріальну підтримку, кафедрі комп’ютерних наук і особисто її завідувачу, доктору технічних наук, професорові Андрію Яровому, ГО «ІТ-скаутс» за надану трасу з лінією, ректору ВНТУ, доктору технічних наук, професорові Володимиру Грабку за всебічну підтримку і можливість поїздки», — підсумовує Сергій Барабан.

 
Перемога на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки в Андоррі
Понеділок, 23 грудня 2019, 13:16

27 листопада 2019 року підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки, що проходив у рамках Фестивалю «Festival International of Music and Dance in Andorra la Vellа» в Андоррі-ла-Вельї, столиці Андорри.

Студентка ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Яна Дідик (гр.1КН-17б) посіла 1 місце за роботу, виконану в 2D графіці!

Керівником роботи є завідувач кафедри програмного забезпечення, професор Романюк Олександр Никифорович.

Вітаємо Яну та її керівника з гучною перемогою!

 
Студенти ФІТКІ – учасники музичного фестивалю ім. Ігнація Яна Падеревського
Понеділок, 23 грудня 2019, 12:00

11 грудня 2019 року в Культурно-мистецькому та просвітницькому центрі ВНТУ відбувся музичний фестиваль з нагоди річниці Ігнація Яна Падеревського. 6 листопада музичний світ відзначив 159-ту річницю від дня народження І.Я.Падеревського. У Львові відбувся вже VIII-ий фестиваль фортепіанної музики "Відкриваємо Падеревського".

Наш студентський музичний гурт "Гармонія" (керівник – Світлана Воловодюк, заступник директора КМПЦ) приєднався до цієї славної події під гаслом "У пошуках Падеревського". З великим натхненням молоді музиканти презентували слухачам музику, яка їм імпонує, під яку легко думати, мріяти, відпочивати і яку хочеться дарувати слухачам.

Серед учасників фестивалю було п’ятеро студентів ФІТКІ:

Ярослав Жаврук (гр.1КІ-19м) виконав на фестивалі два твори: "ProtectoroftheEarth" – "Захисники Землі" та твір Людовіко Ейнауді "Experience".

Олег Абрамюк (гр. 2БС-16б) зіграв музичний твір з родинною назвою "Брати".

Дмитро Афанасьєв (гр.1ПІ-19б) на гітарі виконав твір корейського композитора Лі Ру Ма "The river flows in you".

Павло Вовчарук (гр.2КН-17б) зіграв твір італійського композитора Фабріціо Патерліні "Перед штормом".

Михайло Мельник (гр.2ПІ-19б) виконав твір композитора Юрія Весняка "Актриса".

Ярослав Жаврук

Олег Абрамюк

Дмитро Афанасьєв

Павло Вовчарук

Михайло Мельник

Нагородження гурту «Гармонія»

 
Фотоконкурс «Життя прекрасне!»
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:54

У нашому університеті є багато студентів, які виявляють свій талант у фотографуванні. Сьогодні фотографія як мистецтво перебуває на піку популярності. З розвитком технологій, доступністю інформації зйомка людей, природи, предметів на фотокамеру наповнюється зовсім новим змістом.

Тому до Міжнародного дня студента у ВНТУ був організований конкурс фотографій, авторами яких є студенти. Учасники конкурсу поділилися власними яскравими фотороботами, що утверджують цінність і дивовижність життя в різних його проявах.

На сайті JetIQ було представлено близько п’ятдесяти робіт, за які студенти могли віддати свій голос через власний електронний кабінет. Всі фотографії є неймовірними, що демонструють різні аспекти прекрасного життя, тому обрати переможців було не просто. Враховуючи результати голосування більше тисячі осіб й оцінювання журі, було визначено переможців.

2 місце посів студент четвертого курсу ФІТКІ Барановський Олександр (гр.1КН-16б).

Конкурсна робота Олександра Барановського

 
Результати XVI Міжнародного молодіжного фестивалю інформаційних технологій
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:45

Підбито підсумки XVI Міжнародного молодіжного фестивалю інформаційних технологій 2019 року.

Студія з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, що працює при кафедрі програмного забезпечення нашого університету, підготувала на фестиваль низку робіт і отримала 6 перемог у кількох номінаціях.

У номінації «Двовимірна растрова графіка» 2 місце посів Заквацький Сергій (кафедра КН, гр.2КН-18б), науковий керівник – доцент кафедри КН Сілагін Олексій Віталійович.
У номінації «Двовимірна векторна графіка» Дідик Яна (кафедра КН, гр.1КН-17б) отримала аж дві перемоги: посіла 3 місце за роботу, виконану під керівництвом завідувача кафедри ПЗ, професора Романюка Олександра Никифоровича та також отримала 3 місце за роботу, виконану під керівництвом доцента кафедри ПЗ Войтко Вікторії Володимирівни.
У номінації «Web-дизайн» 2 місце посіла Черниш Анастасія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б), науковий керівник – доцент кафедри ПЗ Войтко Вікторія Володимирівна.
У номінації «Web-дизайн» 3 місце посів Кренцін Михайло (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19м), науковий керівник – доцент кафедри ЗІ Куперштейн Леонід Михайлович.
У номінації «Двовимірна анімація» 3 місце посів Василевський Володимир (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), науковий керівник – доцент кафедри ПЗ Войтко Вікторія Володимирівна.

 

Вітаємо наших студентів та їх керівників з перемогою!

 
Студент ФІТКІ – переможець у кіберспорті!
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:41

Кіберспорт або e-Sports існує з кінця 90-х років ХХ століття. У деяких країнах ігрові змагання з використанням комп'ютерних технологій визнані офіційним видом спорту. Взагалі існує 13 ігор, з яких в усьому світі проходять турніри. Серед них немає тих, що містять в собі елемент випадковості, адже вони для кіберспорту не придатні.

Відділ молодіжної політики Вінницької міської ради спільно з Вінницькою Молодіжною Радою організували і провели 6 грудня 2019 року на честь відзначення Дня Зброїних сил України турнір з популярної гри у світі «CS:GO» в інтернет-салоні «Skynet cyber zone».

Участь у турнірі взяли студенти та учні з університетів, коледжів та училищ нашого міста. ВНТУ представляла збірна університету, до складу якої увійшов магістрант ФІТКІ, староста групи 1КІ-18м Олександр Волосович.

Відбулись 3 гри по 17 раундів. Перший раунд був проведений з Вінницьким національним медичним університетом ім. М. І. Пирогова, де перемогу отримала команда нашого університету з рахунком 17:4. У другому раунді наші кіберспортсмени отримали перемогу з таким самим рахунком. У фіналі змагались з Донецьким національний університет ім. В. Стуса і вже втретє наші студенти отримали заслужену перемогу з результатом 17:7.

Переможцям вручили солодкий подарунок та абонементи в квест-кімнату.

Олександр Волосович – третій ліворуч

Вітаємо Олександра з перемогою!

 
«Містер ВНТУ»
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:35

12 грудня 2019 року відбувся традиційний університетський конкурс «Містер ВНТУ».

Факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії представляв студент третього курсу кафедри захисту інформації Іван Мельник (гр.1БС-17б).

Іван Мельник успішно навчається за спеціальністю 125-«Кібербезпека», захоплюється програмуванням та системами захисту інформації, є активістом студентського самоврядування ФІТКІ. З дитинства Іван захопився танцями, займається бальними та сучасними танцями.

Іван Мельник разом зі студентами ФІТКІ підготував цікаву програму і чудово представив факультет на університетському заході.

Іван Мельник (факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії) отримав титул «Містер Дружелюбність», яким його нагородили учасники конкурсу, що є свідченням доброзичливості, толерантності, відкритості нашого учасника.

Вітаємо Івана з чудовим виступом! Пишаємося нашим студентом!

 
Доцент кафедри ПЗ стажувався в США (м.Нью-Йорк)
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:29

У листопаді 2019 року доцент кафедри програмного забезпечення Рейда Олександр Миколайович стажувався за кордоном – на фірмі «Wehrli & Assoc. L.L.C.» у м. Нью-Йорк (США).

Під час стажування Рейда О.М. обговорив з представниками компанії «Wehrli & Assoc. L.L.C.» особливості розробки інтерактивних програмних додатків систем відображення інформації з метою підвищення ефективності викладання програмних дисциплін для студентів спеціальності 121- «Інженерія програмного забезпечення». Олександр Миколайович ознайомився з сучасними підходами до розробки інтерактивних програмних додатків систем відображення інформації в режимі реального часу.

Новітні технології розробки прикладних програм та інтерфейсів інтерактивних систем Олександр Миколайович планує викладати у профільному курсі «Основи програмної інженерії» для третьокурсників ВНТУ зі спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення».

 
Студент ФІТКІ Денис Чорний – чемпіон світу з армреслінгу на праву та ліву руку
Четвер, 12 грудня 2019, 09:52

З 03 по 06 грудня 2019 року у місті Румії (Польща) проходив Чемпіонат світу з армрестлінгу серед юнаків, юніорів, дорослих та ветеранів. Учасники змагань приїхали більш ніж з 40 країн світу, серед яких були навіть Бразилія, США та Австралія.

Студент ВНТУ з факультету ІТКІ Чорний Денис (група 2КН-16б) виборов перші місця на праву та ліву руки у ваговій категорії 65 кг серед юніорів і був нагороджений золотими медалями.

Цим самим Денис Чорний виконав норматив МСУ (майстра спорту України).

Вітаємо Дениса з перемогою!

Пишаємося нашим студентом!

 
Студент кафедри ПЗ – стипендіат Верховної Ради України
Четвер, 12 грудня 2019, 09:48

За наказом Міністерства освіти і науки України від 19.11.2019 року №1438 «Про призначення іменних стипендій Верховної Ради України студентам закладів вищої освіти на 2019/2020 навчальний рік» стипендіатом Верховної Ради України став студент 4-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Костюк Костянтин (гр.1ПІ-16б).

Костюк Костянтин Андрійович навчається на факультеті ІТКІ на бакалавраті за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення», група 1ПІ-16б. Відмінник навчання. Захоплюється програмуванням та науковою діяльністю. Має активну життєву позицію.

Перемоги та участь Костянтина Костюка у Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах та олімпіадах:

 • Посів 3 місце у складі команди у міжнародній олімпіаді 1/8 Vinnytsia ACM International Collegiate Programming Contest (2017р.).

 • Посів 1 місце у складі команди у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Інформатика» у Харківському політехнічному інституті у м. Харків (2017р.).

 • Посів індивідуальне 2 місце у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Інформатика» у Харківському політехнічному інституті у м. Харків (2017р.).

 • Учасник у складі команди у міжнародній олімпіаді 1/4 The Ukraine Sourthwester ACM International Collegiate Programming Contest у м. Тернопіль (2017р.).

 • Посів 1 місце у ІТ-конкурсі “CS50 Puzzle Day 2018” (2018р.).

 • Посів 1 місце у складі команди ВНТУ у І Міжнародних тренувальних змаганнях «Kiev International Workshop ACM ICPC 2018» м. Київ (2018р.).

 • Посів 2 місце у Programming and IT-Techologies Contest (2018р.).

 • Посів 3 місце у складі команди у міжнародній олімпіаді 1/8 Vinnytsia ACM International Collegiate Programming Contest (2018р.).

 • Посів 3 місце у олімпіаді з інформатики Вінницького національного технічного університету (2018р.).

 • Посів 2 місце у складі команди у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Інформатика» у Харківському політехнічному інституті у м. Харків (2018р.).

 • Посів 5 місце у складі команди у міжнародній олімпіаді 1/4 The Ukraine Sourthwester ACM International Collegiate Programming Contest у м.Тернопіль (2018р.).

 • Учасник у складі команди у міжнародній олімпіаді 1/2 The ACM-ICPC Southeastern Europe Programming Contest (2018р.).

 • Посів 3 місце у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика» секція «Інженерні науки» у Харківському авіаційному інституті у м. Харків (2019 р.).

 • Посів 3 місце у складі команди у міжнародній олімпіаді 1/8 Vinnytsia ACM International Collegiate Programming Contest (2019 р.).

 • Посів 2 місце у складі команди у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Інформатика» у Харківському політехнічному інституті у м. Харків (2019р.).

 • Посів 3 місце у олімпіаді з інформатики Вінницького національного технічного університету (2019 р.).

 • Учасник у Programming and IT-Techologies Contest (2019р.)

Костянтин Костюк на ректораті отримує диплом за перемогу на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики

Костянтин Костюк є активним учасником студентського самоврядування факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Костянтин є викладачем гуртка спортивного програмування та готує студентів молодших курсів до участі в олімпіаді зі спортивного програмування ACM-ICPC.

Пишаємося досягненнями нашого студента!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 104
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.