УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Свято першокурсника на кафедрі захисту інформації
Четвер, 18 червня 2015, 05:57

Кафедра захисту інформації є однією з наймолодших в університеті. Її було створено в березні 2002 року. Сьогодні кафедра добре відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами, має свої традиції, пишається своїми випускниками. Вирізняється кафедра професійним професорсько-викладацьким складом і талановитими студентами. 

Вже стало доброю традицією щороку проводити свято «День народження кафедри захисту інформації». Але цього навчального року студенти вирішили підготувати і провести вечір «Свято першокурсника». 

Ініціаторами стали самі першокурсники, які написали сценарій, підготували номери художньої самодіяльності. І ось 18 червня 2015 року на кафедрі захисту інформації відбулося свято.

 

 

 Ведучими вечора були першокурсники Мусійчук Максим та Микитюк Іван. 

 

За традицією, першому надали слово «головнокомандувачу» кафедри захисту інформації – професору Лужецькому Володимиру Андрійовичу. Потім переглянули презентацію групи 1БС-14б, в якій не обійшли увагою жодного першокурсника. 

Цікавою і змістовною була концертна програма. Присутніх зачарувало незвичайне тріо Воробйова Івана (гавайська гітара), Борки Миколи (флейта) та Гнатюк Ольги (домра). 

 

Полонив слухачів співом та грою на гітарі Підгородецький Роман. Звучали вірші про Україну та про кохання у виконанні Козяра Павла і Шутюка Дмитра. Ковальов Володимир познайомив усіх з новим жанром гумористичного виступу – StandUp. Першокурсників вітали студентки другого курсу Романцева Дар’я (бандура) та Кравчук Тетяна (домра). Теплі слова та поради студентам, слова вдячності викладачам прозвучали від випускників кафедри захисту інформації, які були запрошені на свято.  Родзинками свята стали гумористичні постановки у виконанні Губчакевича Сергія, Підгородецького Романа, Гнатюк Ольги та Мусійчука Максима.

 

Весела й затишна атмосфера вечора не оминула серця жодного глядача та змусила ще раз переконатися, що для нас, першокурсників, наша кафедра захисту інформації – найталановитіша, найдружніша та найкраща кафедра в університеті!

 

Дякуємо всім гостям, які прийшли та розділили з нами радість свята. Окрема подяка ідейному натхненнику – Дудатьєвій Валентині Миколаївні.

 

Студент гр. 1БС-14б Головенько Віталій

 
Студенти ФІТКІ на олімпіаді HARD & SOFT у Сучаві в Румунії
Середа, 17 червня 2015, 14:10

17-24 травня 2015 року у Сучаві (Румунія) проходила щорічна олімпіада з робототехніки – Тhe 22nd Edition of The International Computers Contest for Students HARD & SOFT Suceava 2015.

Олімпіада проходила у форматі командних змагань. Командам дається абстрактне і творче завдання на ІТ тематику. За 5 днів команда повинна надати професійному журі кінцевий продукт своєї розробки. Використовувати можна і потрібно все: від баз даних, серверних мов програмування, до асемблера мікроконтролерів, паяння транзисторів і свердління дірок в текстоліті. Олімпіада передбачає комплексний підхід до поєднання апаратно-програмного забезпечення у процесі створення власного робототехнічного пристрою.

Наш університет на олімпіаді представляла команда кращих ІТ-шників факультету ІТКІ та факультету КСА, до складу якої увійшли студенти різних спеціальностей:

Денисюк Павло (гр.1ПІ-11б, 4 курс, напрям підготовки «Програмна інженерія»);

Щербіна Євгеній (гр.1КН-13б, 2 курс, напрям підготовки «Комп’ютерні науки»);

Кривий Дмитро (гр.2КІ-13б, 2 курс, напрям підготовки «Комп’ютерна інженерія»);

Орлик Павло (магістрант ФКСА).

Команду супроводжував доцент Прадівляний М.Г.

Офіційна мова Олімпіади - англійська. 

Наша команда успішно впоралася з поставленим завданням, розібралася із сучасною елементною базою й створила діючу модель власного робототехнічного пристрою.

Вивчення елементної бази

Робота над проектом

Команда ВНТУ показала найкращий результат серед команд з України і посіла 5 місце в турнірній таблиці (без урахування двох команд з Німеччини, які змагалися поза конкурсом). 

Команда ВНТУ (зліва направо): Дмитро Кривий, Євгеній Щербіна, Павло Орлик, Павло Денисюк

Вітаємо наших студентів з чудовим результатом!

Бажаємо команді успішного тренування і перемоги в Олімпіаді наступного року!

 
Зустріч випускників
Понеділок, 15 червня 2015, 06:46

Існує добра традиція - у першу суботу червня випускники вишів збираються у своїй альма-матер, згадують студентські роки, діляться новинами, обговорюють плани на майбутнє.

Тож 6 червня 2015 року зранку у дворі університету групками збиралися наші випускники. Вони були раді бачити один одного, своїх викладачів, рідний виш.

Цьогоріч університет відвідали і випускники кафедри програмного забезпечення 2003 року випуску.

Минуло 12 років з того часу, як вони переступили поріг університету і пішли в самостійне доросле життя. Сьогодні вони успішні спеціалісти, працюють на відомих комп’ютерних фірмах, є знаними програмістами. Наші випускники з вдячністю згадують своїх викладачів. А із собою на зустріч приводять своїх маленьких дітей - нехай змалку звикають до атмосфери рідного університету!

Випускники кафедри програмного забезпечення 2003 року випуску

 
Переможці конкурсу на краще читання поезій «Вишневий голос»
Понеділок, 15 червня 2015, 06:29

28 травня 2015 року в актовій залі Вінницького національного технічного університету Вінницьке обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка провело конкурс на краще читання поезій Світлани Травневої «Вишневий голос». Конкурс проходив у рамках проекту «Мого життя одвічна дивина» до 65-річчя від дня народження Світлани Травневої - поетеси, громадського і культурного діяча.

Студенти нашого факультету активно долучилися до цього заходу. Вони нагороджені подяками від об’єднання «Просвіта». 

А переможцями Конкурсу стали:


Волошина Анна – студентка групи 1ПІ-14б


Романцева Дарія – студентка групи 2БС-13б.

Дівчатка посіли 3 місце у Конкурсі.

Вітаємо наших любительок поезії з перемогою!

 
Тоні Блер нагороджуватиме магістрантку кафедри програмного забезпечення
Середа, 10 червня 2015, 05:10

Студентка першого року навчання магістратури ВНТУ Катерина Білоконна (факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, спеціальність 8.05010301 – Програмне забезпечення систем) стала стипендіаткою програми «Завтра.UA». Вона ввійшла в сотню українських студентів, які впродовж року отримуватимуть стипендію "Завтра.UA". 

За рішенням Правління Всеукраїнської благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива» переможцями Конкурсу – 2014/15 Стипендіальної програми «Завтра.UA» вважаються ті конкурсанти, підсумкова оцінка яких дорівнює або вища за 71,56 балів у загальному рейтингу конкурсантів.

Катерина Білоконна подала на конкурс свою розробку навчальної гри «Математика для дітей».

Днями Катерині надійшло запрошення від Фонду Віктора Пінчука на церемонію нагородження переможців освітніх програм «Всесвітні студії» та «Завтра.UA» за участі почесного гостя Тоні Блера, Прем’єр-міністра Великобританії (1997 – 2007).

Церемонія відбудеться у середу, 17 червня 2015р. у конференц-залі Дипломатичної Академії.

Вітаємо Катю як стипендіатку програми «Завтра.UA»!

 
Перемога на олімпіаді з програмування Open Class Programming Competition 2015
Вівторок, 09 червня 2015, 17:48

31 травня 2015 року в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова за підтримки компаній Looksery, DataArt і Київстар відбулося чергове змагання програмістів у відкритому класі - Open Class Programming Competition 2015. Змагання проходило в дні святкування 150-річчя з дня заснування Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.

В Одесу приїхали найсильніші програмісти України, фіналісти чемпіонатів світу з програмування та переможці олімпіад різного рівня. Цього року у змаганні взяли участь представники багатьох програмістських шкіл України з Києва, Харкова, Одеси, Вінниці, Львова, Івано-Франківська, Полтави, Сум, Запоріжжя та Ужгорода. Були й зарубіжні учасники з Москви, Челябінська, Мюнхена, Монреаля.

В Одесу їздили кращі програмісти ФІТКІ:

Михайло Гранік — аспірант кафедри комп’ютерних наук;

Юрій Шмерчук  студент кафедри програмного забезпечення;

Євгеній Щербіна  студент кафедри комп’ютерних наук;

Віктор Гаврилишен  студент кафедри захисту інформації.

Дистанційно брали участь команди програмістів з кафедри програмного забезпечення: Богдан Стахов, Петро Гаврилюк, Олег Яворович, Сергій Мазурок, Михайло Нікольський, Віталій Пірко та студент кафедри обчислювальної техніки Дмитро Станішевський.

Із 70 учасників наші студенти показали чудові результати і стали призерами олімпіади. Ті, хто брав участь в очному турі і розвязав 3 задачі (і більше), стали призерами. Тут варто відмітити, що всі студенти нашого факультету вийшли в призери.

Михайло Гранік посів 2 місце як в абсолютному заліку, так і в особистій першості (розв’язав 10 задач), й отримав призи: грант в розмірі 22000 грн. та $400.

Юрій Шмерчук посів 5 місце в особистій першості і став 8-им в абсолютному заліку (розв’язав 7 задач) та отримав приз у розмірі $200.

Євгеній Щербіна посів 8 місце в особистій першості і став 15-им в абсолютному заліку (розв’язав 5 задач), отримав приз в розмірі $100.

Віктор Гаврилишен посів 22 місце в особистій першості (розв’язав 3 задачі) й отримав приз в розмірі $100.

Команди, що змагалися дистанційно в онлайн-турі, теж показали хороші результати: Богдан Стахов, Петро Гаврилюк, Олег Яворович посіли 12 місце в абсолютному заліку, розв’язавши 6 задач, а Михайло Нікольський, Віталій Пірко, Дмитро Станішевський посіли 17 місце в абсолютному заліку, розв’язавши 5 задач.

В олімпіаді брали участь кращі програмісти, тож рівень задач був досить високим.

Вітаємо наших студентів з успіхом, пишаємося їхніми результатами!

 
Переможці Міжнародного конкурсу тривимірної графіки та анімації «ПЕРСПЕКТИВА»
Понеділок, 08 червня 2015, 07:27

Підведено підсумки Міжнародного конкурсу тривимірної графіки та анімації «ПЕРСПЕКТИВА». Конкурс організований фірмою AutodeskВінницьким національним технічним університетом, національним технічним університетом "Харківський політехнічний інститут", Державним університетом Люблінська політехніка (Польща), Новим університетом Лісабона (Португалія).

Серед переможців конкурсу є вихованці студії веб-дизайну і комп’ютерної графіки ФІТКІ:

 • у номінації «Об’єкт» 
  • у віковій категорії до 18 років 
   • 1 місцеВладислав Білик (гр. 2 ПІ-14б) 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 2 місцеКостянтин Снопов (гр. 1 КІ-14сп)
 • у номінації «Комп’ютерна анімація»
  • у віковій категорії до 18 років
   • 3 місцеМикола Нечипорук (школяр) 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 2 місцеОлег Досужій (гр. 2 КН-13б) 
   • 3 місцеВ’ячеслав Мальований (випускник кафедри ПЗ)
 • у номінації «Графічна сцена»
  • у віковій категорії до 18 років 
   • 1 місцеВладислав Білик (гр. 2 ПІ-14б) 
   • 2 місцеДмитро Гедз (гр. 2 КІ-14б) 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 1 місцеКостянтин Снопов (гр. 1 КІ-14сп) 
   • 2 місцеСергій Клименко (факультет менеджменту)
 • у номінації «Візуальні ефекти» 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 2 місцеСергій Клименко (факультет менеджменту)
 • у номінації «Персонаж» 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 1 місцеОлег Досужій (гр. 2 КН-13б) 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 1 місцеВадим Варламов (гр. 2 ПІ-13б)

Спеціальними дипломами нагороджені:

 • за високу реалістичність
  • В’ячеслав Мальований (випускник кафедри ПЗ) - у номінації «Анімація» 
  • Віктор Фідря (випускник кафедри ПЗ) - у номінації «Анімація»
 • за оригінальність ідеї
  • Костянтин Снопов (гр.1КІ-14сп) - у номінації «Персонаж» 
  • Павло Костюк (гр.1КІ-11б) - у номінації «Персонаж»
 • наймолодшого учасника
  • Микола Нечипорук (школяр) - 14 років 
 • Вишу, що підготував найбільшу кількість робіт
  • Вінницький національний технічний університет

Переможці будуть нагороджені дипломами та пам’ятними призами.

Вітаємо студію веб-дизайну і комп’ютерної графіки ФІТКІ з черговою гучною перемогою!

 
Фінал Всеукраїнського етапу 29 Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач
Понеділок, 08 червня 2015, 07:22

11 травня 2015 року відбувся Фінал Всеукраїнського етапу 29 Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач. Фіналістами були студенти напряму підготовки «Програмна інженерія»: Олег Яворович (гр.1ПІ-12б), Віталій Задорожний (гр.1ПІ-14б), Андрій Андрєєв (гр.2ПІ-14б), Анна Волошина (гр.1ПІ-14б), Олексій Кавка (гр. 1ПІ-14б), Олена Дажура (гр. 2ПІ-14б). Усі наші студенти показали чудові результати і запрошені до відбіркових змагань для визначення претендентів на Світовий фінал олімпійських математико-логічних перегонів, що відбудеться влітку у Парижі. 

А призером Всеукраїнського фіналу олімпіади став першокурсник з напряму підготовки «Програмна інженерія» Олексій Кавка (гр. 1ПІ-14б), який посів ІІІ місце.

Вітаємо Олексія з перемогою!

 
Викладачі кафедри програмного забезпечення - у Векше (Швеція)
Субота, 06 червня 2015, 20:03

У рамках міжнародного проекту Tempus викладачі кафедри програмного забезпечення доцент Катєльніков Денис Іванович, доцент Чорноволик Галина Олександрівна, асистент Обідник Микола Дем'янович відвідали семінар "Підприємництво та Інновації в ІТ Індустрії", який проходив протягом 4-9 травня 2015 р. у м. Векше в Університеті Лінеусу (Швеція). 

Учасники семінару пройшли інтенсивне навчання сучасним методам та підходам побудови бізнес моделей інноваційних рішень. На семінарі були присутні міжнародні експерти та лектори Ханс Ландберг (Векше, Швеція – Університет Лінеусу), Ян Айдемарк (Векше, Швеція – Університет Лінеусу), Ола Петтерсон (Векше, Швеція, Підприємець), Карлос Цергуера (Коімбра, Португалія – Інститут Педро Нунеса), Жозе Рікардо (Коімбра, Португалія – Інститут Педро Нунеса), Маркус Хелферт (Дублін, Англія – Університет Дубліна), Ніклас Малмрос (Векше, Швеція – Компанія Сігма) та інші. Учасниками семінару стали викладачі з п’яти українських вишів:

 • Вінницького національного технічного університету;
 • Харківського національного університету радіоелектроніки;
 • Національного університету «Львівська політехніка»;
 • Одеського національного політехнічного університету;
 • Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу;

Семінар включав в себе лекції, практичні завдання, роботу в командах, креативний мозковий штурм, підготовку виступу і презентації та інше. Наприкінці семінару учасники представляли розроблену бізнес модель інноваційного рішення. 

За результатами семінару викладачі кафедри ПЗ отримали міжнародні сертифікати.

 
Стажування за кордоном доцента кафедри програмного забезпечення
Субота, 06 червня 2015, 20:01

К.т.н., доцент кафедри програмного забезпечення Рейда Олександр Миколайович проходив стажування з профільної спеціальності (програмування) у США. Так з 29.03.2015р. по 03.04.2015р. у м. Тастін (США) Олександр Миколайович обговорив план стажування, запланованого на травень, з представниками компанії «Wehrli & Assoc» та пройшов практичне стажування з програмування користувацьких інтерфейсів з використанням багатостильового оформлення інтерфейсів програмних додатків. А з 27.04.2015р. по 08.05.2015р. Олександр Рейда проходив практичне стажування з програмування сучасних багатосистемних додатків у компанії «Wehrli & Assoc» м. Нью-Йорк (США). Студенти напряму підготовки «Програмна інженерія» тепер матимуть змогу під керівництвом доцента кафедри ПЗ Рейди О.М. вивчати новітні методи і моделі розробки багатосистемних додатків з використанням багатостильового оформлення інтерфейсів.

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 70 з 91
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.