УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Перемога студентки ФІТКІ в Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Дев’ять муз»
Четвер, 10 грудня 2015, 19:17

Підведено підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Дев’ять муз», проведеного в рамках міжнародного проекту конкурсних робіт «Наукоград». 

3 місце в номінації «Образотворче мистецтво» з комп’ютерним малюнком «Дракон» посіла студентка другого курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Марина Благодир (гр.1КН-14б), науковий керівник – перший проректор ВНТУ, професор кафедри програмного забезпечення Романюк Олександр Никифорович.

Вітаємо Маринку з перемогою!

 

Переможна робота Марини Благодир

 
Випуск магістрів ФІТКІ
Середа, 09 грудня 2015, 06:41

2 грудня 2015 року Факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії провів у доросле життя 40 своїх кращих випускників – магістрів ФІТКІ.

На святі в актовій залі університету були присутні випускники, їхні батьки і друзі, адміністрація ФІТКІ, студрада факультету.

З привітальним словом до випускників звернулися перший проректор з науково-педагогічної роботи по організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення професор Романюк О.Н., декан ФІТКІ професор Азаров О.Д., заступник декана доцент Войтко В.В., завідувачі випусковими кафедрами Лужецький В.А., Гороховський О.І. Привітати магістрів прийшов наш випускник магістратури минулого року, працівник компанії EPAM Возний Сергій. 

 

Детальніше...
 
Перемога студента кафедри програмного забезпечення у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Творче покоління»
Середа, 09 грудня 2015, 06:28

30 листопада 2015 року підведено підсумки ІІ Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Творче покоління». 

3 місце посів студент другого курсу ФІТКІ з напряму підготовки «Програмна інженерія» Владислав Білик (гр. 2ПІ-14б), науковий керівник – перший проректор ВНТУ, професор кафедри програмного забезпечення Романюк Олександр Никифорович.


Робота переможця конкурсу Владислава Білика


Вітаємо Владислава з черговою перемогою!

 
Перемога студентів ФІТКІ на олімпіаді з програмування та ІТ технологій
Вівторок, 08 грудня 2015, 06:07

 28 листопада 2015 року компанія «Delphi» та факультет комп’ютерних систем та автоматики провели олімпіаду з програмування та ІТ технологій для студентів 1-3 курсів нашого вишу. Задачі готували працівники компанії «Delphi». 

Задачі охоплювали напрямки:

 • технології програмування;
 • алгоритми;
 • тестування програмного забезпечення.

Вражаючим був призовий фонд: 

 • стипендія за 1 місце - 1500 грн/міс. впродовж 6 місяців;
 • стипендія за 2 місце - 1200 грн/міс. впродовж 6 місяців;
 • стипендія за 3 місце - 1000 грн/міс. впродовж 6 місяців.

Оскільки олімпіада викликала зацікавлення у студентів (учасниками стали понад 220 осіб), то фірма «Delphi» надала одне 1-ше місце, два 2-их місця та три 3-х місця. Крім цього, спеціальними призами були нагороджені кращі рішення в різних номінаціях, кращі роботи першокурсників та студентів, що навчаються за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста.

Приємно відмітити, що наші програмісти були серед найкращих! Перемогу здобули такі студенти ФІТКІ:

1 місцеЄвгеній Щербіна (гр. 1КН-13б)

2 місце+ кращий результат в номінації «Алгоритми»  Олександр Спажев (гр. 2КН-15б)

3 місцеАндрій Андреєв (гр. 2ПІ-14б)

3 місцеІгор Кюльян (гр. 1КН-14б)

Кращий результат в номінації «Технології програмування» Максим Кузнецов (гр. 2ПІ-13б)

Кращий результат в номінації «Алгоритми» Юрій Шмерчук (гр. 1ПІ-13б)

Кращий результат в номінації «Тестування програмного забезпечення» – Катерина Грицишина (гр. 2КІ-14б)

Кращими серед першокурсників стали:

1 місцеОлександр Спажев (гр. 2КН-15б)

2 місце+ кращий результат в номінації «Технології програмування»  Дмитро Кудрявцев (гр. 2КН-15б)

Кращий результат серед студентів, що навчаються за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста,показали: 

1 місце  Денис Чайковський (гр. 1ПІ-15мс)

2 місце+ кращий результат позаконкурсом – для студентів другого року навчання, що навчаються за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста – Олександр Галущак (гр. 1КН-14мс)

Усі переможці отримали грошові призи від компанії «Delphi».

Пишаємося нашими програмістами!

Велику допомогу в організації олімпіади надали студенти-волонтери, серед яких були студенти ФІТКІ:

 • Оксана Побігай (гр.2ПІ-12б);
 • Марія Польова (гр.1ПІ-12б);
 • Анатолій Столяр (гр.1ПІ-12б);
 • Богдан Думанський (гр.1ПІ-12б);
 • Олена Похольчук (гр.1ПІ-14мс);
 • Наталія Копитко (гр.1ПІ-13б);
 • Тетяна Панасюк (гр.1ПІ-13б);
 • Дмитро Вініченко (гр.1КІ-15мс);
 • Маргарита Тягній (гр.1КН-13б);
 • Олександр Небожанов (гр.1КН-12б);
 • Лілія Михайлюк (гр.2КН-13б);
 • Марія Школьник (гр1КН-15мс*);
 • Дмитро Ткачук (гр.1КН-14б).

Ця олімпіада допомагає нашим студентам молодших курсів повірити в себе, перевірити свої можливості, визначити напрямки свого подальшого професійного розвитку.

Дякуємо організаторам за чудову олімпіаду, дякуємо компанії «Delphi» за чудові призи!


Вітаємо переможців олімпіади!

 
У ВНТУ відкрито центр компанії Autodesk
Вівторок, 08 грудня 2015, 05:22

25 листопада 2015 року у Вінницькому національному технічному університеті відкрито центр американської компанії Autodesk – світового лідера в галузі розробки програмного забезпечення для систем автоматизованого проектування, 3D-дизайну, засобів реалізації віртуальної реальності, індустрії кіно та телебачення.

 

Викладачами центру компанії Autodesk є викладачі кафедри програмного забезпечення ВНТУ, які пройшли стажування в компанії Autodesk: професор Романюк О.Н., доцент Войтко В.В. та доцент Хошаба О.М.

Центр Autodesk відкрили директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Заболотна та ректор ВНТУ Володимир Грабко.

 

 

Сьогодні 100 млн. професіоналів у 187 країнах світу використовують рішення Autodesk. Компанія розробила понад 100 програмних продуктів, які використовують більш, як 800000 провідних компаній світу.

Торік університет уклав угоду з компанією Autodesk, що забезпечило активну інтеграцію інноваційних продуктів і рішень Autodesk у науково-освітній процес вишу. Компанія безкоштовно надає студентам і викладачам ВНТУ можливість завантажити та отримати освітні ліцензії повнофункціональних версій програмних продуктів Autodesk для проведення навчальних занять та науково-дослідної діяльності студентів і викладачів.

 

Про ефективне освоєння продуктів Autodesk студентами ВНТУ свідчить їх численні перемоги на міжнародних конкурсах, що вивело їх в лідери в країнах СНД.

Саме Вінницькому національному технічному університету доручено проведення Міжнародного конкурсу тривимірної графіки та анімації «Перспектива».

 

Навчальний центр Autodesk – це організація, що акредитована компанією Autodesk на право надавати послуги з навчання користувачів стосовно продуктів Autodesk з дотриманням корпоративних вимог до якості та стандартів забезпечення навчального процесу. Центр оснащено потужними стаціонарними комп’ютерами для рендеригу, ноутбуками, потужним сервером, мультимедійним екраном, виділеним каналом Інтернет.

 

У центрі Autodesk проводитимуся заняття для студентів і слухачів студії комп’ютерної графіки та веб-дизайну, яка вже кілька років функціонує у ВНТУ. Це тематичне середовища спілкування та взаємодії широкого кола осіб, зацікавлених у застосуванні продуктів Autodesk для розробки різних проектів.

У найближчих планах вінницького центру Autodesk – надання послуг з приймання сертифікаційних іспитів для оцінки рівня знань продуктів і технологій проектування компанії Autodesk.

 

Центр надасть можливість проводити профільні конференції, семінари, літні і зимові школи, конкурси, олімпіади, виставки тощо. А головне – суттєво підвищить рівень знань у галузі інформаційних технологій, що, безумовно, потрібно Україні.

 
«Срібло» чемпіонату ВНЗ Вінниці з боротьби – у ВНТУ
Неділя, 06 грудня 2015, 22:38

На чемпіонаті ВНЗ Вінниці з греко-римської боротьби збірна студентів ВНТУ виборола 2 місце! Змагання відбувалися 26 листопада 2015 року у СК «Колос».

 

Спортсмени ВНТУ поступились збірній ВДПУ двома очками. Команди інших вишів значно відстають від лідерів. Результати турнірної таблиці:

 • 1 місце - ВДПУ 238 оч.
 • 2 місце - ВНТУ 236 оч.
 • 3 місце - ВТЕІ 162 оч.
 • 4 місце - ВНМУ 155 оч.
 • 5 місце - ВНАУ 138 оч.

До складу збірної ВНТУ входять три студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, які здобули призові місця в індивідуальному заліку:

 • Сергій Давидов (гр.1КН-14) — 1 місце
 • Олег Арабський (гр.2КІ-15) — 3 місце;
 • Денис Кучмей (гр.1КІ-15) — 3 місце.

Вітаємо наших спортсменів з перемогою!

 
Перемога студентів ФІТКІ на Міжнародному конкурсі з робототехніки в Молдові
Неділя, 06 грудня 2015, 22:17

18-21 листопада 2015 року у Технічному Університеті Молдови (м.Кишенів) відбувся IV Міжнародний конкурс з робототехніки "Earth Rover 2015". У ньому взяли участь команди з Молдови, Румунії та України. Вінницький національний технічний університет представляла збірна команда факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії нашого вишу у складі: 

Дмитра Кривого (гр. 2КІ-13б) – teamlider, розробника програмного та апаратного забезпечення;

Тетяни Салтикової (гр. 1КІ-15мс) – дизайнера та розробника презентаційних матеріалів;

Петра Гаврилюка (гр. 2ПІ-12б) – алгоритміста та програміста

і їхнього керівника Месюри В.І.

Тема роботи нашої команди була "Робо Хеловін". Це шість робототехнічних механізмів, що поєднувалися між собою, тобто одні могли керувати іншими. Основною була РобоРука – це пристрій, що побудований на сучасному мікроконтролері та з влаштованим Bluetooth каналом. Також нашими студентами було представлено музичну шкатулку, що грала музику з флешки та інтерпретувалазвук у розряди високовольтного джерела. Крім того, було і відеосупроводження – це саморобний проектор, що відтворював певне відео з карти пам'яті. 

Поле для змагань роботів

Були ще два роботи, один міг пересуватися по заданій лінії та керуватися з телефона та інший, що був виконаний у формі зомбі на каретці (для розкриття заданої теми конкурсу). Була також пара електричних хеловінських кабаків з генераторами диму та одноплатний комп'ютер інтел Едісон, котрий постив картинки з камери у твіттер. 

Наші студенти чудово виступили на престижному міжнародному конкурсі з робототехнічних змагань,  посіли 3 місце!

Збірна команда студентів ФІТКІ з керівником Месюрою В.І. отримала дипломи переможців

Вітаємо наших талановитих студентів з перемогою!

 
Літературно-музичний вечір пам’яті Назарія Яремчука
Неділя, 06 грудня 2015, 22:07

25 листопада 2015 рокунауково-технічна бібліотека ВНТУ провела літературно-музичний вечір пам’яті народного артиста України Назарія Яремчука «Його життя – коротка мить».

 

Він справді був «шаленим і відвертим». Починаючи з квітня 1986-го, тричі приїздив у зону відчуження, аби виступити перед ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи. Він настільки перейнявся аварією на атомній електростанції, що навіть умовив керівництво ЧАЕС дозволити йому власноруч скидати залишки графітових стрижнів з даху четвертого реактора. Після чергової поїздки до Чорнобиля співак привіз до Чернівців костюм, рівень радіації на якому перевищував допустиму норму в кілька разів. Ймовірно, що саме тоді пустила коріння невиліковна хвороба Назарія.

Він співав солдатам, які воювали на чужій і незрозумілій війні в палючому Афганістані. Разом зі «Смерічкою» гастролював у Лаосі, де якраз тоді точилась громадянська війна. Артисти пересувались джунглями під охороною автоматників. Концерти давали на імпровізованих сценах…

На меморіальному вечорі у ВНТУ звучали не лише пісні у виконанні Назарія Яремчука.

Студенти читали його вірші. Своє кохання, свою радість і тугу передавав співак не лише піснею, а й власними поетичними рядками.

У заході активну участь взяли студенти ФІТКІ.

Іван Воробйов, другокурсник ФІТКІ (гр.1БС-14б), читав поезію Назарія Яремчука.

 
Студенти ФІТКІ стали переможцями хакатону у Києві на ІТ-конференції UniversITy
Вівторок, 01 грудня 2015, 20:18

21-22 листопада 2015 року у Києві відбулася ІТ-конференція UniversITy, орієнтована на популяризацію української ІТ-сфери. На конференції були представлені можливості для працевлаштування та навчання майбутніх програмістів, проведені парні та командні змагання з програмування, презентовані останні новинки зі світу ІТ-технологій та багато іншого.

Детальніше...
 
Перемога у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Мій Татарстан»
Середа, 25 листопада 2015, 18:32

Підведено підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Мій Татарстан».

У віковій категорії «16-21 років» переможцями конкурсу стали вихованці студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки – студенти кафедри програмного забезпечення факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ:

 • 2 місцеКопитко Наталія (гр.1ПІ-13б) – керівник доцент кафедри ПЗ Войтко В.В.;
 • 3 місце Чорний Вадим (гр.1ПІ-14мс) – керівник професор кафедри ПЗ Романюк О.Н.

  

Робота переможця конкурсу Чорного Вадима, виконана у 3D-графіці


Вітаємо наших студентів з черговою перемогою!

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 70 з 100
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.