УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Меморіальна дошка студенту ВНТУ Володимиру Мусі
Понеділок, 28 грудня 2015, 19:13

24 грудня 2015 року у Вінницькому національному технічному університеті відкрили меморіальну дошку студенту ВНТУ Володимиру Мусі. Двадцятилітній юнак загинув на російсько-українській війні.

У бою під Луганськом на світанку 21 липня 2014 року загинув студент Інституту електроенергетики та електромеханіки ВНТУ Володимир Муха — доброволець 24 штурмового батальйону спеціального призначення «Айдар».

Студенти ФІТКІ прийшли на мітинг, щоб вшанувати пам'ять загиблого студента, справжнього патріота своєї держави, який віддав своє життя за вільну Україну.Викладачі, студенти, бійці батальйону «Айдар» тримали в руках багряні троянди і гвоздики. 

Мітинг відкрив ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко: «Володя був звичайним і водночас дуже незвичайним студентом. Добре пам’ятаю розмову, коли він казав, що братиме академвідпустку, аби поїхати захищати Батьківщину. Мене дуже вразив його жертовний патріотизм. Заради нашого життя він віддав своє».

На мітингу були присутні бойові побратими Володимира Мухи, а також мама Володі – Наталя Дмитрівна.

«В «Айдарі» трепетно бережуть пам'ять про Володю. Його речі мають за талісман, — розповідає викладач факультету електроенергетики та електромеханіки ВНТУ, командир зенітного розрахунку батальйону «Айдар», кандидат технічних наук, доцент Світлана Бевз. — Володя завжди був готовий пожертвувати собою заради своїх товаришів. На Луганщині вдень спекотно, а вночі дуже холодно. Якось вночі Володя віддав свій светр побратиму Андрію Щелкуну, котрий приїхав в батальйон лише у футболці та шортах. А в одному з боїв він, незважаючи на небезпеку для власного життя, кинувся рятувати бійця, котрому в шию влучила куля снайпера. У російських снайперів така тактика бою: вони спочатку ранять українського солдата, а потім убивають усіх, хто входить у пристріляний квадрат, щоб надати допомогу пораненому».

Світлана Володимирівна прочитала уривок з поезії Олександри Бурбело, своєї доньки, яку нещодавно прийняли до Національної спілки письменників України, на жаль, посмертно. «Скіфська пектораль»:

Ми скіфи. Наші коні мчать учвал,

А вогнища в серцях сягають неба!

І нам нічого іншого не треба 

Ось тільки цей святий дев’ятий вал! 

 

Так, скіфи ми, бо в наших жилах кров,

А не вода струмує у безсмертя.

І ми буваємо жахливо вперті,

Як важимо позбутися оков. 

 

За рідний край, і за його святині,

І за козацьке славне знамено.

Ми скіфи, отож нам не все одно,

Чи вільно жить на цій землі Людині. 

І під відчайдушно щемливе і нестримно болюче звучання «Пливе кача» Володині побратими з «Айдару» і його студентські друзі зняли блакитно-жовте полотнище з гранітної меморіальної дошки.

Присутні несли квіти, щоб вшанувати пам'ять кращого сина України.

Віднині Володимир Муха, навічно двадцятилітній, привітний, ледь усміхнений і так схожий на ангела, зустрічатиме кожного біля корпусу свого факультету, де завершити навчання йому завадила війна.

Пишаємося і вдячно пам’ятаємо!

Слава Героям!

 
Стипендіат Вінницької міської ради
Неділя, 27 грудня 2015, 10:48

23 грудня 2015 року в обласному театрі імені Садовського відбулося міське свято-зустріч зі стипендіатами Вінницької міської ради. 

Стипендію Вінницької міської ради отримав студент 3-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з напряму підготовки «Програмна інженерія» Варламов Вадим (гр.2ПІ-13б).

Варламов Вадим – багаторазовий переможець Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки. Найгучнішою цьогорічною перемогою Вадима стало1 місце в Міжнародному конкурсі від американської фірми Autodesk «Надай форму майбутньому! – 2015» у найскладнішій номінації «Web-додаток, що використовує Autodesk View and Data API для інтерактивної візуалізації інженерних 3D-моделей».

«Мені дуже приємно вітати юну еліту нашого міста. Ви попрацювали в першому семестрі досить успішно і, як результат, стали стипендіатами Вінницької міської ради. Робота, яку ви провели, свідчить про те, що ви – цілеспрямовані, успішні, наполегливі. Ви є майбутнім нашого міста та країни. Нагороди, які ми сьогодні вам вручимо, я сподіваюсь, будуть стимулювати вас наполегливо працювати і надалі. Тож, бажаю вам, щоб ви і надалі були такими цілеспрямованими, отримували не лише стипендії, а й найвищі нагороди в науці, навчанні, спорті та творчій діяльності. Ми пишаємося вами та покладаємо на вас великі надії. Напередодні новорічних свят бажаю вам оптимізму, благополуччя, миру, здоров’я і щастя», – сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Вітаємо Вадима з отриманням стипендії Вінницької міської ради!

 
Студенти ФІТКІ на Андріївських вечорницях
Неділя, 27 грудня 2015, 10:35

13 грудня православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. День Андрія у народі вважають великим зимовим молодіжним святом. На Андрія дівчата ворожать, щоб дізнатися про своє майбутнє кохання.

У бібліотеці Вінницького національного технічного університету відбулися Андріївські вечорниці, які підготували працівники бібліотеки. Захід був направлений на ознайомлення молоді з українськими традиціями. Вечорниці відвідали іноземні студенти ВНТУ. Були показані різноманітні українські танці, обряди та гадання, звучали народні пісні, не останню роль зіграв прикрашений як українська оселя зал бібліотеки. 

Від факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії  присутніми на святі були Дажура Олена (гр.2ПІ-14б), Андреєв Андрій (гр.2ПІ-14б),  Гаврилишен Віктор (гр.1ЗІ-15 м(бак)).


Студентка гр.2ПІ-14б Олена Дажура на Андріївських вечорницях

 
Переможці студентcького чемпіонату ВНТУ з інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?»
Неділя, 27 грудня 2015, 10:28

Завершились фінальні ігри студентського чемпіонату ВНТУ зі "Що? Де? Коли?". Кращою серед команд Вінницького національного технічного університету стала команда "Грюн Херц" другокурсників кафедри програмного забезпечення (гр.2ПІ-14б) факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії. Як нагороду наші студенти отримали похід на боулінг в "Амагаму" від студентського профкому ВНТУ.

На фото – переможці фіналу інтелектуальних ігор (зліва направо): Білик Владислав, Андреєв Андрій, Дажура Олена, Трач Олександр (капітан), Донченко Владислав, Сиротюк Віталій.


Переможці фінальних ігор студентського чемпіонату ВНТУ зі "Що? Де? Коли?"

Пишаємося нашими інтелектуалами!

 
Студенти ФІТКІ серед переможців наймасштабнішого хакатону України від Proffstore і Hackraft
Неділя, 20 грудня 2015, 20:11

12-13 грудня 2015 року у Києві відбувся наймасштабніший хакатон України від Proffstore і Hackraft. У ньому було зареєстровано більше 1600 учасників і 644 з них приїхали, щоб взяти участь. Це було зафіксовано офіційно у Книзі рекордів України, тому хакатон було визнано не лише найбільшим в Україні, а ще й одним з найбільших в Європі. Ще одним плюсом було те, що участь у хакатоні – абсолютно безкоштовна. Цей хакатон об’єднав професіоналів ІТ-галузі, працівників відомих ІТ-компаній. Учасниками хакатону стали 8 студентів ФІТКІ, з яких 6 студентів з кафедри програмного забезпечення з групи 1ПІ-12б: Ксенія Івченко, Михайло Нікольський, Андрій Гончарук, Олександр Гончарук, Влад Осипенко, Антон Чередніков та 2 студенти з кафедри комп’ютерних наук: Олександр Дикий (гр.1КН-12б) та Андрій Перегуда (гр.2КН-14б). 

Наші студенти створили дві команди: Giget та Search Coder. Обидві команди стали фіналістами змагань (було відібрано 28 проектів зі 100), що свідчить про високий рівень професійної підготовки наших студентів. 

 

Команда Giget, до складу якої увійшли студенти ФІТКІ: Влад Осипенко (гр. 1ПІ-12б) – у другому ряду крайній ліворуч, Олександр Гончарук (гр. 1ПІ-12б) – у другому ряду другий ліворуч, Антон Чередніков (гр. 1ПІ-12б) – у другому ряду третій ліворуч, Андрій Гончарук (гр. 1ПІ-12б) – у другому ряду третій праворуч, Олександр Дикий (гр.1КН-12б) – крайній праворуч.

А команда Search Coder, до складу якої увійшли наші студенти Ксенія Івченко (гр.1ПІ-12б), Михайло Нікольський (гр.1ПІ-12б) та Андрій Перегуда (гр.2КН-14б), перемогла у номінації «Краще Web-рішення» та отримала один з головних призів змагань – надсучасний планшет iPad Pro!

 

Члени команди Search Coder з призами: Андрій Перегуда (гр.2КН-14б) – крайній ліворуч,  Михайло Нікольський (гр.1ПІ-12б) – по центру, Ксенія Івченко (гр.1ПІ-12б) – крайня праворуч

Пишаємося нашими студентами! 

Вітаємо їх з перемогою!

Своїми враженнями про поїздку на хакатон ділиться переможець ІТ-змагань Ксенія Івченко (гр.1ПІ-12б):

«Ми поїхали на хакатон великою компанією, навіть не знаючи, чого очікувати. Вільна тематика, високі вимоги до вмінь учасників, багато досвідчених конкурентів – це з одного боку лякало, а з іншого надихало прийняти виклик. Ще більше бентежив факт того, що багато хто їхав на хакатон з якоюсь ідеєю, яку вони давно розвивають. Ми ж їхали, щоб випробувати себе.

Перше враження було дивним: на вході нас ретельно обшукали з металодетекторами, подивилися наші речі, перевірили електронні квитки і видали бейджики. Але потім, коли ми потрапили у саме приміщення, де проходило змагання, нам було незвично бачити поєднання обдертих стін колишнього цеху якоїсь фабрики  із сучасною технікою та стильними елементами дизайну. Що нам дійсно сподобалося – були лаунж-зони з пуфиками, багато столів, та просто безліч розеток.  

Одразу після відкриття почався етап формування команд. Спочатку ми думали придумати щось своє і лишитися повним складом. Але зрозуміли, що є багато проектів, де є ідея, але немає кому її реалізувати, і почали шукати того, кому потрібні наші навички. Так ми опинилися у двох різних командах. 

Нудно там не було. Першого дня відбувалися виступи спікерів на ІТ-тематику, але часу слухати їх, на жаль, не було – ми всі плідно обговорювали свої проекти. Ввечері для нас влаштували світлове шоу, а протягом ночі на проекторах показували фільми. Під час хакатону був необмежений доступ до чаю та печива, також можна було купити їжу на фудкорті. Вночі роздавали енергетики. У розважальній зоні можна було пограти в настільний теніс або на приставці.

Більше 24 годин без сну та відпочинку не пройшли дарма! Протягом усього хакатону до команд час від часу підходили досвідчені ментори, які цікавилися перебігом справи. На ранок була остання запланована перевірка, після якої визначалося, які проекти будуть представлені у пітчі перед журі. В результаті було відібрано 28 проектів зі 100, і обидві наші команди опинилися серед фіналістів. 

Журі складалося з професіоналів у справах ІТ та бізнесу, серед них були іноземні інвестори, наприклад, Джон Вон Ейкен – відомий тренер і оратор, права рука підприємця-мільярдера Річарда Бренсона. Саме тому в інтересах команди було презентуватися англійською мовою, що й зробила наша команда. 

Частина наших делегатів приєдналася до команди Giget. Разом із досвідченими колегами наші хлопці розробляли систему, яка дозволить обміняти будь-яку вашу річ. Антон Чередніков та Олександр Гончарук розробляли мобільний додаток, Влад Осипенко займався front-end, Андрій Гончарук був дизайнером, а Олександр Дикий відповідав за back-end. 

Інші ж приєдналися до команди Search Coder. Разом із автором ідеї, програмістом Костянтином та менеджерами Оленою і Володимиром ми проектували систему, що дозволить здійснювати пошук розробників з усього світу та сортувати їх за рейтингом та навичками. Я розробляла дизайн сайту і презентувала проект, Андрій  Перегуда займався fron-end, а Михайло Нікольський допомагав з логікою програми і підготовкою презентації. 

У результаті наш проект високо оцінили судді і Search Coder переміг у номінації «Краще Web-рішення». У якості подарунків ми отримали сертифікат на менторство від компанії WannaBiz і надсучасний планшет iPad Pro!

Участь у хакатоні відкрила для нас багато нових перспектив і планів. Ми здобули нові знайомства, розширили свої знання, випробували свої навички на практиці і загалом дуже цікаво провели час. 

Студентка 4 курсу ФІТКІ 

з кафедри програмного 

забезпечення Ксенія Івченко»

 
Вітаємо учасників та переможців виставки!
Вівторок, 15 грудня 2015, 19:42

Сьогодні, 15.12.2015, на кафедрі ОТ відбулась студентська виставка результатів виконання спеціалізованих курсових проектів з "Комп'ютерної електроніки " студентів 3 курсу спеціальності "Комп'ютерна інженерія". 
Керівники проектів – д.т.н. професор Азаров О.Д. та  к.т.н., доцент Крупельницький Л.В. 

За результатами голосування переможцями виставки визнано роботи:

  • 1 місце – Кривий Д.В. Механічна рука-маніпулятора з п’ятьма ступенями свободи руху та безпровідним керуванням
  • 2 місце – Куций Д.В. Добровольська О.С. Пристрій для вимірювання тиску, температури та вологості. 
  • 3 місце – Зайцев М.О. Світлодіодний індикатор рівня звукового сигналу.

Всі учасники виставки отримали подарунки від НТЦ "Аналого-цифрові системи" ВНТУ (завідувач к.т.н., доц. Крупельницький Л.В.) - набори КМОН мікросхем, конденсаторів та резисторів.
Переможці отримали від випускника кафедри ОТ Дисюка Т. (розробник фірми "Делфі" ) Wi-Fi модуль ESP8266, набір мікросхем інтегральних таймерів NE555 та набір друкованих монтажних плат.

Детальніше...
 
Студент ФІТКІ – на з’їзді BEST-івців у Македонії
Четвер, 17 грудня 2015, 16:43

З 21 по 29 листопада 2015 року студент 3-го курсу факультету інформаційних технологій та комп̕'ютерної інженерії Баліцький Віталій (гр.2КІ-13б) представляв Україну в м. Скоп’є (Македонія) на всеєвропейському щорічному з’їзді тренінг-сесій beRicher16 «Raise Incomes by Cooperating Honestly with External Resources».


Баліцький Віталій – у першому ряду крайній ліворуч

Цей захід був організований локальною групою BEST Skopje (Best of European Students of Technology – Радою cтудентів технічних університетів Європи).

На лекційних заняттях учасники трейншопу займалися розвитком “soft skills” – так званих “м’яких” навичок. Впродовж сесій студенти здобували унікальний як теоретичний, так і практичний досвід формування індивідуальних, комунікаційних та управлінських якостей. Склад тренерів був сформований представниками Італії, Австрії, Греції та Сербії.

Окрім навчання, Віталій дізнався більше про мову, культуру та історію Македонії.

У заході взяли участь 18 учасників із 14 країн, а саме з: України, Росії, Нідерландів, Греції, Туреччини, Австрії, Молдови, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Іспанії, Італії, Сербії, Румунії та Угорщини.

Усе спілкування та навчання відбувалося англійською мовою.

Організатори забезпечували повне харчування, проживання, освітню та культурну програму на безкоштовній основі.

Баліцький Віталій – гордість факультету інформаційних технологій та комп̕'ютерної інженерії, голова студентського профкому ФІТКІ, активний член Міжнародної студентської організації BEST.

Це вже не перша поїздка Віталія за кордон, де він представляє Україну і рідний виш на міжнародному рівні.

 
Талановитий футболіст з ФІТКІ
Вівторок, 15 грудня 2015, 19:28

 Восени у Вінниці проходив чемпіонат України з флаг-футболу 2015 року серед чоловічих команд. У змаганнях взяли участь 7 команд з України: «Вінницькі Вовки» м. Вінниця, «Титани» м. Кам’янець-Подільський, «Витязі» м. Київ, «Леви» м.Львів, «Азовські Дельфіни» м. Маріуполь, «Гладіатори» м.Хмельницький, «Гепарди» м.Южне та одна команда з Молдови – «Сентінелс» м. Кишинів. «Вінницькі Вовки» посіли 2 місце. 

Членом вінницької зіркової команди флаг-футболістів є студент 2-го курсу факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ Гусак Михайло (гр.1ПІ-14б).

Гусак Михайло – крайній ліворуч

Гусак Михайло має номер 22

Пишаємося перемогами нашого студента!

 
Три перших місця в Міжнародному конкурсі «Інтербриг»
Вівторок, 15 грудня 2015, 19:20

Викладачі студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ і вихованці студії у листопаді 2015 року отримали перемоги в Міжнародному конкурсі «Інтербриг». Символічно, що серед переможців конкурсу є викладачі, студент та школяр. Тож конкурсу вдалося об’єднати різні покоління членів нашої студії.  

Так у номінації конкурсу «Творчі роботи і методичні розробки педагогів» за відеолекцію «Області застосування комп'ютерної графіки» викладачі кафедри програмного забезпечення д.т.н. Романюк О.Н., к.т.н. Войтко В.В. та к.т.н. Романюк О.В. посіли 1 місце.

У номінації конкурсу «Комп’ютерна графіка» з 3D-графічною роботою «Сільська хатинка» 1 місце посів вихованець студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки, школяр Нечипорук Микола.

У номінації конкурсу «Комп’ютерна графіка» зі своєю анімаційною роботою «Політ на Місяць» 1 місце посів першокурсник кафедри програмного забезпечення Бігас Олексій (гр. 2ПІ-15б).

 

Кадр з переможної анімаційної роботи Бігаса Олексія «Політ на Місяць»

 
Спортивні перемоги студентів ФІТКІ на Чемпіонаті області серед ВНЗ
Четвер, 10 грудня 2015, 19:38

 На Чемпіонаті Вінницької області серед ВНЗ з кульової стрільби збірна студентів ВНТУ виборола 2 місце! До складу збірної входить студент факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Тихолаз Анатолій (гр.1КІ-14мс), який змагався у кульовій стрільбі з гвинтівки.


Тихолаз Анатолій

 На Чемпіонаті Вінницької області серед ВНЗ з баскетболу збірна студентів ВНТУ також посіла 2 місце! До складу збірної входить студентка факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Ніколюк Ганна (гр.2КІ-13б).

 
Ганна Ніколюк

Вітаємо наших спортсменів з перемогою!

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 69 з 100
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.