УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Участь студентів ФІТКІ у Конференції Lviv IT Arena
Вівторок, 13 жовтня 2015, 06:27

2-4 жовтня 2015 року на стадіоні «Арена Львів» зібралися фахівці ІТ-технологій, програмісти, розробники, дизайнери, керівники ІТ-компаній, стартапери на одній з найграндіозніших ІТ-подій в Україні - Lviv IT Arena-2015.

Учасниками конференції стали понад 1400 фахівців ІТ із 20 країн та понад 100 видатних спікерів України та світу. Конференція поділялася на три тематичні потоки: Product, Technology, Business.

Головними питаннями конференції були: візуалізація даних, створення власного успішного продукту, бізнес-аналіз, UX/UI, головні тенденції управління проектами, брендинг, тренди в аутсорсингу, стартапи, нові вектори розвитку бізнесу, співпраця влади та ІТ-бізнесу, тренди у роботі з великими обсягами даних (DataScience), технології та прийоми тестування продуктів (QC Automation), штучний інтелект, методи комплексної розробки програмного забезпечення (DevOps).

Вартість квитків для участі в конференції – 2000-3160 грн.


Двоє студентів 3-го курсу кафедри програмного забезпечення Копитко Наталія та Рекун Павло (гр.1ПІ-13б) стали учасниками конференції Lviv IT Arena-2015. До участі в Конференції їх як переможців Першого Всеукраїнського конкурсу стартапів з ІТ-технологій «ІТ-Евріка!Україна» запросила компанія "Sigma Software", яка всі фінансові витрати взяла на себе. Компанія "Sigma Software" була партнером та головним спонсором Першого Всеукраїнського конкурсу стартапів з ІТ-технологій «ІТ-Евріка!Україна», тож переможців конкурсу            (1 місце) преміювала поїздкою до Львову та участю в конференції Lviv IT Arena-2015. 

Наші студенти Наташа Копитко і Павло Рекун безкоштовно проживали в елітному готелі у центрі Львову та стали учасниками найграндіознішої події в ІТ-галузі України.

Під час відкриття конференції виступив мер Львова Андрій Садовий і розповів про офіційний старт будівництва IT-house, в який айтішники зможуть вселиться через два роки.

Цікаві доповіді чудових спікерів торкалися найсучасніших тем ІТ-світу. Більшість доповідей проводились англійською мовою, тому для наших студентів це була ще одна можливість покращити свій рівень володіння англійською.

Крім доповідей та дискусій, відвідувачів IT Arena чекала велика кількість стендів від компаній, багато з яких проводили розіграші цінних і не дуже цінних, але приємних, призів. 

Родзинкою конференції стала виставка Hi-Tech Expo, яка тривала два дні - 2 і 3 жовтня. Відвідувачі конференції могли відвідати виставку безкоштовно, а іншим треба було придбати квиток за 100грн. На Hi-Tech Expo наші студенти побачили дронів і безпілотники, робота NAO, Smart Clock від Lametric, окуляри віртуальної реальності від Epson, 3D-принтер, інтерактивний проектор та інші цікаві розробки.

Учасники Конференції мали ще деякі цікаві розваги. В перший день конференції відбулися гоночні змагання. TeslaModelS змагалася по черзі з Ford Mustang, Mersedes G500 AMG і мотоциклом BMW S1000R у заїзді на півкілометрову дистанцію. Перемогти електрокар вдалося тільки мотоциклу.

У другий день відвідувачів IT Arena розважала гра «Шахтаря» з одеським «Чорноморцем», яка співпала за часом з конференцією. Відвідувачі IT Arena із задоволенням виходили на трибуни і могли подивитися футбол з висоти скайбокса.

Незабутні враження від потужної конференції Lviv IT Arena-2015 стануть стимулом подальшого професійного зростання наших студентів. Бажаємо Наташі і Павлу нових креативних ідей, творчих успіхів та нових гучних перемог на олімпіадах і конкурсах державного й міжнародного рівня!

 
Обговорення результатів Темпус проекту NEFESIE моніторинговою комісією Еразмус+ та представниками МОН України
П'ятниця, 09 жовтня 2015, 06:32

23-25 вересня 2015 року в Києві відбулася зустріч учасників проекту Темпус "Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів" із представниками моніторингової комісії національного офісу в Україні Еразмус+ та представниками міністерства освіти і науки України.

Основна мета проекту – стимулювання синергії між навчальними програмами, науково-дослідницькими роботами та бізнес- інноваціями в Україні.

Цей проект координується Linnaeus University (Ліннеус Університет, Швеція). 

Партнерами з країн ЄС є: 

 • Dublin City University (Дублінський міський університет, Дублін, Ірландія); 
 • Oxford Brookes University (Університет Оксфорд Брукс, Оксфорд, Велика Британія);
 • Pedro Nunes Institute (Інститут Педро Нунес, Португалія);
 • IKEA (Швеція);
 • SIGMA Kudos (Сігма Кудос, Швеція). 

В Україні проект має сім партнерів: 

 • Харківський національний університет радіоелектроніки;
 • Національний університет «Львівська політехніка»;
 • Одеський національний політехнічний університет;
 • Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;
 • Вінницький національний технічний університет;
 • Міністерство освіти і науки України;
 • Державне конструкторське бюро «Південне».

Головними завданнями проекту є:

 1. розроблення національного стандарту магістра з інженерії програмного забезпечення з урахуванням дисциплін з інноваційної та підприємницької діяльності;
 2. розроблення Віртуального Інноваційного Простору між українськими студентами, науковцями та фахівцями в галузі ІТ задля поглиблення їх творчого та інноваційного потенціалів, відчуття спільноти у створенні нових проектів;
 3. створення набору директив та рекомендацій для прийняття на національному рівні необхідної форми співробітництва університет – компанія з фокусом на інноваційну та підприємницьку діяльність студентів.

На зустрічі було представлено результати виконання проекту за кожним робочим пакетом. Розглядалися питання: інноваційної та підприємницької діяльності IT-студентів; створення віртуального інноваційного середовища http://vis.lp.edu.ua/ та його подальшого використання; побудови еко-системи ІТ-новаторів; стандарт підготовки магістрів за спеціальностями “Інженерія програмного забезпечення” і “Програмне забезпечення систем”; поширення інформації про проект: створення веб-сайту та ресурсів в соціальних мережах, що висвітлюють діяльність та результати кожного напрямку роботи.

Представники МОНУ відмітили актуальність теми та високу якість результатів  проекту. Моніторингова комісія національного офісу в Україні Еразмус+ схвалила результати проекту.

Від ВНТУ на зустрічі були присутні викладачі кафедри програмного забезпечення: завідувач кафедри ПЗ професор Пєтух А.М. та доцент Рейда О.М.

 

Детальніше про результати проведення зустрічі можна ознайомитись на офіційному сайті проекту NEFESIE.


 
Два капітани КВК, Чемпіонат Вінниці
Четвер, 08 жовтня 2015, 06:23

У кінці вересня та на початку жовтня 2015 р. у Вінницькому міському палаці мистецтв "Зоря" пройшли ігри третього туру Чемпіонату Вінниці з КВК. 28 вересня на сцені міського палацу мистецтв грало аж дві команди КВК, капітанами яких є студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Антон Баланенкомагістрант кафедри програмного забезпечення (гр.1ПЗ-15м(сп)), заступник голови студради ФІТКІ, капітан команди КВК «Спеції».

 

 

Микола Каневський – студент кафедри обчислювальної техніки (гр.1КІ-15мс),  капітан команди КВК «Проспект Юності».

У цій грі команда «Проспект Юності» посіла 1-ше місце, команда «Спеції» була третьою.

Вітаємо наших капітанів з чудовою грою! Бажаємо гумору, креативних ідей, позитиву і нових перемог!

 
Результати першого етапу інтелектуальної гри «Ерудит»
Понеділок, 05 жовтня 2015, 05:31

30 вересня 2015 року у ВНТУ відбувся перший етап інтелектуальної гри «Ерудит». За право називатися найерудованішими першокурсниками нашого університету змагалися інтелектуали різних факультетів. Переможцями гри стали:

 • 1 місцеСтрижалов Олександр (гр.1КН-15б) - дав правильні відповіді на 8 запитань
 • 1 місцеКудрявцев Дмитро (гр.2КН-15б) - дав правильні відповіді на 8 запитань
 • 2 місцеАйвазян Самвел (гр.1БС-15б) - дав правильні відповіді на 7 запитань

Вітаємо наших ерудитів з перемогою!
Бажаємо успіхів у наступних іграх!

 
Переможці Міжнародного літнього бліц-конкурсу з веб-дизайну та комп'ютерної графіки
Неділя, 04 жовтня 2015, 18:06

Підведено підсумки Міжнародного літнього бліц-конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки. Серед переможців - 25 вихованців Студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки Кафедри програмного забезпечення Факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ.

 • Краща графічна реалізація
  • 1 місце Величко Петро (ФКСА)
  • 3 місце Букієвський В’ячеслав (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м)
  • 3 місце Сетнік Наталія (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м)
  • 3 місце Лазарєв Ярослав (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м)
 • Краща програмна реалізація
  • 1 місце Мокану Пінтілій (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м)
 • Найкраще інформаційне наповнення
  • 1 місце Пупко Олександр (ФІТКІ, гр.1ПІ-14б)
  • 2 місце Отришко Володимир (ФІТКІ, гр.1ПІ-15мс)
 • Краща 2D-растрова графіка
  • 1 місце Копитко Наталія (ФІТКІ, гр.1ПІ-13б)
  • 2 місце Вінницька Анастасія (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м)
  • 3 місце Лудан Дар’я (ФІТКІ, гр.2КН-13б)
 • Краща 2D-растрова графіка (фотомонтаж)
  • 1 місце Ящук Антон (ФІТКІ, гр.1КН-15м)
  • 2 місце Орлівська Олександра (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м)
  • 2 місце Ляч Андрій (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м)
  • 3 місце Щелканов Дмитро (ФІТКІ, гр.1ПЗ-15м(сп))
  • 3 місце Поліщук Олександр (ФКСА)
 • Краща 2D-векторна графіка
  • 2 місце Лихогляд Юлія (ФІТКІ, гр.1ПІ-14б)
  • 3 місце Моргунова Ксенія (ФМ)
 • Краща 3D-графіка
  • 2 місце Білик Владислав (ФІТКІ, гр.2ПІ-14б)
  • 3 місце Маліцький Олексій (ФІТКІ, гр.1ПІ-12б)
  • 3 місце Гедз Дмитро (ФІТКІ, гр.2КІ-13б)
 • Краща GIF-анімація
  • 1 місце Мальований Олександр (ФІТКІ, гр.2ПІ-14б)
  • 2 місце Бігас Олексій (ФІТКІ, гр.2ПІ-15б)
  • 3 місце Лапко Маргарита (ФІТКІ, гр.1ПІ-14б)
 • Краща 3D-анімація
  • 2 місце Колесніченко Марина (ФІТКІ, гр.1КС-15м)
  • 3 місце Досужій Олег (ФІТКІ, гр.2КН-13б)

Вітаємо наших студентів з перемогою!

Відкриттям цього конкурсу стала Копитко Наталія, яка посіла 1 місце в номінації «Краща 2D-растрова графіка». Наташа є старостою групи 1ПІ-13б, відмінницею навчання, переможницею Всеукраїнського конкурсу стартап-проектів в ІТ-галузі «ІТ-Евріка! Україна», в якому разом зі своєю командою посіла 1 місце. Наталія з дитинства захоплювалася малюванням, свої роботи виставляла на виставці студентських робіт ВНТУ. Комп’ютерною графікою почала займатися недавно. Це її перша гучна перемога в галузі 2D-графіки. Щиро вітаємо Наталію з перемогою! Бажаємо їй нових творчих успіхів!

 

 

 

 


Переможна робота Копитко Наталії в номінації «Краща 2D-растрова графіка»

 
Літній освітній курс осередку BESТ
Неділя, 04 жовтня 2015, 10:34

«BACK TO THE FUTURE OF ARCHITECTURE» – за такою тематикою у Вінниці у ВНТУ відбувся літній освітній курс, в якому взяли участь 20 іноземних студентів з різних країн Європи.

 

Організатором виступив локальний осередок BEST-Vinnytsia (Boardof European Students of Technology) на базі Вінницького національного технічного університету. Протягом 19-27 липня 2015 року студенти з Туреччини, Польщі, Китаю, Чехії, Кенії, Іспанії, Норвегії, Молдови, Словаччини та Італії вивчали не лише архітектуру, а й знайомились з родзинками нашого міста та українською культурою загалом.

Академічна частина включала у себе теоретичну базу, практичні заняття у Archicad та створення паперових макетів. У практичній частині студенти розробляли проекти оформлення острову Кемпа. Усі роботи приємно здивували оригінальними підходами, свіжими поглядами на можливості острова та майстерністю виконання.

Культурна програма курсу включала квести містом, відвідини «Автомотовелофототелерадіо» музею та казкового фонтану «Roshen», український вечір на Вишенському озері з гопаком та співами, інтернаціональний вечір для представлення країн учасників та шалену рок-вечірку за участю рок-гурту «Ластівка» у Royal Pub.

 

Активно підтримала захід міська рада Вінниці, що дозволило проявити вповні гостинність міста та України. Адміністрація ВНТУ посприяла в наданні житла для учасників курсу та повсякчас допомагала вирішувати організаційні проблеми. Курс не відбувся б без тісної співпраці з вінницьким «Архіклубом», який повністю забезпечив академічну частину. Тож, особиста вдячність Олександру Коротких та Максиму Крамару, які були лекторами курсу.

За час курсу іноземні студенти отримали неоціненний досвід, здружились та набрались наснаги на новий навчальний рік. Усім учасникам настільки сподобалась наша Вінниця й країна, що затримались в Україні після курсу, аби подорожувати її містами.

 

Освітній курс у ВНТУ – це подія, яку учасники згадуватимуть ще дуже довго, адже багато з них не стримували сліз, прощаючись з нами. І це були сльози радості.

Аліна Панасюк, Євгенія Зеленська
магістрантки ФІТКІ,
члени Vinnytsia Local BEST Group

 
Google і літо в Лондоні магістрантки ФІТКІ Тетяни Польгуль
Субота, 03 жовтня 2015, 12:21

Магістрантка кафедри комп’ютерних наук Факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ Тетяна Польгуль влітку навчалася в Лондоні в European Google Android Camp 2015.


Таня Польгуль і Букінгемський палац (Buckingham Palace), резиденція королеви Великобританії Єлизавети II

Ранок моєї суботи починався з поїздки в аеропорт. Я вирушала в незабутню подорож до Лондона.

Це була моя перша самостійна подорож за кордон, тому я трохи нервувала, але всі хвилювання зникли, як тільки поїздка розпочалась. Лондонці дуже привітні, дружелюбні та готові допомогти.

Як я потрапила до цього міста у Google. Поки ви є студентом та мрієте потрапити у Google, то маєте можливість поїхати на стажування до цієї компанії або у Google Android Camp. Етапи відбору однакові.

Необхідно пройти технічні співбесіди, за результатами яких можете пройти на одну з цих програм. Невелика приміточка, учасники Android Camp повинні мати досвід з програмуванням на мові Java.

Я пройшла у European Google Android Camp 2015, який відбувався у Лондоні цього літа. Сказати, що я була щаслива, дізнавшись, що пройшла, — нічого не сказати. Адже одразу дві мої мрії здійснилися.

Компанія оплачувала все, навіть візу та переліт. Коли я обирала меню в ресторанах на першу зустріч та на прощальну вечерю, то, чесно кажучи, навіть не знала всіх слів, навіть після перекладу на українську (назви здебільшого звучали однаково на обох мовах).


Біг-Бен, годинникова вежа, що є частиною архітектурного комплексу Вестмінстерського палацу, де проходять засідання Британського парламенту, і Лондонське Око

Отже, в перший день я прилетіла на декілька годин раніше, тому встигла побачити Букенгемський палац, оскільки ми жили зовсім поруч  — у Хілтоні :)). А звідти вже побачила Big Ben та London Eye. Навіть не очікувала побачити стільки у перший же день. Все виявилось дійсно поряд. Уже ввечері ми познайомились з усіма учасниками, з організаторами та лектором. Знайомство також проходило дуже цікаво. Все було до дрібниць продумано. Також ми отримали купу подарунків. До завершення курсу в мене була вже велика нова сумка від компанії, повністю набита подарунками від них — від ручки та магнітику до планшету, Google cardboard та худі.

Що мені сподобалось. Насправді, сподобалось все. Кожен день у нас було інтенсивне навчання в офісі. Ми вивчали багато матеріалу на лекціях та виконували багато практичних завдань щодня. Також було багато спілкування з “гуглерами” під час ланчу. До речі, їжа у Google — це окрема тема, оскільки там все дуже смачно, і кожного дня були різні страви. Ще стосовно їжі в їхніх офісах що вразило: коли був день азіатської кухні, одна дівчина взяла собі якийсь вид суші, а їй сказали, що ці суші вже аж годину (!) стоять, тому забрали їх у неї і винесли такі ж, але щойно приготовлені.

Щодня також були “практичні завдання” із співробітниками — нас “вводили” у культуру компанії, щоб ми її повністю розуміли. Ввечері після занять у нас також була культурна програма. Одного вечора в нас був квест центром Лондона, проведений у дуже цікавому та пізнавальному форматі.

Також один вечір ми присвятили цікавій ітеративній грі з співробітниками компанії, яка була розроблена самою компанією. Кожного вечора ми ходили до якогось цікавого ресторану. Загалом, день розпочинався о 08:30 і закінчувався близько 23:00 - 00:00, але все було настільки цікаво, що час на сон витрачати було жаль.

В останній день наших занять був хакатон (24-годинні змагання), на якому кожна команда розробляла додаток під Android. Цілу ніч з нами були співробітники з Google, у яких можна було запитувати, як щось зробити. Тому у наших додатках ми дійсно могли реалізувати будь-що. Зранку до нас прийшов навіть дизайнер, який міг порадити щось з дизайну. Тобто ми вивчали всі сфери, необхідні для побудови Android-додатку. Кожен день мого перебування у цьому таборі сподобався. Все було продумано до деталей, у кінці були навіть кексики з малюнком андроїда :) Навчання було на вищому рівні, оскільки лектор - знавець своєї справи. Тому поки у вас є студентська можливість, раджу спробувати свої сили! Незважаючи на те, що за весь час свого перебування я зустріла лише двох носіїв російської мови (з якими все одно частіше розмовляла англійською), дотепер підтримую зв’язок з людьми, яких зустріла там. Оскільки всі дійсно дуже дружелюбні та привітні.


Червона телефонна будка, традиційна для Великобританії

 
Європейські інженерні змагання, або неймовірні пригоди українців у Португалії
Вівторок, 29 вересня 2015, 19:18

 «У четвер сняться віщі сни», - сказав мені знайомий після того, як я розповіла про те, що мені наснився лист із запрошенням у Португалію. Я не могла дочекатися завершення дня, щоб перевірити пошту, але там нічого не виявилося.

European BEST Engineering Competition (EBEC) — це змагання, які проводяться з 2009 року. BEST (Board of European Students of Technology - Рада студентів технічних університетів Європи). Починаються вони з локальних етапів у 86 університетах Європи, переможці яких зустрічаються на 15 національних/регіональних етапах. У європейському фіналі змагаються найкращі 30 команд (по 15 у кожній з двох категорій), загалом 120 учасників.

Окрім учасників на фіналі змагань присутні локальні організатори, міжнародна команда організаторів (які контролюють змагання протягом року), координатори національних/регіональних етапів, медіа-команда, запрошені гості, 5 коорганізаторів з інших країн (для допомоги у безпосередньому проведенні), близько 15 зацікавлених гостей, представники інших організацій, компаній-патнерів, університетів. При цьому потрапити на змагання у якості будь-кого з вищенаведених досить складно — потрібно пройти жорсткий відбір.

Одного дня, перевіряючи свій facebook, отримую повідомлення від Координатора національних/регіональних етапів EBEC. Після короткої розмови мене запрошують поїхати на фінал змагань у якості делегата від команди організаторів EBEC Ukraine (національний етап відбувався у ВНТУ у травні). Згадавши про сон, починаю вірити у чудеса.

Підготовка до подорожі була для мене найскладнішим етапом — розпланувати поїздку, придбати квитки, отримати візу і узгодити це все з вісьмома українськими учасниками-переможцями. Подолавши усі труднощі та хвилювання, ми вирушили.


Prado Museum. Madrid

Одна команда поїхала зі мною «довшим» шляхом, тому ми виїхали раніше і прибули на місце за 2 дні до дати початку. Таким чином ми отримали можливість провести по 1 дню у Львові, Варшаві, Барселоні, Мадриді. Не обійшлися ми й без допомоги BESTівців, що живуть у тих містах, і я вкотре переконалася, що добре таки мати таку «європейську мережу друзів».

Цього року фінал відбувався 2-11 серпня у м. Порту у Португалії.

Місто знаходиться на березі Атлантичного океану, відоме своєю річкою з величними мостами, старовинними трамваями, портвейном, футбольним клубом. Учасники змагань мали можливість ознайомитися з історією міста, національними традиціями та культурою. Для нас був організований надзвичайний португальський вечір, у рамках якого було представлено народні пісні, танці, вбрання, фаду (вид національних пісень), страви. Для тих, хто бажає, була можливість відвідати дві екскурсії містом, прогулятися парками, отримати урок серфінгу, продегустувати португальське вино, проїхатися на човні річкою Дуеро, що впадає в океан. Це все протягом двох вільних днів. Загалом весь інший час був напружений робочий графік з жорстким розкладом. Після звершення останнього робочого дня змагань відбувався міжнародний вечір, в якому брали участь представники близько 20 країн Європи, а також гості з Канади.


Porto. River Douro

Atlantic ocean

У категорії Case Study учасники щодня отримували нове завдання і презентували результати роботи суддям. Протягом 4 днів вони придумували сфери застосування штучного інтелекту та клею, що світиться, розробляли схеми перевезення вантажу німецькими залізними дорогами, спростовували патент. Завдання були надані компаніями-партнерами, їх представники й судили проекти.

Учасники категорії Team Design працювали над двома завданнями — по два дні на кожне. У результаті вони зробили прототипи бурильної установки та транспортного засобу.

Делегати від національних/регіональних етапів (і я разом з ними) провели три плідних дні у зборах, звітах, презентаціях, обговореннях нововведень тощо. Представники розповіли про проведення змагань у їхніх країнах, особливості формату, кошториси. В такі моменти особливо сильно відчуваються культурні та економічні відмінності між різними країнами, хоча всі локальні та національні/регіональні етапи змагань об’єднані спільними правилами.

Перші місця в обох категоріях вибороли команди EBEC Benelux: Бельгія та Німеччина. Українські команди теж показали високий інженерний рівень та глибоке аналітичне мислення.

Грандіозне закриття змагань відбувалося у палаці ду Фреішу. В рамках останнього дня також відбувся Ярмарок Кар’єри, на якому були присутні представники компаній-партнерів фіналу змагань. Студенти мали можливість поспілкуватися з потенційними роботодавцями. На жаль, було мало пропозицій для українських студентів.


Barcelona


Delegaty national regional round 

Окрім запланованих подій у вільний час та на зворотньому шляху я відвідала інше португальське місто — Авейру, а також отримала шанс оглянути Париж за один день.

Поїздка на EBEC Final стала для мене чимось неймовірним. Збулася ще одна моя мрія, яка жевріла у серці протягом трьох років! Я здобула багато нового досвіду та поділилася власним. Зустріч зі старими друзями та знайомство з новими. Пригоди та адреналін. Тисячі фотографій досі нагадують мені про чудові миттєвості, проведені у подорожі.

Колись я обов’язково туди повернуся - I’ll be EBEC!!!

Ксенія ІВЧЕНКО,
студентка групи 1ПІ-12б 
факультету ІТКІ,
President of BEST Vinnytsia

 
Перемоги на міжнародних конкурсах з комп’ютерної графіки арт-галереї «7Д»
П'ятниця, 25 вересня 2015, 04:40

Підведено підсумки двох Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки Міжнародної асоціації професійних художників Арт-Галереї «7Д»: «Птицы поднебесья-2015» і «7Я-2015». Переможцями конкурсів стали вихованці Студії комп’ютерної графіки Кафедри програмного забезпечення ФІТКІ.

Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки «7Я-2015»:

 • 1 місцеАнтон Ящук (гр.1КН-15м)
 • 2 місцеВадим Варламов (гр.2ПІ-13б)
 • ДипломантДмитро Бондарець (гр.2КІ-12б)
 • ДипломантВадим Чорний (гр.1ПІ-14мс)

Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки «Птицы поднебесья-2015»:

 • 2 місцеДмитро Щелканов (гр.1ПЗ-15м(сп))
 • 2 місцеАнтон Ящук (гр.1КН-15м)
 • ДипломантОлег Досужій (гр.2КН-13б)
 • ДипломантКсенія Моргунова (Факультет менеджменту)


Робота «Маленька мрія» переможця конкурсу «7Я-2015» Антона Ящука

Керівником усіх переможних робіт є перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Кафедри програмного забезпечення Романюк Олександр Никифорович.

Вітаємо наших студентів і їхнього наукового керівника з гучною перемогою!

 
Fusion360 — у навчальний процес
П'ятниця, 25 вересня 2015, 04:26

Це стане можливим завдяки студії веб-дизайну і комп’ютерної графіки Кафедри програмного забезпечення ФІТКІ.

Логістикою у студії веб-дизайну і комп’ютерної графіки займається її керівник й ініціатор створення — перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Кафедри програмного забезпечення Олександр Никифорович Романюк. До речі, нещодавно Олександр Никифорович нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

«Студію комп’ютерної графіки створили не лише для виявлення талантів, а й для розвитку творчих здібностей наших студентів. Варто зауважити, що в студії лекції і практичні заняття проводять студенти-переможці міжнародних конкурсів. Початківцям простіше працювати в середовищі однолітків. Викладачі контролюють проведення лише перших лекцій. У найближчих планах студії освоєння новітніх програмних продуктів, зокрема Fusion360».

Студія обладнана технікою, яка закуплена за рахунок отриманих грантів і допомоги спонсорів. Є сучасні комп’ютери, тривимірні пристрої введення, графічні планшети, мультимедійний екран.

Нещодавно група викладачів і студентів Кафедри програмного забезпечення мала стажування на фірмі Autodesk за програмою Fusion360. Там після проходження навчання зорганізували для учасників неофіційні змагання, в котрих були задіяні представники різних країн. Команда нашої кафедри зайняла перше місце.

Компанія Autodesk Inc (Лас-Вегас, США) подарувала переможцям свої ліцензовані програмні продукти — за продемонстрований чудовий рівень у конкурсі із 3D-моделювання засобами Fusion.

«Нині проводиться багато конкурсів із 3D-моделювання. Наші студенти зголосились брати участь у конкурсі виробів, які виготовлені з допомогою інноваційних технологій і продуктів Autodesk. Презентація переможних проектів відбуватиметься у Лас Вегасі на масштабному дійстві «Autodesk University». Представлятимуть свої роботи самі автори. Компания Autodesk покриває усі витрати.

Компанія Autodesk запропонувала нам впровадити у навчальний процес Fusion360 Викладачі і студенти уже пройшли стажування в офісі Autodesk. Будемо піонерами у цій галузі на освітянській ниві в Україні.

Успіхи ВНТУ на міжнародних конкурсах були б вагомішими, аби ми мали змогу платити оргвнески по $200-300 за одного учасника. А так ми беремо участь лише там, де оргвнесків немає. Сьогодні уже готуємось до конкурсу CorelDRAW® 2016», — розповідає Олександр Никифорович.

Нині найближче завдання студійців — здобути перше місце на осінньому конкурсі «Надай форму майбутньому». Команда-переможець поїде на змагання в Китай. В разі перемоги ВНТУ буде абсолютно першим в усіх галузях комп’ютерної графіки, оскільки уже здобували світову першість у векторній і растровій графіці.


 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 67 з 91
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.