УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
3D Вінницю створили студенти ФІТКІ
Четвер, 31 березня 2016, 14:51

Детальний план омолодження 653-річної Вінниці віртуально втілили вихованці студії веб-дизайну і комп’ютерної графіки факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету.

На замовлення Вінницької міської ради студенти ФІТКІ зреалізували соціально-культурний проект «Розробка тривимірних моделей для сьогодення та історичного минулого Вінниці».

Тривимірна графіка не тільки достовірно відтворює форму об’єкта і його конструктивні особливості, але й точно передає градації кольорів. А це є визначальним при створенні ілюзії об’ємності тривимірного об’єкта на двовимірному екрані.

Отож, саме 3-D графікою, яка нині є найреалістичнішою, послуговувались наші студенти. Працюючи над запропонованим проектом, створили понад 100 моделей.

Детальніше...
 
Культурне життя факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії
Середа, 30 березня 2016, 18:17

3 березня 2016 року в експозиційній залі культурно-мистецького і просвітницького центру ВНТУ відкрилася 211-та художня виставка, яка має назву «Здійснення мрії». Автор виставки — Ніна Михайлівна Дещенко, самодіяльний художник.

В її творах — любов до життя, оптимізм, щира захопленість красою природи, вміння бачити і щоденно відкривати для себе неповторність цієї краси. 

За сім років Ніна Михайлівна написала понад 300 картин. Серед них натюрморти, портрети, пейзажі, квіти.

 На презентації виставки у Центрі культорології були присутні студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії. На честь Ніни Михайлівни та гостей Центру студент першого курсу напряму підготовки «Програмна інженерія» Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б) заспівав відому українську пісню «Два кольори».


Запрошуємо усіх любителів мистецтва відвідати виставку «Здійснення мрії» й відчути позитивну енергетику творчості та любові!

 
Перемога на Міжнародному екологічному конкурсі «ЕКО 2016. Моя Планета»
П'ятниця, 11 березня 2016, 12:14

Відбувся Міжнародний екологічний конкурс «ЕКО 2016. Моя Планета».

Тематика конкурсних робіт – охорона природної спадщини, захист навколишнього середовища, краса тваринного і рослинного світу, краса природних ландшафтів, взаємовідношення художника з навколишнім світом.

Котрий раз вдало виступили слухачі  студії комп’ютерної графіки та веб-дизайну ВНТУ. Було подано всього дві роботи та отримано дві перемоги. На мові снайперів – «влучили» в яблучко.

Микола Нечипорук, який займається в студії два роки, виборов третє місце  у віковій категорії 12-15 років. Микола вже «заслужений» переможець, оскільки отримав більше 5 перемог на Міжнародних конкурсах. Готується до вступу у ВНТУ. До речі, недавно Микола отримав авторське право на комп’ютерну програму у Державному департаменті інтелектуальної власності України. 

«Ми звернули увагу на Нечипорука Миколу після його перемоги на Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, де він дебютував у номінації «Комп’ютерна gif-анімація». Запросили до нашої студії, де він за півроку освоїв ази тривимірної графіки. Оскільки юнак хоче у майбутньому програмно курувати створеними тривимірними зображеннями, то йому запропонували займатися ще і програмуванням. Результат не змусив довго чекати – Микола вже має надруковану статтю та авторське право на комп’ютерну програму», – так охарактеризував Миколу його науковий керівник, перший проректор ВНТУ, професор кафедри програмного забезпечення    Романюк О.Н.


Слухач студії комп’ютерної графіки ВНТУ, багаторазовий переможець Міжнародних конкурсів Нечипорук Микола

Олександра Орлівська, яка навчається на 5-тому курсі факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, виборола третє місце у найстаршій віковій категорії – до 21 року.  Позаду навчання в коледжі в місті Бердичів. 


Слухачка студії комп’ютерної графіки ВНТУ, багаторазова переможниця Міжнародних конкурсів Орлівська Олександра

«Не шкодую, що навчаюсь у Вінницькому національному технічному університеті. Саме у цьому навчальному закладі створене творче середовище, яке надихає на постійне вдосконалення. Комп’ютерна графіка сьогодні вийшла за межі дозвілля та стала самостійним напрямком ІТ-технологій. Результат програмного рішення необхідно вміло візуалізувати. Захоплююсь комп’ютерною графікою, що дає можливість реально передати своє бачення світу». 


Конкурсна робота Орлівської Олександри, магістрантки кафедри програмного забезпечення ВНТУ

 «Перемогти на конкурсі, на який подано понад 850 робіт, дуже престижно. Зрозуміло, що це піднімає рівень України як високоінтелектуальної держави. Конкурс складний, оскільки тема не є довільною і передбачала кропітку роботу. Дуже рада за свою студентку та зичу їй нових гучних перемог», – заявила науковий керівник Орлівської Олександри, заступник декана ФІТКІ Войтко В.В.

 
Допомога студентів кафедри ЗІ Вінницькому притулку для тварин
Субота, 05 березня 2016, 19:29

Сьогодні в багатьох країнах існують організації, які захищають тварин, відновлюють флору і фауну нашого світу. Їх діяльність спрямована на підвищення у суспільстві рівня етичного та гуманного ставлення до тварин, запобігання випадків жорстокого поводження з тваринами, впровадження в практику методів гуманного контролю над популяцією безпритульних тварин, об’єднання співдружності людей, небайдужих до проблем бездомних тварин.

В Україні також створені притулки для тварин, в яких бездомних тварин годують, лікують, дарують тепло та ласку, шукають нових господарів. 

Студенти кафедри захисту інформації ВНТУ організували і провели акцію допомоги Вінницькому притулку для тварин. На зібрані кошти студенти 1–4 курсів купили крупу, кістки, сухий корм  та  медикаменти. 

Прийнято рішення допомагати притулку для тварин постійно.

Закликаємо всіх небайдужих підтримати нашу акцію!

 
Перемога студентів ФІТКІ на олімпіаді ВНТУ з інформатики
Субота, 05 березня 2016, 19:20

2 березня 2016 року відбулася олімпіада ВНТУ з інформатики. Студенти ФІТКІ показали найкращі результати. 

 

Вітаємо переможців олімпіади: 

 • Шмерчука Юрія (1ПІ-13б) - за 1 місце
 • Щербину Євгенія (1КН-13б) - за 2 місце
 • Спажева Олександра (2КН-15б) - за 2 місце
 • Стахова Богдана (1ПІ-12б) - за 3 місце
 • Гаврилюка Петра (2ПІ-12б) - за 3 місце
 • Яворовича Олега (1ПІ-12б) - за 3 місце
 • Гончарука Олександра (1ПІ-12б) - за 3 місце

Хороші результати на олімпіаді показали також студенти:

Кавка Олексій (гр.1ПІ-14б), Нікольський Михайло (гр.1ПІ-12б), Восьмушко Олександр (гр.1ПІ-15б), Кренцін Михайло (гр.1ПІ-15б), Ковбасюк Михайло (гр.1ПІ-12б), Мазурок Сергій (гр.1ПІ-12б), Кудрявцев Дмитро (гр.2КН-15б), Яремчук Сергій (гр.1ПІ-12б), Кириленко Георгій (гр.1КН-15б), Цвях Ярослав (гр.2ПІ-15б), Перегончук Віталій (гр.2ПІ-13б), Стахов Леонід (гр.1ПІ-14б), Переродов Артем (гр.2КН-14б), Колесницький Роман (гр.ПІ-13б з/в).

Вітаємо наших студентів і бажаємо їм успіхів і нових перемог!

 
Свято рідної мови
Субота, 05 березня 2016, 18:58

1 березня 2016 року в коференц-залі Вінницького національного технічного університету відбулося Свято рідної мови. Захід підготувала професор Азарова Л.Є. та кафедра мовознавства.

 Активну участь у підготовці свята взяли студенти ФІТКІ. 

Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б) читав вірш юної вінницької поетеси, члена Національної спілки письменників України Олександри Бурбело «Стихія».

Іван Воробйов (гр.1БС-14б) читав вірш юної вінницької поетеси, члена Національної спілки письменників України Олександри Бурбело «Мова барвінкова».

Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б) та Олена Полєшко (гр.1БС-15б) виконали пісню «Два кольори».

 Ярослав Драченко та Олена Полєшко

Ольга Гнатюк (гр.1БС-14б) читала уривок твору Тараса Шевченка «Лебедин».

 Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б) читав вірш Тараса Шевченка «Сонце заходить».

Дмитро Кудрявцев (гр.2КН-15б) читав вірш «Рідна мова».

Ярослав Жаврук (гр.1КІ-15б) виконав соло на фортепіано «River flows in you».

Роман Лановий (гр.1КІ-15б) виконав пісню «Зоре моя вечірняя».

Катерина Поліщук (гр.2КІ-15б) читала твір «Страшні слова».

Вікторія Михальченко (гр.1КІ-15б) виконала музичну композицію «Самотній пастух».

Владислав Гибало (гр.2ПІ-15б) читав вірші Тараса Шевченка «Доля» та Дмитра Білоуса «А мова не корилася царю».

Вадим Бабій (гр.1КІ-15б) та Ярослав Жаврук (гр.1КІ-15б) виконали музичну композицію «Лиш вона…».

Анастасія Щуровська (гр.2КІ-15б) читала вірш Ніни Гнатюк «Осіннім садом пахне його мова».

Олександр Макарук (гр.1КІ-15б) та викладач кафедри мовознавства Катерина Андрощук виконали пісню Тараса Петриненка «Україна».

На Святі рідної мови було багато цікавих яскравих виступів наших студентів.

Дякуємо професору Азаровій Л.Є., кафедрі мовознавства та нашим талановитим студентам за чудове свято!

 
Перемога студентів ФІТКІ на хакатоні з ІТ-технологій "INT20H" у Києві
Субота, 05 березня 2016, 18:47

27-28 лютого 2016 року у Києві вiдбувся Всеукраїнський хакатон з ІТ-технологій "INT20H", організований міжнародною студентською організацією BEST (Board of European Students of Technology, Рада студентів технічних ВНЗ Європи). 

 

Студентські команди змагалися в категоріях «Web Development», «Mobile Application Development» та «Machine Learning».

Хакатон (hackathon) – це марафон програмування, один з найцікавіших форматів проведення IT-заходів. Учасники створювали з простої ідеї прототип реального продукту в режимі нон-стоп. Кожна команда розробляла свій проект протягом 20 годин і по закінченню цього часу презентувала його. Під час заходу учасники самостійно планували свій час та мали відкритий доступ до Інтернету.

Вінницький національний технічний університет представляли дві студентські команди з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

Команда у складі Миколи Ліщинського (гр.1КН-13б) та Катерини Грицишиної (гр.2КІ-14б) змагалася в категорії «Web Development».

Команда у складі Станіслава Ткача (гр.1КН-13б), Андрія Чопка (гр.1КН-13б) та Костянтина Гончаренка (гр.1КН-13б) змагалася в категорії «Mobile Application Development».

Наші студенти показали чудові результати.

 

Студенти ФІТКІ на змаганнях

А призерами змагань стали студенти з напряму підготовки «Комп’ютерні науки» Станіслав Ткач (гр.1КН-13б), Андрій Чопко (гр.1КН-13б) та Костянтин Гончаренко (гр.1КН-13б), які посіли 3 місце в категорії «Mobile Application Development».

 

Призери хакатону "INT20H": 

Станіслав Ткач – крайній праворуч, 
Андрій Чопко – другий праворуч, 
Костянтин Гончаренко – третій праворуч

Вітаємо наших студентів з перемогою!

 
Перемога студента кафедри ПЗ на обласних змаганнях з шашок
Субота, 05 березня 2016, 18:36

 26-28 лютого 2016 року у Вiнницi вiдбувся Особисто-командний кубок Вiнницької областi з шашок-64/100. У змаганнях взяли участь 44 гравцi, якi представляли регіони Вiнницької областi.

У змаганнях з шашок-64 за швейцарською системою перемогу серед чоловіків здобув студент 3-го курсу напряму підготовки «Програмна інженерія» Слободяник Денис (гр.1ПІ-13б), який виборов 2 місце!

Слободяник Денис – крайній ліворуч 

Вітаємо Дениса з черговою спортивною перемогою!

 
Підсумки зимової школи з програмування
Субота, 05 березня 2016, 18:27

Підбито підсумки заочної зимової онлайн-школи з програмування, навчання в якій проходили з 13 лютого по 26 лютого 2016 року. Школа мала напружений навчальний графік: щоденні змагання, аналіз і розбір задач, дорішування задач. Цьогоріч 12 студентів ФІТКІ були слухачами школи і показали хороші результати. 8 студентів нашого факультету стали призерами зимової школи.

В  ELITE DIVISION зимової школи команда студентів ФІТКІ VNTU_TreeS виборола 2 місце за загальними результатами,  3 місце за результатами контесту та 1 місце за результатами дорішування задач.    Склад команди: 

 • Спажев Олександр, студент гр. 2КН-15б;
 • Шмерчук Юрій, студент гр. 1ПІ-13б;
 • Щербіна Євгеній, студент гр. 1КН-13б.
 • Тренер командиГранік Михайло, аспірант кафедри комп’ютерних наук.

У 1ST DIVISION зимової школи команда студентів ФІТКІ VNTU_Destructor виборола 1 місце за загальними результатами,  1 місце за результатами контесту та 1 місце за результатами дорішування задач.    Склад команди:

 • Гаврилюк Петро, студент гр. 2ПІ-12б;
 • Стахов Богдан, студент гр. 1ПІ-12б;
 • Яворович Олег, студент гр. 1ПІ-12б.
 • Тренер командиВойтко Вікторія, доцент кафедри програмного забезпечення.

У 1ST DIVISION зимової школи команда студентів ФІТКІ VNTU_REDвиборола 3 місце за загальними результатами та 3 місце за результатами контесту.    Склад команди:

 • Мазурок Сергій, студент гр. 1ПІ-12б;
 • Ковбасюк Михайло, студент гр. 1ПІ-12б.
 • Тренер командиВойтко Вікторія, доцент кафедри програмного забезпечення.

Вітаємо наших студентів та бажаємо їм успіху на олімпіадах з програмування!

 
Вечір пам’яті Міхала Клеофаса Огінського
Субота, 05 березня 2016, 18:16

 1 березня 2016 року у центрі польської культури ВНТУ відбувся вечір пам’яті видатного польського композитора, політика, державного діяча Речі Посполитої Міхала Клеофаса Огінського. М.К.Огінський був відомим політиком та державним діячем, патріотом своєї Батьківщини, учасником повстання Костюшка на чолі батальйону єгерів. А ще він був талановитим композитором, автором маршів та бойових пісень, автором популярних полонезів, зокрема, полонеза «Прощання з Батьківщиною», відомого також як «Полонез Огінського», автором фортепіанних п’єс, романсів, опери «Зеліда і Валькур, або Бонапарт в Каїрі». Огінського вважають автором «Мазурки Домбровського», яка згодом стала гімном Польщі.


У заході активну участь взяли студенти ФІТКІ.

 Студенти ФІТКІ на вечорі пам’яті М.К.Огінського

 Вечір пам’яті підготувала викладач кафедри культорології Воловодюк  Світлана Федорівна. 

Твори М.К.Огінського виконувала студентка ФІТКІ Дмітрієнко Діана (гр.1ПІ-15б).

Дмітрієнко Діана виконує твори М.К.Огінського

Шануймо світлу пам'ять талановитого композитора Міхала Клеофаса Огінського!

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 66 з 100
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.