УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Грант від Вінницької облдержадміністрації й облради
Понеділок, 19 жовтня 2015, 06:25

Конкурс освітніх інноваційних проектів організовують і фінансово забезпечують Вінницькі облдержадміністрація й облрада. Здійснюється він в рамках реалізації Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області до 2015 року.

Перше місце і сертифікат на отримання гранту у сумі 35 тисяч гривень виграла розробка «Інформаційна технологія практичного опанування апаратних дисциплін комп’ютерної галузі у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації».  


Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Олексій Дмитрович Азаров, декан факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

Це уже втретє розробка, керівником якої є професор Азаров, виграє сертифікат обласного конкурсу освітніх інноваційних проектів. Раніш успіху було досягнуто у 2006-му і 2013-му роках. Вітали переможців конкурсу у муздрамтеатрі ім. Садовського.

 
Три президентські гранти професора Ярового
Понеділок, 19 жовтня 2015, 06:14

Доктор технічних наук, професор Кафедри комп’ютерних наук Факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Андрій Яровий вже втретє отримав грант Президента України для молодих учених.

Таке фінансове сприяння від очільника української держави надається ученим віком до 35 років за умови, якщо їхнє наукове дослідження є актуальним і перспективним.

Грант дає змогу закупити обладнання, сировину, інші витратні матеріали, які потрібні для досліджень. Рівень фінансування адекватний фінансуванню невеличкої держбюджетної теми.

Андрій Яровий свій перший грант Президента України отримав ще в 2007 році, будучи доцентом, кандидатом технічних наук.

Другий грант (у 2012-му) — уже в якості докторанта, кандидата технічних наук.

Нині у 2015-му — як доктор технічних наук, професор.

 
Професор Андрій Яровий і харківський пам'ятник українському студенту-програмісту —сумка в бік, волосся скуйовджене, погляд дрімливо-задумливий, це збірний образ комп'ютерного генія, звичайного програміста та одночасно – простого студента одного з університетів України

Впродовж цих років напрям досліджень професора Ярового не змінився — це високопродуктивні паралельні обчислювальні системи. Але проекти щораз вдосконалюються — молодий учений пропонує нові методи, концепції і уже навіть теорію. Його розробки сприяють підвищенню ефективності обчислювальних процесів у комп’ютерних системах.

«Звичайно ж задоволений, що отримав цей грант, — розповідає Андрій Яровий. — Водночас зі мною грант Президента України, але не для молодих учених, а для докторів наук, отримав професор нашого вишу Сергій Штовба. Там вищий віковий ценз і вища фінансова підтримка. Але на грант для докторів я ще зможу теж подавати запити, а на грант для молодих учених уже використав свою вікову можливість».

Зацікавився технічними науками Андрій Яровий ще будучи школярем завдяки Малій академії наук, кілька секцій якої уже кілька десятиліть успішно працюють при нашому ВНЗ.

«Моїм керівником у МАН був викладач нашого ВНЗ, професор Геннадій Полторак. Саме він остаточно визначив вектор мого зацікавлення, заінтригувавши комп’ютерною технікою і оптоелектронікою. Згодом познайомився з доктором технічних наук, професором Володимиром Кожем’якою, нині завідувачем кафедри лазерної й оптоелектронної техніки ВНТУ, заслуженим діячем науки і техніки України. З того часу працюю у науковій школі професора Кожем’яки з оптико-електронних iнформацiйно-енергетичних технологій.

Завдяки активній міжнародній співпраці даної наукової школи, отримував два роки поспіль гранти від SPIE— міжнародного товариства оптики і фотоніки для участі в наукових конференціях цієї поважної організації у США».

Професор Яровий каже, що для нього важливо остаточно переконати студентів і молодих науковців, що нині є величезні можливості для реалізації їх потенціалу, їхніх наукових ідей та досліджень. Тепер таких можливостей на порядок більше, аніж було, скажімо, півтора десятка років тому.

«Коли я був у магістратурі, аспірантурі, тоді лише почали з’являтися окремі можливості для отримання якихось стипендій, грантів. Але їх було небагато і вони обмежувались найактуальнішими тематиками. До того ж і коло цих тематик було насправді дуже вузьким.

Мій батько, Анатолій Михайлович Яровий, професор, кандидат філософських наук, пропрацював понад 20 років у нашому виші (натепер працює проректором в іншому ВНЗ міста Вінниці). Часто з ним дискутуємо на теми розвитку науки, наукової гносеології та справжнього покликання людини науки. Із його розповідей знаю, що можливостей отримати грант або ж закордонне стажування за його молодості практично не було».

Саме тому, професор Яровий прагне розповсюджувати серед своїх студентів і молодих колег інформацію про різноманітні гранти та інші варіанти підтримки для наукових досліджень. Саме для цього у найпопулярнішій соціальній мережі у світі Facebook відкрив офіційну групу нашого вишу «ВНТУ: гранти, конкурси, відзнаки».

«У нашій групі уже понад 600 підписників, до того ж не лише працівники і студенти нашого вишу, а й з інших університетів, компаній, державних адміністрацій різних регіонів України. Це дуже важливо, щоб була спадковість, щоб яскраві досягнення керівників плавно переростали в іще яскравіші здобутки їхніх учнів. Дуже пишаюсь своїми учнями, які досягають успіху міжнародного рівня. Коли у мене є успішні, яскраво самореалізовані учні, дуже легко пояснити чим саме займаюся я, і чому варто йти вчитися саме у ВНТУ. Адже престиж ВНЗ формується з успіху його випускників і працівників».

 
Професор Андрій Яровий (у центрі) у колі новоспечених магістрів кафедри комп'ютерних наук: Михайло Гранік (перший ліворуч), далі Микола Титко, Олег Морфіянець, Юлія Бендерук, Максим Матейчук, Тарас Ліщенко, Сергій Кашубін

Приміром, член університетської збірної зі спортивного програмування Ігор Сугак уже після бакалаврату кафедри комп'ютерних наук поїхав офіційно працювати до США на запрошення Microsoft. Нині ж хлопець уже працює у Facebook. Професор Яровий був керівником його бакалаврської роботи.

Магістр кафедри комп’ютерних наук Сергій Кашубін, теж бувший член університетської збірної зі спортивного програмування, нині працює у Швейцарії. Спершу проходив практику в тамтешньому офісі Google, а згодом поїхав туди працювати. Професор Яровий був керівником його магістерської роботи.

Магістрантка кафедри комп’ютерних наук Тетяна Польгуль нещодавно повернулась із Великої Британії, де проходила спеціалізований курс навчання в межах European Google Android Camp 2015 від компанії Google. Нині працює над магістерською роботою під керівництвом професора Ярового.

«Усіх молодих колег запрошую бути успішними, активними, докладати зусиль, якісно працювати і здобувати як наші вітчизняні, так і зарубіжні гранти. Бо це цілком можливо. І дуже приємно!»

 
Стажування в компанії Wehrli & Assoc
П'ятниця, 16 жовтня 2015, 07:40

З   28 вересня по 5 жовтня 2015 року доцент кафедри програмного забезпечення Рейда Олександр Миколайович пройшов стажування з програмування у компанії «Wehrli & Assoc» м.Денвер (США).

За час стажування Олександр Миколайович пройшов практичне навчання з програмування сучасних багатопотокових додатків, ознайомився з сучасними методами їх розробки.

Доцент Рейда О.М. також пройшов практичне стажування з програмування інтерфейсів багатопотокових додатків на основі новітніх методів і моделей їх розробки.

Отримані знання Олександр Миколайович використає при викладанні дисциплін студентам кафедри програмного забезпечення: «Основи програмної інженерії», «Теорія зберігання та обробки даних», «Аналіз вимог до програмного забезпечення».

 
Делегати у Карпати – збори представників Виконавчих Рад BEST
П'ятниця, 16 жовтня 2015, 06:25

Вересень - час початку активної роботи. Саме тому протягом трьох днів (11-13 вересня 2015 року) у Львові та у містечку Славське у Карпатах проходили щорічні Збори Виконавчих Рад локальних осередків Ради студентів технічних університетів Європи (BEST - Board of European Students of Technology) Joint Board Training. 

Делегатами від ВНТУ були п'ятеро представників Виконавчої Ради осередку BEST Vinnytsia, серед яких троє делегатів є студентами Факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Кафедри програмного забезпечення (напрям підготовки - «Програмна інженерія»)

 • Ксенія Івченко – президент (ФІТКІ, гр.1ПІ-12б)
 • Михайло Бурдяк – секретар (ФІТКІ, гр.2ПІ-13б)
 • Андрій Хаулін – координатор зв'язків із громадськістю (ФІТКІ, гр.1ПІ-14мс)
 • Ксенія Писаренко – скарбник (ФМ)
 • Олександра Стадній – координатор з людських ресурсів (ФКСА)

Цього року збори об'єднали Виконавчі Ради Вінниці, Запоріжжя, Львову, Києва, Кракова (Польща) та Глівіце (Польща). Крім того, участь брали міжнародні тренери: двоє українок та тренер з Неаполя (Італія). 

Учасники зборів провели три плідних дні у рамках заходу. Вони мали змогу прослухати тренінги з вирішення конфліктів, лідерства, впровадження змін, стратегічного планування, делегування, мотивації тощо. Також під час зборів представники українських локальних осередків BEST розглянули і обговорили тему поновлення української кооперації. Присутність польських делегатів дала змогу поділитися своїм досвідом на міжнародному рівні та почути думку  іноземних колег. 


Спочатку Карпати зустріли нас дощем


А потім погода налагодилася


Ось такі от тренінги

Більше часу збори проходили в невеличкому містечку Славське у Карпатах. Тому у вільні хвилини делегати змогли насолодитися безмежними краєвидами гір і чистим повітрям. Також учасники організували міжнародний вечір, де кожне місто представило свій стіл та ознайомило інших з місцевою культурою. 


Команди із Запоріжжя і Вінниці їхали одним потягом

З одного боку така кількість нової інформації виснажує, а з іншого - наділяє новими силами і бажанням робити щось корисне. 

Натхненні та мотивовані керівники BEST Vinnytsia  тепер готові до плідного року!

Ксенія Івченко

студентка ФІТКІ

напряму підготовки – 

«Програмна інженерія»

President of BEST Vinnytsia

 
Фізичний квест першокурсників
Четвер, 15 жовтня 2015, 06:59

17 вересня 2015 року в ВНТУ відбувся Фізичний квест, ініційований проректором з наукової роботи, професором кафедри фізики Павловим С.В.

Кращі фізики серед студентів 1-го курсу взяли участь у цьому квесті.

Факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії виставив дві команди:

 • 1. команда напряму підготовки «Комп’ютерні науки»у складі:
  • Кудрявцева Дмитра (гр.2КН-15б) - капітана
  • Стрижалова Олександра (гр.1КН-15б)
  • Перегончука Сергія (гр.1КН-15б)
  • Іванюка Олега (гр.2КН-15б)
  • Полянського Вадима (гр.3КН-15б)
 • 2. команда напряму підготовки «Програмна інженерія»у складі:
  • Нестерука Владислава (гр.1ПІ-15б) - капітана
  • Іванова Дениса (гр.1ПІ-15б)
  • Кренціна Михайла (гр.1ПІ-15б)
  • Гандрибіди Владислава (гр.1ПІ-15б)
  • Черначук Наталії (гр.1ПІ-15б).

 Обидві команди нашого факультету показали чудові результати: 

 • команда напряму підготовки «Комп’ютерні науки» виборола 2 місце;
 • команда напряму підготовки «Програмна інженерія» посіла 4 місце.

Вітаємо наших фізиків!

Бажаємо успіхів, цікавих відкриттів, нових перемог!

 
Квест першокурсників
Четвер, 15 жовтня 2015, 06:15

Підведено підсумки квесту першокурсників, який відбувся у вересні 2015 року. Це традиційні змагання першокурсників, які проводить студентська рада університету. Квест дає можливість учасникам краще познайомитися з територією університету, історією факультетів, викладачами та студентським активом. Від ФІТКІ у квесті брала участь збірна команда першокурсників у складі:

 • Черначук Наталії (гр.1ПІ-15б)
 • Ніколайчука Владислава (гр.2ПІ-15б)
 • Байлова Богдана (гр.1КН-15б)
 • Ільченко Оксани (гр.2КН-15б)
 • Нестерука Владислава (гр.1ПІ-15б)
 • Кімпаєва Артема (гр.1КН-15б)
 • Дісяк Оксани (гр. 2ПІ-15б)

Змагання були цікавими, потребували злагоджених дій усієї команди та креативних рішень кожного учасника.

Команда ФІТКІ виступила чудово! Наші першокурсники здружилися і показали гарну командну роботу.

Детальніше...
 
Вечір пам’яті юної письменниці Олександри Бурбело
Вівторок, 13 жовтня 2015, 06:41
Буть громадянином України –
Оце справжнє щастя на віку!
Все твоє – ці верби, цвіт калини.
Де красу побачити таку?

Обійди краї всі пілігримом –
Україна – рай на цій землі!
Будь же їй дочкою, вірним сином
І господарем у місті і в селі!
(О.Бурбело «Україно-матінко»)

30 вересня 2015 року в коференц-залі Вінницького національного технічного університету відбувся літературний вечір пам’яті талановитої юної письменниці Олександри Бурбело, члена Національної спілки письменників України.

Детальніше...
 
Участь студентів ФІТКІ у Конференції Lviv IT Arena
Вівторок, 13 жовтня 2015, 06:27

2-4 жовтня 2015 року на стадіоні «Арена Львів» зібралися фахівці ІТ-технологій, програмісти, розробники, дизайнери, керівники ІТ-компаній, стартапери на одній з найграндіозніших ІТ-подій в Україні - Lviv IT Arena-2015.

Учасниками конференції стали понад 1400 фахівців ІТ із 20 країн та понад 100 видатних спікерів України та світу. Конференція поділялася на три тематичні потоки: Product, Technology, Business.

Головними питаннями конференції були: візуалізація даних, створення власного успішного продукту, бізнес-аналіз, UX/UI, головні тенденції управління проектами, брендинг, тренди в аутсорсингу, стартапи, нові вектори розвитку бізнесу, співпраця влади та ІТ-бізнесу, тренди у роботі з великими обсягами даних (DataScience), технології та прийоми тестування продуктів (QC Automation), штучний інтелект, методи комплексної розробки програмного забезпечення (DevOps).

Вартість квитків для участі в конференції – 2000-3160 грн.


Двоє студентів 3-го курсу кафедри програмного забезпечення Копитко Наталія та Рекун Павло (гр.1ПІ-13б) стали учасниками конференції Lviv IT Arena-2015. До участі в Конференції їх як переможців Першого Всеукраїнського конкурсу стартапів з ІТ-технологій «ІТ-Евріка!Україна» запросила компанія "Sigma Software", яка всі фінансові витрати взяла на себе. Компанія "Sigma Software" була партнером та головним спонсором Першого Всеукраїнського конкурсу стартапів з ІТ-технологій «ІТ-Евріка!Україна», тож переможців конкурсу            (1 місце) преміювала поїздкою до Львову та участю в конференції Lviv IT Arena-2015. 

Наші студенти Наташа Копитко і Павло Рекун безкоштовно проживали в елітному готелі у центрі Львову та стали учасниками найграндіознішої події в ІТ-галузі України.

Під час відкриття конференції виступив мер Львова Андрій Садовий і розповів про офіційний старт будівництва IT-house, в який айтішники зможуть вселиться через два роки.

Цікаві доповіді чудових спікерів торкалися найсучасніших тем ІТ-світу. Більшість доповідей проводились англійською мовою, тому для наших студентів це була ще одна можливість покращити свій рівень володіння англійською.

Крім доповідей та дискусій, відвідувачів IT Arena чекала велика кількість стендів від компаній, багато з яких проводили розіграші цінних і не дуже цінних, але приємних, призів. 

Родзинкою конференції стала виставка Hi-Tech Expo, яка тривала два дні - 2 і 3 жовтня. Відвідувачі конференції могли відвідати виставку безкоштовно, а іншим треба було придбати квиток за 100грн. На Hi-Tech Expo наші студенти побачили дронів і безпілотники, робота NAO, Smart Clock від Lametric, окуляри віртуальної реальності від Epson, 3D-принтер, інтерактивний проектор та інші цікаві розробки.

Учасники Конференції мали ще деякі цікаві розваги. В перший день конференції відбулися гоночні змагання. TeslaModelS змагалася по черзі з Ford Mustang, Mersedes G500 AMG і мотоциклом BMW S1000R у заїзді на півкілометрову дистанцію. Перемогти електрокар вдалося тільки мотоциклу.

У другий день відвідувачів IT Arena розважала гра «Шахтаря» з одеським «Чорноморцем», яка співпала за часом з конференцією. Відвідувачі IT Arena із задоволенням виходили на трибуни і могли подивитися футбол з висоти скайбокса.

Незабутні враження від потужної конференції Lviv IT Arena-2015 стануть стимулом подальшого професійного зростання наших студентів. Бажаємо Наташі і Павлу нових креативних ідей, творчих успіхів та нових гучних перемог на олімпіадах і конкурсах державного й міжнародного рівня!

 
Обговорення результатів Темпус проекту NEFESIE моніторинговою комісією Еразмус+ та представниками МОН України
П'ятниця, 09 жовтня 2015, 06:32

23-25 вересня 2015 року в Києві відбулася зустріч учасників проекту Темпус "Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів" із представниками моніторингової комісії національного офісу в Україні Еразмус+ та представниками міністерства освіти і науки України.

Основна мета проекту – стимулювання синергії між навчальними програмами, науково-дослідницькими роботами та бізнес- інноваціями в Україні.

Цей проект координується Linnaeus University (Ліннеус Університет, Швеція). 

Партнерами з країн ЄС є: 

 • Dublin City University (Дублінський міський університет, Дублін, Ірландія); 
 • Oxford Brookes University (Університет Оксфорд Брукс, Оксфорд, Велика Британія);
 • Pedro Nunes Institute (Інститут Педро Нунес, Португалія);
 • IKEA (Швеція);
 • SIGMA Kudos (Сігма Кудос, Швеція). 

В Україні проект має сім партнерів: 

 • Харківський національний університет радіоелектроніки;
 • Національний університет «Львівська політехніка»;
 • Одеський національний політехнічний університет;
 • Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;
 • Вінницький національний технічний університет;
 • Міністерство освіти і науки України;
 • Державне конструкторське бюро «Південне».

Головними завданнями проекту є:

 1. розроблення національного стандарту магістра з інженерії програмного забезпечення з урахуванням дисциплін з інноваційної та підприємницької діяльності;
 2. розроблення Віртуального Інноваційного Простору між українськими студентами, науковцями та фахівцями в галузі ІТ задля поглиблення їх творчого та інноваційного потенціалів, відчуття спільноти у створенні нових проектів;
 3. створення набору директив та рекомендацій для прийняття на національному рівні необхідної форми співробітництва університет – компанія з фокусом на інноваційну та підприємницьку діяльність студентів.

На зустрічі було представлено результати виконання проекту за кожним робочим пакетом. Розглядалися питання: інноваційної та підприємницької діяльності IT-студентів; створення віртуального інноваційного середовища http://vis.lp.edu.ua/ та його подальшого використання; побудови еко-системи ІТ-новаторів; стандарт підготовки магістрів за спеціальностями “Інженерія програмного забезпечення” і “Програмне забезпечення систем”; поширення інформації про проект: створення веб-сайту та ресурсів в соціальних мережах, що висвітлюють діяльність та результати кожного напрямку роботи.

Представники МОНУ відмітили актуальність теми та високу якість результатів  проекту. Моніторингова комісія національного офісу в Україні Еразмус+ схвалила результати проекту.

Від ВНТУ на зустрічі були присутні викладачі кафедри програмного забезпечення: завідувач кафедри ПЗ професор Пєтух А.М. та доцент Рейда О.М.

 

Детальніше про результати проведення зустрічі можна ознайомитись на офіційному сайті проекту NEFESIE.


 
Два капітани КВК, Чемпіонат Вінниці
Четвер, 08 жовтня 2015, 06:23

У кінці вересня та на початку жовтня 2015 р. у Вінницькому міському палаці мистецтв "Зоря" пройшли ігри третього туру Чемпіонату Вінниці з КВК. 28 вересня на сцені міського палацу мистецтв грало аж дві команди КВК, капітанами яких є студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Антон Баланенкомагістрант кафедри програмного забезпечення (гр.1ПЗ-15м(сп)), заступник голови студради ФІТКІ, капітан команди КВК «Спеції».

 

 

Микола Каневський – студент кафедри обчислювальної техніки (гр.1КІ-15мс),  капітан команди КВК «Проспект Юності».

У цій грі команда «Проспект Юності» посіла 1-ше місце, команда «Спеції» була третьою.

Вітаємо наших капітанів з чудовою грою! Бажаємо гумору, креативних ідей, позитиву і нових перемог!

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 65 з 90
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.