УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ на засіданні клубу творчої Інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо»
Субота, 02 квітня 2016, 15:34

17 березня 2016 року у великій читальній залі обласної бібліотеки ім. Тімірязєва відбулося десяте, ювілейне, засідання клубу творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо» під назвою: «Квіт подільського слова». Тут зібралися люди, небайдужі до української книги – письменники, краєзнавці, літературні критики, видавці, викладачі та студенти вінницьких навчальних закладів. На зустріч були запрошені студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Захід приурочено до 45-річчя Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України. Засідання вів голова організації Михайло Каменюк

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк розповіла про те, як діє на Вінниччині Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на 2016-2018 роки.

У розмові про вінницьку книгу та її перспективи взяли участь: Юрій Легун –директор Державного архіву області, Наталія Морозова – президент Асоціації бібліотек Вінниччини, Анатолій Подолинний –письменник, упорядник серії видань «Шкільна бібліотека», Віталій Борецький – письменник, головний редактор молодіжного альманаху «Експрес «Молодість».

Свої твори читали вінницькі поети. Власні вірші читав викладач ВНТУ, член Національної спілки письменників України Дмитро Штофель.

Також програма зустрічі включала художні номери від діячів культури Вінниччини.

Студентка 3-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Олійник Юлія (гр.1КН-13б) читала вірші Людмили Вікторівни Любацької: "Не сама я в хаті, не сама...", "Просто щастя" та "Его".

Голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Михайло Каменюк вручає книгу у подарунок студентці ФІТКІ Юлії Олійник

 
Лист магістра зі спеціальності «Програмне забезпечення систем» доценту кафедри програмного забезпечення Войтко В.В.
Субота, 02 квітня 2016, 15:06

Доброго дня,  шановна Вікторія Володимирівна!

Пише Вам випускник кафедри програмного забезпечення, магістр Клецько Павло. Сподіваюся Ви мене пам’ятаєте. Ми з Ромашканом Андрієм закінчили магістратуру на базі диплома спеціаліста.

Ми з Андрієм вдячні усім викладачам нашої кафедри за навчання і допомогу. Це справді були непрості часи. Складним було не саме навчання, а вміння правильно розставити пріоритети (робота, навчання в університеті, самоосвіта, самостійне життя). І, зрозуміло, через брак досвіду ми часто приймали неправильні рішення.

На щастя, було багато людей, які нам допомагали, бо виявилося, що ми супер-везучі. Сьогодні я точно знаю, що без Вас (усіх викладачів кафедри ПЗ = наших друзів) у нас нічого б не вийшло.

Тож передавайте усім великий привіт від нас. У свій наступний приїзд до Вінниці я узгоджу з Вами час і обов’язково зайду в університет. Постараюся захопити із собою й Андрія Ромашкана.

Зараз я працюю в Норвегії в компанії Expedia. Це міжнародний гігант в туристичній галузі. Я в компанії – Java-програміст. У Норвегії в нас невелика команда; головні девелепмент центри – у Штатах, Франції, Індії і Китаї. Паралельно з роботою я стараюся навчатися і створювати свої власні продукти.

Загалом я живу і працюю в Норвегії вже 5 років. Був пройдений довгий і заплутаний шлях (у двох словах не розповіси), тому, сподіваюся, якось зайду до Вас в університет і розповім побільше. В Україні буваю нечасто. Коли недавно вітався з Вами на Лісопарку, то був перший короткий приїзд за 2 роки.

Пару слів напишу про Андрія Ромашкана. Він працював web-програмістом у вінницькій компанії Win-Interactivе. Він до цих пір категорично проти переїзду в інші країни, хоча, я думаю, міг би мати там успіх у своїй професійній діяльності. Останній рік Андрій провів в армії, пішов служити минулою весною добровольцем. Планував піти на фронт, але потрапив служити на кордоні з Молдовою. Зараз чекає дембеля. Потім, мабуть, повернеться на попереднє місце роботи.

Я, чесно кажучи, слідкую за тим, що відбувається у ВНТУ, за ІТ-конкурсами та олімпіадами, і я у захваті. Вважаю, що участь у таких заходах – це  справді велика можливість для тих, хто хоче стати особистістю в майбутньому і спробувати позмагатися з високо кваліфікованими спеціалістами та стати працівником компаній – світових гігантів.

Я вважаю, що те, що у вас відбувається, це дуже круто. А ще я порадив би Вам орієнтуватися на ті процеси, які відбуваються сьогодні в Кремнієвій долині і взяти на озброєння їхні методики і ту атмосферу й спробувати реалізувати подібне у ВНТУ. Маю ідеї с цього приводу і готовий ними поділитися.

Надсилаю Вам дві мої фотокартки. На одній я разом зі своєю командою у Норвегії, а на іншій – я на виборах президента в українському консульстві в Норвегії.

Якщо Вам щось потрібно, пишіть, буду радий допомогти.

З повагою, Ваш випускник Павло Клецько.

 
Студенти ФІТКІ – переможці олімпіади з української мови
Субота, 02 квітня 2016, 15:01

Викладачі кафедри мовознавства Вінницького національного технічного університету провели I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови серед українських студентів 1 курсу різних спеціальностей. В олімпіаді взяло участь 44 студенти.

Викладачі підготували цікаві завдання на олімпіаду з таких розділів, як: «Орфографія», «Лексикологія», «Граматика», «Стилістика», «Фразеологія». 

Журі, у складі якого були викладачі кафедри мовознавства: професор Азарова Л.Є., доцент Абрамчук О. В., доцент Пустовіт Т. М., старший викладач Стадній А. С., викладач Радомська Л. А., відзначило високий рівень знань студентів з української мови та визначило переможців.

Переможцями олімпіади стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

 • 1 місцеСпажев Олександр (гр. 2КН-15б)
 • 2 місцеКудрявцев Дмитро (гр. 2КН-15б)
 • 3 місцеДісяк Оксана (гр. 2ПІ-15б)

Вітаємо наших студентів і бажаємо їм успіхів і нових перемог!

 
У ВНТУ стартував патріотичний проект «Вогнем пульсує війна»
Субота, 02 квітня 2016, 14:52

17 березня 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулося відкриття міжуніверситетського проекту «Вогнем пульсує війна».

Зініціювали його Вінницький національний технічний університет і Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського за активної підтримки військово-патріотичного клубу «Айдар» та благодійного фонду «Діти Європи».

17 березня проект розпочала трепетна зустріч студентів зі своїми однолітками-героями, які захищають Україну і кожного з нас на східних кордонах держави. У заході, що мав назву «Соціальні виміри АТО «Воїни світла», взяли участь бійці батальйону «Айдар», члени клубу «Айдар», студенти та викладачі ВНТУ і ВДПУ імені М.Коцюбинського, фахівці служби психологічної підтримки ВНТУ і представники благодійного фонду «Діти Європи».

До заходу активно долучилися студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

Присутні вшанували пам’ять навічно двадцятилітнього Володимира Мухи. Студент факультету електроенергетики та електромеханіки ВНТУ, доброволець 24 штурмового батальйону спеціального призначення «Айдар» Володимир Муха загинув у бою під Луганськом 21 липня 2014 року.

Організатором заходу є заступник директора інституту магістратури, аспірантури і докторантури ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент кафедри електричних станцій і систем Світлана Бевз, яка є учасником бойових дій в АТО, командиром зенітного розрахунку добровольчого батальйону «Айдар».

У підготовці заходу активну участь взяли студенти ФІТКІ: Лудан Дар’я (2КН-13б), Драченко Ярослав (1ПІ-15б), Романцева Дарія (1БС-13б), Богачук Галина (1ПІ-14б).

У ВНТУ в рамках проекту «Вогнем пульсує війна» відкрита виставка ВПК «Айдар» «Хочеш миру – готуйся до війни», яка присвячена 72 річниці визволення Вінниччини від фашистських загарбників.

Крім експонатів часів ІІ Світової війни, експозицію доповнюють експонати подій на Майдані та війни на Донбасі з російськими окупантами.

Мета проекту — привернути увагу спільноти до соціально-психологічних та військово-патріотичних проблем сьогодення; залучити щонайширші верстви населення до волонтерської, психологічної та соціальної підтримки воїнів АТО.

Організатори запрошують до участі в проекті громадські організації, навчальні заклади і установи, благодійні фонди, активістів та усіх охочих.

 
Перемога в конкурсі студентських робіт по енергозбереженню
Субота, 02 квітня 2016, 14:36

16 березня 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті пройшов  конкурс студентських робіт по енергозбереженню.

Студенти ФІТКІ подали на конкурс два проекти:

 • студенти кафедри програмного забезпечення Слободяник Денис (гр.1ПІ-13б) та Терещенко Михайло (гр.1ПІ-13б) подали на конкурс проект розумного, екологічного, тепло та енергозберігаючого вікна (науковий керівниквикладач кафедри ПЗ, к.т.н. Обідник М.Д.) – команда посіла на конкурсі  4 місце;
 • студент кафедри обчислювальної техніки Лановий Роман (гр.1КІ-15б) подав на конкурс проект, орієнтований на застосування сучасних технологій для поліпшення експлуатаційних характеристик взуття (науковий керівникк.т.н., доцент кафедри ПЗ Войтко В.В.) – Роман виборов на конкурсі 2 місце та отримав грошову нагороду.

Слободяник Денис та Терещенко Михайло на захисті проекту

Лановий Роман отримав диплом переможця конкурсу

Учасники та переможці конкурсу студентських робіт по енергозбереженню

 
Серед організаторів Інженерних змагань – студенти ФІТКІ
Субота, 02 квітня 2016, 14:18

21-25 березня 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті проходитиме V локальний етап Інженерних змагань EBEC (European Best Engineering Competitions).

EBEC об'єднує студентів, університети, компанії та установи з усієї Європи, сприяючи формуванню цінних партнерських відносин. Студенти розвивають свої комунікаційні, технічні та аналітичні навички, покращують вміння вирішувати завдання, працюючи в команді. Це можливість навчатися на практиці, вдосконалитись і розвивати себе на міжнародному рівні.

Організатором змагань виступає Міжнародна студентська волонтерська неприбуткова і неполітична організація BEST (Board of European Students of Technology), осередок якої діє при ВНТУ. 

Серед організаторів змагань є студенти ФІТКІ: це Андрій Хаулін (гр.1ПІ-14мс) — головний організатор, Марія Польова (гр.1ПІ-12б) — автор завдань для категорії Case Study. 

Вагомий внесок у роботу команди організаторів вносить президент Вінницького локального осередку студентської організації BEST Ксенія Івченко (гр.1ПІ-12б).

Команда організаторів Інженерних змагань EBEC: Хаулін Андрій – по центру, Івченко Ксенія – крайня ліворуч

 
Боксер з ФІТКІ серед переможців обласних змагань
П'ятниця, 01 квітня 2016, 12:13

 У спортивному комплексі «Гарт» відбувся Чемпіонат Вінницької області з боксу серед навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації

За підсумками змагань 1 місце в загальнокомандному заліку виборола команда Вінницького національного технічного університету.

У збірній ВНТУ змагався студент ФІТКІ – магістрант кафедри комп’ютерних наук Цибулько Іван (гр.1КН-15м(бак)). Іван виборов також 3 місце в особистому заліку.

Цибулько Іван – крайній праворуч


 
Міс ФІТКІ стала студентка кафедри програмного забезпечення Галина Богачук
П'ятниця, 01 квітня 2016, 11:51

10 березня 2016 року у ВНТУ відбувся найулюбленіший конкурс студентства «Міс ВНТУ». Глядацька зала була переповнена гостями свята, які прийшли підтримати своїх фавориток та отримати естетичне задоволення від конкурсу! Вісім красунь з різних навчальних факультетів демонстрували свої таланти, викликаючи захоплення глядачів. 

Честь ФІТКІ захищала Міс нашого факультету, студентка другого курсу з напряму підготовки «Програмна інженерія» Галина Богачук

Галя має високий рейтинг навчання, захоплюється комп’ютерною графікою, є багаторазовою переможницею Міжнародних конкурсів, займається науковою роботою, має наукові публікації та виступи на науково-технічних конференціях, є багаторазовою переможницею інтелектуальних ігор та поетичних конкурсів, активно займається громадською діяльністю, є старостою групи 1ПІ-14б, є активним членом команди КВК студентів нашого факультету «Контраст». Галина Богачук є стипендіаткою обласної Ради та облдержадміністрації у І півріччі 2016 року. 

А ще Галя чудова, весела, товариська дівчина. Вона має багато друзів, які допомагали їй готуватися до конкурсу.

Галина Богачук – по центру

На конкурсі наша Галина Богачук чудово виступила і здобула титул  «Міс Креативність»

Вітаємо! Пишаємося! Захоплюємося!

Висловлюємо щиру подяку активній групі підтримки нашої конкурсантки, друзям, що допомагали готувати виступ, знімати відео, підтримували і вболівали:

 • Морозову Олександру (гр. 2КН-14б)
 • Килимчуку Михайлу (гр. 2КН-14б)
 • Кобисі Ігорю (гр. 1ПІ-14б) 
 • Волошиній Анні (гр. 1ПІ-14б)
 • Задорожному Віталію (гр. 1ПІ-14б)
 • Стеблюку Дмитру (гр. 1ПІ-14б)

Виступ Галини Богачук на творчому конкурсі

Галя Богачук – Міс Креативність ВНТУ

 
Виставка студентських робіт
П'ятниця, 01 квітня 2016, 04:47

На факультеті інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ навчаються розумні, талановиті, креативні студенти, які активно займаються науково-дослідною роботою, перемагають в олімпіадах та конкурсах, а ще мають багато цікавих захоплень.

До XLV науково-технічної конференції професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів університету у виставковій залі (аудиторія 2262) університетського культурно-мистецького та просвітницького центру ВНТУ була відкрита традиційна виставка студентських мистецьких робіт. На виставку відібрано роботи двох студентів ФІТКІ з напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Петрунька Володимира (гр.1КІ-13б) та Монастирської Вікторії (гр.1КІ-14б). 

Студент третього курсу кафедри обчислювальної техніки Володимир Петрунько (група 1КІ-13б) зарекомендував себе як хороший програміст. Володимир гарно навчається (має високий рейтинг навчання), захоплюється програмуванням, а ще має цікаве хобі. Роботи Володимира виконані у техніці квілінг.

 

Творчі роботи Володимира Петрунька

Студентка другого курсу кафедри обчислювальної техніки Вікторія Монастирська (гр.1КІ-14б) має високий рейтинг навчання, активно займається громадською роботою, а ще захоплюється плетінням з бісеру, тож підготувала на виставку чудові роботи. 

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку студентських робіт.

Творчі роботи Вікторії Монастирської

 
Науково-технічна конференція ВНТУ
Четвер, 31 березня 2016, 18:32

9-11 березня 2016 року на факультеті інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії відбулася науково-технічна конференція ВНТУ. Конференція проводиться за участю працівників науково-дослідних організацій та інженерно-технічних працівників підприємств м.Вінниці та області.

На пленарному засіданні, що відбулося 9 березня 2016 року, доповідь про «Підсумки наукової діяльності колективу ФІТКІ у 2015 році» зробив декан ФІТКІ, д.т.н., професор Азаров О.Д. 

На ФІТКІ в рамках конференції працювало 4 секції: 

 • секція обчислювальної техніки (голова секції – к.т.н., доцент Крупельницький Л.В., заступник голови – к.т.н., доцент Ткаченко О.М., секретар – асистент Грійо Тукало О. Ф.);
 • секція захисту інформації (голова секції – д.т.н., проф. Лужецький В.А., заступник голови – к.т.н., доцент Дудатьєв А.В., секретар – аспірант Коротаєв Д.О.);
 • секція комп’ютерних наук (голова секції – д.т.н., проф. Перевозніков С.І., заступник голови – к.т.н., професор Месюра В.І., секретар – аспірант Гранік М.О.);
 • секція програмного забезпечення (голова секції – д.т.н., проф. Пєтух А.М., заступник голови – к.т.н., доцент Войтко В.В., секретар – інженер Барчук Н.Є.).

На кожній секції було заслухано понад 30 доповідей про науково-технічні розробки кафедри.

З програмою конференції можна ознайомитися на сайті конференції. Тези кращих доповідей опубліковані на сайті.

 

Доповіді на конференції

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 65 з 100
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.