УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжей

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Відрядження доцента кафедри програмного забезпечення до Фінляндії
Субота, 02 квітня 2016, 17:19

З  6 по 11 березня 2016 року доцент кафедри програмного забезпечення Хошаба Олександр Мирославович  здійснив проїздку до Фінляндії за завданням Національної академії державного управління при Президентові України. Ця поїздка була запланована як частина програми "Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади" (EGAP).

Програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується у 2015-2019 р.р., спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Основною метою програми є допомога у вдосконаленні якості урядування України, покращення взаємодії влади та громадян і сприяння соціальним інноваціям в Україні. Програма EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією, виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у співробітництві з компанією SoftXpansion, Національною академією державного управління при Президентові України та Асоціацією «Міста електронного врядування».

Основною метою поїздки було ознайомлення з інформаційними технологіями та засобами захисту інформації в органах державного управління  Фінляндії. Також навчально-ознайомча поїздка передбачала сертифікацію (отримання та рішення завдань) від національної агенції HAUS. В ході поїздки була отримана інформація про державну службу, навчання державних службовців за бюджетною системою у Фінляндії. Проходили детальне знайомство з роботою та інформаційними технологіями, що використовуються у Міністерстві юстиції, Міністерстві фінансів, інституті освіти дорослих, школі "Customs School of Finland".

У рамках навчально-ознайомчої поїздки була можливість познайомитися з урядовими навчальними програмами, що використовуються у державних службах країни, методиками електронної демократії та співпраці з іншими організаціями з питань навчання, правовими документами в галузі державного розвитку Фінляндії.

 
Сьома Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2016»
Субота, 02 квітня 2016, 17:15

17 березня 2016 року було проведено круглий стіл на тему: «Вимірюй усе доступне вимірюванню та роби доступним ще недоступне» в рамках Сьомої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016» (м.Київ).

До уваги присутніх було представлено новий дослідницький проект «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі», започаткований Інститутом модернізації змісту освіти МОН України спільно з Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Олександр Хошаба, кандидат технічних наук, доцент кафедри захисту інформації, доцент кафедри програмного забезпечення, Sun Certified Professional, директор Інноваційно-комп’ютерного центру Вінницького національного технічного університету представив учасникам відкриту інноваційну навчальну платформу «Clever», її технічні аспекти і особливості використання. У доповіді були проаналізовані основні підходи щодо побудови навчальної платформи, особливості її впровадження та функціонування.

Результати інших доповідачів надавали можливість оцінити реальний стан і тенденції розвитку освітньої системи України, зокрема STEM-освіти, в порівнянні з іншими державами світу. Учасники круглого столу ознайомилися з можливостями використання на уроках фізики, хімії та біології в загальноосвітніх навчальних закладах додаткового обладнання, зокрема, вимірювальних приладів (датчиків).

Основними тематичними напрямами круглого столу були:

 1. Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу.
 2. Використання систем комп'ютерної математики в наукових дослідженнях та освіті.
 3. Програмне забезпечення дистанційного навчання.
 4. Інформаційно-комунікаційні технології та середовища для професійного навчання.
 5. Методика навчання природничо-математичних дисциплін та інформатики.

 
Гумор наших студентів звучав на фестивалі Ліги Сміху
Субота, 02 квітня 2016, 17:09

15-17 березня 2016 року у Тернополі відбувся фестиваль Ліги Сміху. Команда ВНТУ «Експрессо» вдало виступила на фестивалі. Гумор наших студентів не залишив байдужими глядачів.

До складу збірної університетської команди гумористів входить студент 2-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Морозов Олександр (гр.2КН-14б).

Подорож до Тернополя

Олександр Морозов – крайній ліворуч

Виступ на фестивалі Ліги Сміху

Олександр Морозов – крайній праворуч

 
Студенти ФІТКІ на засіданні клубу творчої Інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо»
Субота, 02 квітня 2016, 15:34

17 березня 2016 року у великій читальній залі обласної бібліотеки ім. Тімірязєва відбулося десяте, ювілейне, засідання клубу творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо» під назвою: «Квіт подільського слова». Тут зібралися люди, небайдужі до української книги – письменники, краєзнавці, літературні критики, видавці, викладачі та студенти вінницьких навчальних закладів. На зустріч були запрошені студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Захід приурочено до 45-річчя Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України. Засідання вів голова організації Михайло Каменюк

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк розповіла про те, як діє на Вінниччині Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на 2016-2018 роки.

У розмові про вінницьку книгу та її перспективи взяли участь: Юрій Легун –директор Державного архіву області, Наталія Морозова – президент Асоціації бібліотек Вінниччини, Анатолій Подолинний –письменник, упорядник серії видань «Шкільна бібліотека», Віталій Борецький – письменник, головний редактор молодіжного альманаху «Експрес «Молодість».

Свої твори читали вінницькі поети. Власні вірші читав викладач ВНТУ, член Національної спілки письменників України Дмитро Штофель.

Також програма зустрічі включала художні номери від діячів культури Вінниччини.

Студентка 3-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Олійник Юлія (гр.1КН-13б) читала вірші Людмили Вікторівни Любацької: "Не сама я в хаті, не сама...", "Просто щастя" та "Его".

Голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Михайло Каменюк вручає книгу у подарунок студентці ФІТКІ Юлії Олійник

 
Лист магістра зі спеціальності «Програмне забезпечення систем» доценту кафедри програмного забезпечення Войтко В.В.
Субота, 02 квітня 2016, 15:06

Доброго дня,  шановна Вікторія Володимирівна!

Пише Вам випускник кафедри програмного забезпечення, магістр Клецько Павло. Сподіваюся Ви мене пам’ятаєте. Ми з Ромашканом Андрієм закінчили магістратуру на базі диплома спеціаліста.

Ми з Андрієм вдячні усім викладачам нашої кафедри за навчання і допомогу. Це справді були непрості часи. Складним було не саме навчання, а вміння правильно розставити пріоритети (робота, навчання в університеті, самоосвіта, самостійне життя). І, зрозуміло, через брак досвіду ми часто приймали неправильні рішення.

На щастя, було багато людей, які нам допомагали, бо виявилося, що ми супер-везучі. Сьогодні я точно знаю, що без Вас (усіх викладачів кафедри ПЗ = наших друзів) у нас нічого б не вийшло.

Тож передавайте усім великий привіт від нас. У свій наступний приїзд до Вінниці я узгоджу з Вами час і обов’язково зайду в університет. Постараюся захопити із собою й Андрія Ромашкана.

Зараз я працюю в Норвегії в компанії Expedia. Це міжнародний гігант в туристичній галузі. Я в компанії – Java-програміст. У Норвегії в нас невелика команда; головні девелепмент центри – у Штатах, Франції, Індії і Китаї. Паралельно з роботою я стараюся навчатися і створювати свої власні продукти.

Загалом я живу і працюю в Норвегії вже 5 років. Був пройдений довгий і заплутаний шлях (у двох словах не розповіси), тому, сподіваюся, якось зайду до Вас в університет і розповім побільше. В Україні буваю нечасто. Коли недавно вітався з Вами на Лісопарку, то був перший короткий приїзд за 2 роки.

Пару слів напишу про Андрія Ромашкана. Він працював web-програмістом у вінницькій компанії Win-Interactivе. Він до цих пір категорично проти переїзду в інші країни, хоча, я думаю, міг би мати там успіх у своїй професійній діяльності. Останній рік Андрій провів в армії, пішов служити минулою весною добровольцем. Планував піти на фронт, але потрапив служити на кордоні з Молдовою. Зараз чекає дембеля. Потім, мабуть, повернеться на попереднє місце роботи.

Я, чесно кажучи, слідкую за тим, що відбувається у ВНТУ, за ІТ-конкурсами та олімпіадами, і я у захваті. Вважаю, що участь у таких заходах – це  справді велика можливість для тих, хто хоче стати особистістю в майбутньому і спробувати позмагатися з високо кваліфікованими спеціалістами та стати працівником компаній – світових гігантів.

Я вважаю, що те, що у вас відбувається, це дуже круто. А ще я порадив би Вам орієнтуватися на ті процеси, які відбуваються сьогодні в Кремнієвій долині і взяти на озброєння їхні методики і ту атмосферу й спробувати реалізувати подібне у ВНТУ. Маю ідеї с цього приводу і готовий ними поділитися.

Надсилаю Вам дві мої фотокартки. На одній я разом зі своєю командою у Норвегії, а на іншій – я на виборах президента в українському консульстві в Норвегії.

Якщо Вам щось потрібно, пишіть, буду радий допомогти.

З повагою, Ваш випускник Павло Клецько.

 
Студенти ФІТКІ – переможці олімпіади з української мови
Субота, 02 квітня 2016, 15:01

Викладачі кафедри мовознавства Вінницького національного технічного університету провели I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови серед українських студентів 1 курсу різних спеціальностей. В олімпіаді взяло участь 44 студенти.

Викладачі підготували цікаві завдання на олімпіаду з таких розділів, як: «Орфографія», «Лексикологія», «Граматика», «Стилістика», «Фразеологія». 

Журі, у складі якого були викладачі кафедри мовознавства: професор Азарова Л.Є., доцент Абрамчук О. В., доцент Пустовіт Т. М., старший викладач Стадній А. С., викладач Радомська Л. А., відзначило високий рівень знань студентів з української мови та визначило переможців.

Переможцями олімпіади стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

 • 1 місцеСпажев Олександр (гр. 2КН-15б)
 • 2 місцеКудрявцев Дмитро (гр. 2КН-15б)
 • 3 місцеДісяк Оксана (гр. 2ПІ-15б)

Вітаємо наших студентів і бажаємо їм успіхів і нових перемог!

 
У ВНТУ стартував патріотичний проект «Вогнем пульсує війна»
Субота, 02 квітня 2016, 14:52

17 березня 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулося відкриття міжуніверситетського проекту «Вогнем пульсує війна».

Зініціювали його Вінницький національний технічний університет і Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського за активної підтримки військово-патріотичного клубу «Айдар» та благодійного фонду «Діти Європи».

17 березня проект розпочала трепетна зустріч студентів зі своїми однолітками-героями, які захищають Україну і кожного з нас на східних кордонах держави. У заході, що мав назву «Соціальні виміри АТО «Воїни світла», взяли участь бійці батальйону «Айдар», члени клубу «Айдар», студенти та викладачі ВНТУ і ВДПУ імені М.Коцюбинського, фахівці служби психологічної підтримки ВНТУ і представники благодійного фонду «Діти Європи».

До заходу активно долучилися студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

Присутні вшанували пам’ять навічно двадцятилітнього Володимира Мухи. Студент факультету електроенергетики та електромеханіки ВНТУ, доброволець 24 штурмового батальйону спеціального призначення «Айдар» Володимир Муха загинув у бою під Луганськом 21 липня 2014 року.

Організатором заходу є заступник директора інституту магістратури, аспірантури і докторантури ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент кафедри електричних станцій і систем Світлана Бевз, яка є учасником бойових дій в АТО, командиром зенітного розрахунку добровольчого батальйону «Айдар».

У підготовці заходу активну участь взяли студенти ФІТКІ: Лудан Дар’я (2КН-13б), Драченко Ярослав (1ПІ-15б), Романцева Дарія (1БС-13б), Богачук Галина (1ПІ-14б).

У ВНТУ в рамках проекту «Вогнем пульсує війна» відкрита виставка ВПК «Айдар» «Хочеш миру – готуйся до війни», яка присвячена 72 річниці визволення Вінниччини від фашистських загарбників.

Крім експонатів часів ІІ Світової війни, експозицію доповнюють експонати подій на Майдані та війни на Донбасі з російськими окупантами.

Мета проекту — привернути увагу спільноти до соціально-психологічних та військово-патріотичних проблем сьогодення; залучити щонайширші верстви населення до волонтерської, психологічної та соціальної підтримки воїнів АТО.

Організатори запрошують до участі в проекті громадські організації, навчальні заклади і установи, благодійні фонди, активістів та усіх охочих.

 
Перемога в конкурсі студентських робіт по енергозбереженню
Субота, 02 квітня 2016, 14:36

16 березня 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті пройшов  конкурс студентських робіт по енергозбереженню.

Студенти ФІТКІ подали на конкурс два проекти:

 • студенти кафедри програмного забезпечення Слободяник Денис (гр.1ПІ-13б) та Терещенко Михайло (гр.1ПІ-13б) подали на конкурс проект розумного, екологічного, тепло та енергозберігаючого вікна (науковий керівниквикладач кафедри ПЗ, к.т.н. Обідник М.Д.) – команда посіла на конкурсі  4 місце;
 • студент кафедри обчислювальної техніки Лановий Роман (гр.1КІ-15б) подав на конкурс проект, орієнтований на застосування сучасних технологій для поліпшення експлуатаційних характеристик взуття (науковий керівникк.т.н., доцент кафедри ПЗ Войтко В.В.) – Роман виборов на конкурсі 2 місце та отримав грошову нагороду.

Слободяник Денис та Терещенко Михайло на захисті проекту

Лановий Роман отримав диплом переможця конкурсу

Учасники та переможці конкурсу студентських робіт по енергозбереженню

 
Серед організаторів Інженерних змагань – студенти ФІТКІ
Субота, 02 квітня 2016, 14:18

21-25 березня 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті проходитиме V локальний етап Інженерних змагань EBEC (European Best Engineering Competitions).

EBEC об'єднує студентів, університети, компанії та установи з усієї Європи, сприяючи формуванню цінних партнерських відносин. Студенти розвивають свої комунікаційні, технічні та аналітичні навички, покращують вміння вирішувати завдання, працюючи в команді. Це можливість навчатися на практиці, вдосконалитись і розвивати себе на міжнародному рівні.

Організатором змагань виступає Міжнародна студентська волонтерська неприбуткова і неполітична організація BEST (Board of European Students of Technology), осередок якої діє при ВНТУ. 

Серед організаторів змагань є студенти ФІТКІ: це Андрій Хаулін (гр.1ПІ-14мс) — головний організатор, Марія Польова (гр.1ПІ-12б) — автор завдань для категорії Case Study. 

Вагомий внесок у роботу команди організаторів вносить президент Вінницького локального осередку студентської організації BEST Ксенія Івченко (гр.1ПІ-12б).

Команда організаторів Інженерних змагань EBEC: Хаулін Андрій – по центру, Івченко Ксенія – крайня ліворуч

 
Боксер з ФІТКІ серед переможців обласних змагань
П'ятниця, 01 квітня 2016, 12:13

 У спортивному комплексі «Гарт» відбувся Чемпіонат Вінницької області з боксу серед навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації

За підсумками змагань 1 місце в загальнокомандному заліку виборола команда Вінницького національного технічного університету.

У збірній ВНТУ змагався студент ФІТКІ – магістрант кафедри комп’ютерних наук Цибулько Іван (гр.1КН-15м(бак)). Іван виборов також 3 місце в особистому заліку.

Цибулько Іван – крайній праворуч


 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 64 з 99
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.