УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжей

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Викладач кафедри програмного забезпечення відвідав інститут Pedro Nunes у місті Коїмбра (Португалія)
Вівторок, 05 квітня 2016, 19:13

В інституті Pedro Nunes у місті Коїмбра (Португалія) з 2 по 5 березня 2016 року відбулася робоча зустріч у рамках Темпус-проекту «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів» (NEFESIE), в якій від Вінницького національного технічного університету взяв участь доцент кафедри програмного забезпечення Катєльніков Денис Іванович

Учасниками зустрічі були також представники вітчизняних вишів: Харківського національного університету радіоелектроніки, національного університету «Львівська політехніка», Одеського національного політехнічного університету та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, а також закордонні колеги:

 • Prof. Gösta Sundberg, Linnaeus University,
 • Prof. Jan Aidemark, Linnaeus University,
 • Prof. Markus Helfert, Dublin City University,
 • Prof. Howard Duncan, Dublin City University,
 • Prof. José Ricardo Aguilar, Instituto Pedro Nunes,
 • Prof. Carlos Cerqueira, Director de Inovação do Instituto Pedro Nunes,
 • Prof. Samia Kamal, Oxford Brookes University.

На зустрічі обговорювалися питання розробки засобів контролю якості створених курсів з інновацій у IT індустрії для студентів IT-спеціальностей та питання навчання груп студентів з п'ятьох українських вишів на курсах у інституті Pedro Nunes з 4 по 15 квітня 2016 року. Від ВНТУ на курси в Португалію поїдуть магістранти кафедри програмного забезпечення: Костельна Ася, Денисюк Павло, Боднар Роман, Паламарчук Максим, Вінницька Анастасія (гр.1ПЗ-15м(бак)) та доцент кафедри програмного забезпечення Черноволик Галина Олександрівна.

Катєльников Денис Іванович (по центру) – на зустрічі в інституті Pedro Nunes у місті Коїмбра (Португалія)

 
Студент ФІТКІ на антикорупційному форумі
Вівторок, 05 квітня 2016, 19:05

Віце-президент Cтудентського самоврядування ВНТУ, активіст студради ФІТКІ Віктор Гаврилишен (староста гр.1ЗІ-15м(бак)) у кінці лютого 2016 року відвідав Студентський Антикорупційний Форум, що проходив у Кіровограді.

    
     

На Форумі вивчали нормативну базу в сфері антикорупційної діяльності, інструменти та методи боротьби з корупцією у вищій школі, а також розглянули успішні кейси антикорупційної роботи.

Гідність – це сесія без хабарів!

 
Проект «Вогнем пульсує війна» продовжується, студенти ФІТКІ відвідали госпіталь Ветеранів війни
Вівторок, 05 квітня 2016, 11:06

Вже другий рік на сході України точиться кривава війна. Це скалічені долі, біль, горе, смерть...Вклоняємося пам’яті полеглих воїнів. Шануймо живих героїв АТО!

24 березня 2016 року викладачіта студенти ВНТУ з концертною програмою відвідали Вінницький обласний клінічний госпіталь Ветеранів війни.

Організатором заходу є заступник директора інституту магістратури, аспірантури і докторантури ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент кафедри електричних станцій і систем Світлана Бевз, яка є учасником бойових дій в АТО, командиром зенітного розрахунку добровольчого батальйону «Айдар».

Для поранених бійців АТО та інвалідів війни Віра Василівна Кучальська та працівники їдальні ВНТУ спекли смачні пиріжки, волонтери ВНТУ передали сік.

На концерті виступив волонтер, відомий композитор та автор-виконавець Сергій Брайлян, який виконував авторські пісні й пісні на слова відомої вінницької поетеси Олександри Бурбело.

Волонтер, композитор та автор-виконавець Сергій Брайлян

Концертну програму готували студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ під керівництвом заступника декана ФІТКІ, доцента Вікторії Войтко та заступника директора ІнМАД, доцента Світлани Бевз. Активну участь у концерті взяли студенти ФІТКІ, а саме: Дар’я Лудан (гр.2КН-13б), Ярослав Драченко (гр.1ПІ-15б), Вадим Цикра (гр.1КН-13б), Юлія Олійник (гр.1КН-13б), Галина Богачук (гр.1ПІ-14б), Анна Волошина (гр.1ПІ-14б), Ігор Кобися (гр.1ПІ-14б), Юлія Лихогляд (гр.1ПІ-14б), Роман Бухтіяров (гр.1ПІ-14б), Дарія Романцева (гр.1БС-13б), Вадим Редич (гр.1БС-15б).

Єднаймося у боротьбі проти ворога! Разом ми непереможні!

Оця земля, де ми усі народ,

Свободою освячена з прадавна

Та іменем своїм великим славна,

Страшним для ошуканців і заброд.

(О.Бурбело  «Скіфська пектораль»)

 
Конкурс талантів ВНТУ
Вівторок, 05 квітня 2016, 10:57

21-25 березня 2016 року у ВНТУ пройшов 1 сезон проекту «Show me what you got». 

 Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ представляли:

Небеснюк Олег (гр.2КН-14б) – хореографія;

Чернявський Юрій (гр.2КН-14б) – хореографія; 

Гаврилюк Олександр (гр.1КН-15мс) – вокал;

Килимчук Михайло (гр.2КН-14б) – тренер з хореографії.

       


Наші студенти чудово виступили, Чернявський Юрій та Гаврилюк Олександр брали участь у півфіналі конкурсної боротьби.

Пишаємося нашими талановитими студентами!

 
Збірна студентська команда ВНТУ з плавання – чемпіон серед ВНЗ Вінниці 2015-2016 н.р.
Вівторок, 05 квітня 2016, 04:53

 22-23 березня 2016 року у басейні Палацу школярів та юнацтва пройшла спартакіада Вінницької області з плавання за участю наших студентів-спортсменів, серед яких є студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, кафедри програмного забезпечення ВНТУ Кобися Ігор (гр.1ПІ-14б). 

Наша команда посіла 1 місце!

Вітаємо Ігоря Кобисю з перемогою!


 
Чемпіонат КВК Вінниці
Вівторок, 05 квітня 2016, 04:47

22 -23 березня 2016 року відбувся перший етап чемпіонату КВК Вінниці на призи мера міста. Факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ представляли дві команди, які успішно виступили на чемпіонаті.

1 місце виборола студентська команда ВНТУ «Все буде добре», до складу якої входять два студенти ФІТКІ

 • Каневський Микола (гр.1КІ-15мс) – капітан команди; 
 • Морозов Олександр (гр.2КН-14б).

Чудово виступила також команда «Спеції», до складу якої входить магістрант кафедри програмного забезпечення, Голова студентської ради ФІТКІ Баланенко Антон (гр.1ПЗ-15м(сп)).

Команда КВК «Все буде добре»: Каневський Микола – крайній ліворуч; Морозов Олександр – крайній праворуч

Команда КВК «Спеції»: Баланенко Антон – по центру

 
Студенти ФІТКІ вийшли в третій тур Конкурсу-2015/16 Стипендіальної програми «Завтра.UA»
Вівторок, 05 квітня 2016, 04:37

 Стипендіальна програма «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука – це приватна загальнонацціональна програма з підтримки талановитої молоді. Її головна мета – сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни. За програмою щороку обирають 100 кращих студентів України, які отримують фінансову підтримку для продовження освіти та реалізації власних проектів. Стипендіати програми відбираються на відкритому Всеукраїнському конкурсі. До участі запрошуються всі студенти 3-6 курсів денної форми навчання українських вищих навчальних закладів 4-го рівня акредитації та ВНЗ-партнерів програми. Критерії відбору: високий рівень фахових знань, самостійна наукова робота, лідерські, комунікаційні та творчі здібності.

Всього у другому турі конкурсу-2015/16 експертами було перевірено 780 конкурсних робіт конкурсантів. 305 конкурсантів стали учасниками третього туру Конкурсу-2015/16 і мають взяти участь у третьому етапі Конкурсу - 2015/16, що проходитиме з 24 березня до 23 травня 2016 року.

Проведення третього етапу складається із трьох частин:

 1. Конкурс ідей проектів «Моє місто: нові рішення для сталого розвитку».
 2. Групова розробка ідей та індивідуальні співбесіди.
 3. Письмові завдання після групової роботи.

Усі частини 3 етапу передбачають різні форми активностей та максимальну залученість кожного з конкурсантів. Під час першого підетапу конкурсанти генерують та реєструють ідеї, керуючись заданими в Правилах критеріями. На другому підетапі конкурсанти працюють у групах та проходять співбесіду. Письмові завдання та інструкцію по виконанню конкурсанти отримають після роботи в групах.

До участі у третьому етапі конкурсу допускаються учасники, які успішно пройшли 2-й етап конкурсу та отримали кількість балів, яка дозволяє їм з урахуванням можливої оцінки 3-го етапу змагатися за входження у число переможців конкурсу – стипендіатів Програми. Максимально за третій етап нараховується 30 (тридцять) балів. Бали, отримані за проходження третього етапу конкурсу, сумуються з балами за попередні етапи і на їх підставі формується загальний рейтинг конкурсантів.

Конкурсанти, які займуть місце з 1 по 100 в загальному рейтингу, стануть стипендіатами «Завтра.UA» 2016 року.

10 студентів ВНТУ пройшли у третій тур Конкурсу, з них 7 – це студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

 1. Бабенко Іван Володимирович (ІЕБМД)
 2. Барщик Оксана Василівна (ФІТКІ)
 3. Вінницька Анастасія Олегівна (ФІТКІ)
 4. Денисюк Павло Миколайович (ФІТКІ)
 5. Костельна Ася Андріївна (ФІТКІ)
 6. Кривий Дмитро Вікторович (ФІТКІ)
 7. Манглієва Тетяна Назарівна (ФКСА)
 8. Орлівська Олександра Миколаївна (ФІТКІ)
 9. Паламарчук Максим Олегович (ФІТКІ)
 10. Слободянюк Анастасія Олександрівна (ІЕБМД) 

Побажаємо нашим студентам успіху і перемоги у 3-ому турі конкурсного відбору!

 
Перемога студентів ФІТКІ на всеукраїнському хакатоні у Запоріжжі
Понеділок, 04 квітня 2016, 11:14

Хто б міг подумати, що безсонна ніч у клубі може означати щось важливе. Але саме у приміщенні одного з популярних нічних клубів Запоріжжя протягом 17-18 березня2016 року відбувся Всеукраїнський Хакатон LikeIT 2016.

На «тусовку» потрапило 6 команд з ВНТУ, і 5 з них взяли призові місця. Враховуючи, що загальна кількість команд склала 28, то така масова поява вінничан вразила як учасників, так і організаторів. Щоб потрапити на змагання, команди дистанційно виконували тестові завдання, що стало своєрідним тімбілдінгом і тренуванням водночас. 

Загалом вінницька делегація, що пройшла відбірковий тур, склалася з 21 студента, з них 18 – це студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії

4 команди ФІТКІ стали призерами Хакатону! 

Пишаємося нашими студентами!

Наші студенти – учасники Всеукраїнського Хакатону LikeIT 2016

Змагання відбувалося 2 дні, 24 години з яких було відведено власне на виконання завдань. Майже всі завдання було надано представниками компаній-партнерів змагань. Задачі в усіх категоріях були відносно новими для учасників, тому працювати над проектами було складно, але цікаво і незвично. Залишатися в живих при такому нескінченному навантаженні нам допомагали милі організатори, які завжди були поруч з посмішкою та харчували нас, а також безлімітний чай і печиво.

Організатори хакатону – локальний осередок Ради студентів технічних університетів Європи BEST Zaporizhzhya. Хакатон проводиться вже втретє, починаючи з 2014 року. Цього року було 5 категорій: Internet of Things, Desktop Application, Mobile Application, Web, Mobile Game. 

Ось невеличкий звіт по кожній із категорій і досягнення команд з ВНТУ:

Категорія: Mobile Game

Завдання: створити мобільну гру-шутер з використанням доповненої реальності.

1 місце – команда Forever Singleton:

Михайло Нікольський, Марія Польова, Олег Яворович, Ксенія Івченко (ФІТКІ, гр.1ПІ-12б).

Реалізація: гра з використанням платформи Unity 3d та Vuforia. Доповнена реальність досягається появою персонажів у просторі, який знімає в цей час камера смартфона. Гравець бореться з нечистою силою. Використано анімацію персонажів.

Переможці хакатону: Михайло НікольськийМарія ПольоваКсенія Івченко, Олег Яворович (зліва – направо)

3 місце – команда Bazzzinga:

В’ячеслав Дудко, Максим Цимбал (ФКСА, гр.1СІ-12б)Дмитро Луп'як (ФКСА, гр.2СІ-12б).

Реалізація: Для відтворення площин появи об'єктів використали маркери. Створювалася за допомогою інструменту Vuforia. В грі гравець захищає Box-Man-a від нападу механічних павуків, бджілок та інших залізних представників фауни, які жорстоко намагаються знищити головного героя.

Команда Bazzzinga

Категорія: Desktop App

Завдання: Розробка симулятора космічного шатлу для польотів в космос.

3 місце – команда IT&ST:

Максим Кушнір, Володимир Отришко (ФІТКІ, гр.1ПІ-15мс).

Реалізація: 3D симулятор польоту шатла з використанням CRY Engine, Flow Graph Space Engine, 3Ds Max.

Команда IT&ST: 

Володимир Отришко (ліворуч), Максим Кушнір (праворуч) 

 

 

Категорія: Mobile App

Завдання: створити мобільний додаток для комунікації за допомогою повідомлень і відеоконференцій. Необхідно реалізувати процедуру реєстрації, входу та відновлення паролю, також додатковий функціонал, чат 1 на 1 і груповий та відео-дзвінки 1 на 1 або групові.

1 місце – команда Stars:

Антон Чередніков, Олександр Гончарук, Андрій Гончарук, Владислав Осипенко (ФІТКІ, гр.1ПІ-12б).

Реалізація: чат з індивідуальною та груповою відеоконференцією. 

Переможці хакатону: Владислав Осипенко,Андрій Гончарук,Антон Чередніков, Олександр Гончарук (зліва – направо)

 

4 місце – команда xyzK, xyzK i в продакшн:

Станіслав Ткач, Костянтин Гончаренко, Олександр Рипюк (ФІТКІ, гр.1КН-13б), Антон Роздрожнюк (ФІТКІ, гр.1КН-12б).

Реалізація: Було створено ПЗ, у якому був реалізований чат у реальному часі, реєстрація, вхід, процедура відновлення паролю та зміни паролю.

Команда xyzK, xyzK i в продакшн:

Олександр Рипюк, Костянтин Гончаренко, Антон Роздрожнюк, Станіслав Ткач (зліва – направо)

Категорія: WEB

Завдання: Розробка інтерактивного додатку, використовуючи websockets.

3 місце – команда toBeSuccessful:

Ерік Коцюба, Микола Ліщинський, Олексій Сиротін, Андрій Чопко (ФІТКІ, гр.1КН-13б).

Реалізація: Чат з можливістю створювати кімнати для обміну повідомленнями, а також з голосовим набором.

Команда toBeSuccessful:

Ерік КоцюбаМикола Ліщинський, Олексій Сиротін, Андрій Чопко (зліва – направо)

Усі призери отримали подарунки і грамоти. Багато команд було відзначено партнерами змагань. Окрім цього, у нас залишилися приємні спогади та унікальний досвід. Ну і, звичайно, наші проекти, які можна продовжувати удосконалювати.

Страшенно втомлені, але задоволені ми повезли перемоги додому — у Вінницю.

 

Ксенія ІВЧЕНКО,

студентка 4 курсу 

факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії 

кафедри програмного забезпечення ВНТУ


 
Гармонія вічності
Понеділок, 04 квітня 2016, 09:04

«Жити щодня, щохвилини, цінуючи мить та людську гідність». Під такою назвою 23 березня 2016 року у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ імені К.А.Тімірязєва відбулась презентація творчості юної поетеси, члена Національної спілки письменників України Олександри Бурбело


Детальніше...
 
Студенти ФІТКІ провели вечір пам’яті Анатолія Гарматюка
Понеділок, 04 квітня 2016, 06:18

 22 березня 2016 року у коференц-залі Вінницького національного технічного університету відбувся вечір пам’яті відомого українського гумориста, нашого земляка Анатолія Панасовича Гарматюка

Анатолій Гарматюк народився 14 січня 1936 року у селі Мигалівці Барського району Вінницької області, помер 28 січня 2006 року. Анатолій Гарматюк – відомий український письменник, поет, гуморист, лауреат багатьох літературних премій, зокрема, літературних премій імені Степана Олійника, Микити Годованця та Степана Руданського, один з переможців Першого республіканського фестивалю гумору і сатири «Вишневі усмішки» (1980 р.), кілька разів був переможцем республіканського конкурсу на найкращі літературні твори для естради. Твори А.П.Гарматюка увійшли до шкільних хрестоматій та читанок. 

З 2007 року у Вінниці проводиться щорічний конкурс гумору і сатири «Вінницька гуморина» імені А.П. Гарматюка. В Барському районі проводиться конкурс юних гумористів «Усміхніться, люди добрі!» імені А.П. Гарматюка.

Активну участь у заході взяли студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, факультету електроенергетики та електромеханіки, факультету машинобудування та транспорту та інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ, які вшанували пам'ять відомого земляка. 

Вечір пам’яті Анатолія Гарматюка зорганізувала працівник культурно-мистецького і просвітницького центру ВНТУ Неля Григорівна Ніколенко разом зі студентами ФІТКІ: Дар’єю Лудан (гр.2КН-13б), Вадимом Цикрою (гр.1КН-13б), Іваном Воробйовим (гр.1БС-14б), Ярославом Драченком (гр.1ПІ-15б), Юлією Олійник (гр.1КН-13б), Галиною Богачук (гр.1ПІ-14б), Анною Волошиною (гр.1ПІ-14б), Оленою Літушко (гр.1БС-13б), Дарією Романцевою (гр.1БС-13б), Вадимом Редичем (гр.1БС-15б), Оленою Полєшко (гр.1БС-14б) та студентом ФМТ Олександром Поліщуком.

 

На вечір пам’яті були запрошені дружина Анатолія Панасовича – Ніна Михайлівна та член Національної спілки письменників України Леонід Миронович Куций.

Після смерті чоловіка Ніна Михайлівна впорядкувала твори відомого гумориста і видала 10 томів творів А.П. Гарматюка. На вечорі пам’яті Ніна Михайлівна подарувала 10-томне видання творів великого майстра гумору Анатолія Гарматюка бібліотеці Вінницького національного технічного університету. Це справді безцінний подарунок!

У рамках заходу був проведений конкурс серед студентів ВНТУ на краще читання гуморесок А.П. Гарматюка.

Студенти ФІТКІ читають гуморески Анатолія Гарматюка

Переможцями Конкурсу стали:

 • 1 місцеЯрослав Драченко (ФІТКІ, гр.1ПІ-15б)
 • 1 місцеОлександр Поліщук (ФМТ)
 • 2 місцеІван Воробйов (ФІТКІ, гр.1БС-14б)
 • 2 місцеАнна Волошина (ФІТКІ, гр.1ПІ-14б)
 • 2 місцеЮлія Олійник (ФІТКІ, гр.1КН-13б)
 • 2 місцеДар’я Лудан (ФІТКІ, гр.2КН-13б)
 • 3 місцеВадим Цикра (ФІТКІ, гр.2КН-14б)
 • 3 місцеГалина Богачук (ФІТКІ, гр.1ПІ-14б)
 • 3 місцеОлена Літушко (ФІТКІ, гр.1БС-13б)
 • 3 місцеДарія Романцева (ФІТКІ, гр.1БС-13б)
 • 3 місцеВадим Редич (ФІТКІ, гр.1БС-15б)

 

Вітаємо наших студентів з перемогою!ЗАПОВІТ ГУМОРИСТА

Вінницькому куреню гумористів ім. С. Руданського присвячує його отаман

Як умру я, сміхолюби,

 Прошу: не ридайте,

А зберіться і веселих

Пісень заспівайте!

Пригадайте, наш Руданський

Вмер значно раніше,

А живі в народі досі

Його пісні й вірші.

Почитайте співомовки,

Байки, фейлетони, –

Щоб і духу не лишилось

Від сумного тону.

І щоби навколо мене

Не було нудоти,

Розказуйте політичні

Свіжі анекдоти.

І якщо на все почуте

Я буду мовчати,

Знайте, що я вдоволений.

Можете ховати.

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 63 з 99
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.