УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Банер
Банер
СТУДЕНТИ ФІТКІ – ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАНЬ З ПРОГРАМУВАННЯ НА КУБОК ВЕКУА
П'ятниця, 10 листопада 2017, 09:40

28-29 жовтня 2017 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулася 11-та міжнародна олімпіада з програмування на Кубок академіка Векуа.

Змагання проводилися паралельно на двох грузинських, азербайджанському та чотирьох українських і чотирьох російських майданчиках.

Кубок Векуа складається з двох окремих турів: особистого та командного.

Головна особливість — Кубок проводиться за правилами студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, але має повну демократичність відносно складу команд. До їх складу можуть входити школярі, студенти спеціальних навчальних закладів різного рівня освіти, студенти університетів і професіонали, які вже давно закінчили своє навчання і працюють у будь-якій галузі.

Вінницький майданчик виявився другим за чисельністю в Україні. До Вінниці приїхали чотири команди, три з яких представляли київські ВНЗ: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Київський національний торговельно-економічний університет, і один – Уманський державний педагогічний університет.

Яскравою подією на вінницькому майданчику став виступ команди ветеранів, у якій взяв участь працівник цюріхського відділення Гугл Сергій Кашубін, дійсний ветеран Кубку Векуа, який чотири рази брав у ньому участь і, навіть, був переможцем у особистому заліку. І через три роки після закінчення ВНТУ команда показала чудовий результат, поступившись в Україні лише діючим чемпіонам з Ужгорода, та бронзовому призеру України з Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Проректор з наукової роботи ВНТУ Сергій Павлов (перший ліворуч), далі випускники ВНТУ Максим Матейчук, Сергій Кашубін і Михайло Гранік, професор Володимир Месюра

Єдиним спонсором змагань став Всеукраїнський благодійний Фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій», який забезпечив харчування учасників та друк сертифікатів. Задля створення та підтримки «грузинської атмосфери» змагань учасників пригощали стравами грузинської кухні: хачапурі  та хінкалі.

В особистому турі олімпіади змагалися 117 учасників. До першої десятки увійшов студент кафедри програмного забезпечення з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Юрій Шмерчук (гр.1ПІ-17м), який посів 7-ме місце.

А по Вінницькому сайту переможцями змагань в особистому турі стали:

2 місцеЮрій Шмерчук (гр.1ПІ-17м)

Юрій Шмерчук отримує диплом переможця

3 місцеОлег Яворович (гр.1ПІ-16м)

Олег Яворович отримує диплом переможця

4 місце – Олексій Кавка (гр.1ПІ-14б)

5 місце – Євгеній Щербіна (гр.1КН-17м)

У командному турі переможцями змагань по Вінницькому сайту стали:

2 місце – команда студентів ФІТКІ у складі Євгенія Щербіни (гр.1КН-17м) та Юрія Шмерчука (гр.1ПІ-17м), тренер команди – професор кафедри комп’ютерних наук Володимир Месюра.

Призери олімпіади: Євгеній Щербіна і Юрій Шмерчук та тренер команди – професор кафедри КН Володимир Месюра

3 місце – команда студентів ФІТКІ у складі Олега Яворовича (гр.1ПІ-16м), Олександра Спажева (гр.2КН-15б) та Максима Мельника (гр.1ПІ-17б), тренер команди – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

Призери олімпіади: Олександр Спажев, Олег Яворович і Максим Мельник

4 місце – команда студентів ФІТКІ у складі Олексія Кавки (гр.1ПІ-14б) та Андрія Андреєва (гр.2ПІ-14б), тренер команди – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

ВНТУ має давню історію участі у Кубку Векуа, що розпочалася у 2009 році. До 2014 р. команди ВНТУ кожного року приїздили для участі у Кубку до Грузії: Тбілісі, Батумі або Кутаїсі  та неодноразово ставали його призерами в особистому та командному заліку.

Тому у 2014 р. саме ВНТУ став ініціатором проведення Кубку на території України з метою забезпечення більшої кількості українських учасників, для чого у різних регіонах України й були створені 4 майданчики.

Координацію Кубку Векуа в Україні у цілому та на вінницькому майданчику зокрема здійснював Володимир Месюра, професор кафедри комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Координатор змагань професор Володимир Месюра

 
У ВНТУ ВШОСТЕ ВІДБУВСЯ НАПІВФІНАЛ СТУДЕНТСЬКОЇ ПЕРШОСТІ СВІТУ З ПРОГРАМУВАННЯ АСМ-ІСРС
П'ятниця, 10 листопада 2017, 09:26

Вшосте напівфінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі (SEERC) відбувся у Вінницькому національному технічному університеті. Міжнародну олімпіаду проводив факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Ці престижні змагання глобального рівня цьогоріч 20-22 жовтня 2017 року зібрали у ВНТУ 41 найсильнішу українську команду і 3 команди з Туреччини. Українські команди є переможцями регіональних змагань — попередніх етапів Всеукраїнської олімпіади з програмування, у якій взяли участь понад дві тисячі студентів.

Нині, як і зазвичай, цей світовий напівфінал студентського спортивного програмування відбувся паралельно на двох майданчиках: у Вінницькому національному технічному університеті та Бухарестській політехніці (Румунія). У Бухаресті участь у змаганнях взяли 44 команди з Кіпру, Болгарії, Македонії, Румунії, Сербії, Молдови та Туреччини. Отож, всього у півфіналі першості світу взяли участь 87 команд з 6 країн південно-східної Європи.

Команда ВНТУ у складі студентів ФІТКІ Олександра Спажева (гр.2КН-15б), Євгенія Щербіни (гр.1КН-17м) та Юрія Шмерчука (гр.1ПІ-17м) посіла 12-те місце по південно-східній Європі.

 

Юрій Шмерчук, Олександр Спажев та Євгеній Щербіна

 
СТУДЕНТИ ФІТКІ – ПЕРЕМОЖЦІ КУБКУ ВІННИЦІ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ІГОР
П'ятниця, 10 листопада 2017, 09:07

З 30 жовтня по 2 листопада 2017 року у Вінницькому міському Палаці мистецтв «Зоря» тривав 24-й відкритий Кубок Вінниці з інтелектуальних ігор на призи міського голови. Підтримували дійство департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА та страхова компанія «Місто». Студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ блискуче виступили на інтелектуальних змаганнях.

У турнірі з гри «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» 30 жовтня взяли участь понад 70 команд, з них 17 – студентських. А найкращими стали студенти ВНТУ.

1 місце здобула команда «ТТТ», до складу якої входять студенти ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Іван Янковий (гр.1ПІ-17м), Віталій Пірко (гр.1ПІ-17м), Олег Прус (гр.2ПІ-16м).

Команда інтелектуалів «ТТТ»

2 місце виборола команда студентів ФІТКІ «Грюн Херц» у складі: Андрія Андрєєва (гр.2ПІ-14б), Олександра Трача (гр.2ПІ-14б), Богдана Любивого (гр.2ПІ-14б), Олени Дажури (гр.2ПІ-14б), Олексія Кавки (гр.1ПІ-14б) та Олександра Стрижалова (гр.1КН-15б).

 

Команда інтелектуалів  «Грюн Херц»

 

Пишаємося перемогою наших студентів!

 
Студенти ФІТКІ – призери змагань з тенісу
П'ятниця, 10 листопада 2017, 09:03

1 листопада 2017 року за програмою Спартакіади ВНТУ «Молодь і спорт України» серед збірних команд навчальних факультетів ВНТУ проводився командний Чемпіонат з настільного тенісу.

У змаганнях брали участь 7 факультетів.

2 місце посіла команда факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у складі Григоришена Олександра (гр.2КІ-16б), Гибала Владислава (гр.2ПІ-15), Дищук Юліанни (гр.1КІ-16б).

В особистому заліку 3 місце – у Олександра Григоришена та 2 місце серед дівчат – у Дищук Юліанни.

Вітаємо наших студентів з перемогою!

 
Студент ФІТКІ – призер обласних змагань з плавання
П'ятниця, 03 листопада 2017, 10:14

17-18 жовтня 2017 року у Хмельницькому проходив обласний чемпіонат з плавання. У чемпіонаті взяв участь студент першого курсу з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Юрiй Луценко (гр.2КІ-17б).

Юрій посів 2 місце у цих змаганнях і буде представляти ВНТУ на чемпіонаті України.

Вітаємо Юрія з перемогою і бажаємо нових гучних перемог!

 
СТУДЕНТИ ФІТКІ – ФІНАЛІСТИ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КОНКУРСІВ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ
П'ятниця, 03 листопада 2017, 09:59

Восени 2017 року студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ Олександр Полторак (гр.1КІ-16мс) та Роман Казаков (гр.1БС-16мс) стали фіналістами кількох Всеукраїнських конкурсів інноваційних проектів у м. Києві, де презентували свою розробку, яка увійшла в 30 кращих проектів України.

Студенти ФІТКІ Олександр Полторак і Роман Казаков дорогою до успіху

На конкурсах Олександр Полторак і Роман Казаков захищали свій проект «Smart Window». Ідея стартапу – створення інтелектуальної системи очищення вікон, яка активізується по мірі їх забруднення. Система дозволяє економити кошти, час та зусилля, яких потребує очищення вікон, особливо на хмарочосах.

Наші студенти стали фіналістами Всеукраїнського конкурсу інноваційних проектів ”Sikorsky Challenge” у КПІ, фіналістами Всеукраїнського конкурсу ”Innovation Festival” в університеті ім. Шевченка, де презентувалися топ 30 кращих проектів України. Проект «Smart Window» був визнаний серед кращих проектів України в номінації економічних інновацій.

Олександр Полторак і Роман Казаков також стали фіналістами Всеукраїнського конкурсу інновацій TETRIX та презентували свій проект на бізнес-форумі Olerom Forum One.

Фестиваль інновацій TETRIX проходив у жовтні 2017 року під патронатом академічного інкубатора Yep та під менторством лідерів стартап комьюніті України, Польщі й Ізраїля. Презентація проектів відбувалася у форматі – 3 хвилини пітч та 3 хвилини запитань по проекту.

На бізнес-форумі Olerom Forum One більше дев’яти годин відомі на весь світ спікери виступали перед аудиторією більш ніж 10 000 учасників. Паралельно проводились виставки стартапів, які мали презентаційні стенди та певні досягнення в своїх проектах. Тож потрапити зі своєю розробкою на форум такого рівня – це великий успіх і серйозне досягнення.

Пишаємося нашими студентами!

Бажаємо Олександру і Роману успіху у просуванні проекту і нових перемог!

 
Доцент кафедри ПЗ на конференції у Румунії
П'ятниця, 03 листопада 2017, 09:54

Доцент кафедри програмного забезпечення факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Денис Катєльніков восени 2017 року в закордонному відрядженні в м. Бухарест, Румунія взяв участь у 5-й щорічній конференції та виставці Cyber Intelligence Europe.

 

Денис Іванович познайомився з роботою сучасних компаній, які займаються розробкою засобів кібернетичної безпеки (Strategikon, IXIA, Sixgill), та взяв участь в обговоренні сучасних досягнень у галузі кібербезпеки та захисту інформації.

 
СТУДЕНТИ ФІТКІ РЕАЛІЗУВАЛИ СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ У ПОЛЬЩІ
П'ятниця, 03 листопада 2017, 09:51

Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування в партнерстві з Регіональним центром волонтаріату в м. Кельце реалізувала спільний проект «Сусіди».

Проект «Сусіди» це 7-денний польсько-український обмін молоддю, в якому взяло участь 30 молодих людей віком 19-24 роки і 2 молодіжних працівники (керівники груп).

Обмін, який відбувся з 8 по 15 жовтня 2017 року, був організований у м. Кельце. Він стосувався пріоритетних питань для програми обміну і був організований на зборах зустрічі сусідів, які бачились вперше і знайомились.

Метою проекту було виявлення спільних коренів, подолання упереджень і стереотипів у сприйнятті спільної історії й теперішніх відносин.

У складі делегації від Вінницького національного технічного університету були студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Галина Богачук (гр.1ПІ-14б), Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс) та Владислав Кокушкін (гр.2ПІ-16б).

Представники Вінницького національного технічного університету з національним прапором України (Недоснований Олександр – крайній праворуч, Богачук Галина – друга праворуч, Кокушкін Владислав – по центру) та представники польської групи

 

Учасники брали участь у семінарах, дебатах, дискусіях, деякі з яких вони підготували самі. У рамках серії семінарів, призначених для кращого пізнання історії обох країн, було досліджене спільне коріння, визначено відмінності і побудоване толерантне ставлення, а також була встановлена більша відкритість, задля того, щоб показати ідею співпраці при роботі над спільним завданням створення інформаційної кампанії в Інтернеті.

У ході обміну відбувалось безліч цікавих заходів, проведення дискусії на тему коренів Польщі та України.  Учасники перед приїздом до Польщі розповсюдили для заповнення анкети серед мешканців свого населеного пункту – завдяки ним дізнались, які є  стереотипи на тему іншої країни та, що люди знають про сусідів. На сесії було продемонстровано результати цього дослідження і висвітлено стереотипи. У графічній формі учасники співставляли те, якими їх бачать інші та як є насправді.

Багато часу було присвячено дискусії на тему сучасних відносин поміж Україною та Польщею та ситуації в цих країнах. Для цього вибрано Кельценський Технологічний Парк.  Учасники взяли участь в моделюванні бізнесових зустрічей «В2В – бізнес для бізнесу», в яких будуть презентувати гордість своїх країн та відвідали наукову виставку, присвячену розвитку інформаційних технологій.

Також була проведена презентація принципів Польсько-Українського обміну молоддю і інших програм, наприклад, Erasmus+, презентація комунального планування проекту NAOMIE і дискусія на тему аналізу місцевих потреб і відповідальності.

 
У МІНІ-ФУТБОЛІ НАЙСИЛЬНІШІ ПРОГРАМІСТИ
П'ятниця, 03 листопада 2017, 09:44

З  5 по 26 жовтня 2017 року за програмою Спартакіади ВНТУ «Молодь і спорт України» 2017-2018 н.р. серед збірних команд 2-5 курсів навчальних факультетів ВНТУ проводився Чемпіонат з міні-футболу.

Змагання проходили за коловою системою в VII турів.

Зіграли за цей період 21 зустріч. Вони й визначили переможців і призерів Чемпіонату з міні-футболу 2017.

Перше місце посіла команда студентів факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

 

Склад команди:

Назар Чистяков (3КН-15б), Роман Добера (2КН-15б), Максим Вітовіч (1БС-14б), Владислав Когут (1КН-15мс*), Костянтин Бурлетов (1КІ-16мс), Роман Павлович (1КН-14б), Віталій Мочкодан (1КН-15б), Владислав Опарастюк (3КН-16б), Ігор Кобися (1ПІ-14б), Микола Демчук (1ПІ-16б), Маігуа Астуділло Оскар Стевент (1БС-15б), Максим Грабов`як (1БС-15б), Владислав Барановський (2КН-14б), Артем Мельник (1КН-17мс), Кангі Алешандре Зау (2ПІ-15б).

 

Вітаємо наших футболістів з перемогою!

 
ПЕРЕМОГА СТУДЕНТА ФІТКІ У КОЗАЦЬКИХ ЗАБАВАХ-2017
Вівторок, 24 жовтня 2017, 14:23

12 жовтня 2017 року, напередодні Дня українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці на спортивних майданчиках ВНТУ відбувся студентський спортивний захід — «Козацькі забави».

Проводилися «Козацькі забави» за сприяння управління фізичної культури облдержадміністрації та Вінницького обласного центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх».

У заході взяли участь 7 збірних команд вищих навчальних закладів І-ІV р.а Вінниці. Збірна команда ВНТУ посіла друге місце, поступившись спортсменам з педуніверситету.

 

До складу команди ВНТУ увійшов студент ФІТКІ Стойко Артем (гр.1БС-17).

У програму змагань входили силові конкурси для юнаків: «прогулянка фермера», «закинь колоду», «буксирування колеса» та перетягування канату, змагання на влучність (стрільба по мішенях з пейнтбольної гвинтівки).

Вітаємо Артема з перемогою!


Для дівчат: вікторина «Українське козацтво», конкурс плетіння «пояс української козачки» та «смуга перешкод».

Збірна команда ВНТУ посіла друге місце, поступившись козакам та козачкам з педуніверситету та була нагороджена срібними медалями, дипломами та пам’ятними призами від Вінницького обласного центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх».

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 68
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.