УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ перемогли в хакатоні «Інформер для міста»
Четвер, 03 січня 2019, 11:20

9 грудня 2018 року у ВНТУ відбувся хакатон, зорганізований Вінницьким національним технічним університетом у тандемі з громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» та Вінницькою міською радою в рамках проекту «Всі з І4С».

Мета хакатону — зробити мобільний додаток «Інформер» зручним інструментом для комунікації «влада–громада» через розробку бота для оперативної комунікації та зворотного зв’язку.

Участь у хакатоні взяли 5 команд: ADA Generation, Info In Vn Bot, VinGuys, Regress та Lowest KPD. Загалом 24 учасники, серед яких 10 студентів ФІТКІ: Андрущенко Ігор (кафедра КН, гр.1КН-15б), Шевченко Андрій (кафедра ОТ, гр.2КІ-15б), Король Денис (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17м), Сорока Сергій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Позур Михайло (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Василевський Володимир (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Боднар Олександр (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Мельник Любов (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Наумовський Андрій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Свіжак Віктор (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б).

Усі команди обрали для розробки чат-бота соціальну мережу Telegram як динамічну комунікаційну платформу для вінничан.

Перемогу здобула команда Regress у складі студентів ФІТКІ Ігоря Андрущенка (кафедра КН, гр.1КН-15б), Андрія Шевченка (кафедра ОТ, гр.2КІ-15б) та Дениса Короля (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17м). Основна ідея їхньої розробки — це впровадження швидкого та надійного зв'язку між громадою та владою. Команда Regress розробила Telegram bot, який міг би швидко передавати інформацію владі та, відповідно, оперативно передавати від влади конкретну інформацію в конкретний період часу. Особливістю цього Telegram bot є можливість фільтрувати категорії новин, які цікавлять конкретних користувачів. Команда використовувала мікросервісну архітектуру, що й стало основною родзинкою проекту. Надалі за потреби є можливість легко інтегрувати цей бот в інші соціальні мережі.

Хакатон проведено за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні. Програма EGAP фінансується Швейцарською Конфедерацією і виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge. Детальніше про програму на сайті egap.org.ua.

Багато зусиль і креативу, аби хакатон був результативним, доклали успішні випускники Вінницького національного технічного університету: директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко, заступник начальника відділу програмного забезпечення Вінницької міської ради Юрій Левченко, перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Васілевський, завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль, директор Центру інновацій в електронному урядуванні, кандидат технічних наук, доцент кафедри програмного забезпечення Олександр Хошаба, представник ІТ-спільноти Вінниці Роман Тилець.

Довідково: Мобільний додаток «Інформер», який був одним із переможців першого конкурсу EGAP Challenge, запущений у співпраці з Вінницькою міською радою для тестування та використання. Додаток має можливість стати основним джерелом комунікації представників органів місцевого самоврядування та мешканців міста, адже він передбачає не лише одностороннє інформування, а й отримання зв’язку стосовно актуальних питань.

Для розширення цільової аудиторії, збільшення та підвищення каналів взаємодії з мешканцями планується використати популярні месенджери як інструмент, який найбільше використовується громадянами та не потребує додаткового встановлення інших додатків, а вже буде використовуватися в рамках існуючих систем.

У рамках проекту планується інтеграція бази Інформера з месенджерами WhatsApp, Telegram, Messenger, Viber.

Додатково планується запровадження бота для зручної взаємодії користувача з інформацією, яку має місто. Проте нині месенджери не мають ефективного інструменту по роботі з мапами, тому потребується покращення цієї роботи в рамках додатку, оскільки це користується підвищеним попитом громадян. До прикладу, сповіщення про ремонт дороги та її перекриття надходитиме мешканцю в месенджері та додатку із посиланням на візуалізацію в GIS.

 
Студент ФІТКІ з кафедри ПЗ – призер університетського конкурсу «Містер ВНТУ 2018»
Четвер, 03 січня 2019, 11:12

У Вінницькому національному технічному університеті відбувся студентський конкурс «Містер ВНТУ 2018».

Призером конкурсу, посівши 2-ге місце, став студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Швачич Костянтин (гр.1ПІ-17б).

Костя Швачич – крайній ліворуч

Костянтин Швачич із великим відривом здобув також титул «Містер глядацьких симпатій».

Вітаємо Костю із вдалим виступом!

 
Робот Scorpion, створений студентами ФІТКІ, здобув срібло на Міжнародних змаганнях «Earth Rover 2018»
Четвер, 03 січня 2019, 11:01

Студенти кафедри комп’ютерних наук з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Дмитро Пантелюк (гр.1КН-15б) і Дмитро Кудрявцев (гр.2КН-15б), а також їхній тренер – кандидат технічних наук, старший викладач Сергій Барабан створили робота Скорпіона, котрий отримав другу сходинку п’єдесталу на VI міжнародних змаганнях з мобільних робототехнічних систем «Earth Rover 2018».

21-24 листопада 2018 року в Технічному університеті Молдови (м. Кишинів), відбулися VI міжнародні змагання з мобільних робототехнічних систем «Earth Rover 2018», де своїх роботів презентували 14 студентських команд.

Команда ВНТУ посіла 2-ге місце, поступившись лише румунам, чий виріб був оснащений дорогими деталями і було очевидно, що створення цього робота потребувало вагомих фінансових вкладень і матеріальних затрат.

«Журі, до складу якого входили ІТ-фахівці провідних світових і молдовських фірм, оцінювало роботів за цілою низкою різноманітних критеріїв», — розповідає Сергій Барабан.

До речі, Сергій Володимирович викладає не лише на кафедрі комп’ютерних наук ВНТУ, а й на кафедрі радіотехніки. Водночас він є і викладачем робототехніки в Малій академії наук України і для учасників молодіжного скаутського технічного руху IT-SCOUTS, що діє при ВНТУ.

«Наш робот Скорпіон має максимум функціональності. Жоден інший робот, представлений на конкурсі, не мав 8-ми функцій, лише наш. До того ж Скорпіон мінімально енергозатратний — дуже ощадливий! І має мінімальну вартість виготовлення. Корпус ми самі спроектували і роздрукували на 3D-принтері. Гусениці виготовили із звичайнісіньких портфельних ременів. Ми знали, що є категорія мінімальні затрати, тому мали на меті здешевити нашого Скорпіона по-максимуму», — пояснює едвайзер срібної команди «Earth Rover 2018».

Плата керування Скорпіона — Arduino Mega. Ним можна здійснювати віддалене керування через радіо канал з дальністю 2 кілометри. Серед усіх конкурсних роботів було лише два з радіокеруванням і з такою дальністю. В усіх інших було Wi-Fi і Bluetooth керування.

Сергій Володимирович продовжує: «А ще ми Скорпіону спроектували відеопередачу з камери. Він може здійснювати телеметрію — віддалене вимірювання. Має датчики температури, вологості, освітленості, якості повітря і датчик вогню. Ще у нього є маніпулятор — така собі рука, якою він може брати невеликі предмети. Є стоп-функція перед перешкодами. Може невелику перешкоду, яка виникає на його шляху, відсунити вбік і їхати далі. Вміє він їхати за чітким маршрутом — по лінії завдяки своїм трьом оптоелектронним датчикам. І вміє їхати лабіринтом завдяки своєму ультразвуковому датчику».

Розробка дуже свіжа, створена зумисне до цього конкурсу. Її до змагань бачили лише колеги з кафедри комп’ютерних наук.

Якщо виготовити робота з якісніших матеріалів, цілком можливе його практичне застосування, приміром, у міністерстві надзвичайних ситуацій.

Скорпіон, приміром, якщо бачить вогонь — зупиняється і передає на пульт «Fire!!!»

Срібні призери «Earth Rover 2018» дуже вдячні спонсорам свого Скорпіона — фірмі Exadel Ukraine та фірмі Phonet. До речі, у цих фірмах працюють на керівних посадах випускники кафедри комп’ютерних наук ВНТУ.

Сергій Барабан зауважує, що змагання відбувалися в бізнес-інкубаторі Технічного університету Молдови:

«Як цей конкурс виник, цікава історія. У них в університеті теж є спеціальність «комп’ютерні науки». Для цих студентів читають предмет «робототехніка». Аби отримати оцінку за семестр, студенти мають виготовити робота. І три кращих розробки беруть участь у Міжнародних змаганнях «Earth Rover». Три молдавські команди-учасниці змагань і були переможцями університетського конкурсу».

Робот Scorpion має максимум функцій і мінімум затрат, не має страху перед перешкодами.

І найточніше про нього говорить його слоган — Real scorpions have had millions years to evolve. Copy them so you don’t have to wait so long!

 
Студенти кафедри ПЗ – переможці Міжнародних тренувальних змагань «Kiev International Workshop ACM ICPC 2018»
Четвер, 03 січня 2019, 10:56

Восени у Києві проходили міжнародні тренування з підготовки до студентської олімпіади першості світу – «Kiev International Workshop ACM ICPC 2018». Участь у тренувальних змаганнях взяли не лише українські команди, а також команди з Китаю на базі Українського інституту міжнародної освіти (Ukrainian Institute of International Education).

Команда нашого університету VNTU_9_3/4 у складі:

Костюка Костянтина (ФІТКІ, кафедра ПЗ, група 1ПІ-16б),

Іванова Романа (ФІТКІ, кафедра ПЗ, група 1ПІ-16б),

Кузнєцова Леоніда (ФІТКІ, кафедра ПЗ, група 2ПІ-16б)

взяла участь у тренуванні та змаганнях. Впродовж чотирьох днів наші студенти розв'язували задачі різної складності, працюючи у змішаних командах за принципом peer-to-peer та переймаючи досвід китайських колег. Останнього дня проводились командні змагання за правилами ACM ICPC, що було гарним тренуванням перед півфіналом першості світу. Команда VNTU_9_3/4 посіла перше місце у цих змаганнях.

Вітаємо наших студентів з перемогою та бажаємо успіху в майбутніх змаганнях!

 
Студенти ФІТКІ – переможці XV міжнародного молодіжного фестивалю інформаційних технологій
Четвер, 03 січня 2019, 10:37

Загалом у XV міжнародному молодіжному фестивалі інформаційних технологій 2018 року взяли участь понад 300 осіб. Вихованці студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ, що працює при кафедрі програмного забезпечення факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, взяли участь у щорічному фестивалі і отримали гучні перемоги.

У номінації «Двовимірна растрова графіка» 3 місце посіла магістрантка Копитко Наталія (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17м).

У номінації «Web-дизайн» весь п’єдестал переможців забрали студенти нашого вузу:

1 місце посів Лядов Владислав (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-15б);

1 місце посів Лисенко Євгеній (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б);

2 місце отримали Липач Марія та Худа Денис (кафедра КН, гр.2КН-16б);

3 місце посіла Колос Ірина (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б).

У номінації «Тривимірна графіка» 1 місце посів магістрант Білик Владислав (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18м).

Вітаємо наших студентів з міжнародною перемогою!

 
Студент ФІТКІ – учасник Всеукраїнського турніру фізиків
Четвер, 03 січня 2019, 10:32

Команда студентів ВНТУ взяла участь і показала високі результати на Всеукраїнському турнірі фізиків.

До складу команди входить студент другого курсу ФІТКІ Казмiревський Вiталiй (кафедра ЗІ, гр.1БС-17б).

Вітаємо Віталія з гарним результатом та бажаємо успіху у наступних змаганнях!

 
Студент ФІТКІ – переможець першого туру Всеукраїнської студентської олімпіади з нарисної геометрії
Четвер, 03 січня 2019, 10:26

5 грудня 2018 року у ВНТУ відбувся перший тур Всеукраїнської студентської олімпіади з нарисної геометрії.

 

1 місце посів студент ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Лукашук Олександр (гр.2КІ-17б).

Вітаємо Олександра з перемогою і бажаємо успіху в наступних турах олімпіади!

 
Студенти ФІТКІ – стипендіати Президента України
Четвер, 03 січня 2019, 10:21

За наказом Міністерства освіти і науки України від 03.10.2018 року №1054 «Про призначення академічних стипендій Президента України студентам закладів вищої освіти на 1 семестр 2018/2019 навчального року» стипендіатами Президента України стали двоє студентів ФІТКІ: магістрантка кафедри КН Лудан Дар’я (гр.2КН-17м) та студент четвертого курсу кафедри КН Кудрявцев Дмитро (гр.2КН-15б).

Кудрявцев Дмитро є відмінником навчання, середній бал успішності – 5,0. Захоплюється навчанням нейронних мереж, програмуванням та науковою діяльністю. Є учасником 4-ох науково-технічних конференцій та автором 10-ти наукових публікацій.

Лудан Дар’я відмінно навчається у магістратурі кафедри КН, середній бал успішності – 5,0. Професійно займається комп’ютерною графікою, розробкою та впровадженням стартап-проектів та науковою діяльністю. Має активну життєву позицію. За час навчання у ВНТУ зарекомендувала себе як відповідальна та творча особистість. Дар’я стала призером багатьох Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та олімпіад з ІТ-технологій, призером Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Інформатика і кібернетика», стипендіатом програми «Завтра.ua», має наукові публікації та виступи на науково-технічних конференціях.

Пишаємося досягненнями наших студентів!

 
Студентка кафедри ПЗ – стипендіатка Верховної Ради України
Четвер, 03 січня 2019, 10:17

За наказом Міністерства освіти і науки України від 30.10.2018 року №1174 «Про призначення іменних стипендій Верховної Ради України студентам закладів вищої освіти на 2018/2019 навчальний рік» стипендіаткою Верховної Ради України стала студентка 4-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Штокал Алла (гр.1ПІ-15б).

Штокал Алла є відмінницею навчання, середній бал успішності – 5,0. Захоплюється комп’ютерною графікою, програмуванням та науковою діяльністю. Є переможцем призером багатьох Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та олімпіад:

 • Посіла 1 місце в міжнародному літньому бліц-конкурсі з веб-дизайну і комп’ютерної графіки серед студентів та учнів у номінації «Краща 2D-векторна графіка» (2016 р.).

 • Посіла 2 місце в міжнародному зимового бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки серед студенів та учнів в номінації «Краща 2D-векторна графіка» (2017р.).

 • Посіла 1 місце в міжнародному літньому бліц-конкурсі з Web-дизайну та комп'ютерної графіки серед студентів та учнів у номінації «Краща 2D-векторна графіка» (2017 р.).

 • Посіла перше місце і отримала золоту медаль у міжнародному конкурсі комп’ютерного малюнку «Творчість без кордонів» (Болгарія) (2017 р.).

 • Отримала срібну медаль у міжнародному конкурсі комп’ютерного малюнку і колажу «Творчість без кордонів» (Болгарія, 2018 р.).

 • Увійшла в трійку фіналістів Всеукраїнського конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge 2017» у складі команди «QuestUp» (2017 р.).

 • Стала переможцем (1 місце) міжнародної студентської олімпіади «IT-Universe» в складі команди розробників «QuestUp» (2017 р.).

 • Посіла 1 місце у обласному етапі міжнародного IT-чемпіонату «Golden Bytе» у Вінниці в складі команди розробників «QuestUp» (2017 р.).

 • Стала фіналістом міжнародного IT-чемпіонату «Golden Bytе» у Києві в складі команди розробників «QuestUp» (2017 р.).

 • Неодноразово брала участь у Міжнародній студентській олімпіаді з програмування  ACM/ICPC (2016-2017).

Алла Штокал була учасником міжнародних стажувань за кордоном:

 • Стажування «Graphic Champion» від міжнародної студентської організації BEST у Варшаві (2017).

 • Стажування «Dream it, Design it, Do it» від міжнародної студентської організації BEST у Барселоні (2017).

Алла Штокал брала участь у науково-технічних конференціях та має 2 наукові публікації.

Пишаємося досягненнями нашої студентки!

 
Студенти кафедри ПЗ – переможці Міжнародної олімпіади «Комп’ютер як універсальний засіб для роботи з інформацією»
Четвер, 03 січня 2019, 10:11

Студенти кафедри програмного забезпечення взяли участь у Міжнародній олімпіади «Комп’ютер як універсальний засіб для роботи з інформацією». Переможцями олімпіади стали:

Мисько Юлія (гр.2ПІ-18м) – 1 місце, Гончарук Денис (гр.2ПІ-18м) – 2 місце. та Тяпкін Олександр (гр.2ПІ-18м) – 3 місце.

Вітаємо наших студентів з перемогою!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 85
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.