УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ – призери хакатону «Nasa International Space Apps Challenge Vinnytsia 2019»
Четвер, 28 листопада 2019, 10:10

З 18 по 20 жовтня 2019 року вже вдруге у Вінниці проходив хакатон «Nasa International Space Apps Challenge Vinnytsia 2019».

Space Apps – це міжнародний щорічний хакатон від NASA, що об'єднує тисячі інноваторів, розробників, менеджерів, студентів, дизайнерів і просто тих, хто обожнює тему космосу. Протягом 48 годин учасники вирішують практичні завдання в одній із шести категорій дослідження космосу та навколишнього середовища.

На хакатон у Вінниці цьогоріч зібралися понад 100 людей. Активну участь у хакатоні взяли й студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Дві команди ФІТКІ стали призерами ІТ-змагання у Вінниці.

2 місце посіла команда магістрантів кафедри комп’ютерних наук у складі: Андрія Хохлова (гр.2КН-19м), Владислава Мартишева (гр.2КН-19м), Дениса Радченка (гр.2КН-19м) та Романа Добери (гр.2КН-19м).

Команда магістрантів кафедри комп’ютерних наук

3 місце посіла команда третьокурсників кафедри комп’ютерних наук у складі: Нікіти Левченка (гр.1КН-17б), Ольги Кучеренко (гр.1КН-17б), Владислави Шевчук (гр.2КН-17б) та Ігоря Шептякова (гр.1КН-17б). Наші третьокурсники розробили сайт, за допомогою якого кожен може відстежувати супутники в реальному часі, зокрема час їх польоту, місію та призначення.

Команда третьокурсників кафедри комп’ютерних наук

Вітаємо наші команди з перемогою!

Пишаємося нашими студентами!

 
Збірна викладацько-студентська команда ФІТКІ стала чемпіоном спортивних змагань з перетягування канату
Четвер, 28 листопада 2019, 10:00

До Дня університету у ВНТУ було проведено багато цікавих різноманітних заходів. Одним з найпопулярніших конкурсів традиційно був спортивний конкурс з перетягування канату між факультетами університету. За правилами змагань збірна викладацько-студентська команда формувалася з 5-ти викладачів: професора, доцента, двох викладачів й аспіранта та з 5-ти студентів. За правилами турніру викладачів замінити студентами не можна.

Збірну команду ФІТКІ очолив декан факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, доктор технічних наук, професор, відмінник освіти України, Заслужений працівник освіти України Азаров Олексій Дмитрович.

Склад команди ФІТКІ:

Азаров О.Д.д.т.н., професор, декан ФІТКІ;

Дробанюк Ю.В.к.т.н., доцент кафедри ВМ;

Петришин С.І.к.т.н., ст. викладач кафедри КН;

Бурбело С.М.к.т.н., ст. викладач кафедри ПЗ;

Дяков Д.В.аспірант кафедри ПЗ;

Мельник М.О.студент кафедри ПЗ (гр.2ПІ-19б);

Каньоса П.О.студент кафедри ПЗ (гр.3ПІ-17б);

Стойко А.С.студент кафедри ЗІ (гр.1БС-17б);

Давидов С.Ю.студент кафедри КН (гр.2КН-18м);

Казміревський В.В. студент кафедри ЗІ (гр.1БС-17б).

Команда ФІТКІ стала чемпіоном змагань і виборола 1 місце!

Вітаємо нашу збірну команду з перемогою!

Пишаємося нашою командою!

 
Студенти кафедри програмного забезпечення – призери міського інтелектуального турніру
Четвер, 28 листопада 2019, 09:55

Студенти кафедри програмного забезпечення здобули «срібло» Кубку міста на призи міського голови з гри «Що? Де? Коли?» серед молодіжних команд.

З 28 по 31 жовтня 2019 року проходив розіграш чергового Відкритого кубку міста із інтелектуальних ігор на призи міського голови Сергія Моргунова.

Організаторами заходу були виконком Вінницької міської Ради, департамент соціальної та молодіжної політики ОДА, міський палац мистецтв «Зоря».

Студентська команда ВНТУ «Золоті студенти», яка складається з інтелектуалів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедри програмного забезпечення), виборола 2 місце серед молодіжних команд.

Склад команди: Зінченко Віктор (гр.1ПІ-19б), Бондарчук Олег (гр.3ПІ-19б), Позняк Вероніка (гр.1ПІ-19б), Криворучко Павло (гр.1ПІ-19б), Афанасьєв Дмитро (гр.1ПІ-19б) та Кардаш Олександр (гр.2ПІ-19б).

Переможці отримали призи від організаторів, від генерального спонсора та від партнерів (Страхова компанія Місто, Делікатес-маркет "Україночка" , Brain. Комп'ютери та Гаджети та All4Sport).

Вітаємо наших інтелектуалів з перемогою!

 
Профорієнтаційна зустріч із учнями 10-11 класів Подільського науково-технічного ліцею
Середа, 20 листопада 2019, 09:43

5 та 7 листопада 2019 року адміністрація факультету ІТКІ провеле профорієнтаційну зустріч із учнями 10-11 класів Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді.

Перед учнями ліцею виступили декан факультету д.т.н., професор, Заслужений працівник освіти України Азаров О. Д. та заступник декана з навчально-методичної роботи, к.пед.н., доцент Кирилащук С. А. Ліцеїстів ознайомили з особливостями вступної кампанії 2020 р., організацією освітнього процесу на ФІТКІ та професійними перспективами ІТ-фахівців.

Дякуємо за допомогу в організації зустрічі директору Подільського науково-технічного коледжу для обдарованої молоді Козаченку Віталію Івановичу, заступнику директора з науково-методичної роботи Рєзнік Оксані Тарасівні, к.т.н, доценту каф. вищої математики Хомюку В. В.

Козаченко Віталій Іванович

Рєзнік Оксана Тарасівна

Хом’юк Віктор Вікторович

 
Студент кафедри ПЗ на конференції «.NET Fest 2019»
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:53

25-26 жовтня 2019 року студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Паламарчук Дмитро (гр.3ПІ-17б) взяв участь у конференції «.NET Fest 2019» у місті Києві. Це наймасштабніша .NET конференція України, яка входить у Топ-3 кращих IT-конференцій України згідно опитуванню DOU.

На конференції виступали провідні фахівці програмної платформи .NET з США, Європи та України. Були обговорені такі питання, як: використання нових підходів для розробки програмних додатків та роботи з хмарними технологіями, покращення ефективності роботи з базами даних та підвищення швидкодії й ефективності програмного забезпечення.

Одними з найбільш актуальних виступів були: “.NET Core 3.0 і майбутнє .NET”, “The future of Web: what Microsoft Blazor can do for you”, “When SQL Server Best Practices Do not Work” та “Techniques for writing high-quality code”.

Учасники конференції могли насолодитися атмосферою заходу завдяки різноманітним конкурсам, які проводилися партнерами конференції.

Отримані на конференції знання Паламарчук Дмитро обговорить на семінарі кафедри програмного забезпечення та буде використовувати в спеціальних дисциплінах при розробці ІТ-проектів.

 
Студентка кафедри програмного забезпечення у Словенії вивчала космос
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:43

Студентка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Анастасія Слуковська (гр.2ПІ-17б) повернулася зі Словенії (м. Марибор), де вивчала космос в рамках навчального курсу від організації ВЕST.

Настя ділиться своїми враженнями від курсу:

«Мені вдруге пощастило стати учасником курсу від організації BEST. Влітку в Іспанії я вивчала сферу Інтернет речей. Цього разу я побувала в наймилішому, на мою думку, місті Марибор, що знаходиться на сході Словенії, майже на кордоні з Австрією.

Під час курсу ми досліджували космос (який, я гадаю, приваблює своєю красою та загадковістю усіх). Мені вдалося побачити безліч зірок, а ще планети Сатурн та Юпітер, помилуватися повним Місяцем та навіть зробити декілька кадрів – і все це за допомогою телескопу. Разом з учасниками ми були в астрономічній обсерваторії та відвідали декілька музеїв космічної тематики. Загалом – я вражена! Для мене тема курсу виявилась надзвичайно цікавою, адже з дитинства я захоплююся космосом.

Я знайшла багато нових інтернаціональних друзів! Вважаю, що однією з найважливіших та найцікавіших можливостей таких курсів є знайомство з новими людьми, обмін захопливими історіями, традиціями, особливостями. Адже, після навчання з’являється можливість весело провести час з іншими учасниками курсу. Я досі не можу повірити у те, що у мене є знайомі з трьох континентів!(а це означає, що незабаром мене чекають нові подорожі хе-хе-хе)

Щодо Словенії, що ж, скажу чесно, очам було боляче через таку красу. Неймовірна природа, Альпи, маленькі будиночки, привітні люди – це все просто зачаровує… Для мене ця країна по-своєму особлива, і я впевнена, що ще не один раз туди повертатимусь.

Коли згадую усі ті моменти та емоції – не можу не посміхатися, тому що переповнена надзвичайно великою кількістю яскравих спогадів (іноді навіть хочеться повернути час назад, щоб пережити все це заново).

Я дуже рада, що організація BEST надає таку чудову можливість подорожувати та стажуватися в Європі. Тому раджу студентам сміливіше подаватися на курси від BEST, адже завдяки ним можна здобути нових друзів та безцінний досвід. Подорожуйте та колекціонуйте спогади!»

 
Участь студента кафедри ПЗ в міжнародному семінарі в Норвегії
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:38

Третьокурсник факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Паламарчук Дмитро (гр.3ПІ-17б) відвідав міжнародний семінар «Розробка програмного забезпечення для офісного терміналу» у місті Берген, Норвегія.

Паламарчук Дмитро – другий ліворуч

На семінарі було розглянуто питання розробки крос-платформного додатку для взаємодії користувача з платіжною системою мережі магазинів з продажу музичних інструментів. Були визначені основні вимоги, яким повинен відповідати програмний додаток. Виходячи зі списку вимог, було відібрано стек технологій, які можуть бути використані для розробки спеціалізованого програмного забезпечення.

Основною вимогою до розробки програмного додатку є написання програмного модуля для взаємодії з зовнішнім терміналом. Для вирішення цього питання було обрано мову програмування С++.

Окрім необхідності написання модуля взаємодії з терміналом, до вимог входила необхідність запускати програмне забезпечення на операційних системах Windows, Linux, MacOS, Android та iOS.

Отримані на семінарі знання Паламарчук Дмитро обговорить на семінарі кафедри програмного забезпечення та буде використовувати в спеціальних дисциплінах при розробці ІТ-проектів.

 
Переможці літнього міжнародного бліц-конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки – 2019
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:31

Підбито підсумки літнього міжнародного бліц-конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки 2019 року.

Серед переможців конкурсу – 14 студентів ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, активістів студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, яка функціонує при кафедрі програмного забезпечення.

Номінація «Краща 2D-растрова графіка»:

1 місцеЦвєткова Юлія (гр.2КН-18б)

2 місцеКокушкін Владислав (гр.2ПІ-16б)

3 місцеКороль Діана (гр.2ПІ-16б)

Номінація «Кращий 2D-фотоколаж»:

1 місцеЗаквацький Сергій (гр.2КН-18б)

2 місцеСтаніславенко Євгеній (гр.3ПІ-19б)

3 місцеМельник Любов (гр.1ПІ-16б)

Номінація «Краща 2D-векторна графіка»:

2 місцеШтокал Алла (гр.1ПІ-19м)

3 місцеШтокал Сергій (гр.1ПІ-19м)

Номінація «Краща 3D графіка»:

1 місцеЯковенко Олеся (гр.2ПІ-16б)

3 місцеПанченко Вікторія (гр.1ПІ-17б)

Номінація «Краща програмна реалізація»:

1 місцеКренцін Михайло (гр.1ПІ-19м)

Номінація «Краща графічна реалізація»:

1 місцеСафонов Данііл (гр.2ПІ-19м) і Козьмін Віталій (гр.1ПІ-19м)

3 місцеНевський Владислав (гр.1ПІ-17б)

Робота призера конкурсу Панченко Вікторії на екологічну тематику виконана в 3D-графіці

Керівниками переможних робіт є викладачі кафедри програмного забезпечення професор Романюк О.Н. та доцент Войтко В.В., а також доцент кафедри комп’ютерних наук Сілагін О.В.

Вітаємо наших студентів та їхніх керівників з перемогою!

 
Фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування / півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:28

Удев’яте у Вінницькому національному технічному університеті пройшли змагання українського сайту півфіналу студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, які проводилися паралельно зі змаганнями бухарестського сайту даного півфіналу. У межах українського сайту було проведено і відкритий фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

У змаганнях на вінницькому майданчику взяли участь 46 команд. У Бухаресті участь у змаганнях взяли 52 команди.

Отож, всього у півфіналі першості світу взяли участь 98 команд з 8 країн південно-східної Європи.

Україна трохи покращила свої результати відносно минулого року. Кращий результат: друге місце проти четвертого минулого року; п’ять команд проти чотирьох у першій десятці. Як і торік, удруге за багато років Україна, скоріше за все, буде представлена у світовому фіналі однією командою Харківського національного університету радіоелектроніки, хоча примарні шанси зберігають і команди Харківського національного технічного університету імені В. Н Каразіна і, зовсім малоймовірно, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Трохи покращила свій результат перша команда Вінницького національного технічного університету VNTU_4REST і посіла 13 місце по Україні. Склад команди VNTU_4REST: Ігор Пастух (кафедра КН, гр.2КН-17б), Олександр Спажев (кафедра КН, гр.2КН-19м) і Олексій Кавка (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18м) (тренер – професор кафедри КН Володимир Месюра).

Змагання пройшли на високому організаційному рівні, за що слід подякувати організаторам олімпіади та команді студентів-волонтерів.

 
Голова студентського самоврядування ФІТКІ Аліна Мазур взяла участь у фестивалі патріотичної пісні
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:22

16 жовтня 2019 року у Вінницькому технічному коледжі відбувся Перший відкритий регіональний конкурс-фестиваль патріотичної пісні «За Україну, за честь, за волю».

Фестиваль зорганізовано, аби відродити й популяризувати патріотичну пісню в Україні та за її межами, зберегти славні мистецькі традиції, а ще сприяти розвитку й зміцненню дружніх стосунків між освітніми закладами Вінниччини та інших регіонів України.

Високий професіоналізм демонстрували творчі студенти та колективи з Вінницького політехнічного технікуму, Конотопського інституту Сумського державного університету, Іллінецького державного аграрного коледжу, Вінницького національного технічного університету, комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту.

Наш університет і факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії гідно представила Голова студентського самоврядування ФІТКІ Аліна Мазур (гр.2КН-18б).

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 100
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.