УкраїнськаEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pz.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем
         Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm

                  

ВСТУП 2021 рік (бакалаврат)


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Підручник, створений авторським колективом під керівництвом професора Олексія Азарова, здобув перше місце в конкурсі на кращу навчальну літературу
П'ятниця, 19 лютого 2021, 08:48

У ВНТУ відбувся конкурс на кращу навчальну літературу (підручники, навчальні посібники, лабораторні практикуми тощо). Підручник, створений авторським колективом під керівництвом завідувача кафедри обчислювальної техніки, професора Олексія Азарова, здобув перше місце в конкурсі на кращу навчальну літературу.

Азаров О. Д., Гарнага В. А., Клятченко Я. М., Тарасенко В. П. Комп’ютерна схемотехніка. Підручник. – Вінниця: ВНТУ, 2018. - 230с.

Співавтором підручника є також доцент кафедри ОТ Володимир Гарнага.

Професор Олексій Азаров

доцент Володимир Гарнага

Вітаємо колег та бажаємо їм творчого натхнення і нових здобутків!

 
Міністерством освіти і науки України затверджено рішення вчених рад ВНТУ про присудження наукових ступенів та вченого звання
П'ятниця, 19 лютого 2021, 08:39

Наказом Міністерства освіти і науки України від 09.02.2021 № 157 затверджено:

  • - рішення спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 про присудження наукового ступеня доктора технічних наук доценту кафедри комп’ютерних наук Іванчуку Ярославу Володимировичу за спеціальністю 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи»;
  • - рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня кандидата технічних наук випускниці кафедри програмного забезпечення, магістру Кузьміній Наталі Федорівні за спеціальністю 05.13.06 – «Інформаційні технології»;
  • - рішення вченої ради ВНТУ про присвоєння вченого звання доцента к.т.н., викладачу кафедри комп’ютерних наук Барабану Сергію Володимировичу.

Д.т.н. Ярослав Іванчук

к.т.н. Наталя Кузьміна

доцент Сергій Барабан

Вітаємо колег з вагомими досягненнями!

 
Стипендіати обласної державної адміністрації та обласної Ради на І півріччя 2021 року
П'ятниця, 19 лютого 2021, 08:24

За наказом № 26 Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації від 09.02.2021 визначено студентів для призначення іменних стипендій обласної державної адміністрації та обласної Ради на І півріччя 2021 року.

Стипендіатами стали два студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Лукашук Олександр Олегович та Шевчук Владислава Владиславiвна.

Олександр Лукашук – студент 4 курсу спеціальності 123 – «Комп’ютерна інженерія», гр.2КІ-17б. Відмінник навчання. Активно займається науковими дослідженнями. Має 6 наукових праць, з них два патенти на винахід. Підготував наукову роботу «Широкосмугові двотактні підсилювачі постійного струму на базі високолінійних відбивачів струму» на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт. .
Владислава Шевчук – студентка 4 курсу спеціальності 122 – «Комп’ютерні науки», гр.2КН-17б. Відмінниця навчання. Має наукові публікації. Активістка студентського самоврядування факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. З 2018 року є діючим волонтером у проведенні студентських олімпіад зі спортивного програмування ICPC. Волонтер з організації хакатону AI&OpenData Vinnytsia. Посіла 2 місце разом з командою «Oasis» та 3 місце з командою «GreenAles» в стартап школі «Sikorsky Challenge» м.Вінниці. У 2019 році разом з командою посіла 3-тє місце у локальному етапі «NASA Space Apps Chanllenge 2019». У 2019 році разом з командою студентів ВНТУ виграла Національний чемпіонат «Enactus» та представляла Україну на Світових змаганнях «Enactus World Cup 2019» у Сан-Хосе в США. У 2020 році була учасницею преаксерелаційної програми «Yangel Big Bang» Державного космічного агентства України.

Вітаємо наших стипендіатів!

 
На факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії відбувся черговий день відкритих дверей
П'ятниця, 19 лютого 2021, 08:00

18 лютого 2021 року факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ онлайн провів черговий День відкритих дверей.

Захід відвідало понад тридцять майбутніх абітурієнтів ФІТКІ – школярів, які захоплюються комп'ютерами та сучасними інформаційними технологіями, мріють про успішну кар'єру в ІТ-галузі.

Провідні викладачі випускових кафедр розповіли про особливості навчання на бакалавраті своїх спеціальностей.

Кафедра програмного забезпечення готує бакалаврів та магістрів зі спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення», на якій поглиблено вивчають програмне забезпечення сучасних комп’ютерів та комп’ютерних систем.

На кафедрі комп’ютерних наук готують фахівців за освітньою програмою «Комп’ютерні науки» (бакалаврат) та «Системи штучного інтелекту» (магістратура) в рамках спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». Спеціальність орієнтовано на підготовку висококваліфікованих програмістів-аналітиків та ІТ-розробників.

На кафедрі обчислювальної техніки готують фахівців зі спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерія» та «Системне програмування». Спеціальність орієнтовано на підготовку спеціалістів із системного і мережевого адміністрування, розробки апаратних та програмних засобів обчислювальних систем та мереж.

На кафедрі захисту інформації готують висококваліфікованих фахівців за освітньою програмою «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» та «Безпека критичних систем» в рамках спеціальності 125 «Кібербезпека», а саме - майбутніх фахівців із захисту інформації, пов’язаних із забезпеченням безпеки інформаційних процесів

Було обговорено особливості навчання на факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, надано відповіді на численні запитання абітурієнтів.

Бажаємо нашим майбутнім абітурієнтам успішно скласти ЗНО і вступити на обрану спеціальність, щоб стати кваліфікованим фахівцем в ІТ-індустрії.

 
Студенти ФІТКІ – переможці першого туру стипендіальної програми «Завтра.UA»
П'ятниця, 12 лютого 2021, 09:53

Стипендіальна програма «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука повідомляє, що за результатами першого туру конкурсу-2020/2021 до 2-го туру потрапили 402 студенти з 500 конкурсантів.

На наступних етапах конкурсу незалежні фахові експерти оцінять наукові роботи студентів, після чого учасники зустрінуться онлайн, щоб під час роботи в команді продемонструвати особистісні компетенції.

Результати другого туру конкурсу будуть розміщені на сайті програми у другій половині березня 2021 року. Проведення змагань третього туру планується з 5 до 12 квітня 2021 року. Цьогорічних стипендіатів буде визначено у травні-червні за сумою балів, отриманих у трьох турах. У червні переможців буде прийнято до спільноти стипендіатів програми.

Стипендіати протягом року отримуватимуть щомісячну стипендію розміром 2240 гривень, братимуть участь у зустрічах Ялтинської європейської стратегії (YES), публічних лекціях з провідними представниками бізнесу, політики та культури.

У Конкурсі-2020/21 взяли участь 500 студентів з 99 українських ЗВО.

Серед переможців І туру – п’ять студентів ВНТУ: Колос Ірина Андріївна, Кулакова Анна Павлівна, Панкова Валерія Денисівна, Хазівалієва Ірина Ігорівна, Шевчук Владислава Владиславівна.

З них троє студентів – це студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Колос Ірина Андріївна (магістрантка кафедри ПЗ, гр.1ПІ-19м), Хазівалієва Ірина Ігорівна (студентка 4-го курсу кафедри КН, гр.2КН-17б), Шевчук Владислава Владиславівна (студентка 4-го курсу кафедри КН, гр.2КН-17б).

Колос Ірина

Хазівалієва Ірина

Шевчук Владислава

Вітаємо наших студентів з перемогою у І турі змагань, бажаємо успіху і перемоги в наступних конкурсних етапах!

 
ІІ етап Всеукраїнських відбіркових змагань ІСРС сезону 2020/2021 відбудеться 13 лютого 2021 року
П'ятниця, 12 лютого 2021, 09:50

Нинішній рік – двічі ювілейний для Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Заснував її ВНТУ у 2001 році як відбіркові змагання студентської першості світу ACM-ICPC. І за два десятиліття українська олімпіада стала наймасовішими відбірковими змаганнями у Європі. А з 2011 року ВНТУ став базовим університетом з проведення півфіналу першості світу по Південно-східній Європі.

Нині через пандемію МОН України відмінило проведення усіх всеукраїнських студентських олімпіад. Але першість світу ICPC буде! Тому, аби українські студенти-програмісти могли взяти в ній участь, нині відбіркові змагання проводяться на волонтерських засадах.

Рішенням Оргкомітету Всеукраїнських відбіркових змагань ІСРС датою змагання 2-го відбіркового етапу визначено 13 лютого 2021 року.

Умови проведення олімпіади:

1. Змагання пройдуть за класичними правилами ІСРС, згідно яких кожна команда збирається у повному складі і отримує один комп'ютер, в «адаптивному» організаційному форматі.

З урахуванням карантинних обмежень «адаптивний» формат передбачає мінімізацію переїздів команд за рахунок організації в кожному регіоні необхідної кількості локацій, які поділяються на два типи: «спільні» та «відокремлені». Ініціювати створення локацій може як регіональний координатор, так і координатори І етапу або тренери окремих команд, за узгодженням з регіональним координатором. Локації можуть організовуватись у будь-яких приміщеннях, починаючі від ЗВО (не обов’язково базових ЗВО AUCP) та ІТ-компаній (наприклад, в яких працюють учасники змагань, або які традиційно підтримують AUCPC), закінчуючи квартирами учасників змагань.

2. До категорії «спільних» відносяться локації, в яких збирається не менше 3-х команд не менше ніж з 2-х ЗВО (шкіл). Організатори спільних локацій мають узгодити її статус з регіональним координатором і забезпечити актуальні санітарно-епідеміологічні вимоги до проведення навчальних занять. Зокрема, кожна команда має бути забезпечена масками (по 2 на учасника) , антисептичними засобами та робочим простором не меншим за 15 м. кв. з чотирма відокремленими робочими місцями (бажано за різними столами), одне з яких обладнано комп’ютером. Для контролю за виконанням правил змагань та карантинних вимог (масковий режим, соціальна відстань) на кожні три команди має бути виділений окремий спостерігач (наприклад, з числа студентів-волонтерів). Спільна локація з мінімальною кількістю команд повинна мати не менше двох спостерігачів з двох різних ЗВО.

3. Ініціатором створення відокремленої локації може бути тренер команди або узгоджений з регіональним координатором спостерігач, який має забезпечити виконання карантинних обмежень, а також поточний і пост-прокторінг процесу змагань. Зокрема, запис процесу виконання завдань під час туру з використанням програмного забезпечення OBS Studio (відеоінструкція щодо скачування, встановлення та налагодження OBS Studio доступна, наприклад, за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=-dUrdk7D5xQ ), який включає: захват вхідного аудіо потоку (мікрофон); захват екрана комп’ютера команди; захват відео (веб-камера ноутбука або камера, спрямована на особу, що сидить за комп’ютером). Крім того, у «відокремленій» локації має бути встановлена зовнішня камера (наприклад, смартфон або камера додаткового ноутбуку) для трансляції потокового відео в Інтернет і надання можливості періодичного спостереження за ходом змагань регіональним координатором та представниками журі 2-го етапу.

Для «сертифікації» відокремленої локації її організатор має не пізніше 5-го лютого надіслати регіональному координатору: фото учасників команди (команд локації) для їх ідентифікації під час змагань; записані за допомогою OBS Studio та зовнішньої камери 3-5-ти хвилинні тестові ролики для «сертифікації» обладнання робочого місця та якості забезпечуваного відеоспостереження (ракурс, повнота охвату робочого місця видимим полем зору камери, освітленість і т. ін), а також для набуття командною відповідних навичок організації відеоспостереження та запису; загальні дані про локацію: вид приміщення (квартира, ЗВО, ІТ-хаб, ІТ-компанія, і т. ін.), площа робочого простору та перелік команд, які будуть брати участь в цій локації (якщо їх буде більше одної). Обов’язковою умовою «сертифікації» відокремленої локації є участь її команди (команд) в пробному турі з виконанням всіх вимог основного туру і надісланням регіональним координаторам роликів з записом пробного туру (або посилань на них).

На пробному турі та в день основного туру за 10 хвилин до початку змагань команди відокремлених локацій мають запустити відеозапис. Члени команд мають представитись і показати на веб-камери свої студентські квитки, на яких має бути чітко видно імена, прізвища та назву ЗВО. Протягом туру запис має виконуватись без зупинок і пауз. У разі виникнення паузи в запису спостерігач відокремленої локації має негайно сповістити про це регіонального координатора та організувати на час поновлення запису трансляцію ситуації через зовнішню веб-камеру. Доступ до записи прокторінгу має бути наданий журі не пізніше ніж через 30 хвилин після закінчення змагань.

Будь-яке порушення правил змагань або санітарних норм під час проведення змагань призведе до дискваліфікації команди.

У змаганнях 2-го відбіркового етапу візьмуть участь 5 команд студентів ФІТКІ.

Бажаємо нашим студентам успіху і перемоги!

 
Обласна учнівська олімпіада з математики відбулася у ВНТУ
П'ятниця, 12 лютого 2021, 09:48

31 січня 2021 року у ВНТУ відбулася обласна учнівська олімпіада з математики. 170 найкращих школярів-математиків Вінниччини взяли участь у змаганнях, до котрих готувалися цілий рік на уроках і гуртках зі своїми вчителями та тренерами.

Тож, і юні математики, і їхні вчителі, тренери, батьки, і члени журі щиро дякували Вінницькому національному технічному університету за небайдужість, за висококласне і комфортне проведення змагань з дотриманням усіх карантинних вимог.

Заступник голови організаційного комітету обласної учнівської олімпіади з математики у Вінницькій області, декан факультету інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії, кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Кирилащук: «Ми доклали максимум зусиль, аби цей захід відбувся, щоб юні математики змогли позмагатися з однолітками по усій країні, чого вони цілий рік очікували. Ми самовіддано старались, аби усе відбулось належним чином. Насправді це було дуже не просто. У неділю учнівські олімпіади такого рівня водночас з Вінницьким національним технічним університетом проводили Київський національний університет ім. Т. Шевченка, НУ «Львівська політехніка», Харківський національний університет ім. В. Каразіна,  Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича. Можливо, завдяки нашому університету на міжнародну олімпіаду з математики поїдуть і школярі з Вінниччини. Факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії активно долучився до організації і проведення олімпіади, дякуємо за допомогу нашим студентам-волонтерам і викладачам ФІТКІ».

ВНТУ певним чином став центром учнівського олімпіадного математичного руху!

Проведення обласної шкільної математичної олімпіади – це внесок ВНТУ у «Рік математики в Україні», яким є саме 2020-2021 навчальний рік.

 
Студент ФІТКІ – призер чемпіонату України серед юніорів із самбо
П'ятниця, 12 лютого 2021, 09:33

4-7 лютого 2021 року у Харкові проходив чемпіонат України серед юніорів із самбо та бойового самбо. У чемпіонаті взяли участь понад 600 спортсменів – найсильніших борців України.

У складі збірної Вінницької області змагалися студенти Вінницького національного технічного університету. І вони впевнено виступили на цих змаганнях.

Студент 2-го курсу факультету інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії Владислав Палюра (кафедра ОТ, гр.1СП-19б) у бойовому самбо у ваговій категорії до 64 кг виборов 3 місце!

Вітаємо Владислава з гучною спортивною перемогою!

 
На факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії відбувся день відкритих дверей
Четвер, 28 січня 2021, 20:25

28 січня 2021 року факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ онлайн провів День відкритих дверей.

Захід відвідало понад півсотні майбутніх абітурієнтів ФІТКІ – школярів, які захоплюються комп'ютерами та сучасними інформаційними технологіями, мріють про успішну кар'єру в ІТ-галузі.

Провідні викладачі випускових кафедр розповіли про особливості навчання на бакалавраті своїх спеціальностей.

Кафедра програмного забезпечення готує бакалаврів та магістрів зі спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення», на якій поглиблено вивчають програмне забезпечення сучасних комп’ютерів та комп’ютерних систем.

На кафедрі комп’ютерних наук готують фахівців за освітньою програмою «Комп’ютерні науки» (бакалаврат) та «Системи штучного інтелекту» (магістратура) в рамках спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». Спеціальність орієнтовано на підготовку висококваліфікованих програмістів-аналітиків та ІТ-розробників.

На кафедрі обчислювальної техніки готують фахівців зі спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерія» та «Системне програмування». Спеціальність орієнтовано на підготовку спеціалістів із системного і мережевого адміністрування, розробки апаратних та програмних засобів обчислювальних систем та мереж.

На кафедрі захисту інформації готують висококваліфікованих фахівців за освітньою програмою «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» та «Безпека критичних систем» в рамках спеціальності 125 «Кібербезпека», а саме - майбутніх фахівців із захисту інформації, пов’язаних із забезпеченням безпеки інформаційних процесів

Було обговорено особливості навчання на факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, надано відповіді на численні запитання абітурієнтів.

Бажаємо нашим майбутнім абітурієнтам успішно скласти ЗНО і вступити на обрану спеціальність, щоб стати кваліфікованим фахівцем в ІТ-індустрії.

 
Введено в експлуатацію новий комп’ютерний клас
Понеділок, 25 січня 2021, 11:21

Колективом кафедри вищої математики за потужної підтримки адміністрації ФІТКІ та ВНТУ впродовж останнього року здійснено капітальний ремонт викладацької аудиторії 2311 та її переобладнання в комп’ютерний клас на 10 місць. З весняного семестру 2021 року цей клас поставлено в розклад для проведення лабораторних робіт.

Дякуємо всім учасникам цього процесу та вітаємо колектив ФІТКІ з черговим кроком до поліпшення якості освіти!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 117
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.