УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Хакатон інноваційних освітніх рішень від Вінницької ІТ-Академії
Четвер, 09 січня 2020, 10:56

ІТ-Академія прагне зробити Вінницю центром прогресивної ІТ-освіти, тому організувала Хакатон інноваційних освітніх рішень, який провела 28 грудня 2019 року. На хакатоні учасники мали нагоду отримати консультації досвідчених менторів, які допомагали протягом всього івенту.

У результаті були створені рішення, що сприятимуть покращенню освіти та впровадженню інноваційних технологій в освітніх процесах та навчальних організаціях (автоматизація навчальних процесів, машинне навчання, великі дані, хмарні технології).

Призерами Хакатону стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

3 місце серед команд молоді посіла команда студентів 2-го курсу кафедри комп’ютерних наук «Totally space» у складі Панасюк Надії (гр.1КН-18б), Сапіташа Владислава (гр.1КН-18б), Савича Віталія (гр.1КН-18б), Голоднюка Володимира (гр.1КН-18б) та Толстої Дар'ї (гр.1КН-18б).

 
Магістрантка кафедри програмного забезпечення – на молодіжному форумі World Youth Forum 2019 у Єгипті
Четвер, 09 січня 2020, 10:46

З 12 по 17 грудня 2019 року у Шарм-еш-Шейху (Єгипет) пройшов найбільший у світі міжнародний світовий молодіжний форум – World Youth Forum 2019 (WYF 2019).

Форум об’єднав молодих людей з усього світу, надав можливість завести нових друзів та однодумців, поділитися ідеями та поглядами, познайомитись із новими країнами та культурами і отримати незабутній досвід.

Вінницький національний технічний університет на Форумі представляла магістрантка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Штокал Алла (гр.1ПІ-19м).

Алла Штокал ділиться своїми враженнями від участі у Форумі:

«World Youth Forum – це можливість, яка повністю фінансується урядом та спонсорами. Цього року в Шармі зібралося понад 5 тисяч учасників – і мені пощастило стати однією із них!

Форум проводиться втретє. Основний посил Форуму – це мир, процвітання, гармонія і прогрес у всьому світі. Слоган, який розмістили на банерах, мабуть, по всьому Єгипту: «Місце – де зустрічаються цивілізації» (where civilizations meet!)

Так як і в минулі роки, на форумі обговорювали широкий спектр питань: industrial Revolution, Food Security, Union for the Mediterranean, Environmental Chalanges, Artificial Inteligence, Block Chain, Women Empowerment, Art and Cinema.

Воркшопи проходили майже в один час, потрапити на всі не було змоги, тому я була на двох. Зокрема, на форкшопі «Blockchain: Breakthrough in the Digital World» говорили про доступність технології Блокчейн, її використання для збереження і обробки персональних даних, у маркетингу і комп'ютерних іграх.

Ще одним найвідвідуванішим, завдяки актуальній тематиці, виявився воркшоп Artificial Inteligence, де говорили про штучний інтелект як один з найбільш швидко зростаючих ринків техніки. Розглядали застосування роботів у різних сферах підприємництва.

Приємною несподіванкою на Форумі був візит вже добре відомого робота Софії. Це людиноподібний робот у вигляді жінки, що був розроблений гонконгською компанією «Hanson Robotics» у 2015 році.

Проте, найбільш масштабним були дійства офіційного відкриття та закриття, коли більше 5 тисяч учасників збираються в одному місці, в одній залі, де зустрічаються, у прямому сенсі, всі національності. Учасники приходили з прапорами та символікою своїх країн, видовище і енергетика були неймовірними.

Як для такої кількості людей, організація була на хорошому рівні, проте деякі спітчі не перекладалися і були арабською мовою. Сама локація, конференц-зала та територія були дуже гарно підготовлені та прикрашені до Новорічних свят, надзвичайно гарно було там ввечері.

Це було вперше, що я потрапила за межі Європи – на інший континент. Все дуже відрізнялося від заходів, на яких я була у Європі.

Насправді, Єгипет не надто безпечне місце, але в Шарм-еш-Шейху я почувала себе доволі безпечно, особливо у дні конференції на вулицях було дуже багато поліції та військових. Мабуть, це ще було пов’язано з приїздом єгипетського президента Абделя Фаттаха Ас-Сісі, який брав участь у панельних дискусіях та виступав з промовою на відкритті.

Було надзвичайно багато надихаючих промов від незвичайних людей, але я б хотіла відзначити тут кількох. Це 36-річна Джесіка Кокс – перший у світі безрукий льотчик та власниця чорного поясу Американської Асоціації Теквандо, 12-річний єгиптянин Зейн Йосусеф, який поділився своєю натхненною історією подолання раку четвертий раз поспіль та життєвим кредом Never Ever Give Up.

На Форумі я познайомилась зі справді хорошими людьми і знайшла нових друзів з інших країн і просто прекрасно провела час. У мене було кілька вільних днів до і після Форуму,тому я встигла ще покупатися в Червоному морі та з’їздити на екскурсію до Єгипетських пірамід.

На Форумі я зустріла лише близько 20-ти представників з України, що досить небагато, порівнюючи із загальною кількістю учасників. Тому мені б дуже хотілося, щоб наступного року ця кількість виросла в кілька разів.

Аплікаційні форми подаються через сайт, а зареєструватись можна вже зараз https://wyfegypt.com/

Наступним учасником Форуму можеш стати саме ти!»

 
Третій етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Четвер, 09 січня 2020, 10:41

Відбувся III етап XX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Серед ЗВО змагалися 15 студентів нефілологічних спеціальностей. Це найкращі знавці української мови з Вінницького національного технічного університету, Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Вінницького національного аграрного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету, Донецького національного університету.

Вінницький національний технічний університет представляли студенти-першокурсники факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Семенець Марія (гр.2КН-19б) та Семенов Олександр (гр.3КН-19б).

Семенов Олександр став призером Конкурсу, посівши друге місце!

Семенов Олександр

Вітаємо Олександра та його викладача – доктора філологічних наук, професора Азарову Л.Є. з перемогою і бажаємо нових досягнень!

 
Перший етап ювілейного ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Четвер, 09 січня 2020, 10:29

До Дня української писемності та мови вже вдвадцяте в Україні стартував Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Петро Яцик – канадський підприємець українського походження, меценат. Засновник і почесний президент Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів». Основні проекти, які фінансував Петро Яцик: Український науковий інститут Гарвардського університету, Канадський інститут українських студій (при Альбертинському університеті), «Енциклопедія українознавства», Освітня фундація імені Петра Яцика, Міжнародний конкурс знавців української мови.

У ВНТУ на кафедрі мовознавства відбувся І етап ювілейного ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У Конкурсі взяли участь 24 студенти з різних факультетів. Учасниками Конкурсу стали 6 студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

 1. Семенець Марія Дмитрівна (гр.2КН-19б);

 2. Кучеренко Ілля Петрович (гр.2КН-19б);

 3. Черниш Роман Олександрович (гр. 2КН -19б);

 4. Семенов Олександр Миколайович (гр.3КН-19б);

 5. Кобзар Олександр Леонідович (гр.2ПІ-19б);

 6. Поліщук Анна Володимирівна (гр.2ПІ-19б).

Для визначення найкращого знавця рідної мови викладачі запропонували студентам виконати різноманітні завдання: тести, редагування, синонімію й антонімію фразеологізмів, правильне написання слів, творчу роботу.

Усі студенти виконали завдання, продемонструвавши високий рівень знань рідної мови. Журі визначило переможців:

1 місце посіла студентка ФІТКІ Семенець Марія Дмитрівна (гр.2КН-19б).

2 місце посів студент ФІТКІ Семенов Олександр Миколайович (гр.3КН-19б).

Вітаємо Марію і Олександра з перемогою!

 
І етап ювілейного X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Четвер, 09 січня 2020, 10:22

В Україні організовують ювілейний X Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, метою якого є вшанування пам’яті та творчої спадщини Великого Кобзаря, заохочення молоді до творчості та вивчення рідної мови.

У ВНТУ відбувся I етап мовно-літературного конкурсу, у якому взяли участь 25 студентів-першокурсників з різних факультетів. Учасниками Конкурсу стали 7 студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

 1. Семенець Марія Дмитрівна (гр.2КН-19б);

 2. Кучеренко Ілля Петрович (гр.2КН-19б);

 3. Ковальчук Сергій Ігорович (гр.4ПІ-19б);

 4. Кобзар Олександр Леонідович (гр.2ПІ-19б);

 5. Семенов Олександр Миколайович (гр.3КН-19б);

 6. Поліщук Анна Володимирівна (гр.2ПІ-19б);

 7. Мельник Катерина Ігорівна (гр.3КН-19б).

Викладачі кафедри мовознавства відзначили, що конкурсанти мають сформовані патріотичні почуття, добре знають твори Кобзаря, цитують уривки напам’ять, володіють нормами літературної мови.

Журі у складі викладачів кафедри мовознавства визначило переможців.

1 місце посіла студентка ФІТКІ Семенець Марія Дмитрівна (гр.2КН-19б).

Вітаємо Марію з перемогою!

 
Переможці І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з іноземної мови
Четвер, 09 січня 2020, 10:19

У ВНТУ відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з іноземної мови.

Переможцями олімпіади стали студенти ФІТКІ, посівши усі призові місця:

1 місцеБілоус Олексій (гр.1ПІ-18б)

2 місцеІсаков Андрій (гр.1ПІ-18б)

2 місцеГірдвайніс Владислав (гр.2КН-16б)

3 місцеДем’яник Ірина (гр.1ПІ-19б)

3 місцеЗелінська Дарія (гр.2КН -16б)

3 місцеПоляруш Нікіта (гр.1КІ-19б)

Вітаємо наших студентів з перемогою!

 
Доцент кафедри ПЗ стажувався в Таїланді (м. Бангкок)
Четвер, 09 січня 2020, 10:15

У грудні 2019 року доцент кафедри програмного забезпечення Рейда Олександр Миколайович стажувався за кордоном – на фірмі «Wehrli & Assoc. L.L.C.» у місті Бангкок – столиці Таїланду.

Олександр Миколайович на фірмі «Wehrli & Assoc. L.L.C.» вивчав сучасні підходи до розробки інтерактивних програмних додатків систем відображення інформації в режимі реального часу. Пройшов практичне стажування з програмування USB інтерфейсних додатків.

Отриманий досвід Олександр Миколайович Рейда буде використовувати при викладанні профільного курсу «Основи програмної інженерії» для студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

 
Фірма EPAM поглиблює співпрацю з факультетом ІТКІ
Четвер, 09 січня 2020, 10:04

Керівник відділення найпотужнішої ІТ-фірми в Україні EPAM Дишлевий Олексій Петрович відвідав ВНТУ і провів зустріч з адміністрацією факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Фірма EPAM має тісні зв’язки з ФІТКІ, передає факультету сучасну комп’ютерну техніку, проводить курси з програмування за новітніми технологіями для студентів та аспірантів.

На зустрічі обговорювалися питання подальшої співпраці факультету з фірмою EPAM, перспективи підвищення кваліфікації викладачів-програмістів факультету на фірмі з метою подальшого введення в навчальні програми дисциплін вивчення сучасних новітніх технологій розробки програмного забезпечення.

 
Студент ФІТКІ Денис Чорний – чемпіон змагань з армреслінгу «Kiev Open Cup 2019»
Четвер, 09 січня 2020, 09:59

22 грудня 2019 року у місті Києві проходили змагання з армспорту «Kiev Open Cup 2019». Змагання пройшли на високому організаційному і спортивному рівні.

Чорний Денис, студент 4-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедра КН, гр.2КН-16б), став чемпіоном змагань – виборов 1 місце у ваговій категорії 65 кг.

Денис Чорний – по центру

Вітаємо Дениса з черговою перемогою!

 
Спортивні перемоги студентів ФІТКІ
Четвер, 09 січня 2020, 09:55

На змаганнях XV універсіади області серед вищих навчальних закладів з греко-римської боротьби (листопад 2019 року) четвертокурсник ФІТКІ Щасливий Олександр (кафедра ЗІ, гр.1БС-16б) виборов 2 місце (вагова категорія 97 кг).

На змаганнях XV універсіади області серед вищих навчальних закладів з кульової стрільби (листопад 2019 року) першокурсниця ФІТКІ Вікарчук Анастасія (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б) посіла особисте 2 місце у вправі ПП1ПП2.

Першокурсники ФІТКІ Кардаш Віталій (кафедра ОТ, гр.1СП-19б) та Мушинський Вадим (кафедра ОТ, гр.1КІ-19б) стали призерами відкритого Кубку Вінницької області з гандболу (м. Томашпіль, вересень 2019 року).

Наші спортсмени гідно представили рідний виш та факультет інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії на спортивних змаганнях! Бажаємо їм і надалі багато перемог!!! Пишаємося нашими студентами!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 104
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.