УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Інженерно-технічні змагання EBEC
Середа, 30 січня 2019, 09:44

У Вінницькому національному технічному університеті відбулися інженерно-технічні змагання EBEC, які щорічно проводяться майже в сотні університетів Європи під егідою BEST.

Нині у конкурсі взяли участь 84 студенти — 21 команда по 4 особи.

«Загалом інженерні змагання мають трирівневу структуру: спершу локальний тур (задіяно близько 90 університетів Європи), потім його переможці їдуть на національний тур (їх усього 15). А вже переможці цього рівня їдуть на фінал, який цьогоріч проходитиме в Турині, Італія», — розповідає Олександр Якімцев, президент локальної групи BEST Vinnitsya.

У ВНТУ EBEC проходив у двох категоріях:

1) Team Design – це практичне вирішення задачі. Основна мета — створення пристрою з обмежених ресурсів, котрий буде відповідати визаченим характеристикам. У даній категорії учасники мали змогу показати свої конструкторські та інженерні знання.

2) Case Study – це комплексний аналіз економічної, соціальної або бізнес-ситуації та пошук найбільш ефективних варіантів її вирішення. Виходячи із заданого завдання, команди розробляють план дій, необхідних для досягнення найкращого результату. Потому кожна команда проводить презентацію свого рішення, яке оцінюють судді.

Змагання тривали цілий тиждень! Учасники по декілька годин на день проводили за розробкою власного пристрою або плану дій, який би був корисний сучасному світові.

Переможцями регіонального етапу інженерних змагань стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

У категорії Team Design:

1 місце посіла команда «Ми у мами інженери», у складі якої є студенти ФІТКІ Мартишев Владислав (кафедра КН, гр.2КН-15б), Кириленко Георгій (кафедра КН, гр.1КН-15б) та Лановий Роман (кафедра ОТ, гр.1КІ-15б). Це переможці минулорічного відбору, торік хлопці взяли участь і перемогли у Національному етапі змагань.

Переможці регіонального етапу інженерних змагань – команда «Ми у мами інженери»

2 місце посіла команда «Team A» у складі Чоботаря Євгенiя (кафедра КН, гр.2КН-17б), Кучевського Олексія (кафедра КН, гр.2КН-17б), Дикуна Володимира (кафедра КН, гр.2КН-17б) та Аширової Марал (кафедра КН, гр.2КН-17б).

У категорії Case Studу переможцями стали студенти ФІТКІ:

1 місце посіла команда «Relativstud» у складі Вороніна Євгена (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б), Ковтуна Богдана (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б), Тохи Вадима (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б) і Поперечної Єлизавети (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б).

2 місце посіла команда «ULTRA-brains» у складі Найдюк Валерії (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18б), Світіка Юрія (кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-18б), Кочергіна Івана (кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-18б) та Кагальняка Руслана (кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-18б).

Бажаємо командам творчої наснаги і натхнення, а переможцям – командам «Ми у мами інженери» та «Relativstud» – успіху на Національному етапі змагань, який також буде проходити у Вінниці.

 
Нові освітні програми на ФІТКІ
П'ятниця, 04 січня 2019, 12:40

На ФІТКІ з 2019-2020 навчального року впроваджено нові бакалаврські освітні програми «Системне програмування» в рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека критичних систем» в рамках спеціальності 125 «Кібербезпека».

Для тих хто має бажання навчатись за освітньою програмою «Системне програмування», кафедра Обчислювальної техніки пропонує вивчення таких нових сучасних дисциплін:

 • Програмування під мобільні платформи;

 • Проектування інтерфейсу користувача;

 • Хмарні технології;

 • Управління ІТ-проектами;

 • Основи системного програмування;

 • Захист програмного забезпечення;

 • Мультимедійні технології.

Хто має відповідні здібності, бажання та цікавість до ІТ-галузі, зокрема до системного програмування, є можливість потрапити до нас на навчання 25 креативним, розумним та перспективним юнакам та дівчатам.

В межах спеціальності 125 «Кібербезпека» на ФІТКІ впроваджено нову освітню програму «Кібербезпека критичних систем». Кафедра Захисту інформації надасть можливість всім своїм студентам бути фахівцем із безпеки інформації, яка обробляється в системах електронного урядування, банків, електростанцій, аеропортів, науково-дослідних лабораторій тощо.

В освітній програмі "Кібербезпека критичних систем" акцент спеціалізованих дисциплін ставиться на:

 • програмування засобів для захищеного зберігання, передавання та обробки інформації критичних системах;

 • поглиблене вивчення методів розробки та технологій, які забезпечують максимально можливий рівень інформаційної безпеки та стійкості розроблюваного програмного забезпечення до зламу, атак зловмисників, комп’ютерних вірусів, збоїв в роботі та інших загроз.

ФІТКІ та кафедра Захисту інформації чекає 25 розумних та перспективних, тих хто бажає стати студентами зі спеціальності ІТ-галузі та вивчати безпеку інформації.

 
На кафедрі ОТ відкрита нова освітня програма «Системне програмування» !
Четвер, 03 січня 2019, 12:23

Аналіз сучасного попиту на ІТ-фахівців в Україні вказує на зростання запиту роботодавців на молодих спеціалістів з підвищеною підготовкою з програмних дисциплін.
Спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія» є комплексною, програмно-апаратною. Кафедра обчислювальної техніки ВНТУ, яка є випусковою за цією спеціальністю має значний науково-педагогічний потенціал та відповідний рівень навчально-методичного забезпечення й напрацювання в цьому науковому напрямку. Це дозволило оперативно, до початку нової вступної компанії 2019 року відкрити в ВНТУ нову освітнью програму «Системне програмування» в рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія». Така освітня програма уже відкрита в провідних технічних університетах Києва, Харкова, Львова.
Протягом останніх трьох років кафедра ОТ в додаток до класичних дисциплін (Програмування, Системне програмне забезпечення, Системне програмування, Паралельні та розподілені обчислення, Організація баз даних, Об’єктно-орієнтоване програмування, Візуальне програмування) цілеспрямовано вводила нові навчальні дисципліни програмного характеру, зокрема, такі як :

 • Інженерія програмного забезпечення;
 • Шаблони проектування програмного забезпечення;
 • Тестування та верифікація програмного забезпечення;
 • Функціональне та логічне програмування;
 • Мережні та спеціалізовані ОС, тощо.

В новому навчальному плані передбачено осучаснення традиційних дисциплін та додані такі нові дисципліни:

 • Основи системного програмування;
 • Програмування під мобільні платформи;
 • Проектування інтерфейсу користувача;
 • Захист програмного забезпечення;
 • Мультимедійні технології;
 • Хмарні технології;
 • Управління ІТ-проектами.

Також розширено теоретичну підготовку в рамках дисциплін «Спеціальні розділи вищої математики» та «Теорія інформації й кодування».
На 2019 рік для вступників за сертифікатами ЗНО заплановано
50 місць на освітню програму «Комп’ютерна інженерія» та 25 місць на нову освітню програму «Системне програмування». Абітурієнти поступають на спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія», а освітню програму зможуть обрати при зарахуванні.

Чекаємо на наших перших Системних Програмістів !

 
Переможці Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Інтербриг-2018»
Четвер, 03 січня 2019, 12:19

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Інтербриг-2018».

Призерами конкурсу у 2018 році стали 12 студентів ФІТКІ:

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посіла Цвєткова Юлія (кафедра КН, гр.2КН-18б) з роботою з 2D-графіки «Фестиваль».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Бурлетов Костянтин (кафедра ОТ, гр.1КІ-16мс) з роботою з 2D-графіки «Галактика».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Морозов Олександр (кафедра КН, гр.2КН-14б) з роботою з 2D-графіки «Сучасний Ван Гог».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Кривуш Ярослав (кафедра ОТ, гр.1КІ-17б) з роботою з 2D-графіки «Морський етюд».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Буковський Нікіта (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16мс) з роботою з 2D-графіки «Автомобіль».

1 місце в номінації «Фотографія і відео» посів Волосович Олександр (кафедра ОТ, гр.1КІ-14б) з роботою «Захід».

1 місце в номінації «Сайт» посіли Корягін Ілля (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16мс) та Стахов Леонід (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) з сайтом «Композитори Вінниччини».

1 місце в номінації «Сайт» посів Пивовар Микола (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) з сайтом «Космонавтика в Україні».

1 місце в номінації «Сайт» посів Мусійчук Максим (кафедра ЗІ, гр.1БС-14б) з сайтом «Craftlance»

3 місце в номінації «Сайт» посів Худа Денис (кафедра КН, гр.2КН-16б) з сайтом «Моря».

3 місце в номінації «Сайт» посів Задорожний Віталій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) з сайтом «Теніс».

Робота переможця Міжнародного конкурсу «Інтербриг-2018» Цвєткової Юлії (гр.2КН-18б)

 
Переможці Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Артмережа-2018»
Четвер, 03 січня 2019, 12:14

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Артмережа-2018».

Призерами конкурсу у 2018 році стали 10 студентів ФІТКІ:

1 місце в номінації «Комп’ютерна графіка» посів Кокушкін Владислав (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б).

1 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Пори року» посіла Закордонець Аліна (кафедра ОТ, гр.1КІ-14б).

1 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Візуалізація подорожей» посів Марков Дмитро (кафедра КН, гр.1КН-14б).

2 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Мій автопортрет» посіла Мошенська Софія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-17б).

2 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Моя колекція» посів Білик Руслан (кафедра КН, гр.1КН-14б).

2 місце в номінації «Комп’ютерна графіка» посів Бурлетов Костянтин (кафедра ОТ, гр.1КІ-16мс).

2 місце в номінації «Комп’ютерна графіка» посів Морозов Олександр (кафедра КН, гр.2КН-14б).

2 місце в номінації «Сайт» посів Задорожний Віталій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б).

2 місце в номінації «Фотографія і відео» посіла Решетник Вікторія (кафедра КН, гр.1КН-14б).

3 місце в номінації «Фотографія і відео» посів Волосович Олександр (кафедра ОТ, гр.1КІ-14б).

Робота переможця Міжнародного конкурсу «Артмережа-2018» Кокушкіна Владислава (гр.2ПІ-16б)

 
Результати Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Четвер, 03 січня 2019, 12:07

Щорічно в Україні організовують Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів.

У Вінницькому національному технічному університеті відбувся II етап XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Переможцями конкурсу стали студенти ФІТКІ:

1 місцеТрошенок Олександр (кафедра ОТ, гр.1КІ-18б) – керівник професор Азарова Л.Є.;

2 місцеТретяк Мирослава (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б) – керівник професор Азарова Л.Є.;

3 місцеМаренко Дана (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18б) – керівник професор Азарова Л.Є.

Трошенок Олександр та Третяк Мирослава взяли участь у III етапі XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учасниками були 17 студентів із вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації нефілологічних спеціальностей нашого обласного центру.

Трошенок Олександр (кафедра ОТ, гр.1КІ-18б) став призером конкурсу, посівши 3-є місце (керівник – професор Азарова Л.Є.).

Трошенок Олександр – призер III етапу XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Трошенок Олександр – студент 1-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ, навчається за спеціальності 123 – "Комп'ютерна інженерія". Олександр захоплюється програмуванням і творчістю. Ще зі школи захоплювався вивченням української мови, мав високий рейтинг вступних балів із ЗНО з української мови.

Вітаємо Олександра Трошенка та його наукового керівника професора Азарову Л.Є. з перемогою!

 
Студент ФІТКІ – переможець конкурсу "Кращий студент-дизайнер України 2017-2018 р.р."
Четвер, 03 січня 2019, 11:57

14-16 грудня 2018 року у місті Херсон пройшов фінальний етап Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України 2017-2018 р.р. »

Недоснований Олександр – магістрант ФІТКІ першого року навчання зі спеціальності «Комп’ютерна інженерія» (гр. 2КІ-18м) став переможцем конкурсу у номінації «Кращий студент-дизайнер України» .

«Кращий студент України» – всеукраїнська конкурсна програма, покликана виявити та надати імпульс до подальшого розвитку студентської молоді України як авангарду розвитку українського суспільства.

Організаторами програми «Кращий студент України» є ВМГО «Студентська республіка» та Народно-демократична ліга молоді. Підтримку надає Міністерство молоді та спорту України, оргпідтримку — Міністерство освіти і науки України.

Зміст програми. В рамках конкурсу «Кращий студент України» визначаються такі номінації:

• Кращий студент України (комплексна характеристика);

• Кращий студент-аналітик України;

• Кращий студент-громадський діяч України;

• Кращий студент-дизайнер України;

• Кращий студент-медійник України;

• Кращий студент-науковець України;

• Кращий студент-підприємець України;

• Кращий студент-програміст України;

• Кращий студент-профспілковий активіст України;

• Кращий студент-спортсмен України.

Мета програми – виявити всебічно розвинену студентську молодь, стимулювати підвищення рівня її суспільної активності, сприяти формуванню активної життєвої позиції студентства.

Завдання програми – виявити найкращих студентів у окремих сферах, покращити соціальну атмосферу у вишах і суспільстві в цілому, створити умови для відкритої комунікації молоді та студентства, котрі будуть середовищем розвитку й отримання актуальних знань і навичок, налагодити партнерські відносини між студентами та викладачами, підвищити ерудицію студентської молоді, забезпечити якісне та змістовне студентське дозвілля.

Недоснований Олександр – багаторазовий переможець міжнародних і всеукраїнських конкурсів з комп’ютерної графіки!

Вітаємо Олександра з гучною перемогою і бажаємо нових творчих і професійних успіхів!

 
Студентка та випускниця кафедри програмного забезпечення були учасниками Міжнародної конференції «Perspektywy Women in Tech Summit»
Четвер, 03 січня 2019, 11:41

Студентка 4 курсу кафедри програмного забезпечення Алла Штокал (гр.1ПІ-15б) та випускниця кафедри ПЗ Марія Польова були учасниками Міжнародної конференції «Perspektywy Women in Tech Summit», яка проходила 26-28 листопада 2018 року у м. Варшаві (Республіка Польша).

Конференція зібрала разом понад 1000 перспективних студенток, аспіранток та молодих вчених-жінок в області ІТ і стала першим таким заходом в Центральній і Східній Європі та Центральній Азії (CEE & CA).

Учасниці з України

Всього було 102 учасниці з України, серед яких дві з ВНТУ – це ті дівчата, яким вдалося отримати грант від освітнього Фонду Perspektywy та партнерів. Грант покрив усі витрати, що стосуються участі у конференції і подорожі до місця проведення.

Марія Польова – ліворуч, Алла Штокал - праворуч

Впродовж трьох днів були проведені воркшопи, зустрічі, презентації від таких відомих міжнародних компаній, як: Google, ABB, Facebook, Ericsson, McKinsey&Company, Tomtom, citi, Intel, 3M, Dell, Samsung та інших.

Алла Штокал розповідає: «У перший день я відвідала захід від Procter & Gamble, де почула надихаючі історії успіху жінок в ІТ, відвідала презентацію компанії, дізналася про можливості стажування та працевлаштування, а по завершеною кожен учасник отримав подарунки від компанії. Згодом я потрапила на networking event від компанії Facebook, де мала змогу поспілкуватися з працівниками компанії, а також з іншими учасниками Саміту.

Алла Штокал у офісі Facebook

Мені було цікаво взяти участь у дискусійних панелях Саміту, де обговорювались актуальні питання сьогодення в галузях техніки і ІТ, майбутнього технологій і його соціальних наслідків, а також про внесок жінок у цю життєво важливу область, про можливість успішної побудови своєї кар’єри тощо.

Також паралельно з Самітом проводився Ярмарок кар’єри за участі провідних технологічних компаній, де особливий акцент робився на підтримці жінок.

Вечір після такого насиченого другого дня Саміту ми провели у Центрі науки «Коперник», де змогли поспілкуватися з представниками компаній та іншими учасницями вже у неформальній обстановці, а також, відвідати планетарій та досліджувати цікаві експонати, представлені в Центрі науки.

Я б хотіла відзначити високий рівень організації та професіоналізм у проведенні заходу, що дозволило зібрати широке та представницьке коло експертів і так успішно провести всі зустрічі. Я вважаю, що Саміт є надзвичайно корисною платформою для знайомства з успішними жінками всього світу та обговорення ключових глобальних проблем жінок у науці та галузях техніки.

Загалом, поїздка подарувала мені хороший досвід та неабиякий заряд мотивації і натхнення працювати далі».

Марія Польова – ліворуч, Алла Штокал - праворуч

 
Студент ФІТКІ увійшов у десятку лідерів зі спортивного програмування на змаганнях «UA Code League 2018»
Четвер, 03 січня 2019, 11:33

У кінці листопада 2018 року відбулися Всеукраїнські змагання зі спортивного програмування «UA Code League 2018» серед програмістів від Samsung R&D Institute.

Перший раунд змагань проходив 18 листопада онлайн. Учасники розв’язували 4 завдання протягом 24 годин.

У другому (фінальному) раунді, що проходив 25 листопада в офісі компанії Samsung у місті Києві, взяли участь Топ-50 кращих учасників за результатами відбіркового (першого) раунду.

Сьоме місце у змаганнях посів студент ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Спажев Олександр (гр.2КН-15б), показавши високий результат серед професіоналів з України та увійшовши до десятки лідерів змагань.

 
Гарвардський курс програмування викладають на кафедрі КН
Четвер, 03 січня 2019, 11:26

Відомий Гарвардський курс CS50 з основ програмування додали до обов’язкової програми вивчення студентів кафедри комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у ВНТУ.

CS50 – це вступний курс з комп’ютерних технологій, який студенти вивчають у Гарвардському та Єльському університетах.

У тестовому режимі студенти ознайомилися з курсом на факультативних заняттях. Результати були досить гарними, тому було прийнято рішення додати курс до обов'язкової навчальної програми.

«У Вінниці я викладаю даний курс у рамках дисципліни першого курсу «Алгоритмізація та основи програмування». Студенти зацікавлені у вивченні й вже є успішно виконані перші практичні завдання. Оригінальна мова відео-курсу — англійська, але практичну частину завдань ми переклали. Крім того, серед слухачів курсу є 6 іноземних студентів з Анголи, Ємену, Ізраїлю та Намібії», – розповів Євген Шемет, викладач кафедри КН.

Студенти, які пройдуть курс CS50, отримають сертифікати американського університету.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 85
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.