УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
ПРОФЕСОР ФІТКІ ВОЛОДИМИР МЕСЮРА ОТРИМАВ ВІДЗНАКУ СВІТОВОГО ГАТУНКУ ЗА РОЗВИТОК МИСТЕЦТВА СПОРТИВНОГО ПРОГРАМУВАННЯ
Четвер, 18 квітня 2019, 12:09

Професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра, директор Вінницького майданчика півфіналу першості світу по південно-східній Європі, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, взяв участь у 43-му фіналі студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС (Порту, Португалія).

Саме завдяки його тренерському таланту команда ВНТУ тричі пробивалася до світового фіналу. І вклад професора Месюри в організацію та проведення європейського регіонального півфіналу ICPC дуже значимий. Це підкреслив Білл Поучер, виконавчий директор АСМ-ІСРС, підтвердивши права України на проведення фіналу першості світу наступного року.

Альфія Антонова, Одеса; Вероніка Соболева, директор з розвитку ACM-ICPC , Франція; Володимир Месюра (другий праворуч) і Біл Поучер, США

З 30 березня по 4 квітня в університеті Порту, у місті, яке двічі визнавалося найцікавішим для відвідування містом Європи, відбувся 43-ій фінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС ( https://icpc.baylor.edu), в якому взяли участь 135 кращих команд світу.

Масштаби цієї наймасовішої та найпрестижнішої студентської олімпіади вражають. Лише у регіональних відбіркових змаганнях, котрим здебільшого передують національні відбіркові олімпіади з програмування, у цьому сезоні взяли участь 52710 студентів з 3233 університетів 110 країн усіх континентів світу!

Володимир Месюра отримав нагороду за активну участь у розвитку мистецтва програмування шляхом організації та проведення європейського регіонального півфіналу ICPC.

Володимир Месюра (перший ліворуч) на семінарі

 
CS50 Puzzle Day 2019 ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВІДБУВСЯ У ВНТУ
Четвер, 18 квітня 2019, 12:00

29 березня 2019 року втретє у ВНТУ вже традиційно пройшов локальний тур міжнародного ІТ-конкурсу «CS50 Puzzle Day – 2019».

Головним організатором змагання ІТ-інтелектуалів є Гарвардський університет (США). Відбуваються змагання онлайн у всьому світі одночасно. У цьому році у «CS50 Puzzle Day – 2019» взяли участь 8994 учасників з 147 країн світу. 1042 команди вирішили принаймні одну задачу.

Україна дуже активно представлена у «CS50 Puzzle Day – 2019». 1527 учасників в цьому році було з України (за масовістю нині Україна поступилася лише Сполученим Штатам Америки).

Змагання проводяться як для студентів, так і для усіх бажаючих, що мають стосунок до сфери ІТ (включаючи випускників та викладачів).

Завдання полягає у вирішенні складних логічних задач, що спеціально для цього змагання готуються у Гарвардському університеті.

Цьогоріч таких задач було 11.

Для вирішення задач немає необхідності писати спеціальний код або мати будь-які інші спеціальні навички, необхідно лише логічно мислити, бути креативним та вміти працювати в команді.

Нині у ВНТУ взяли участь 125 студентів з 41-ї команди.

Приємно відзначити, що окремі наші команди вирішили всі задачі та посіли, відповідно, перше місце по ВНТУ-хабу.

Вітаємо переможців та призерів локального туру міжнародного ІТ-конкурсу «CS50 Puzzle Day – 2019» у ВНТУ-хабі, які також отримали іменні сертифікати від професора Гарвардського університету Девіда Малана:

1 місце. Команда "Antares" (11 задач):
Гаврілов Дмитро (викладач)
Кудрявцев Дмитро, гр. 2КН-15б (ФІТКІ)

1 місце. Команда "Single man" (11 задач)
Позур Михайло, гр. 1ПІ-16б (ФІТКІ)

2 місце. Команда "NATASHIYA" (10 задач)
Базалицький Максим, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Остапчук Ірина, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Андрієвська Анастасія, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Мартенюк Анастасія, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Замкова Тетяна, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Гнатенко Роман, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)
Капацин Андрій, гр. 3КН-18б (ФІТКІ)

3 місце. Команда "KN-United" (6 задач)
Лученко Микола, гр. 1КН-18м (ФІТКІ)
Стрижалов Олександр, гр. 1КН-15б (ФІТКІ)
Слободянюк Марко, гр. 1КН-15б (ФІТКІ)

3 місце. Команда "Lavender" (6 задач)
Карабун Вікторія, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)
Олійник Нікіта, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)
Панасюк Надія, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)
Мазур Аліна, гр. 2КН-18б (ФІТКІ)
Толстая Дар'я, гр. 1КН-18б (ФІТКІ)

3 місце. Команда "CS_VNTU" (6 задач)
Яровий Андрій (викладач, кафедра КН)
Прозор Олена (викладач, кафедра КН)
Шемет Євген (викладач, кафедра КН)
Шемет Тетяна (випускник ФІТКІ)
Куба Максим (випускник ФІТКІ)

 
ПЕРЕМОЖЦІ І ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Четвер, 18 квітня 2019, 11:52

13 квітня 2019 року у ВНТУ відбувся І етап (регіональний) студентської олімпіада з програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery), це 1/8 світового фіналу.

Ця олімпіада вимагає від учасників не тільки високопрофесійного кодування чи теоретичних знань з прикладної математики, а комплексного використання знань і навичок у процесі командної роботи (команді з трьох осіб надається один комп’ютер), в умовах жорсткого обмеження часу (5 годин на 10 – 15 задач) для формалізації поставлених задач, створення оптимізаційних або інтелектуальних алгоритмів їх розв’язання і оптимізованої програмної реалізації цих алгоритмів.

Враховуючи дуже високу популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь, вже четвертий рік поспіль у Вінницькій області було організовано два базових майданчика – на базі ВНТУ (керівник – координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади по Вінницькій області, відмінник освіти України, доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігор Арсенюк) та на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (ВДПУ).

На базі ВНТУ у змаганнях взяли участь 84 команди: з ВНТУ – 52 команди. За кількістю команд майданчик Вінницького політеху зайняв 1-е місце по Україні, а наш виш, виставивши на змагання 52 команд, також став першим за цим показником в Україні.

Учасникам олімпіади було запропоновано 12 задач різного рівня складності, що дало можливість позмагатися у «своїй ваговій категорії» класичним, технічним, педагогічним, природничим та економічним університетам, студентам коледжів та школярам.

Призерами олімпіади по Вінницькій області стали студенти ФІТКІ:

2 місце команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_Meme_Lords у складі Андрія Наумовського (гр.1ПІ-16б), Михайла Позура (гр.1ПІ-16б) та Віктора Свіжака (гр.1ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

Команда VNTU_Meme_Lords у складі Андрія Наумовського (гр.1ПІ-16б), Михайла Позура (гр.1ПІ-16б) та Віктора Свіжака (гр.1ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко)

2 місце збірна команда ФІТКІ VNTU_4REST у складі Ігоря Пастуха (кафедра КН, гр.2КН-17б), Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-15б) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18м) (тренер – професор кафедри КН Володимир Месюра).

Команда VNTU_4REST у складі Ігоря Пастуха (кафедра КН, гр.2КН-17б), Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-15б) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18м) (тренер – професор кафедри КН Володимир Месюра)

3 місце команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_++j+++j у складі Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б), Антона Зубка (гр.1ПІ-15б) та Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

Команда VNTU_++j+++j у складі Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б), Антона Зубка (гр.1ПІ-15б) та Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко)

3 місце команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_UndefinedOwl у складі Романа Іванова (гр.1ПІ-16б), Костянтина Костюка (гр.1ПІ-16б) та Леоніда Кузнєцова (гр.2ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко).Команда VNTU_UndefinedOwl у складі Романа Іванова (гр.1ПІ-16б), Костянтина Костюка (гр.1ПІ-165б) та Леоніда Кузнєцова (гр.2ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко)

Вітаємо наших студентів з перемогою і бажаємо їм успіху в наступних етапах олімпіади!

 
Студентка кафедри ПЗ вивчала контроль клімату у будівлях на Канарських островах
Четвер, 18 квітня 2019, 11:37

Другокурсниця факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Дарина Кравченко (гр.2ПІ-17б) на Канарських островах вивчала контроль клімату у будівлях.

Дарина була учасником освітнього курсу у місті Лас-Пальмас де Гран Канарія (Канарські острови, Іспанія) від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).

Курс називався «The Climate Control Guide to the Galaxy» і був спрямований на вивчення технологій опалення та охолодження будівель залежно від кліматичних умов.

Крім учасників з України, були також учасники з Ісландії, Польщі, Румунії, Італії, Франції, Бельгії, Естонії, Греції, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Словенії, Росії та Туреччини.

Дарина ділиться своїми спогадами:

«Протягом усього курсу ми вивчали, якими бувають системи опалювання та вентилювання у будівлях, як правильно їх застосовувати відповідно до клімату, відвідували установи на острові, де представлені найкращі системи опалювання.

Крім того, важливим на таких курсах є знайомство з цікавими людьми, які завжди неймовірні, відкриті, з якими обмінюєшся якимись історіями своєї країни, її культурою та цікавинками.

Природа на Канарах просто неймовірна, ми мали змогу побувати і на узбережжі океану, і в дюнах, і в горах.

Оскільки я вже була організатором курсу від BEST у Вінниці минулого літа і була учасником подібного курсу у Словенії, то мала певні очікування і, хочу сказати, що цей курс абсолютно їх виправдав і перевершив у деяких аспектах, організатори старались з усіх сил.

Хочу подякувати організації BEST за чудову можливість подорожувати і стажуватися в Європі.

А студентам порадити – подавайтеся на курси від BEST, адже вони дають безцінний досвід і багато нових друзів, до того ж українські студенти платять максимум (зазвичай ще дешевше) 11 євро (залежно від курсу) за всю поїздку. Єдине, що є затратним, це дорога, але воно того варте.

Вперед, досліджуй Європу!»

 
Студенти ФІТКІ стали переможцями півфіналу Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач
Четвер, 18 квітня 2019, 11:24

23 березня 2019 року у приміщенні Вінницького державного педагогічного університету відбувся півфінал ХХХІІІ Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач.

Переможцями півфіналу стали 16 студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Малініч Павло (гр.1ПІ-18б), Маренко Дана (гр.2ПІ-18б), Кочергін Іван (гр.2ПІ-18б), Кошелєв Андрій (гр.3ПІ-18б), Мазуренко Юрій (гр.3ПІ-18б), Селезньов Віталій (гр.1БС-16б), Клименко Володимир (гр.1БС-17б), Стойко Максим (гр.1БС-17б), Любунь Олександр (гр.1ПІ-17мс), Василевський Володимир (гр.1ПІ-16б), Білоконь Владислав (гр.1ПІ-16б), Озерчук Дмитро (гр.2ПІ-16б), Стрижалов Олександр (гр.1КН-15б), Мартиновський Євгеній (гр.3КН-15б), Поліщенко Владислав (гр.2КН-18б), Заквацький Сергій (гр.2КН-18б).

Переможці півфіналу вибороли право участі у Всеукраїнському фіналі Міжнародного чемпіонату, який відбудеться у Вінниці. Переможці Всеукраїнського фіналу візьмуть участь у Світовому фіналі в Парижі (Франція).

Побажаємо нашим студентам успіху і перемоги!

 
Андрій Ісаков став переможцем І і ІІ етапів Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine»
Четвер, 18 квітня 2019, 11:18

Стартував Другий Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів «Future of Ukraine 2019».

Конкурс орієнтований на учасників, які вміють мислити оригінально, полюбляють нестандартні та творчі задачі, опановують професію в галузі STEM (Science-Technology-Engineering-Mathematics).

Учасники конкурсу мають мати достатню підготовку з фізики, математики, ІТ та англійської мови, а також знання та навички, що дозволять працювати над інженерним проектом.

Переможці Фестивалю «Future of Ukraine 2019» матимуть змогу на власні очі побачити виробничі потужності компанії Boeing.

Участь у конкурсі взяв першокурсник кафедри програмного забезпечення Андрій Ісаков (гр.1ПІ-18б).

5 березня 2019 року відбувся І етап (заочний тур) Конкурсу. Конкурсанти проходили тестування. За результатами конкурсу переможцями стали 90 студентів із 19 вищих навчальних закладів України: із Харкова, Вінниці, Львова, Покровська, Дніпра, Сум, Миколаєва та Києва. Андрій Ісаков став переможцем І етапу Конкурсу.

ІІ етап Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine 2019» відбувся 28 березня 2019 р. у КПІ (Київ).

Переможцями стали 30 студентів з 10 закладів вищої освіти України: із Харкова, Вінниці, Львова, Покровська, Дніпра, Миколаєва та Києва.

Андрій Ісаков став переможцем ІІ етапу Конкурсу.

Андрій ділиться своїми враженнями про Конкурс: «Про фестиваль дізнався випадково, ще й в день завершення реєстрації.

У першому турі було 55 завдань, які підтверджували знання англійської мови, механіки, фізики та математики.

Витрати на ІІ тур (включно з квитками та потяг) повністю забезпечували організатори.

Для мене було новиною як те, що я пройшов 1-й тур, так і те, що пройшов 2-й. Якось незвично... Ні в чому подібному до цього участі не брав і тим паче не перемагав...

Було круто, писав все, що приходило в голову, ... і це оцінили.

Потім мав невеличку можливість прогулятися Києвом, архітектура цікава...

Такі перерви в рутинній роботі, цебто навчанні, як на мене, є вкрай корисними. Іноді дуже важливо відволіктися ненадовго, щоб потім продовжити продуктивно працювати.

Сподіваюся на плідну командну роботу в 3-му турі, а також на можливість поспілкуватися зі студентами інших вишів України».

Щиро вітаємо Андрія з перемогою і бажаємо йому успіху в ІІІ турі Конкурсу!

Пишаємося досягненнями нашого студента!

 
Результати 2-го туру конкурсу стипендіальної програми Завтра.ua 2018/19 н.р.
Четвер, 18 квітня 2019, 10:35

Підбито підсумки 2-го туру конкурсу стипендіальної програми Завтра.ua Фонду Віктора Пінчука 2018/19 н.р. Головна мета програми – сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни.

Всього у другому турі конкурсу-2018/19 експертами було перевірено 497 конкурсних робіт конкурсантів.

306 конкурсантів стали учасниками третього туру Конкурсу-2018/19 і мають приїхати до Києва на очні змагання в один з днів з 8 квітня по 18 квітня 2019 р. згідно розподілу по групах 3-го туру.

Переможцями 2-го етапу конкурсу стали троє студентів з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

Дар’я Лудан (магістрантка кафедри комп’ютерних наук, гр.2КН-17м)

Алла Штокал (студентка кафедри програмного забезпечення, гр.1ПІ-15б)

Михайло Кренцін (студент кафедри програмного забезпечення, гр.1ПІ-15б)

Вітаємо наших студентів!

Бажаємо їм успіхів у наступному етапі конкурсу.

 
У КОНКУРСІ «МІС ВНТУ 2019» ФІТКІ ПРЕДСТАВЛЯЛА ЮЛІЯ РИБАЧЕНКО
Вівторок, 09 квітня 2019, 09:26

Традиційний конкурс «Міс ВНТУ» відбувся 7 березня 2019 року у Вінницькому національному технічному університеті.

У яскравих і емоційних змаганнях юних красунь брали участь вісім студенток нашого вишу — по одній від кожного факультету.

Факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії представляла студенка першого курсу Юлія Рибаченко (гр.2КН-18б).
Юлія успішно навчається на кафедрі комп’ютерних наук, є активісткою студентського самоврядування ФІТКІ.

Вітаємо Юлію з чудовим виступом!

 
Призер Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки у Лондоні
Вівторок, 09 квітня 2019, 09:18

24 лютого 2019 року підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «International Competition «Kingdom Art Stars»» (The Official International Competitions in Europe), який проходив у Великобританії (у Лондоні). Студентка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Ткачук Анастасія (гр.1ПІ-15б) отримала 2 місце!

Вітаємо Настю з гучною перемогою!

 
Переможці олімпіади від команії «Delphi Software»
Вівторок, 09 квітня 2019, 09:12

23 березня 2019 року близько сотні студентів зібрались у ВНТУ на Олімпіаді з програмування та IT технологій від фірми «Delphi Software». Кожен, хто взяв участь, вже переможець і обов’язково досягне успіху у майбутньому.

Цьогоріч олімпіада мала 6 категорій:

- Algorithms & Data structures,

- Development using .Net (C#),

- Front-End,

- DBA & SQL,

- Data Science,

- QA.

Переможці впродовж півроку отримуватимуть стипендії від компанії «Delphi Software», зокрема:

за перше місце 2500 грн/міс;

за 2 других по 2000 грн/міс;

за 3 третіх – по 1500 грн/міс.

Також передбачений одноразовий приз для кращих рішень у кожній з 6-ти категорій – 1500 грн та призи для учасників поза конкурсом.

Вітаємо переможців олімпіади:

1 місцеКузнєцов Леонід (ФІТКІ, гр.2ПІ-16б)

Леонід вже другий рік поспіль виграє цю олімпіаду!

2 місцеДовгалець Катерина (ФКСА)

2 місце Каташинський Дмитро (ФІТКІ, гр.2КІ-16б)

3 місце Демчук Микола (ФІТКІ, гр.1ПІ-16б)

3 місце Пастух Ігор (ФІТКІ, гр.2КН-17б)

3 місце Позур Михайло (ФІТКІ, гр.1ПІ-16б)

Також вітаємо переможців за кращі рішення у своїй категорії:

Ціхоцького Микиту (ФІТКІ, гр.1БС-16б) – категорія DBA & SQL,

Шевчука Максима (ФІТКІ, гр.1КІ-16б) – категорія QA,

Лічмана Едуарда (ФІТКІ, гр.2ПІ-16б) – категорія Front-End,

Бойчука Дмитра (ВДПУ) – категорія Algorithm & Data Structures (C++),

Бугайова Володимира (ФІТКІ, гр.1ПІ-16б) – категорія Development C# (.NET),

Діденка Юрія (ФІТКІ, гр.1КН-17б) – категорія Data Science.

Вітаємо переможців поза конкурсом:

Кренціна Михайла (ФІТКІ, гр.1ПІ-15б) – краще рішення серед старших курсів,

Капацина Андрія (ФІТКІ, гр.3КН-18б) – краще рішення серед перших курсів.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 90
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.