УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Випробування компонентів комп'ютерної системи аудіолокації
Thursday, 10 October 2019 12:31

В рамках науково-дослідної роботи  кафедри обчислювальної техніки     3 жовтня 2019 року на стадіоні ВНТУ проведено натурні випробування  апаратних і програмних складових аналого-цифрової системи  аудіолокації (науковий керівник д.т.н., професор Азаров О.Д., відповідальний виконавець к.т.н., доцент Крупельницький Л.В.),  У випробуваннях, організованих Леонідом Віталійовичем Крупельницьким, взяли участь доцент Олександр Іванович Черняк (куратор програмної частини), аспірант Максим Романович Обертюх (розробник програмного інтерфейсу вводу сигналів),  інженер Володимир Вікторович Червяков, а також студенти, що займаються курсовим і дипломним проектуванням з цієї тематики -   Дмитро Щур, Владислав Рубановський та Віктор Дорошенко. 
Надалі за результатами випробувань відбудовується поверхня звукових рівнів (доцент Кожемяко А.В., аспірант Колесник Г.), здійснюється аудіодетекція джерел  сигналів (доцент Ткаченко О.М.), уточнюється їх місцеположення нейро-нечіткими методами (доцент Ракитянська Г.Б.) та додаткова ідентифікація засобами на основі циклічних кодів (доцент Семеренко В.П.).
І це лише частина досліджень і виконавців, об'єднаних в рамках науково-дослідної роботи.

Бажаємо нашим науковцям, їх молодшим асистентам вагомих теоретичних і практичних результатів!

 
Студенти ФІТКІ на хакатоні з робототехніки
Monday, 07 October 2019 09:48

20-21 вересня 2019 року у Вінниці відбулись Всеукраїнські командні змагання для молоді «Хакатон IТ-SCOUTS з робототехніки «SmartCity».

На хакатон завітали 19 команд з усієї України, презентуючи різноманітні вітчизняні заклади вищої освіти. Серед них: Вінницький національний технічний університет, Державний університет "Житомирська політехніка", Донбаська державна машинобудівна академія, Національний авіаційний університет, Національний університет "Львівська політехніка", Національний університет "Запорізька політехніка", Одеська національна академія зв’язку ім. О. С. Попова, Харківський національний університет радіоелектроніки, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Чернігівський національний технологічний університет та ін.

Крім того, в хакатоні взяли участь учнівські команди – з Вінницького технічного ліцею, Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, збірна команда школярів із гуртків робототехніки "ІТ-скаутс" та ін.

Кафедра комп'ютерних наук з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії активно долучилась до Всеукраїнських командних змагань для молоді «Хакатон IТ-SCOUTS з робототехніки «SmartCity». Безпосередню участь в організації даного заходу взяли три викладачі кафедри КН – доценти Барабан Сергій Володимирович, Іванчук Ярослав Володимирович та Белзецький Руслан Станіславович. Завідувач кафедри КН, д.т.н., проф. Яровий Андрій Анатолійович був запрошений в якості одного із членів журі хакатону (загалом було 15 членів журі із представників ЗВО та ІТ-компаній), оскільки він має міжнародний досвід участі в подібних змаганнях (зокрема, був тренером збірної ВНТУ на міжнародних змаганнях з робототехніки "HARD & SOFT – 2019" в Румунії).

Викдадачі кафедри КН Іванчук Я.В., Белзецький Р.С., Яровий А.А., Барабан С.В. на хакатоні з робототехніки

Напередодні хакатону з 16 по 19 вересня 2019 року навчальна лабораторія "Робототехніки та інтернету речей" кафедри комп'ютерних наук (ауд. 2123) перетворилася на справжній "вулик". Шість команд із 18 (учнівських та студентських), тобто третина, що взяли участь у хакатоні, зранку до ночі активно готувалися в ауд. 2123. В лабораторії і конструювали, і складали, і клеїли, і паяли, і програмували, їли та відпочивали такі команди хакатону: команда кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, Вінницького технічного коледжу (оскільки доцент Барабан С.В. керує також і факультативом з робототехніки в цьому навчальному закладі), команда "ІТ-скаутс" під керівництвом студента Володимира Шепеля, три команди з Вінницького технічного ліцею, оскільки учасники цих команд є учнями секції "Робототехніки та штучного інтелекту" Вінницького відділення МАН України, що функціонує на базі кафедри комп'ютерних наук ВНТУ.

Команда ВНТУ в хакатоні була представлена студентами кафедри комп'ютерних наук Романом Гульчаком (гр.1КН-17б) та Андрієм Капацином (гр.3КН-18б), під керівництвом старшого викладача, к.т.н. Озеранського Володимира Сергійовича, яка посіла четверте місце. Це був перший досвід виступу на таких змаганнях цих студентів, тому основні перемоги ще попереду.

Роман Гульчак та Андрій Капацин на хакатоні з робототехніки

А от щодо учнівських команд, то перемогу здобула команда "ІТ-скаутс" під керівництвом Володимира Шепеля, студента 4-го курсу кафедри комп'ютерних наук, гр.2КН-16б.

Шепель Володимир (ліворуч) на хакатоні з робототехніки

Приємно відзначити, що гурток кафедри КН з робототехніки активно розвивається, а склад навчальної лабораторії "Робототехніки та інтернету речей" поповнився ще одним членом – новеньким саморобним роботом.

 
Оголошення про курси
Monday, 07 October 2019 09:04

Студія компютерної графіки та веб-дизайну ФІТКІ (кафедра ПЗ) запрошує учнів і студентів до навчання

БЕЗКОШТОВНО

за такими напрямами:

 • 3D графікаауд. 2224 понеділок 1700

(лектори: Давид Кіпрач, Владислав. Білик);

 • растрова та векторна графікаауд. 2224 середа 1700

(лектори: Юлія Цвєткова, Сергій Заквацький);

 • ауд. 2224 субота 1100

(лектори: Владислав Кокушкін, Софія Мошенська);

 • веб-дизайн (верстка+веб-програмування)ауд. 2224 вівторок 1700

(лектор Морозюк Олександр);

 • веб-програмування (використання JavaScript)– ауд. 2224 четвер 1700

(лектор Віктор Фролов).

ПРОГРАМУВАННЯ:

 • курси з програмування мовою С++зала 12 середа 1700 та п’ятниця 1600

(лектор Богдан Мороз);

 • курси зі спортивного програмування:

 • лекція для 1 курсуауд. 2224 вівторок 1410;
 • лекція для старших курсівауд. 2224 четвер 1410;
 • практичне заняття (для всіх курсів)ауд. 2224 пятниця 1410

(лектори: Костянтин Костюк, Роман. Іванов, Леонід Кузнєцов, Антон. Зубко, Михайло Кренцін, Олександр. Восьмушко, Михайло Позур, Віктор. Свіжак, Андрій Наумовський, Максим. Мельник, Ігор Пастух, Андрій. Андреєв).

 
Перемога студента ФІТКІ на чемпіонаті України з армспорту
Monday, 07 October 2019 08:51

З 21 по 23 вересня 2019 року у місті Харків проходив відкритий чемпіонат України з армспорту федерації IFA «Iron Man 2019». Змагання пройшли на високому організаційному і спортивному рівні.

Студент ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Денис Чорний (група 2КН-16б) виборов перше місце у ваговій категорії 65 кг. Денис увійшов у збірну України.

Збірна команда України з 3 по 6 грудня візьме участь у чемпіонаті Світу з армспорту у м.Румія (Польща).

Вітаємо Дениса з перемогою на чемпіонаті України та бажаємо перемоги на чемпіонаті Світу!

 
Команда студентів ФІТКІ виграла квест першокурсників
Monday, 07 October 2019 08:44

У вересні відбувся традиційний конкурс для студентів 1 курсу – квест першокурсників, який дозволяє студентам познайомитися з історією рідного вишу, його адміністрацією, студентським самоврядуванням. Команда першокурсників ФІТКІ у складі студентів кафедри комп’ютерних наук (гр.1КН-19б) виграла змагання, отримавши грамоту і медаль за 1 місце.

Склад команди: Аліна Єпіфанова, Анна Галяновська, Владислав Струнь та Денис Щупак.

Переможці квесту діляться враженнями: «Змагання проходили два дні. Першого дня ми вивчали структуру та історію нашого вишу, знайомилися з адміністрацією університету та зі студентським активом. Було складно, проте ми дізналися багато цікавого про наш університет і отримали шалені емоції від проходження квесту.

Другого дня ми активно вивчали територію ВНТУ. Всі завдання були вигадані студентами старших курсів. Завдання були цікавими і креативними, а вирішення їх принесло задоволення і багато смішних моментів нашій команді. Що тільки ми не робили: і ребуси розгадували, й електоросхеми збирали, і з гирями по стадіону бігали, і фігури з себе будували, і в чорний ящик грали, і тайні шифри розгадували, і пісні співали… Загалом було неймовірно цікаво і весело, ми знайшли багато нових друзів серед студентів нашого університету.

Усім, хто взяв участь у розробці квесту, безмежно дякуємо – це було незабутньо! Майбутнім першокурсникам рекомендуємо ні в якому разі не пропускати цей феєричний захід.

А ще ми дуже раді, що змогли принести перемогу своєму факультету)»

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 185
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.