УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Студенти ФІТКІ на міжнародних студентських змаганнях у Молдові
Monday, 10 June 2019 13:21

Команда четвертокурсників ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук у складі Дмитра Пантелюка (гр.1КН-15б), Вадима Плахотнюка (гр.1КН-15б) і Олесі Андреєвої (гр.1КН-15б) зі своїм едвайзером — кандидатом технічних наук, старшим викладачем кафедри КН Сергієм Барабаном на IX міжнародних студентських змаганнях Microelectronic Engineering Systems – Sergiu Radauţan - 2019 розробляла і презентувала власний проект. Наша команда розробила «Розумну теплицю» Green Soft, виконала її на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266.

Проходив конкурс у столиці Молдови — Кишиневі 23-26 травня 2019 року.

Присвячений конкурс пам’яті знаного молдавського фізика і державного діяча Сергія Радауцану, першого ректора Кишинівського політехнічного інституту, в якому і проходили змагання і який тепер називається Технічним університетом Молдови.

За перемогу змагались 48 команд з 4-х країн — України, Білорусі, Молдови і Румунії.

Нашу державу представляли команди з ВНТУ, НТУУ «КПІ» і НТУ «ХПІ».

Змагання відбувались у двох категоріях: біомедичні прилади та мікроелектронні прилади.

Наша команда змагалася в категорії мікроелектронні прилади.

«Наша розробка була виконана на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266. Наша Green Soft — це автоматизована теплиця для вирощування овочів і фруктів. Нею можна керувати з мобільного пристрою та через Інтернет. Допомагала нам у реалізації цього проекту уся кафедра комп’ютерних наук і зокрема багато консультував завідувач кафедри — доктор технічних наук, професор Андрій Яровий. Напрям інтернет речей нині активно розвивається на кафедрі комп’ютерних наук, як, до речі, і робототехніка. Особливо багато в цьому напрямку працюють професор Андрій Яровий, кандидати технічних наук, доценти Ігор Арсенюк, Володимир Озеранський, Руслан Балзецький. Ми вперше брали участь у цих змаганнях. Але виступили не гірше їхніх завсідників — команди КПІ, яка вже четвертий рік поспіль тут виступає», — розповідає Сергій Барабан.

IX міжнародні студентські змагання Microelectronic Engineering Systems – Sergiu Radauţan – 2019 зорганізовував факультет комп’ютерів, інформатики та мікроелектроніки Технічного університету Молдови.

Потурбувались про цікаву культурну програму. Учасники відвідали природно-культурний заповідник Старий Орхеї, який за свої неймовірні пейзажі, велику кількість стародавніх руїн і артефактів різних епох вважається головною туристичною пам'яткою Молдови. Також відвідали монастир Курки, чий філігранний храм Різдва Богородиці побудував сам Растреллі.

«Головне — ми отримали особливу відзнаку від спонсора змагань. А представник іншої молдавської фірми теж зацікавився нашою розробкою, зауваживши, що має партнерів в Україні і готовий налагодити співпрацю з нашими студентами.

Після конкурсу ці студенти виходять на захист бакалаврських робіт. Їхні дипломні роботи також пов’язані з робототехнікою і напрямом інтернет речей.

Для студентів участь у цьому конкурсі дала чудовий досвід і потужний стимул до подальшого навчання, реалізації себе в ІТ-сфері», — підсумовує Сергій Барабан.

 
МАКСИМ СТОЙКО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ХХ КУБКУ ЄВРОПИ З РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ У ПАРИЖІ
Monday, 10 June 2019 12:59

Другокурсник факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедра захисту інформації, група 1БС-17б) Стойко Максим у складі збірної України з розв’язування логічних математичних задач представляв нашу країну на ХХ Кубку Європи з розв’язування логічних математичних задач, що проходив 17-27 травня 2019 року у Франції (Париж).

У кубку Європи брало участь 8 країн, які попередньо здобули право брати участь на кваліфікаціях, а саме: Україна, 2 команди з Франції і 2 команди з Тунісу, Швейцарія, Німеччина та Бельгія.

Збірна України складалася з 7 осіб: учень 1-3 класу, учень 4-5 класу, учень 6-7 класу, учень 8-9 класу, студент та викладач, а також капітан, який також входить у команду, але завдання не вирішує.

Змагання проводились в 3 етапи:

1 етап проходив як звичайна олімпіада, де кожен індивідуально вирішує 10 завдань протягом 1 години і результат кожного учасника додається. За результатом 1 етапу наша збірна посіла абсолютне 2 місце.

2 етап був уже зовсім в іншому, командному, форматі, і проходив 45 хвилин. Спочатку запускали 2-х наймолодших учасників команди, і ті вирішували командно завдання, які їм були видані. Через 20 хвилин після початку заходить наступний за віком учасник і йому видаються додатково завдання. Він може як вирішувати нові завдання, так і перевірити, що зробили його товариші по команді і допомогти, якщо не вирішили. Далі кожні 5 хвилин заходять по черзі наступні учасники, а викладач встигає зайти лише на останні 10 хвилин. Збірна України показала відмінний результат і зайняла знову абсолютне 2 місце за результатами 2 етапу.

3 етап являв собою логічну гру. Збірна розбивалася на 3 команди по 2 особи: учні 1-3 та 4-5 класу, учні 6-7 та 8-9 класу і студент з викладачем. Після пояснення умов гри дається пару хвилин на роздуми і після цього команди грали проти команд інших країн відповідно до віку учасників.

Таким чином, кожна пара учасників повинна була зіграти по 7 ігор. Найкраще нашу країну представили в цьому етапі найстарші учасники, зігравши зі статистикою в 4 перемоги і 3 поразки. Наймолодші змогли здолати 3 команди і поступилися у 4-х партіях, а учням 6-7 та 8-9 класу не пощастило, і вони змогли винести лише 2 перемоги з 7. Таким чином, команда за результатами 3 етапу мала статистику з 21 ігор у 9 перемог і 12 поразок, зайнявши 4 місце за рейтингом.

Після підсумовування всіх набраних балів за 3 етапи, рейтинг команд розташувався в такий спосіб:

1 місце - Франція (близько 250 балів)

2 місце - Швейцарія (близько 250 балів)

3 місце - Бельгія (210 балів)

4 місце - Україна (197 балів)

5 місце - Німеччина (194 бали)

6 місце - Франція

7 місце - Туніс

8 місце - Туніс

Таким чином, наша збірна посіла 4 місце на ХХ Кубку Європи з розв'язування логічних математичних задач.

Крім самого Кубка, Україна брала участь в 3 індивідуальних змаганнях (математичні ігри Hex, Mathador і Magick 34).

Наш студент Максим Стойко брав участь в 2 змаганнях - Hex (4 місце серед 10 учасників) і Mathador (8 місце серед 25 учасників).

Студент ФІТКІ Максим Стойко – в Парижі

Крім змагань, команда мала можливість погуляти містом і відвідати головні визначні пам'ятки, відомі на весь світ, такі як Ейфелева вежа, Лувр, Нотр-Дам-де-Парі, Тріумфальна арка, Єлисейські Поля, Базиліка Сакре-Кер, Мулен Руж, а також тематичний парк атракціонів Астерікс.

Студент ФІТКІ Максим Стойко – в Парижі

Максим Стойко, студент групи 1БС-17б факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, ділиться враженнями:

"Я брав участь у Міжнародному чемпіонаті з вирішення логічних математичних задач з 6 класу, але щороку мені трохи не вистачало, щоб зайняти призове місце на Всеукраїнському фіналі, а в цьому році нарешті зміг досягти абсолютного 1 місця і отримав золоту медаль на Всеукраїнському етапі змагань. Приємно усвідомлювати, що багаторічні старання нарешті дали свої плоди.

Велика честь представляти свою країну на Міжнародному рівні, адже це велика відповідальність, хотілося виступити гідно, і, вважаю, що у нашої команди це вийшло.

Часом навіть не віриться, що збулася мрія, адже вдалося відвідати Париж, зануритися в атмосферу цього прекрасного міста і побачити своїми очима всі його краси, ну і, звичайно ж, піднятися на самий верх Ейфелевої вежі. Сподіваюся, у мене ще буде можливість побувати там, а також знову взяти участь у цьому святі для математиків і привезти звідти медалі."

 
Студенти ФІТКІ на форумі-хакатоні «Cyber Education Day»
Monday, 10 June 2019 12:45

24 травня 2019 року в Києві було проведено форум-хакатон «Cyber Education Day». Захід приурочено до Всесвітнього дня інформаційного суспільства. Організатором виступив Фонд цивільних досліджень та розвитку США CRDF Global за підтримки Державного департаменту США (офіс із координації допомоги в Європі та Євразії) в рамках програми з розвитку кібербезпеки в Україні.

Мета хакатону — підтримка українських студентів та їх інтеграція до спільноти експертів кібербезпеки в Україні та світі, а також сприяння взаємодії:

молодь ↔ бізнес ↔ держава

з метою об’єднання зусиль у розвитку технічних можливостей країни для долання кіберзагроз.

Впродовж одного дня хакатон поєднав у собі три основні потоки: змагання студентів з комп’ютерної безпеки IoT-пристроїв (Caprute the Flag (CTF) Competition), виступи профільних спікерів галузі та ярмарок вакансій з кібербезпеки.

Завданням хакатону був пошук вразливостей у макеті «розумного будинку».

Студенти ФІТКІ з кафедри захисту інформації гідно представили ВНТУ на хакатоні «Cyber Education Day» і показали високий рівень фахової підготовки.

Учасники хакатону: Караван Владислав (магістрант, гр.1БС-18м), Татарчук Артем (магістрант, гр.1БС-18м), Кульчицький Богдан (магістрант, гр.1БС-18м), Дехтяренко Микола (магістрант, гр.1БС-18м), Коркошко Віктор (студент 2-го курсу, гр.1БС-17б), Хилько Степан (студент 2-го курсу, гр.1БС-18м) – керівник: доц. кафедри ЗІ Войтович Олеся Петрівна.

 
Перемога студента ФІТКІ на Чемпіонаті України
Monday, 10 June 2019 12:24

18-19 травня 2019 року в м. Ужгород пройшов Чемпіонат України з естафетного бігу та естафет змішаних категорій. У чемпіонаті в складі збірної команди Вінницької області виступав магістрант ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Олександр Недоснований (гр.2КІ-18м).

Олександр Недоснований – перший праворуч

Олександр отримав 2-ге командне місце серед дорослих у змаганнях з бігу на 4 по 400 метрів.

Олександр Недоснований – перший ліворуч

Вітаємо Олександра з черговою перемогою!

 
Перемоги студентів кафедри ПЗ у спортивному туризмі
Monday, 10 June 2019 12:19

У квітні 2019 року відбулися 26-і обласні змагання з техніки пішохідного туризму серед шкільної та студентської молоді в рамках відкритого Чемпіонату області з пішохідного туризму.

Студентська команда, у складі якої змагалися студенти ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Андрій Гижа (гр.1ПІ-18мс) та Роман Іванов (гр.1ПІ-16б), стала призером Чемпіонату:

 • на дистанції "Смуга перешкод" команда виборола 1 місце;

 • на дистанції "Крос-похід" – 4 місце,

 • тож у загальному заліку команда посіла 3 місце.

Іванов Роман –перший ліворуч, Гижа Андрій – другий ліворуч

16-19 травня 2019 року відбувся Чемпіонат України зі спортивного туризму серед студентів та школярів.

Студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Андрій Гижа (гр.1ПІ-18мc) у складі команди став призером змагань:

 • на дистанції "Смуга перешкод" команда вибороли 2 місце;

 • на дистанції "Крос-похід" – 1 місце,

 • тож у загальному заліку команда посіла 1 місце.

Крім того, Іванов Роман (гр.1ПІ-16б) брав участь у Чемпіонаті України зі спортивного туризму як суддя\представник.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 178
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.