УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Баннер
Баннер
ІТ-ХАКАТОН CS50 PUZZLE DAY
11.10.2017 12:37

У ВНТУ проведено CS50 Puzzle Day – щорічний захід, що проводиться командою CS50 і професором Гарвардського університету Д. Малланом перед запуском курсу CS50 (Introduction to Computer Science).

Участь у змаганнях взяли 109 студентів ФІТКІ.

Проведення CS 50 Puzzle Day у ВНТУ відзначено Девідом Маланом (Harvard University).

 

Відбувся CS50 Puzzle Day у ВНТУ за ініціативи і чіткої організації в.о. завідувача кафедри комп’ютерних наук, доктора технічних наук, професора Андрія Ярового.

Це масштабне дійство стало можливим, оскільки ВНТУ приєднався до міжнародного руху CS50 Puzzle Day, що проводився цьогоріч у 152 країнах світу — 7 986 учасників з освітніх та наукових закладів.

Організатор CS50 Puzzle Day — Гарвардський університет, один із найвідоміших університетів США і світу.

«Всесвітньовідомий курс Computer science 50, який започаткував професор Гарвардського університету Девід Малан, нині читається в провідних університетах США — в Гарварді, в Єльському університеті. Зокрема, у 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі. Також, у цьому році офлайн версія CS50 стала найпопулярнішим курсом за вибором студентів у Гарвардському університеті. Активно переглядають лекції цього курсу у всьому світі. Це і не дивно, адже окремі лекції цього курсу, з професором Маланом проводили такі відомі гості як Стів Балмер (екс-CEO Microsoft), Марк Цукерберг (засновник FaceBook). Відео лекцій професора Малана є на YouTube і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Лекції можна переглядати англійською мовою, а можна і в перекладі українською. Зокрема українською можемо переглядати на спеціалізованій платформі Prometheus  https://prometheus.org.ua/ — це та платформа, яка рекомендована МОНУ до використання у вишах», — розповідає професор Яровий.

Цей курс Computer Science 50 надзвичайно популярний не лише серед айтішників, а серед менеджерів і політиків, адже він закладає філософію, що навіть людина, котра зовсім не розуміється в програмуванні зможе оволодіти азами комп’ютерних наук, розширити власний кругозір. Іноді, це кардинально змінює життя таких «непрофільних» студентів. Наприклад, випускниця факультету історії та літератури С'юзен Войчицькі (Susan Wojcicki) прослухала CS50 на останньому курсі вишу. А потім переїхала в Кремнієву Долину. Натепер вона — виконавчий директор Youtube.

«Але головна особливість курсу в тому, що він доводить: комп’ютерні науки — це мистецтво мислити. І CS50 дає вміння використовувати ефективні алгоритми вирішення проблем. А це те вміння, що потрібне у будь-якій сфері, — говорить Андрій Яровий. — Цей курс щороку починається ІТ-хакатоном CS 50 Puzzle Day. Цей хакатон уже два роки поспіль проводиться у всьому світі. Його мета — показати, що саме уміння ефективно мислити є надзвичайно важливим для фахівця ІТ-сектору».

CS50 Puzzle Day кафедра комп’ютерних наук зорганізувала спільно з громадськими та некомерційними організаціями I-Hub Вінниця і CodersGuild. Основна мета цих організацій — популяризація і розвиток ІТ-напрямку у Вінниці. Окремі учасники CodersGuild — це випускники кафедри комп’ютерних наук ВНТУ.

«Зокрема завдяки ініціативі нашого випускника Євгена Шемета був організований цей ІТ-хакатон CS 50 Puzzle Day, — розповідає професор Яровий. — Дуже приємно, що кафедра комп’ютерних наук і її випускники зорганізовують ІТ-хакатон з комп’ютерних наук у ВНТУ. Це дуже символічно і логічно!»

Учасникам одночасно у всьому світі пропонується 8 задач і дається дві доби на їх вирішення. Оскільки задачі орієнтовані на логічне мислення, дозволяється користуватись усім, в тому числі й інтернетом.

У CS50 PuzzleDay усе орієнтоване на креатив, нема стандартних рішень. Власне і курс розвиває неформальний підхід до вирішення задач, який дуже цінується фахівцями у всьому світі. Стандартно вирішувати задачі можна навчити, а от застосувати найефективніший підхід до вирішення задачі можуть лише найбільш талановиті або найбільш досвідчені айтішники.

Професор Яровий продовжує: «Я теж брав участь у цьому хакатоні і як організатор, і як учасник. У нас була своя команда. Одразу скажу — інтернет не допомагає. Задачі не мають готової відповіді. Ти повинен серед абсолютно різнорідних понять знайти логіку, що їх поєднує. А потім вивести це в єдину логічну схему і зрозуміти, яка правильна відповідь. Задачі дуже цікаві. Є задачі багатоетапні — спершу знаходиш якусь логіку непов’язаних об’єктів, вибудовуєш ціле речення, а потім з цього речення скласти одне слово. Відповіддю до кожної задачі є одне слово, але знайти його дуже важко».

7 команд ФІТКІ вибороли перше місце у Вінниці та друге – в Україні у ІТ-хакатоні CS50 Puzzle Day 2017.

«Учасником однієї з команд-переможниць був також і я, — посміхається Андрій Яровий. — Тобто я на рівних конкурую зі своїми студентами. Приємно, що у цьому заході можуть брати участь не лише студенти, а й усі охочі. Ми створили команду організаторів, де був і Євген Шемет, його дружина теж випускниця кафедри КН ВНТУ Таня Шемет (Куба) і представники ІТ- спільноти Вінниці, які виступали спонсорами хакатону»

Завдяки спонсорам було дуже весело і цікаво. Для кожної команди презентували величезну піцу. І коли ми склали коробки від піц одну на одну, вийшла…«пізанська вежа».

Креативні студенти придумали міряти зріст учасників у… піцах. Одразу на сайті хакатону з’явились фото з підписами «У ВНТУ на CS 50 PuzzleDay можна виміряти свій зріст у піцах!». До речі, як не дивно, але ці фото теж відзначено на офіційному сайті CS 50 Puzzle Day.

А ще професор Малан на цьому ж сайті відзначив Україну як одну з найактивніших країн, котра впроваджує цей його курс.

На сайті CS 50 Puzzle Day масив фотографій із хакатону у ВНТУ є найбільшим порівняно з іншими учасниками. Студенти Вінницького політеху дуже оперативно виставляли в інтернет фото і відео, а у світі оперативність дуже цінується.

«За домовленістю з CodersGuild у вересні ми плануємо запустити цей курс Computer Science 50 на кафедрі комп’ютерних наук. — Розповідає професор Яровий. — І це буде безкоштовний курс лекцій Девіда Малана. А практичні заняття проводитиме Женя Шемет, який проходив відповідне стажування і має компетенцію на проведення таких занять».

Вінницькі ІТ-фірми готові надавати спонсорську допомогу, але в реальні ІТ-заходи, які розвивають молодь і дають їй мотивацію. Учасники CS 50 Puzzle Day отримали від спонсорів симпатичні призи  — сертифікати на майстер-класи з певних ІТ-напрямів та мов програмування, флешки на 64 Гб, парасолі, чашки з логотипами.

Професор Андрій Яровий вручає Подяку представнику фірми-спонсора кадедри комп'ютерних наук ВНТУ

«До мене, як до очільника кафедри КН, звернулися представники однієї з ІТ-фірм Вінниці, де працюють наші студенти, і запропонували спонсорську допомогу — надали 35 сучасних комп’ютерних столів нам на кафедру. Приємно, що вінницькі фірми помічають і цінують наше велике бажання готувати якісних фахівців. І що наш вінницький ІТ-сектор знаходить можливості нас підтримати. Тому кафедра КН ВНТУ буде і надалі впроваджувати всесвітньо відомий курс CS 50 і готувати якісних фахівців для ІТ-сектору. І дуже сподіваємось, що вони, як патріоти, насамперед попрацюють на благо нашої рідної Вінниці та України» — резюмував професор Яровий.

 
Студенти ФІТКІ – переможці конкурсу стартапів Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці
11.10.2017 12:26

У Вінницькому національному технічному університеті відбувся випуск Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці.

 

Серед випускників школи – студенти факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, які презентували свої проекти конкурсному журі.

Переможцями фіналу стали студенти ФІТКІ:

1 місце – студенти ФІТКІ Олександр Полторак (кафедра обчислювальної техніки, гр.1КІ-16мс) та Роман Казаков (кафедра захисту інформації, гр.1БС-16мс) з проектом SmartWindows. Ідея стартапу – створення інтелектуальної системи очищення вікон, яка активізується у міру їх забруднення. Система дозволяє економити кошти, час та зусилля, яких потребує очищення вікон, особливо на хмарочосах.

 

Іменну відзнаку отримала команда студентів ФІТКІ з проектом QuestUp у складі: Ярослава Драченка (кафедра програмного забезпечення, гр.1ПІ-15б), Михайла Кренціна (кафедра програмного забезпечення, гр.1ПІ-15б), Алли Штокал (кафедра програмного забезпечення, гр.1ПІ-15б), Ярослава Цвяха (кафедра програмного забезпечення, гр.2ПІ-15б), Дар’ї Лудан (кафедра комп’ютерних наук, гр.2КН-13б). Проект орієнтований на забезпечення цікавого дозвілля та співпрацю з закладами харчування і відпочинку.

 

Вітаємо наших переможців!

 
Вітаємо молоде поповнення нашого факультету!
11.10.2017 11:59

Вінницький національний технічний університет урочисто прийняв у студенти своїх першокурсників. Студентами факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії стали 285 студентів.

Посвята у студенти пройшла на університетському стадіоні «Олімп». Першокурсників вітали ректор ВНТУ, професор Володимир Грабко, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, Президент студентського самоврядування ВНТУ, магістрант Микола Кобися.Своїм досвідом з першокурсниками ділилися старшокурсники. Вони ж передали ректору ВНТУ символічний ключ до скарбниці знань та студентський квиток державного зразка. Професор Грабко передав ці атрибути студентства першокурсникам.Для студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії святкова церемонія продовжилась у актовій залі університету спілкуванням із деканом факультету професором Олексієм Азаровим, його заступниками доцентами Світланою Кирилащук і Вікторією Войтко, із завідувачами кафедр та з методистом факультету Валентиною Савицькою.

Вітаємо наших першокурсників! Бажаємо їм цікавого студентського життя, успіхів у навчанні, натхнення і витримки у досягненні цілей, легких сесій та незабутніх, яскравих студентських років!

Вінницький національний технічний університет урочисто прийняв у студенти своїх першокурсників. Студентами факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії стали 285 студентів.

 Посвята у студенти пройшла на університетському стадіоні «Олімп». Першокурсників вітали ректор ВНТУ, професор Володимир Грабко, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, Президент студентського самоврядування ВНТУ, магістрант Микола Кобися.

Своїм досвідом з першокурсниками ділилися старшокурсники. Вони ж передали ректору ВНТУ символічний ключ до скарбниці знань та студентський квиток державного зразка. Професор Грабко передав ці атрибути студентства першокурсникам.

Для студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії святкова церемонія продовжилась у актовій залі університету спілкуванням із деканом факультету професором Олексієм Азаровим, його заступниками доцентами Світланою Кирилащук і Вікторією Войтко, із завідувачами кафедр та з методистом факультету Валентиною Савицькою.

Вітаємо наших першокурсників! Бажаємо їм цікавого студентського життя, успіхів у навчанні, натхнення і витримки у досягненні цілей, легких сесій та незабутніх, яскравих студентських років!

 
Захисти бакалаврських та дипломних робіт на кафедрі обчислювальної техніки
20.06.2017 00:00

На кафедрі обчислювальної техніки ВНТУ закінчились захисти дипломних робіт і проектів 56-ти бакаларів
та 8-ми спеціалістів з
напрямку підготовки "Комп'ютерна інженерія".

Слід відзначити, що цього року, в цілому, рівень робіт значно виріс. Це заслуга, в першу чергу - самих
студентів, їх керівників та є результатом організаційно-методичної роботи кафедри.

Державна екзаменаційна комісія особливо виділила таких 11 робіт та проектів

П.І.Б. (за алфавітом) Назви робіт (проектів) Керівники, консультанти

Войт Богдан

Леонідович
Розробка великої інтегральної схеми лінійного інтерполятора.

Д.т.н., проф.

Романюк О.Н.,

К.т.н., доц.

Черняк О.І.

Кривий Дмитро

Вікторович
Розробка багатофункціонального портативного мікрокомп’ютерного браслету для безконтактного обміну інформацією.

Д.т.н., проф.

Азаров О.Д.,

К.т.н., доц.

Крупельницький Л. В.

Куций Дмитро

Володимирович
Самокалібрована мікропроцесорна аналого-цифрова система для опрацювання біомедичних сигналів.

К.т.н., доц.

Крупельницький Л. В.

Лучкова Ангеліна

Володимирівна
Корпоративна комп’ютерна мережа приватного підприємства «Гармонія-сервіс».

К.т.н., доц.

Захарченко С.М.

Микитюк Максим

Васильович
Інформаційна система для обліку та аналізу випускних робіт на кафедрі обчислювальної техніки.

ас. Кисюк Д.В.

Панченко Вадим Васильович Мікропроцесорна система збору інформації про місцезнаходження об’єктів в реальному часі

К.т.н., доц.

Гарнага В.А.,

к.т.н., ст..викл.

Богомолов С.В.

Петрунько Володимир

Віталійович

Програмні засоби для створення словника ознак звукових сигналів.

К.т.н., доц.

Ткаченко О.М.

Рекальде Андраде

Хаіро Абелардо
Автоматизована система управління побутовими об’єктами на платформі Arduino.

Д.т.н., проф.

Мартинюк Т.Б.,

к.т.н.,доц.

Цирульник С.М.

Рацюк Владислав

Вікторович
Мікропроцесорна система управління авто-номними об’єктами

Д.т.н., проф.

Мартинюк Т.Б.,

к.т.н., ст..викл.

Богомолов С.В.

Савчук Олександр

Ігорович
Контроль передачі даних в мікро-процесорних пристроях для ідентифікації об’єктів.

К.т.н., доц.

Семеренко В.П.

Ткачук Віталій

Юрійович
Корпоративна мережа для Вінницького центру інформаційних технологій з виходом у загальнодоступну мережу.

К.т.н., доц.

Трояновська Т.І.


1 2
5 8
6 7

Вітаємо наших шановних випускників!

 
Студенти ФІТКІ на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики в ХАІ
06.05.2017 00:00

18-20 квітня 2017 року у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади 2016/2017 н. р. з навчальної дисципліни «Інформатика».

В олімпіаді взяли участь 56 студентів, що навчаються за  економічними та гуманітарними напрямками та 47 студентів, що навчаються за інженерними напрямками, всього 103 учасника – переможців І етапу студентських олімпіад більш ніж з 12 міст України.

Вінницький національний технічний університет представляли студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Олександр Спажев (кафедра КН, гр.2КН-15б), Віктор Свіжак (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), Ярослав Цвях (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-15б).

Наші студенти достойно виступили на олімпіаді, показавши гарні знання з інформатики, програмування, математики і фізики. Серед студентів, що навчаються за інженерними напрямками, 1 місце посів Олександр Спажев (гр.2КН-15б), Віктор Свіжак (гр.1ПІ-16б) посів 5 місце, а Ярослав Цвях (гр.2ПІ-15б) посів 7 місце.


Олександр Спажев Віктор Свіжак і Ярослав Цвях

Вітаємо наших студентів з перемогою та бажаємо їм нових успіхів !

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 10 из 126
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.