УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Студенти кафедри програмного забезпечення – призери ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка
Wednesday, 21 November 2018 12:21

На кафедрі мовознавства у ВНТУ відбувся II етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, метою якого є вшанування великого Кобзаря, виявлення обдарованої молоді, популяризація української мови.

Призерами II етапу конкурсу стали студенти ФІТКІ:

1 місце посіла студентка кафедри ПЗ Третяк Мирослава (гр.3ПІ-18б).

2 місце посіла студентка кафедри ПЗ Маренко Дана (гр.2ПІ-18б).

Мирослава і Дана представляли Вінницький національний технічний університет у III етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 11 студентів вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації нефілологічних спеціальностей нашого обласного центру.

Маренко Дана (ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18б) посіла 1 місце в обласному етапі Конкурсу!

Вітаємо Маренко Дану та її викладача професора Азарову Л.Є. з перемогою та бажаємо нових здобутків! 
Магістрантка ФІТКІ була учасницею Всеукраїнського форуму студентського самоврядування в Сумах
Wednesday, 21 November 2018 12:12

У жовтні 2018 року в Сумах відбувся Всеукраїнський форум студентського самоврядування. Учасницею Форуму була магістрантка ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Дар’я Лудан (гр.2КН-17м).

На форумі відбулися панельні дискусії із заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою, керівником експертної групи з питань аналітики та фінансування директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олександром Смирновим, представниками UNIT Factory, представниками національного союзу студентів Великобританії Cat Turhan та Yinbo Yu та багатьма іншими цікавими спікерами.

Своїми враженнями ділиться Дар’я Лудан: «Дуже цікавою і корисною була симуляційна гра – реаліті-шоу "Останній студент", яка тривала протягом другого дня форуму. 200 студентів України об'єднали в один вигаданий університет, де приблизно 1 година – це 1 рік навчання, потім загальні збори з ректором, підсумки року, голосування за нові закони і далі в бій.
Ми мали заліковки, з якими прокачували свої навики, виконуючи оригінальні завдання в різних категоріях. Створювали власні студентські осередки, студради, з якими проходили квест всередині загального "квесту". Писали заяви ректору, стояли в чергах у секретаріат, здавали заліки – все як у реальному житті. Навіть влаштували бунт проти ректорату і кричали "ганьба" під конгрес-центром на всі Суми, а люди на вулиці не розуміли, що це за мітинг.

Після гри було дуже легко провести паралель із реальним життям, відчути, як робота на першому курсі навчання відрізняється від останнього курсу і, проживши все за один день, побачити й проаналізувати свої студентські роки "з боку".

Окрім гри, у нас були важливі панельні дискусії та цікава культурна програма – екскурсія історичним центром міста Суми, інтерактивне знайомство учасників, вечірка із представниками команд Ліги Сміху.

На Форумі отримала корисні знання і навики для розвитку студентського самоврядування у рідному виші.» 
Студентка кафедри ПЗ стажувалася у Римі
Wednesday, 21 November 2018 11:55

Студентка ФІТКІ четвертого курсу з кафедри програмного забезпечення Алла Штокал (гр.1ПІ-15б) вивчала нейронні мережі і штучний інтелект у Римі.

Своїми враженнями про закордонне стажування ділиться Алла Штокал: «Нещодавно я повернулася з десятиденного освітнього курсу, що проходив у місті Рим (Італія), який було організовано студентами локального осередку міжнародної студентської організації BEST (Board of Europe students of technology). Курс мав назву «Trust me, I’m a Neural Network» і був спрямований на вивчення нейронних мереж, штучного інтелекту та основ програмування мовою Python.

Лекції проходили в одному з найкращих технічних університетів Європи – Sapienza Università di Roma . Цього разу учасниками курсу стали 20 студентів – це представники майже усіх країн Європи. Україну представляла я та ще двоє учасників (з НУ «Львівська політехніка» та з НТУУ «КПІ»).

У перший день нас тепло зустріли та влаштували вечір знайомств, мабуть, у найкращому місці, де це тільки могло статися – у невеликому сквері, звідки відкривався гарний вид на величний Колізей. Взагалі, вечірній Рим неймовірно гарний – освітлені стіни будівель, вузькі вулички, фонтани, скульптури і старовинна архітектура.

Перші кілька днів курсу були зосереджені на навчанні. Лекції проводили як професори університету, так і представники компаній. Одними з них були працівники Ernst & Young (EY) Сompany, які розповіли про впровадження технологій штучного інтелекту у їхній діяльності. Один з прикладів – це використання нейронних мереж для аналізу відео, а саме розпізнавання і фіксація на відео людей, які перетинають розділювальну смугу, огорожу, кордон тощо у недозволених місцях.

Також у нас було кілька практичних занять, де ми вивчали синтаксис мови програмування Python і розробляли власну нейронну мережу. Згодом, наприкінці курсу, у нас був екзамен у вигляді тесту з теоретичною і практичною частиною.

Окрім навчання, у нас була надзвичайно цікава культурна і розважальна програма.

Алла Штокал – у центрі

Ми познайомилися з італійською культурою та традиціями на «італійському вечорі», де ми власноруч готували справжню італійську пасту та навіть трохи вчили італійську мову. А під час «CityRally» ми добре познайомилися з Римом та його всесвітньо відомими пам’ятками архітектури: найвідоміша площа Pizza di Spagna, найбільший фонтан Fontana di Trevi, храм Pantheon, замок Castel Sant’Angelo. І, звісно ж, ми побували у Ватикані – найменшій країні світу.

Музеї Ватикану

Ватикан – це, мабуть, найдивовижніше місце, де мені вдалося побувати. Це місце вражає своєю архітектурою, а в музеях можна провести не один день, щоб добре роздивитися всі експонати, картини, скульптури, фрески, розписи тощо, які всюди – на стінах, стелі і навіть на підлозі. А увійшовши до „Papal Bacilica of St.Peter” – найбільшої церкви у світі, у мене просто перехопило подих! Це найбільша споруда, в якій я коли-небудь бувала.

В останні три дні курсу ми поїхали за місто, в гірський район Італії – Orvinio . Неймовірно гарна природа та ще такі сонячні і теплі дні осені зробили цей час по-справжньому незабутнім.

Саме там ми провели інтернаціональний вечір, на якому кожен учасник презентував традиційні страви, звичаї, національні танці та пісні своєї країни.

Я щаслива, що завдяки BESTу отримала можливість відкривати для себе нові місця, здобувати нові знання, знайомитися з іншими людьми та культурами, практикувати свою розмовну англійську мову в різних куточках Європи майже безкоштовно. Адже курс повністю фінансується організаторами, а учасникам залишається лише оплатити дорогу».

Алла Штокал

Можливість стати учасником курсу є у кожного студента ВНТУ. До речі, зараз відкрито подачу на весняні курси від BEST, деталі за посиланням:

https://www.best.eu.org/courses/list.jsp (координатор сезонних курсів – Андрій Шевчук +380633858662).

 
Студентка кафедри програмного забезпечення була учасником освітнього осіннього курсу у Словенії
Wednesday, 21 November 2018 11:45

Студентка 2-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Дарина Кравченко (гр.2ПІ-17б) була учасником освітнього осіннього курсу у Маріборі (Словенія) від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).

Курс називався «SLOwineia – Wine is in the air» і був спрямований на вивчення технологій приготування вин. Крім учасників з України, були також учасники з Польщі, Румунії, Італії, Іспанії, Португалії, Бельгії, Нідерландів, Австрії, Хорватії, Боснії та Герцоговини, Росії та Сербії.

«Протягом всього курсу ми вивчали фізичну та хімічну складові приготування вин, відвідували заводи та приватні винарні, де виготовляють найкращі вина Словенії. Але, як на мене, найкраще на таких курсах – це знайомство з цікавими людьми, які завжди неймовірні, відкриті, з якими обмінюєшся якимись історіями своєї країни, її культурою та цікавинками», – розповідає Даша, – «Оскільки я була організатором курсу від BEST у Вінниці цього літа, то я мала певні очікування і, хочу сказати, що цей курс перевершив їх, бо кожен аспект був продуманий організаторами на «відмінно».

Ще однією з переваг цього курсу було те, що, окрім Словенії, я відвідала ще три країни (Словаччину, Угорщину та Австрію). Я спланувала свій маршрут так, щоб дорогою вперед відвідати Кошице і Будапешт, а дорогою назад – Грац, Відень і Братиславу.

Хочу подякувати організації BEST за чудову можливість подорожувати і стажуватися в Європі. А студентам порадити – подавайтеся на курси від BEST, адже вони дають безцінний досвід і багато нових друзів, до того ж українські студенти платять мінімальну вартість – 11 євро (залежно від курсу).

Вперед, досліджуй Європу!»

 
ФІТКІ виграли Кубок гумору – 2018
Wednesday, 21 November 2018 11:40

15 листопада 2018 року в актовій залі ВНТУ відбувся «Кубок гумору – 2018».

Участь у змаганні гумористів взяли 8 студентських команд, серед яких дві команди програмістів, які представляли факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: збірна першокурсників ФІТКІ «РетроБорщ» та збірна факультету «I-E-A-I-A-I-O».

Команди зіграли 2 конкурси: полотно та мультирозминку (запитання від членів журі та глядачів, зворотня розминка та бумеранг).

Яскравим, дотепним, креативним був виступ наших першокурсників у складі Тохи Вадима (гр.3ПІ-18б) – капітана команди, Чернеги Дмитра (гр.3ПІ-18б), Мазуренка Юрія (гр.3ПІ-18б), Манича Андрія (гр.3ПІ-18б), Тимошенка Богдана (гр.3ПІ-18б), Пархоменка Романа (гр.3ПІ-18б), Вороніна Євгена (гр.3ПІ-18б), Поперечної Єлизавети (гр.3ПІ-18б) та Мусійчук Олександри (гр.1КН-18б).

Команда першокурсників ФІТКІ «РетроБорщ»

А перемогу у «Кубку гумору» здобула збірна ФІТКІ «I-E-A-I-A-I-O», посівши 1 місце та вигравши Кубок гумору 2018 року!

Це вже п’ята поспіль перемога нашої команди на університетських інтелектуальних змаганнях гумористів. Тож Кубок переможців – знову у ФІТКІ!

Збірна ФІТКІ «I-E-A-I-A-I-O»

Вітаємо з перемогою нашу зіркову команду «I-E-A-I-A-I-O» у складі Каневського Миколи (гр.2КІ-17б) – капітана команди, Морозова Олександра (гр.2КН-18б), Зарицького Олександра (гр.1КН-16б), Клименка Дениса (гр.3КН-16б), Швачича Костянтина (гр.1ПІ-17б), Рибаченко Юлії (гр.2КН-18б), Толстої Дар’ї (гр.1КН-18б) та Клямчука В’ячеслава (гр.1КН-16б) – звукооператора.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 10 of 161
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.