УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Нагородження викладачів ФІТКІ до Дня науки
Monday, 10 June 2019 09:19

22 травня 2019 року у ВНТУ відбулося свято – День науки.

Викладачами та співробітниками факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії проводиться плідна наукова робота.

До Дня науки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність були нагороджені:

грамотами Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації:

 • Арсенюк Ігор Ростиславович, кандидат технічних наук, доцент кафедри комп`ютерних наук;

 • Савицька Людмила Анатоліївна, кандидат технічних наук, доцент кафедри обчислювальної техніки;

 • Хошаба Олександр Мирославович, кандидат технічних наук, доцент кафедри захисту інформації;

грамотами Вінницького національного технічного університету:

 • Романюк Оксана Володимирівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри програмного забезпечення;

 • Бабюк Наталя Петрівна, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри програмного забезпечення;

 • Коваленко Олена Олексіївна, кандидат технічних наук, доцент кафедри програмного забезпечення;

 • Барабан Сергій Володимирович, асистент кафедри комп’ютерних наук.

Вітаємо викладачів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з отриманням нагород!

 
Студентка кафедри ПЗ отримала премію «Таланти Поділля»
Monday, 10 June 2019 09:11

22 травня 2019 року у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театр імені Садовського відбулось свято «Таланти Поділля». Керівники області та міста привітали з науковими та творчими досягненнями юних подолян. Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради і грошовими преміями нагороджено обдаровану молодь Вінниччини.

Нагороду отримала студентка факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Софія Мошенська (гр.2ПІ-17б).

Софійка навчається на 2 курсі за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення».

Учасниця і переможниця багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки, зокрема:

 • отримала Гран-прі на міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «INTERNATIONALCROATIA ARTCOMPETITION» (Хорватія);

 • посіла 1 місце на міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Competition «Kingdom Art Stars»» (The Official International Competitions in Europe) (Лондон, Великобританія);

 • посіла ІІІ місце (отримала бронзову медаль) на міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «ОСМИ МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА КОМПЮТЪРНА РИСУНКА И КОЛАЖ "ТВОРЧЕСТВО БЕЗ ГРАНИЦИ"» (м.Хасково, Болгарія);

 • посіла 1 місце в номінації «Краща 2D-растрова графіка (фотоколаж)» на літньому Міжнародному бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки.

Вітаємо Софійку з отриманням Почесної грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради і грошовою премією!

 
Студент кафедри ПЗ – стипендіат Вінницької міської ради
Wednesday, 22 May 2019 09:29

20 травня 2019 року у Вінниці відбулося загальноміське свято обдарованої молоді «Талант – 2019». Цього дня грамотами та грошовими преміями нагороджено кращих учнів та студентів Вінниці.

Привітали молодь з визначними здобутками вінницький міський голова Сергій Моргунов та заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, які вручили молодим талантам почесні відзнаки.

Стипендіатом Вінницької міської ради цьогоріч став студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Владислав Білоконь (гр.1ПІ-16б).

Владислав навчається на 3 курсі за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення».

Учасник Всеукраїнського тренінгу «Соціальний розвиток через місцеві ініціативи», зорганізований за підтримки фонду Фрідріха Еберта – політичного фонду Німеччини (Вінниця, літо 2018 р.), на який було відібрано лише 30 осіб з України.

Владислав активно займається комп’ютерною графікою, інноваційними технологіями, є учасником і переможцем Всеукраїнських і міжнародних ІТ-конкурсі, зокрема:

 • фіналіст конкурсу "Sikorsky Challenge - 2018";

 • фіналіст міжнародного конкурсу «ІТ-Universe – 2018»;

 • фіналіст міжнародної олімпіади з розв’язування логічних, математичних задач 2018 і 2019 років;

 • учасник міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки.

Білоконь Владислав активно займається науковою роботою, має 3 наукові публікації.

Вітаємо Владислава з отриманням стипендії Вінницької міської ради!

 
Андрій Ісаков – фіналіст Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine»
Wednesday, 22 May 2019 09:21

15 – 17 травня 2019 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся третій тур (фінал) Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine 2019».

Фіналістів привітали директор Благодійного Фонду Святого Володимира Олександра Мартиненко, перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Юрій Якименко, директор компанії «Прогрестех-Україна» Андрій Фіалковський та директор компанії «Тукана Інжиніринг Україна» Мирослав Крекота.

Учасників конкурсу вітає Юрій Якименко, перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського

«Future of Ukraine», – це не просто назва конкурсу. Це його суть. Ми намагаємося знайти справді творчих, креативних молодих людей, які здобувають інженерні професії, і від яких залежатиме розвиток науково-технічного прогресу в Україні», – наголосив Юрій Якименко.

Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів «Future of Ukraine 2019» проводиться вже вдруге. Його організаторами є Благодійний Фонд імені Святого Володимира та Асоціація ректорів вищих навчальних закладів України за участю компаній «Прогрестех-Україна», «Тукана Інжиніринг Україна» та «Боїнг Україна».

Головна мета – сприяння розвитку інженерної освіти, популяризація професії інженера, пошук, заохочення та підтримка творчої, талановитої молоді, яка планує пов'язати своє майбутнє з інженерною діяльністю.

У фіналі протягом 3-х днів команди учасників виконували нетривіальні інженерні завдання, робили індивідуальні презентації англійською мовою та захищали створені проекти перед конкурентами та експертною комісією.

Цього року у фестивалі взяли участь студенти природничих та інженерних спеціальностей з 27 університетів і коледжів України – усього майже дві з половиною сотні молодих людей. У другій тур вийшли 90 учасників. До фіналу дійшли 30 з них. Їх поділили на 5 команд, члени яких спільно працювали над виконанням фінального завдання.

Фіналістом конкурсу, успішно вирішивши складні завдання І і ІІ турів, став першокурсник ВНТУ з кафедри програмного забезпечення (ФІТКІ) Андрій Ісаков (гр.1ПІ-18б).

Цього року завдання ІІІ туру було присвячене зведенню в обмежених умовах підйомно-транспортного механізму для організації паркування легкових автомобілів в крупних містах. Учасники мали представити на розсуд журі командні проекти з нестандартним та цікавим інженерним рішенням.

Керівництво Благодійного Фонду імені Святого Володимира вирішило нагородити 20 кращих фіналістів ІІІ туру Фестивалю одноразовою стипендією у розмірі 5000 гривень.

Головним призом для 10-ти призерів стала екскурсія на компанію Boeing у м. Сіетл, США.

Студент нашого вишу, першокурсник Андрій Ісаков (гр.1ПІ-18б) увійшов у 20-ку переможців фіналу, отримав призи і одноразову стипендію у розмірі 5000 гривень!

Андрій Ісаков – у першому ряду по центру

Андрій ділиться враженнями від конкурсу:

«На Future of Ukraine зареєструвався в день дедлайну. Вирішив перевірити, чи ще пам’ятаю шкільний курс з фізики/математики, ну і звісно – англійську. На неї я витратив найменше часу, а от інженерні завдання були дуже крутого рівня. Про те, що пройду до другого туру, і не мріяв – ще один провалений онлайн-тест.

Про перемогу в першому турі дізнався від організатора, яка зателефонувала, щоб вирішити питання з квитками на мій приїзд до Києва для участі у ІІ турі (дорогу нам також оплачували організатори).

“Вау…” Хороша звичка одначе – перевіряти пошту…

Другий тур був цікавим. Треба було спроектувати систему пожежогасіння на заводі сонячних панелей у пустелі Сахара і, таким чином, вирішити низку інженерних проблем: розрахувати об’єм води для гасіння відповідної маси палаючої речовини, спроектувати та розмістити резервуар для цієї води відповідно до плану будівлі (та обґрунтувати доцільність), розвести труби, розрахувати потужність насоса, розрахувати потужність трансформатора (щоб з визначеної мережі живити насос), розмістити датчики пожежної безпеки, розробити алгоритм гасіння (може щось ще забув). Словом, ще одне “Вау…”.

Я провів brainshtorm, 5 з 6 листків списав за три години… Потім був невеличкий тест з англійської. Підозрюю, що мене оцінили за вміння генерувати ідеї, воно стало дуже в пригоді у ІІІ турі (тобто у фіналі).

Важливо іноді змінювати обстановку. Київ. Гарно. Я зустрівся і поспілкувався з цікавими людьми, за 3 дні ми стали справжньою командою – мотивація була хороша…

Першого дня була формальна частина, нас поділили на команди, був тренінг від координатора KPI Sikorsky Challenge про те, як презентувати командний проект, а також провели експрес екскурсію в музеї КПІ. Стільки всього… Загляніть туди якось.

Другого дня, на подив усіх учасників, склад команд перемішали, в нашій команді змінився один учасник. Видали завдання. Близько 3 годин ми “сперечалися” над концептом. Потім кипіла робота… і так кипіла з 10 ранку до 12 вечора. Також ми презентували себе (англійською) на тему “How my field of knowledge effects humanity technical progress”. Тема тривіальна з безліччю нетривіальних варіантів реалізації.

Третього дня був час показувати результат – презентувати командну роботу. Нагородження. Я знав, що не увійду в десятку переможців фіналу, вже після презентації, хоча це ніяк не зіпсувало мені настрою. Київ. Гарно. Я не так часто подорожую, щоб це стало для мене рутиною. А 5000 грн. підбадьорювального призу – таки підбадьорили.

Словом – купа вражень, досвіду та контактів. Наступного року обов’язково знову візьму участь у цьому конкурсі».

Андрій Ісаков – по центру

Щиро вітаємо Андрія з перемогою і бажаємо йому успіху і перемоги на фестивалі в наступному році!

Пишаємося досягненнями нашого студента!

 
Переможці всеукраїнського фіналу інженерно-технічні змагань EBEC 2019
Wednesday, 22 May 2019 09:16

14-18 травня 2019 року у Вінниці відбувся всеукраїнський фінал інженерно-технічних змагань EBEC 2019, що проходить під егідою BEST. Вінницький осередок міжнародної студентської організації BEST, який, головним чином, складають студенти ВНТУ, вдруге проводив національний етап інженерних змагань. Команди-переможці локальних етапів інженерних змагань вели інтелектуальну боротьбу за вихід у Світовий фінал, котрий цьогоріч проходитиме у Турині (Італія).

Головними завданнями учасників впродовж 14-18 травня було розв’язування аналітичних завдань та створення виробу з певного набору матеріалів.

Команди, які перемогли в локальних етапах, – це студентські команди з 4 міст України: Києва, Вінниці, Запоріжжя і Львова. Студенти змагалися за можливість потрапити у фінал і отримати титул BEST Engineers of Europe.

ВНТУ на змаганнях представляли переможці регіонального етапу інженерних змагань.

У категорії Team Design змагалася команда «Ми у мами інженери», у складі якої є студенти ФІТКІ Мартишев Владислав (кафедра КН, гр.2КН-15б), Кириленко Георгій (кафедра КН, гр.1КН-15б) та Лановий Роман (кафедра ОТ, гр.1КІ-15б) та студент ФМТ Мартишев Роман.

У категорії Case Studу змагалися студенти ФІТКІ у складі команди «Relativstud»: Воронін Євген (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б), Ковтун Богдан (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б), Тоха Вадим (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б) і Поперечна Єлизавета (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б).

Наші студенти чудово виступили на змаганнях. А команда «Ми у мами інженери» посіла 1 місце! Хлопці змогли всього за 3 дні із звичайної ідеї та набору матеріалів створити справжній діючий прототип самозарядного арбалету, який був повністю функціональний. Він керувався за допомогою пульту, змінював за допомогою електромоторчиків ціль, корегуючи траекторію та кут польоту імпровізованого боєприпасу.

Переможці – студенти ФІТКІ: Лановий Роман (кафедра ОТ, гр.1КІ-15б), Кириленко Георгій (кафедра КН, гр.1КН-15б), Мартишев Владислав (кафедра КН, гр.2КН-15б) і студент ФМТ Мартишев Роман отримали квадрокоптер від Hobbyland, цінні подарунки від BIIR та E.NEXT, а також можливість відвідати Італію, а точніше місто Турин, куди вони відправляться на Світовий фінал інженерних змагань.

Бажаємо нашим студентам наснаги, натхнення та успіху у Світовому Фіналі!

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 10 of 185
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.