УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Призери Всеукраїнських ІТ-змагань «IT Development Champ»
Четвер, 12 березня 2020, 13:00

21 лютого 2020 року у головному офісі міжнародного агрохолдингу KERNEL у Києві відбувся фінал Всеукраїнських ІТ-змагань «IT Development Champ». Метою заходу було отримання учасниками практичних знань, підвищення професійних навичок та знайомство з однією із провідних компаній України.

Вінницький національний технічний університет на ІТ-змаганнях представляла команда студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у складі Колос Ірини (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19м), Кренціна Михайла (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19м) та Сергія Василькова (кафедра ОТ, гр.1КІ-16б), керівник команди – доцент кафедри ЗІ Куперштейн Леонід Михайлович.

У фіналі Всеукраїнських ІТ-змагань «IT Development Champ» наша команда стала призером, посівши 2 місце!

Для участі у змаганнях потрібно було зареєструватися на сайті casers.org. CASERS дає можливість вирішувати цікаві завдання від топ-менеджерів відомих компаній, отримувати новий професійний досвід, потрібні зв’язки та будувати свій кар’єрний шлях.

Учасникам змагань на вибір можна було виконати одне із завдань:

 • Створити мобільний додаток на Android OS, в якому буде реєструватися в'їзд транспортних засобів на територію елеватора.

 • Створити web додаток «Кабінет клієнта» елеватора.

 • Створити конфігурацію на платформі 1С: Підприємство для ведення кількісно-якісного обліку елеватора.

Наша команда презентувала рішення для Android OS.

Презентація командою студентів ФІТКІ свого проекту «Мобільна реєстрація заїзду транспортних засобів»

Розробка нашої команди дозволяє реєструвати великий потік транспорту та продукції, зберігати історію заїздів та виїздів транспорту, створювати новий запис, якщо такого не було наявно у базі даних.

Технології додатку «Мобільна реєстрація заїзду транспортних засобів»

Технології, які використали наші студенти, забезпечують кросплатформенність додатку, високу стабільність та ефективну роботу в offline режимі, дають можливість створювати гарний анімований UI.

ІТ-змагання «IT Development Champ» проходили у декілька етапів:

 1. До 22 січня 2020 року потрібно було подати перші напрацювання.

 2. 27-29 січня 2020 року проводилися скайп-сесії з працівниками компанії, де можна було отримати особистий фідбек від професіоналів та поради щодо подальшої роботи.

 3. До 12 лютого 2020 року – робота над проектом.

 4. 12-17 лютого 2020 року – перевірка рішень журі, визначення команд, які братимуть участь у фіналі Всеукраїнських ІТ-змагань «IT Development Champ».

 5. 21 лютого 2020 року – фінал Всеукраїнських ІТ-змагань «IT Development Champ».

Всього в кейсі взяло участь 180 учасників, з них 8 команд зробили фінальне рішення, з яких до фіналу пройшли 5 команд-лідерів, а це 10 учасників, які найкраще виконали завдання та були запрошені на фінальну презентацію в офіс компанії.

Це був цікавий і насичений фінал, де наші студенти змогли перевірити свої сили, ідеї та поспілкуватися з експертами.

 
Результати І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з системного програмування 2019/2020 навчального року
Четвер, 12 березня 2020, 12:54

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з системного програмування 2019/2020 навчального року провела кафедра обчислювальної техніки ВНТУ 21 лютого 2020 року.

В олімпіаді взяли участь студенти факультету ІТКІ й учні Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді.

Відповідальний за проведення олімпіади – кандидат технічних наук, доцент кафедри обчислювальної техніки Ткаченко Олександр Миколайович.

Учасникам олімпіади для вирішення було запропоновано 25 тестових завдань. Серед студентів призові місця розподілилися таким чином:

1 місцеВодолазська Даря Вікторівна, гр.1СП-19б;

2 місцеБажан Віталій Вікторович, гр.1КІ-18б;

3 місцеТрошенок Олександр Олексійович, гр.1КІ-18б.

Серед ліцеїстів 1 місце посіла Крива Ольга Вікторівна.

Вітаємо наших переможців – майбутніх кращих системних програмістів!

 
Студент ФІТКІ – призер ІТ-змагань «Global Game Jam»
Четвер, 12 березня 2020, 12:44

Популярні ІТ-змагання з розробки комп’ютерних ігор «Global Game Jam» проходили у понад 100 країнах світу 31 січня - 2 лютого 2020 року. Цьогоріч відбувся 12-й «Global Game Jam». В Україні змагання проходили у 9 містах: Кропивницькому, Вінниці, Одесі, Києві, Харкові, Рівному, Львові, Дніпрі та Тернополі.

У Вінниці змагання проводилися на базі ІТ академії.

Студент 2-го курсу ФІТКІ (гр.1КН-18б) Сапіташ Владислав у складі команди «BeyondVArts» посів 2 місце на 1 етапі ІТ-змагань у Вінниці.

Сапіташ Владислав – крайній праворуч

Команда «BeyondVArts» створила гру «Life is ship». Гра має цікавий філософський зміст.

Життя кожної людини як корабель. Корабель, що пливе по болоту і від якого те і діло відвалюються важливі деталі: то колесо перестане працювати, то особисті стосунки зламаються. Задача гравця провести людину від народження і до смерті крізь непростий життєвий шлях і не дати кораблю потонути у підступних водах болота життєвих труднощів.

Розроблена гра «Life is ship»

На Всеукраїнському етапі ІТ-змагань команда «BeyondVArts» посіла 9 місце серед 43 команд, увійшовши в десятку найсильніших команд України.

Вітаємо Сапіташа Владислава з успішним виступом на змаганнях з ігрових комп’ютерних технологій!

 
Студент ФІТКІ – член збірної команди Вінницької області зі стрільби
Четвер, 12 березня 2020, 12:41

З 5 по 9 лютого 2020 року у Львові відбувся чемпіонат України з кульової стрільби для учасників 2002 року народження та молодших.

Членом збірної команди Вінницької області був першокурсник ФІТКІ Пилявець Ігор (гр.1БС-19б). У фіналі змагань команда Вінницької області виборола 5 місце.

Вітаємо Ігоря з вдалим виступом. Бажаємо нових спортивних перемог!

 
День відкритих дверей ВНТУ – ТехноАртФест для абітурієнтів
Вівторок, 03 березня 2020, 11:50

Цьогоріч день відкритих дверей університету пройшов в останній день зими в новому форматі ТехноАртФесту, у програмі якого відбулися інтерактивні виставки, тематичні екскурсії, конкурси, квести, інтелектуальні ігри, майстер-класи, тренінги.

Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії організував інформаційну виставку в холі 2 корпусу, квести на знайомство з ВНТУ, демонстрацію наукових розробок та технічних цікавинок для абітурієнтів.

Важливими компонентами ТехноАртФесту стало спілкування з майбутніми абітурієнтами та їх батьками, що розпочалось при зустрічі з ректором і представниками приймальної комісії, продовжилося в холах навчальних корпусів, а закінчилось спілкуванням з деканом факультету та завідувачами кафедр і панельними тематичними дискусіями.

Панельні дискусії були від викладачів ФІТКІ на тему «Штучний інтелект» та «Диво комп’ютерної графіки».

Запрошуємо абітурієнтів вступати до Вінницького національного технічного університету на факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії!

 
Результати 1-го туру конкурсу стипендіальної програми Завтра.ua 2019/20 н.р.
Четвер, 06 лютого 2020, 10:51

Підбито підсумки 1-го туру конкурсу стипендіальної програми Завтра.ua Фонду Віктора Пінчука 2019/20 н.р. Головна мета програми – сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни.

До участі у Конкурсі-2019/20 н.р. було подано документи від 562 студентів зі 103 закладів вищої освіти України. Журі визначило загальний рейтинг конкурсантів. За результатами програми було обрано 474 кращих студенти для участі в 2-му турі програми, який передбачає оцінювання наукової роботи студентів, поданої на конкурс.

Переможцями 1-го етапу конкурсу стали девять студентів Вінницького національного технічного університету, п’ятеро з них – студенти з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

Ірина Колос (магістрантка кафедри програмного забезпечення, гр.1ПІ-19м)
Діана Король (студентка 4-го курсу кафедри програмного забезпечення, гр.2ПІ-16б)
Ірина Хазівалієва (студентка 3-го курсу кафедри комп’ютерних наук, гр.2КН-17б)
Владислав Попов (студент 4-го курсу кафедри програмного забезпечення, гр.1ПІ-16б)
Анастасія Черниш (студентка 4-го курсу кафедри програмного забезпечення, гр.2ПІ-16б)

Вітаємо наших студентів!

Бажаємо їм успіхів у наступному етапі конкурсу.

 
Студентка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення – стипендіатка Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради
Четвер, 06 лютого 2020, 10:47

За наказом департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №22 від 24.01.2020 року стипендію облдержадміністрації та обласної Ради на 1 півріччя 2020 року (з 01.01.2020р. по 30.06.2020р.) призначено четвертокурсниці ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Яковенко Олесі (гр.2ПІ-16б).

Яковенко Олеся є відмінницею навчання, середній бал успішності – 5,0 (за останню сесію). Активно займається науковими дослідженнями в галузі комп’ютерної графіки, захоплюється 3D-моделюванням. Має 11 наукових публікацій, серед яких стаття у фаховому виданні. Олеся є багаторазовим учасником і переможцем Всеукраїнських і міжнародних олімпіад та ІТ-конкурсів, зокрема:

 • посіла 1 місце на Міжнародному конкурсу з комп’ютерної графіки «International Competition «Cyprus Star Media»» (The Official International Competitions in Europe), який проходив у Нікосії, столиці Республіки Кіпр 14.05.2019 р.;

 • посіла 1 місце на Міжнародному літньому бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки у номінації «Краща 3D графіка» (м.Вінниця, 2019 р.);

 • посіла 3 місце на XVIІ Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки у номінації «Краща 3D графіка» (м.Вінниця, 2019 р.).

Вітаємо Олесю з отриманням іменної стипендії!

 
Призер чемпіонату міста з боротьби сумо
Четвер, 06 лютого 2020, 10:42

8 січня 2020 року у Вінниці відбувся чемпіонат міста з боротьби сумо серед чоловіків та жінок.

Призером чемпіонату став першокурсник ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наукРухадзе Давид (гр.2КН-19б) виборов 2 місце!

Рухадзе Давид був також призером відкритого чемпіонату міста з боротьби сумо восени минулого року, де посів 2 місце серед молоді до 23-х років.

Вітаємо Давида з перемогою!

 
Призер І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з нарисної геометрії
Четвер, 06 лютого 2020, 10:38

У ВНТУ відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з нарисної геометрії.

Призером олімпіади став першокурсник ФІТКІ з кафедри обчислювальної технікиПоляруш Нікіта (гр.1КІ-19б) посів 2 місце!

Вітаємо Нікіту з перемогою!

 
Випуск магістрів ФІТКІ
Вівторок, 04 лютого 2020, 11:30

9 січня 2020 року факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії провів у доросле життя своїх кращих випускників – 120 магістрів ФІТКІ.

На святі в коференц-залі університету були присутні випускники, їхні батьки і друзі, адміністрація ФІТКІ, студрада факультету.

З привітальним словом до випускників звернулися декан ФІТКІ професор Азаров О.Д., заступник декана доцент Войтко В.В., завідувач кафедрою програмного забезпечення професор Романюк О.Н., завідувач кафедрою комп’ютерних наук професор Яровий А.А., заступник завідувача кафедрою обчислювальної техніки доцент Крупельницький Л.В.

Привітати магістрів прийшли наші випускники минулих років, провідні програмісти відомих ІТ-фірм: випускник магістратури з кафедри обчислювальної техніки, переможець міжнародних конкурсів з веб-програмування Владислав Гронюк, випускник магістратури з кафедри програмного забезпечення, відмінник навчання, староста групи 3ПЗ–02, Містер-Шарм ВНТУ, КВН-щик Юрій Постовий та випускниця магістратури з кафедри комп’ютерних наук, переможець багатьох міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки Юлія Олійник.

Владислав Гронюк Юрій Постовий Юлія Олійник

Випускників вітала Студрада ФІТКІ.

Активісти Студради ФІТКІ Аліна Мазур та Костянтин Швачич

Магістри у мантіях і конфедератках отримали дипломи. Вітаємо їх з цією важливою подією, бажаємо успіхів та нових професійних перемог!

Диплом магістра отримує Ель Жеддауї Хашем (Туніс) – випускник кафедри ПЗ, переможець багатьох міжнародних і Всеукраїнських олімпіад і конкурсів з веб-дизайну

Слід відмітити високу якість підготовки цьогорічних магістрів. Серед випускників 16 магістрів отримали червоні дипломи.

Спеціальність 121 - «Інженерія програмного забезпечення» (10 магістрів отримали диплом з відзнакою):

Богачук Галина Володимирівна (учасниця науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій, стипендіатка Верховної Ради України, переможець багатьох Всеукраїнських і міжнародних ІТ-конкурсів та конкурсів з комп’ютерної графіки, переможець міжнародного конкурсу студентських наукових робіт, ввійшла в сотню кращих студентів України за програмою Завтра.UA, активістка студентського самоврядування ФІТКІ),

Воловик Богдан Петрович (учасник науково-технічних конференцій, староста групи 2ПІ-18м),

Волошина Анна Валеріївна (учасниця науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій, переможець міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки, активістка студентського самоврядування ФІТКІ),

Задорожний Віталій Миколайович (учасник науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій, активіст студентського самоврядування ФІТКІ, староста групи 1ПІ-18м),

Кавка Олексій Олександрович (переможець багатьох міжнародних олімпіад з програмування, півфіналіст світу зі спортивного програмування, лектор гуртка зі спортивного програмування),

Кобися Ігор Володимирович (переможець конкурсів з веб-програмування, учасник науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій, активіст студентського самоврядування ФІТКІ),

Ковбасюк Олександр Вікторович (учасник науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій),

Пивовар Микола Анатолійович (учасник науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій),

Риндін Сергій Анатолійович (переможець багатьох міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки, учасник науково-технічних конференцій, багаторазовий переможець турнірів з інтелектуальних ігор),

Стахов Леонід Петрович (учасник науково-технічних конференцій, призер Всеукраїнських олімпіад з програмування).

Всього кафедра програмного забезпечення випустила 41 магістра, з них 25 бюджетників, 15 контрактників й 1 іноземець.

Спеціальність 122 - «Комп’ютерні науки» (3 магістри отримали диплом з відзнакою):

Давидов Сергій Юрійович (учасник науково-технічних конференцій, переможець Всеукраїнських дебатних турнірів, призер обласних спортивних змагань з боротьби, староста групи 2КН-18м),

Морозов Олександр Сергійович (учасник науково-технічних конференцій, активіст студентського самоврядування ВНТУ, Містер Шарм ВНТУ, багаторазовий переможець ігор у КВН, багаторазовий переможець інтелектуальних ігор),

Семенова Людмила Миколаївна (учасниця науково-технічних конференцій, переможиця предметних олімпіад, активістка студентського самоврядування ФІТКІ, староста групи 1КН-18м).

Всього кафедра комп’ютерних наук випустила 33 магістра, з них 25 бюджетників і 8 контрактників.

Спеціальність 123 - «Комп’ютерна інженерія» (2 магістри отримали диплом з відзнакою):

Куцак Юлія Віталіївна (учасник науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій),

Недоснований Олександр Юрійович (учасник науково-технічних конференцій, автор наукових публікацій, переможець багатьох Всеукраїнських ІТ-конкурсів, переможець міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки, переможець Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент» у номінації «дизайнер», активіст студентського самоврядування ФІТКІ, багаторазовий переможець Всеукраїнських і обласних змагань з легкої атлетики, староста групи 2КІ-18м).

Всього кафедра обчислювальної техніки випустила 30 магістрів, з них 23 бюджетники та 7 контрактників.

Спеціальність 125 - «Кібербезпека» (1 магістр отримав диплом з відзнакою):

Татарчук Артем Євгенович (учасник науково-технічних конференцій, переможець ІТ-конкурсів).

Всього кафедра захисту інформації випустила 16 магістрів, з них 14 бюджетників і 2 контрактники.

Пишаємося нашими випускниками!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 104
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.