УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ – учасники міжнародної студентської олімпіади з програмування KPI-OPEN 2018
Вівторок, 24 липня 2018, 10:35

З 3 по 6 липня 2018 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувалася Тринадцята міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О.Лебедєва та В.М.Глушкова «KPI-OPEN 2018». Для участі в ній зареєструвалися дев'яносто дев'ять команд, що представляють університети восьми країн.

Організатором олімпіади виступив КПІ ім. Ігоря Сікорського за підтримки Міністерства освіти і науки України та Кібернетичного центру Національної академії наук України.

Олімпіада проходила в два тури. Організатори підготували для учасників шістнадцять задач – по вісім на перший і другий тури. Олімпіадні задачі – завжди дуже непрості, та цього року вони були особливо складними. Як зауважив, виступаючи перед студентами, член журі й один із багаторічних авторів завдань для неї Олександр Рибак, «це була найскладніша добірка задач за останні роки».

Вінницький національний технічний університет достойно представили на олімпіаді дві команди:

  • збірна команда ФІТКІ у складі Євгенія Щербіни (магістранта кафедри КН, гр.1КН-17м), Дмитра Милосердова (другокурсника кафедри КН, гр.1КН-16б) та Максима Мельника (першокурсника кафедри ПЗ, гр.1ПІ-17б);

  • команда третьокурсників кафедри ПЗ у складі Антона Зубка (гр.1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б) та Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б).

Вітаємо наших студентів з участю в міжнародній олімпіаді та бажаємо перемоги у наступних змаганнях!

 
Студент ФІТКІ – фіналіст Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge» до Випуску Української мережі Стартап Шкіл
Вівторок, 24 липня 2018, 10:29

З 5 по 6 липня 2018 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувався Випуск Української мережі Стартап Шкіл «Sikorsky Challenge» 2018 року.

 

На даний час «Sikorsky Challenge» включає 8 діючих Шкіл в університетах: Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Вінницькому національному технічному університеті, Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь), Державному вищому навчальному закладі «Національний гірничий університет» (м. Дніпро), Донбаській державній машинобудівній академії (м. Краматорськ), Державному вищому навчальному закладі «Донецький національний технічний університет» (м. Покровськ), Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк), Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ).

Цьогоріч подія була поєднана з щорічним Фестивалем інноваційних проектів «Sikorsky Challenge».

ВНТУ на Фестивалі представляв студент 2-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Владислав Білоконь (гр.1ПІ-16б) зі своїм проектом BlueSet, який присвячений розробці спеціалізованого забезпечення для смартфонів з комутаційною системою. Це командна робота другокурсників ФІТКІ з кафедри ПЗ Владислава Білоконя (гр.1ПІ-16б), Юлії Рекути (гр.1ПІ-16б) та Володимира Кравчука (гр.1ПІ-16б), ментор команди – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко.

4 липня відбувся тренінг, на якому розглядалися проекти фіналістів і надавалися важливі поради по покращенню презентацій і самих виступів. Тренери підійшли до кожного проекту як до свого власного, намагаючись зробити презентації конкурсантів більш професійними.

Захоплююча програма Фестивалю та триразове харчування зробили перебування студентів на цій події цікавим і комфортним. Під час кави-брейк відбувалося активне спілкування учасників Фестивалю, обговорення креативних ідей і можливостей їх реалізації.

Владислав Білоконь

Урочистий Випуск Української мережі Стартап Шкіл «Sikorsky Challenge» було організовано в рамках проекту «Модель стартапів «Сікорські Челендж» об’єднує Донбас», підтриманого Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

«Ми зробили акцент на східних регіонах України. Тож сьогодні тут представлено чотири університети з Луганської та Донецької областей, – зауважив ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський, вітаючи випускників мережі. – За останній рік ми змогли підготувати у Стартап-школах, що входять до нашої мережі, понад 280 дослідників і винахідників з цих регіонів. Так само в Стартап-школах навчаються й інноватори з центральної та західної частин України – їх підготовлено більш як 320. Разом число наших випускників – понад 600 осіб».

Вітаємо Владислава з успішною презентацією свого проекту!

 
Студенти ФІТКІ на 11 Молодіжному форумі освітніх програм «Завтра.UA»
Четвер, 05 липня 2018, 10:39

22-24 червня 2018 року відбувся 11 Молодіжний форум освітніх програм «Завтра.UA» та «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука.

На урочистому відкритті було нагороджено стипендіатів програми 2018-го року, серед яких двоє студентів ФІТКІ, які здобули перемогу у конкурсі з 639 конкурсантів: Дар'я Лудан (кафедра КН, гр.2КН-17м) та Галина Богачук (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) .

Галина Богачук та Дар'я Лудан серед студентів ВНТУ – стипендіатів програми «Завтра.UA»

Також на відкритті Форуму перед стипендіатами виступили Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, засновник, підприємець та ініціатор Challenge Management Володимир Кличко, головний редактор газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова, бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук та всесвітньо відомий історик Ніл Фергюсон.

Впродовж трьох днів кращі студенти України мали змогу не лише здобути нові знайомства та дізнатись безліч корисної інформації, а й, об’єднавшись у команди, створити нові проекти, які будуть корисними для нашої держави.

Дар'я Лудан та Галина Богачук (крайні ліворуч) серед студентів ВНТУ – стипендіатів програми «Завтра.UA»

 
Студенти ФІТКІ – переможці ІТ-хакатону «СryptoChallenge» від компанії «Incoresoft LP»
Четвер, 05 липня 2018, 10:24

У ВНТУ відбувся ІТ-Хакатон «СryptoChallenge» від ІТ-компанії «Incoresoft LP», що був організований кафедрою інтеграції навчання з виробництвом і кафедрою комп’ютерних наук ВНТУ.

Тематика хакатону надзвичайно актуальна – реалізація програмних модулів для крипотовалютної біржі.

За словами керівника ІТ-компанії «Incoresoft LP» Олега Сивінюка (до речі, випускника кафедри КН), найважливішим для них є навіть не стільки абсолютно повна програмна реалізація, скільки креативність та застосування нестандартних підходів і рішень. А за цим критерієм якраз саме наші студенти та випускники і є найбільш привабливими для сектору ІТ, зважаючи на їх значний досвід у спортивному програмуванні та ІТ-олімпіадах, де в основі є не типові виробничі задачі, а складні ІТ-головоломки.

У ході проведення ІТ-Хакатону «СryptoChallenge» учасникам було досить цікаво, адже завжди приємно отримати новий досвід та мати можливість поспілкуватися із очільниками ІТ-компаній.

Після проведення ІТ-Хакатону протягом тижня представники ІТ-компанії «Incoresoft LP» визначали команду-переможця.

І наприкінці червня відбулось урочисте оголошення результатів і вручення головного призу – 5 тисяч гривень.

Отож, цьогоріч команда-переможець виявилась у складі двох студентів ФІТКІ з 4-го курсу кафедри комп'ютерних наук – Ігоря Кюльяна (гр.1КН-14б) та Максима Мазура (гр.1КН-14б). Ці студенти у травні 2018 року у складі команди ВНТУ відстоювали честь нашого університету на Міжнародній олімпіаді "Hard & Soft" в Румунії та увійшли в п’ятірку найкращих команд.

Ігор Кюльян та Максим Мазур – по центру

Щиро сподіваємось, що представники ІТ-компанії «Incoresoft LP» матимуть інтерес до реалізації нових ІТ-Хакатонів у нашому університеті, а наші студенти та випускники отримають чергову гарну можливість поближче познайомитися із майбутніми роботодавцями та зарекомендувати себе з кращого боку, проявивши свої найкращі фахові якості, та черговий раз підтвердити високий рівень здобутих у ВНТУ знань та професійних навиків.

Вітаємо наших студентів з перемогою і отриманням головного призу хакатону!

 
Студенти ФІТКІ – призери фіналу Міжнародної студентської олімпіади в ІТ-сфері «IT-Universe-2018»
Четвер, 05 липня 2018, 10:08

У Києві відбувся фінал Міжнародної студентської олімпіади в ІТ-сфері «IT-Universe-2018». На фінальні змагання були запрошені студенти із понад 40 вишів Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь й України.

ВНТУ представляли студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, які готувалися до фіналу під керівництвом викладачів кафедри програмного забезпечення професора Олександра Романюка, доцента Олени Коваленко, доцента Вікторії Войтко, доцента кафедри обчислювальної техніки Леоніда Крупельницького та доцента кафедри захисту інформації Леоніда Куперштейна.

Команда ВНТУ здобула бронзу серед вишів у фінальному заліку Міжнародної студентської олімпіади «IT-Universe-2018», посівши 3 командне місце.

Призерами олімпіади стали студенти ФІТКІ:

Люба Мельник (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б) – 1 місце в номінації «Веб-дизайн» та Ілля Телець (кафедра ОТ, гр.1КІ-16мс) – 3 місце в номінації «Веб-дизайн».

Люба Мельник та Ілля Телець – переможці фіналу «IT-Universe-2018» у номінації «Веб-дизайн»

У номінації «Управління ІТ-проектами» призерами фіналу стали студенти ФІТКІ ВНТУ, отримавши іменні дипломи за краще рішення:

Лілія Сагайдак (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б) – за ефективне управління трудовими ресурсами, Тетяна Лавренюк (кафедра ЗІ, гр.1БС-17м) – за краще бачення продукту проекту, Олександр Пупко (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) – за планування проекту вручну та Дмитро Колос (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) – за планування проекту вручну.

Тетяна Лавренюк, Дмитро Колос, Олександр Пупко та Лілія Сагайдак– призери фіналу «IT-Universe-2018» у номінації «Управління ІТ-проектами»

Вітаємо наших переможців!

 
Студент ФІТКІ – призер обласних змагань з дзюдо
Четвер, 05 липня 2018, 09:57

У Вінниці відбулися обласні змагання з дзюдо. Студент ФІТКІ Дмитро Середа (кафедра ЗІ, гр. 1БС-17б) виборов на змаганнях бронзу.

Вітаємо Дмитра з перемогою!

 
Студентка кафедри ОТ – чемпіон університету з настільного тенісу
Четвер, 05 липня 2018, 09:43

ВНТУ відбулася першість університету серед студентів, викладачів і співробітників з настільного тенісу. У жіночому розряді чемпіонкою ВНТУ 2018 року з настільного тенісу стала Дищук Юліанна (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.1КІ-16б).

Дищук Юліанна – по центру

 
Студенти ФІТКІ – призери Чемпіонату міста з гри «Ерудит-квартет»
Четвер, 05 липня 2018, 09:30

У міському Палаці мистецтв відбувся Чемпіонат міста з гри «Ерудит-квартет» серед учнівської та студентської молоді на призи міського голови.

Студенти ФІТКІ Олександр Стрижалов (кафедра КН, гр.1КН-15б) та Іван Янковий (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17м) у складі збірної команди ВНТУ стали призерами інтелектуальних змагань, посівши 2-ге місце.

Іван Янковий Олександр Стрижалов

Вітаємо наших інтелектуалів!

 
Студенти ФІТКІ – переможці олімпіади з фізики
Четвер, 05 липня 2018, 09:18

На базі кафедри загальної фізики відбувся заключний тур першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фізика». В ньому взяли участь 20 студентів 1-2 курсів ВНТУ.

Найкращі результати показали студенти ФІТКІ:

Місце

ПІП, факультет, група

Кількість балів

І

Завальнюк Євген, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17б

19

ІІ

Шинкаренко Олег, ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-17б

17

ІІІ

Пастух Ігор, ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-17б

13

ІІІ

Хазівалієва Ірина, ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-17б

12

ІІІ

Лебедь Назар, ФІТКІ, кафедра КН, гр. 2КН-17б

12

Завальнюк Євген – переможець олімпіади з фізики

Вітаємо переможців олімпіади!

 
Чи потрібен програмісту університет?
Четвер, 05 липня 2018, 09:02

Випускник кафедри комп’ютерних наук (ФІТКІ) Вінницького національного технічного університету, а нині вже викладач цієї кафедри Євген Шемет, котрий стажувався у Гарвардському університеті (Бостон, США), розмірковує про роль університету в становленні програміста: «Спершу, одразу після завершення навчання в університеті, складалося враження, що більшість отриманих знань не мають практичного застосування. Але коли ти ростеш, коли з’являється своя команда, коли ускладнюються завдання і збільшується відповідальність, виявляється, що усе більше і більше відчувається корисність інформації, яку отримав в університеті. Так стверджує і Вадим Мацішевський, теж випускник кафедри КН, мій одногрупник. Також я проводив співбесіди якийсь час і тоді дуже відчув різницю між людьми, які закінчували університет і які не мають вищої освіти. З випускниками університету набагато простіше розмовляти, бо у них є база. Людина, яка не має освіти, виходить лише зі свого досвіду, а людина, котра має університетську освіту, уміє аналізувати. На співбесіді мені не обов’язково, щоб людина знала відповіді на всі питання. Для мене важливо, що людина може працювати і вирішувати проблеми».

Євген Шемет – викладач кафедри КН

Завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий: «Євген Шемет – дуже серйозний фахівець. Він один із головних розробників веб-сервісу Євротаксі у Вінниці (до речі, один із перших подібних сервісів у Вінниці). Це онлайн сервіс, коли ви через смартфон можете замовити собі таксі. За градацією у Євгена рівень програміста senior. Зарплата в університеті не є фактором, який може зацікавити фахівця такого рівня. Отож, причина, чому він вирішив стати викладачем, — бажання не лише розвиватися самому, а й бачити навколо себе успішних людей».

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 78
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.