УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Баннер
Баннер
ІОН 2018 СЬОГОДНІ ЗІБРАВ У ВНТУ НАУКОВЦІВ ІЗ ШЕСТИ КРАЇН
31.05.2018 12:20

Водинадцяте у Вінницькому національному технічному університеті стартувала міжнародна науково-практична конференція «Інтернет-Освіта-Наука» (ІОН-2018), де вчені з Азербайджану, Грузії, Болгарії, Польщі, Португалії й України обговорюватимуть нові наукові i практичні результати використання iнформацiйних технологiй та Iнтернету в науцi, освiтi та виробництвi.

Конференцію проводить кафедра комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Відкриваючи наукове дійство, ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко побажав учасникам плідної роботи і приємного знайомства з найкомфортнішим містом України — Вінницею.

Заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна також приєдналася до щирих побажань.

Ніно Топирідзе, керівник адміністрації Cухумського державного університету: «Я дуже рада своєму приїзду до України. Ця наукова співпраця обіцяє бути обопільно корисною — і для вас, і для нас. Грузія дуже поважає Україну, і я певна, що це взаємно».

Професор Люблінської політехніки, почесний професор ВНТУ Вольдемар Вуйцек: «Мені дуже приємно знову бачити ректора ВНТУ, який минулого тижня брав участь в урочистостях з нагоди 65-річчя Politechnikі Lubelskіey. Приємно бачити усіх вас, адже співпраця наших університетів плідно розвивається уже 18 років! Ми разом із 2000-го! Нині обмінюємось студентами, професорами, проводимо спільні конференції і наукові дослідження. Мої дорогі друзі, я радий бути причетним до ІОН 2018».

Заступник директора Вінницької фізико-математичної гімназії №17, народний вчитель України Юрій Пасіхов захопливо розповів учасникам конференції про єдине мережецентричне інформаційно-освітнє середовище загально-освітніх навчальних закладів.

Потому відбулась панельна дискусія «Заклад вищої освіти – академічне місто – бізнес».

Спікери: ректор ВНТУ Володимир Грабко; керівники освіти Вінниці; Founder, CEO ІТ-компанії «Джемікл» Марат Хазін; директор ІТ- компанії Apex Rest Олексій Вихристюк; технічний директор ІТ-компанії BlockSoftLabs Дмитро Зарезенко; Education Lead ІТ-фонду BrainBasket Євген Шемет; директор ІТ-компанії Arixess Ілля Суханов.

Варто зазначити, що до організації конференції долучилися окрім ВНТУ, Академія праці, соціальних відносин і туризму, Бакинський державний університет, Технічний університет – Варна, Cухумський державний університет, Грузинський технічний університет, Європейский університет, CDM A/S, Люблінська політехніка, Опольський політехнічний університет, Лісабонський університет NOVA, Чорноморський державний університет ім. П. Могили, Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського.

На конференції відбувалися презентації закінчених програмних продуктів, технічних засобів і методик, майстер-класи з дистанційного навчання, з комп’ютерної графіки і Web-дизайну, психології. Також відбувся семінар-презентація нової книги Алекпера Алієва та Володимира Гаха «Современные языки и технологии программирования. Язык C#».

Потому на гостей ВНТУ чекала яскрава розважальна програма — фонтан Roshen, екскурсія на завод Nemiroff, до палаців графині Щербатової (Немирів) та Потоцьких (Тульчин).

 
СТУДЕНТ ФІТКІ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПІВФІНАЛУ ЧЕМПІОНАТУ КВН ВІННИЦІ
31.05.2018 12:16

У Вінниці відбувся півфінал Відкритого чемпіонату КВН на призи від міського голови Сергія Моргунова. Команда ВНТУ «Короче гумористи» посіла 1 місце в півфінальних іграх. У команді грає студент 2-го курсу ФІТКІ Олександр Зарицький (гр.1КН-16б).

Олександр Зарицький – крайній ліворуч

Фінал Чемпіонату КВН Вінниці відбудеться у жовтні 2018 року. Бажаємо Олександру перемоги у фінальних іграх!

 
ПЕРШОКУРСНИКИ ФІТКІ — ЧЕМПІОНИ СПАРТАКІАДИ ВНТУ З МІНІ-ФУТБОЛУ
31.05.2018 12:11

У Вінницькому національному технічному університеті відбувся чемпіонат з міні-футболу серед збірних команд навчальних факультетів перших курсів за програмою Спартакіади ВНТУ «Молодь і спорт України» 2017-2018 н.р.

Змагання проходили за коловою системою в V турів. Було зіграно 15 зустрічей, які визначили переможців і призерів чемпіонату з міні-футболу 2018-го року серед першокурсників.

1 місце посіла команда студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Склад команди:

Король Богдан (3ПІ-17б),

Леськов Віталій (1КІ-17)б,

Піскунов Ярослав (2ПІ-17б),

Васильков Олександр (1ПІ-17б),

Чухомець Михайло (3ПІ-17б),

Храпа Дмитро (3ПІ-17б),

Роїк Іван (3ПІ-17б),

Лема Кевін (3ПІ-17б),

Рудаков Олексій (3ПІ-17б),

Бойчук Віталій (1КІ-17б).

Переможці та призери змагань були нагороджені дипломами та грамотами Вінницького обласного центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх», які вручив головний суддя змагань Денис Кулик (тренер збірної команди ВНТУ з футболу) і голова Спортклубу ВНТУ Володимир Тихонов.

 
ПЕРШИЙ КРОК ДО ПРИЙНЯТТЯ ІНДУСТРІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ІТ-ФАХІВЦІВ В УКРАЇНІ
31.05.2018 12:04

У Києві асоціація «Інформаційні технології України» провела презентацію та обговорення проекту прийняття індустріальних стандартів ІТ-спеціаліста в Україні. На зустрічі були присутні представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики, представники провідних ІТ-компаній та технічних вишів України.

Ініціатор заходу — асоціація «Інформаційні технології України» об'єднує близько 60 провідних компаній в галузі індустрії розробки програмного забезпечення.

Мета зустрічі — створення дієвої платформи для діалогу та стратегічного співробітництва між керівниками державних органів, вітчизняних та закордонних вищих навчальних закладів і провідних ІТ-компаній.

На цьому заході досить активними спікерами були представники

Міністерства освіти і науки України — Олег Шаров,
з відомих компаній: Epam Systems — Максим Почебут, Global Logic — Ігор Беда та Тетяна Хряпіна, SoftServe — Ярослав Любінец та багато інших.

Під час презентації проект індустріальних стандартів ІТ-спеціаліста було обговорено як з представниками провідних ІТ-компаній, так і багатьма викладачами вищих навчальних технічних закладів України.

Цей стандарт є пропозицією провідних ІТ-компаній і потребує ще свого розвитку та доповнень.

Я запропонував додавати до стандарту Junior Software Testing Engineer такого важливого розділу як Non-functional testing, що було ухвалено та прийнято до розгляду розробками стандарту.

Олександр ХОШАБА, директор Центру інновацій в електронному урядуванні, кандидат технічних наук, доцент кафедри ПЗ ВНТУ

Такі індустріальні стандарти для ІТ-фахівців написані лише англійською мовою та вважаються спільнотою, що була присутня на презентації проекту, важливим кроком вперед до інтеграції вишів з ІТ-бізнесом.

Учасниками були висвітлені проблеми та можливі шляхи їх вирішення. Найважливіші з них:

- недостатнє забезпечення навчального процесу кваліфікованими викладачами та неналежна оплата їхньої праці;

- незадовільна підготовка студентів та школярів в галузі інформаційних технологій та фізико-математичних дисциплін;

- застаріли навчальні плани та програми дисциплін;

- виїзд талановитих студентів та школярів до закордонних університетів;

- виїзд кваліфікованих спеціалістів на роботу до закордонних ІТ-компаній.

Основний висновок обговорення проекту — досвідчений викладач приносить значно більше прибутку ІТ-компаніям, якщо він перебуває на своєму місці, тобто у виші. Це тому, що досвідчений викладач надає провідним ІТ-компаніям у середньому 20-30 кваліфікованих молодих спеціалістів. Зі свого боку нині ІТ-компанії намагаються заохотити викладачів до якісної роботи через реалізацію різних потреб педагогів, стимулювання їх до професійного зросту та ефективного використання власних фахових знань.

Також було наголошено на тому, що  хоча роботу в ІТ-сфері можливо виконувати з середньою фаховою освітою, але компанії бажають бачити молодих фахівців з вищою спеціальною освітою. Такі молоді фахівці можуть вирішувати значно ширше коло прикладних задач.

Шляхи вирішення проблем пропонувались наступні:

- обмін досвідом між кваліфікованими викладачами та співробітниками ІТ-компаній;

- наближення робочих планів та програм до сучасних потреб ІТ-компаній;

- повернення досвідчених викладачів з ІТ-компаній до вишів зі збереженням матеріальних заохочень;

- підвищення кваліфікації викладачів через дистанційні курси, стажування в ІТ-компаніях тощо;

- додаткова підготовка з сучасних інформаційних технологій студентів та школярів;

- залучення аспірантів та студентів до викладацької роботи;

- заохочення викладачів університетів до кваліфікованої роботи зі студентами та школярами.

Наостанок було наголошено, що Асоціація «Інформаційні технології України» готова співпрацювати з викладачами технічних університетів та очікує від них відповіді на такі конкретні питання:

- які сучасні фахові знання, що цікаві ІТ-компаніям, можуть надати викладачі студентам та школярам?

- що необхідно викладачу для його професійного зросту?

Олександр ХОШАБА, директор Центру інновацій в електронному урядуванні, кандидат технічних наук, доцент кафедри ПЗ ВНТУ

 
Студент ФІТКІ здобув перемогу у дисциплінах спринту на універсіаді Вінницької області
31.05.2018 11:59

У Вінниці пройшла універсіада Вінницької області серед ВНЗ III-IV рівня акредитації. Студент ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс) змагався у дисциплінах спринту - 200 метрів, де здобув перемогу з особистим рекордом. Олександр переміг й у естафеті 4 по 100 метрів, де також встановив особистий рекорд. На стометрівці Олександр посів 4-те місце.

Вітаємо Олександра і бажаємо йому нових спортивних перемог!

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 148
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.