УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Баннер
Баннер
Студентка ФІТКІ два тижні навчалася в Італії
13.06.2018 09:54

Студентка 3-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Діана Дмітрієнко (гр.1ПІ-15б) два тижні навчалася в місті Турині, першій столиці Італії, де вивчала курс «На стражі Індустріалізації 4.0».

Діана Дмітрієнко ділиться враженнями від поїздки:

«Місто Турин – одне з найстаріших міст Італії, яке із перших днів зачарувало мене красою архітектури. Це були два неймовірні тижні, що я провела у колі студентів з різних куточків Європи, з таких країн як Польща, Росія, Литва, Болгарія, Хорватія, Македонія,Румунія, Австрія, Німеччина, Франція, Греція, Іспанія, Португалія, Туреччина, Сербія.

Організатори курсу постаралися на славу. В нас була дуже насичена академічна частина. Оскільки темою курсу була «Індустріалізація 4.0», головною тематикою наших лекцій були найрізноманітніші інновації. В першу чергу це штучні інтелекти (АІ) та віртуальні реальності (Virtual and Augmented Reality), концепція мережі речей (IoT), 3D принтери (Addіtive Manufacturing – нова назва для технологій з використанням 3D принтерів), а також ми отримали велику кількість іншої інформації у цій сфері.

Мені як студентці спеціальності розробки програмного забезпечення було цікаво послухати про забезпечення, яке пишуть для підтримки  і обробки даних в Інтернеті речей та про підтримку штучних інтелектів. Крім того, не залишила байдужою і лекція про кібербезпеку, яка на сьогодні є дуже пріоритетною і актуальною.

Усі лекції проводились на території Турінського політехнічного університету (Politecnico Di Torino). Територія університету дуже велика, корпуси розташовані по всьому місту, велика кількість лабораторій та чудовий парк. Сама урочиста церемонія відкриття курсу проводилась у Палаці Валентино, що є корпусом факультету архітектури. Розписані стелі, стіни та й сама споруда замку з її колонами і скульптурами  вражає своєю красою.

На вихідні нас возили у гори, причому двічі, але у різні місця. Краса Альп вразила мене певно що найбільше. Перша подорож була у гори, де нас водили на виноробну ферму та в затишний ресторанчик у горах. Це були такі собі теплі і традиційні італійські вихідні.

Друга ж подорож була у справжні гори, де вершини Альп були покриті снігом і оповиті туманом. Ці краєвиди назавжди залишаться у моїй пам’яті.

Ну і звичайно ж нескінченна кількість італійської їжі. Паста, спагеті, канолі і багато іншої неймовірно смачної традиційної італійської їжі.

І на завершення хочу додати, що такі курси, що організовує BEST, надають неймовірну можливість подорожувати Європою і знаходити друзів з усіх її куточків».

 
КУБОК ВЕКУА - 2018
04.06.2018 08:36

У святкові дні 26 і 27 травня 2018 року відбулися змагання 12-ої міжнародної олімпіади з програмування на Кубок академіка Векуа, які підбили підсумки сезону 2017/2018 навчального року щодо олімпіад, які проводяться за правилами студентської першості світу АСМ-ІСРС.

Кубок Векуа є професійною олімпіадою, яка не обмежує склад учасників жодними рамками. Тут можуть змагатися і школярі, і студенти, і ветерани, які вже давно закінчили навчальні заклади; учні та їх тренери; професійні програмісти і аматори.

Учасники можуть змагатися в особистому і/або командному турах. Команди можуть включати до свого складу від одного до трьох учасників, кожен з яких може представляти різні навчальні заклади, компанії, міста або й країни.

Змагання цього року пройшли у мультисайтовому режимі на майданчиках п’яти країн: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Росії та України.

В Україні олімпіаду Кубку приймали три університети: Вінницький національний технічний університет (ВНТУ), Одеська національна академія харчової промисловості (ОНАХТ) та Ужгородський національний університет (УжНУ).

Координатором Кубку Векуа по Україні був професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра.

На вінницькому майданчику для участі у змаганнях зареєструвалися сім команд ВНТУ, по одній команді Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (ВДПУ) і Донецького національного університету (ДонНУ) та одразу 11 команд Вінницької фізико-математичної гімназії №17 (ФМГ №17).

Крім того, для участі в олімпіаді до Вінниці приїхали чотири команди Київського національного університету ім. Т. Шевченка (КНУ), команда Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя (ТНТУ) і одна студентка Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА).

Учасники посмакували національну грузинську страву — хачапурі. Харчування учасників під час обох турів забезпечив Всеукраїнський благодійний фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій».

Особистий тур

День особистого туру олімпіади – 26 травня. Високі результати показали учасники вінницького майданчику.

Два 2-их місця по майданчику і диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа вибороли Юрій Шмерчук (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-17м) і Олексій Кавка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-14б).

Диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа отримує Юрій Шмерчук (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-17м)

Диплом ІІ-го ступеня Кубку Векуа отримує Олексій Кавка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-14б)

Два 3-х місця посіли і отримали диплом ІІІ ступеня Кубку Векуа Олександр Спажев (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра КН, гр. 2КН-15б) і Леонід Кузнецов (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-16б).

Командний тур

27 травня у командному турі Кубку Векуа взяли участь 77 команд.

Кращі команди ВНТУ отримали дипломи ІІІ ступеня Кубку Векуа: команда ++j+++j у складі Михайла Кренціна (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-15б) і Антона Зубка (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-15б) та команда figTree у складі Олексія Кавки (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-14б), Андрія Андреєва (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-14б) і Максима Мельника (ВНТУ, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр. 1ПІ-17б).

Краща команда ВНТУ ++j+++j у складі Михайла Кренціна, Олександра Восьмушка і Антона Зубка  посіла 3 місце на вінницькому майданчику

Призери Кубку Векуа – команда figTree у складі Олексія Кавки, Андрія Андреєва і Максима Мельника

 

Вітаємо наших програмістів з черговою перемогою!

 
Студенти ФІТКІ – переможці фінальних «Інженерних змагань» у Львові
04.06.2018 08:24

У Львові з 16 по 20 травня 2018 р. проходив національний етап інженерних змагань EBEC Challenge у Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», організований осередком BEST Lviv.

Цьогоріч національний етап EBEC Challenge у всій Європі об’єднаний спільною темою — смарт-сіті.

У фінальних змаганнях ВНТУ представляли переможці регіонального етапу змагань: збірна команда студентів ФІТКІ та ФМТ «Ми у мами інженери» (змагалася в номінації Team Design) та команда Greentvein (змагалася  в номінації Case Study).

Склад команди «Ми у мами інженери»: Мартишев Владислав (ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-15б), Мартишев Роман (ФМТ), Кириленко Георгій (ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-15б), Лановий Роман (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.1КІ-15б).

Завдання першого дня змагань – створити підйомний кран для сортування. Кран мав не просто піднімати вантаж, а й сортувати його за кольорами і переносити в визначене місце. Як кажуть організатори змагань, така розробка буде дуже корисною для розв’язання проблеми сортування сміття.

Команда ВНТУ «Ми у мами інженери» на фінальному етапі «Інженерних змагань у Львові

У другий день змагань команди розробляли концепцію створення транспортного засобу, який можна було б виготовити за п’ять днів. Була задана ситуація, що команда опиняється за 200 км від населеного пункту, їм надається шасі від автомобіля і набір інструментів та матеріалів із будівельного магазину. Учасники мають обрахувати швидкість і вартість засобу, а також визначити, чи реально потім запровадити спроектований пристрій у виробництво.

В останній конкурсний день команди працювали над відновлюваними засобами енергії. Це мав бути енергоефективний прототип міста із мінімізованим споживанням вичерпних ресурсів. У проекті потрібно було використовувати джерела відновлюваної енергії — сонця, вітру, річок.

Переможцем фіналу в номінації Team Design (1 місце) стала команда ВНТУ – збірна команда студентів ФІТКІ та ФМТ «Ми у мами інженери».

Вітаємо наших студентів з перемогою! 
Студент ФІТКІ виборов 2 місце на міжнародному чемпіонаті у Кракові
04.06.2018 08:14

Студент першого курсу ФІТКІ (група 2БС-17б) Смолявський Ілля є членом збірної України зі стрибків на акробатичній доріжці.

Ілля став учасником міжнародного чемпіонату, який проходив у місті Кракові (Польща). На Чемпіонаті Смолявський Ілля виборов друге місце.

Ілля Смолявський посів 2 місце на міжнародному чемпіонаті у Кракові

Вітаємо Іллю з гучною перемогою!

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 151
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.