УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Кубок Векуа провели ФІТКІ у ВНТУ
Tuesday, 25 June 2019 12:02

25-26 травня 2019 року втринадцяте відбулися змагання міжнародної олімпіади з програмування на Кубок академіка Іллі Несторовича Векуа, великого грузинського вченого-математика, академіка АН СРСР, президента Академії наук Грузинської РСР.

Цього року змагання, які проходять під егідою Міністерства культури та спорту Грузії, були присвячені святкуванню головного свята країни — 28-ої річниці відновлення незалежності Грузії, проголошеної 26 травня 1991 року.

Традиційно за Кубок Векуа змагалися команди Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Росії та України.

До 2014 року українські команди їздили на змагання Кубку Векуа до Грузії, де показували високі результати. До того ж найчастіше серед українських команд призові місця виборювали саме студенті ВНТУ!

У 2011 році друге місце в особистому турі посів Віталій Невідомий, а у 2012 році переможцем особистого туру став Олександр Кашубін, а третє місце посів Олексій Стах.

У 2010 році команда ВНТУ, яка виступала у складі лише двох осіб: Віталія Невідомого і Олексія Стаха – виборола спеціальний приз Н.І. Мусхелішвілі, який вручається команді гостей, що посіла найвище місце серед команд, що приїхали до Грузії.

Високі результати студентів ВНТУ сприяли тому, що з 2014 року оргкомітет Кубку Векуа дозволив університету організувати власний майданчик Кубку і доручив провести роботу з залучення до проведення Кубку Векуа в Україні ще декількох українських університетів.

Таким чином, у 2015 році було організовано майданчик в Харківському національному університеті радіоелектроніки, у 2016 році – в Одесі (спочатку в Одеському національному університеті ім. І. І Мечнікова, а потім в Одеській національній академії харчових технологій), а з 2018 року – в Ужгородському національному університеті.

Саме на цих чотирьох майданчиках і пройшли в Україні змагання Кубку Векуа – 2019, координатором яких є Вінницький національний технічний університет. Олімпіаду проводить факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у ВНТУ.

Важливими особливостями Кубку Векуа, який проводиться за правилами студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, є те, що, окрім командного туру, він має і особистий тур.

Крім того, у Кубку можуть виступати не лише студенти, але й школярі, і, навіть, ветерани – колишні олімпійці, які вже давно працюють професійними програмістами. До того ж в одній команді можуть виступати разом ветеран, студент і школяр, або, наприклад, вчитель зі своїми учнями.

Цього року в командному турі Кубку Векуа взяли участь 100 команд з чотирьох країн: з Азербайджану – 6, з Грузії – 17, з Росії – 15; з України – 62.

На майданчику ВНТУ зібралася найбільша кількість команд – 26. 14 команд виступило в Харкові, 13 – в Одесі, 9 – в Ужгороді.

Вінницький майданчик зібрав команди 8 університетів з Вінниці, Києва, Кропивницького та Тернополя, 3-х коледжів з Києва, Хмельницького та Бережан і 5 закладів загальної середньої освіти з Вінниці (фізико-математична гімназія №17 і Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді), Києва, Ніжина та Хмельницького.

Задачі Кубку Векуа відрізняються високою складністю, адже участь в ньому регулярно беруть чемпіони і призери студентської першості світу. Отже, боротьба була запеклою.

Кращими серед ВНТУ стали команди: команда VNTU_Nugits у складі Дмитра Милосердова (гр.1КН-16б), Юрія Кучевського (гр.1КН-16б), Владислава Іщука (гр.1КН-16б) – тренер доцент кафедри КН Ігор Арсенюк; команда Decomposition у складі одного Ігоря Пастуха (гр.2КН-17б) – тренер професор кафедри КН Володимир Месюра та команда ++j+++j у складі Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б), Антона Зубка (гр.1ПІ-15б) – тренер доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко.

Команда VNTU_Nugits у складі Дмитра Милосердова (гр.1КН-16б), Юрія Кучевського (гр.1КН-16б), Владислава Іщука (гр.1КН-16б) – тренер доцент кафедри КН Ігор Арсенюк

Команда Decomposition у складі Ігоря Пастуха (гр.2КН-17б) – тренер професор кафедри КН Володимир Месюра

Команда ++j+++j у складі Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б), Антона Зубка (гр.1ПІ-15б) – тренер доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко

Призерами Вінницького сайту Кубку Векуа стали:

2 місце – у команди VNTU_Nugits у складі Дмитра Милосердова (гр.1КН-16б), Юрія Кучевського (гр.1КН-16б), Владислава Іщука (гр.1КН-16б) – тренер доцент кафедри КН Ігор Арсенюк;

3 місце – у команди Decomposition у складі Ігоря Пастуха (гр.2КН-17б) – тренер професор кафедри КН Володимир Месюра.

Перетворити Кубок Векуа на вінницькому майданчику й на невеличке кулінарне свято спромігся шеф-повар ресторану грузинської кухні Georgia Factory та волонтерська «кухарська» команда ВНТУ, які пригостили учасників командного туру хачапурі та кубдарі, а учасників особистого туру – лобіані та хінкалі.

Фінансову підтримку Кубку Векуа забезпечив Всеукраїнський благодійний Фонд «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій».

 
Результати VI студентської виставки курсових проектів
Monday, 10 June 2019 13:49

У вівторок 4 червня 2019 року на кафедрі обчислювальної техніки ФІТКІ (спеціальність 123 – «Комп’ютерна інженерія»)  відбулась вже традиційна виставка практичних результатів спеціалізованих курсових проектів з дисципліни 2 курсу «Комп`ютерна електроніка» (керівники – д.т.н., професор Азаров О.Д. та к.т.н., доценти Крупельницький Л.В. і Гарнага В.А.). У виставці вперше взяли участь студенти з результатами спеціалізованих курсових проектів з дисципліни «Архітектура комп’ютерів» (керівник к.т.н., доцент Богомолов С.В.).

Відвідувачі виставки – викладачі, співробітники та студенти усього університету цікавились практичними розробками та голосували за кращі роботи шляхом анкетування. Отже, переможці виставки визначались не тільки за технічним рівнем, але й за вмінням авторів проектів оригінально презентувати свою ідею та її практичне втілення.

Тож свої проекти на виставці презентували:

Кацалап Андрій (гр.1КІ-17б) – «Поліфонічний цифровий синтезатор музики»,

Майданюк Іван (гр.1КІ-17б) – «Цифровий вимірювач температури й вологості повітря»,

Лукашук Олександр (гр.2КІ-17б) – «Еквалайзер»,

Рудь Людмила (гр.1КІ-17б) – «Лазерна охоронна система. Частина 1. Акустичний сигналізатор на основі таймера»,

Шкуренко Аліна (гр.1КІ-17б) – «Лазерна охоронна система. Частина 2. Світловий сигналізатор на основі компаратора»,

Лизогуб Денис (гр.1КІ-17б) – «Широкосмуговий радіочастотний генератор завад»,

Козяр Сергій (гр.1КІ-17б) – «Сигналізатор затоплення»,

Кривуш Ярослав (гр.1КІ-17б) – «GSM- cигналізація»,

Щур Дмитро (гр.1КІ-17б) – «Система дистанційного відеоспостереження»,

Капличний Олег (гр.2КІ-17б) – «Багатоканальний підсилювач звуку»,

Дигодій Віктор (гр.2КІ-17б) – «Мостовий інтегральний підсилювач потужності»,

Чуманов Артем (гр.2КІ-17б) – «Прилад для налаштування серводвигунів»,

Паламарчук Микола (гр.1КІ-16б) – «Ультразвуковий вимірювач рівня та об’єму рідини».

Переможцями виставки стали студенти:

у номінації «Комп`ютерна електроніка»:

1 місцеКацалап Андрій (гр.1КІ-17б),

2 місцеЛизогуб Денис (гр.1КІ-17б),

2 місцеЩур Дмитро (гр.1КІ-17б),

3 місцеШкуренко Аліна (гр.1КІ-17б),

3 місцеРудь Людмила (гр.1КІ-17б),

3 місцеЧуманов Артем (гр.2КІ-17б),

у номінації «Архітектура комп’ютерів» 1 місце посів Паламарчук Микола (гр.1КІ-16б).

Усі учасники виставки отримали нагороди у вигляді наборів електронних компонентів від організатора виставки, завідувача НТЦ «Аналого-цифрові системи» Леоніда Віталійовича Крупельницького.

 
ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»
Monday, 10 June 2019 13:30

У квітні 2019 року факультет філології й журналістики імені Михайла Стельмаха Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського організував ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)». У конкурсному змаганні взяли участь 83 студенти, які навчаються в 56 закладах вищої освіти України.

Наш університет на олімпіаді представляли студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Артемчук Наталія, студентка 3 курсу (гр.2КН-16б) та Трошенок Олександр, студент 1 курсу (гр.1КІ-18б), керівник – професор, завідувач кафедри мовознавства Азарова Л. Є.

Трошенок Олександр Артемчук Наталія

За здобуте 5 місце, ґрунтовні знання та належну мовленнєву компетентність грамотою нагороджено Трошенка Олександра. Артемчук Наталію нагороджено грамотою в номінації «Майстер орфографії».

Вітаємо!

 
Студенти ФІТКІ на міжнародних студентських змаганнях у Молдові
Monday, 10 June 2019 13:21

Команда четвертокурсників ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук у складі Дмитра Пантелюка (гр.1КН-15б), Вадима Плахотнюка (гр.1КН-15б) і Олесі Андреєвої (гр.1КН-15б) зі своїм едвайзером — кандидатом технічних наук, старшим викладачем кафедри КН Сергієм Барабаном на IX міжнародних студентських змаганнях Microelectronic Engineering Systems – Sergiu Radauţan - 2019 розробляла і презентувала власний проект. Наша команда розробила «Розумну теплицю» Green Soft, виконала її на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266.

Проходив конкурс у столиці Молдови — Кишиневі 23-26 травня 2019 року.

Присвячений конкурс пам’яті знаного молдавського фізика і державного діяча Сергія Радауцану, першого ректора Кишинівського політехнічного інституту, в якому і проходили змагання і який тепер називається Технічним університетом Молдови.

За перемогу змагались 48 команд з 4-х країн — України, Білорусі, Молдови і Румунії.

Нашу державу представляли команди з ВНТУ, НТУУ «КПІ» і НТУ «ХПІ».

Змагання відбувались у двох категоріях: біомедичні прилади та мікроелектронні прилади.

Наша команда змагалася в категорії мікроелектронні прилади.

«Наша розробка була виконана на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266. Наша Green Soft — це автоматизована теплиця для вирощування овочів і фруктів. Нею можна керувати з мобільного пристрою та через Інтернет. Допомагала нам у реалізації цього проекту уся кафедра комп’ютерних наук і зокрема багато консультував завідувач кафедри — доктор технічних наук, професор Андрій Яровий. Напрям інтернет речей нині активно розвивається на кафедрі комп’ютерних наук, як, до речі, і робототехніка. Особливо багато в цьому напрямку працюють професор Андрій Яровий, кандидати технічних наук, доценти Ігор Арсенюк, Володимир Озеранський, Руслан Балзецький. Ми вперше брали участь у цих змаганнях. Але виступили не гірше їхніх завсідників — команди КПІ, яка вже четвертий рік поспіль тут виступає», — розповідає Сергій Барабан.

IX міжнародні студентські змагання Microelectronic Engineering Systems – Sergiu Radauţan – 2019 зорганізовував факультет комп’ютерів, інформатики та мікроелектроніки Технічного університету Молдови.

Потурбувались про цікаву культурну програму. Учасники відвідали природно-культурний заповідник Старий Орхеї, який за свої неймовірні пейзажі, велику кількість стародавніх руїн і артефактів різних епох вважається головною туристичною пам'яткою Молдови. Також відвідали монастир Курки, чий філігранний храм Різдва Богородиці побудував сам Растреллі.

«Головне — ми отримали особливу відзнаку від спонсора змагань. А представник іншої молдавської фірми теж зацікавився нашою розробкою, зауваживши, що має партнерів в Україні і готовий налагодити співпрацю з нашими студентами.

Після конкурсу ці студенти виходять на захист бакалаврських робіт. Їхні дипломні роботи також пов’язані з робототехнікою і напрямом інтернет речей.

Для студентів участь у цьому конкурсі дала чудовий досвід і потужний стимул до подальшого навчання, реалізації себе в ІТ-сфері», — підсумовує Сергій Барабан.

 
МАКСИМ СТОЙКО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ХХ КУБКУ ЄВРОПИ З РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ У ПАРИЖІ
Monday, 10 June 2019 12:59

Другокурсник факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (кафедра захисту інформації, група 1БС-17б) Стойко Максим у складі збірної України з розв’язування логічних математичних задач представляв нашу країну на ХХ Кубку Європи з розв’язування логічних математичних задач, що проходив 17-27 травня 2019 року у Франції (Париж).

У кубку Європи брало участь 8 країн, які попередньо здобули право брати участь на кваліфікаціях, а саме: Україна, 2 команди з Франції і 2 команди з Тунісу, Швейцарія, Німеччина та Бельгія.

Збірна України складалася з 7 осіб: учень 1-3 класу, учень 4-5 класу, учень 6-7 класу, учень 8-9 класу, студент та викладач, а також капітан, який також входить у команду, але завдання не вирішує.

Змагання проводились в 3 етапи:

1 етап проходив як звичайна олімпіада, де кожен індивідуально вирішує 10 завдань протягом 1 години і результат кожного учасника додається. За результатом 1 етапу наша збірна посіла абсолютне 2 місце.

2 етап був уже зовсім в іншому, командному, форматі, і проходив 45 хвилин. Спочатку запускали 2-х наймолодших учасників команди, і ті вирішували командно завдання, які їм були видані. Через 20 хвилин після початку заходить наступний за віком учасник і йому видаються додатково завдання. Він може як вирішувати нові завдання, так і перевірити, що зробили його товариші по команді і допомогти, якщо не вирішили. Далі кожні 5 хвилин заходять по черзі наступні учасники, а викладач встигає зайти лише на останні 10 хвилин. Збірна України показала відмінний результат і зайняла знову абсолютне 2 місце за результатами 2 етапу.

3 етап являв собою логічну гру. Збірна розбивалася на 3 команди по 2 особи: учні 1-3 та 4-5 класу, учні 6-7 та 8-9 класу і студент з викладачем. Після пояснення умов гри дається пару хвилин на роздуми і після цього команди грали проти команд інших країн відповідно до віку учасників.

Таким чином, кожна пара учасників повинна була зіграти по 7 ігор. Найкраще нашу країну представили в цьому етапі найстарші учасники, зігравши зі статистикою в 4 перемоги і 3 поразки. Наймолодші змогли здолати 3 команди і поступилися у 4-х партіях, а учням 6-7 та 8-9 класу не пощастило, і вони змогли винести лише 2 перемоги з 7. Таким чином, команда за результатами 3 етапу мала статистику з 21 ігор у 9 перемог і 12 поразок, зайнявши 4 місце за рейтингом.

Після підсумовування всіх набраних балів за 3 етапи, рейтинг команд розташувався в такий спосіб:

1 місце - Франція (близько 250 балів)

2 місце - Швейцарія (близько 250 балів)

3 місце - Бельгія (210 балів)

4 місце - Україна (197 балів)

5 місце - Німеччина (194 бали)

6 місце - Франція

7 місце - Туніс

8 місце - Туніс

Таким чином, наша збірна посіла 4 місце на ХХ Кубку Європи з розв'язування логічних математичних задач.

Крім самого Кубка, Україна брала участь в 3 індивідуальних змаганнях (математичні ігри Hex, Mathador і Magick 34).

Наш студент Максим Стойко брав участь в 2 змаганнях - Hex (4 місце серед 10 учасників) і Mathador (8 місце серед 25 учасників).

Студент ФІТКІ Максим Стойко – в Парижі

Крім змагань, команда мала можливість погуляти містом і відвідати головні визначні пам'ятки, відомі на весь світ, такі як Ейфелева вежа, Лувр, Нотр-Дам-де-Парі, Тріумфальна арка, Єлисейські Поля, Базиліка Сакре-Кер, Мулен Руж, а також тематичний парк атракціонів Астерікс.

Студент ФІТКІ Максим Стойко – в Парижі

Максим Стойко, студент групи 1БС-17б факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, ділиться враженнями:

"Я брав участь у Міжнародному чемпіонаті з вирішення логічних математичних задач з 6 класу, але щороку мені трохи не вистачало, щоб зайняти призове місце на Всеукраїнському фіналі, а в цьому році нарешті зміг досягти абсолютного 1 місця і отримав золоту медаль на Всеукраїнському етапі змагань. Приємно усвідомлювати, що багаторічні старання нарешті дали свої плоди.

Велика честь представляти свою країну на Міжнародному рівні, адже це велика відповідальність, хотілося виступити гідно, і, вважаю, що у нашої команди це вийшло.

Часом навіть не віриться, що збулася мрія, адже вдалося відвідати Париж, зануритися в атмосферу цього прекрасного міста і побачити своїми очима всі його краси, ну і, звичайно ж, піднятися на самий верх Ейфелевої вежі. Сподіваюся, у мене ще буде можливість побувати там, а також знову взяти участь у цьому святі для математиків і привезти звідти медалі."

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 185
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.