УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Міжнародна ІТ-компанія Miratech підписала з ВНТУ меморандум про співпрацю і передала кафедрі комп’ютерних наук новітнє обладнання
Четвер, 26 грудня 2019, 09:29

20 грудня 2019 року міжнародна ІТ-компанія Miratech підписала з ВНТУ меморандум про співпрацю і передала кафедрі комп’ютерних наук новітнє обладнання. «Передача такої новітньої техніки – це перший крок. Наступний – це залучення фахівців компанії до проведення занять і майстер-класів», – зауважив ректор Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.

Підписання цього меморандуму якраз у тренді сучасних новацій української вищої освіти: випускові кафедри мають активно працювати з роботодавцями-стейкхолдерами і активно залучати їх до створення навчальних планів.

Завідувач кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий: «Аби саме стейкхолдери визначали з випусковими кафедрами, які дисципліни мають для студентів читатися, які саме знання, вміння і навички слід для студентів у цих дисциплінах забезпечити. І дуже приємно, що у кафедри комп’ютерних наук з’явився ще один надійний стейкхолдер – ІТ-компанія Miratech, яка ділиться з нами досвідом своїх висококваліфікованих фахівців. Ми отримали дороговартісний сучасний 3D-принтер і лазерний гравер для нього. Тепер вихованці нашої кафедри будуть більш конкурентними в змаганнях з робототехніки, а також матимуть більше можливостей для реалізації науково-технічних проектів у сфері інтернету речей, інтелектуальних інформаційних технологій. Компанія Miratech передала нам п’ять робототехнічних наборів на базі Arduino, з яких ми можемо разом із нашим теперішнім кафедральним обладнанням формувати складні високотехнологічні комплекси. Нині маємо на кафедрі багато наукових і практичних досліджень стосовно того, як ефективно рухається один робот, але у світі нині є трендом колективна взаємодія роботів. З допомогою цього обладнання ми зможемо організовувати колективну взаємодію роботів, проводити дослідження на рівні світових стандартів. І це робитимуть наші студенти разом із викладачами».

«Miratech – міжнародна компанія у сфері розроблення програмного забезпечення та автоматизації бізнес-процесів. Заснована в Україні. Компанія має понад 30 років історії. Miratech має офіси в 15-ти країнах світу, серед яких Україна, Іспанія, Польща, Швейцарія, США. Головний офіс розташований у Нью Йорку. У Вінниці нині в Miratech працює понад 40 осіб. І вісімдесят відсотків з них — це випускники ВНТУ. Це Ольга Скидан, Дмитро і Ксенія Білоуси, Юрій Паночишин, Всеволод Посвятенко ...

«До речі, Дмитро Білоус – випускник кафедри комп’ютерних наук, фіналіст всесвітньої першості з програмування 2008 року (32 місце серед 100 кращих команд світу у фіналі, а також серед відбору із 100 тисяч команд на початку змагань !!!), натепер системний архітектор компанії Miratech», – з гордістю зауважує Володимир Месюра, професор кафедри комп’ютерних наук, директор українського сайту Південно-східного європейського регіонального півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС.

 
Підвищення кваліфікації шкільних викладачів з інформатики на факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ
Понеділок, 23 грудня 2019, 13:27

У середу 11 грудня 2019 року на факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ було проведено заняття зі слухачами курсів підвищення кваліфікації Вінницької академії неперервної освіти. На ФІТКІ під керівництвом завідувача відділу інформаційних технологій та видавничої діяльності Лесика Олексія Васильовича завітали 18 вчителів інформатики шкіл Вінницького району та області.

Перед слухачами виступили декан ФІТКІ професор Азаров О. Д., заступник декана з НМР доцент Кирилащук С. А., заступник декана з НРіСК доцент Войтко В. В., які надали інформацією щодо особливостей вступу 2020 року та професійні перспективи випускників факультету.

Цікавими розробками дослідницької та освітньої діяльності поділилися представники кафедр ФІТКІ.

Перед слухачами виступив завідувач кафедри програмного забезпечення, професор Романюк О. Н., який розповів про особливості навчання на спеціальності 121-«Інженерія програмного забезпечення», про Студію веб-дизайну та комп’ютерної графіки, яка функціонує при кафедрі програмного забезпечення і готує переможців міжнародних конкурсів. Результатом роботи студії стало встановлення Рекорду України за кількістю інтелектуальних перемог на міжнародних конкурсах студентів нашого вишу.

Завідувач кафедри комп’ютерних наук, професор Яровий А. А. та асистент кафедри КН Шемет Є. О. розповіли про спеціальність 122 – «Комп’ютерні науки», про досвід застосування концепції «Змішаної освіти», про ефективну технологію on-line курсів провідних інститутів світу у сфері ІТ, про проведення півфіналу Світу зі спортивного програмування у ВНТУ та досвід підготовки команд для участі в цій популярній студентській олімпіаді.

Заступник завідувача кафедри обчислювальної техніки, доцент Крупельницький Л.В. розповів про спеціальність 123 – «Комп’ютерна інженерія» та про нову освітню програму «Системне програмування», про сучасні лабораторії кафедри ОТ та провів екскурсію для вчителів інформатики.

Доцент кафедри захисту інформації Баришев Ю. В. розповів про перспективність спеціальності 125 – «Кібербезпека», про актуальність сучасних систем захисту інформації та про досягнення викладачів і студентів кафедри ЗІ.

 
Студенти ФІТКІ на міжнародному чемпіонаті з робототехніки «Earth Rover: Connecting Things – 2019» у Молдові
Понеділок, 23 грудня 2019, 13:22

З 12 по 14 грудня 2019 року у Кишиневі (Молдова) проходили змагання з робототехніки «Earth Rover: Connecting Things – 2019». Участь у них взяла команда ФІТКІ «RobCo» з кафедри комп'ютерних наук – це студенти Володимир Шепель (гр.2КН-16б), Роман Гульчак (гр.1КН-17б), Андрій Капацин (гр.3КН-18б) і ментор, кандидат технічних наук Сергій Барабан.

Команда «RobCo» з кафедри комп'ютерних наук

Спонсором команди ФІТКІ виступила компанія Arixess.

Крім команди ФІТКІ Україну представляла ще команда з ЧНУ ім. Федьковича (Чернівці). Також були команди з Румунії і декілька команд з Молдови. Усього в змаганнях взяли участь 11 команд з трьох країн.

Спеціально до конкурсу команда ФІТКІ виготовила нового робота. За прототип був взятий Sentry Bot з комп’ютерної гри Fallout.

Корпус робота виготовили з плат відпрацьованого комп’ютера «Спектрум». Робот оснащений двома маніпуляторами, тепловізором на базі безконтактного датчика температури, ардуіновського модуля лазеру і двох сервомоторів.

Робот у режимі реального часу вимірює температуру, вологість, запиленість повітря. Також в нього є функція реагування на вогонь і зупинення руху в разі наявності вогнища попереду.

Родзинкою робота є функція алкотесту, реалізована на базі датчика газів MQ135.Достатньо подути в маніпулятор робота і через декілька секунд робот покаже, чи вживали Ви сьогодні спиртні напої.

Для керування роботом з мобільного телефону команда розробила оригінальне програмне забезпечення на основі фреймворку Python Kivy.

Дев’ять команд з 11 взяли участь у хакатоні, який тривав рівно добу, і за цей час необхідно було зробити робота з деталей, що видали організатори конкурсу. Тема конкурсу – «Home alone» – робот повинен був бути повністю автономним і взаємодіяти з речами, що знаходяться вдома.

«Наша команда успішно виконала завдання. Менш, ніж за добу ми зробили робота лише із елементів, що роздали організатори конкурсу. Наш робот автономно рухався, не торкаючись перешкод в інстальованому організаторами манежі, що мав нагадувати home для роботів. Крім того, наш робот автономно рухався по чорній лінії. До речі, трасу з лінією ми привезли власну, створену ГО «ІТ-скаутс» для різноманітних змагань з робототехніки. На нашій трасі з лінією ще дві команди змагань, крім нас, демонстрували можливості своїх роботів. Наша команда виступала у фірмових футболках з логотипом нашої кафедри КН, спеціально виготовлених до змагань. До речі, наша команда єдина зібрала робота виключно з деталей організаторів, без застосування жодних власних деталей і елементів живлення», — розповідає ментор команди ФІТКІ Сергій Барабан.

Ще цікавий факт — команда кафедри КН виявилась єдиною командою, яка презентувала двох роботів: одного привезеного, а іншого зробленого. Усі інші команди презентували по одному роботу. Результати роботи команди ФІТКІ високо оцінило журі.

«Ми вдячні нашому спонсору — компанії Arixess за матеріальну підтримку, кафедрі комп’ютерних наук і особисто її завідувачу, доктору технічних наук, професорові Андрію Яровому, ГО «ІТ-скаутс» за надану трасу з лінією, ректору ВНТУ, доктору технічних наук, професорові Володимиру Грабку за всебічну підтримку і можливість поїздки», — підсумовує Сергій Барабан.

 
Перемога на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки в Андоррі
Понеділок, 23 грудня 2019, 13:16

27 листопада 2019 року підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки, що проходив у рамках Фестивалю «Festival International of Music and Dance in Andorra la Vellа» в Андоррі-ла-Вельї, столиці Андорри.

Студентка ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Яна Дідик (гр.1КН-17б) посіла 1 місце за роботу, виконану в 2D графіці!

Керівником роботи є завідувач кафедри програмного забезпечення, професор Романюк Олександр Никифорович.

Вітаємо Яну та її керівника з гучною перемогою!

 
Студенти ФІТКІ – учасники музичного фестивалю ім. Ігнація Яна Падеревського
Понеділок, 23 грудня 2019, 12:00

11 грудня 2019 року в Культурно-мистецькому та просвітницькому центрі ВНТУ відбувся музичний фестиваль з нагоди річниці Ігнація Яна Падеревського. 6 листопада музичний світ відзначив 159-ту річницю від дня народження І.Я.Падеревського. У Львові відбувся вже VIII-ий фестиваль фортепіанної музики "Відкриваємо Падеревського".

Наш студентський музичний гурт "Гармонія" (керівник – Світлана Воловодюк, заступник директора КМПЦ) приєднався до цієї славної події під гаслом "У пошуках Падеревського". З великим натхненням молоді музиканти презентували слухачам музику, яка їм імпонує, під яку легко думати, мріяти, відпочивати і яку хочеться дарувати слухачам.

Серед учасників фестивалю було п’ятеро студентів ФІТКІ:

Ярослав Жаврук (гр.1КІ-19м) виконав на фестивалі два твори: "ProtectoroftheEarth" – "Захисники Землі" та твір Людовіко Ейнауді "Experience".

Олег Абрамюк (гр. 2БС-16б) зіграв музичний твір з родинною назвою "Брати".

Дмитро Афанасьєв (гр.1ПІ-19б) на гітарі виконав твір корейського композитора Лі Ру Ма "The river flows in you".

Павло Вовчарук (гр.2КН-17б) зіграв твір італійського композитора Фабріціо Патерліні "Перед штормом".

Михайло Мельник (гр.2ПІ-19б) виконав твір композитора Юрія Весняка "Актриса".

Ярослав Жаврук

Олег Абрамюк

Дмитро Афанасьєв

Павло Вовчарук

Михайло Мельник

Нагородження гурту «Гармонія»

 
Фотоконкурс «Життя прекрасне!»
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:54

У нашому університеті є багато студентів, які виявляють свій талант у фотографуванні. Сьогодні фотографія як мистецтво перебуває на піку популярності. З розвитком технологій, доступністю інформації зйомка людей, природи, предметів на фотокамеру наповнюється зовсім новим змістом.

Тому до Міжнародного дня студента у ВНТУ був організований конкурс фотографій, авторами яких є студенти. Учасники конкурсу поділилися власними яскравими фотороботами, що утверджують цінність і дивовижність життя в різних його проявах.

На сайті JetIQ було представлено близько п’ятдесяти робіт, за які студенти могли віддати свій голос через власний електронний кабінет. Всі фотографії є неймовірними, що демонструють різні аспекти прекрасного життя, тому обрати переможців було не просто. Враховуючи результати голосування більше тисячі осіб й оцінювання журі, було визначено переможців.

2 місце посів студент четвертого курсу ФІТКІ Барановський Олександр (гр.1КН-16б).

Конкурсна робота Олександра Барановського

 
Результати XVI Міжнародного молодіжного фестивалю інформаційних технологій
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:45

Підбито підсумки XVI Міжнародного молодіжного фестивалю інформаційних технологій 2019 року.

Студія з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, що працює при кафедрі програмного забезпечення нашого університету, підготувала на фестиваль низку робіт і отримала 6 перемог у кількох номінаціях.

У номінації «Двовимірна растрова графіка» 2 місце посів Заквацький Сергій (кафедра КН, гр.2КН-18б), науковий керівник – доцент кафедри КН Сілагін Олексій Віталійович.
У номінації «Двовимірна векторна графіка» Дідик Яна (кафедра КН, гр.1КН-17б) отримала аж дві перемоги: посіла 3 місце за роботу, виконану під керівництвом завідувача кафедри ПЗ, професора Романюка Олександра Никифоровича та також отримала 3 місце за роботу, виконану під керівництвом доцента кафедри ПЗ Войтко Вікторії Володимирівни.
У номінації «Web-дизайн» 2 місце посіла Черниш Анастасія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б), науковий керівник – доцент кафедри ПЗ Войтко Вікторія Володимирівна.
У номінації «Web-дизайн» 3 місце посів Кренцін Михайло (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19м), науковий керівник – доцент кафедри ЗІ Куперштейн Леонід Михайлович.
У номінації «Двовимірна анімація» 3 місце посів Василевський Володимир (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б), науковий керівник – доцент кафедри ПЗ Войтко Вікторія Володимирівна.

 

Вітаємо наших студентів та їх керівників з перемогою!

 
Студент ФІТКІ – переможець у кіберспорті!
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:41

Кіберспорт або e-Sports існує з кінця 90-х років ХХ століття. У деяких країнах ігрові змагання з використанням комп'ютерних технологій визнані офіційним видом спорту. Взагалі існує 13 ігор, з яких в усьому світі проходять турніри. Серед них немає тих, що містять в собі елемент випадковості, адже вони для кіберспорту не придатні.

Відділ молодіжної політики Вінницької міської ради спільно з Вінницькою Молодіжною Радою організували і провели 6 грудня 2019 року на честь відзначення Дня Зброїних сил України турнір з популярної гри у світі «CS:GO» в інтернет-салоні «Skynet cyber zone».

Участь у турнірі взяли студенти та учні з університетів, коледжів та училищ нашого міста. ВНТУ представляла збірна університету, до складу якої увійшов магістрант ФІТКІ, староста групи 1КІ-18м Олександр Волосович.

Відбулись 3 гри по 17 раундів. Перший раунд був проведений з Вінницьким національним медичним університетом ім. М. І. Пирогова, де перемогу отримала команда нашого університету з рахунком 17:4. У другому раунді наші кіберспортсмени отримали перемогу з таким самим рахунком. У фіналі змагались з Донецьким національний університет ім. В. Стуса і вже втретє наші студенти отримали заслужену перемогу з результатом 17:7.

Переможцям вручили солодкий подарунок та абонементи в квест-кімнату.

Олександр Волосович – третій ліворуч

Вітаємо Олександра з перемогою!

 
«Містер ВНТУ»
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:35

12 грудня 2019 року відбувся традиційний університетський конкурс «Містер ВНТУ».

Факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії представляв студент третього курсу кафедри захисту інформації Іван Мельник (гр.1БС-17б).

Іван Мельник успішно навчається за спеціальністю 125-«Кібербезпека», захоплюється програмуванням та системами захисту інформації, є активістом студентського самоврядування ФІТКІ. З дитинства Іван захопився танцями, займається бальними та сучасними танцями.

Іван Мельник разом зі студентами ФІТКІ підготував цікаву програму і чудово представив факультет на університетському заході.

Іван Мельник (факультет інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії) отримав титул «Містер Дружелюбність», яким його нагородили учасники конкурсу, що є свідченням доброзичливості, толерантності, відкритості нашого учасника.

Вітаємо Івана з чудовим виступом! Пишаємося нашим студентом!

 
Доцент кафедри ПЗ стажувався в США (м.Нью-Йорк)
Понеділок, 23 грудня 2019, 11:29

У листопаді 2019 року доцент кафедри програмного забезпечення Рейда Олександр Миколайович стажувався за кордоном – на фірмі «Wehrli & Assoc. L.L.C.» у м. Нью-Йорк (США).

Під час стажування Рейда О.М. обговорив з представниками компанії «Wehrli & Assoc. L.L.C.» особливості розробки інтерактивних програмних додатків систем відображення інформації з метою підвищення ефективності викладання програмних дисциплін для студентів спеціальності 121- «Інженерія програмного забезпечення». Олександр Миколайович ознайомився з сучасними підходами до розробки інтерактивних програмних додатків систем відображення інформації в режимі реального часу.

Новітні технології розробки прикладних програм та інтерфейсів інтерактивних систем Олександр Миколайович планує викладати у профільному курсі «Основи програмної інженерії» для третьокурсників ВНТУ зі спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення».

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 100
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.