УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Переможці 1/8 першості світу з програмування ІСРС
Вівторок, 03 листопада 2020, 08:41

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади ІСРС (у статусі 1/8 її світового фіналу), незважаючи на карантинні обмеження, відбувся 26 вересня 2020 року в on-line режимі.

Під керівництвом координатора ВНТУ у змаганнях взяли участь 43 команди: з ВНТУ – 21 команда, Донецького національного університету ім. Василя Стуса (ДонНУ) – 14 команд, Вінницького технічного коледжу (ВТК) – 1 команда та фізико-математичної гімназії № 17 (ФМГ №17) – 7 команд. За кількістю зібраних команд координатор ВНТУ посів 1-е місце по Україні, і сам наш виш, виставивши на змагання 21 команду, став першим за цим показником в Україні.

Переможцями 1/8 першості світу з програмування ІСРС стали студенти ФІТКІ:

1 місцекоманда студентів кафедри КН «VNTU_PIDROS» у складі Спажева Олександра (гр.2КН-19м), Пастуха Ігоря (гр.2КН-17б), Добери Романа (гр.2КН-19м), тренер – професор кафедри КН Месюра В.І.;

 

2 місцекоманда магістрантів кафедри ПЗ «VNTU_Meme_Lords» у складі Позура Михайла (гр.1ПІ-20м), Свіжака Віктора (гр.1ПІ-20м), Наумовського Андрія (гр.1ПІ-20м), тренер – доцент кафедри ПЗ Войтко В.В.;

 

3 місцекоманда магістрантів кафедри ПЗ «VNTU_++j+++j» у складі Кренціна Михайла (гр.1ПІ-19м), Восьмушка Олександра (гр.1ПІ-19м), Зубка Антона (гр.1ПІ-19м), тренер – доцент кафедри ПЗ Войтко В.В.

 

Вітаємо наших студентів і їхніх тренерів з перемогою, бажаємо успіху в наступних етапах олімпіади!

 
Студенти ФІТКІ – переможці обласних спортивних змагань «Козацькі забави»
Вівторок, 03 листопада 2020, 08:34

8 жовтня 2020 року, напередодні Дня українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці на спортивних майданчиках ВНТУ управління фізичної культури облдержадміністрації та Вінницький обласний центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх» провели студентський спортивний захід «Козацькі забави».

У «Козацьких забавах» взяли участь 5 збірних команд навчальних закладів Вінниці. Склад команди — 3 студенти (2 юнаки та 1 дівчина).

Наш університет представляли студенти двох команд:

 • команда «ВНТУ-1», у складі якої виступав студент 4-го курсу ФІТКІ з кафедри захисту інформації Стойко Артем (гр.1БС-17б);
 • команда «ВНТУ-2», у складі якої виступав студент 2-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Мельник Михайло (гр.2ПІ-19б).

У програму змагань входили силові конкурси для юнаків: «прогулянка фермера», «закинь колоду», «буксирування колеса», «перекотиполе». Для дівчат — «смуга перешкод».

В індивідуальних видах програми Стойко Артем у вправах «буксирування колеса» та «прогулянка фермера» став переможцем змагань.

Збірні команди «ВНТУ-1» і «ВНТУ-2» здобули перше загальнокомандне місце, випередивши козаків і козачок з ВДПУ ім. М. Коцюбинського та з Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій.

 

Стойко Артем – у першому ряду крайній ліворуч, Мельник Михайло – у першому ряду крайній праворуч

Переможців нагородили Кубком, золотими медалями, дипломами та пам’ятними призами від Вінницького обласного центру фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх».

Вітаємо наших спортсменів зі спортивною перемогою!

 
Студентка кафедри ПЗ – стипендіатка Верховної ради України
Понеділок, 02 листопада 2020, 09:41

На 2020/2021 навчальний рік іменна стипендія Верховної Ради України призначена студенці 4-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Аліні Чан (гр. 3ПІ-17б).

Середній бал успішності за весь термін навчання в Аліни – 5,0. Аліна Чан захоплюється програмуванням, науковою та творчою діяльністю, пише та декламує вірші. Здобула перше місце на міському студентському конкурсі декламування творів «Поетичні віражі». Відповідально ставиться до громадських доручень. За час навчання у ВНТУ зарекомендувала себе як старанна та активна студентка. Неодноразово брала участь як волонтер в організації олімпіад з програмування.

Брала участь у хакатоні «NASA SpaceApp Challenge», де з командою здобула 4 місце.

Аліна брала участь у наукових конференціях з доповідями:

 • XI Міжнародна науково-практична конференція "Інформаційні технології і автоматизація–2018";
 • XII Міжнародна науково-практична конференція "Інформаційні технології і автоматизація–2019";
 • XІX Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій», 2019 р.;
 • ХХ Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій», 2020 р.;
 • Міжнародна науково-технічна конференція «Комп’ютерна графіка та розпізнавання зображень», 2019 р.;
 • XLVII науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ, 2018 р.;
 • XLVIIІ науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ, 2019 р.;
 • XLIX науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ, 2020 р.;
 • ІХ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Молодь у світі сучасних технологій», 2020 р.;
 • ХІ Міжнародна науково-технічна конференція «Інформаційно-комп’ютерні технології», 2020 р.

Аліна Чан має 15 наукових публікацій, включаючи монографію, статтю у фаховому журналі та тези на міжнародних та вітчизняних конференціях.

 
Грант на розвиток інформаційних технологій
Понеділок, 02 листопада 2020, 09:37

Вінницька обласна державна адміністрація і Вінницька обласна рада провели конкурс на отримання грантів на розвиток області.

Завідувач кафедри обчислювальної техніки Олексій Дмитрович Азаров подав проєкт від Вінницького національного технічного університету «Науково-освітній кластер для інноваційного розвитку та покращення знань ІТ-фахівців у ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредитації». 2 жовтня 2020 року проєкт О. Д. Азарова отримав ІІ місце на Конкурсі та фінансування в сумі 30000 грн. в рамках реалізації обласної програми «Розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти області на 2016-2020 роки»

 

Вітаємо завідувача кафедри ОТ Азарова Олексія Дмитровича з отриманням гранта і бажаємо успішної реалізації проєкту

 
Студент ФІТКІ – призер відкритого чемпіонату України зі стрільби кульової
Понеділок, 02 листопада 2020, 09:31

18-23 жовтня 2020 року у Львові пройшов відкритий чемпіонат України зі стрільби кульової з пневматичної зброї серед спортсменів 2002 року народження та молодших. У складі команди Вінницької області змагався студент 2-го курсу ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри захисту інформації Пилявець Ігор (гр.1БКС-19б).

 

Ігор Пилявець на відкритому чемпіонаті України зі стрільби кульової – другий ліворуч

На Чемпіонаті Ігор Пилявець показав гарні результати і став призером змагань у вправі ПП-МІХТ, виборовши 3 місце.

 

Ігор Пилявець – крайній праворуч

 

Вітаємо Ігоря зі спортивною перемогою!


 
Гучні перемоги студентів кафедри програмного забезпечення на Міжнародних конкурсах далекого зарубіжжя
Субота, 31 жовтня 2020, 10:11

У 2020 році студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії зі спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення» здобули 12 гучних перемог на Міжнародних європейських конкурсах з комп’ютерної графіки.

24 лютого 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Competition ‘Kingdom Art Stars’» (The Official International Competitions in Europe), який проходив у Лондоні, столиці Великої Британії, магістрант ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Вадим Шахно (гр.2ПІ-19м) отримав 1 місце за роботу, виконану в 2D-графіці!

 

Шахно Вадим

14 березня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Competition «City Star» (The Official International Competitions in Europe), що проходив у Берліні, столиці Німеччини, студенти кафедри програмного забезпечення отримали аж дві нагороди: Софія Добровольська (гр.2ПІ-17б) посіла 1 місце та Анастасія Вікарчук (гр.3ПІ-19б) посіла 2 місце.

Добровольська Софія

Вікарчук Анастасія

24 березня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Competition «Fly Dolphin» (The Official International Competitions in Europe), що проходив у Афінах, столиці Греції, студент кафедри програмного забезпечення Владислав Кокушкін (гр.2ПІ-16б) отримав Гран-прі!

 

Кокушкін Владислав

6 квітня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Competition «La Culture Slave A Paris» (International Academy Of Science, Culture And Art (Paris, France)), що проходив у Парижі, столиці Франції, студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Євгеній Рябуха (гр.2ПІ-17б) посів 1 місце.

 

Рябуха Євгеній

17 липня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Concourse «Monaco Star» (The Official International Competitions In Europe), що проходив у Монте-Карло, районі Монако, студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Владислав Шмалюх (гр.3ПІ-19б) посів 1 місце.

 

Шмалюх Владислав

24 липня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки ІNTERNATIONAL AMSTERDAM ARTCOMPETITION, що проходив в Амстердамі, столиці Нідерландів, студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Михайло Величко (гр.2ПІ-16б) отримав Гран-прі.

 

'

Величко Михайло

6 серпня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International France Art Competition (The Official International Competitions in Europe), що проходив в Парижі, столиці Франції, студенти ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення вибороли аж дві перемоги: Вікторія Бажан (гр.2ПІ-19б) посіла 1 місце й Олександр Іваха (гр.4ПІ-20б) посів 2 місце.

Бажан Вікторія

Іваха Олександр

17 серпня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Competition of Culture and Arts in London (The Official International Competitions in Europe), що проходив в Лондоні, столиці Великої Британії, студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Євгеній Станіславенко (гр.3ПІ-19б) отримав Гран-прі.

 

Станіславенко Євгеній

27 серпня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Arts Festival-Concourse «Hola, Espana»» (The Official International Competitions in Europe), що проходив у Валенсії, провінції Іспанії, студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Артем Марущак (гр.3ПІ-19б) отримав 1 місце.

Марущак Артем

3 жовтня 2020 року на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «International Malta Competition» (The Official International Competitions in Europe), що проходив у Валлетті, столиці Мальти, студентка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Анастасія Сердюк (гр.2ПІ-19б) посіла 2 місце.

Сердюк Анастасія


Пишаємося досягненнями наших талановитих студентів!

Важливо відзначити, що серед переможців багато студентів молодших курсів, що надає впевненості  на перемоги наших студентів і в майбутньому.

Перемоги студентів кафедри програмного забезпечення на Європейських конкурсах сприяють міжнародному визнанню ВНТУ як провідного закладу вищої освіти України.

 
Переможці XVIII міжнародного конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки
П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:57

Підбито підсумки XVIII міжнародного конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки.

Серед переможців конкурсу – 18 студентів ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, активістів студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, яка функціонує при кафедрі програмного забезпечення. Наші студенти отримали 20 перемог на конкурсі (Шмалюх Владислав і Озерова Катерина отримали по дві перемоги в різних номінаціях).

Номінація «Краща 2D-растрова графіка»:

2 місце – Сердюк Анастасія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

2 місце – Бажан Вікторія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

3 місце – Кобилянський Андрій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19б)

Номінація «Кращий 2D-фотоколаж»:

3 місце – Криворучко Павло (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19б)

3 місце – Шмалюх Владислав (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б)

Номінація «Краща 2D-векторна графіка»:

1 місце – Поліщук Анна (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

2 місце – Озерова Катерина (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

2 місце – Михайловський Владислав (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

3 місце – Корягіна Діана (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

3 місце – Гаврилюк Тарас (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б)

Номінація «Краща GIF-анімація»:

1 місце – Шмалюх Владислав (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б)

1 місце – Марущак Владислав (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б)

2 місце – Верещагіна Олександра (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б)

3 місце – Валявський Олексій (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

3 місце – Озерова Катерина (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

3 місце – Саврацький Вячеслав (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б)

Номінація «Краще інформаційне наповнення сайту»:

3 місце – Січінава Лілі (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19б)

Номінація «Краща графічна реалізація сайту»:

3 місце – Калінчук Олексій (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б)

Номінація «Краща програмна реалізація сайту»:

1 місце – Ніколайчук Владислав (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19м)

2 місце – Нечипорук Микола (кафедра ОТ, гр.2КІ-17б)

 

Важливо відзначити, що серед цьогорічних переможців – 16 першокурсників з кафедри програмного забезпечення, роботи з якими готував завідувач кафедри програмного забезпечення професор Романюк О.Н. при вивченні дисципліни «Вступ до фаху».

Це дає надію на активний розвиток комп’ютерної графіки в університеті та гучні перемоги на міжнародних конкурсах зараз і в майбутньому. Адже кафедра програмного забезпечення готує нових переможців!

 
Перемога на Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки у Монако
П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:52

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «International Concourse «Monaco Star» (The Official International Competitions In Europe), що проходив 17 липня 2020 року у Монте-Карло в Монако.

Студент 1-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Владислав Шмалюх (гр.3ПІ-19б) посів 1 місце за роботу, виконану в  2D графіці!

Керівником роботи є завідувач кафедри програмного забезпечення, професор Романюк Олександр Никифорович.

Владислав Шмалюх

Вітаємо Владислава та його керівника з гучною перемогою!

 
Студентка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення – стипендіатка Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради
П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:39

За наказом департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №207 від 24.07.2020 року стипендію облдержадміністрації та обласної Ради на 2 півріччя 2020 року (з 01.07.2020 р. по 31.12.2020 р.) призначено магістрантці ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Колос Ірині (гр.1ПІ-19м).

Колос Ірина Андріївна навчається на факультеті ІТКІ у магістратурі за спеціальністю 121 –  «Інженерія програмного забезпечення». Середній бал успішності – 5.0.  Професійно займається розробкою дизайну програмного забезпечення для мобільних пристроїв та веб-сторінок, науковою та волонтерською діяльністю. Має активну життєву позицію. За час навчання неодноразово проявляла себе як відповідальна та творча особистість.

Іра є багаторазовою переможницею  міжнародних та вітчизняних ІТ-конкурсів:

 • отримала 2 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2020 р. з групи спеціальностей «Інформатика і кібернетика» (м. Вінниця);
 • отримала 1 місце у конкурсі «Winter International Blitz Contest in Web Design and Computer Graphics» (номінація – краща 2D векторна графіка), 2018 р.;
 • отримала 2 місце у хакатоні AI&OpenData Vinnytsia у 2019 р.;
 • отримала 2 місце у Всеукраїнському конкурсі «IT DEVELOPMENT CHAMP», 2020 р.;
 • отримала 2 місце у Міжнародній студентській олімпіаді «IT-Universe»  2019/2020 н.р. у категорії «Розробка мобільних додатків» ;
 • отримала 4 місце у Міжнародній студентській олімпіаді «IT-Universe»  2019/2020 н.р. у категорії «Кращий інноваційний диплом»;
 • брала участь у стартап-школі інноваційних проектів «Sikorsky challenge. Vinnytsia»;
 • брала участь у хакатоні «ІТ-Revolution» у 2016 р.;
 • брала участь у ІІІ етапі (фіналі) Всеукраїнської студентської олімпіади 2016-2017 навчального року з інформаційних технологій «IT-Universe»;
 • брала участь у 1 етапі Міжнародної олімпіади зі спортивного програмування «ACM-ICPC» у 2017 р.;
 • брала участь у 1 етапі Міжнародної олімпіади зі спортивного програмування «ACM-ICPC» у 2016 р.;
 • увійшла в 150 найкращих жінок-студенток та молодих фахівців у сфері інформаційних технологій та отримала грант на участь у міжнародній конференції «Perspektywy Women in Tech Summit» у Варшаві в 2019 р.;
 • успішно закінчила міжнародний трейншоп «beKNOWN12», присвячений розвитку навичок PR та маркетингу, який відбувся у Львові 9-17 травня 2017 року.

Колос Ірина активно займається науковою роботою, брала участь у наукових конференціях різного рівня, має 4 наукові публікації.

Вітаємо Ірину з отриманням іменної стипендії!

 
Команда Greenales з кафедри комп’ютерних наук освоїла програму попереднього прискорення стартапів Yangel Big Bang, створену Українським космічним агентством
П'ятниця, 30 жовтня 2020, 10:34

Команда Greenales з ФІТКІ (кафедра комп’ютерних наук) у складі професора Андрія Ярового — наукового консультанта, доцента Сергія Барабана — team leader, студентів: Ірини Хазівалієвої (гр.2КН-17б), Володимира Шепеля (гр.2КН-16б), Владислави Шевчук (гр.2КН-17б), Надії Панасюк (гр.1КН-18б), Вікторії Карабун (гр.1КН-18б) та Нікіти Олійника (гр.1КН-18б) взяла участь у Yangel Big Bang — безкоштовній преакселераційній онлайн-програмі для стартапів від Державного космічного агентства України.

«Це був корисний і цікавий досвід. Протягом чотирьох тижнів нашій команді допомагали перетворити ідею на готовий продукт зі своєю бізнес-моделлю, фінансовим планом та маркетинговою стратегією», — розповідає кандидат технічних наук, доцент кафедри КН Сергій Барабан.

Greenales — модульний набір для вирощування рослин у космосі. Наразі космічні кораблі мають мінімальний простір для життя та роботи космонавтів, залишаючи дуже мало місця для всього іншого. На борту космічних кораблів середовищ вирощування рослин має бути мало, що обмежує кількість їжі, яка може бути вироблена.

Середовища рослин на МКС — це кубоподібні простори зі штучним освітленням, прикріплені до однієї внутрішньої поверхні (вгорі) та кореневою зоною рослин, прикріпленою до протилежної (нижньої) поверхні. Коли рослини маленькі, над ними буде порожній простір. По мірі росту рослин поверхні з листям стають ближче до світла, створюючи порожній простір під ними.

«Наша команда пропонує Greenales — Smart Pot, який ефективно використовує тривимірний простір для вирощування максимальної кількості рослин у космосі», — пояснює Сергій Володимирович.

Бажаємо творчих успіхів нашій команді новаторів!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 108
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.