УкраїнськаEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pz.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем
         Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm

                  

ВСТУП 2021 рік (бакалаврат)


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Професор ФІТКІ Софія Дембіцька підготувала призера конкурса студентських наукових робіт
Вівторок, 20 квітня 2021, 07:40

15 квітня 2021 року в Глухівському національному педагогічному університеті  імені Олександра Довженка відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальністі «Менеджмент освіти» галузі знань 07 «Управління та адміністрування».

За результатами відкритого обговорення наукових робіт та наукових доповідей учасників диплом ІІІ ступеня отримала лаборант кафедри БЖДПБ, студентка заочної форми навчання факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання Вінницького національного технічного університету Баранецька Олена.

Щиро вітаємо переможницю та наукового керівника – д. пед. наук, професора кафедри безпеки життєдіяльності та педагогіки безпеки факультету ІТКІ Дембіцьку Софію Віталівну і бажаємо їм успіхів у подальшій науковій роботі та нових досягнень!

 
Всеукраїнська олімпіада з медіаграмотності «Фейкотроща»
Вівторок, 20 квітня 2021, 07:36

Відбувся 4-ий відбірковий тур Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності «Фейкотроща». Проєкт реалізує ГО «Центр аналітики і розслідувань» та фактчек-проєкт «БезБрехні» за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

В олімпіаді беруть участь команди з 30-ти ЗВО України.

У 4-му відбірковому турі брали участь команди 6-ти університетів. Вінницький національний технічний університет представляла збірна команда університету «Інженери інфополя». Тренер команди – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії та гуманітарних наук Оксана Залюбівська.

Олімпіада проходила в режимі онлайн-гри. Наша команда «Інженери інфополя» посіла почесне 3-тє місце.

Участь у команді брала студентка другого курсу факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Вероніка Позняк (гр.1ПІ-19б). Вероніка – відома інтелектуалка ФІТКІ, капітан команди інтелектуалів кафедри ПЗ «Золоті студенти», які мають низку гучних перемог в інтелектуальних іграх Всеукраїнського рівня.

Вероніка ділиться враженнями від гри: «Всеукраїнська олімпіада з медіаграмотності «Фейкотроща» залишила багато позитивних емоцій і бажання рухатись у цьому напрямку далі. Завдання олімпіади були дуже насиченими і цікавими. Сподіваюся, наступного року матиму можливість зіграти ще раз!»

Вітаємо Вероніку з гарною грою!

Бажаємо успіху і перемог в інтелектуальних іграх!

 
Призери Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»
Вівторок, 20 квітня 2021, 07:28

У  Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя 14-15 квітня 2021 року відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

Магістранти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри програмного забезпечення Кузнєцов Леонід Геннадійович (гр. 2ПІ-20м) і Костюк Костянтин Андрійович (гр. 1ПІ-20м) захищали на конкурсі наукову роботу на тему «Розробка веб-ресурсу для розміщення і автоматизованої перевірки олімпіадних задач зі спортивного програмування».

Кузнєцов Леонід і Костюк Костянтин презентують свою роботу на  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»

Кузнєцов Леонід і Костюк Костянтин є півфіналістами світу зі спортивного програмування, лекторами гуртка зі спортивного програмування, що функціонує на факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ, тож їх наукова студентська робота тісно пов’язана з розвитком спортивного програмування в університеті.

Кузнєцов Леонід і Костюк Костянтин стали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», отримавши Диплом ІІ ступеня. Науковий керівник – к.т.н., доцент кафедри програмного забезпечення Бурбело Сергій Михайлович.

 

Костюк Костянтин                                  Кузнєцов Леонід                               Бурбело Сергій Михайлович

Вітаємо наших магістрантів і їх наукового керівника з перемогою на Всеукраїнському конкурсі!

 
Перемога студента кафедри ПЗ на Міжнародному конкурсі в Ірландії
Вівторок, 20 квітня 2021, 07:24

14 квітня 2021 року у Дубліні (столиці Ірландії) було проведено Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки «The Ireland International Competition «Star Of The Dublin» – The Official International Competitions In Europe. Участь у конкурсі взяв студент 2-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Євгеній Станіславенко.

Євгеній навчається на кафедрі програмного забезпечення за 121 спеціальністю (гр.3ПІ-19б). Є старостою групи.

Журі конкурсу – The Standing European Сommittee on Culture, Science and Education of the Legislative Assembly of Euro Media Star Group – високо оцінило роботу нашого студента. Євгеній Станіславенко посів на конкурсі 1 місце.

Керівниками Євгенія Станіславенка при підготовці конкурсної роботи були викладачі кафедри ПЗ: д.т.н., професор, завідувач кафедри програмного забезпечення Романюк Олександр Никифорович і к.т.н., доцент кафедри програмного забезпечення Войтко Вікторія Володимирівна.

Вітаємо Євгенія і його наставників з гучною перемогою!

 
Доцент кафедри КН підготував переможця обласного конкурсу "Інформаційні технології"
Середа, 14 квітня 2021, 21:38

Учень гуртка з "Основ комп'ютерного моделювання та робототехніки" Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді на базі кафедри КН ФІТКІ ВНТУ Розводюк Ярослав взяв участь у конкурсі Вінницької області "Інформаційні технології" в номінації "Програмування" і посів друге місце.

Підготовкою учня до конкурсу займався керівник гуртка – к.т.н., доцент кафедри КН Барабан С.В.

Конкурс складався з двох частин: перша – онлайн виконання завдання з програмування, друга – захист учнями реалізованих раніше власних проєктів. Оцінюванням виконаних учнями завдань і презентацій власних проєктів займалося спеціально організоване для конкурсу журі.

Барабан С.В. і Розводюк Я. М. отримали диплом і грамоту.

 
Випускник кафедри комп’ютерних наук Артур Кюльян створює штучний інтелект для боротьби з коронавірусом
Середа, 14 квітня 2021, 07:45

Випускник факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри комп’ютерних наук Артур Кюльян віднедавна живе у Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США.

Хлопець зумів об’єднати 800 найкращих АІ-інженерів з різних країн своїм волонтерським проєктом CoronaWhy. Проект успішно працює вже рік.

Колишній вінничанин Артур Кюльян — серійний підприємець і дослідник штучного інтелекту.

Артур Кюльян: «Я навчався у Вінницькому національному технічному університеті на кафедрі комп’ютерних наук, захистив диплом на тему «Системи штучного інтелекту».

Працював розробником. Після того як почав розуміти про продукт більше, ніж типові менеджери, вирішив створювати свої продукти. Шукав інвестиції, переїхав до Києва, брав участь у стартапах. Шукав у Штатах інвесторів для одного з проєктів і познайомився з американцями, з якими потім створив власний бізнес.

В останні роки я будував проєкти, виштовхував їх на ринок, займався прикладною АІ-наукою і досліджував, куди це все рухається.

Коли почалась епідемія, Білий дім звернувся до технологічного співтовариства з проханням допомогти дослідникам, які традиційно працюють повільно. Був зібраний датасет із 30 000 наукових публікацій, які належать до COVID-19 – це дослідження нового коронавірусу SARS-CoV-19 і схожих коронавірусів, таких як SARS і MERS. На платформі Kaggle опублікували список питань, відповіді на які треба шукати в цьому датасеті. Наприклад: які ризик-фактори для COVID-19? Чи є зв’язок між курінням і ускладненнями? І я взявся допомагати.

Почалося все з того, що я запостив свій заклик на LinkedIn і на Facebook. Багатьом людям відгукнувся мій методичний підхід і вони почали поширювати мій заклик. До групи почали приєднуватися фахівці. Кандидати наук, дослідники, інженери з Amazon, NASA – дуже багато технічних людей, яким це близько, але вони не можуть самі структурувати ці проблеми. Тоді я почав шукати нетехнічних фахівців.

Наш підхід – ми взяли масив публікацій, загорнули його в датасети, поліпшили метаданими, знайшли відповідний алгоритм – і наш штучний інтелект можна використовувати не лише для хворих на ковід, а й для пошуку ліків від певного типу раку, діабету, ВІЛ та інших вірусів».

Вітаємо Артура! Пишаємося його успіхами! Бажаємо успіхів у бізнесі! А нашим студентам бажаємо отримувати гідні знання, переймати досвід старших колег і також розвивати свої ідеї та проекти.

 
Гучна перемога студентки кафедри ПЗ в Данії
Середа, 14 квітня 2021, 07:39

3 квітня 2021 року у Копенгагені (столиці Данії) було проведено Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки «International Competition «Peace And Friendship» – The Official International Competitions In Europe. Участь у конкурсі взяла студентка 1-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Борисова Катерина. Катя навчається на кафедрі програмного забезпечення за 121 спеціальністю (гр.4ПІ-20б). Є старостою групи.

Журі конкурсу – The Standing European Сommittee on Culture, Science and Education of the Legislative Assembly of Euro Media Star Group – високо оцінило роботу нашої студентки. Катерина Борисова посіла на конкурсі 2 місце.

3 квітня 2021 року у Копенгагені (столиці Данії) було проведено Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки «International Competition «Peace And Friendship» – The Official International Competitions In Europe. Участь у конкурсі взяла студентка 1-го курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Борисова Катерина. Катя навчається на кафедрі програмного забезпечення за 121 спеціальністю (гр.4ПІ-20б). Є старостою групи.

Журі конкурсу – The Standing European Сommittee on Culture, Science and Education of the Legislative Assembly of Euro Media Star Group – високо оцінило роботу нашої студентки. Катерина Борисова посіла на конкурсі 2 місце.

Науковим керівником Катерини Борисової при підготовці конкурсної роботи був д.т.н., професор, завідувач кафедри програмного забезпечення Романюк Олександр Никифорович.

Вітаємо Катю та її наукового керівника з гучною перемогою!

 
Гурток зі спортивного програмування на ФІТКІ
Понеділок, 12 квітня 2021, 09:19

ВНТУ проводить Всеукраїнський фінал та півфінал світу зі спортивного програмування. Олімпіада ініційована Вінницьким національним технічним університетом у 2001 році з метою кращої підготовки українських студентів до змагань студентської першості світу з програмування ІСРС, вона проводиться за правилами першості світу, ставши наймасовішою національною олімпіадою в Європі (у 2019 році (до карантинних обмежень) в її першому етапі взяли участь 913 команд 214 ЗВО країни та 189 команд з 90 загальноосвітніх шкіл) і забезпечивши високий рівень підготовки українських студентів-програмістів, який приніс Україні друге місце в Європі за кількістю отриманих у світовому фіналі винагород.

Уперше фінал Міжнародної студентської олімпіади з програмування (ICPC — International Collegiate Programming Contest) може відбутися в Україні. Це право наша держава виборола завдяки значним успіхам студентів в ІТ-галузі — за кількістю здобутих нагород в олімпіадах ICPC ми на другому місці серед європейських країн. Організатором проведення олімпіади в Україні виступить Вінницький національний технічний університет.

Тож підготовка студентських команд до участі в олімпіаді зі спортивного програмування розглядається серед пріоритетних задач факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії. З цією метою на ФІТКІ функціонує гурток зі спортивного програмування.

Студенти ФІТКІ двічі на тиждень мають змогу займатися в цьому гуртку, вивчаючи алгоритми розв’язання олімпіадних задач. У зв’язку з карантинними обмеженнями зараз гурток працює в дистанційному режимі Google Meet конференції.

Менторами гуртка є професор кафедри КН Володимир Месюра і доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко.

Лекторами гуртка є студенти ФІТКІ – півфіналісти світу зі спортивного програмування: Позур Михайло (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-20м), Свіжак Віктор (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-20м), Наумовський Андрій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-20м), Костюк Костя (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-20м), Кузнєцов Леонід (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-20м), Мельник Максим (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17б), Пастух Ігор (кафедра КН, гр.2КН-17б).

Студенти ФІТКІ, півфіналісти світу зі спортивного програмування – лектори гуртка спортивного програмування

Бажаємо нашим студентам успішного навчання і якісної підготовки до олімпіад зі спортивного програмування!

 
Озеленення планети
Понеділок, 12 квітня 2021, 09:13

10 квітня 2021 року у Вінницькому національному технічному університеті пройшла акція «Озеленення планети». Студенти і викладачі вишу на території університету висадили майже сотню саджанців сакури, бузку, гібіскусу та інших декоративних дерев.

Студенти і викладачі ФІТКІ активно долучилися до екологічного дійства. Учасниками були дотримані карантинні вимоги. Молоді саджанці колектив ФІТКІ висаджував біля гуртожитків №4 і 5 ВНТУ.

Озеленення планети – важлива місія її жителів!

 
Студенти ФІТКІ – переможці півфіналу 35 Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач
Четвер, 08 квітня 2021, 08:09

Підбито підсумки півфіналу ХХХV Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач. Учасниками півфіналу стали 46 студентів ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Переможцями півфіналу 35 Міжнародного чемпіонату стали 22 студенти ФІТКІ:

Афанасьєв Дмитро Андрійович (студент 2-го курсу кафедри ПЗ, гр.1ПІ-19б) – розв’язав 12 задач;

Дудченко Богдан Ігорович (студент 2-го курсу кафедри ПЗ, гр.1ПІ-19б) – розв’язав 12 задач;

Стенякін Андрій Андрійович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.2ПІ-20б) – розв’язав 12 задач;

Озерчук Дмитро Анатолійович (магістрант кафедри ПЗ, гр.2ПІ-20м) – розв’язав 12 задач;

Волков Вадим Ігорович (студент 2-го курсу кафедри ПЗ, гр.1ПІ-19б) – розв’язав 11 задач;

Стойко Максим Ігорович (студент 4-го курсу кафедри ЗІ, гр.1БС-17б) – розв’язав 11 задач;

Клименко Володимир Олександрович (студент 4-го курсу кафедри ЗІ, гр.1БС-17б) – розв’язав 11 задач;

Ліміна Вероніка Юріївна (студентка 3-го курсу кафедри ПЗ, гр.1ПІ-18б) – розв’язала 10 задач;

Саєцький Денис Русланович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.2ПІ-20б) – розв’язав 10 задач;

Захарчук Максим Дмитрович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.2ПІ-20б) – розв’язав 10 задач;

Поляруш Нікіта Олександрович (студент 2-го курсу кафедри ОТ, гр.1КІ-19б) – розв’язав 10 задач;

Озерова Катерина Олександрівна (студентка 2-го курсу кафедри ПЗ, гр.2ПІ-19б) – розв’язала 10 задач;

Якубенко Олександр Владиславович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.3ПІ-20б) – розв’язав 10 задач;

Матейко Євгеній Віталійович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.4ПІ-20б) – розв’язав 9 задач;

Богінський Денис Володимирович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.3ПІ-20б) – розв’язав 9 задач;

Розводюк Катерина Михайлівна (студентка 1-го курсу кафедри КН, гр.2КН-20б) – розв’язала 9 задач;

Горобець Максим Богданович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.4ПІ-20б) – розв’язав 9 задач;

Зелінський Владислав Русланович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.3ПІ-20б) – розв’язав 9 задач;

Поліщук Анна Володимирівна (студентка 2-го курсу кафедри ПЗ, гр.2ПІ-19б) – розв’язала 9 задач;

Кучеренко Максим Володимирович (студент 1-го курсу кафедри ПЗ, гр.3ПІ-20б) – розв’язав 9 задач;

Корягіна Діана Олександрівна (студентка 2-го курсу кафедри ПЗ, гр.2ПІ-19б) – розв’язала 9 задач;

Шмалюх Владислав Анатолійович (студент 2-го курсу кафедри ПЗ, гр.3ПІ-19б) – розв’язав 9 задач.

Переможці півфіналу вибороли право участі у Всеукраїнському фіналі, проведення якого планується у травні 2021 року.

Міжнародний суперфінал традиційно пройде у серпні, місцем його проведення планується м. Лозанна (Швейцарія).

Бажаємо нашим студентам успіху і перемоги!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 117
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.