УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
СТУДЕНТИ ФІТКІ У СКЛАДІ КОМАНДИ ВНТУ ВИГРАЛИ ФІНАЛ НАЦІОНАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ ENACTUS UKRAINE СЕЗОНУ 2018-2019
Wednesday, 24 July 2019 11:04

5 липня 2019 року у київській локації Dan IT Education команда Enactus ВНТУ виборола перемогу в національних змаганнях Enactus Ukraine сезону 2018-2019.

11 команд, що вийшли у національний фінал, презентували свою роботу за сезон — результати своїх соціально-підприємницьких проектів.

Команда ENACTUS VNTU захищала проекти: «Акустичний зір», «Pumpkin Farm», «Blue Blanet», «Caliwormia» та два додаткові проекти — «Чисте місто — чисте сумління», «Eco to go».

Оцінювали проекти команд представники бізнесу, випускники Enactus. Почесні члени журі, які оцінювали соціальні та соціально-підприємницькі проекти у півфіналі та фіналі Enactus Ukraine National Competition 2019 — топ-керівники відомих компаній.

Конкурс проходив у два етапи: перший — півфінал, де учасники тягнули жереб та розподілялись на дві ліги. Команда ВНТУ потрапила у лігу номер 2 і виступала під 2 номером. Після виступів усіх команд у лігах учасники спілкувались із журі про свої проекти, розвиток команди та додаткові можливості.

4 місце посіла команда ОНЕУ — Одеський національний економічний університет. 3 місце — КНЕУ (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана). 2 місце — НАУКМА (Національний університет «Києво-Могилянська академія»).

1 місце — Вінницький національний технічний університет!!!

У Кремнієвій долині (місто Сан-Хосе, Каліфорнія, США) 16-18 вересня 2019 року студенти Вінницького національного технічного університету представлятимуть Україну і боротимуться за перемогу ENACTUS WORLD CUP.

Команда-переможниця — це студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Галина Богачук (гр.1ПІ-18м), Владислав Попов (гр.1ПІ-16б), Віталій Кравчик (гр.1КН-17б), Микола Демчук (гр.1ПІ-16б), Владислава Шевчук (гр.2КН-17б) та Ігор Шептяков (гр.1КН-17б).

Вітаємо наших студентів і бажаємо їм перемоги на міжнародних змаганнях у Каліфорнії!

 
Доцент кафедри ПЗ стажувався у Канаді (м. Квебек)
Wednesday, 24 July 2019 10:57

У кінці червня 2019 року доцент кафедри програмного забезпечення ВНТУ Олександр Рейда пройшов стажування в компанії «Wehrli & Assoc. L.L.C.» у місті Квебек — франкомовній провінції на сході Канади.

Під час стажування Олександр Миколайович ознайомився з сучасними методами розробки додатків для інтерактивних систем відображення інформації в режимі реального часу. Пройшов практичне стажування по розробці інтерактивних систем відображення інформації в режимі реального часу.

Отримані знання Олександр Рейда активно використовує при викладанні профільного курсу «Основи програмної інженерії» для третьокурсників спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

 
Діалог з абітурієнтом про нову спеціалізацію «Системне програмування»
Thursday, 04 July 2019 07:45

1

Викладач (В): Доброго дня! У нас відкрилася нова спеціалізація – «Системне програмування».

Абітурієнт (А): Та й шо?

В: Ми запрошуємо Вас поступити до нас на цю нову спеціалізацію.

А: І чим вона краща за інші спеціальності програмного напрямку?

В: Вона не краща і не гірша. Вона інша, тобто відрізняється від вже існуючих.

А: І чим саме відрізняється?

В: Щоб відповісти на Ваше питання мені доведеться коротко розповісти про всі наші спеціальності.

На спеціальності «Комп’ютерні науки» основну увагу приділяють розробці та аналізу різноманітних алгоритмів. Найбільш докладно ці питання розглянуто у книзі Дональда Кнута «Искусство программирования». На спеціальності «Програмна інженерія» основний наголос робиться на проектуванні великих програмних систем. В найбільш концентрованому вигляді про це пише Гради Буч у книзі «Объектно-ориентированное проектирование».

На відміну від цих двох спеціальностей, де готують фахівців з проектування та розробки програмного забезпечення, на спеціалізації «Системне програмування» основні зусилля буде спрямовано на широке коло питань, пов’язаних з практичною реалізацією та впровадженням програмних продуктів.

А: Тобто Ви будете вчити, як писати програми за готовими алгоритмами?

В: Не зовсім так. Як написати програму за готовим алгоритмом Вас можуть навчити і на курсах з програмування. Допускаю навіть, що ця програма запрацює і виведе на екран результат. Але ми будемо вчити своїх студентів не просто як написати програму, а як написати хорошу працюючу програму.

А: Поясніть, що означає хороша працююча програма. Це програма без помилок?

В: І це також. Але реальні програмні продукти працюють не самі по собі. Вони взаємодіють з апаратними засобами, операційною системою, іншими програмами. Вони обмінюються даними з іншими програмами, в тому числі через мережу. Крім того, в процесі експлуатації програми ці умови можуть змінюватися, і тоді, можливо, доведеться підлаштовувати програму під ці зміни. Системний програміст має враховувати всі ці особливості при створенні програмних продуктів. Звичайно, ми розраховуємо на те, що програму спроектовано правильно і в ній  використовуються найкращі з відомих нам алгоритмів.

А: А Ви можете навести якийсь приклад того, що має враховувати системний програміст?

В: Звичайно. Наприклад, фірми Intelі AMD, намагаючись підвищити швидкодію своїх процесорів доволі часто пропонують нові команди для роботи з дійсними числами. Ці команди здатні обробляти одразу цілі блоки даних і завдяки цьому дійсно прискорюють роботу програм. Але такі програми можуть відмовитися працювати на комп’ютерах з процесорами, які не підтримують такі команди.

А: І що робити?

В: Взагалі то ми рекомендуємо використовувати у програмах стандартні команди, які підтримуються всіма процесорами. Але якщо заради підвищення швидкості роботи програми необхідно скористатися розширеним набором команд, це треба робити дуже обережно, тільки в окремих коротких фрагментах програми. Ці фрагменти мають бути добре задокументовані і допускати іншу реалізацію на процесорах без розширеного набору команд.

А: Але ж це дуже складно – робити кілька версій програм замість одної.

В: Ну, по-перше, ніхто і не говорив, що бути системним програмістом просто. А, по-друге, системному програмісту зовсім не обов’язково реалізовувати все самому. Достатньо пояснити це іншим, «класичним» програмістам, а потім проконтролювати результат їх роботи.

А: А які посади можуть обіймати Ваші випускники? Я чув, що зараз на IT-фірмах потрібні DevOps’и, тільки не зовсім розумію, чим вони займаються.

В: Взагалі-то не існує прямої залежності між спеціальностями, за якими навчаються студенти, і тими посадами, які вони потім обіймають на IT-фірмах. Ми намагаємося дати нашим студентам фундаментальні знання, які дозволять їм потім працювати на різних посадах (після поглибленого вивчення специфіки вимог до даної посади безпосередньо на фірмі). Але професіяDevOps engineer, мабуть, найкраще підходить нашим випускникам, оскільки він одночасно має бути і програмістом, і системним адміністратором та займається питаннями автоматизації життєвого циклу програмного продукту (більш детально про професію DevOps можна прочитати за посиланням https://dou.ua/lenta/articles/devops-engineer-position/).

А: Цікаво! Але Ви називали основні книги для інших спеціальностей і не назвали такої книги для вивчення системного програмування.

В: Це старі добрі книги, які мають бути у бібліотеці будь-якого серйозного програміста, і системного також. Правда,  «Искусство программирования» - це трьохтомник, наразі виходить четвертий, а всього заплановано сім томів; книга Гради Буча витримала кілька видань, які досить суттєво відрізняються за змістом. На жаль, я не можу назвати одної такої книги для вивчення системного програмування, тому приходьте до нас, на освітню програму «Системне програмування», і, можливо, ми разом напишемо таку книгу.

2

 
Чемпіонат міста з волейболу
Tuesday, 02 July 2019 10:43

Впродовж навчального року (з жовтня 2018 року по травень 2019 року) проходив Відкритий чемпіонат міста Вінниці серед чоловічих команд з волейболу, у якому взяла участь чоловіча збірна команда ВНТУ. 15 найсильніших команд міста виборювали перемогу у двох дивізіонах, на які команди були розподілені за результатами попередніх ігор.

У підсумку змагань Збірна ВНТУ посіла 1 місце!

У складі команди грали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Васильков Сергій (гр.1КІ-16б), Парасунько Іван (гр.1КІ-18мс), Русначенко Михайло (гр.1КН-18б), Княжицин Олександр (гр.2ПІ-16б), Левченко Нікіта (гр.1КН-17б).

Вітаємо наших спортсменів з перемогою!

 
Спартакіада ВНТУ серед мешканців гуртожитків студмістечка – 2019
Tuesday, 02 July 2019 10:39

У Вінницькому національному технічному університеті завершилася Спартакіада ВНТУ серед мешканців гуртожитків студмістечка – 2019.

За сукупністю балів гуртожиток №5, у якому проживають студенти ФІТКІ та ФІРЕН, посів 2 місце! Наші студенти вибороли 3 місце з шахів, 3 місце з настільного тенісу та 1 місце з волейболу!

Радіємо спортивним успіхам наших студентів!

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 6 of 185
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.