УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ стали призерами університету з шахів
П'ятниця, 19 жовтня 2018, 07:17

9-10 жовтня 2018 року у ВНТУ проходила першість університету з шахів. Студенти розігрували звання чемпіона університету серед юнаків та дівчат.

Змагання проводилися за швейцарською системою і для визначення переможців було проведено сім турів.

До останнього туру йшла наполеглива боротьба за призові місця.

Серед юнаків третій рік поспіль чемпіоном став студент ФІТКІ Очеретний Анатолій (кафедра КН, гр.2КН-16б), посівши 1 місце.

3 місце виборов студент ФІТКІ Зубко Антон (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б).

Чемпіон ВНТУ з шахів Анатолій Очеретний

Переможців і призерів нагородили грамотами і медалями.

 
Студентка кафедри програмного забезпечення була учасником літнього курсу у Польщі
Середа, 10 жовтня 2018, 12:18

Студентка 4-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Алла Штокал (гр.1ПІ-15б) цього літа була учасником літнього курсу з вивчення польської мови у Польщі. Курси було організовано і фінансовано Польською Агенцією Академічних Обмінів (NAWA) у кількох містах Польщі, серед яких Бидгощ, Краків, Торунь, Варшава, Люблін, Вроцлав, Катовіце та Познань.

Алла ділиться своїми враженнями від курсу: «Мені пощастило побувати у місті Бидгощ, що на півночі Польщі. Заняття проводилися польськими викладачами у Вищій Школі Економіки (Wyższa Szkoła Gospodarki) і, зазвичай, проходили в інтерактивній формі, з іграми або переглядом кінофільмів.

У перший день ми склали тест на визначення рівня знання мови. Для мене тест виявився не надто важким, оскільки раніше я вже вивчала польську мову, до того ж польська та українська, як слов’янські мови, дуже схожі. Після тесту ми були поділені на 4 групи за рівнями A,B,C і D відповідно, я потрапила в групу С.

Загалом на курсі було біля 60 учасників (а у мої групі – близько 15), серед яких студенти з Казахстану, України, Китаю, Японії, Кореї, Індії, Індонезії, Великої Британії, Франції, Німеччини, Хорватії, Македонії, Литви, Росії і навіть представники Бразилії, Гондурасу та Канади. Це, мабуть, найбільш інтернаціональна група студентів, у якій я коли-небудь перебувала.

Кожного дня після обіду ми мали культурну та розважальну програму –відвідали музей історії міста, міську галерею, зоопарк, папугарню, а також музей «Мила та бруду», де нам вдалося навіть створити своє власне мило.

Бидгощ – дуже мальовниче місто, у цьому ми ще більше переконалися на екскурсії «річковим трамваєм» по річці Брда, що протікає через усе місто.

Навчальний заклад, де у нас проходили заняття, має свою секцію з плавання на каное, тому у нас була нагода і самим спробувати себе у цьому спорті. Ми отримали незабутні враження!

 

Алла Штокал – крайня ліворуч

Також ми відвідали унікальний музей «Експлозеум» – це колишній німецький завод з виготовлення вибухівки (нітрогліцерину) у часи другої світової війни, який вражає своєю площею.

Алла Штокал – друга ліворуч

Щосуботи, а інколи і в неділю, ми їздили на екскурсію у інше місто. За весь курс, який тривав місяць, ми встигли побувати у Труймясті, таку назву мають три міста-порти (Гданськ, Сопот, Гдиня), що на березі Балтійського моря, у місті Торунь – батьківщина Коперника, Гнєзно – перша столиця Польщі, а також у старовинному Познані. Найбільше мені сподобалось і запам’яталось місто Сопот, де знаходиться найдовший у Європі дерев'яний морський пірс, звідки відкривається неймовірний вид на море.

По завершенню курсу ми склали іспит та отримали сертифікати.
Мій рівень польської мови значно виріс, дякуючи талановитим викладачам і завдяки перебуванню у польськомовному середовищі.

Це був дуже насичений місяць, який дуже швидко минув, але подарував мені безцінні спогади, нових друзів і звісно – знання».

 
Студенти ФІТКІ – переможці півфіналу України зі спортивного програмування
Середа, 10 жовтня 2018, 12:14

У Тернополі у вересні 2018 року відбувся Всеукраїнський півфінал студентської олімпіади зі спортивного програмування, що є ¼ світового фіналу.

Переможцями змагань стали студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, які забрали майже усі призові місця:

 • перше місце виборола команда VNTU_TreeS у складі студентів Євгена Щербіни (гр.1КН-17м), Юрія Шмерчука (гр.1ПІ-17м), Олександра Спажева (гр.2КН-15б), тренер – професор кафедри комп’ютерних наук Володимир Месюра;

 • третє місце посіла команда VNTU_[figTree] у складі Олексія Кавки (гр.1ПІ-18м), Андрія Андрєєва (гр. 2ПІ-18м) та Максима Мельника (гр. 1ПІ-17б), тренер – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

 • четверте місце посіла команда VNTU_++j+++j у складі Михайла Кренціна (гр. 1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (гр. 1ПІ-15б), Антона Зубка (гр. 1ПІ-15б), тренер – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

 • п’яте місце – у команди VNTU_9_3/4 у складі Костянтина Костюка (гр. 1ПІ-16б), Леоніда Кузнєцова (гр. 2ПІ-16б), Романа Іванова (гр. 1ПІ-16б), тренер – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

Переможець олімпіади Олександр Спажев (гр.2КН-15б)

Ці чотири команди розв’язали не менше 7 задач і вийшли у наступний етап змагань та представлятимуть ВНТУ на Півфіналі світу зі спортивного програмування (Всеукраїнському фіналі), що відбудеться у ВНТУ 19-20 жовтня 2018 року.

Хороші результати показала також команда VNTU_Network_Team у складі Віктора Свіжака (гр. 1ПІ-16б), Андрія Наумовського (гр. 1ПІ-16б), Михайла Позура (гр. 1ПІ-16б), тренер – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

Побажаємо нашим студентам перемоги на Півфіналі світу зі спортивного програмування!

 
Студент кафедри програмного забезпечення стажувався у Будапешті
Середа, 10 жовтня 2018, 12:07

Студент 4-го курсу кафедри програмного забезпечення Владислав Нестерук (гр.1ПІ-15б) цього літа був учасником освітнього курсу у Будапешті від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).

Владислав ділиться своїми враженнями:

«Цього літа мені випала можливість відвідати BEST курс «E. T. – Electrical Transportation…» у Будапешті.

У курсі взяли участь 20 студентів із 16 країн Європи (Австрія, Угорщина, Італія, Іспанія, Турція, Словенія, Чехія, Росія, Польща, Хорватія, Німеччина, Сербія, Франція , Бельгія, Греція та Україна). Україну та Вінницький національний технічний університет представляв я.

Протягом 9 днів ми навчалися у технічному університеті Будапешту (Corvinus university of Budapest).

Темою курсу був електротранспорт. Академічна частина курсу поділялася на дві частини: лекційні заняття та відвідування провідних компаній. Усі лекції звісно проходили англійською мовою. Лекторами були представники різних компаній, таких як: BOSH, NOKIA, AMotive та інші.

Після лекцій ми відвідували різні компанії, де мали змогу випробовувати безпілотні електромобілі та симулятори водіння спортивних автомобілів.

У вільний від навчання час ми гуляли містом, брали участь у різних квестах та знайомилися з культурою Угорщини. Також ми відвідали найбільшу у Будапешті термальну баню, яка вміщує у собі більш ніж 20 басейнів.

На вихідних у нас була подорож до найбільшого у Центральній Європі озера Балатон. Під час цієї подорожі учасники з кожної країни демонстрували свої національні страви, пісні та танці.

В останній день курсу ми склали іспит та отримали сертифікати. Основним завданням було презентувати транспорт майбутнього, який буде повністю електричним. Протягом 4 годин ми створювали дизайн громадського транспорту, який буде швидким, безпечним та екологічним.

Це була неймовірна подорож, я знайшов багато друзів з різних країн світу, а також безцінний досвід та яскраві спогади.»

 
Студенти ФІТКІ стали срібними призерами чемпіонату Вінниці з КВНу 2018 року
Середа, 10 жовтня 2018, 11:58

5 жовтня 2018 року у Міжнародний день посмішки в міському палаці мистецтв «Зоря» відбувся фінал чемпіонату Вінниці з КВНу на призи міського голови. Переповнена глядацька зала зустрічала еліту гумористів студентського КВНу Вінниці.

Серед фіналістів була команда Вінницького національного технічного університету «Короче, гумористи», у складі якої грали третьокурсники факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Олександр Зарицький (гр.1КН-16б) і Денис Клименко (гр.3КН-16б), технічна підтримка четвертокурсника ФІТКІ Романа Ланового (гр.1КІ-15б).

Команда нашого вишу показала чудову гру, інтелектуальний якісний гумор і подарувала глядачам чудовий настрій та позитивні емоції.

Команда ВНТУ на фіналі чемпіонату Вінниці з КВНу

Команда нашого вишу стала срібним призером чемпіонату, отримала шквал оплесків від любителів гумору та призи від міського голови.

Срібні призери чемпіонату Вінниці з КВНу:

Олександр Зарицький (крайній ліворуч), Денис Клименко (третій праворуч) та Роман Лановий (другий праворуч)

Вітаємо наших гумористів з перемогою!

 
ІТ-дні у ВНТУ
Середа, 10 жовтня 2018, 11:41

25-26 вересня 2018 року відбулися IT-Days у Вінницькому національному технічному університеті. Подія, що вже давно стала нормою у вишах українських мегаполісів Києва, Львова, Харкова, починає активно набирати обертів у Вінниці.

IT-Days у ВНТУ – це подія, що має за мету познайомити старшокурсників ІТ-спеціальностей з потенційними роботодавцями та зорієнтувати студентів у технічних напрямках і сучасних інформаційних технологіях, що зараз є найбільш актуальними і затребуваними у нашому місті і, загалом, у світі.

Організували IT-Days кафедра комп'ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ спільно з друзями і партнерами із Вінницької ІТ-спільноти.

У дводенній програмі виступів IT-Days взяли участь 8 ІТ-компаній:

- у перший день – Apex.Rest, BlockSoftLab, Exadel, Jelastic;

- у другий день – Gemicle, NestLogic, Playtika, SteelKiwi.

Також, були присутні представники інших ІТ-компаній, що працюють у Вінниці, які висловили зацікавлення щодо участі у подальших ІТ-заходах, що організовуватимуться у ВНТУ.

«Це дуже позитивна тенденція, – зазначає завідувач кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий, – адже ми відкриті до конструктивного діалогу із усіма ІТ-компаніями, які зацікавлені у підвищенні активності Вінницької ІТ-спільноти, а також подальшій співпраці із ВНТУ».

Надзвичайно цікавими та корисними для студентів ІТ-спеціальностей молодших курсів (1-2 курси) були доповіді представників ІТ-компаній Exadel та SteelKiwi, в яких акцентувалась увага на професійних навичках, необхідних при проходженні відбору в ІТ-компанію, а також надано корисні поради та рекомендації щодо мотивації, напрямів розвитку та сучасних технологій для вивчення та/або удосконалення власних вмінь. Разом з тим, було представлено особливості та досвід роботи над проектами з використанням мов програмування JavaScript та Python.

Студентів же середніх курсів (3 курс, частково 4 курс) більше зацікавили доповіді представників ІТ-компаній Apex.Rest (проекти електронної комерції на основі сучасних технологій Oracle), Jelastic (DevOps, розгортування розподілених багатокористувацьких проектів та їх інфраструктура) та Playtika (технології розробки кросплатформних ігор).

Студентів старших курсів (4 курс бакалаврату та магістранти) більше зацікавили доповіді представників ІТ-компаній, що стосувались сучасних інтелектуальних інформаційних технологій, а саме: NestLogic (BigData, інтелектуальний аналіз даних, прикладні аспекти систем штучного інтелекту), Gemicle ("розумні" будинки, технології "Інтернету речей", реалізація алгоритмів штучного інтелекту у проектах) та BlockSoftLab (технологія Blockchain, криптовалюти, Smart-контракти).

Необхідно відзначити, що ІТ-компанії, які були представлені у заході, беруть активну участь у житті Вінницької ІТ-спільноти та співпрацюють з ВНТУ.

 
Студентка ФІТКІ – учасниця Yalta European Strategy в Україні
Вівторок, 25 вересня 2018, 11:42

Студентка ФІТКІ Дар'я Лудан (гр.2КН-17м), пройшовши відбір, стала учасником 15-тої щорічної Зустрічі Yalta European Strategy у якості Young leaders, що відбулася 13-15 вересня 2018 року у Києві.

Дар'я Лудан на Yalta European Strategy

Щорічні Зустрічі YES стали відкритим майданчиком для обговорення нових ідей і поглядів щодо шляхів розвитку Європи, України і всього світу. Ці форуми збирають більше 350 політиків, дипломатів, державних діячів, журналістів, аналітиків і бізнесменів з понад 50 країн світу. Попри те, що з 2014 року Щорічні Зустрічі YES проходять у Києві, Ялта залишається символом сили дипломатії та діалогу.

У рамках зустрічі нашій студентці вдалося особисто поспілкуватися з президентом Естонії Керсті Кальюлайд, професором та письменником із Гарварду Нілом Фергюсоном, журналістом BBC News, телеведучим HARDtalk Стівеном Сакуром, Кондолізою Райс, Олександром Квасневським, Юлією Тимошенко, Святославом Вакарчуком та багатьма іншими відомими політиками, бізнесменами, науковцями з усього світу, які були учасниками та спікерами даної події.

Наша молода лідерка мала змогу протягом трьох днів не лише бути учасником дискусійних панелей, а й поспілкуватися із світовими лідерами особисто у вечірній час, перейняти міжнародний та український професійний досвід, поділитися ідеями з однодумцями та долучитись до пошуку відповідей на актуальні виклики сучасності.

Дар'я Лудан (ФІТКІ) з Карлом Більдтом (шведським політичним діячем, дипломатом, прем'єр-міністром Швеції з 1991 року по 1994 рік) на Yalta European Strategy

 
Студент кафедри ПЗ – стипендіат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради
Вівторок, 25 вересня 2018, 11:38

За наказом департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №381 від 09.07.2018 р. стипендіатом облдержадміністрації та обласної Ради на ІІ півріччя 2018 року (з 01.07.2018 р. по 31.12.2018 р.) став студент 4-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Михайло Кренцін (гр.1ПІ-15б).

Михайло Кренцін презентує свою наукову розробку

Михайло активно займається науковою роботою та програмуванням, є багаторазовим переможцем міжнародних конкурсів з веб-дизайну та програмування, має понад 10 наукових публікацій.

Перемоги Кренціна Михайла в олімпіадах і конкурсах:

 • у Другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2016/2017 н.р. з групи спеціальностей "Інформатика і кібернетика", м.Суми – 1 місце;

 • у змаганнях з програмування та ІТ-технологій від компаніїї Delphi 2016/2017 н.р. – 3 місце;

 • у змаганнях з програмування та ІТ-технологій від компаніїї Delphi 2017/2018 н.р. – 3 місце;

 • у ІІ етапі XV Всеукраїнського чемпіонату інформаційних технологій "Екософт 2016" – 2 місце;

 • у Міжнародній студентській олімпіаді "IT-Universe" 2016/2017 н.р. – 1 місце в категорії "Розробка мобільних додатків";

 • у Міжнародній студентській олімпіаді "IT-Universe" 2015/2016 н.р. – 3 місце в категорії "Кращий інноваційний диплом";

 • у Літньому міжнародному бліц-конкурсі із Web-дизайну та комп'ютерної графіки серед студентів та учнів 2017р. – 2 місце в категорії «Краща програмна реалізація»;

 • у Зимовому міжнародному бліц-конкурсі із Web-дизайну та комп'ютерної графіки серед студентів та учнів 2018р. – 2 місце в категорії «Краща програмна реалізація»;

 • у XV міжнародному конкурсі із Web-дизайну та комп'ютерної графіки серед студентів та учнів – 2 місце в категорії «Краща програмна реалізація»;

 • у Google Hash Code 2017 – 1 місце у Вінниці;

 • у 1/8 олімпіади зі спортивного програмування АСМ 2018 – 3 місце;

 • у олімпіаді з інформатики Вінницького національного університету 2018р – 3 місце;

 • у Vekua Programming Cup Team Contest 2018 – 3 місце.

 
Третьокурсник ФІТКІ з кафедри ПЗ Владислав Білоконь навчався впроваджувати місцеві ініціативи
Вівторок, 25 вересня 2018, 11:28

Улітку 2018 року у Вінниці відбувся тренінг «Соціальний розвиток через місцеві ініціативи», зорганізований за підтримки найстарішого політичного фонду Німеччини — фонду Фрідріха Еберта. У навчанні взяли участь 30 осіб з різних областей України.

Третьокурсник факультету інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії (кафедра програмного забезпечення) Владислав Білоконь (гр.1ПІ-16б) взяв участь у тренінгу та навчався, як лобіювати громадські ініціативи, де шукати ресурси для їх реалізації та які існують механізми участі громадян у прийнятті рішень органами влади.

Подавши заявку на участь у тренінгу, він був відібраний на участь у навчанні.

За словами Владислава, весь час навчання проходив цікаво, різні майстер-класи давали можливість розкритись кожному учаснику цього навчального заходу, за що велика подяка всім тренерам та громадським організаціям: «Ресурсно-інформаційному центру «Громади Вінниччини», «Інституту розвитку демократії та регіональних ініціатив» та Вінницькому обласному осередку Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина», які за підтримки фонду Фрідріха Еберта організували такий цікавий та корисний захід.

Після триденного тренінгу його учасники отримали сертифікати та обмінялися контактами для реалізації спільних ініціатив.

 
ФІТКІ організовує IT-DAYS у ВНТУ
Вівторок, 25 вересня 2018, 11:22

25-26 вересня 2018 року у Вінницькому національному технічному університеті факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії організовує масштабний івент — IT-Days. Триватиме дійство із 14-15 до 16-15 (головний навчальний корпус – ГНК, ауд. 222).

Подія, що має за мету познайомити старшокурсників ІТ-спеціальностей з потенційними роботодавцями та зорієнтувати студентів у технічних напрямках і сучасних інформаційних технологіях, що зараз є найбільш актуальними у нашому місті і загалом у світі.

Захід організовує кафедра комп'ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії спільно з друзями і партнерами.

 

ІТ-компанії, що будуть представлені у заході, беруть активну участь у житті Вінницької ІТ-спільноти та співпрацюють з ВНТУ.

Також кафедра відкрита до конструктивного діалогу із усіма ІТ-компаніями, які зацікавлені у підвищенні активності Вінницької ІТ-спільноти, а також у співпраці.

Програма виступів IT-Days (ІТ-компанія / напрям або технологія):

Вівторок, 25 вересня

14:15 Exadel (JavaScript)
14:45 Apex.Rest (Oracle)
15:15 Jelastic (DevOps)
15:45 BlockSoft Labs (BlockChain)

Середа, 26 вересня

14:15 SteelKiwi (Python)
14:45 Gemicle (Internet of Things)
15:15 NestLogic (Artificial Intelligence)
15:45 Playtika (Cross-Platform Games)

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 78
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.