УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

у рамках спеціальності 123 КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 45 осіб, на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 45 осіб випускників шкіл і 30 осіб - випускників коледжів

у рамках спеціальності 125 КІБЕРБЕЗПЕКА впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму «КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» - прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Доцент кафедри КН Сергій Барабан нині топовий претендент на премію Global Teacher Prize Ukraine 2020
Субота, 07 листопада 2020, 09:44

Доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, кандидат технічних наук Сергій Барабан – викладач робототехніки, програмування і схемотехніки для школярів технічного скаутського руху IT-SCOUTS. Під його керівництвом учні досягають перемог у різноманітних наукових конкурсах і змаганнях.

Сергій Володимирович зазначає: «Для мене головний результат – не перемога в якомусь конкурсі, а перемога учня над собою. Особистісний ріст учня з часом – ось що для мене важливо».

Сергій Володимирович зорганізував для вінницьких школярів низку захопливих технічних квестів і хакатонів.

Він автор понад 50 наукових робіт, 15 патентів України на винахід.

 
Про робота, розробленого на кафедрі комп’ютерних наук, говорили на Українському радіо
Субота, 07 листопада 2020, 09:39

На кафедрі комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з’явилася цікава розробка – робот, що уміє дистанційно вимірювати температуру тіла. Розробники робота – студенти ФІТКІ з кафедри КН: Володимир Шепель (гр.1КН-20м), Роман Гульчак (гр.1КН-17б) і Андрій Капацин (гр.3КН-18б) та викладачі кафедри КН: доцент Сергій Барабан і кандидат технічних наук, старший викладач Володимир Озеранський.

У прямому ефірі Українського радіо в програмі «Новий день» Сергій Барабан разом зі своїми студентами розповідав про новітню розробку.

На кафедрі комп’ютерних наук стартувала акція «Відповідальна ІТ-освіта», котра стимулює студентів бути обачними під час пандемії і, водночас, заохочує до науково-дослідної діяльності, генерування креативних ідей та подальшої підготовки прикладних проєктів задля профілактики інфікування і поширення COVID-19.

Робот був розроблений ще торік для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City».

«Робот має спроєктований і надрукований на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота – плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфону», – розповідає очільник гуртка «Робототехніки та інтернет-речей» доцент Сергій Барабан, до речі, номінант рейтингу «ТОП-50 Global Teacher Prize Ukraine 2020».

Робота модернізували і адаптували для умов карантину. Додали модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини і написали програму обробки виміряних значень, додавши до робота LCD-дисплей для виведення інформації про поточну температуру із одночасною рекомендацією подальших дій. Отож, робот у реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини, найбільш інформативно виходить із чола, зап’ястя або ж шиї.

Робота випробовували на кафедрі комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ. І лише за перший день апробували його на близько сотні добровольців: як студентів, так і викладачів. Студенти підходили із цікавістю, а сам процес вимірювання температури був досить веселий та позитивний. Усім хотілось протестувати робота, дехто підходив та вимірював температуру декілька перерв між заняттями поспіль. Робот викликав як жвавий інтерес та заохочення до відповідальності кожного із нас в умовах карантину, так і цікаві ідеї та думки щодо можливих вдосконалень робота та розробки подібних проєктів.

 
Дні кібербезпеки в Україні
Субота, 07 листопада 2020, 09:38

У жовтні 2020 року відбулися Дні кібербезпеки в Україні. Організаторами заходів були Торгово-промислова палата України, Київський коледж зв’язку, Держспецзв’язок, Апарат РНБО України та Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Був проведений Форум в онлайн-режимі, на якому обговорювалися проблеми розвитку кібербезпеки в Україні.

Серед учасників — провідні виші держави: Вінницький національний технічний університет, НТТУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Національний торговельно-економічний університет, Одеська національна академія зв’язку ім. О. Попова, Харківський національний університет радіоелектроніки.

Викладачі та студенти кафедри захисту інформації факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії взяли активну участь у заходах у рамках Днів кібербезпеки в Україні та у Форумі з кібербезпеки.

 
IT-компанія «Miratech» надала спонсорську допомогу кафедрі комп'ютерних наук для розвитку робототехніки
Субота, 07 листопада 2020, 09:35

На кафедрі комп’ютерних наук (завідувач — професор Андрій Яровий) факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії вже другий рік поспіль проходять заняття гуртка «Робототехніки та інтернет речей» (керівник — доцент кафедри КН Сергій Барабан) для школярів старших класів, обдарованих дітей, а також дітей працівників ІТ-компанії «Miratech» – одного із провідних стейкхолдерів та надійного партнера кафедри КН.

Минулого року це були «Основи робототехніки», на яких учні навчались структурному програмуванню мовою С для плат Arduino, а також основам комп’ютерного моделювання на платформі Tinkercad. Починаючи із березня 2020 року, у зв’язку з карантином, заняття відбуваються онлайн – на платформі Google Meet.

Цього навчального року також уже повністю сформований склад гуртка, в роботі якого планується навчання дітей програмуванню робототехнічних платформ на основі плати Arduino Uno. Навчальні комплекти Arduino і колісні робототехнічні платформи були передані як спонсорська допомога від ІТ-компанії «Miratech» для кафедри КН ще минулого року.

Надзвичайно приємно констатувати чергові результати активної співпраці кафедри КН та ІТ-компанії «Miratech», в межах якої як спонсорська допомога передано відповідні набори для збирання роботів складнішого рівня – балансуючий робот, робот міні-танк, два роботи-маніпулятори (у вигляді руки), а також елементи живлення, bluetoth-модулі, ультразвукові сенсори та інші необхідні комплектуючі (в тому числі і до 3D-принтера).

Також у рамках цієї співпраці у поточному році кафедрою КН планується провести змагання-виставку робототехнічних пристроїв серед учнів гуртка «Робототехніка та інтернет речі», найкращі ж роботи вийдуть у ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Національного центру «Мала академія наук України» у секцію «Авіа- та ракетобудування і робототехніка».

 
Завідувач кафедри ОТ Азаров Олексій Дмитрович отримав нагороду за особливі заслуги перед українським народом
Четвер, 05 листопада 2020, 08:38

Завідувач кафедри обчислювальної техніки професор Азаров Олексій Дмитрович отримав нагороду за особливі заслуги перед українським народом.

Азаров О. Д. – відомий фахівець у галузі проектування високоточних швидкодіючих аналого-цифрових і цифро-аналогових перетворювачів з ваговою надлишковістю. Результатом його наукової та педагогічної діяльності є понад 750 публікацій, з них 18 монографій, 2 підручники, 28 навчальних посібників, 20 навчально-методичних видань, 390 авторських свідоцтв і патентів на винаходи та понад 300 наукових статей у фахових виданнях, зокрема 19 у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science. Професор Азаров бере активну участь у підготовці фахівців вищої кваліфікації. Під його науковим керівництвом підготовлено і захищено 18 кандидатських дисертацій.

Олексій Дмитрович нагороджений почесною грамотою Верховної ради України та нагрудним знаком.

Щиро вітаємо Азарова Олексія Дмитровича з нагородою!

 
Студенти ФІТКІ – учасники півфіналу Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач
Четвер, 05 листопада 2020, 08:27

 

17 жовтня 2020 року відбувся півфінал ХХХІV Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач. Учасниками півфіналу стали 42 студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії – переможці чвертьфіналу Чемпіонату.

Учасники математичних змагань з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Кобилянський Андрій (гр.1ПІ-19б), Криворучко Павло (гр.1ПІ-19б), Волков Вадим (гр.1ПІ-19б), Афанасьєв Дмитро (гр.1ПІ-19б), Бойко Ігор (гр.1ПІ-19б), Дудченко Богдан (гр.1ПІ-19б), Крочак Олександр (гр.1ПІ-19б), Басько Ліза (гр.1ПІ-19б), Вовк Євгеній (гр.1ПІ-19б), Карабіньовський Даниїл (гр.2ПІ-19б), Бажан Вікторія (гр.2ПІ-19б), Осипенко Костянтин (гр.2ПІ-19б), Корягіна Діана (гр.2ПІ-19б), Озерова Катерина (гр.2ПІ-19б), Калінчук Олексій (гр.2ПІ-19б), Вуйчак Євгеній (гр.2ПІ-19б), Бойчук Владислав (гр.2ПІ-19б), Шаманський Олег (гр.2ПІ-19б), Поліщук Анна (гр.2ПІ-19б), Михайловський Владислав (гр.2ПІ-19б), Львов Даниїл (гр.2ПІ-19б), Похила Антон (гр.3ПІ-19б), Шмалюх Владислав (гр.3ПІ-19б), Марущак Артем (гр.3ПІ-19б), Пасічнюк Владислав (гр.3ПІ-19б), Станіславенко Євгеній (гр.3ПІ-19б), Гаврилюк Тарас (гр.3ПІ-19б), Граб Людмила (гр.3ПІ-19б), Целіш Данило (гр.3ПІ-19б), Слушний Василь (гр.3ПІ-19б), Вікарчук Анастасія (гр.3ПІ-19б), Найдюк Богдан (гр.4ПІ-19б), Симон Андрій (гр.2ПІ-18б), Маренко Дана (гр.2ПІ-18б), Давиденко Ілля (гр.2ПІ-18б), Сторожук Антон (гр.2КН-18б), Поліщенко Владислав (гр.2КН-18б), Борисюк Олександр (гр.2КН-18б), Стойко Максим (гр.1БС-17б), Клименко Володимир (гр.1БС-17б), Стрижалов Олександр (гр.1КН-19м), Василевський Володимир (гр.1ПІ-20м).

Переможці півфіналу матимуть право участі у Всеукраїнському фіналі Міжнародного чемпіонату, який відбудеться у Вінниці. Переможці Всеукраїнського фіналу візьмуть участь у Світовому фіналі.

Бажаємо нашим студентам перемоги!

 
Студентки ФІТКІ – переможці хакатону «Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями»
Середа, 04 листопада 2020, 11:07

27-29 жовтня 2020 року в онлайн форматі відбувся  хакатон «Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями». Захід проводився CSR Ukraine, експертною організацією «Центр «Розвиток КСВ», і UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM за фінансової підтримки уряду Швеції. Партнером Хакатону також був Інститут модернізації змісту освіти МОН України.

Хакатон «Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями» – це онлайн захід для студенток віком 18-24 років з різних університетів України. Мета заходу – розробка ідей продуктів щодо залучення дівчат до навчання і побудови кар'єри в галузях науки й технологій.

На першому етапі Хакатону учасниці писали мотиваційні листи. Було подано 270 заявок від студенток з різних університетів. Для участі у фіналі Хакатону було обрано 45 учасниць. Фіналістками хакатону «Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями» в умовах жорсткої конкуренції стали 9 дівчат з ВНТУ – з факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії: Ланова Владислава (кафедра ЗІ, гр.1БС-20б), Бондаренко Катерина (кафедра ОТ, гр.1КІ-20б), Бажан Вікторія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б), Коваль Катерина (кафедра КН, гр.2КН-19б), Замкова Тетяна (кафедра КН, гр.3КН-18б), Найдюк Валерія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18б), Андрієвська Анастасія (кафедра КН, гр.3КН-18б), Медведєва Катерина (кафедра ЗІ, гр.1БС-18б), Король Діана (кафедра КН, гр.2КН-20м).

Така значна кількість фіналісток з нашого вишу – це серйозне визнання рівня підготовки наших студенток в рамках конкурсного відбору на Всеукраїнському хакатоні. Тож пишаємося нашими студентками!

Фіналістки Хакатону взяли участь у цікавих і корисних майстер-класах від експертів, отримали багато нових цінних знань.

На фіналі дівчата сформували збірні команди, в яких взяли участь студентки з різних вишів України. Командами фіналістки готували свої проєкти, які захищали перед професійним журі.

Переможцями хакатону «Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями» стали три студентки ФІТКІ:

1 місце отримали третьокурсниці ФІТКІ Замкова Тетяна (кафедра КН, гр.3КН-18б) та Найдюк Валерія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18б) зі своєю командою, які розробили програму STEM канікул для дівчат GIRLSTEMр.

Замкова Тетяна

Найдюк Валерія

2 місце посіла магістрантка ФІТКІ Король Діана (кафедра КН, гр.2КН-20м) зі своєю командою. Вони презентували свій проєкт – STEM-платформу з освітніми матеріалами та інтерактивною взаємодією.

Король Діана

Переможиці хакатону отримали цінні подарунки від спонсорів заходу.

Вітаємо наших студенток з перемогою!

 
Двом студентам ФІТКІ призначено стипендії Президента України
Середа, 04 листопада 2020, 10:56

Студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії – традиційно серед стипендіатів Президента України.

За наказом Міністерства освіти і науки України «Про призначення академічних стипендій Президента України студентам закладів вищої освіти на І семестр 2020/2021 навчального року» стипендіатами Президента України стали: Михайло Кренцін (магістрант ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення, гр.1ПІ-19м) та Дмитро Кудрявцев (магістрант ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук, гр.2КН-19м).

 

Михайло Кренцін          та               Дмитро Кудрявцев

Кренцін Михайло – відмінник навчання, захоплюється науковою діяльністю, розробкою програмного забезпечення під мобільні пристрої та веб-програмуванням. Має активну життєву позицію. За час навчання у ВНТУ зарекомендував себе як відповідальна особистість. Михайло отримав аж три перемоги у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт:

  • 1 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук  2017 р. з групи спеціальностей «Інтелектуальні інформаційні технології» (м. Суми);
  • 3 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2019 р. з групи спеціальностей «Інформатика і кібернетика» (м. Вінниця);
  • 2 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2020 р. з групи спеціальностей «Інформатика і кібернетика» (м. Вінниця).

Михайло – півфіналіст світу зі спортивного програмування, переможець багатьох конкурсів з ІТ-технологій всеукраїнського і міжнародного рівнів, автор 18 наукових публікацій.

Кудрявцев Дмитро – відмінник навчання, захоплюється програмуванням, займається наукою, пише вірші. Отримав 2 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2020 р. з групи спеціальностей «Інформатика і кібернетика» (м. Вінниця). Є переможцем багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів з ІТ-технологій, автор 22 наукових публікацій.

Вітаємо Кренціна Михайла та Кудрявцева Дмитра з отриманням іменної стипендії Президента України!

 
Студенти ФІТКІ – призери Національного етапу інженерних змагань «EBEС 2020»
Середа, 04 листопада 2020, 10:50

Улітку цього року відбувся Національний етап інженерних змагань «EBEС 2020». Вінницький національний технічний університет представляла команда студентів ФІТКІ «GoldenStudents» у складі Андрія Ісакова (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18б), Андрія Капацина (кафедра КН, гр.3КН-18б), Максима Базалицького (кафедра КН, гр.3КН-18б) та Романа Гнатенка (кафедра КН, гр.3КН-18б). Команда змагалася в номінації «Case Study».

На Всеукраїнський тур пройшло всього 4 команди: Вінниця (ВНТУ), Київ (КПІ), Львів (ЛНУ) та Запоріжжя (ЗНТУ).

Наша команда здобула 2-ге місце, відставши від львів'ян на 13 балів та випередивши Київ на цілих 40 балів. Третє та четверте місце взяли Київ та Запоріжжя відповідно.

Варто зазначити, що для напряму «Case Study» змагання проходили в режимі он-лайн. Це було певним випробуванням як для учасників, так і для організаторів, але все відбулося без технічних неполадок.

Презентації та завдання були англійською мовою, з цим у наших студентів проблем не виникало.

Ісаков Андрій ділиться спогадами про участь в Національному турі інженерних змагань: «Ми працювали над двома досить песимістичним завданнями: «Saving the Earth» («Врятувати Землю») та «New City of Restored Earth» («Нове місто відновленої Землі»). Тим не менш, було цікаво дізнатися про ті речі, з якими я б просто не зіткнувся інакше, наприклад, що в деяких містах існують car-free days (вільні від машин дні) та car-free cities (вільні від машин міста), чи, наприклад, що сонячну енергію все-таки використовують у промислових цілях — нею плавлять метал, розкладають метан, щоб добути гідроген, створюють наноматеріали, досягаючи температури 3500°C («сонячні печі», кому цікаво). Участь у змаганнях – цікавий і корисний досвід. Тепер готуємося до змагань наступного року. І слухаємо хорошу музику, яку рекомендуємо всім: Dave Brubeck – Take Five, N. Paganini –Allegro maestoso, Richard Strauss – Also sprach Zarathustra, Квітка Цісик. До зустрічі на інженерних змаганнях «EBEС 2021»!»
 
Призери четвертого сезону стартап школи «Sikorsky Challenge»
Середа, 04 листопада 2020, 10:17

Четвертий сезон стартап школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці на базі Вінницького національного технічного університету, який розпочався в лютому цього року, — успішно завершений. Навчання спочатку проходило у звичайному режимі, але через карантин продовжилось в онлайн форматі.

Відбувся фінал четвертого сезону стартап школи Sikorsky Challenge. У фіналі змагалися 7 команд з різноманітними цікавими проєктами — від сервісу харчування та навчання людей ефективній комунікації до розробки смарт систем поливу та профільних медичних ботів.

Усі фіналісти є переможцями попередніх етапів Конкурсу.

Фіналістами Конкурсу були студенти ФІТКІ, вони отримали призи – 7,5 тисяч гривень на розвиток своїх проєктів:

  • команда магістрантів ФІТКІ у складі: Кренціна Михайла (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19м), Колос Ірини (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19м), Василькова Сергія (кафедра ОТ, гр.1КІ-20м);
  • команда студентів ФІТКІ у складі: Капацина Андрія (кафедра КН, гр.3КН-18б), Карабун Вікторії (кафедра КН, гр.1КН-18б), Олійника Нікіти (кафедра КН, гр.1КН-18б) та Панасюк Надії (кафедра КН, гр.1КН-18б).

Призерами фіналу четвертого сезону стартап школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці стали студенти ФІТКІ:

2 місце — проєкт «Oasis» авторів: доцента кафедри КН Ігоря Арсенюка, Юрія Данилова, доцента кафедри КН Сергія Барабана, студентки 4-го курсу кафедри КН Ірини Хазівалієвої (гр.2КН-17б), студентки 4-го курсу кафедри КН Владислави Шевчук (гр.2КН-17б), команда отримала 20 тисяч гривень на розвиток свого проєкту;

3 місце — проєкт «GreenAles» авторів доцента кафедри КН Сергія Барабана, студентки 4-го курсу кафедри КН Ірини Хазівалієвої (гр.2КН-17б), студентки 4-го курсу кафедри КН Владислави Шевчук (гр.2КН-17б), школярки Олени Ярової, команда отримала 15 тисяч гривень на розвиток свого проєкту.

Переможці проєктів, крім отриманої фінансової підтримки на розвиток власних стартап-проєктів, що надзвичайно важливо на етапі прототипування та вибору оптимального інженерного рішення для майбутнього успіху, також отримали фідбек від представників досвідченого журі стартап школи.

Вітаємо фіналістів четвертого сезону стартап школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці – студентів ФІТКІ!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 108
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.