УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Вступ у ЗВО України 2019: головні дати
Thursday, 25 July 2019 07:36
 • 1 липня - доступна реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів
 • 1-10 липня - проходять творчі конкурси
 • 10 липня - починається прийом заяв і документів на вступ до вишів
 • 16 липня о 18:00 - закінчується прийом документів для тих, хто вступає на основі співбесід, екзаменів і творчих конкурсів
 • 22 липня о 18:00 - закінчується подача заяв тих, хто вступає тільки за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)
 • 26 липня - публікація рейтингових списків абітурієнтів
 • 31 липня - останній день прийому оригіналів документів
 • 1 серпня о 12-й годині - завершується зарахування на бюджет
 • 30 вересня - завершується зарахування на контракт

 

 
Міжнародний турнір з футболу – STRZEGOM CUP
Wednesday, 24 July 2019 11:36

У червні 2019 року в місті Стшегом (Польща) проходив міжнародний турнір з футболу серед юнаків віком до 19 років – STRZEGOM CUP. Участь у турнірі взяла збірна команда Вінницької області, до складу якої входить студент 2-го курсу кафедри програмного забезпечення з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Богдан Король (гр.3ПІ-17б).

Молодіжна збірна команда Вінницької області стала переможцем турніру, посівши 1 місце!

Богдан Король – третій ліворуч


Богдан успішно навчається на спеціальністі «Інженерія програмного забезпечення», захоплюється програмуванням, новітніми ІТ-технологіями. За два роки навчання в університеті був учасником і переможцем ІТ-олімпіад та конкурсів. Зокрема, був переможцем ІІ етапу Міжнародної олімпіади з інформаційних технологій «IT-Universe-2019» та учасником фіналу цієї олімпіади.

Вітаємо Богдана з гучною спортивною перемогою!

 
СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ФІТКІ – ПРИЗЕРИ ФІНАЛУ СТАРТАП ШКОЛИ SIKORSKY CHALLENGE У ВІННИЦІ
Wednesday, 24 July 2019 11:22

У ВНТУ відбувся фінал ІТ-конкурсу стартап Школи Sikorsky Challenge.

На фіналі у ВНТУ були представники місцевого бізнесу. Обговорювали подальші плани, бачення розвитку інноваційних холдингів на базі технічних університетів, інструменти підтримки стартап-проектів.

Серед переможців фіналу – викладачі, студенти та аспіранти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Зокрема, авторами проекту-переможця «LifeLineCardio» є Ольга Крива – учениця Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді та її брат, магістр ФІТКІ, випускник кафедри обчислювальної техніки Дмитро Кривий. Вони посіли 1 місце та здобули шанс взяти участь у світовому конкурсі стартапів у Китаї. Залишилось лише вибороти ще одну перемогу — у Києві на національному етапі змагань. Журі зауважило, що це проект міжнародного рівня. При доопрацюванні його можна монетизувати і вивести на європейський ринок.

Ольга Крива отримує диплом переможця фіналу конкурсу стартап Школи Sikorsky Challenge

2 місце отримав проект «AiVia» авторів: кандидата технічних наук, викладача кафедри комп’ютерних наук Сергія Барабана, кандидата технічних наук, викладача кафедри комп’ютерних наук Володимира Озеранського, школярки Олени Ярової, студентів ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Дмитра Пантелюка (гр.1КН-15б), Вадима Плахотнюка (гр.1КН-15б) і Олесі Андреєвої (гр.1КН-15б).

Сергій Барабан та Володимир Озеранський отримують дипломи призерів фіналу конкурсу стартап Школи Sikorsky Challenge

Це автоматизована система для вирощування різних рослин. Нею можна керувати з мобільного пристрою та через Інтернет. Виконаний проект розумної теплиці на популярній для IoT (Internet of things) платформі — ESP8266. Сергій Барабан каже, що подібні системи можуть використовуватись як у школах або науково-дослідних інститутах, так і в промислових масштабах.

3 місце отримав проект «Antares», серед авторів якого є викладачі та студенти ФІТКІ: кандидат технічних наук, викладач кафедри комп’ютерних наук Сергій Барабан і студент ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Дмитро Кудрявцев (гр.2КН-15б).

Також 3 місце отримав проект «AutoSmartFilter», серед авторів якого є викладачі ФІТКІ: кандидат технічних наук, викладач кафедри комп’ютерних наук Руслан Белзецький і кандидат технічних наук, викладач кафедри комп’ютерних наук Ярослав Іванчук.

Вітаємо наших винахідників з перемогою та бажаємо подальшого успішного розвитку своїх проектів!

магістр ФІТКІ, випускник кафедри обчислювальної техніки

 
ПРОФЕСОР ФІТКІ НАТАЛІЯ КОНДРАТЕНКО СТАЖУВАЛАСЯ У ЛЮБЕЛЬСЬКІЙ ПОЛІТЕХНІЦІ
Wednesday, 24 July 2019 11:14

Професор ФІТКІ з кафедри захисту інформації Наталія Романівна Кондратенко на початку липня 2019 року успішно пройшла стажування в технологічному університеті «Любельська Політехніка» за напрямом: «Інформаційні технології».

Наталія Кондратенко – друга ліворуч

Під час стажування Наталія Романівна прослухала багато цікавих лекцій провідних фахівців Польщі та України, а також ознайомилася з сучасним обладнанням технологічного парку Любельської Політехніки та бібліотекою.

Величезну роботу з організації виконали директор Інституту електроніки та комп’ютерних наук університету «Любельська Політехніка» – почесний професор ВНТУ Вальдемар Вуйцік та професор цього інституту Павел Комада. З українського боку – проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов.

 
Магістрантка кафедри ПЗ пройшла стажування на 2-х освітніх курсах у Німеччині
Wednesday, 24 July 2019 11:09

Магістрантка кафедри програмного забезпечення з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Олена Дажура (гр.2ПІ-18м) пройшла стажування в Німеччині на 2-х освітніх курсах.

Олена ділиться своїми враженнями від поїздки:

«Впевнена, ви вже не раз чули про освітні курси від європейської студентської організації BEST, куди студенти ВНТУ можуть податися, адже наш університет є альма-матір’ю для локального осередку BEST Vinnytsia, «випускником» якої є і я. Отож, кожної пори року можна податися на 3 курси й, якщо пощастить і вас відберуть, поїхати в одну з 34 країн, де є локальні осередки BEST. Чим не пригоди? Тим більше, що для українців ціна участі досягає максимум 11 євро, що включає 7-10 днів проживання, 3-разове харчування, академічні та соціальні активності. Думаю, ціна – більш ніж вигідна.

Минулого року я вперше відвідала курс як учасник (а не організатор) в бельгійському Лувен-ла-Ньов. Цьогоріч мені пощастило вдвічі більше: мої мотиваційні листи обрали й BEST Аахен, й bonding Карлцруе (у Німеччині). До того ж курси проходили з різницею в три дні, тож нічого не завадило мені провести три тижні в Німеччині (та два дні в Люксембурзі). За правилами, один студент може брати участь лише в одному курсі за сезон, але оскільки bonding лише партнерська організація BEST (до речі, дуже велика німецька студентська організація з 12 осередками по всій країні, що влаштовує великі заходи, зокрема відома своїми ярмарками кар’єри, де кількість компаній-учасників доходить до 200), тому їх освітні заходи акредитуються окремо від BESTівських. Два курси за одну поїздку – удача точно була на моєму боці під час подач заявок.

Час від часу від друзів лунало «а чи не набридне тобі так довго бути в Німеччині?», «а чи не втомишся ти від курсів?», «а що ж ти робитимеш з сесією?» – це питання найбільше хвилювало мою маму. Так, остання сесія, а я тут зібралася їхати за кордон. Й тут мені пощастило: адміністрація університету дала зелене світло на мій індивідуальний графік.

Тож моя тритижнева подорож розпочалася 31 травня вночі в потязі до Львова, звідки літак однієї ірландської лоукост компанії переправив мене до Дюссельдорф Візе, де, мало не заблукавши й здобувши таки перемогу над суворими німецькими залізничними автоматами, мені вдалося купити квитки до мого першого пункту призначення. Й уже після обіду я гуляла вулицями Аахену.

Перший курс називався ‘Don’t Let Me Down ft. Bridges’ і був присвячений мостам, їх будівництву, причинам руйнувань й т.д. Хтось може запитати: «ти ж вчишся на програмній інженерії, для чого тобі ті мости?». Що ж, справедливе запитання.

По-перше, знання в новій для себе галузі ніколи зайвими не будуть, наприклад, тепер я з легкістю можу визначити тип мосту. По-друге, це унікальна можливість познайомитися з купою студентів, що вивчають цивільну інженерію, з усієї Європи, що дорого варте. А по-третє, це чудова можливість на кілька днів спробувати себе в тому, що хотів би вивчати, але не мав такої можливості.

Так протягом семи днів я отримала короткий та дуже змістовний екскурс в архітектуру мостів, відвідала кампус Рейнсько-Вестфальського технічного університету, протестувала цілу купу лекційних залів та лабораторій, декілька місцевих компаній, що займаються дослідженнями та тестуванням нових технологій та студентських розробок, а також отримала тур по Аахену та Кельну. На жаль, багато дізнатися про німецьку культуру мені не вдалося, оскільки Аахен по праву вважається студентським містом, в університет якого з’їжджаються студенти зі всього світу. Так склалося, що членами BEST осередку там були, в переважній більшості, саме іноземці, до прикладу, головним організатором курсу була дівчинка з Болгарії, ключові позиції в команді організаторів обіймали хлопці та дівчата з Індії, Литви, Бразилії та Туреччини. Можливо, саме така інтернаціональність й зробила цей захід унікальним та відкритим для учасників з 15 країн!

Після насиченого тижня в Аахені дорога привела мене в Карлцруе, де я вже сповна змогла поринути в типове життя студента-німця. Перше, що мене вразило, німецька мова лунала звідусіль. Звісно, в Аахені теж все було німецькою, це ж німецьке місто, але всі студенти, з якими я контактувала там, весь час говорили англійською, тому, напевно, мені було так дивно потрапити туди, де всі навколо говорять виключно німецькою, коли не звертаються до учасників-іноземців, звісно. Неймовірно цікавим був перший вечір, де нас пригощали традиційними німецькими сосисками та традиційними німецькими історіями. З перших годин другого курсу я зрозуміла, що я прибула в правильне місце для пізнання німецького повсякденного життя.

Отож, другий курс називався ‘Hope to CO² – Empowering a sustainable future’ й був присвячений кліматичним змінам та способам їх уникнення, а також дослідженням технологій отримання відновлюваної енергії та результатам відмови від старих технологій. Академічна частина цього заходу стала для мене відкриттям. Звичайно, не вивчаючи цю сферу детально, я трохи плуталася в деяких англійських термінах й можливо не до кінця розуміла все, що говорили лектори, в порівнянні з інженерами-екологами, які були основною частиною учасників, але особливості парникового ефекту, причини відмови західних країн від ядерної енергетики та використання вугілля, а також способи зменшити використання природних ресурсів й інноваційні підходи до їх використання добре відклалися в мене в голові та розбудили в мені бажання принести всі ці ідеї до нас.

Крім цього, мені пощастило відвідати чудовий кампус Технологічного інституту Карлцруе (КІТ), де окрема територія виділена під дослідницькі лабораторії всіх напрямів, «нутрощі» дамби в серці Шварцвальду, будівництво станції метро, кухню місцевої їдальні, де імплементували новітню систему охолодження, а також броварню Хефнер, яка неодноразово здобувала всесвітні нагороди.

Все це, в купі з постійним спілкуванням з 23 учасниками з 12 різних країн та купою організаторів, зробило десять днів курсу незабутніми, а прощання надзвичайно важким.

Три тижні в Німеччині для мене були довгими, часом важкими, але завжди веселими, завжди насиченими, завжди навчали чогось нового, завжди не давали засумувати й завжди змушували хотіти продовження. Мені довелося пережити досвід, що не кожному може випасти так просто – зустріти 60+ нових та унікальних, але, в той же час, невловимо схожих людей, схожих чи то готовністю подорожувати й пізнавати щось нове, а може просто інженерною сутністю, що не відпускає, навіть коли ти за тисячі кілометрів від дому змушений ділити кімнату з незнайомими тобі людьми та постійно розмовляти англійською.

Сумніваюся, що мені вдалося передати всі свої емоції, весь свій захват від моєї поїздки, але, якщо ви хочете отримати враження, як мінімум, на описаному мною рівні, не зволікайте й подавайтеся на BEST курси, повірте, це точно того варте!

З повагою,

Олена Дажура, студентка групи 2ПІ-18м, ФІТКІ»

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 185
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.