УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
СПОРТИВНІ ПЕРЕМОГИ ПЕРШОКУРСНИКА ФІТКІ ЮРІЯ ЛУЦЕНКА
Середа, 14 березня 2018, 10:14

Першокурсник факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Юрій Луценко (група 2КІ-17б) отримав чергові спортивні перемоги. Юрій став призером (ІІІ місце) відкритого чемпіонату Вінницької області з плавання, який проходив у лютому 2018 року. Також у лютому наш першокурсник взяв участь у міжнародних змаганнях в місті Кельце, де показав високі результати.

Вітаємо Юрія з черговими спортивними перемогами!

 
ПЕРЕМОЖЦІ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ
Вівторок, 13 березня 2018, 14:11

Кафедра вищої математики ВНТУ провела університетський етап Всеукраїнської олімпіади з математики.

Переможцями олімпіади стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Прізвище

Ім’я

По батькові

Група

Місце

Борисюк

Володимир

Миколайович

2КН-17б

І

Мельник

Максим

Валентинович

1ПІ-17б

І

Шинкаренко

Олег

Олександрович

1КН-17б

ІІ

Пастух

Iгор

Петрович

2КН-17б

ІІ

Дигодiй

Вiктор

Іванович

2КІ-17б

ІІ

 

Переможці представлятимуть наш виш на національному етапі змагань. Бажаємо успіхів нашим студентам!

 
Студенти ФІТКІ стали переможцями чвертьфіналу Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач
Вівторок, 13 березня 2018, 13:57

 

Підбито підсумки чвертьфіналу ХХХІІ Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач.

Переможцями чвертьфіналу стали 14 студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії: Стрижалов Олександр (гр.1КН-15б), Звіряка Лілія (гр.1БС-16б), Лиськов Дмитро (гр.1БС-16б), Лабусюк Віталій (гр.1БС-16б), Дончук-Донцов Петро (гр.1БС-16б), Селезньов Віталій (гр.1БС-16б), Василевський Володимир (гр.1ПІ-16б), Стойко Максим (гр.1БС-17б), Піскунов Ярослав (гр.2ПІ-17б), Кравченко Дарина (гр.2ПІ-17б), Борисюк Володимир (гр.2КН-17б), Пастух Ігор (гр.2КН-17б), Гречкосій Давид (гр.2КН-17б), Зелений Владислав (гр.2КН-17б).

Переможці чвертьфіналу вибороли право участі у Всеукраїнському півфіналі Міжнародного чемпіонату, який відбудеться 17 березня 2018 року у Вінниці. Переможці Всеукраїнського фіналу візьмуть участь у Світовому фіналі в Парижі (Франція).

Побажаємо нашим студентам успіху і перемоги!

 
ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ВНТУ ЗАПРОШУЄ ШКОЛЯРІВ НА КУРСИ З ПРОГРАМУВАННЯ (БЕЗКОШТОВНО)
Субота, 03 березня 2018, 09:01

Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ готує професіоналів у галузі ІТ-технологій, проводить півфінал Світу зі спортивного програмування, має студію з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, яка підготувала у 2017 році 160 переможців Міжнародних конкурсів, чим встановила Рекорд України в категорії «Освіта, унікальні та інтелектуальні досягнення українців», що зафіксовано в «Книзі Рекордів України».

3 березня 2018 року Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ запрошує школярів на безкоштовні курси з програмування мовою С++. Курси розпочинають роботу 3 березня о 13-00 в залі №12 ВНТУ.

Курси з веб-програмування для школярів (безкоштовно) факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії проводить щопонеділка о 17-00 в аудиторії 810 (8-го корпусу).

Запрошуємо усіх бажаючих!

 
СТУДЕНТИ ФІТКІ ЗДОБУЛИ СРІБЛО НА ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ З ВОЛЕЙБОЛУ У СКЛАДІ КОМАНДИ ВНТУ
Субота, 03 березня 2018, 08:58

З 12 по 19 лютого 2018 року у спортивному залі ВДПУ ім.М.Коцюбинського пройшли змагання Чемпіонату Вінницької області з волейболу (чоловіки) серед ВНЗ ІІІ-ІV р.а.

У змаганнях взяли участь 6 команд, які були розподілені на дві підгрупи. В попередніх іграх збірна команда ВНТУ виборола право виступати у фіналі.

У фіналі збірна ВНТУ виборола ІІ місце.

У збірній грали два студенти ФІТКІ другого курсу: Васильков Сергій (гр.1КІ-16б) та Княжицин Олександр (гр.2ПІ-16б).

Вітаємо наших волейболістів з перемогою!

 
Студенти ФІТКІ – на фестивалі Ліги Сміху
П'ятниця, 02 березня 2018, 10:18

З 26 січня по 3 лютого 2018 року в Одесі проходив щорічний фестиваль Ліги Сміху, участь у якому взяли близько 200 команд, серед яких і команда "Вінничка" Вінницького національного технічного університету, в якій грають студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Микола Каневський (гр.1КІ-17м), Олександр Морозов (гр.2КН-14б) та звукооператор Юрій Колесников (гр.2КН-16б).

Вітаємо наших креативних студентів з чудовим виступом! 
Студент ФІТКІ – переможець обласних змагань з легкої атлетики
П'ятниця, 02 березня 2018, 10:13

У Вінниці 2-3 лютого 2018 року на базі манежу спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву "КОЛОС" пройшли відкриті змагання міста Вінниці та Вінницької області з легкої атлетики у приміщенні. Призером змагань став студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс), який посів 1-ше місце на дистанції 400 метрів та 2-ге місце на дистанції 200 метрів. На обох спринтерських дистанціях було встановлено особисті рекорди та виконано нормативи для участі у Чемпіонаті України серед дорослих, який пройде у м.Суми.Вітаємо Олександра з перемогою і бажаємо йому успіху у майбутніх змаганнях!

 
Студент ФІТКІ став стипендіатом облдержадміністрації та обласної Ради
Четвер, 01 березня 2018, 13:09

За наказом департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №46 від 6 лютого 2018 року стипендію облдержадміністрації та обласної Ради на І півріччя 2018 року отримав першокурсник факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри обчислювальної техніки Микола Нечипорук (гр.2КІ-17б).

Микола є відмінником у навчанні (середній бал – 5.0), старостою групи 2КІ-17б, активістом студентського самоврядування ФІТКІ.

Микола має три наукові публікації:

  1. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №63434 Комп’ютерна програма «Контроль запуску процесів і програм», затверджено Державною службою інтелектуальної власності України від 06.01.2016 р.

  2. Романюк О.Н., Нечипорук М.Л., Мошенська С.Р. Аналіз ринку відеокарт у 2017 році. // Збірник матеріалів ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта і наука без кордонів». - Перемишль, Польша, 2017. - С.25-29.

  3. Романюк О.Н., Нечипорук М.Л. Використання Інтернет в Україні. // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції 2013 року «Електронні інформаційні ресурси в освіті і науці: створення, використання, доступ». - Вінниця, 2013. - С.94-95.

Захоплюється Микола веб-програмуванням, професійно розробляє сучасні сайти. Також Коля опановує засоби комп’ютерної графіки. Створює проекти в 2D-графіці і в 3D-графіці. Має гучні перемоги на міжнародних конкурсах: отримав Гран-прі на конкурсі з комп’ютерної графіки INTERNATIONAL PORTO COMPETITION в Лісабоні (Португалія) та ІІІ місце на конкурсі з комп’ютерної графіки INTERNATIONAL COMPETITION IN SLOVAKIA в Братиславі (Словацька республіка).

Вітаємо Миколу з отриманням іменної стипендії облдержадміністрації та обласної Ради!

 
Студент ФІТКІ на Чемпіонаті України з легкої атлетики
Четвер, 01 березня 2018, 13:05

З 8 по 11 лютого 2018 року в місті Суми пройшов Чемпіонат України серед дорослих та молоді (до 23років) у приміщенні. У змаганнях взяв участь студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс). Олександр у прекваліфікаційних забігах встановив особистий рекорд та виконав норматив Кандидата в майстри спорту України по ручному хронометражу на 400 метрів. Час, показаний у цих забігах, дозволив пробитися до півфіналу, де Олександр посів 4-те місце.

У складі естафетної команди з бігу на 4 по 400 метрів, стартуючи на першому етапі, Олександр забезпечив команді високий темп і запас по дистанції, що посприяло високому командному результату вінничан (1-ше місце серед молоді та 4-те місце серед дорослих команд).

Вітаємо Олександра з черговою спортивною перемогою!

 
Як студент ФІТКІ Австрію підкорював
Четвер, 01 березня 2018, 12:55

Передмова: BEST (Board of European Students of Technology) – Рада студентів технічних університетів Європи – молодіжна, некомерційна, неполітична, міжнародна організація, що нараховує 33 країни і стрімко зростає. Освітні курси від BEST проводяться щороку у 95 університетах Європи, в яких діють локальні осередки BEST, в тому числі й у ВНТУ.

Для того, щоб вийти за межі свідомості, варто спробувати на кілька днів вийти за межі рідної країни. Тому вже вдруге я вирішив скористатись нагодою і відвідати освітній курс від BEST, на цей раз вийшовши ще й за межі зони комфорту і взявши участь в якості коорганізатора, а не учасника.

На освітньому курсі у місті Грац я перебував з 30 січня по 16 лютого 2018 року, побачивши по дорозі Краків та Відень. Про напрямок курсу – трохи згодом, оскільки це окрема особлива тема. У BEST Vinnytsia раз на рік ми проводимо аналогічний освітній курс, щороку на різні теми. До нас приїжджають студенти з різних країн, з кожним роком якість організації у вінницькому осередку та степінь задоволення наших іноземних гостів зростає. Я був у команді коорганізаторів на наших заходах, проте після участі в курсі у Брюсселі восени 2016 року виникло бажання спробувати себе в ролі частини команди організаторів за кордоном, порівнявши тамтешній підхід до курсів та їх якість. Така чудова нагода з’явилась після закінчення зимових канікул: в грудні локальний осередок австрійського містечка Грац оголосив конкурс на коорганізатора, в якому, як ви вже здогадались, я здобув перемогу. Не менш приємною новиною стало те, що моїм напарником стала студентка Львівської політехніки – Ілона Копитинська.

Квитки на руках, валізи зібрані. Дорога до Грацу пролягає через Краків та Відень, а час на пересадки я вирішив використати для того, щоб проникнутись духом цих міст.

У польському Львові мені пощастило побачитися зі старим вінницьким приятелем Дмитром Головеньком. Він переїхав сюди кілька років тому, оскільки його талант гітариста-віртуоза тут цінується набагато більше, проте наше рідне місто мій товариш не забуває та іноді повертається. Багато хто порівнює Краків зі Львовом, і недарма, адже тут так само безліч гарних історичних пам’яток, нетипових місць та просто приємна атмосфера. Щоправда, рівень життя кардинально відрізняється, 1:0 на користь Кракова.

На центральній площі Кракова

У Відні я провів багато часу, як по дорозі до Грацу, так і повертаючись з освітнього курсу. Столиця музики, батьківщина митців, місто кави, спокою та прогресивності – такою видалась мені австрійська столиця. Гуляючи вуличками, неочікувано було побачити погруддя Івана Франка та українську парафіяльну комуну поблизу нього. У Відні славетний Каменяр захищав дисертацію та співпрацював із місцевою пресою. До речі, традиції віденської кави започаткував українець Юрій Кульчицький, якого дуже шанують австрійці та на його честь встановили пам’ятник і назвали вулицю.

Після цікавих зупинок я нарешті потрапив до пункту призначення, де одразу з автобусу мене зустрів президент локальної групи Грацу та люб’язно привів до офісу. Локальний осередок BEST у Граці функціонує на базі Грацського технічного університету. Тут неймовірні люди – відкриті, щирі та працьовиті, і хоча більшість студентів є вихідцями з інших країн, дух авантюризму та студентського братерства через це нікуди не зник.

Перша половина курсу пройшла у передмісті Грацу, а саме в будинку вчителя в Санкт Радегунді, поблизу Альп. Розваги поєднувались із важкою працею коорганізатора, яка компенсувалася новими знайомствами, іграми, теплим спілкуванням, міжнародним вечором, де учасники курсу представляли звичаї та традиційні страви понад 25 країн (наша «українська делегація» також впоралась із завданням), підйомом на одну з альпійських вершин тощо. Родзинкою став австрійський вечір, який досить якісно та атмосферно влаштували організатори курсу. Уявіть лише купу людей в етнічному австрійському вбранні, які вчать вас, як правильно танцювати віденський вальс, подають традиційні страви, серед яких особливі австрійські вафлі, що перед прийомом потрібно...підпалити!

Український куточок на міжнародному вечорі

Розважаючись, потрібно вміти вчасно зупинитись, тому плавна адаптація відбулась одразу на місці: лекційна частина академічної програми почалася у тому ж альпійському будиночку вчителя. Так ми підійшли до тематики курсу. Вона стосувалась харчових технологій, а саме – процесів бродіння та дистиляції. Може виникнути питання: яким чином технічний університет пов'язаний зі сферою міцних напоїв? Відповідь приємно здивувала: технічний університет Грацу у тестовому режимі почав розробляти апарати для харчової промисловості, а саме – розумні пивоварні та дистилюючі апарати.

Найцікавіше чекало нас у Грацському університеті, хоча після лекцій ми отримали ще один сюрприз. Цією родзинкою стала подорож до однієї з альпійських вершин. Ніколи б не подумав, що підйом може бути легшим за спуск. Проте 4 години таких підйомів, спусків і подолання різних перешкод були недаремними. Краєвиди заворожували, увесь світ немов на долоні, а хмари можна дістати рукою. А коли поруч ще й теплий чай та хороші люди, забуваєш про все на світі.

На альпійській вершині

Друга половина курсу пройшла в технічному університеті Грацу. Особливість академічної частини полягала в наступному: учасників поділили на спеціалістів з хімічної промисловості, програмування та дизайну. Разом потрібно було створити 2 прототипи ринкових продуктів, використовуючи власні навички та вміння працювати у команді. Хоча я не був учасником, але організатори запросили мене провести невелику лекцію з основ програмування, порівнявши мови програмування та обґрунтувавши вибір мов, що найкраще підходять для функціонування подібного роду технічних пристроїв. Приємно відчувати, коли знання, здобуті в університеті, можеш передати європейським студентам.

Лекційний процес

Усім, хто був причетний до курсу, організатори влаштували зустріч у міській раді з її представниками та депутатами, які розповіли про Грац, перспективи розвитку міста та обговорили із нами можливості у сфері освіти. Грац – друге за величиною місто в Австрії, менше за Вінницю, проте воно дійсно вражає: безліч виробництв, якісні прогресивні університети, підтримка ЮНЕСКО. Цей перелік можна продовжувати, проте краще потрапити сюди та побачити все на власні очі. Кожен може знайти тут все, що йому до душі. Якщо ви втомились від шумних мегаполісів та вам імпонує австрійський менталітет, це місто просто ідеально підходить, щоб, як мінімум, провести тут невеличкий вікенд.

У міській раді Грацу

Усе добре те, що добре закінчується. Понад тиждень провівши разом на лекціях, у подорожах, на вечірках та на лабораторних, усі учасники та організатори курсу встигли тісно потоваришувати, а в останній день взагалі не розлучалися ні на хвилину.

Офіційне закриття курсу

Впродовж усіх цих днів я здобув неоціненний досвід коорганізатора, і попри відсутність нормального сну з впевненістю скажу: це того варте. У абсолютно різних ситуаціях важливою якістю є вміння вчасно і правильно реагувати на них. Якщо вам не вистачає такої навички чи хочеться її відточити, раджу спробувати себе у цій сфері.

Хтось не погодиться, але я вважаю, що студентське життя повинно бути різноманітним. BEST дав мені чудову нагоду урізноманітнити буденність, поєднавши навчання з дозвіллям, відкривши новий погляд на звичні речі, розширивши фізичні та психологічні рамки. Раджу усім, хто хоче пережити подібне чи щось краще, не боятися показати себе та спробувати взяти участь у одному з курсів від BEST. До речі, вже можна ознайомитись зі списком літніх курсів та надіслати свій мотиваційний лист за посиланням: https://best.eu.org/courses/list.jsp Набагато більше інформації ви зможете отримати на презентації курсів від нашого локального осередку BEST, що відбудеться 6 березня о 14:00 у 222 ГУК. До зустрічі! :)

Студент ФІТКІ 4 курсу Іван Воробйов 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 11 з 78
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.