УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ – переможці І туру Всеукраїнського студентського чемпіонату з інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?»
Вівторок, 05 грудня 2017, 10:38

У Вінницькому національному технічному університеті відбувся І тур Всеукраїнського студентського чемпіонату з інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?».

Переможцями інтелектуального турніру стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

І місце посіла команда «Т.Т.Т.», у складі якої – магістранти кафедри програмного забезпечення Іван Янковий (гр.1ПІ-17м) та Олег Прус (гр.2ПІ-16м).

Олег Прус

Іван Янковий

ІІ місце посіла команда «ГрюнХерц», у складі студентів ФІТКІ Андрія Андреєва (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-14б), Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б), Олександра Стрижалова (кафедра КН, гр.1КН-15б) та Олесі Херсоненко (кафедра КН, гр.1КН-15б).

Олексій Кавка

Андрій Андреєв

Олександр Стрижалов

Олеся Херсоненко

Вітаємо наших інтелектуалів з перемогою і бажаємо успіху в наступних турнірах!

 
Студенти ФІТКІ – абсолютні переможці Фестивалю Гумору у ВНТУ
Вівторок, 05 грудня 2017, 10:33

Феєричне і яскраве дійство — Фестиваль Гумору відбувся у Вінницькому національному технічному університеті. Приурочили його до Дня студента, а проходив він за форматом Ліги сміху.

Ключова вимога — лише авторські жарти! Впроваджуємо академічно доброчесність навіть у таких виявах.

У фестивалі брали участь 9 команд. З них три команди склали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Переможцем серед першокурсників (а їх було три команди) стала команда з ФІТКІ «Keep It Tok» у складі: Швачича Костянтина (гр.1ПІ-17б) – капітана команди, Шевчук Олени (гр.1КН-17б), Буксир Яни (гр.1КН-17б), Шептякова Ігоря (гр.1КН-17б), Шевчук Владислави (гр.2КН-17б), Закандаева Валентина (гр.1КН-17б).

Переможці Фестивалю Гумору серед першокурсників – команда з ФІТКІ «Keep It Tok»

Чудово виступила і друга команда першокурсників з ФІТКІ «911», яку відмітили журі як перспективну молоду команду, її склад: Говорун Володимир (гр.2БС-17б) – капітан команди, Мошенська Софія (гр.2ПІ-17б), Ковальов Денис (гр.2БС-17б), Буняк Віталій (гр.2БС-17б), Діденко Юрій (гр.1КН-17б), Маценко Сергiй (гр.2БС-17б).

Команда першокурсників з ФІТКІ «911»

А Кубок переможця на Фестивалі Гумору отримала збірна команда факультету ІТКІ — команда «I-E-A-I-A-I-O». Склад команди: Каневський Микола (гр.2КІ-17м) – капітан команди, Морозов Олександр (гр.2КН-14б), Колесников Юрій (гр.2КН-16б), Клименко Денис (гр.3КН-16б), Зарицький Олександр (гр.1КН-16б), Душко Аліна (гр.2БС-16б), Климчук Анастасія (гр.1КН-17б), Грінчук Марія (гр.2БС-17б), Клямчук В’ячеслав (гр.1КН-16б), Руденко Максим (гр.3КН-16б).

 

Переможці Фестивалю Гумору ВНТУ – збірна команда з ФІТКІ «I-E-A-I-A-I-O»

Пишаємося нашими кмітливими і креативними студентами!

 
Студенти ФІТКІ – призери обласних змагань з греко-римської боротьби
Вівторок, 05 грудня 2017, 10:28

У спортзалі «Колос» 15 листопада 2017 року відбувся командний Чемпіонат Вінницької області серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV р.а. з греко-римської боротьби.

Збірна команда ВНТУ посіла 2 місце. У складі команди боролися студенти ФІТКІ:

59 кг – Сирдій Дмитро (ФІТКІ, гр.1КІ-17мс) – 5 місце (особисте)

71 кг – Фтемов Олександр (ФІТКІ, гр.1КІ-16мс) – 2 місце (особисте)

80 кг – Кучмей Денис (ФІТКІ, гр.1КІ-15б) – 1 місце (особисте)

98 кг – Щасливий Олександр (ФІТКІ, гр.2БС-16б) – 1 місце (особисте)

Тренер команди – доцент кафедри фізвиховання Костюк Сергій Андрійович. Допомагав в організації і проведенні змагань студент ФІТКІ з гр.2КН-14б Давидов Сергій.


Вітаємо наших студентів з черговою перемогою!

 
СТУДЕНТИ ФІТКІ – ПЕРЕМОЖЦІ XVIII КОНКУРСУ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА У ВНТУ
П'ятниця, 24 листопада 2017, 07:43

У Вінницькому національному технічному університеті відбувся ІІ етап XVIII  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Щороку 9 листопада стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, що традиційно проводиться в День української писемності та мови.

У конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею.

Конкурс було засновано в травні 2001 року Петром Яциком – канадським підприємцем українського походження, меценатом і філантропом, відомим своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

У Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика беруть участь мільйони дітей та студентів. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 мільйонів людей з-понад 20 країн світу. Для них це можливість перевірити свої знання та випробувати вміння володіти словом. Цікаві, змістовні завдання спрямовані передовсім на практичне застосування теоретичних знань. Особливо привабливі для учасників завдання творчого характеру, які порушують актуальні проблеми сучасності, вимагаючи від конкурсантів високого рівня ерудиції.

У Вінницькому національному технічному університеті також відбувся ІІ етап XVIII  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 2017-2018 н.р., який мав на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Організатором цього конкурсу у ВНТУ стала кафедра мовознавства на чолі з докт. філол. наук, проф. Азаровою Л.Є.

У роботі ІІ етапу конкурсу взяли участь 66 студентів. Високий показник участі в цьому мовному “марафоні” засвідчили студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, що зумовлено було  прагненням учасників переконатися у своїх знаннях.

Учасникам конкурсу було запропоновано різноманітні мовні завдання творчого та граматичного характеру, пов’язані з мовною культурою в Україні, аспектами професійної комунікації в сучасній освіті, проблемними питаннями української лексикології. Роботи, виконані конкурсантами, засвідчили належний рівень лінгвістичних знань.

Переможцями ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

1 місцеОлег Білозор (гр.2ПІ-17б, викладач – докт. філол. наук, проф. Азарова Л.Є.).

2 місце Олег Шинкаренко (гр.1КН-17б, викладач – докт. філол. наук, проф. Азарова Л.Є.).

3 місцеЛюбов Долбіна (гр.1ПІ-17б, викладач – докт. філол. наук, проф. Азарова Л.Є.).

На базі закладу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради” відбудеться ІІІ (обласний) етап XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Отож, щиро бажаємо переможцям ІІ етапу конкурсу успіхів у наступному етапі змагання та відстояти честь Вінницького національного технічного університету на гідному рівні.

 
ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ – ПРИЗЕР ЗМАГАНЬ З КУЛЬОВОЇ СТРІЛЬБИ
П'ятниця, 24 листопада 2017, 07:37

14 листопада 2017 року в стрілецькому тирі ВНТУ відбулися змагання з кульової стрільби — відкрита першість ВНТУ серед студентів, викладачів та співробітників.

Серед викладачів у стрільбі з гвинтівки 2 місце посів доцент кафедри ОТ Леонід Крупельницький.

Як призер змагань Леонід Віталійович через тиждень візьме участь у Спартакіаді області серед ВНЗ.

Побажаємо йому влучних пострілів і перемоги! 
Студент ФІТКІ – призер Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Інтербриг»
П'ятниця, 24 листопада 2017, 07:33

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Інтербриг», що відбувся у жовтні 2017 року. Студент ВНТУ з факультету інформаційних технологій на комп’ютерної інженерії Денис Худа (гр.2КН-16б) посів 3 місце в номінації «Веб-програмування».

 
Студентка кафедри програмного забезпечення найкраще написала правовий диктант
П'ятниця, 24 листопада 2017, 07:26

Інститут соціально-гуманітарних наук, кафедра суспільно-політичних наук, студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ долучились до Всеукраїнського правового диктанту, який 25 жовтня 2017 року в нашому університеті провела Експертна юридична служба України.

Серед студентів найкращий результат з правової підготовки показала студентка кафедри програмного забезпечення Любов Мельник (гр.1ПІ-16б).

Як переможець акції Люба отримала сертифікат, що надає право на безкоштовну консультацію з будь-яких питань у галузі права, окрім питань, що стосуються підприємницької діяльності, додаток з результатами тестування та інструкцією по використанню можливості безкоштовної консультації у адвоката.

 
Студентка ФІТКІ навчалася у Відні
П'ятниця, 24 листопада 2017, 07:17

Вчитися ніколи не пізно, навіть коли мова йде про вміння вчити інших. Після перебування у BEST більше 4 років настає час, коли потрібно ділитися своїми набутими знаннями та навичками з молодшим поколінням перед тим, як йти у вільне плавання. Саме з цими думками я подала заявку на участь у Technical Tutors Academy і була неймовірно рада опинитися однією з 16 щасливчиків-учасників.

Захід відбувався з 25 по 30 жовтня 2017 року у Відні (столиці Австрії) на базі Віденського технічного університету. Організатором Technical Tutors Academy був локальний осередок BEST Vienna. Учасниками, окрім мене,  були представники Македонії, Нідерландів, Швеції, Португалії, Італії, Угорщини, Туреччини, Латвії, Естонії, Чехії, Росії, Сербії, Австрії. Нас навчали тренерському мистецтву 5 досвідчених тренерів з Італії, Польщі, Хорватії, Македонії та Іспанії.

Під час подачі заявки на участь та після оголошення результатів відбору всі учасники були попереджені про важливість і серйозність заходу, адже бути тренером в організації – це водночас велика честь і справжня робота та відповідальність. Ще перед поїздкою нам давали “домашні завдання”: необхідно було підготувати невеличкий посібник на будь-яку тему з області особистої спеціалізації, самостійно прочитати додатковий матеріал, який нам знадобиться на заняттях, підготувати презентацію за всіма канонами тощо.

Протягом шести насичених днів з ранку до ночі (в прямому сенсі) учасники були на тренінгах, проходили майстер-класи, виконували різноманітні практичні завдання. Двічі нам довелося готувати власний тренінг вночі, адже завдання видавалося після вечері, а доповідь була вже наступного ранку. Отже, поспати (в кращому випадку) нам вдавалося по пару годин на добу. Ми буквально жили в університеті. Але такий жорсткий графік – це реалії життя і один з етапів підготовки майбутнього тренера. Останній наш власний тренінг був справжнім іспитом, адже потрібно було врахувати абсолютно все, чому нас вчили протягом попередніх днів: структуру та формат тренінгу, взаємодію з аудиторією, презентаційні навички, жести, манеру говорити та багато-багато іншого, про що раніше я навіть не задумувалася.

Після проведення першого офіційного власного тренінгу з колегою

У результаті всі 16 учасників успішно завершили навчання і отримали сертифікати технічних тренерів, що зможуть проводити практичні заняття на такі теми як графічний дизайн, зв’язки з громадськістю, корпоративні зв’язки, написання грантів, інформаційні технології тощо. При чому кожен із випускників академії спеціалізується на одній або навіть декількох темах.

 

Всі учасники отримали сертифікати

Познайомилися ми також і з культурою Австрії. Одним з найбільших здивувань була міжнародність університету, адже там дуже багато іноземних студентів, і всі вони спілкуються між собою англійською мовою у повсякденному житті. Взагалі під час мого тижневого перебування у Відні австрійців я майже не зустрічала, бо оточенням були студенти-іноземці, переселенці або туристи. Спілкувалися з усіма англійською або німецькою мовами. Австрійці розмовляють німецькою мовою, але реально існують відмінності в окремих словах, які є австрійським діалектом, проте звичайний турист цього не помітить.

Австрія – батьківщина Моцарта, про що туристам нагадують чи не на кожному кроці. Вся інша увага там приділяється художникам і художнім музеям, виставкам, галереям. Якщо ви навіть зовсім далекі від мистецтва, то просто проходячи повз сувенірні ряди, плакати та вивіски, ви дізнаєтеся про найвідоміші австрійські картини. Максимум уваги у Відні приділяється творчості Густава Клімта та його всесвітньовідомому “Поцілунку”, репродукції якого продаються повсюди. А виставлена ця картина у галереї палацового комплексу “Бельведер”, через який ми проходили щоранку дорогою від квартири до університету.

У Бельведері - йдемо вже звичним маршрутом до університету

Взагалі у Відні куди не повернеш – потрапиш до якогось визначного місця. Єдине, куди нам довелося їхати, це палац Шенбрунн, що раніше слугував літньою резиденцією австрійських імператорів. На його території знаходиться найстарший у світі зоопарк, у який ми не потрапили за браком часу і коштів. Взимку ж імператори перебиралися до центра міста у Хофбург. Вразив нас своєю неповторністю будинок художника і архітектора Хундертвассера – ніби просто житловий будинок, але він має дуже складну форму, неймовірне різнокольорове оздоблення та озеленення із 250 дерев та кущів. Останньою цікавинкою Відня, яку нам випало побачити, був парк Пратер – це поєднання зеленої зони, спортивних майданчиків, атракціонів, розваг (усього, що треба для відпочинку на будь-який смак). У Пратері знаходиться відоме колесо огляду 1897 року – один із символів міста. У місті багато релігійних споруд: церкви, собори. Міська ратуша і парламент теж є пам’ятками архітектури, не говорячи вже про численні театри, віденську оперу, бібліотеки, музеї. Також ми не змогли пройти повз Віденський університет, заснований у 1365 році.

Зі схилу в Шенбрунні видно все місто

Але детальніше ми розглянули Технічний університет Відня, він має багато корпусів. Ми були в одному з відносно сучасних: місцями він має 11 поверхів, плюс двоповерховий підземний паркінг. Корпус оснащений швидкісними ліфтами, має ігрові зони для студентів. Ще однією приємною знахідкою в університеті була Gross Raum (велика кімната), що насправді є не такою вже й великою, але саме вона є місцем роботи усіх студентських організацій, кожна з яких має свій офіс, двері в який  виходять з великої кімнати. Також у них є своя вбиральня, душ та повністю обладнана кухня, на якій нам і готували їсти.

Вражень від поїздки в мене багато: це і зустріч зі старими знайомими, і знайомство з новими друзями, і подорож новою для мене країною. Багато емоцій, нові знання, неочікувані випробування, нерви і радість, виклик, культурна їжа для душі – все це моя участь у Technical Tutors Academy. І ще більше чекає попереду, адже відкрилися нові можливості ;)

Нове покоління BEST Tutors

Ксенія Івченко
магістрантка 2 року навчання

кафедра програмного забезпечення, ФІТКІ

 
«СТУДЕНТСЬКА ОСІНЬ» ПЕРШОКУРСНИКІВ
Середа, 22 листопада 2017, 13:15

У Вінницькому національному технічному університеті пройшов традиційний щорічний конкурс сценічних талантів першокурсників «Студентська осінь». Змагання відбувалися впродовж двох днів — 7 і 9 листопада. І як завжди, відзначалися досить високими вимогами до конкурсантів: вони мали показати не просто концертні номери, а невеличкий спектакль. Нинішнього року студенти ВНТУ готували літературно-музичну композицію «Країни Європи». Кожен факультет презентував на сцені одну з країн Євросоюзу — мовою сценічного дійства розповідали про традиції, історію, мистецтво, про особливості країни.

Команда першокурсників факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії презентувала країну Англію через сценарій про знаменитого агента 007 Джеймса Бонда, якого віртуозно зіграв студент кафедри програмного забезпечення Костянтин Швачич (гр.1ПІ-17б).

Наші першокурсники ФІТКІ показали чудову командну роботу і стали призерами конкурсу, отримавши 2 місце і грамоту за кращий сценарій.

Команда першокурсників ФІТКІ отримує грамоту та солодкий приз

В особистих номінаціях грамоту за найкращий вокальний номер отримала студентка кафедри захисту інформації Грінчук Марія (гр.2БС-17б).

Грінчук Марія отримує грамоту за найкращий вокальний номер

Також команда ФІТКІ отримала грамоту за найкращий номер – за сценічний бій.

Вітаємо з перемогою команду першокурсників ФІТКІ у складі: Климчук Анастасії (гр.1КН-17б), Швачича Костянтина (гр.1ПІ-17б), Шевчук Олени (гр.1КН-17б), Дідик Яни (гр.1КН-17б), Шептякова Ігоря (гр.1КН-17б), Шевчука Андрія (гр.1КН-17б), Кучеренко Ольги (гр.1КН-17б), Каплунського Олександра (гр.1КН-17б), Городецького Юрія (гр.1КН-17б), Грінчук Марії (гр.2БС-17б), Говоруна Володимира (гр.2БС-17б), Цимбалюка Максима (гр.1КН-17б), Доманського Антона (гр.1КН-17б), Левченка Нікіти (гр.1КН-17б), Мошенської Софії (гр.2ПІ-17б), Хазівалієвої Ірини (гр.2КН-17б), Шевчука Влада (гр.2КН-17б) та Побережника В’ячеслава (гр.1КН-17б).

Команду першокурсників до виступу готували активісти студентського самоврядування ФІТКІ Морозов Олександр (гр.2КН-14б), Клименко Денис (гр.3КН-16б), Колесников Юрій (гр.2КН-16б), Зарицький Олександр (гр.1КН-16б), Руденко Максим (гр.3КН- 16б), Клямчук В’ячеслав (гр.1КН-16б) та Михайлюк Лілія (гр.2КН-17б).

 
Переможці літнього Міжнародного бліц-конкурсу з Web-дизайну та комп'ютерної графіки 2017
Середа, 22 листопада 2017, 13:03

Підведено підсумки літнього Міжнародного бліц-конкурсу з Web-дизайну та комп'ютерної графіки 2017. Студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій на комп’ютерної інженерії отримали на конкурсі 16 перемог.

Краща 2D-растрова графіка

1 місце

Копитко Наталія (гр.1ПІ-17м)

2 місце

Липач Марія (гр.2КН-16б)

2 місце

Черниш Анастасія (гр.2ПІ-16б)

3 місце

Сорока Сергій (гр.1ПІ-16б)

Краща 2D-растрова графіка (фотоколаж)

1 місце

Мошенська Софія (гр.2ПІ-17б)

2 місце

Мельник Любов (гр.1ПІ-16б)

3 місце

Недоснований Олександр (гр.1КІ-16мс)

3 місце

Попов Владислав (гр.1ПІ-16б)

Краща 3D-графіка

2 місце

Білик Владислав (гр.2ПІ-14б)

Краща GIF-анімація

1 місце

Риндін Сергій (гр.2ПІ-14б)

Краща 3D-анімація

2 місце

Досужій Олег (гр.2КН-17м)

Краще інформаційне наповнення

3 місце

Король Діана (гр.2ПІ-16б)

Краща програмна реалізація

1 місце

Нечипорук Микола (гр.2КІ-17б)

2 місце

Кренцін Михайло (гр.1ПІ-15б)

2 місце

Ніколайчук Владислав (гр.2ПІ-15б)

Краща графічна реалізація

2 місце

Ель Жеддауї Хашем (гр.2ПІ-14б)

Вітаємо наших переможців!

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 11 з 74
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.