УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ на Європейських інженерних змаганнях в Італії
Понеділок, 23 вересня 2019, 10:08

Студенти Вінницького національного технічного університету у складі команди «Ми у мами інженери» влітку як фіналісти національних змагань взяли участь у Європейських інженерних змаганнях ЕBEС в Італії.

Склад команди «Ми у мами – інженери»: Владислав Мартишев (ФІТКІ, гр.2КН-15б), Роман Мартишев (ФМТ), Георгій Кириленко (ФІТКІ, гр.1КН-15б) та Роман Лановий (ФІТКІ, гр.1КІ-15б).

Європейські інженерні змагання (ЕВЕС) – це щорічний інженерний турнір, який проводить міжнародна студентська організація Європи Board of European Students of Technology (ВЕSТ). ЕВЕС проходить у 32-х країнах Європи і дає студентам можливість випробувати себе у розв’язанні теоретичних та практичних завдань. До змагань запрошуються студенти всіх інженерних спеціальностей, оскільки завдання часто носять міждисциплінарний характер.

Команді «Ми у мами – інженери» вдалося два роки поспіль (у 2018 та у 2019 роках) виборювати перемогу для ВНТУ на націо­нальному рівні: у 2018 році хлопці на національному етапі у Львові вибороли 1 місце, а цьогоріч фінал національних змагань проходив у ВНТУ, де наша команда знову стала переможцем, посівши 1 місце. У минулому році не знайшлося спонсорів, які б профінансували проведення міжнародного етапу, а цього року переможців із 14-ти країн Європи люб’язно запросила до себе Італія. Команді потрібно було лише оплатити переліт, а проживання, харчування і транспортні витрати по місту взяли на себе організатори. Фінал змагань проходив у Турині з 24 липня по 1 серпня 2019 року.

Хлопців вразила в Італії неймовірна спека (+40°С вдень і +30°С вночі). А також приємно здивували умови проживання в гуртожитку, який більше скидався на готель: клімат-контроль у кімнаті, жалюзі на дистанційному керуванні, надсучасні холодильники і плити на кухні.

Умови в навчальних корпусах теж вражають: ліфти, кондиціонери, електронні інформаційні табло, внутрішній дворик із газонною травичкою, де студенти відпочивають на перервах між заняттями. А ще – дослідницьке бюро General Motors на базі Politecnico Di Torino (Політехнічного університету в Турині) та можливість для студентів самостійно розробляти і запускати супутники в космос. Студентська їдальня – це взагалі окрема тема. Хлопці спочатку подумали, що помилилися адресою і потрапили до ресторану. Страви на будь-який смак: макарони, рис, піца, морепродукти, різні види м'яса, овочі, фрукти, десерти, навіть безкоштовна газована вода. І порції, які здолати майже нереально…

Гуртожитки і студентські кафешки – приватні, навчальний заклад співпрацює з бізнесом, тому і послуги надаються на високому рівні.

Пощастило нашим студентам побувати і на відомому гірськолижному курорті Бардонеккія, що розташований на кордоні з Францією та вважається одним із найзахопливіших місць в італійських Альпах (у 2006 році він приймав Зимові Олімпійські ігри).

Роман і Владислав Мартишеві

У вихідні дні посеред гір на відкритій сцені під супровід симфонічного оркестру лунають найвідоміші твори італійської опери. Природа і мистецтво!.. Це не може не захоплювати, не надихати на творчість!

Спілкувалися учасники змагань англійською мовою, тож для наших студентів це була гарна нагода її «підтягнути». У європейців із цим жодних проблем не виникає – вони, зазвичай, вільно володіють кількома мовами.

Завдання на змаганнях були від компанії Skoda Auto. Самі завдання були цікавими, але важкими. Потрібно було з обмеженої кількості матеріалів створити прототип пристрою, який зміг би загасити пожежу в приміщенні автомобільного заводу. Пристрій мав бути якомога меншим та маневренішим, щоб могти подолати різні перешкоди.

Команда «Ми у мами інженери» у першому ряду

Наші студенти показали цікавий проект і отримали схвальні відгуки від журі. А ще отримали гарний досвід, знайшли нових друзів у Європі і зрозуміли, що мрії здійснюються, варто лише вірити у власні сили і можливості.

Вітаємо наших інженерів! Бажаємо нових творчих успіхів!

 
Студенти ФІТКІ – переможці півфіналу України зі спортивного програмування
Понеділок, 23 вересня 2019, 10:01

У Тернополі 13-14 вересня 2019 року відбувся Всеукраїнський півфінал студентської олімпіади зі спортивного програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest), що є ¼ світового фіналу.

Переможцями змагань стали студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

 • перше місце виборола команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_Meme_Lords у складі Андрія Наумовського (гр.1ПІ-16б), Михайла Позура (гр.1ПІ-16б) та Віктора Свіжака (гр.1ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко);

Переможці олімпіади: Андрій Наумовський, Михайло Позур, Віктор Свіжак

 • друге місце посіла команда ФІТКІ VNTU_4REST у складі Ігоря Пастуха (кафедра КН, гр.2КН-17б), Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-19м) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18м) (тренер – професор кафедри КН Володимир Месюра).

Призери олімпіади: Ігор Пастух, Олександр Спажев, Олексій Кавка

Ці дві команди вийшли у наступний етап змагань та представлятимуть ВНТУ на Півфіналі світу зі спортивного програмування (Всеукраїнському фіналі), що відбудеться у ВНТУ 18-19 жовтня 2019 року.

Побажаємо нашим студентам перемоги на Півфіналі світу зі спортивного програмування!

 
Студентка кафедри ПЗ в Іспанії вивчала сферу Інтернет речей
Понеділок, 23 вересня 2019, 09:56

Студентка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Анастасія Слуковська (гр.2ПІ-17б) влітку пройшла в Іспанії навчальний курс від організації ВЕST «Internet of Things».

Настя ділиться своїми враженнями від курсу: «Під час навчання ми поринули в сферу Internet of Things – IoT, працювали над створенням системи управління та контролю освітлення, зустрілися з представниками провідних ІТ-компаній. Тема виявилась надзвичайно цікавою та актуальною, адже це концепція комунікації об'єктів, які використовують технології, щоб взаємодіяти між собою та з навколишнім середовищем; вона передбачає виконання пристроями різноманітних дій без втручання людини.

Крім цього, важливою частиною такого роду курсів є знайомство з новими людьми. Адже це завжди незабутній та цікавий досвід, оскільки курс відвідують студенти з усієї Європи. А це означає, що з'являється можливіть дізнатися про цікаві особливості життя різних народів.

Атмосфера спекотної Іспанії неймовірна! Мене вразили іспанські традиції, звички, розваги і люди, які надзвичайно відкриті, життєрадісні та заряджають своєю енергетикою інших. Протягом курсу у мене навіть була можливість побувати на так званому "водяному батлі", який відбувається щорічно між жителями певного району Мадрида.

Коли згадую усі ті моменти – емоції переповнюють. Це був перший курс від BEST, який я відвідала, більше того – це був мій перший ПОЛІТ за кордон. Я не знала, чого очікувати, але можу з впевненістю сказати – це один з найкращих досвідів, який я здобула. А ще зараз я маю багато іноземних друзів!

Хочу подякувати організації BEST за чудову можливість подорожувати та стажуватися в Європі.

А студентам раджу сміливіше подаватися на курси від BEST, адже завдяки ним можна знайти нових друзів та здобути безцінний досвід, а група, в якій навчаєшся, стає другою сім'єю. Подорожуйте та колекціонуйте спогади! :)»

 
Студент ФІТКІ – призер відкритого Кубку Вінниці з армспорту
Понеділок, 09 вересня 2019, 08:14

31 серпня 2019 року у Вінниці проходив відкритий Кубок з армспорту серед чоловіків.

У Кубку взяло участь більше 60 чоловік. Переможці будуть представляти Вінницю на Кубку України.

Чорний Денис, студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (група 2КН-16б) виборов друге місце у ваговій категорії 70 кг.

Денис Чорний – праворуч

Вітаємо Дениса з перемогою! Бажаємо успіху на Кубку України!

 
Студент кафедри ПЗ – стипендіат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради
Понеділок, 09 вересня 2019, 08:11

За наказом Вінницької обласної державної адміністрації №435 від 05.08.2019 р. стипендіатом облдержадміністрації та обласної Ради на ІІ півріччя 2019 року став магістрант 2-го року навчання ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Віктор Фролов (гр.1ПІ-18м).

Фролов Віктор Олександрович навчається в магістратурі факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення».

Віктор професійно займається веб-технологіями і веб-програмуванням, є багаторазовим учасником і переможцем Всеукраїнських і міжнародних олімпіад та ІТ-конкурсів, зокрема:

 • посів 1 місце на Всеукраїнському ІТ-хакатоні «Lviv Hacks» (м. Львів, 2017 р.);

 • посів 1 місце на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Вінниця, 2018 р.);

 • посів 2 місце на IІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Дніпро, 2018 р.);

 • посів 1 місце на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Вінниця, 2019 р.);

 • посів 2 місце на IІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Дніпро, 2019 р.).

Фролов Віктор активно займається громадською роботою в університеті, є лектором гуртка з веб-технологій та веб-дизайну, що функціонує при студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ.

 
Нагородження викладачів та студентів ФІТКІ до Дня знань
Понеділок, 09 вересня 2019, 08:03

30 серпня 2019 року на зборах трудового колективу з нагоди Дня знань у ВНТУ нагороджено викладачів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

Зокрема Подякою Міністерства освіти та науки України нагороджено Крупельницького Леоніда Віталійовича, кандидата технічних наук, доцента кафедри обчислювальної техніки – за зразкову організацію наукових досліджень, навчального процесу і вдосконалення лабораторної бази кафедри обчислювальної техніки.

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Черноволик Галину Олександрівну, кандидата технічних наук, доцента кафедри програмного забезпечення – за багаторічну сумлінну творчу працю, досягнуті успіхи в науково-педагогічній діяльності.

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Коваленко Олену Олексіївну, кандидата технічних наук, доцента кафедри програмного забезпечення – за багаторічну сумлінну творчу працю, досягнуті успіхи в науково-педагогічній діяльності та за вагомий внесок в розвиток автоматизації документообігу факультету.

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Гаврилюк Олену Віталіївну, інженера ІІ категорії кафедри програмного забезпечення – за багаторічну сумлінну творчу працю, досягнуті успіхи в організаційно-методичній діяльності.

Подяку від Вінницької обласної державної адміністрації, департаменту соціальної та молодіжної політики за вагомий особистий внесок у реалізацію молодіжного руху ІТ-SCOUTS отримав магістрант ФІТКІ першого року навчання з кафедри обчислювальної техніки Лановий Роман (гр.1КІ-19м).

Вітаємо колег з отриманими нагородами, бажаємо нових творчих успіхів!

 
Посвята у студенти
Понеділок, 09 вересня 2019, 07:50

31 серпня 2019 року в ВНТУ відбулася посвята у студенти нового поповнення. До лав студентства факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ на бакалаврат прийняли понад 320 абітурієнтів.

Державний прапор України, штандарт і стяг ВНТУ внесли першокурсники факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії: Богдан Хавруцький — студент групи 1КІ-19б, учасник бойових дій (55 бригада, артилерія), Євгеній Станіславенко — студент групи 3ПІ-19б, багаторазовий переможець міжнародних конкурсів із комп’ютерної графіки, Вадим Мороз — студент групи 1КН-19мс, активний учасник мистецького життя Вінниці.

Юних студентів привітали ректор їхньої алма-матер, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко, доктор політичних наук, професор Світлана Денисюк, президент студентського самоврядування ВНТУ Анастасія Мандебура.

Для першокурсників і усіх, хто прийшов на їхнє свято, пролунало музичне вітання від солістки вокальної студії «Септіма», голови студентського самоврядування ФІТКІ Аліни Мазур (гр.2КН-18б). Студенти ФІТКІ Богдан Хавруцький (гр.1КІ-19б) та Євгеній Станіславенко (гр.3ПІ-19б) отримали символічний ключ від скарбниці знань і студентський квиток державного зразка. Першокурсник ФІТКІ Вадим Мороз прочитав клятву студентів ВНТУ.

Виголосивши урочисту обіцянку студента ВНТУ, першокурсники разом зі своїми викладачами рушили у романтичне, цікаве, хоч і непросте, студентське життя та у новий навчальний рік урочистим маршем.

Для студентів ФІТКІ урочистості продовжилися в актовій залі університету.

Перед студентами ФІТКІ виступив декан факультету, доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Олексій Азаров, заступники декана ФІТКІ, доценти Світлана Кирилащук та Вікторія Войтко, завідувач кафедрою програмного забезпечення Олександр Романюк, завідувач кафедрою комп’ютерних наук Андрій Яровий та заступник завідувача кафедрою обчислювальної техніки Леонід Крупельницький.

Студентів ознайомили з особливостями організації навчального процесу на факультеті й вручили перепустки до університету.

Щиро вітаємо першокурсників! Бажаємо їм цікавого студентського життя, легких сесій та яскравих вражень!

 
Вступна кампанія факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії 2019 року
Понеділок, 02 вересня 2019, 08:51

Завершується вступна кампанія 2019 року. Цьогоріч факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії є лідером по набору абітурієнтів у Вінницькому національному технічному університеті.

Загалом цього року студентами ФІТКІ став 321 майбутній ІТ-шник!

Зокрема, студентами кафедри програмного забезпечення, які навчатимуться за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення», стали 111 абітурієнтів, серед яких першокурсниками стали 101 абітурієнт (40 студентів навчатимуться на бюджеті й 61 першокурсник навчатиметься за контрактом) та 10 осіб зараховано на скорочений термін навчання на базі диплому молодшого спеціаліста (8 студентів навчатимуться на бюджеті та 2 студенти навчатиметься за контрактом).

Студентами кафедри комп’ютерних наук, які здобуватимуть освіту за спеціальністю 122 – «Комп’ютерні науки», стали 84 абітурієнти, серед яких першокурсниками стали 71 абітурієнт (45 студентів навчатимуться на бюджеті й 26 першокурсників навчатимуться за контрактом) та 13 осіб зараховано на скорочений термін навчання на базі диплому молодшого спеціаліста (8 студентів навчатимуться на бюджеті та 5 студентів навчатимуться за контрактом).

Студентами кафедри обчислювальної техніки, яка готує фахівців за 123 спеціальністю – «Комп’ютерна інженерія», став 91 абітурієнт. З них на стаціонарі навчатиметься 80 студентів, серед яких першокурсниками стали 65 абітурієнтів. Зокрема, за освітньою програмою «Комп’ютерна інженерія» навчатиметься 38 першокурсників (14 студентів навчатимуться на бюджеті та 24 першокурсники навчатимуться за контрактом) та 27 осіб навчатиметься за освітньою програмою «Системне програмування» (11 студентів навчатимуться на бюджеті та 16 першокурсників навчатимуться за контрактом). Крім того, на скорочений термін навчання на базі диплому молодшого спеціаліста зараховано 15 студентів (12 студентів навчатимуться на бюджеті та 3 студенти навчатимуться за контрактом). На заочну форму навчання зараховано 11 абітурієнтів (1 студент навчатиметься на бюджеті та 10 студентів навчатимуться за контрактом).

Студентами кафедри захисту інформації, яка готує фахівців за 125 спеціальністю – «Кібербезпека», стали 35 абітурієнтів. З них першокурсниками стали 28 абітурієнтів. Зокрема, за освітньою програмою «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» навчатиметься 20 першокурсників (11 студентів навчатимуться на бюджеті та 9 першокурсників навчатимуться за контрактом) та 8 осіб навчатиметься за освітньою програмою «Кібербезпека критичних систем» (4 студенти навчатиметься на бюджеті та 4 першокурсники навчатиметься за контрактом). Крім того, на скорочений термін навчання на базі диплому молодшого спеціаліста зараховано 7 студентів (5 студентів навчатиметься на бюджеті та 2 студенти навчатиметься за контрактом).

8 серпня 2019 року о 10-ій годині на ганку 1-го корпусу Вінницького національного технічного університету розпочалася перша зустріч керівництва вишу, деканів факультетів з абітурієнтами, що зараховані на 1 курс бакалаврату за повною (випускники шкіл) та скороченою (випускники коледжів) формами навчання за кошти держбюджету України. Найбільшу частку таких абітурієнтів університету склали вступники ФІТКІ.

Абітурієнтів та їх батьків щиро привітав ректор університету – д.т.н., професор Володимир Віталійович Грабко, працівники адміністрації ВНТУ прокоментували загальні організаційні питання.

Після оголошення наказу про зарахування на бюджетні місця абітурієнти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії перейшли до урочистої зали 222 ГНК, де познайомилися з деканом ФІТКІ д.т.н., професором Олексієм Дмитровичем Азаровим, який по-батьківськи поздоровив присутніх з початком нового життєвого шляху. Заступники декана ФІТКІ – з навчально-виховної роботи к.т.н., доцент Войтко Вікторія Володимирівна та з навчально-методичної роботи – к.п.н., доцент Кирилащук Світлана Анатоліївна познайомили присутніх з основними питання підготовки до навчання на найкращому факультеті університету.

Також привітали абітурієнтів професор кафедри програмного забезпечення, д.т.н. Романюк Олександр Никифорович та заступник завідувача кафедри обчислювальної техніки к.т.н., доцент Крупельницький Леонід Віталійович.

Фоторепортаж з події провів доцент кафедри ОТ, к.т.н. Черняк Олександр Іванович.

Щиро вітаємо всіх зарахованих абітурієнтів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії!

 
Переможці XVII міжнародного конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки
Понеділок, 02 вересня 2019, 08:44

Підбито підсумки літнього міжнародного бліц-конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки 2019 року.

Серед переможців конкурсу – 14 студентів ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, активістів студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, яка функціонує при кафедрі програмного забезпечення.

Краща 2D-растрова графіка

2 місце

Цвєткова Юлія Вікторівна (кафедра КН, гр.2КН-18б)

 

 

2 місце

Король Діана Сергіївна (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б)

 

 

3 місце

Черниш Анастасія Віталіївна (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б)

 

 

Краща 2D-растрова графіка (фотоколаж)

1 місце

Сорока Сергій Юрійович (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б)

 

 

3 місце

Недоснований Олександр Юрійович (кафедра ОТ, гр.2КІ-18м)

 

 

Краща 3D графіка

1 місце

Білик Владислав Олегович (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18м)

 

 

3 місце

Панченко Вікторія Вікторівна (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17б)

 

 

3 місце

Яковенко Олеся Олегівна (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б)

 

 

Краще інформаційне наповнення

3 місце

Худа Денис Олексійович (кафедра КН, гр.2КН-16б)

 

 

Краща програмна реалізація

1 місце

Кренцін Михайло Дмитрович (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б)

 

 

3 місце

Мінів Роман Петрович (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-15б)

 

 

Краща графічна реалізація

1 місце

Кокушкін Владислав Максимович (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б)

 

 

2 місце

Невський Владислав Станіславович (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17б)

 

 

3 місце

Ель Жеддауї Хашем Ахмедович (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18м)

 

 

Вітаємо наших студентів з перемогою!

 
Студентка кафедри програмного забезпечення – на симпозіумі в Афінах
Понеділок, 02 вересня 2019, 08:36

Алла Штокал, студентка 4-го курсу кафедри програмного забезпечення (ФІТКІ, гр.1ПІ-15б), у липні 2019 року побувала на симпозіумі від організації BEST у Греції. Алла – відмінниця навчання, багаторазова переможниця міжнародних і всеукраїнських конкурсів з комп’ютерної графіки, стипендіатка Верховної Ради України, стипендіатка програми Завтра.UA, активістка міжнародної організації BEST.

Алла Штокал ділиться своїми враженнями від поїздки:

«Я вже не раз (а 4 рази!) брала участь у курсах від BEST і, за правилами програми, вже більше не могла стати учасником курсів знову. Але, на щастя, цього літа я відкрила для себе новий формат заходів від BEST – це BEST Symposia on Education. Тому, коли я їхала, то не знала, чого очікувати від симпозіуму, але те, що захід організовує осередок BESTу, мене тішило. Хоч з самого першого дня мені не вдалося потрапити на захід, оскільки мій рейс відмінили з технічних причин і довелося летіти на три дні пізніше, це не завадило мені взяти максимум від поїздки.

Сам симпозіум дещо відрізняється від курсів. На курсах здебільшого переважають лекції, практичні заняття і відвідини офісів компаній – тобто курси присвячені вивченню нового теоретичного матеріалу і закінчуються складанням іспиту. Симпозіум же побудований на дискусіях, семінарах, роботі в групах та безпосередньою взаємодією між представниками університетів і студентами з різних країн Європи.

Симпозіум відбувся у самому серці Греції – в Афінах! Протягом цих днів ми обговорювали тему різноманіття в STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) та наприкінці створили міні-збірник, що відображає ключові думки наших обговорень – переваги і недоліки різноманіття у STEM-університетах і міжнародних компаніях, важливість міжнародних програм обміну для студентів та проблеми, з якими зіштовхуються компанії, які мають інтернаціональну команду, та шляхи подолання цих проблем. Цікаво було послухати думки студентів саме із західноєвропейських університетів.

Побувала я також у кампусі Технічного університету в Афінах, де була вражена його масштабами та інфраструктурою. Зовні корпуси виглядають дуже дивно, як для університету, – всюди на стінах кольорові графіті, територія виглядає «закинутою» (можливо ще й тому, що там майже не було студентів, бо у греків канікули), проте всередині доволі модерністичний ремонт та просторі конференц-зали. Саме там ми і проводили більшість нашого часу.

Впродовж цих днів вистачало і цікавих пригод, і розваг, і навіть трохи екстриму. В один із днів у Афінах відбувся потужний землетрус (що повторився двічі в той день), який ми, звісно, відчули на собі. Довелося швидко евакуюватися з будівлі, але, на щастя, все минулось. Як потім ми дізналися, сила поштовхів була 5.2 бали. Греки кажуть, що вже звикли, оскільки таке трапляється кілька десятків разів на рік, а будівлі спеціально укріплені, тому хвилюватися не варто.

Також ми не могли не відвідати Акрополь – візитівку Афін – історичне місце, звідки відкривається незабутній вид на місто. А ще проводили час на пляжі і купалися у теплому морі. От заради тих краєвидів і блакитної води я б точно ще туди повернулась!

А ще я та кілька інших учасників залишилась після заходу на день довше, і дівчина, головний організатор, Іріда погодилася поселити нас у себе вдома. Саме тоді ми здружилися ще більше – і тепер я точно знаю, що завжди знайду дім у Афінах!

Люблю BEST за можливість поєднати подорожі і навчання, а ще – це друзі по всій Європі. До того ж такі поїздки коштують менше 11 євро (організатори безкоштовно забезпечують харчуванням та проживанням). Вважаю, що кожен повинен хоч раз спробувати взяти участь у заходах від BESTу. Не пошкодуєте!»

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 93
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.