УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Інженерно-технічні змагання EBEC
Wednesday, 30 January 2019 09:44

У Вінницькому національному технічному університеті відбулися інженерно-технічні змагання EBEC, які щорічно проводяться майже в сотні університетів Європи під егідою BEST.

Нині у конкурсі взяли участь 84 студенти — 21 команда по 4 особи.

«Загалом інженерні змагання мають трирівневу структуру: спершу локальний тур (задіяно близько 90 університетів Європи), потім його переможці їдуть на національний тур (їх усього 15). А вже переможці цього рівня їдуть на фінал, який цьогоріч проходитиме в Турині, Італія», — розповідає Олександр Якімцев, президент локальної групи BEST Vinnitsya.

У ВНТУ EBEC проходив у двох категоріях:

1) Team Design – це практичне вирішення задачі. Основна мета — створення пристрою з обмежених ресурсів, котрий буде відповідати визаченим характеристикам. У даній категорії учасники мали змогу показати свої конструкторські та інженерні знання.

2) Case Study – це комплексний аналіз економічної, соціальної або бізнес-ситуації та пошук найбільш ефективних варіантів її вирішення. Виходячи із заданого завдання, команди розробляють план дій, необхідних для досягнення найкращого результату. Потому кожна команда проводить презентацію свого рішення, яке оцінюють судді.

Змагання тривали цілий тиждень! Учасники по декілька годин на день проводили за розробкою власного пристрою або плану дій, який би був корисний сучасному світові.

Переможцями регіонального етапу інженерних змагань стали студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії.

У категорії Team Design:

1 місце посіла команда «Ми у мами інженери», у складі якої є студенти ФІТКІ Мартишев Владислав (кафедра КН, гр.2КН-15б), Кириленко Георгій (кафедра КН, гр.1КН-15б) та Лановий Роман (кафедра ОТ, гр.1КІ-15б). Це переможці минулорічного відбору, торік хлопці взяли участь і перемогли у Національному етапі змагань.

Переможці регіонального етапу інженерних змагань – команда «Ми у мами інженери»

2 місце посіла команда «Team A» у складі Чоботаря Євгенiя (кафедра КН, гр.2КН-17б), Кучевського Олексія (кафедра КН, гр.2КН-17б), Дикуна Володимира (кафедра КН, гр.2КН-17б) та Аширової Марал (кафедра КН, гр.2КН-17б).

У категорії Case Studу переможцями стали студенти ФІТКІ:

1 місце посіла команда «Relativstud» у складі Вороніна Євгена (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б), Ковтуна Богдана (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б), Тохи Вадима (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б) і Поперечної Єлизавети (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-18б).

2 місце посіла команда «ULTRA-brains» у складі Найдюк Валерії (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-18б), Світіка Юрія (кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-18б), Кочергіна Івана (кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-18б) та Кагальняка Руслана (кафедра ПЗ, гр. 2ПІ-18б).

Бажаємо командам творчої наснаги і натхнення, а переможцям – командам «Ми у мами інженери» та «Relativstud» – успіху на Національному етапі змагань, який також буде проходити у Вінниці.

 
Нові освітні програми на ФІТКІ
Friday, 04 January 2019 12:40

На ФІТКІ з 2019-2020 навчального року впроваджено нові бакалаврські освітні програми «Системне програмування» в рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека критичних систем» в рамках спеціальності 125 «Кібербезпека».

Для тих хто має бажання навчатись за освітньою програмою «Системне програмування», кафедра Обчислювальної техніки пропонує вивчення таких нових сучасних дисциплін:

 • Програмування під мобільні платформи;

 • Проектування інтерфейсу користувача;

 • Хмарні технології;

 • Управління ІТ-проектами;

 • Основи системного програмування;

 • Захист програмного забезпечення;

 • Мультимедійні технології.

Хто має відповідні здібності, бажання та цікавість до ІТ-галузі, зокрема до системного програмування, є можливість потрапити до нас на навчання 25 креативним, розумним та перспективним юнакам та дівчатам.

В межах спеціальності 125 «Кібербезпека» на ФІТКІ впроваджено нову освітню програму «Кібербезпека критичних систем». Кафедра Захисту інформації надасть можливість всім своїм студентам бути фахівцем із безпеки інформації, яка обробляється в системах електронного урядування, банків, електростанцій, аеропортів, науково-дослідних лабораторій тощо.

В освітній програмі "Кібербезпека критичних систем" акцент спеціалізованих дисциплін ставиться на:

 • програмування засобів для захищеного зберігання, передавання та обробки інформації критичних системах;

 • поглиблене вивчення методів розробки та технологій, які забезпечують максимально можливий рівень інформаційної безпеки та стійкості розроблюваного програмного забезпечення до зламу, атак зловмисників, комп’ютерних вірусів, збоїв в роботі та інших загроз.

ФІТКІ та кафедра Захисту інформації чекає 25 розумних та перспективних, тих хто бажає стати студентами зі спеціальності ІТ-галузі та вивчати безпеку інформації.

 
На кафедрі ОТ відкрита нова освітня програма «Системне програмування» !
Thursday, 03 January 2019 12:23

Аналіз сучасного попиту на ІТ-фахівців в Україні вказує на зростання запиту роботодавців на молодих спеціалістів з підвищеною підготовкою з програмних дисциплін.
Спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія» є комплексною, програмно-апаратною. Кафедра обчислювальної техніки ВНТУ, яка є випусковою за цією спеціальністю має значний науково-педагогічний потенціал та відповідний рівень навчально-методичного забезпечення й напрацювання в цьому науковому напрямку. Це дозволило оперативно, до початку нової вступної компанії 2019 року відкрити в ВНТУ нову освітнью програму «Системне програмування» в рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія». Така освітня програма уже відкрита в провідних технічних університетах Києва, Харкова, Львова.
Протягом останніх трьох років кафедра ОТ в додаток до класичних дисциплін (Програмування, Системне програмне забезпечення, Системне програмування, Паралельні та розподілені обчислення, Організація баз даних, Об’єктно-орієнтоване програмування, Візуальне програмування) цілеспрямовано вводила нові навчальні дисципліни програмного характеру, зокрема, такі як :

 • Інженерія програмного забезпечення;
 • Шаблони проектування програмного забезпечення;
 • Тестування та верифікація програмного забезпечення;
 • Функціональне та логічне програмування;
 • Мережні та спеціалізовані ОС, тощо.

В новому навчальному плані передбачено осучаснення традиційних дисциплін та додані такі нові дисципліни:

 • Основи системного програмування;
 • Програмування під мобільні платформи;
 • Проектування інтерфейсу користувача;
 • Захист програмного забезпечення;
 • Мультимедійні технології;
 • Хмарні технології;
 • Управління ІТ-проектами.

Також розширено теоретичну підготовку в рамках дисциплін «Спеціальні розділи вищої математики» та «Теорія інформації й кодування».
На 2019 рік для вступників за сертифікатами ЗНО заплановано
50 місць на освітню програму «Комп’ютерна інженерія» та 25 місць на нову освітню програму «Системне програмування». Абітурієнти поступають на спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія», а освітню програму зможуть обрати при зарахуванні.

Чекаємо на наших перших Системних Програмістів !

 
Переможці Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Інтербриг-2018»
Thursday, 03 January 2019 12:19

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Інтербриг-2018».

Призерами конкурсу у 2018 році стали 12 студентів ФІТКІ:

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посіла Цвєткова Юлія (кафедра КН, гр.2КН-18б) з роботою з 2D-графіки «Фестиваль».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Бурлетов Костянтин (кафедра ОТ, гр.1КІ-16мс) з роботою з 2D-графіки «Галактика».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Морозов Олександр (кафедра КН, гр.2КН-14б) з роботою з 2D-графіки «Сучасний Ван Гог».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Кривуш Ярослав (кафедра ОТ, гр.1КІ-17б) з роботою з 2D-графіки «Морський етюд».

1 місце в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» посів Буковський Нікіта (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16мс) з роботою з 2D-графіки «Автомобіль».

1 місце в номінації «Фотографія і відео» посів Волосович Олександр (кафедра ОТ, гр.1КІ-14б) з роботою «Захід».

1 місце в номінації «Сайт» посіли Корягін Ілля (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16мс) та Стахов Леонід (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) з сайтом «Композитори Вінниччини».

1 місце в номінації «Сайт» посів Пивовар Микола (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) з сайтом «Космонавтика в Україні».

1 місце в номінації «Сайт» посів Мусійчук Максим (кафедра ЗІ, гр.1БС-14б) з сайтом «Craftlance»

3 місце в номінації «Сайт» посів Худа Денис (кафедра КН, гр.2КН-16б) з сайтом «Моря».

3 місце в номінації «Сайт» посів Задорожний Віталій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) з сайтом «Теніс».

Робота переможця Міжнародного конкурсу «Інтербриг-2018» Цвєткової Юлії (гр.2КН-18б)

 
Переможці Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Артмережа-2018»
Thursday, 03 January 2019 12:14

Підбито підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «Артмережа-2018».

Призерами конкурсу у 2018 році стали 10 студентів ФІТКІ:

1 місце в номінації «Комп’ютерна графіка» посів Кокушкін Владислав (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-16б).

1 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Пори року» посіла Закордонець Аліна (кафедра ОТ, гр.1КІ-14б).

1 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Візуалізація подорожей» посів Марков Дмитро (кафедра КН, гр.1КН-14б).

2 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Мій автопортрет» посіла Мошенська Софія (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-17б).

2 місце в номінації з комп’ютерної графіки «Моя колекція» посів Білик Руслан (кафедра КН, гр.1КН-14б).

2 місце в номінації «Комп’ютерна графіка» посів Бурлетов Костянтин (кафедра ОТ, гр.1КІ-16мс).

2 місце в номінації «Комп’ютерна графіка» посів Морозов Олександр (кафедра КН, гр.2КН-14б).

2 місце в номінації «Сайт» посів Задорожний Віталій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б).

2 місце в номінації «Фотографія і відео» посіла Решетник Вікторія (кафедра КН, гр.1КН-14б).

3 місце в номінації «Фотографія і відео» посів Волосович Олександр (кафедра ОТ, гр.1КІ-14б).

Робота переможця Міжнародного конкурсу «Артмережа-2018» Кокушкіна Владислава (гр.2ПІ-16б)

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 161
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.