УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

На ФІТКІ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВІ бакалаврські ОСВІТНІ ПРОГРАМИ:

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

«КІБЕРБЕЗПЕКА КРИТИЧНИХ СИСТЕМ» у рамках спеціальності 125 «Кібербезпека»,прийом 25 осіб на денну форму навчання

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

 • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
 • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

 • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
 • освітня програма - Кібербезпека критичних систем

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Banner
Banner
Студенти ФІТКІ на Європейських інженерних змаганнях в Італії
Monday, 23 September 2019 10:08

Студенти Вінницького національного технічного університету у складі команди «Ми у мами інженери» влітку як фіналісти національних змагань взяли участь у Європейських інженерних змаганнях ЕBEС в Італії.

Склад команди «Ми у мами – інженери»: Владислав Мартишев (ФІТКІ, гр.2КН-15б), Роман Мартишев (ФМТ), Георгій Кириленко (ФІТКІ, гр.1КН-15б) та Роман Лановий (ФІТКІ, гр.1КІ-15б).

Європейські інженерні змагання (ЕВЕС) – це щорічний інженерний турнір, який проводить міжнародна студентська організація Європи Board of European Students of Technology (ВЕSТ). ЕВЕС проходить у 32-х країнах Європи і дає студентам можливість випробувати себе у розв’язанні теоретичних та практичних завдань. До змагань запрошуються студенти всіх інженерних спеціальностей, оскільки завдання часто носять міждисциплінарний характер.

Команді «Ми у мами – інженери» вдалося два роки поспіль (у 2018 та у 2019 роках) виборювати перемогу для ВНТУ на націо­нальному рівні: у 2018 році хлопці на національному етапі у Львові вибороли 1 місце, а цьогоріч фінал національних змагань проходив у ВНТУ, де наша команда знову стала переможцем, посівши 1 місце. У минулому році не знайшлося спонсорів, які б профінансували проведення міжнародного етапу, а цього року переможців із 14-ти країн Європи люб’язно запросила до себе Італія. Команді потрібно було лише оплатити переліт, а проживання, харчування і транспортні витрати по місту взяли на себе організатори. Фінал змагань проходив у Турині з 24 липня по 1 серпня 2019 року.

Хлопців вразила в Італії неймовірна спека (+40°С вдень і +30°С вночі). А також приємно здивували умови проживання в гуртожитку, який більше скидався на готель: клімат-контроль у кімнаті, жалюзі на дистанційному керуванні, надсучасні холодильники і плити на кухні.

Умови в навчальних корпусах теж вражають: ліфти, кондиціонери, електронні інформаційні табло, внутрішній дворик із газонною травичкою, де студенти відпочивають на перервах між заняттями. А ще – дослідницьке бюро General Motors на базі Politecnico Di Torino (Політехнічного університету в Турині) та можливість для студентів самостійно розробляти і запускати супутники в космос. Студентська їдальня – це взагалі окрема тема. Хлопці спочатку подумали, що помилилися адресою і потрапили до ресторану. Страви на будь-який смак: макарони, рис, піца, морепродукти, різні види м'яса, овочі, фрукти, десерти, навіть безкоштовна газована вода. І порції, які здолати майже нереально…

Гуртожитки і студентські кафешки – приватні, навчальний заклад співпрацює з бізнесом, тому і послуги надаються на високому рівні.

Пощастило нашим студентам побувати і на відомому гірськолижному курорті Бардонеккія, що розташований на кордоні з Францією та вважається одним із найзахопливіших місць в італійських Альпах (у 2006 році він приймав Зимові Олімпійські ігри).

Роман і Владислав Мартишеві

У вихідні дні посеред гір на відкритій сцені під супровід симфонічного оркестру лунають найвідоміші твори італійської опери. Природа і мистецтво!.. Це не може не захоплювати, не надихати на творчість!

Спілкувалися учасники змагань англійською мовою, тож для наших студентів це була гарна нагода її «підтягнути». У європейців із цим жодних проблем не виникає – вони, зазвичай, вільно володіють кількома мовами.

Завдання на змаганнях були від компанії Skoda Auto. Самі завдання були цікавими, але важкими. Потрібно було з обмеженої кількості матеріалів створити прототип пристрою, який зміг би загасити пожежу в приміщенні автомобільного заводу. Пристрій мав бути якомога меншим та маневренішим, щоб могти подолати різні перешкоди.

Команда «Ми у мами інженери» у першому ряду

Наші студенти показали цікавий проект і отримали схвальні відгуки від журі. А ще отримали гарний досвід, знайшли нових друзів у Європі і зрозуміли, що мрії здійснюються, варто лише вірити у власні сили і можливості.

Вітаємо наших інженерів! Бажаємо нових творчих успіхів!

 
Студенти ФІТКІ – переможці півфіналу України зі спортивного програмування
Monday, 23 September 2019 10:01

У Тернополі 13-14 вересня 2019 року відбувся Всеукраїнський півфінал студентської олімпіади зі спортивного програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest), що є ¼ світового фіналу.

Переможцями змагань стали студенти ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії:

 • перше місце виборола команда ФІТКІ (кафедра ПЗ) VNTU_Meme_Lords у складі Андрія Наумовського (гр.1ПІ-16б), Михайла Позура (гр.1ПІ-16б) та Віктора Свіжака (гр.1ПІ-16б) (тренер – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко);

Переможці олімпіади: Андрій Наумовський, Михайло Позур, Віктор Свіжак

 • друге місце посіла команда ФІТКІ VNTU_4REST у складі Ігоря Пастуха (кафедра КН, гр.2КН-17б), Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-19м) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18м) (тренер – професор кафедри КН Володимир Месюра).

Призери олімпіади: Ігор Пастух, Олександр Спажев, Олексій Кавка

Ці дві команди вийшли у наступний етап змагань та представлятимуть ВНТУ на Півфіналі світу зі спортивного програмування (Всеукраїнському фіналі), що відбудеться у ВНТУ 18-19 жовтня 2019 року.

Побажаємо нашим студентам перемоги на Півфіналі світу зі спортивного програмування!

 
Студентка кафедри ПЗ в Іспанії вивчала сферу Інтернет речей
Monday, 23 September 2019 09:56

Студентка ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Анастасія Слуковська (гр.2ПІ-17б) влітку пройшла в Іспанії навчальний курс від організації ВЕST «Internet of Things».

Настя ділиться своїми враженнями від курсу: «Під час навчання ми поринули в сферу Internet of Things – IoT, працювали над створенням системи управління та контролю освітлення, зустрілися з представниками провідних ІТ-компаній. Тема виявилась надзвичайно цікавою та актуальною, адже це концепція комунікації об'єктів, які використовують технології, щоб взаємодіяти між собою та з навколишнім середовищем; вона передбачає виконання пристроями різноманітних дій без втручання людини.

Крім цього, важливою частиною такого роду курсів є знайомство з новими людьми. Адже це завжди незабутній та цікавий досвід, оскільки курс відвідують студенти з усієї Європи. А це означає, що з'являється можливіть дізнатися про цікаві особливості життя різних народів.

Атмосфера спекотної Іспанії неймовірна! Мене вразили іспанські традиції, звички, розваги і люди, які надзвичайно відкриті, життєрадісні та заряджають своєю енергетикою інших. Протягом курсу у мене навіть була можливість побувати на так званому "водяному батлі", який відбувається щорічно між жителями певного району Мадрида.

Коли згадую усі ті моменти – емоції переповнюють. Це був перший курс від BEST, який я відвідала, більше того – це був мій перший ПОЛІТ за кордон. Я не знала, чого очікувати, але можу з впевненістю сказати – це один з найкращих досвідів, який я здобула. А ще зараз я маю багато іноземних друзів!

Хочу подякувати організації BEST за чудову можливість подорожувати та стажуватися в Європі.

А студентам раджу сміливіше подаватися на курси від BEST, адже завдяки ним можна знайти нових друзів та здобути безцінний досвід, а група, в якій навчаєшся, стає другою сім'єю. Подорожуйте та колекціонуйте спогади! :)»

 
Студент ФІТКІ – призер відкритого Кубку Вінниці з армспорту
Monday, 09 September 2019 08:14

31 серпня 2019 року у Вінниці проходив відкритий Кубок з армспорту серед чоловіків.

У Кубку взяло участь більше 60 чоловік. Переможці будуть представляти Вінницю на Кубку України.

Чорний Денис, студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (група 2КН-16б) виборов друге місце у ваговій категорії 70 кг.

Денис Чорний – праворуч

Вітаємо Дениса з перемогою! Бажаємо успіху на Кубку України!

 
Студент кафедри ПЗ – стипендіат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради
Monday, 09 September 2019 08:11

За наказом Вінницької обласної державної адміністрації №435 від 05.08.2019 р. стипендіатом облдержадміністрації та обласної Ради на ІІ півріччя 2019 року став магістрант 2-го року навчання ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Віктор Фролов (гр.1ПІ-18м).

Фролов Віктор Олександрович навчається в магістратурі факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету за спеціальністю 121 – «Інженерія програмного забезпечення».

Віктор професійно займається веб-технологіями і веб-програмуванням, є багаторазовим учасником і переможцем Всеукраїнських і міжнародних олімпіад та ІТ-конкурсів, зокрема:

 • посів 1 місце на Всеукраїнському ІТ-хакатоні «Lviv Hacks» (м. Львів, 2017 р.);

 • посів 1 місце на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Вінниця, 2018 р.);

 • посів 2 місце на IІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Дніпро, 2018 р.);

 • посів 1 місце на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Вінниця, 2019 р.);

 • посів 2 місце на IІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Web-технології та web-дизайн» у секції «Web-технології» (м.Дніпро, 2019 р.).

Фролов Віктор активно займається громадською роботою в університеті, є лектором гуртка з веб-технологій та веб-дизайну, що функціонує при студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 185
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.