УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ на 11 Молодіжному форумі освітніх програм «Завтра.UA»
Четвер, 05 липня 2018, 10:39

22-24 червня 2018 року відбувся 11 Молодіжний форум освітніх програм «Завтра.UA» та «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука.

На урочистому відкритті було нагороджено стипендіатів програми 2018-го року, серед яких двоє студентів ФІТКІ, які здобули перемогу у конкурсі з 639 конкурсантів: Дар'я Лудан (кафедра КН, гр.2КН-17м) та Галина Богачук (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) .

Галина Богачук та Дар'я Лудан серед студентів ВНТУ – стипендіатів програми «Завтра.UA»

Також на відкритті Форуму перед стипендіатами виступили Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, засновник, підприємець та ініціатор Challenge Management Володимир Кличко, головний редактор газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова, бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук та всесвітньо відомий історик Ніл Фергюсон.

Впродовж трьох днів кращі студенти України мали змогу не лише здобути нові знайомства та дізнатись безліч корисної інформації, а й, об’єднавшись у команди, створити нові проекти, які будуть корисними для нашої держави.

Дар'я Лудан та Галина Богачук (крайні ліворуч) серед студентів ВНТУ – стипендіатів програми «Завтра.UA»

 
Студенти ФІТКІ – переможці ІТ-хакатону «СryptoChallenge» від компанії «Incoresoft LP»
Четвер, 05 липня 2018, 10:24

У ВНТУ відбувся ІТ-Хакатон «СryptoChallenge» від ІТ-компанії «Incoresoft LP», що був організований кафедрою інтеграції навчання з виробництвом і кафедрою комп’ютерних наук ВНТУ.

Тематика хакатону надзвичайно актуальна – реалізація програмних модулів для крипотовалютної біржі.

За словами керівника ІТ-компанії «Incoresoft LP» Олега Сивінюка (до речі, випускника кафедри КН), найважливішим для них є навіть не стільки абсолютно повна програмна реалізація, скільки креативність та застосування нестандартних підходів і рішень. А за цим критерієм якраз саме наші студенти та випускники і є найбільш привабливими для сектору ІТ, зважаючи на їх значний досвід у спортивному програмуванні та ІТ-олімпіадах, де в основі є не типові виробничі задачі, а складні ІТ-головоломки.

У ході проведення ІТ-Хакатону «СryptoChallenge» учасникам було досить цікаво, адже завжди приємно отримати новий досвід та мати можливість поспілкуватися із очільниками ІТ-компаній.

Після проведення ІТ-Хакатону протягом тижня представники ІТ-компанії «Incoresoft LP» визначали команду-переможця.

І наприкінці червня відбулось урочисте оголошення результатів і вручення головного призу – 5 тисяч гривень.

Отож, цьогоріч команда-переможець виявилась у складі двох студентів ФІТКІ з 4-го курсу кафедри комп'ютерних наук – Ігоря Кюльяна (гр.1КН-14б) та Максима Мазура (гр.1КН-14б). Ці студенти у травні 2018 року у складі команди ВНТУ відстоювали честь нашого університету на Міжнародній олімпіаді "Hard & Soft" в Румунії та увійшли в п’ятірку найкращих команд.

Ігор Кюльян та Максим Мазур – по центру

Щиро сподіваємось, що представники ІТ-компанії «Incoresoft LP» матимуть інтерес до реалізації нових ІТ-Хакатонів у нашому університеті, а наші студенти та випускники отримають чергову гарну можливість поближче познайомитися із майбутніми роботодавцями та зарекомендувати себе з кращого боку, проявивши свої найкращі фахові якості, та черговий раз підтвердити високий рівень здобутих у ВНТУ знань та професійних навиків.

Вітаємо наших студентів з перемогою і отриманням головного призу хакатону!

 
Студенти ФІТКІ – призери фіналу Міжнародної студентської олімпіади в ІТ-сфері «IT-Universe-2018»
Четвер, 05 липня 2018, 10:08

У Києві відбувся фінал Міжнародної студентської олімпіади в ІТ-сфері «IT-Universe-2018». На фінальні змагання були запрошені студенти із понад 40 вишів Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь й України.

ВНТУ представляли студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, які готувалися до фіналу під керівництвом викладачів кафедри програмного забезпечення професора Олександра Романюка, доцента Олени Коваленко, доцента Вікторії Войтко, доцента кафедри обчислювальної техніки Леоніда Крупельницького та доцента кафедри захисту інформації Леоніда Куперштейна.

Команда ВНТУ здобула бронзу серед вишів у фінальному заліку Міжнародної студентської олімпіади «IT-Universe-2018», посівши 3 командне місце.

Призерами олімпіади стали студенти ФІТКІ:

Люба Мельник (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б) – 1 місце в номінації «Веб-дизайн» та Ілля Телець (кафедра ОТ, гр.1КІ-16мс) – 3 місце в номінації «Веб-дизайн».

Люба Мельник та Ілля Телець – переможці фіналу «IT-Universe-2018» у номінації «Веб-дизайн»

У номінації «Управління ІТ-проектами» призерами фіналу стали студенти ФІТКІ ВНТУ, отримавши іменні дипломи за краще рішення:

Лілія Сагайдак (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-15б) – за ефективне управління трудовими ресурсами, Тетяна Лавренюк (кафедра ЗІ, гр.1БС-17м) – за краще бачення продукту проекту, Олександр Пупко (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) – за планування проекту вручну та Дмитро Колос (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) – за планування проекту вручну.

Тетяна Лавренюк, Дмитро Колос, Олександр Пупко та Лілія Сагайдак– призери фіналу «IT-Universe-2018» у номінації «Управління ІТ-проектами»

Вітаємо наших переможців!

 
Студент ФІТКІ – призер обласних змагань з дзюдо
Четвер, 05 липня 2018, 09:57

У Вінниці відбулися обласні змагання з дзюдо. Студент ФІТКІ Дмитро Середа (кафедра ЗІ, гр. 1БС-17б) виборов на змаганнях бронзу.

Вітаємо Дмитра з перемогою!

 
Студентка кафедри ОТ – чемпіон університету з настільного тенісу
Четвер, 05 липня 2018, 09:43

ВНТУ відбулася першість університету серед студентів, викладачів і співробітників з настільного тенісу. У жіночому розряді чемпіонкою ВНТУ 2018 року з настільного тенісу стала Дищук Юліанна (ФІТКІ, кафедра ОТ, гр.1КІ-16б).

Дищук Юліанна – по центру

 
Студенти ФІТКІ – призери Чемпіонату міста з гри «Ерудит-квартет»
Четвер, 05 липня 2018, 09:30

У міському Палаці мистецтв відбувся Чемпіонат міста з гри «Ерудит-квартет» серед учнівської та студентської молоді на призи міського голови.

Студенти ФІТКІ Олександр Стрижалов (кафедра КН, гр.1КН-15б) та Іван Янковий (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17м) у складі збірної команди ВНТУ стали призерами інтелектуальних змагань, посівши 2-ге місце.

Іван Янковий Олександр Стрижалов

Вітаємо наших інтелектуалів!

 
Студенти ФІТКІ – переможці олімпіади з фізики
Четвер, 05 липня 2018, 09:18

На базі кафедри загальної фізики відбувся заключний тур першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фізика». В ньому взяли участь 20 студентів 1-2 курсів ВНТУ.

Найкращі результати показали студенти ФІТКІ:

Місце

ПІП, факультет, група

Кількість балів

І

Завальнюк Євген, ФІТКІ, кафедра ПЗ, гр.1ПІ-17б

19

ІІ

Шинкаренко Олег, ФІТКІ, кафедра КН, гр.1КН-17б

17

ІІІ

Пастух Ігор, ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-17б

13

ІІІ

Хазівалієва Ірина, ФІТКІ, кафедра КН, гр.2КН-17б

12

ІІІ

Лебедь Назар, ФІТКІ, кафедра КН, гр. 2КН-17б

12

Завальнюк Євген – переможець олімпіади з фізики

Вітаємо переможців олімпіади!

 
Чи потрібен програмісту університет?
Четвер, 05 липня 2018, 09:02

Випускник кафедри комп’ютерних наук (ФІТКІ) Вінницького національного технічного університету, а нині вже викладач цієї кафедри Євген Шемет, котрий стажувався у Гарвардському університеті (Бостон, США), розмірковує про роль університету в становленні програміста: «Спершу, одразу після завершення навчання в університеті, складалося враження, що більшість отриманих знань не мають практичного застосування. Але коли ти ростеш, коли з’являється своя команда, коли ускладнюються завдання і збільшується відповідальність, виявляється, що усе більше і більше відчувається корисність інформації, яку отримав в університеті. Так стверджує і Вадим Мацішевський, теж випускник кафедри КН, мій одногрупник. Також я проводив співбесіди якийсь час і тоді дуже відчув різницю між людьми, які закінчували університет і які не мають вищої освіти. З випускниками університету набагато простіше розмовляти, бо у них є база. Людина, яка не має освіти, виходить лише зі свого досвіду, а людина, котра має університетську освіту, уміє аналізувати. На співбесіді мені не обов’язково, щоб людина знала відповіді на всі питання. Для мене важливо, що людина може працювати і вирішувати проблеми».

Євген Шемет – викладач кафедри КН

Завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий: «Євген Шемет – дуже серйозний фахівець. Він один із головних розробників веб-сервісу Євротаксі у Вінниці (до речі, один із перших подібних сервісів у Вінниці). Це онлайн сервіс, коли ви через смартфон можете замовити собі таксі. За градацією у Євгена рівень програміста senior. Зарплата в університеті не є фактором, який може зацікавити фахівця такого рівня. Отож, причина, чому він вирішив стати викладачем, — бажання не лише розвиватися самому, а й бачити навколо себе успішних людей».

 
Доцент кафедри ПЗ – новатор е-урядування у ВНТУ
Понеділок, 02 липня 2018, 09:46

Наш університет є осередком розвитку не лише науки та освіти, але й сучасних технологій, які сьогодні впливають на життя українського суспільства.

На базі університету працює Центр інновацій в е-урядуванні під керівництвом доцента кафедри ПЗ Олександра Хошаби, який є автором наукових праць у цій галузі.

Проводяться науково-практичні конференції із проблем практичного впровадження е-урядування та е-демократії (з матеріалами можна ознайомитись на сайті конференцій ВНТУ).

Нашим надійним партнером виступає, зокрема, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади», яка сприяє впровадженню е-демократії в життя кожного громадянина. Координатор програми EGAP у Вінницькій області Віктор Маценко презентував і подарував університету результат багаторічних досліджень – навчальний посібник у 15 частинах «Е-урядування та е-демократія». Серед авторів є доцент Олександр Хошаба.

Доцент кафедри ПЗ Олександр Хошаба – крайній ліворуч

Хочеться подякувати нашим партнерам, які залучають університет до цікавих проектів, сприяють розвитку демократії та прозорості діяльності владних структур в Україні.

 
Результати V студентської виставки спеціалізованих курсових проектів
Середа, 13 червня 2018, 11:34

5 червня 2018 року на кафедрі обчислювальної техніки ВНТУ відбулася  V студентська виставка спеціалізованих курсових проектів з дисципліни «Комп’ютерна електроніка» для студентів 2 курсу спеціальності 123 - «Комп’ютерна інженерія». Керівник проектів – к.т.н., доцент Крупельницький Л.В.

Цьогоріч виставку відвідало найбільше студентів, викладачів та співробітників університету. Активно цікавились і задавали запитання учасникам виставки  декан факультету ІТКІ професор Азаров О.Д., заступник декана доцент Войтко В.В., завідувачі кафедрами факультету професори Лужецький В.А., Яровий А.А., провідні викладачі ФІТКІ та інших факультетів.  За даними понад 200-х анкет для таємного голосування визначено переможців, що зайняли призові місця.

Знову велику роль зіграла не сама складність проектів, а форма їх представлення і демонстрації. Усі учасники виставки отримали незабутній досвід розробки й презентації результатів своєї роботи.

Усі переможці та учасники  виставки отримали нагороди у вигляді  електронних модулів від випускника кафедри Тараса Дисюка, сувеніри від вінницької компанії «Делфі» та набори електронних компонентів від науково-технічного центру «Аналого-цифрові системи» ВНТУ (завідувач – к.т.н., доцент Крупельницький Л.В.).

Вітаємо переможців конкурсу:

Студент

(за алфавітом)

Назва проекту

Місце 
(за анкетами відвідува-чів)

Білоус Ганна

Пристрій ввічливого підсвічування

 

Боднар Карина

Сигналізатор вологості ґрунту

4 місце

Васильков Сергій

Мікропередавач «Радіомаячок для пошуку предметів»

 

Воронюк Дмитро

Мостовий інтегральний підсилювач потужності

 

Гирін Денис

Комплекс для експериментальних досліджень діаграм направленості мікрофонних решіток

5 місце

Григоришен Олександр

Електронний годинник-термометр з адаптацією до освітлення

3 місце

Даниленко Максим

Інтегральний аудіо підсилювач середньої потужності

 

Дищук Юліанна

Акустичний перемикач мережевого освітлення

2 місце

Каташинський Дмитро

Звуковий сигналізатор охоронної системи

 

Левицька Юлія

Сенсор руху для охоронної системи приміщення

1 місце

Паламарчук Микола

Ультразвуковий вимірювач відстані

 

Сирцов Сергій

Інтегральний FM-передавач

 

Степанова Тетяна

Багатоканальний підсилювач сигналів мікрофонної решітки

5 місце

 Щиро вітаємо учасників і переможців виставки!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 74
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.