УкраїнськаРусскийEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


УВАГА!

Наш Факультет визнано найкращим у ВНТУ

За підсумками рейтингування 2017-2018 н.р. ФІТКІ посів I місце в університеті

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pmos.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

125 Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

Банер
Банер
Зустріч студентів ФІТКІ з президентом України
Понеділок, 17 вересня 2018, 10:20

8 вересня цьогоріч Вінниця святкувала День Міста. У цей святковий день привітати вінничан приїхав президент України. У свій щільний графік Петро Олексійович включив зустріч зі студентами ФІТКІ – талановитою молоддю нашої країни, переможцями багатьох Міжнародних олімпіад та конкурсів, елітою української нації.

Зустріч наших студентів з президентом України відбулася за ініціативи адміністрації президента. На зустріч були запрошені студенти ФІТКІ, які у 2017 році встановили інтелектуальний рекорд України за кількістю перемог на Міжнародних конкурсах з комп’ютерної графіки.

15 лютого 2018 року Книгою рекордів України було зафіксовано інтелектуальний рекорд студентів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету, які у 2017 році здобули 160 перемог на Міжнародних конкурсах з комп’ютерної графіки, з них 42 перемоги у країнах дальнього зарубіжжя.

Тож на зустріч з президентом України були запрошені керівники студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ професор кафедри програмного забезпечення Олександр Романюк і доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко та 20 студентів ФІТКІ, переможців Міжнародних конкурсів: Дар’я Лудан (гр.2КН-17м), Анастасія Черниш (гр.2ПІ-16б), Софія Мошенська (гр.2ПІ-17б), Владислав Кокушкін (гр.2ПІ-16б), Микола Нечипорук (гр.2КІ-17б), Владислав Білик (гр.2ПІ-18м), Сергій Сорока (гр.1ПІ-16б), Олександр Недоснований (гр.2КІ-18м), Олексій Бігас (гр.2ПІ-15б), Владислав Нестерук (гр.1ПІ-15б), Алла Штокал (гр.1ПІ-15б), Марія Липач (гр.2КН-16б), Денис Худа (гр.2КН-16б), Анна Волошина (гр.1ПІ-18м), Ігор Кобися (гр.1ПІ-18м), Андрій Гончарук (гр.2ПІ-17м), Любов Мельник (гр.1ПІ-16б), Павло Ставицький (гр.1ПІ-17м), Олександр Каплунський (гр.1КН-17б), Владислав Ніколайчук (гр.2ПІ-15б).

На зустрічі президента України зі студентами ВНТУ були присутні також Перша леді країни Марина Порошенко і керівники міста Вінниці та області: міський голова Вінниці Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, директор департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимир Буняк.

Президент України Петро Порошенко потиснув руку кожному студенту ВНТУ і розпочалася зустріч у колі друзів. Спочатку студентки ФІТКІ Дар’я Лудан та Анастасія Черниш протягом 15 хвилин презентували президенту досягнення студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ, демонстрували роботи переможців Міжнародних конкурсів, подарували Петру Олексійовичу книгу-атлас робіт тривимірних графічних зображень, які здобули перемогу на Міжнародних конкурсах з комп’ютерної графіки.

Дар’я Лудан та Анастасія Черниш презентують результати роботи студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ

Дар’я Лудан (студентка ФІТКІ) дарує книгу з роботами студентів ФІТКІ-переможців конкурсів президенту Петру Порошенку

Потім наші студенти мали нагоду поспілкуватися з президентом України. Обговорили економічну та політичну ситуації в країні, перспективи розвитку ІТ-галузі, зміцнення обороноздатності держави. Було задано багато запитань та отримано ґрунтовні відповіді.

А на завершення – фото на згадку.

Студенти ФІТКІ на зустрічі з президентом України

Треба відзначити, що Петро Олексійович зацікавився здобутками наших студентів і по завершенню зустрічі поспілкувався з керівником студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ професором Олександром Романюком і запевнив його у підтримці роботи студії.

Побажаємо нашим студентам нових гучних перемог на міжнародному рівні!

 
Студентка кафедри програмного забезпечення стажувалася у Відні
Понеділок, 17 вересня 2018, 09:09

Студентка 4-го курсу кафедри програмного забезпечення Алла Штокал (гр.1ПІ-15б) цього літа була учасником освітнього літнього курсу у Відні від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).

BEST – Board of European Students of Technology – неурядова, неполітична, неприбуткова студентська організація. BEST підтримують близько 3800 волонтерів, які є членами локальних осередків BEST у 95 технічних університетах 32 країн. Локальний осередок BEST активно працює у Вінницькому національному технічному університеті.

Курс мав назву «Fantastic flows and how to simulate them» і стосувався механіки рідин. Учасниками курсу стали 22 студенти технічних вишів із різних країн Європи.

«Під час навчання ми проводили багато справжніх експериментів з неньютонівськими рідинами, в’язкість яких залежить від градієнта швидкості. На заняттях ми бавилися як діти або як справжні чаклуни – коли речовина у твоїх руках за кілька секунд змінює свій агрегатний стан, – розповідає Алла. – Атмосфера курсу була неймовірною – зустрічаєш 22 незнайомі людини, а через кілька днів вони стають рідними, наче знаєш їх все життя!»

«Насправді, це був мій третій курс від BEST і деякою мірою я знала чого очікувати. Але на цьому курсі я отримала навіть більше(!): один курс – дві країни! Організатори добре постаралися і організували нам дуже насичену розважальну програму. У нас був триденний вікенд-тріп до Братислави (Словаччина), а ще відвідини велетенського старовинного замку на неймовірній висоті, – пригадує Алла. – В такі моменти спадає на думку лише одне – щастя у ВEST-курсах, пригодах, друзях і таких теплих спогадах. Важко описати курс словами – його треба прожити!»

Долучайтеся до спільноти BEST і стажування у Європі стане для вас реальністю!

 
Магістрантка кафедри програмного забезпечення Галина Богачук впродовж семестру навчатиметься в Linnaeus University (Швеція)
Понеділок, 17 вересня 2018, 09:01

Студентка 1 року навчання у магістратурі кафедри програмного забезпечення Галина Богачук (гр.1ПІ-18м) виграла грант і поїхала студіювати до Linnaeus University за програмою академічної мобільності.

«На технологічному факультеті університету Ліннеус вивчатиму предмети, пов’язані з програмуванням та сучасними технологіями, приміром, такі: Algorithms and Advanced Data Structures; Operating Systems; Introduction to web programming; Problem Solving and Programming. Навчання, звісно, англійською мовою. Але я уже взялася за вивчення швецької. До речі, Ліннеуський університет входить в топ університетів Швеції, і тут навчаються студенти з усього світу. Але з України цьогоріч лише четверо студентів: Вінниця — 1, Харків — 2, Львів — 1», — розповідає Галина.

Linnaeus University — це державний виш, розташований на південному заході Швеції у місті Векше, яке вважається найзеленішим містом Європи. У Векше навчався видатний шведський природодослідник і медик Карл Лінней. Тому університет названий в його честь. Загалом Linnaeus University має близько 31 тисячі студентів.

Власне корпус Linnaeus University розташований майже в центрі Векше. Але споруди межують з охоронною природною територією — заповідником, озером і вежами середньовічного замку. Карл Лінней був би задоволений таким сусідством університету його імені з природою.

Перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Васілевський: «У Вінницькому національному технічному університеті діє Положення про академічну мобільність студентів, аспірантів, докторантів та педагогічних працівників. Відповідно до цього документу ВНТУ направляє студентів на навчання у закордонні виші, з якими маємо укладені угоди.

Договір ВНТУ з Linnaeus University був підписаний при виконанні кафедрою програмного забезпечення міжнародного проекту Tempus National Education Framework for Enhancing IT-students Innovation and Entrepreneurship.

Для Галини Богачук як учасника академічної мобільності нині складено індивідуальний навчальний план. Згідно нього ВНТУ визнає дисципліни, які студентка вивчатиме у Linnaeus University, і перезараховує наші дисципліни згідно нашого навчального плану. Невелику академічну різницю, яка залишається, Галина складе, повернувшись у ВНТУ».

Бажаємо Галині успішного навчання в Європі, багато нових вражень та позитивних емоцій!

 
Посвята у студенти
Понеділок, 10 вересня 2018, 11:56

31 серпня 2018 року в ВНТУ відбулася посвята у студенти нового поповнення. До лав студентства факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ на бакалаврат прийняли понад 320 абітурієнтів.

Почесне право запалити символічну Чашу Знань доручили магістру ФІТКІ, активісту студентського самоврядування Олександру Морозову, який цього року вступив до магістратури кафедри комп’ютерних наук.

Юних студентів привітав ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк та магістри ВНТУ, котрі є гордістю університету. Магістри передали символічні ключ від скарбниці знань і студентський квиток державного зразка ректору Володимиру Грабку. Володимир Віталійович вручив ці атрибути першокурсникам.

Магістр ФІТКІ Олександр Морозов передає студентський квиток державного зразка ректору Володимиру Грабку

Виголосивши урочисту обіцянку студента ВНТУ, першокурсники разом зі своїми викладачами рушили у романтичне, цікаве, а почасти і непросте студентське життя та у новий навчальний рік урочистим маршем.

Для студентів ФІТКІ урочистості продовжилися в актовій залі університету.

Перед студентами ФІТКІ виступив декан факультету, доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Олексій Азаров та заступники декана ФІТКІ, доценти Світлана Кирилащук та Вікторія Войтко.

Декан ФІТКІ професор Азаров Олексій Дмитрович

Студентів ознайомили з особливостями організації навчального процесу на факультеті й вручили перепустки до університету.

Декан ФІТКІ Олексій Азаров вручає перепустку першокурснику ФІТКІ Павлу Малінічу, який набрав максимальну кількість балів (200) при вступі в університет

Щиро вітаємо юних студентів нашого факультету! Бажаємо їм цікавого студентського життя, успіхів у навчанні, натхнення і витримки у досягненні цілей, легких сесій та незабутніх, яскравих студентських років!

 
Знайомство з абітурієнтами, зарахованими на контрактну форму навчання
Четвер, 23 серпня 2018, 08:48

17 серпня в ВНТУ відбулася перша зустріч із абітурієнтами, зарахованими на контрактну форму навчання. Знову найбільшу частку таких абітурієнтів університету склали вступники ФІТКІ.

Після привітання ректора університету, професора Володимира Віталійовича Грабка і оголошення наказів про зарахування, абітурієнти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії попрямували в урочисту залу, де їх привітав та дав свої настанови декан факультету ІТКІ, професор Олексій Дмитрович Азаров.

Заступник декана з навчально-методичної роботи, доцент Світлана Анатоліївна Кирилащук розповіла про умови успішного навчання на факультеті. Заступник завідувача кафедри обчислювальної техніки доцент Леонід Віталійович Крупельницький описав перспективи науково-дослідної роботи студентів, а завідувач лабораторіями Валерій Васильович Дзюбенко охарактеризував навчальну матеріально-технічну базу.

На сьогоднішній день на бакалаврат ФІТКІ  на навчання всього зараховано 310 абітурієнтів, з них за контрактною формою навчання – 158 абітурієнтів.

Урочиста посвята у студенти ВНТУ відбудеться 31 серпня о 10 годині на стадіоні університету.

Щиро вітаємо всіх зарахованих абітурієнтів факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії!

 
Зустріч з абітурієнтами ФІТКІ, зарахованими на бюджетну форму навчання
Четвер, 23 серпня 2018, 08:28

В сонячний день 8 серпня в ВНТУ відбулася ознайомча зустріч з

абітурієнтами, зарахованими на бюджетну форму навчання.

Найбільшу кількість таких абітурієнтів університету склали вступники ФІТКІ. Після привітання ректора професора Володимира Віталійовича Грабка, абітурієнти факультету  отримали вітання та настанови від декана факультету професора Олексія Дмитровича Азарова. Заступник декана доцент Вікторія Володимирівна Войтко ознайомила з інформацією щодо перших кроків  навчання в університеті.

Наказ про зараховання на бюджет  у ВНТУ за спеціальностями ФІТКІ опубліковано на сайті університету за посиланнями http://vntu.edu.ua/uk/information-for-enrollee/07-08-18-zarah-d-ms.html .

 

Поточний стан вступу і списки абітурієнтів ВНТУ за спеціальностями ФІТКІ розміщуються на сайті ЄДБО за посиланнями:

на базі повноі загальноїсередньої освіти

121 Інженерія програмного забезпечення

122 Комп'ютерні науки

123 Комп\ютерна інженерія

125 Кібербезпека

на базі ОКР молодшого спеціаліста

121 Інженерія програмного забезпечення

122 Комп'ютерні науки

123 Комп\ютерна інженерія

125 Кібербезпека

 

Прийом і зарахування на контрактну форму навчання продовжується.

Зустріч з зарахованими на контракт - 17 серпня об 11.00 перед корпусом 1.

Урочиста посвята у студенти ВНТУ відбудеться 31 серпня о 10 годині на стадіоні університету.

Щиро вітаємо зарахованих абітурієнтів!

Чекаємо оригінали документів від абітурієнтів-контрактників на спеціальністі ФІТКІ ! 
Студенти ФІТКІ – учасники міжнародної студентської олімпіади з програмування KPI-OPEN 2018
Вівторок, 24 липня 2018, 10:35

З 3 по 6 липня 2018 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувалася Тринадцята міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О.Лебедєва та В.М.Глушкова «KPI-OPEN 2018». Для участі в ній зареєструвалися дев'яносто дев'ять команд, що представляють університети восьми країн.

Організатором олімпіади виступив КПІ ім. Ігоря Сікорського за підтримки Міністерства освіти і науки України та Кібернетичного центру Національної академії наук України.

Олімпіада проходила в два тури. Організатори підготували для учасників шістнадцять задач – по вісім на перший і другий тури. Олімпіадні задачі – завжди дуже непрості, та цього року вони були особливо складними. Як зауважив, виступаючи перед студентами, член журі й один із багаторічних авторів завдань для неї Олександр Рибак, «це була найскладніша добірка задач за останні роки».

Вінницький національний технічний університет достойно представили на олімпіаді дві команди:

  • збірна команда ФІТКІ у складі Євгенія Щербіни (магістранта кафедри КН, гр.1КН-17м), Дмитра Милосердова (другокурсника кафедри КН, гр.1КН-16б) та Максима Мельника (першокурсника кафедри ПЗ, гр.1ПІ-17б);

  • команда третьокурсників кафедри ПЗ у складі Антона Зубка (гр.1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (гр.1ПІ-15б) та Михайла Кренціна (гр.1ПІ-15б).

Вітаємо наших студентів з участю в міжнародній олімпіаді та бажаємо перемоги у наступних змаганнях!

 
Студент ФІТКІ – фіналіст Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge» до Випуску Української мережі Стартап Шкіл
Вівторок, 24 липня 2018, 10:29

З 5 по 6 липня 2018 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувався Випуск Української мережі Стартап Шкіл «Sikorsky Challenge» 2018 року.

 

На даний час «Sikorsky Challenge» включає 8 діючих Шкіл в університетах: Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Вінницькому національному технічному університеті, Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь), Державному вищому навчальному закладі «Національний гірничий університет» (м. Дніпро), Донбаській державній машинобудівній академії (м. Краматорськ), Державному вищому навчальному закладі «Донецький національний технічний університет» (м. Покровськ), Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк), Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ).

Цьогоріч подія була поєднана з щорічним Фестивалем інноваційних проектів «Sikorsky Challenge».

ВНТУ на Фестивалі представляв студент 2-го курсу ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Владислав Білоконь (гр.1ПІ-16б) зі своїм проектом BlueSet, який присвячений розробці спеціалізованого забезпечення для смартфонів з комутаційною системою. Це командна робота другокурсників ФІТКІ з кафедри ПЗ Владислава Білоконя (гр.1ПІ-16б), Юлії Рекути (гр.1ПІ-16б) та Володимира Кравчука (гр.1ПІ-16б), ментор команди – доцент кафедри ПЗ Вікторія Войтко.

4 липня відбувся тренінг, на якому розглядалися проекти фіналістів і надавалися важливі поради по покращенню презентацій і самих виступів. Тренери підійшли до кожного проекту як до свого власного, намагаючись зробити презентації конкурсантів більш професійними.

Захоплююча програма Фестивалю та триразове харчування зробили перебування студентів на цій події цікавим і комфортним. Під час кави-брейк відбувалося активне спілкування учасників Фестивалю, обговорення креативних ідей і можливостей їх реалізації.

Владислав Білоконь

Урочистий Випуск Української мережі Стартап Шкіл «Sikorsky Challenge» було організовано в рамках проекту «Модель стартапів «Сікорські Челендж» об’єднує Донбас», підтриманого Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

«Ми зробили акцент на східних регіонах України. Тож сьогодні тут представлено чотири університети з Луганської та Донецької областей, – зауважив ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський, вітаючи випускників мережі. – За останній рік ми змогли підготувати у Стартап-школах, що входять до нашої мережі, понад 280 дослідників і винахідників з цих регіонів. Так само в Стартап-школах навчаються й інноватори з центральної та західної частин України – їх підготовлено більш як 320. Разом число наших випускників – понад 600 осіб».

Вітаємо Владислава з успішною презентацією свого проекту!

 
Студенти ФІТКІ на 11 Молодіжному форумі освітніх програм «Завтра.UA»
Четвер, 05 липня 2018, 10:39

22-24 червня 2018 року відбувся 11 Молодіжний форум освітніх програм «Завтра.UA» та «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука.

На урочистому відкритті було нагороджено стипендіатів програми 2018-го року, серед яких двоє студентів ФІТКІ, які здобули перемогу у конкурсі з 639 конкурсантів: Дар'я Лудан (кафедра КН, гр.2КН-17м) та Галина Богачук (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) .

Галина Богачук та Дар'я Лудан серед студентів ВНТУ – стипендіатів програми «Завтра.UA»

Також на відкритті Форуму перед стипендіатами виступили Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, засновник, підприємець та ініціатор Challenge Management Володимир Кличко, головний редактор газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова, бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук та всесвітньо відомий історик Ніл Фергюсон.

Впродовж трьох днів кращі студенти України мали змогу не лише здобути нові знайомства та дізнатись безліч корисної інформації, а й, об’єднавшись у команди, створити нові проекти, які будуть корисними для нашої держави.

Дар'я Лудан та Галина Богачук (крайні ліворуч) серед студентів ВНТУ – стипендіатів програми «Завтра.UA»

 
Студенти ФІТКІ – переможці ІТ-хакатону «СryptoChallenge» від компанії «Incoresoft LP»
Четвер, 05 липня 2018, 10:24

У ВНТУ відбувся ІТ-Хакатон «СryptoChallenge» від ІТ-компанії «Incoresoft LP», що був організований кафедрою інтеграції навчання з виробництвом і кафедрою комп’ютерних наук ВНТУ.

Тематика хакатону надзвичайно актуальна – реалізація програмних модулів для крипотовалютної біржі.

За словами керівника ІТ-компанії «Incoresoft LP» Олега Сивінюка (до речі, випускника кафедри КН), найважливішим для них є навіть не стільки абсолютно повна програмна реалізація, скільки креативність та застосування нестандартних підходів і рішень. А за цим критерієм якраз саме наші студенти та випускники і є найбільш привабливими для сектору ІТ, зважаючи на їх значний досвід у спортивному програмуванні та ІТ-олімпіадах, де в основі є не типові виробничі задачі, а складні ІТ-головоломки.

У ході проведення ІТ-Хакатону «СryptoChallenge» учасникам було досить цікаво, адже завжди приємно отримати новий досвід та мати можливість поспілкуватися із очільниками ІТ-компаній.

Після проведення ІТ-Хакатону протягом тижня представники ІТ-компанії «Incoresoft LP» визначали команду-переможця.

І наприкінці червня відбулось урочисте оголошення результатів і вручення головного призу – 5 тисяч гривень.

Отож, цьогоріч команда-переможець виявилась у складі двох студентів ФІТКІ з 4-го курсу кафедри комп'ютерних наук – Ігоря Кюльяна (гр.1КН-14б) та Максима Мазура (гр.1КН-14б). Ці студенти у травні 2018 року у складі команди ВНТУ відстоювали честь нашого університету на Міжнародній олімпіаді "Hard & Soft" в Румунії та увійшли в п’ятірку найкращих команд.

Ігор Кюльян та Максим Мазур – по центру

Щиро сподіваємось, що представники ІТ-компанії «Incoresoft LP» матимуть інтерес до реалізації нових ІТ-Хакатонів у нашому університеті, а наші студенти та випускники отримають чергову гарну можливість поближче познайомитися із майбутніми роботодавцями та зарекомендувати себе з кращого боку, проявивши свої найкращі фахові якості, та черговий раз підтвердити високий рівень здобутих у ВНТУ знань та професійних навиків.

Вітаємо наших студентів з перемогою і отриманням головного призу хакатону!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 74
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.