УкраїнськаEnglish

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету


ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології за освітніми програмами Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121 Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення - pz.vntu.edu.ua /

122 Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук - kn.vntu.edu.ua/

123 Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки - ot.vntu.edu.ua/

  • освітня програма - Комп’ютерна інженерія
  • освітня програма - Системне програмування

125 Кібербезпека /кафедра Захисту інформації - zi.vntu.edu.ua /

  • освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем
  • освітня програма - Кібербезпека критичних систем
         Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm

                  

ВСТУП 2021 рік (бакалаврат)


Корисні посилання

Журнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook Кафедра КН у мережі Facebook Кафедра ЗІ у мережі Facebook Кафедра ПЗ у мережі Facebook

Банер
Банер
Студенти ФІТКІ знову перемогли на міжнародних мистецьких конкурсах!
П'ятниця, 23 липня 2021, 17:44

Вкотре прославили Україну та наш університет студенти ФІТКІ Станіславенко Євген (3ПІ-19б) і Борисова Катерина (4ПІ-20б).

Результати міжнародного конкурсу «Monaco Stars» в Князівстві Монако було оголошено 17 липня 2021 року  Євген виборов головний приз в номінації «Комп’ютерна графіка».

Катерина стала лауреатом 1 призу в номінації «Векторна графіка» на конкурсі «Karlovy Vary International Digital Art and Painting Competition», що проходив 18 липня 2021 року в Чехії.


Керівниками наших переможців при підготовці конкурсної роботи були викладачі кафедри ПЗ: д.т.н., професор, завідувач кафедри програмного забезпечення Романюк Олександр Никифорович і к.т.н., доцент кафедри програмного забезпечення Войтко Вікторія Володимирівна.

Вітаємо студентів та їх керівників!

 
Подяка ІТ-компанії «EPAM»!
Вівторок, 13 липня 2021, 10:08

Адміністрація ВНТУ та факультету ІТКІ висловлює подяку за надання допомоги в удосконаленні матеріально-технічної бази для приміщень факультету! Підтримка ІТ-компанії «EPAM» – це неоціненний внесок у майбутнє ІТ-галузі, підтримка професійної ІТ-освіти, розвиток благоустрою та організація комфортних умов для навчання студентства. Дуже приємно співпрацювати із компаніями, які вболівають за розвиток закладів вищої освіти України.

Дякуємо за співпрацю ЕРАМ, за професійність - Дишлевому Олексію!

Модернізований комп’ютерний клас, кафедра ОТХол на 2 поверсі біля деканату – місце для відпочинку та спілкування студентів


Робоче місце заступника деканаОновлений інтер’єр деканату ФІТКІ

Дякуємо Вам за те, що проблеми навчання студентів та роботи працівників освіти не залишили Вас байдужими!

 
Кросплатформенна система вибору ІТ-спеціальностей ФІТКІ – бакалаврська робота Василевича Олександра зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»
Вівторок, 13 липня 2021, 07:10

 

Одна із кращих бакалаврських робіт цього року виконана студентом групи 1КІ-19мс Олександром Василевичем під керівництвом доцента кафедри обчислювальної техніки Леоніда Крупельницького. Інформаційно-пошукова система  складається з серверної, клієнтської частин сайту, бази даних та засобів підтримки різних апаратних платформ і операційних систем. Робота  розпочалася ще минулого року з розробки технічного завдання, затвердженого завідувачем кафедри ОТ професором О.Д. Азаровим, обговорювалась на  Вченій раді факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Всі кафедри ФІТКІ та керівництво факультету надали текстову інформацію, URL-посилання щодо характеристики спеціальностей та дані щодо розподілу ліцензійних обсягів і результатів вступу попереднього року, типові запитання та відповіді на них.Наразі сайт системи розміщений за адресою https://vstup-vntu.vercel.app/ ,а посилання на нього – на титульних сторінках сайтів факультету https://initki.vntu.edu.ua/  та кафедри ОТ    http://ot.vntu.edu.ua/ . Завантаження сайту та перехід між його сторінками організовано за сучасними технологіями, що підтримуються усіма стаціонарними й мобільними платформами в операційних системах Android, IOS або Windows Phone.

Скріншоти, що додаються, ілюструють для прикладу наповнення сторінок сайту для вступу на бакалаврат освітньої програми «Комп’ютерна інженерія». Сучасний мінімалістський дизайн інтуїтивно сприймається абітурієнтами бакалаврату та магістратури, на допомогу яким і зорієнтована система. Пошук професії за ключовими словами в процесі розробки, буде реалізований на основі аналізу освітніх програм і навчальних дисциплін спеціальностей. Наповнення відповідних сторінок сайту доступно відповідальним за профорієнтаційну роботу на кафедрах.

        Бажаємо розробнику та його керівнику подальшого успішного розвитку системи!
 
ВІТАЄМО НАШИХ ВИПУСКНИКІВ-БАКАЛАВРІВ!
П'ятниця, 02 липня 2021, 14:54

Закінчився 2020-2021 навчальний рік, завершились захисти бакалаврських дипломних робіт у студентів денної та заочної форми навчання нашого факультету.

Студенти успішно захистили свої наукові, практичні та прикладні проекти, деякі з них були виконані на замовлення підприємств, що підтверджують відповідні акти впровадження. Теми, що затверджувалися випусковими кафедрами були найрізноманітнішими та відповідали вимогам спеціальностей - галузі інженерії програмного забезпечення, комп'ютерних наук, комп'ютерної інженерії, захисту інформаційних систем.

Так як захисти відбувалися в онлайн-режимі, та доступ до них був публічним, студенти молодших курсів та стейкхолдери мали можливість підключитися і пересвідчитись у високій актуальності робіт, їх новизні та практичному значенні.

Вітаємо наших бакалаврів з результативним подоланням чергової сходинки у їхньому житті і бажаємо, щоб більшість дипломників успішно продовжили своє навчання у магістратурі і з часом ми разом порадіємо їх новим здобуткам!

Бажаємо подальших здобутків! Вдалої вступної кампанії!

 
СТУДЕНТ ЗАХАРЧУК МАКСИМ – ЛАУРЕАТ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ!
П'ятниця, 02 липня 2021, 14:51

Ідея проведення в Європі міжнародних конкурсів дитячої і молодіжної творчості у дистанційній формі відкрила нові можливості для багатьох творчих колективів і талановитої молоді, загалом. Конкурси EURO MEDIA STAR GROUP в країнах Європи дозволяють подолати географічні і  матеріальні бар’єри і,  як результат, надати рівні можливості кожному бажаючому для участі в міжнародних змаганнях.

На один із таких конкурсів, що проводився у Герцогстві Люксембург 20-24 червня студент групи 2ПІ-20б Захарчук Максим подав свою роботу в номінації «Сучасна декоративно-прикладна творчість і образотворче мистецтво – Комп’ютерна графіка» і став лауреатом І призу!

Одним із факторів такого визнання стало вміння знаходити таланти серед студентської молоді, що допомагає завідувачу кафедрою ПЗ, професору Романюку Олександру Никифоровичу і, за сумісництвом підтримувати реноме нашого університету як рекордсмена України із найбільшої кількості перемог на міжнародних конкурсах. Наставник роботи відзначив професійний рівень виконання роботи, цікавий погляд автора на композицію зображення та використання сучасних засобів комп’ютерної графіки. Саме їх комбінація, а також матеріальна підтримка ІТ-компанії “ONSEO” в оплаті організаційного внеску для участі в конкурсі допомогла Максиму представити свою роботу і перемогти.

Вітаємо Захарчука Максима із визнанням його таланту серед інших учасників на міжнародному рівні!

 
Результати VII щорічної студентської виставки спеціалізованих курсових проектів
П'ятниця, 02 липня 2021, 13:47

У весняному семестрі 2021 р. студенти 2 курсу спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» виконували курсові проекти з дисциплін «Комп’ютерна електроніка (групи 1,2КІ-19б) та Електроніка комп’ютерних систем (група 1СП-19б. Курс лекцій цього семестру читав д.т.н., професор Азаров О.Д , а спеціалізованими курсовими проектами керував к.т.н., доцент Крупельницький Л.В..

На відміну від типових курсових, спеціалізовані проекти передбають генерування власної їдеї, розробку оригінального технічного завдання огляд і аналіз джерел інформації, порівняння з аналогами, обґрунтування технічної ідеї, структурної та функціональної схем, вибір елементної бази, розробку схеми електричної принципової, переліку елементів. Спеціалізовані проекти втілювались в макети електронних пристроїв, які виготовляли та досліджували студенти.  Неоцінимий інженерний досвід і віру в свої сили отримали автори проектів, які не зважаючи на дистанційну форму навчання, змогли реалізувати свої задумки. Деякі студенти запропонували свою ідею та розробили технічне завдання ще на 1 курсі з дисципліни «Вступ до фаху», мають змогу вдосконалити свій пристрій в рамках курсового проектування на 3 курсі з дисциплін «Архітектура комп’ютерів» та «Організація й функціонування комп’ютерів». Як показує досвід попередніх років, - бакалаврські проекти на 4 курсі в багатьох випадках також продовжують і розвивають ідеї цього курсового проектування.

Цьогоріч, на відміну від попередніх років, демонстрація своїх пристроїв відбувалась в on-line режимі, оцінювалась студентами всіх груп курсу й їх викладачами. Рекордною є загальна кількість виконаних проектів – їх 30, тематика й матеріали проекту та отримані бали представлено в таблиці.  Файли опису та відео роботи першої частини виготовлених і налагоджених макетів пристроїв розміщено в таблиці, вони є в відкриті всім для перегляду  за посиланням. Самі проекти розміщено по рейтингу, у відповідності до набраних балів,
з урахуванням складності та ступеню готовності пристроїв та часу представлення пояснювальної записки.

Місце

Студент

Назва проекту

Відео, фото демонстрація макету

Бали

1

Водолазська
Дар’я

Прилад для оцінювання якості води

video on drive
опис пристрою

98

2

Фурман Максим

Пристрій для проекції світлових сигналів на скло окулярів

video on drive

98

3

Драченко Влад

Оптоелектронний вимірювач кисню в крові

video on drive

98

4

Велянський Сергій

Прилад для вимірювання метеорологічних показників

опис пристрою

96

5

Качур Петро

Система автополиву на базі сенсора вологості грунту

опис пристрою

95

6

Морозов Ігор

Кольорова LED-лампа з дистанційним керуванням

video on drive

95

7

Поляруш Нікіта

Безконтактний електронний музичний синтезатор «Терменвокс»

video on drive

95

8

Черній Дмитро

Універсальний пристрій охолодження напоїв

опис пристрою

95

9

Підгорний
Максим

Прилад для пошуку металевих предметів

video on drive

94

10

Форостяна Яна

Охолоджувач напоїв з регулятором температури

video on drive

93

11

Хавруцький
Богдан

Електромагнітний прискорювач

video on drive

93

12

Поліщук Вадим

Індикатор гучності з підсилювачем

 

93

13

Суслова Єва

Світломузична світлодіодна індикація звукових сигналів

опис пристрою

93

14

Хорошун Влад

Макет для демонстрації та вивчення комп’ютерної логіки

опис пристрою

92

15

Куклій
Данило

Безконтактний тахометр

video on drive

90

16-30

Бондар Валентин

Портативний електронний годинник з LED-дисплеєм

Канарський Богдан

Електронний замок RFID

Коптєв Іван

Фонова LED – підсвітка монітора

Стасюк Євгеній

Світловий ефект «Пульсуюча зірка»

Канарський Богдан

Електронний замок RFID

Сварчевський Іван

GSM сигналізація на Arduino nano з сенсором температури

Животівський Володимир/Лисий Максим

Система підготовки та зчитування кодованих послідовностей вібросигналів

Загородній  Денис/ Дорфман Аліна

Засоби кодового доступу до об’єктів

Мельник Ілля

Охоронна сигналізація з використанням інфрачервоного сенсора

Мушинський Вадим

Вимірювач ємності конденсаторів

Радловський Денис

Озонатор повітря

Радчук Валентин

Підсилювач низькочастотний інтегральний

Запарнюк Максим

Фотореле

Лабутін Кирило

Bluetooth прилад «Колонка»

Ясько Яків

Лазерний дальномір

Вітаємо авторів спеціалізованих курсових проектів кафедри ОТ з практичною реалізацією своїх ідей! Так тримати!

 

 
Переможці фіналу Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»
П'ятниця, 18 червня 2021, 05:42

8 – 11 червня 2021 року у Києві на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся фінал одинадцятого сезону Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021».

Студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ за результатами заочного етапу Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021» були запрошені до Києва для участі у фіналі і отримали низку гучних перемог.

Студенти ФІТКІ зі своїм наставником доцентом Вікторією Войтко – на фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»

За сумарною кількістю балів збірна команда студентів ФІТКІ вивела Вінницький національний технічний університет на загальне 2 місце в рейтингу закладів вищої освіти – учасників Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021».

Доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко отримує диплом за 2 місце ВНТУ у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»

Учасниками фіналу були 25 студентів ФІТКІ: 24 студенти кафедри програмного забезпечення і 1 студентка кафедри комп’ютерних наук.


У конкурсі
«Управління ІТ-проєктами» взяли участь 6 студентів ФІТКІ, які стали переможцями у різних номінаціях:

Хазівалієва Ірина (кафедра КН, гр.2КН-17б) – перемога в номінації «Безбоязне визначення ризиків проєкту»;

Кобилянський Андрій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19б) – перемога в номінації «Безбоязне визначення ризиків ІТ-проєкту»;

Озерова Катерина (кафедра ПЗ, гр.2ПІ-19б) – перемога в номінації «Амбітне стратегування ІТ-проєкту»;

Примчук Руслан (кафедра ПЗ, гр.3ПІ-19б) – перемога в номінації «Усвідомлене встановлення термінів ІТ-проєкту»;

Хрипченко Владислав (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-19б) – перемога в номінації «Перфектність продукту ІТ-проєкту»;

Луценко Руслан (кафедра ПЗ,гр.2ПІ-19б) – перемога в номінації «Витончена ОВS ІТ-проєкту».

Студентів до конкурсу готували професор кафедри комп’ютерних наук Володимир Месюра, доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко, доцент кафедри програмного забезпечення Олена Коваленко, доцент кафедри програмного забезпечення Анна Ракитянська, доцент кафедри програмного забезпечення Галина Черноволик.

Студенти ФІТКІ готуються до фіналу Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021» у конкурсі «Управління ІТ-проєктами»

У конкурсі «Адміністрування Linux» переможцями стали 2 студенти кафедри програмного забезпечення:

Ісаков Андрій (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-18б) посів 1 місце у заочних змаганнях фіналу, Афанасьєв Дмитро (кафедра ПЗ, гр.1ПЗ-19б) посів 3 місце в очному турнірі фінальних змагань.

Підготовкою до конкурсу займалися: аспірант кафедри комп’ютерних наук Ілля Малініч, доцент кафедри безпеки життєдіяльності та педагогіки безпеки Микола Томчук, аспірант кафедри програмного забезпечення Костянтин Чернишов, аспірант кафедри комп’ютерних наук Сергій Ліхашорський, доцент кафедри програмного забезпечення Олександр Хошаба, доцент кафедри автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій Євген Паламарчук, студент кафедри програмного забезпечення Павло Малініч.

Афанасьєв Дмитро (гр.1ПЗ-19б) отримує нагороду за 3 місце в конкурсі «Адміністрування Linux» у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»

У конкурсі «Кращий інноваційний диплом (проєкт)» переможцями стали 2 команди студентів кафедри програмного забезпечення:

 

2 місце посіла команда студентів 1-го курсу за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста у складі Кашперського Юрія (гр.1ПІ-20мс), Дригіної Владлени (гр.1ПІ-20мс), Колодія Святослава (гр.1ПІ-20мс) та Авдєєва Віктора (гр.1ПІ-20мс), науковий керівник – доцент кафедри програмного забезпечення Сергій Бурбело. Команда розробила проєкт, поданий у версії Telegram боту, що дозволяє отримати інформацію за IP адресою.

Кашперський Юрій отримує призи команди за перемогу у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021» в конкурсі «Кращий інноваційний диплом (проєкт)»

3 місце посіла команда студентів 2-го курсу у складі Карпенка Максима (гр.4ПІ-19б) і Каспрова Владислава (гр.4ПІ-19б), науковий керівник – доцент кафедри програмного забезпечення Олена Коваленко. Команда розробила додаток «CryptoTime», що призначений для моніторингу курсу криптовалют та вивченню технологій побудови криптовалюти.

Карпенко Максим і Каспров Владислав презентують свій проєкт у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»

Ще дві команди студентів кафедри ПЗ достойно виступили у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021» в конкурсі «Кращий інноваційний диплом (проєкт)» і показали високі результати:


Студенти кафедри ПЗ Афанасьєв Дмитро, Волков Вадим, Криворучко Павло і Дудченко Богдан готуються до фіналу Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»


4 місце
посіла команда студентів 2-го курсу кафедри програмного забезпечення у складі Афанасьєва Дмитра (гр.1ПІ-19б), Волкова Вадима (гр.1ПІ-19б), Криворучка Павла (гр.1ПІ-19б), Дудченка Богдана (гр.1ПІ-19б), науковий керівник – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко. Команда розробила сервіс «Picle», який являє собою систему із трьох додатків, а саме: веб-сайту, телеграм-боту та андроїд програми, що реалізують ефективний збір, класифікацію та доставку новин користувачу з можливістю детального задання фільтрів та критеріїв для вибірки отримуваних новин.

5 місце посіла команда студентів 2-го курсу кафедри програмного забезпечення у складі Терегейла Максима (гр.1ПІ-19б), Тарнавського Андрія (гр.1ПІ-19б), науковий керівник – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко. Команда створила веб-сервіс «RanProj», базований на роботі з випадковими числами.


Студенти кафедри ПЗ Тарнавський Андрій і Терегейло Максим
готуються до фіналу Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»У конкурсі «Розробка мобільних застосунків» переможцями стали 2 команди студентів кафедри програмного забезпечення:

2 місце посіла команда студентів 2-го курсу у складі Гринькова Богдана (гр.2ПІ-19б), Корягіної Діани (гр.2ПІ-19б), Озерової Катерини (гр.2ПІ-19б) та Луценка Руслана (гр.2ПІ-19б), науковий керівник – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко. Команда розробила сервіс, метою якого є підвищення у молоді бажання до саморозвитку, покращення їх вміння за короткий час пізнавати нові навички у різних сферах життя.

Команда студентів 2-го курсу у складі Гринькова Богдана, Корягіної Діани, Озерової Катерини і Луценка Руслана на фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»

3 місце посіла команда студентів 2-го курсу у складі Карабіньовського Даниїла (гр.2ПІ-19б) й Осипенка Костянтина (гр.2ПІ-19б), науковий керівник – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко. Команда розробила програмний комплекс «LearnProg» для вивчення основ програмування.

Карабіньовський Даниїл і Осипенко Костянтин презентують свій проєкт у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»

Ще одна команда студентів кафедри ПЗ достойно виступили у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021» в конкурсі «Розробка мобільних застосунків» і показала високі результати. 4 місце посіла команда студентів 2-го курсу кафедри програмного забезпечення у складі Михайловського Владислава (гр.2ПІ-19б) і Калінчука Олексія (гр.2ПІ-19б), науковий керівник – доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко. Команда розробила мобільний додаток «EasyLearn» для вивчення англійської мови і математики.

 

Михайловський Владислав і Калінчук Олексій презентують свій проєкт у фіналі Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe-2021»

Оргкомітет олімпіади вдячний ВНТУ за активну участь студентів у «ІТ-Universe-2021», а також викладачам університету за суттєвий вклад у підготовку студентів, зокрема, завідувачу кафедри програмного забезпечення професору Романюку О.Н. та доценту кафедри програмного забезпечення Коваленко О.О., яка є членом Всеукраїнської громадської організації "Співтовариство ІТ-директорів України", організації, що є головним організатором заходу.

Завідувач кафедри ПЗ, професор Олександр Романюк і доцент кафедри ПЗ Олена Коваленко

Нагороди студентам і викладачам факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії на засіданні Вченої ради ФІТКІ вручив ректор ВНТУ, професор Віктор Біліченко.

Вітаємо наших студентів і їхніх наукових керівників з гучною перемогою!

 
Соціальні ініціативи ІТ-фірми EPAM
Середа, 16 червня 2021, 09:46

Фірма EPAM спеціалізується на проектуванні, розробці та супроводі програмного забезпечення. Вона посідає перше місце у ТОП-50 IT-компаній за рейтингом DOU.ua (зима 2021 р.) Зрозуміло, що фірма яка консолідує 10 000 інженерів і консультантів, суттєво впливає на  поступальний рух нашої держави як цифрової країни. Це основне соціальне значення цієї ІТ-фірми, яка надає масштабну сферу для діяльності нашої молоді.

Університетські програми EPAM - це можливість навчитися необхідним навичкам у сфері ІТ і здобути кваліфікацію за великою кількістю напрямків. Фірма проводить різні курси та тренінги. Зрозуміло, що така робота не приносить прибутку, але це найгуманніше вкладення коштів.

EPAM сприяє підвищенню якості підготовки фахівців у ВНТУ на факультеті інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії шляхом надання комп’ютерної техніки, офісних меблів, підвищення кваліфікації викладачів, проведення тренінгів.

Фірма EPAM оплатила оргвнесок за участь студентів ФІТКІ в Міжнародних конкурсах із комп’ютерної графіки в країнах дальнього зарубіжжя. На жаль, сьогодні більшість студентів не змозі заплатити за участь у конкурсах, тому допомога EPAM була доречною та своєчасною. Оскільки всі студенти перемогли, то допомога EPAM має велике соціальне значення в доведенні світовій спільноті високого  інтелектуального потенціалу України.

Студенти ФІТКІ перемогли на міжнародних мистецьких конкурсах в Ірландії (перше місце), Німеччині (друге місце), Данії (друге місце),Швеції (перше місце), Франція (перше місце), Мальті (друге місце). Прославили Україну Станіславенко Євген, Цвєткова Юлія, Сердюк Анастасія, Борисова Катерина,Бажан Вікторія. Станіславенко Євген відзначився двічі.

Керівник освітніх програм у Києві та Вінниці Олексій Дишлевий впевнений, що «Молодь – це передусім один із найважливіших стратегічних ресурсів країни, який здатний створювати та стимулювати розвиток інновацій, відтворювати матеріальні та інтелектуальні ресурси. Саме тому фірма ЕРАМ підтримує молодіжні ініціативи. Важливо не тільки виявити таланти у наших студентів, але їх розвивати. І ми завжди готові в цьому допомагати».

З радістю поділилася своїми емоціями студентка першого курсу кафедри програмного забезпечення Катерина Борисова: «Я вперше взяла участь у Міжнародному конкурсі і дуже хочу подякувати адміністрації ФІТКІ за таку довіру. З хвилюванням чекала результати конкурсу і рада, що не розчарувала та підтвердила високий рівень підготовки у ВНТУ. Саме це і було причиною вступу до ВНТУ як освітньої організації. Ця перемога надала мені впевненості. Готую нові роботи на міжнародні конкурси. Дякую фірмі ЕРАМ за допомогу у встановлені мене і студентів ВНТУ як особистостей. Планую у подальшому працювати в напрямку розробки програм для формування та обробки графічних зображень».

Багаторазовий переможець міжнародних конкурсів, студент другого курсу Євген Станіславенко розповів: «Останнім часом освоїв програму Blender. Це об'єктно-орієнтована програма для створення тривимірної комп'ютерної графіки. Це не тільки моделювання, але і анімація, рендерінг, створення ігор, обробка відеоматеріалів. Тому є велика сфера використання своїх умінь. Перемогти під патронатом фірми EPAM дуже престижно. Надіємося, що підтримка молоді цією фірмою перейде на постійну основу і стане одним із її пріоритетів»

Завдяки наданню техніки та меблів фірмою EPAM на кафедрі програмного забезпечення відновлено функціонування комп’ютерного центру Autodesk. Це надасть можливість проведення професійних занять у студії комп’ютерної графіки ВНТУ для студентів і учнів.

 

Дякуємо фірмі EPAM  за підтримку молоді, яка, без перебільшення, є найважливішим стратегічним ресурсом країни, здатним створювати та стимулювати розвиток інновацій, відтворювати матеріальні та інтелектуальні ресурси.

Проф. Романюк О.Н, адміністрація ФІТКІ

 
Знову гучна перемога ВНТУ в Болгарії
Понеділок, 07 червня 2021, 08:55
Хасково — місто в Болгарії, яке посідає 12 місце за чисельністю жителів у країні. Має дорогу, що з'єднує Хасково з Азією та Близьким Сходом. Знаходячись недалеко від кордонів з Туреччиною і Грецією, Хасково став центром міжнародних, торгівельних і культурних обмінів. У місті функціонує культурний центр «Заря», який засновано в 1858 році. Саме в центрі «Заря 1858» відбувся черговий Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки «Творчість без меж».

Конкурс є своєрідним святом міста, тому роботи учасників, які було розміщено в галереї центру, в друкованому вигляді, оцінювали десятки тисяч громадян міста і гостей. Впевнені, що вони поринули в світ мистецтва і забули про жахіття пандемії.

Престижності конкурсу додає те, що він проводиться під патронатом відомої у світі Марії Габриель, яка є комісаром ЄС по інноваціям, дослідженням, культурі, освіти та  молоді. Зрозуміло, що оцінювання було надзвичайно об’єктивним. Марія Габриель відвідала конкурс і висловила своє захоплення роботами учасників.

На конкурс було подано понад 1300 робіт з різних країн світу, а тому конкуренція була надзвичайно висока. Тим не менш, слухачі студії комп’ютерної графіки ВНТУ, що працює при кафедрі програмного забезпечення, вибороли найбільше медалей і підтвердили високий рівень підготовки в цій ІТ-галузі. Недарма Вінницю називають столицею комп’ютерної графіки України!

Вітаємо переможців Міжнародного ІТ-конкурсу з комп’ютерної графіки: 4 золоті медалі (Борисова Катерина, Вікарчук Анастасія, Власов Ярослав, Станіславенко Євген), 4 срібні медалі ( Бабій Дар’я, Дідик Яна, Сердюк Анастасія, Кучинська Ульяна), 3 бронзові медалі (Станіславенко Євген, Кучинська Ульяна, Сьоміна Юлія). Власов Ярослав і  Кучинська Ульяна, яким по 13 років, ще отримали спеціальні призи. Ці школярі навчаються в студії комп’ютерної графіки ВНТУ і планують вступати до нашого університету.

У конкурсі взяли участь як багаторазові переможці міжнародних конкурсів, так студенти перших курсів. Саме останні вибороли медалі, що надає впевненості в майбутніх перемогах. Готували переможців завідувач кафедри програмного забезпечення, професор Романюк О.Н. та доцент кафедри ПЗ Войтко В.В.

«Конкурс дав нам можливість оцінити рівень робіт. А найголовніше  – виявити талановиту молодь серед студентів молодших курсів. Саме перемога в Болгарії перевела їх в новий статус – багаторазових переможців міжнародних конкурсів, оскільки вони вже перемагали в змаганнях в далекому зарубіжжі» – проф. Романюк О.Н.

 
Представлення факультету ІТКІ на Дні відкритих дверей у ВНТУ
Понеділок, 07 червня 2021, 08:52

Вінницький національний технічний університет 3 червня відкрив свої двері майбутнім абітурієнтам. Зустріч проводилась на території ВНТУ у змішаному форматі – із презентаціями факультетів на площі навпроти головного навчального корпусу та онлайн із засобами дистанційного зв’язку.

Значну цікавість абітурієнти проявляли до стенду нашого факультету. І, отримавши компетентну інформацію від представників кафедр про спеціальності ФІТКІ, ще більше зміцнили своє бажання навчатися на ІТ-спеціальностях.

Під час онлайн-зустрічі абітурієнти цікавилися загальними правилами вступу до ВНТУ. Надавши відповіді на численні запитання абітурієнтів, доцент кафедри ПЗ Катєльніков Д.І., старший викладач кафедри КН Озеранський В.С., доцент кафедри ОТ Захарченко С.М. та доцент кафедри ЗІ Баришев Ю.В. розповіли про особливості навчання на бакалавраті 121, 122, 123 і 125 спеціальностей.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 117
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.