Банер
Банер
Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії
Середа, 21 червня 2017, 00:00

 

Факультет інформаційних технологій
та компютерної інженерії

Вінницького національного
технічного університету

Факультет initki.vntu.edu.ua готує висококваліфікованих фахівців галузі знань 12- Інформаційні технології

за освітніми програмами  Бакалаврату, Магістратури, Аспірантури зі спеціальностей:

121  Інженерія програмного забезпечення /кафедра Програмного забезпечення -  pmos.vntu.edu.ua /

122  Комп’ютерні науки /кафедра Комп’ютерних наук  - kn.vntu.edu.ua/

123  Комп’ютерна інженерія /кафедра Обчислювальної техніки  - ot.vntu.edu.ua/

125  Кібербезпека, спеціалізація - Безпека інформаційних і комунікаційних систем

/кафедра Захисту інформації  - zi.vntu.edu.ua /

Ґрунтовну математичну підготовку студентів забезпечує кафедра Вищої математики- initki.vntu.edu.ua/wm

 
Студенти ФІТКІ вчили дітей програмуванню у літній школі скаутів при ВНТУ
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:41

Студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії мають гарну цікаву роботу, займаються улюбленою справою – програмуванням і отримують достойну грошову винагороду. Так і студенти кафедри захисту інформації Іван Микитюк та Костянтин Ткачук (гр. 1БС-14б) мають гарну роботу – у вільний від навчання час розробляють сайти для іноземної фірми. Проте влітку хлопці вирішили попрацювати ще й волонтерами в літніх таборах нового молодіжного руху IT-SCOUTS, що були організовані при ВНТУ. Іван та Костя ділилися з дітьми досвідом, отриманим у рідному виші, вчили дітей програмуванню, новим Інтернет-технологіям та принципам створення власних ІТ-проектів. Це потужна профорієнтаційна робота наших студентів і доброчинний вклад у розвиток молодого покоління.

Іван Микитюк та Костянтин Ткачук на занятті з школярами

Відеосюжет про табір IT-SCOUTS при ВНТУ можна переглянути за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=ePrFaKZ9g0I

 
Студенти ФІТКІ – переможці Всеукраїнської олімпіади з інформатики в НТУ «ХПІ»
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:27

У Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" (НТУ "ХПІ") відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з "Інформатики". На тур з'їхались кращі студенти – переможці І туру олімпіади з провідних ВНЗ України.

Вінницький національний технічний університет представляла студентська команда з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у складі Олександра Спажева (кафедра КН, гр.2КН-15б), Костянтина Костюка (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б) та Олексія Кавки (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б).

Олександр Спажев

Костянтин Костюк

Олексій Кавка

Наші студенти показали високий рівень знань з інформатики і стали призерами олімпіади. У командному заліку команда ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії посіла 1 місце.

В індивідуальних змаганнях Олександр Спажев (кафедра КН, гр.2КН-15б) та Костянтин Костюк (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16б) посіли 2 місце, а Олексій Кавка (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-14б) посів 3 місце.

Вітаємо наших студентів з гучною перемогою!

 
У ВНТУ КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ НА РІВНІ ГАРВАРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ!
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:22

28 вересня 2017 року за ініціативи та чіткої організації кафедри комп'ютерних наук факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії у ВНТУ розпочато вивчення всесвітньовідомого курсу Computer Science 50 (SC50) Гарвардського університету, одного із найвідоміших університетів США і світу.

Всесвітньовідомий курс Computer Science 50, який започаткував професор Гарвардського університету Девід Малан, нині читається в провідних університетах США – в Гарварді, в Єльському університеті. Зокрема, у 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі. Також у цьому році офлайн версія CS50 стала найпопулярнішим курсом за вибором студентів у Гарвардському університеті.

Активно переглядають лекції курсу SC50у всьому світі. Це і не дивно, адже окремі лекції цього курсу, з професором Маланом проводили такі відомі гості як Стів Балмер (екс-CEO Microsoft), Марк Цукерберг (засновник FaceBook). Відео лекцій професора Малана є на YouTube і на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Лекції можна переглядати англійською мовою, а можна і в перекладі українською. Зокрема українською можемо переглядати на спеціалізованій платформі Prometheus (https://prometheus.org.ua) – це та платформа, яка рекомендована МОНУ до використання у вишах України.

Але головна особливість курсу в тому, що він доводить: КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ — ЦЕ МИСТЕЦТВО МИСЛИТИ.

CS50 дає вміння використовувати ефективні алгоритми вирішення проблем. А це те вміння, що потрібне у будь-якій сфері.

Студенти ФІТКІ почали вивчати курс CS50 в рамках факультативних занять.

 
Студенти ФІТКІ посли ІІІ місце у змаганнях з футболу
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:17

Уже традиційно в середині вересня – на початку жовтня кафедра фізвиховання і спортивний клуб ВНТУ за підтримки Вінницького обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» проводять Кубок ВНТУ з футболу серед семи збірних студентських команд факультетів.

Команда ФІТКІ виборола призове ІІІ місце на цих змаганнях.

Спортивний клуб ВНТУ окремо нагородив грамотами кращих гравців по амплуа, серед яких півзахисник Владислав Когут, ФІТКІ, група 1КН-15мс*.

Вітаємо наших футболістів з перемогою!

 
ДВОЄ СТУДЕНТІВ ФІТКІ НАВЧАЛИСЯ ЕФЕКТИВНОМУ РЕЦИКЛІНГУ У ВРОЦЛАВІ
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:03

Студенти ФІТКІ з кафедри комп’ютерних наук Артем Кімпаєв (гр.1КН-15б) та Віталій Мочкодан (гр.1КН-15б) є активними учасниками команди Enactus VNTU. Вони взяли участь у польсько-німецькому молодіжному обміні у м. Вроцлав (Польща). «Make Trash Great Again» — саме таку назву мав проект, реалізовуваний польською організацією «Фундація Україна», у якому взяли участь наші студенти.

Артем Кімпаєв – у першому ряду крайній праворуч, Віталій Мочкодан – у першому ряду другий праворуч

Цей проект був направлений на отримання навичок та обмін досвідом у сфері екології, а саме сортування та переробки сміття.

Із 30 серпня по 8 вересня 2017 року разом з десятьма еко-активістами із різних куточків України студенти ФІТКІ відвідували тренінги та лекції, пов'язані з повторним використанням ресурсів та охороною навколишнього середовища.

Однією із головних подій проекту була організація фестивалю у Вроцлаві, приуроченому до дня незалежності України.

Також для учасників проекту було організовано багато тренінгів-випробувань. Наприклад, спортивне орієнтування у місцевому лісопарку та спуск по канатній дорозі. Саме такі заняття розвивали уміння працювати в команді.

Три дні проекту студенти провели у гірському містечку Шклярська Поремба, де підкорили дві вершини, найвища з яких 1362м — гора Szrenica.

Участь у цьому проекті дала безліч теоретичних та практичних навичок у сфері екології. Проект дав можливість обміну досвідом з молоддю інших країн у галузі правильного сортування сміття, ефективного рециклінгу та захисту природи.

Усі ці корисні навички студенти використають у створенні нових креативних проектів. Планується реалізація спільного проекту з польською організацією «Фундація Україна».

 
Грант в обласному конкурсі освітніх інноваційних проектів
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 08:00

Конкурс освітніх інноваційних проектів зорганізовують і фінансово забезпечують Вінницькі облдержадміністрація й облрада. Здійснюється він в рамках реалізації Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області.

Перше місце і сертифікат на отримання гранту у сумі 45 тисяч гривень виграла розробка «Інформаційна технологія підготовки фахівців з комп’ютерних систем та мереж для ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації». Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Олексій Азаров, декан факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

У Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Садовського декан ФІТКІ Олексій Азаров отримує вітання як переможець обласного конкурсу освітніх інноваційних проектів

 

Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Олексій Азаров і кандидат технічних наук, доцент Тетяна Трояновська

Це уже вчетверте розробка, керівником якої є професор Азаров, виграє сертифікат обласного конкурсу освітніх інноваційних проектів. Раніш успіху було досягнуто у 2006-му, 2013-му і 2015-му роках.

У ВНТУ на факультеті ІТКІ, спеціальність комп’ютерні системи та мережі, протягом 10 років працює мережева академія Cisco, а група викладачів факультету є сертифікованими інструкторами — кандидати технічних наук, доценти Сергій Захарченко, Олександр Кадук та Тетяна Трояновська.

Отож, нині пропонується альтернативний варіант підготовки фахівців з мережевих технологій, який передбачає, з одного боку, застосування досвіду підготовки фахівців на обладнанні Cisco та використання для проведення лабораторних робіт обладнання більш дешевих виробників, зокрема DLink, Mikrotic тощо. У цьому випадку вартість лабораторного набору буде значно менша, на рівні 40-50 тис. грн. Крім того, студенти отримають досвід налаштування обладнання різних виробників, що зробить їх конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.

 
Студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення – стипендіат Вінницької міської ради
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 07:56

Виконавчий комітет Вінницької міської ради ухвалив рішення «Про виплату щомісячної стипендії міської ради кращим студентам та учням закладів освіти міста»..

Протягом 5 місяців стипендії отримуватимуть 360 осіб. Студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації отримуватимуть стипендію у розмірі 198,76 грн.

Стипендіатом Вінницької міської ради став студент ФІТКІ з кафедри програмного забезпечення Владислав Кокушкін (гр.2ПІ-16б) – багаторазовий переможець Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки.

Вінницька міська рада також нагородила Владислава Кокушкіна грошовою винагородою серед талановитої молоді Вінниччини. Нагородження проходило у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського.

Вітаємо Владислава з нагородою!

 
МІЖНАРОДНИЙ ТРІУМФ СТУДЕНТІВ ФІТКІ
Середа, 11 жовтня 2017, 13:10

Завдяки перемогам студентів Вінницького національного технічного університету на міжнародних конкурсах Вінницю стали називати столицею комп’ютерної графіки.

І це не дарма, тому що три останні роки студенти здобули понад 800 міжнародних перемог.

Олег Досужій (гр.2КН-17м) здобув перше місце на 26-му міжнародному конкурсі Computer Space (Болгарія). На пишних урочистостях у Софії Computer Space статуетку переможцям вручав президент Болгарії Росен Плевнелієв. А на білбордах цієї країни рекламувались переможні роботи юних учасників конкурсу.

Торік восени на міжнародному конкурсі «Middle East» у Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) студенти ВНТУ гідно представляли Україну і увійшли в десятку кращих команд.

У місті Хасково в Болгарії на конкурсі з комп’ютерної графіки «Творчість без кордонів» вихованці студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ отримали аж 14 медалей.

Робота призера конкурсу магістранта Андрія Гончарука (кафедра ПЗ, гр.1ПІ-16м)

Науковими керівниками переможців є перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор кафедри програмного забезпечення Олександр Романюк та заступник декана ФІТКІ, кандидат технічних наук, доцент кафедри програмного забезпечення Вікторія Войтко.

Урожайним видався 2017 рік. У червні другокурсник Владислав Кукушкін (ФІТКІ) в Амстердамі (Нідерланди) здобув ІІ місце на міжнародному конкурсі. Потому отримав ІІ місце на інтернаціональному конкурсі в Барселоні.

Першокурсниця Софія Мошенська (староста групи 2ПІ-17б) виборола гран-прі у Парижі. Дівчину запросили на урочистості з нагоди нагородження переможців до столиці Франції. Наталія Копитко (магістрантка гр.1ПІ-17м) на цих же змаганнях здобула І місце.

Першокурсник Микола Ничипорук (староста групи 2КІ-17б) отримав ІІ місце в Братіславі (Словенія), а нинішнього вересня і гран-прі міжнародних змагань у Лісабоні (Португалія) та ІІ місце у Парижі.

До речі, і Софія, і Микола ще школярами навчались у студії комп’ютерної графіки ВНТУ.

15 перемог на міжнародних змаганнях за кілька тижнів цього навчального року, який лише почався, підтверджують високий інтелектуальний рівень і потенціал студентів факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ в галузі інформаційних технологій.

 
ПЕРЕМОГА СТУДЕНТІВ ФІТКІ У ТВОРЧОМУ КОНКУРСІ ВНТУ АБО ЯК СТУДЕНТИ ФІТКІ ПОВІТРЯНІ ЗАМКИ БУДУВАЛИ
Середа, 11 жовтня 2017, 12:59

Чудернацькості, казковості хто додасть в наше повсякдення, як не самі. Тож, невичерпно креативний кандидат філософських наук, доцент Анатолій Теклюк, котрий водночас є й директором Головного центру виховної роботи ВНТУ, зініціював конкурс «Повітряний замок».

До участі запрошували усіх — без вікових, посадових чи будь-яких інших обмежень. Найактивніше відгукнулась університетська юнь.

Тож, отримавши по 5 листів пінопласту і набір зубочисток для їх скріплення, із натхненням студенти взялися до справи.

А будувати повітряні замки командам слід було не будь-де, а в обмеженому просторі університетського фонтану, що на той час сумував без води.

З собою в креативний простір сухого університетського водограю могли взяти лише ідею та фарби.

І за годину (а саме такий проміжок часу організатори дали для творчості) постали архітектурні дива.

Журі оцінювало не лише зодчі труди, а й… літературний хист. Кожна із семи команд-учасниць мала ще презентувати свій витвір неординарною — чи то казковою, чи то романтичною історією (дозволялось поєднання).

Отож, найкраще свою всебічну креативність показала команда «6,28», яку склали першокурсники факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії. Її повітряний палац з драконом і принцесою виявився замком… Дракули. Команда посіла перше місце!

Друге місце виборола збірна різних курсів ФІТКІ.

А «ЕКО-МоКо» — команда, в складі якої творив архітектурні повітряні дива сам президент студентського самоврядування ВНТУ Микола Кобися, здобула третю сходинку п’єдесталу пошани. Слід зауважити, що в «ЕКО-МоКо» трудився й Олександр Морозов — «Містер Шарм ВНТУ 2017» і заступник голови студентського самоврядування ФІТКІ.

Вітаємо наших креативних студентів з перемогою!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 60
Інститут інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницький національний технічний університет.